Keresés

Részletes keresés

Lila Pista Creative Commons License 2024.06.16 -1 2 423653

"Mivel vagy elégedett?"

 

Azzal, hogy csoportelsőként kijutottunk.

Azzal is, hogy közel másfél évig nem kaptunk ki.

Talán azzal is, hogy Rossival feljöttünk a világranglista 26. helyére

Azzal is, hogy nem egy játékosunk megállja a helyét nem egy topp bajnokságban.

Azzal, hogy nem olyan rég nem hárommal, hanem néggyel vertük az angolokat és tétmeccsen.

Azzal, amit a Nemzetek Ligájában produkáltunk.

 

Lehet furcsa ez annak, aki csak az EB arannyal és VB arannyal lenne elégedett.

(de minimum a német, spanyol szintre gondolja csapatunk)

 

Miután nekem már volt rossz napom és az is megtörtént, hogy elszúrtam valamit, tudomásul veszem, hogy ez egy csapatnál is megeshet. Igen tompák voltak és nem volt eredményes a taktika, de ez még a nagyobbakkal is megesik. Példa erre az Angol-Magyar 0:4, hogy csak egyet említsek.   

Meltdown Creative Commons License 2024.06.16 -1 2 423652

A valóság szerdán este fog pofánvágni, a csapat akkor nyugdíjazza Rossit.

Nem letagadva a mester eredményeit, de a végén minden a helyére kerül.

Rossi no name edzőként került Magyarországra, kíváncsi vagyok az EB után kap-e padot értékelhető helyen.

Tudom vannak a történelemben feltámadások, de itt csoda kellene, a svájci meccset Rossi feltartott kézzel nézte, az első félidőben nem tudott, aztán meg rosszul nyúlt bele, Ádám Martinnal meg azzal, hogy Fiolát fent hagyta. 

Előzmény: Mindig666_ (423643)
Pac Creative Commons License 2024.06.16 -1 1 423651

A nagyobbik fele meg nem jut ki. 

És ki kell jutni, nem engednek oda mindenkit. 

Előzmény: Mindig666_ (423648)
Mindig666_ Creative Commons License 2024.06.16 -1 1 423650

Persze a Feröer szigeteken és Gibraltáron is megtanultak focizni…mit akarsz ezzel mondani?


Inkább azt próbáld megcáfolni, hogy nincs ott az EB-n Európa fele, bár Európa lehetne akár idézőjelben is

Előzmény: Lila Pista (423647)
Mindig666_ Creative Commons License 2024.06.16 -2 1 423649

Ez egy szép marketingduma…

Ezt sem magyarul mondta

 

Előzmény: rage (423646)
Mindig666_ Creative Commons License 2024.06.16 -3 1 423648

Egy szót sem írtam a magyar csapatról!

Tényeket közöltem!

Majdnem fél Európa kijutott az EB-re!

Ezt cáfold meg!

Előzmény: Pac (423644)
Lila Pista Creative Commons License 2024.06.16 -1 1 423647

Az megvan, hogy a 60 évvel ezelőtti állapotokhoz képest Grúziában is megtanultak focizni?

 

Az megvan, hogy Jugoszláviából pl. időközben lett 7 ország?

 

Az megvan, hogy az egykori Svájc csapatához képest, most játszik ellenünk egy balkáni és afrikai sportolókkal felpumpálta válogatott? 

 

Cipőre és lasztira futja mindenkinek... Kleinheisler Lacika megmutatta. Nézz utána honnan jött.

 

Rajta, mutasd meg Te is! 

Előzmény: Mindig666_ (423642)
rage Creative Commons License 2024.06.16 0 1 423646

""Tisztában vagyunk azzal, hogy nehéz csoportba kerültünk, bár talán nem annyira, mint a legutóbbi Eb-n. De nem ijedünk meg a kihívásoktól, magabiztosak vagyunk, és tudjuk, hogy bármelyik riválissal szemben van esélyünk a győzelemre, ahogyan ki is kaphatunk. Amit mi meg tudunk tenni, az az, hogy a lehető legjobban felkészülünk, önbizalommal telve vágunk neki a tornának, és reméljük, hogy a szerencse is mellénk áll, ahogyan erre nemcsak a futballban, hanem az élet minden területén szükség van" - fogalmazott Rossi."

Előzmény: Mindig666_ (423643)
Lila Pista Creative Commons License 2024.06.16 -1 1 423645

Svédország, Norvégia, Görögország (korábbi EB győztes) Írország, Izland... 

