Keresés

Részletes keresés

csibe74 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 199

Szia Heni!

Amiről én tudok,

 

- Garázs nem kötelező, nekem még 2 milla volt,

- a tárolók több félék,  180.000 volt nm-re,

- az egészre (lakás +garazs + tároló) számolják a 15%-ot,

- feljebb is lesznek, de , hogy a domb oldalában azt nem tudom,

- a konyhabútor az benne van (plussz gépek is),

- amikor még én kérdeztem kb. 200 Ft/nm közös költséget emlegettek

- a jogi költségeket ők állják (pl. ügyvéd)

 

Üdv.

Csibe

 

Előzmény: Heni0628 (198)
Heni0628 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 198

Sziasztok!

 

Ki tudja, van-e még 3 szobás lakás szabad? Ha már a 60% elkelt...

 

Illetve felmerült bennem egy sor kérdés, amelyet a meglévő vevők biztos meg tudtok válaszolni:

 

Kötelező garázst vásárolni? Mennyibe kerül?

 

Mekkora tárolókat lehet vásárolni? Mennyibe kerülnek?

 

Most van valamilyen akciójuk? Ez az utaztatás mindenkinek jár a következő két hétben?

 

A 15%-ot induláskor a garázsra, mindenre számolják? Esetleg lehet ez 10%?

 

A következő ütemek feljebb lesznek majd építve, a domb oldalába?

 

Konyhabútor benne van az árban? Vagy mi van benne?

 

A jogi költségeket ők állják végig, ugye?

 

A közös költsége mekkora lesz egy ilyen SR-os lakásnak?

 

Köszönöm előre is:

Heni

martindoc Creative Commons License 2007.03.14 0 0 197
Persze, mert nem te utazol:-)
Előzmény: waces (196)


waces Creative Commons License 2007.03.14 0 0 196
Ez nekem szanalmasnak tunik. Marmint az utaztatas.
Előzmény: alita (195)
alita Creative Commons License 2007.03.14 0 0 195
Tízmilliárd forintért épül az első Resort Magyarországon- A Magyarok nem ismerik az ingatlanpiaci kifejezéseket, ezért a befektető utaztatja vevőit
http://www.epulettar.hu/modules/hir/details.aspx?nid=23588
alita Creative Commons License 2007.03.14 0 0 194
Tízmilliárd forintért épül az első Resort Magyarországon- A Magyarok nem ismerik az ingatlanpiaci kifejezéseket, ezért a befektető utaztatja vevőit
martindoc Creative Commons License 2007.03.12 0 0 193
Ezek szerint...Mondjuk az I. ütemből 163 lakást (60%) már eladtak.
Előzmény: waces (192)
waces Creative Commons License 2007.03.12 0 0 192
Ennyire nem mennek az eladasok?
Előzmény: martindoc (191)
martindoc Creative Commons License 2007.03.12 0 0 191
Annak érdekében, hogy a vevők jobban megismerjék mi is az a "resort", új kampányba kezd a beruházó. Külföldi, resort típusú szállodába utaztatja azokat a magyarokat, akik még a lakópark elkészülte előtt szeretnénk megtapasztalni, milyen is a "resort érzés". A lakásvásárlók egy prospektusból választhatják ki, hogy hova is szeretnének utazni. A resort szálloda költségeit a XI. kerületben épülő Sasad Resort beruházója állja, amennyiben a leendő vásárló most regisztrál és két héten belül, előszerződést köt. Resort típusú lakóparkok
martindoc Creative Commons License 2007.03.12 0 0 190

Ja. Az SRI áll 6 épületből.

Előzmény: csibe74 (189)
csibe74 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 189

Sziasztok!

Az SRII az a második társasház blokk ami 5 társasházból áll.

A 6. helyén játszótér van.

 

Előzmény: martindoc (187)
waces Creative Commons License 2007.03.10 0 0 188
Jogos a pont. (Elnezest a dezinformacioert)
Előzmény: martindoc (187)
martindoc Creative Commons License 2007.03.10 0 0 187
az SRII-ben a II arra utal, hogy a második társasház. (ami 6 házból áll).
Előzmény: waces (186)
waces Creative Commons License 2007.03.10 0 0 186
SRII/B15 - ez szerintem II. utem. (es mivel a kezemben van a szerzodestervezet, szerintem mar ertekesitik)
Előzmény: martindoc (185)
martindoc Creative Commons License 2007.03.10 0 0 185
Ezt hogy érted hogy 2. ütemes? Azt az ütemet még nem is kezdték el értékesíteni.
Előzmény: waces (184)
waces Creative Commons License 2007.03.10 0 0 184
Aron alul elado egy regisztracio a II. utemben keszulo lakasra.
Reszletek mailben.
martindoc Creative Commons License 2007.03.09 0 0 183

