Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 334

Szia,és ezt mivel fotóztad?Ultrazoom bridgevel meg lehet igy fotózni?(30Xzoom)Vagy csak sötétben?9-kor még világos van kicsit.

Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 333

Órákig tudnám nézni, csodálatos!

 

nem saját kép

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 332

Talán jó idő is lesz hozzá:)

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 331

Vényes lesz, mert a nap meg fogja világítani és a napelemek nagy felületűek, visszaverik rendesen a fényt. A gond inkább az, hogy nyugaton jön be és északon fog átvonulni, innen nem jó nekem az irány, lehet most kihagyom. A következő 3-4 nap is jó lesz, elvileg a 16.-án 21:44-től 5 percen át lesz a legfényesebb.

Előzmény: syssy48 (330)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 330

Kicsiben felhőnek néztem:D Jó lett az a helikatoper::)  Köszi az infót. Este 9 körül itt még világos van, de 10 után már biztosan szépen látszik.

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 329

A tegnap esti Szuperhold a Fradi pályáról:

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 328

Készítsétek a felszerelést, mert ma este kiválóan lesz látható az ISS, azaz a Nemzetközi Űrállomás!

Budapesten: 20:59-21:05 és 22:36-22:40 között lesz látható, állítólag az elsőnél majdnem a fejünk felett fog áthaladni.

 

Amennyiben pontosan szeretnéd tudni mikor és hol: http://heavens-above.com/

Configuration pont alatt beállítod a földrajzi helyed, majd alatta az ISS-re kattints.

 

 

Tiszta estét kívánok!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 327

Fotózd le a tájat megfelelően, majd a holdat is ugyanabból az állásból, HDR-ben pedig összerakod a képet ha valami ilyesmit szeretnél.

Előzmény: Pityu... (325)
tempel Creative Commons License 2014.08.11 0 0 326

Szerettem volna én is a tájat bele komponálni, de felhős volt az ég alja. Mire kilépett a felhők mögül már csak alapobival ment volna. Az meg nem tetszett. Így maradt a cső.

B.

Előzmény: Pityu... (325)
Pityu... Creative Commons License 2014.08.11 0 0 325

Arra gondoltam hogy van egy táj és én nem csak a holdat fotóznám hanem a tájat is egyben ,de ha a tájat is akarom akkor a hold kiég és csak egy fényes folt,ha meg a holdat fotózom akkor nem látszik a táj.

tempel Creative Commons License 2014.08.10 0 0 324

2014 legközelebbi Teleholdja.

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2014.08.10 0 0 323

Én minden új felszerelésemmel (obi, konverter) lefényképeztem a Holdat, de már szégyellem picit...

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 322

Szerintem arra gondol, hogy elmosott vagy túl fényesre sikerül.

Előzmény: syssy48 (321)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 321

Mi az a más, amit látni szeretnél a holdon kivül?

Előzmény: Pityu... (319)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 320

Nem, lehet kompakt géppel is.

Előzmény: Pityu... (319)
Pityu... Creative Commons License 2014.08.10 0 0 319

Holdat csak szűrővel lehet úgy fotózni hogy más is normálisan látszódjon a képen?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 318

Tegnap esti 97százalékos szuperhold:)A repülő nem jött össz:S

manitounickfree Creative Commons License 2014.07.24 0 0 317

az álcák :)

Előzmény: spiderator (316)
spiderator Creative Commons License 2014.07.24 0 0 316

Nem lehet azt biztosra mondani, elég jól álcázzák ma már magukat... :)

Előzmény: manitounickfree (315)
manitounickfree Creative Commons License 2014.07.24 0 0 315

nem ufó :)

spiderator Creative Commons License 2014.07.14 0 0 314

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 313

Kelő szuperhold:

o0-0o Creative Commons License 2014.07.14 0 0 312

Két változat, EOS-M + 55-250 STM.

 

 

Tünde Soltész Creative Commons License 2014.07.13 0 0 311

Szép napot Mindenkinek! Tegnap este nálunk először borultas volt az ég a Kis-Tubesen, aztán kitisztult, mintha tudta volna, hogy fotózni szeretném a SzuperHoldat. Íme az eredmény: (Kár, hogy mindig csak az egyik oldalát mutatja nekünk!)

 

 

    

 

    

 

bandita39 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 310

Jó darabig felhős volt de aztán kitisztult.

Copilot640 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 309

Üdv Mindenkinek!

 

Én is megpróbálkoztam tegnap a Mecsek tetejéről:

 

  

 

  

jpatakijanos Creative Commons License 2014.07.13 0 0 308

  tegnap szuperhold

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.04 0 0 307

Lecseréltem a gépem egy Sony α3000-re:

 

 

Sony ILCE-3000

E 55-210mm F4.5-6.3 OSS

manitounickfree Creative Commons License 2014.06.15 0 0 306

újabb...

manitounickfree Creative Commons License 2014.06.14 0 0 305

:D

Előzmény: PongiFLY (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!