 

- én pl. azzal lennék elégedett, ha Sallait, vagy Kergezt kiszorítanád a csapatból és MEGMUTATNÁD, hogy is kell ezt még jobban csinálni :))) 

Előzmény: Mindig666_ (423642)
Pac Creative Commons License 2024.06.16 -2 4 423644

53 csapat indult neki a selejtezőknek, tehát a kijutás nem ajándék.

Ráadásul veretlenül teljesítettük a selejtezőket, de ha csak utolsó perces mázligóllal, pótpótpótmeccsen jutunk ki, az sem érdekes. 

 

Én pl azzal vagyok elégedett, hogy zsinórban harmadszorra is ott vagyunk és nem tv-ből kell saját híján egy szimpi csapatot választani meg azon bosszankodni, hogy "na, EZEK* is kijutottak, mi meg megint lebőgtünk".

 

 

 

 

* = bármelyik utált csapat, főleg ha botladozik

Előzmény: Mindig666_ (423642)
Mindig666_ Creative Commons License 2024.06.16 -3 3 423643

Te olvastad a nyilatkozatokat az EB előtt?

Megint nagy volt az arc, simán továbbjutunk, meglepetést okozunk stb. 
Aztán eljött az első meccs és máris pofán vágott minket a valóság

Kicsit szerényebbnek kellene lennünk, nem gondolod?

Előzmény: JAMIE222 (423636)
Mindig666_ Creative Commons License 2024.06.16 -2 1 423642

Az megvan, hogy az EB létszámát közben felemelték 24-re? Ez már gyakorlatilag fél Európa!

Nagy baj lenne, ha még ebbe sem férnénk be, miközben olyan futballnagyhatalmak is kijutottak, mint Grúzia…

Mivel vagy elégedett?

 

Előzmény: skiss (423633)
Mindig666_ Creative Commons License 2024.06.16 -1 0 423641

Ha annyira vártad az EB-t, akkor legalább alapszinten felkészülhettél volna, hogy kik alkotják a magyar keretet.

Azt sem tudod, hogy melyik Dárdai van a keretben

Ez nagyon gáz!

Előzmény: Starchild7311 (423627)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.06.16 -2 2 423640

Pontosan. Lehetne örülni, hogy saját jogon ott vagyunk, voltak szép momentumok, szép akció gólt szereztünk, még feljavulhatunk...jelenleg a helyünkön vagyunk és sok ország örülne, ha itt lehetne.

Előzmény: Neville2004 (423637)
Jólét1899 Creative Commons License 2024.06.16 0 0 423639

Mondjuk ezek után nem tudom, mi lenne a jó. Skót-svájci iksznél nálunk lenne tényleges világvége! A skótok pedig csak még több sört vennének.

Előzmény: JAMIE222 (423636)
szaltósGera Creative Commons License 2024.06.16 -1 1 423638

minden bizonnyal örülnek

Előzmény: JAMIE222 (423636)
Neville2004 Creative Commons License 2024.06.16 -3 1 423637

Akkor el se induljunk baszki, úgyis szar mindig minden. Ilyen mentalitással mi a fasznak egyáltalán életben maradni? 

Előzmény: JAMIE222 (423636)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.06.16 0 1 423636

Már csak a skótokat,, vagy a horvátokat kellene megkérdezni, mit gondolnak az eddigi eredményeikről. vajon ott is eljött a világvége és pusztuljon mindenki a válogatottból? Vagy hát ez van, ma ennyire tellett?

Jólét1899 Creative Commons License 2024.06.16 -1 0 423635

Nem hibáztatom őt, de engedjük el ezt a vb-re kijutást mint köv. célt. Gondolom 2021-ben is ez volt, nem? Aztán jött az angolok elleni 0:4 és a dupla albán.

Előzmény: deluigi (423634)
deluigi Creative Commons License 2024.06.16 -1 5 423634