"Loft-, penthouse- és resortlakásokra a pangó piacon is van kereslet, még akkor is, ha a potenciális vevők néhány ezreléke érti csupán a divatos újdonságok jelentését. Egyes piaci szereplők szerint ugyanakkor a beruházók sokszor érdemtelenül használják a luxusjelzőt, és a hazai kínálat tízéves lemaradásban van. "

cikk
martindoc Creative Commons License 2007.03.08 0 0 182
martindoc Creative Commons License 2007.03.07 0 0 181
martindoc Creative Commons License 2007.03.01 0 0 180

 

banner
martindoc Creative Commons License 2007.02.28 0 0 179
waces Creative Commons License 2007.02.27 0 0 178
Sot, ha jol remlik meg a Sasad Ligethez kepest is (bar regen volt amikor azt neztem).
Előzmény: martindoc (177)
martindoc Creative Commons License 2007.02.27 0 0 177
A Cordia Terrace Madárhegy 28 m2 "stúdió" lakásai 14,5 milliótól indulnak. Ehhez képest a SR árak egész barátiak.
waces Creative Commons License 2007.02.27 0 0 176
Ezt ertem es megertem, csak itt loopot latok. Vagyis alairsz valamit amirol nem tudsz semmit. Itt erzek egy kis buktatot. Illetve, ha ez igy alapertelmezett, akkor miert szerepelt a szerzodestervezetben az anyaglista?

A megjegyzeseddel egyetertek.
Előzmény: kiefli (175)
kiefli Creative Commons License 2007.02.27 0 0 175

Anyaglistát csak akkor tud neked adni az építtető, ha már leszerződött a kivitelező céggel. Tudomásom szerint erről még messze nincs szó. A szerződés aláírása után meg elkezdi a generál cég versenyeztetni a munkákat, hetek (hónapok) telhetnek el, mire végleges, leendő tulajoknak bemutatható mintakollekció kerekedik. Az más tészta, hogy az I. osztályú anyag sok minden lehet, itt már csak bízni lehet az építtető + tervező elvárásaiban.

 

mj: amúgy szerintem ebben az árkategóriában sokkal rosszabb házakat is építtetek már, mint a két GTC-s előd épület

Előzmény: waces (174)
waces Creative Commons License 2007.02.27 0 0 174
Nem fantazialasrol van szo, hanem informaciocsererol :)
Es nyilvan egy huszon-harminc millios kiadaskor az ember probalja a leheto legjobban elkerulni a negativumokat, a kellemetlen meglepeteseket.
Es mivel az elso utemesek mar alairtak a szerzodest ezert fordultam(fordultunk) hozzajuk, hogy konkret valaszokat kapjak (ami ugye megiscsak meggyozobb, mint a pletykak). Ha megerosited, hogy 100%-os tulajdonjoguk van a teljes telekre akkor egyreszt az oromteli, masreszt koszonom szepen az infot.

Az SR-nel semmilyen informacio nem erheto el. Lehet, hogy szerzodeskoteskor igen, de addig nem.

Abba most nem kerdes, hogy I. osztalyu es referencia lesz-e vagy sem (egyebkent nyilvan minden beruhazas egyben referencia is, de a GTC-nek nem ez az elso beruhazasa es azok tapasztalatai alapjan van meg hova fejlodni :) ).

Addig az ember nem kot szerozdest amig nem tudja, hogy mi lesz beepitve. Emlekeim szerint az eloszerzodes-tervezet resze volt, hogy szerzodeskoteskor anyaglistat kap az ugyfel. Ha nem akkor felejtos az alairas. Ugyanis utana mar nem fogsz tudni reklamalni. (Tudom, en vagyok tul negativ, de "only paranoid can survive" :) ).

Ps.: Nem azert szallok ki belole, mert megilyedtem a kezdeti nehezsegektol. Ez minden egyes uj epitesu ingatlannal megvannak. Az en okaim ennel sokkal profanabbak.
Előzmény: Pietro 72 (173)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 173
Sziasztok,

nem értem, miért fantáziáltok itt mindenféle negatív dolgot. Minden infó elérhető a SR-nál, így például az aktuális tulajdonilap is. Higgyétek el, övék a telek - láttam, megkaptam és mi már vagy másfél hete alá is írtuk a szerződést.

