Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92239

Olvastam.

Az a fura, hogy eddig trombózisos esetek inkább a vektorvakcinákkal (főleg Astra és Janssen) kapcsolatban merültek fel, a Pfizert és a Modernát egyéb dolgokkal szokták összefüggésbe hozni (pl. súlyos szívizomgyulladás, erről még a Moderna vezére is beszélt, tehát egészen biztos, hogy nem konteó).

Előzmény: naivkezdo (92238)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92238
Előzmény: Hepci (92234)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92237

Ja igen, tulárazott, túlsztárolt, csak legalább már iható.

De itt a baj, ha bajnár szerint ez extraklasszis, jobb mint a planina, akkor eléggé eltér a borok megítélése pl az enyémtől. 

Előzmény: Hepci (92235)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92236

Végre valamiért szeretheted Orbán Viktort és az ő jogi határátlépéseit. :)

Ha libsibisibuzisoroselembétékúmigráncssimogatóhazaárulókommancs kormány van éppen, akkor a miniszterelnök és a külügyminiszter biztos nem engedélyeztette volna az OGYÉI-val üstöllést a kínai izét, te meg várhattál volna a nemzethy erőkkel együtt szkafanderben türelemmel.

Előzmény: altimus (92229)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92235

Megittam az utolsót is.

Szerintem nem rossz, de 3 rugót nem adnék érte még egyszer. Annyiból vehetek pl. 2 palack Planina-királyleánykát, másfél palack Szentesi-zengőt, kicsit több, mint másfél palack pinót Maci_P-től, vagy ha picit hozzárakok, egy palack Figula Sóskútot - ezek bármelyike lényegesen jobb bolt.

Előzmény: naivkezdo (92227)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92234

Embóliában.

Alapvetően egyetértek azzal, amit írsz, de azt nem nehéz átlátni, hogy arra, hogy egy huszonpáréves, egészséges nő meghaljon embóliában, és pont aznap délután, amikor reggel a vakcinát megkapta, de tőle teljesen függetlenül... hát erre szinte kifejezhetetlenül kicsi az esély.

Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy bárki bármikor meghalhat, akár a vakcina beadása után is, tőle függetlenül, az esetek nagy többségében.

Nekem a finn számaid egyébként furák: gyakorlatilag senki nem halt volna meg elsősorban/döntően az oltás mellékhatásaként? Hümmm... ilyet még a gyógyszergyártók sem állítanának, legfeljebb a finn M. Béla, ha érdekében áll... tehát szimplán nem hiszem el.

Előzmény: BZoltan (92217)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92231

értem.

Előzmény: altimus (92228)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92230

Ez tök szuper, én másról beszéltem.

De tőlem zárhatjuk ezt a témát.

Előzmény: altimus (92229)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92229

> Jövő időben beszélsz és nem Európáról. 

Mi a helyzet most, Magyarországon?

 

en speciel eleg csunyan neztem volna a magyar allamra ha a kifejlesztett es elerheto veszelyhelyzet eseten hasznalatra engedelyezett vakcinat nem tette volna elerhetove szamomra es a csaladom szamara.

 

azt irtam, hogy zaros hataridon belul mind az eu-ban, mind mo-on normalis gyogyszer forgalombahozatali engedellyel fog rendelkezni jopar vakcina. gondolom az mrns alapuak lesznek a sorban az elsok. ezzel egyidoben nyilvan a szokasos felelosseggel fognak ezek utan is tartozni a gyartok, ugyanugy mint a tobbi termekukkel kapcsolatban.

 

Előzmény: naivkezdo (92218)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92228

miert lenne ez erdekes? 5g-n keresztul muholdon at, lekuldtek par bitet az oltottak chipjeibe, azok atallitottak azonnal az elore beprogramozott dns gyartasara a covid virust, aztan onnantol minden gyerekjatek volt. (ha nem jelentkeznek tobbet, akkor tudjatok mi tortent.)

Előzmény: kifli (92226)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92227

Nőkhöz, lovakhoz, konteókhoz nem értek.

 

Hepci: valamivel jobb lett a túlértékelt cirfandli, ha van még palackod. 

Nem éri el továbbra sem a vip planina szintjét, de jobb lett.

Előzmény: kifli (92226)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92226

Azért érdekes hogy Dél-Afrika nem kért több oltást majd ezek után megtalálták a Dél-Afrikai variánst és szinte mindenki lezárta a határait Dél Afrika előtt….

Előzmény: naivkezdo (92225)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92225

Elég szépen, háttérsztorival leírtad, hogy akik nem nem kérnek ebből, azoknak egy része pl milyen indokkal. Van ilyen orvos is. 

Ez csak egy részhalmaza, hogy mekkora rész, passz.

Aztán van aki más miatt, innen indultunk nagyjából.

 

Nem hívnám őket annak, aminek, de értékelem hogy visszavontad. 

Előzmény: BZoltan (92224)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92224

Mondjuk mi a túrót csinálhattunk volna mást? Az első hullám idején, amikor szörnyülködve néztük a bergamoi képeket akkor mindenki arról álmodozott és azt várta, hogy a gyógyszergyárak legyenek már készen az oltással. Elképesztő farmakológiai és logisztikai meg orvostudományos teljesítmény és eredmény volt ilyen gyorsan elkészülni a vakcinákkal.