Cruyffista
  ·
Beleolvastam a hozzászólásokba a magyar csapat vereségét követően, nem ért meglepetés. A hibás sokaknál minő meglepetésre, Szoboszlai Dominik. Miért? Mert csak. Mert nagyképű [ez nálunk évtizedek óta sajnos vesszőpariba], mert tetovált, mert be van lőve a haja, mert jobbnak gondolták.Bármelyik statisztikával foglalkozó oldalt néztem meg, mindenhol Szobo volt a magyar csapat legjobbja. Gólpassz, négyből négy megnyert párharc, három tisztázás, két kulcspassz, hétből hat pontos hosszú átadás, négyből három sikeres beadás, amiből az egyik gól lett. Nála csak ketten kaptak a mezőnyben jobb értékelést, Granit Xhaka és Michel Aebischer.El kéne fogadni, hogy a foci még mindig csapatsport, egyedül lehetsz te maga a jó isten is, ha melletted csak két-három ember teljesít elfogadhatóan. Ha nincs, aki rajtad kívül pontosan beadja a labdát, ha a védők nem tudnak védekezni, ha a középpályások képtelenek labdát kihozni, megtartani... Miről beszélünk? Szoboszlai Dominik azon kevés játékos közé tartozik, aki az elitet képviseli Európában ebből a csapatból, és őt hibáztatjuk? Tán neki kellett volna védekezni, labdát felhozni, gólpasszt adni és belőni is? És ezzel nem azt mondom, hogy ez volt Dominik legjobb meccse, mert messze nem ez van, de a tény attól még tény marad: az emberek abba marnak bele, aki felfelé húzta a csapatot.Nem akarok én itt senkit hibáztatni, mert csapatról beszélünk, együtt nyernek, együtt veszítenek, de volt jó pár olyan ember, akinek nem kéne, hogy a válogatottban szerepeljen, de ott játszik, vagy azért mert a másik nincs megfelelő állapotban, vagy azért mert egyáltalán nincs a helyére más. Emlékszem, régen folyton ment a számolgatás, hogyan jutunk ki, aztán rendre elbuktunk. A Rossi-érában van valami koncepció végre, van egy út, ennek pedig az az eredménye, hogy ezúttal már problémamentesen kijutottunk egy Európa-bajnokságra. Ezt pedig értékelni kéne. A következő cél nem az Eb-megnyerése lesz, hanem a világbajnokságra való kvalifikáció. Nekünk ez a realitás. Ki tudja, lehet néhány év és jön még egy-két Dominikhoz hasonló tehetség mondjuk a védelem közepébe, illetve a hatos posztra, olyan, aki képes nyomás alatt hatékonyan játszani. Persze az esélyek nem jók, de ki tudja, mit hoz a jövő.Sokan már a Liverpoolból is kinézik Dominikot. A "probléma" csak az, hogy ott vannak megfelelő középpályások, szélsők és védők is mellette, akik képesek megoldani a rájuk bízott feladatot, így Szoboszlainak csak a rá kirótt feladatot kell elvégezni, nem pedig még húsz másikat. Összességében elkeserítőnek tartom, hogy Angliában sokkal többre becsülik őt, mint idehaza, miközben rengeteget köszönhet neki ez a csapat. A hála azonban sehol. Tisztelet a kivételnek. Bár meglepetés nincs, mert emlékezhetünk arra, hogyan búcsúztak a németek Szalai Áditól, és hogyan írtak róla idehaza.Mindent bele gyerekek a németek ellen, brutálisan nehéz lesz, toppon vannak most mentálisan, de helyt tudtok állni!

skiss Creative Commons License 2024.06.16 0 4 423633

1986-tól 30 évig nem láttunk magyar csapatot EB-n, VB-n - azóta ez a 3.

Nem vagyok elégedetlen.

Sajnos a németek nagyon jó formában vannak, szerintem nem lesznek elégedettek 2-3 gólos előnnyel sem - kíváncsi vagyok mit talál ki Rossi, bízzunk a legjobbakban (én nem tartom szentcséktörésnek, ha beparkoltajuk a buszt az első 60-70 percben, mert nem lenne jó ha már negyedóra alatt kapnán 2 gólt).

Nem kell virtuskodni, szigorú védekezés kell - megtörni a játékot, rálépni a lábukra - aztán meglátjuk mi jön ki belőle. 1 nappal firissebbek lesznek htha nem tudnak 2x egymás után parádézni.

 

Jólét1899 Creative Commons License 2024.06.16 -1 0 423632

És? Mi következik belőle? Mit vállal? Fizut felveszi, el nem küldik, akkor? Csinál minden vereség után 50 büntetőfekvőtámaszt? Kiáll szelfizni 5000 magyar szurkolóval, akiktől máskor elzárkózik? Interjút ad minden megyei lapnak egyesével? Ha ezeket megtenné, azt mondom, megbűnhődött és valami pozitívat tett, de ezek így csak tettek nélküli szavak.