A kérdéseimre elég meggyőző válaszokat adtak. Lévén, hogy a SR-nak a miénk lesz az első üteme és ezt követően még kétszer ekkora területet akar építeni, nem engedheti meg magának, hogy a kivitelezés ne a beígért és 1. osztályú legyen! Ez neki egyben referencia is lesz.

Jelenleg pedig még nem kérdés, hogy kérsz-e konyhabútort, vagy ilyen-olyan csempét, hiszen még ezek márkája, kinézete nincsen konkrétan megnevezve, az egy következő lépés lesz.

Szóval, én úgy gondolom, egy klassz helyen egy tök jó lakópark (bocs, resort) lesz. Ha valaki nem száll be, akkor majd később bánja, mikor arra sétál és látja, milyen jó is lett volna itt lakni....

Én részemről az elkövetkező egy-másfél évben szeretnék ide az építkezésen látottakról, és ezzel kapcsolatos egyéb infókról írni, olvasni! Így talán hamarabb eltelik az idő, amíg kész lész a lakás :)

Ciao,Pietro
Előzmény: waces (172)
waces Creative Commons License 2007.02.26 0 0 172
Ha valoban az ovek a telek akkor semmi gond, ha viszont nem, akkor az ember nem szivesen fizet olyanert, ami nem az o tulajdona :) De mint mondottam, az en informaciom meg tavaly decemberi, tehat boven valoszinu, hogy azota sokminden valtozott. (Mondjuk nekem helyrajzi szamra mas remlik, mert biztos vagyok benne, hogy '29' szerepelt a helyrajzi szamban)

Az engedmenyezesi infot koszi, ez megnyugtato (meg most mar legalabb tudom, hogy melyik bank all a project mogott, mert regisztraciokor ez meg nem volt egyertelmu)

A 'loftnal minoseg es keses is gond volt, de inkabb egy ott lako ismeros levelet vagnam majd ide be ha sikerul elernem (ezt igertem martindoc kolleganak is a beepitett konyhabutoros infoval kapcsolatban is), mert az hitelesebb mint, hogy en adnek masodkezbol infot :)
A keses alapvetoen nem gond, amig akceptalhato (1-2 honap). Mondjuk te az elozo lakassal szerencses lehettel, hogy sikerult a kotbert kisajtolni, de az ismeretsegi koromben a hasonlo csuszasok eseten (Madarasz, Homoktovis, Rozsaliget) nem ketyegett a lakoknak a kotber. (Az ujepites eseten en kicsit szkeptikus vagyok a "jo minoseg"-el kapcsolatban, de termeszetesen elhiszem, hogy vannak ilyenek is).

Nem titok termeszetesen a regisztracio (ami egyebkent elado:) ):
II. utemes lakas. SRII, B epulet, 2. emelet, 15. lakas (B1 tipusu).

Egyebkent az aktualis hirlevel
Előzmény: csibe74 (171)
csibe74 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 171

Nem értem mi a probléma a tulajdonlással. Szerződékötéskor adnak egy nem hiteles tulajdoni lap - szemle másolatot. Ezen 1/1 arányban az SR van tulajdonosként feltüntetve. Ha meg ennyire kétséged van akkor a 11 ker. 1289/3 -as számú helyrajzi számra kérj ki egy tulajdoni lapot. (néhány ezer ft.)

Egyébként ezt is szokták csinálni, nem kell a tulajt megvárni lakásvásárlásnál, hogy ő adja ki a lapot.

 

Az engedményezésés téma meg az, hogy ha becsődől az SR akkor az MKB bank mással is építheti , de a kötelezettségünk megmarad , de nem az SR hanem az MKB felé.

 

A River lofttal mi volt a gond?

Minőség, késés? Néhány hónapos késés szvsz nem téma.

Egyszer én is vettem új lakást az  kb. 1 évet késett. De legalább jó minőségben megépült + kötbért is fizettek. 

 

Melyi épületben regiszrtáltál és milyen lakást ha nem titok?

Előzmény: waces (170)
waces Creative Commons License 2007.02.24 0 0 170
Nyilvan nem engedheti meg maganak, azert a Center Point 2 megse sikerult igazan jora. Sot, ha igaz amit a madarak csiripelnek akkor a Loftal is voltak gondok.

Szoval akkor mi igaz a tulajdonlassal? Mert az en (igaz meg decemberi) infoim szerint csak a telek 10%-a a SR-et. Es loszerszam kollega is ezt erositi meg. Az altalad emlitett "engedmenyezesi ertesites" mit takar _pontosan_?

Mondjuk az alap, hogy ilyen nincs, hogy 5 perc alatt olvasd at es ird ala.

(Ps.: Tovabbra is elado a regisztraciom :) )
Előzmény: csibe74 (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!