Előzmény: Mindig666_ (423610)
the kolbászmosó Creative Commons License 2024.06.16 -2 4 423631

A gigabírságot nem háromszor veri vissza az EU-n a faluszégyene? Vagy csak anyira amennyire a válogatott verte a "gyengécske" Svájciakat?

Előzmény: nagyanyo5:0 (423630)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.06.16 -8 2 423630

Olyan szomorkás volt a hangulatom a 7-en:(((( Kezdődött a gigabírsággal, folytatódott Karácsonnyal és végül 1 vödör jeges víz a svájci gleccserekből!!!!!:(((((

Sajnos ilyen megilletődötten és rosszul régen játszottak Szobóék:(((( És főleg a védelem, még Orbán is:((( 6 komoly hiba a védekezésnél=3 dugó:((((( No és ráadásul Fortuna elfordulása:((((

Hát igen, nem minden papsajt:((((

nemez haaef Creative Commons License 2024.06.16 -3 1 423629

Rossi okolhato.

Erosen zart alapallasbol kellett volna indulni, esetlegesen kontraval...

Nem futkarozni a felpalyan...

Nagy Adam..., mint egy csaholo kiskutya, nem harap

Előzmény: Starchild7311 (423624)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.06.16 -3 3 423628

Az elmúlt három év német-magyarjait felejtsük el. Akkor mindhárom esetben egy bombaformában lévő, 110 százalékra pörgetett magyar válogatott állt szemben egy unott és kedvetlen német csapattal. Rossi a csúcson volt, miközben Lőwnek már a nyugdíjasévein járt az esze, Flick meg éppen akkor kezdett bénázni, amikor nekünk a legkedvezőbb volt.

 

2021-ben a müncheni meccs a németek számára kínos volt. Egy évvel később Budapesten volt egy korrekt, számukra is vállalható döntetlen, majd jött a lipcsei megaláztatás. Bőven van elszámolnivalójuk velünk szemben, hiszen a német-magyar meccsek főszerepet játszottak abban, hogy szakadékba zuhant a Nationalelf.

 

Az biztos, hogy nálunk most sem bombaforma, sem 110 százalék nincs, Rossi a 2021-es Lőwre emlékeztet, miközben a túloldalon egy vérszomja kardfogú tigrisre kell majd felkészülnünk.

Előzmény: Starchild7311 (423614)
Starchild7311 Creative Commons License 2024.06.16 0 0 423627

Off

Elnézést kérek a szófosásért.

Egyrészt már nagyon vártam az EB-t, (valószínűleg hiú) nagy reményekkel.

Másrészt LeMans-t nézek, ráadásul a válogatott meccs miatt "csúsztatott élőben", ráérrek irogatni akár du 3ig, amíg be nem alszom:)

On

Starchild7311 Creative Commons License 2024.06.16 0 0 423626

Ma már egyre inkább igaz, hogy jó hátvéd olyan, mint az úttörő: ott segít, ahol tud. Hátul, elöl, középpályán, mindenhol is.

Ráadásul a magyar válogatottban korábban is előfordult, hogy a hátvédeknek (pl Juhász Rolinak) kellett kisegíteni a góliszonyban szenvedő csatárokat.

Előzmény: Starchild7311 (423625)
Starchild7311 Creative Commons License 2024.06.16 0 1 423625

És? Mindenkinek lehet EGY rossz meccse egy tornán...

Az elmúlt években hányszor mentett meg bennünket a góltól? Igaz ez alap, benne van a munkaköri leírásában.

De hány gölt szerzett a válogatottsága alatt, mint hátvéd? Ez már nem default érték egy hátvédtől.

Előzmény: Mindig666_ (423622)
Starchild7311 Creative Commons License 2024.06.16 0 1 423624

Utólag okoskodva Szalai Attila nem volt jó választás a kezdőbe, de ezen kívül Rossit nem igazán lehet kritizálni ezen a meccsen (sem).

Nem ő hagyta lyukra futni a svájcit az első gölnál, nem ő szerencsétlenkedett a 16-oson belül a másodiknál, a harrmadiknál meg kb senki nem gondolta volna, hogy a (Lipcsében is) összeszokott Orbán-Gulácsi páros bakizik.

Szerintem az első félidei teszetoszaság is inkább a magyar mentalítás eredménye, nem kapitányi hiba. Attól, hogy (kimondva kimondatlanul) elsősorban az 1 pont reményében megy ki a pályára egy csapat, nem kéne szétesni az első percektől...

Előzmény: Mellotron_Storm (423619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!