 

Végig is tolták a három fázisát a szükséges és előírt biztonsági vizsgálatoknak. Annyit "csaltak" hogy a szokásos szekvenciális helyett párhuzamosan csinálták. Aztán az EU mondta, hogy a papírmunkát átugorjuk csak legyen kész az oltás.

 

Mekkora lázadás lett volna ha kész az oltás és az EU bejelenti, hogy na akkor kéremalásan akkor most elkúrunk egy évet a szokásos papírtologatással.

 

Sokan ekézik a Big Pharma konteót, de alapvetően nem csak a covid-19 oltóanyag, hanem egy csomó más gyógyszer esetében is hatalmas a társadalmi nyomás és elvárás, hogy minden gyógyszer legyen kész pik-pak de azonnal. Most a covid-19 kész lett... most meg az a baj, hogy túl gyorsan lett kész.

 

Drága jó apám konkrétan az ország egyik legjobb biztonsági vizsgálatokat végző toxikológusa. Elég öreg már ahhoz, hogy tényleg egy szakmai legenda. Nálam is fafejűbb és trágárabb, de ezen a szakterületen világszerte tényleg elismert szaki. Ugyanaz a neve mint nekem, bátran rá lehet kérdezni toxikológus berkekben. Ő szokott mesélni, hogy bizony sok kanyart levágnak manapság, mert gyorsítani és olcsósítani akarnak mindig. A fogyasztói oldalról is és a gyógyszergyárak oldaláról is. Már régóta mindenki megpróbálja adminisztratív módon megúszni a drága és hosszú biztonsági vizsgálatokat. Euró tízmilliós prorjektek ezek.  Egy nyavajás patkány karcinogén vizsgálat eltart vagy két évig és több köbméternyi szabványos papírmunkával jár. Orbitális szopás és még nagyobb költség és nagyon hosszú idő. Szóval értelem szerűen mindenki próbálja olcsón és gyorsan megúszni. Hogy ennek vannak-e, lesznek-e következményei azt még a legjobb szakemberek sem tudják. De ebben a történetben nem a covid-19 vakcina az első és nem is egy kiugró eset.  Telis tele van az életünk ezernyi meg ezernyi cuccal amiknek a hosszú távú élettani hatásáról a leghalványabb fingunk sincsen. Egyszerűen mert a kutya sem költ ez húszmillió eurót arra, hogy mondjuk egy konzervdoboz belső felületén használt erróziógátlónak van-e 30 év rendszeres használat után valamilyen teratogén  hatása. 

 

Egy ilyen világban fennakadni azon, hogy gyorsította adminisztrációval kaptuk meg a covid-19 oltást elképesztően nagy társadalmi elvárásnak megfelelve szerintem aránytévesztés.

De az igaz, hogy az államnak vállalnia kellene a felelősséget.

Amúgy mondom... a kedvencem az az antivaxer ismerős aki nem akar magába szúratni ismeretlen anyagot, de egy nóném dílertől vett ki tudja mivel felütött szart úgy szippant fel a kis tükörről mint a pinty.

Előzmény: naivkezdo (92218)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92223

Geci unalmas, de névnapra is SAP Juhfark 18.

Állítólag 2 pfizerrel jobb, én így nyalogatom.

naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92222

Igen, ezért jó normális országban élni, ahol publikusak az ilyen adatok.

 

Mit ír az említett reuters cikk:

Correction, April 30, 2021: An earlier version of this check described the Pfizer/BioNtech, Moderna and J&J vaccines as being approved for use in the United States. This has been corrected to say these vaccines have been authorized for emergency use by the FDA. Vaccine makers will need to apply to the FDA for full approval to continue use after the pandemic.

...

Both the United States and United Kingdom have authorized the Pfizer/BioNTech and Moderna mRNA vaccines for emergency use...

...

the Pfizer and Moderna vaccines use messenger RNA (mRNA) to generate a similar immune response. While these are the first mRNA vaccines to be rolled out to the general public, the technology behind them has been developed over a number of years 

 

Szerintem értjük egymást, mire utalok.

 

És a lényegben egyetértünk, az állami felelősségvállalás hiányáról.

 

Ha ezt így sorban összerakjuk, én nem azokat hibáztatom, akik nem oltatják magukat.

Előzmény: BZoltan (92216)
Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92221

Megnyitották az oltópontokat és egy hét alatt lett 120 000 új első beoltott. És valami millió feletti 3. ismétlő oltásos. Tehetnének ennél jóval többet is.

Előzmény: BZoltan (92220)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92220

Nekem halt meg 45 éves jó barátom, tip-top kondiban, penge immunrendszerrel kovidban. Naívság arra bazírozni, hogy majd az immunrendszer... főleg, hogy alapvetően az immunrendszere öli meg a beteget. Szóval elvileg az a jó, ha nem erős az immunrendszere. Egyszerűen orosz rulett.

 

Abban szerintem nincsen vita közöttünk, hogy az ideális a meggyőzés, tájékoztatás, edukálás, példamutatás, hiteles és megbízható szakemberekkel való együttműködés. De ugye az a mocskos realitás... minden faluban nincsen InDaHouse. Na és akkor mi van?

 

Ha a kormány látványosan nem akarja egyszerűsíteni az oltás beadatását, ha a kormány semmilyen pozitív inszentívvel nem akar operálni. Be lett ígérve a kamu védettségi kártya és ennyi.

Előzmény: Daeril (92219)
Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92219

Pontosan. Az InDaHouse itt elismerendő munkát végez, így lehet eredményt elérni. Erről is írtam korábban mint lehetséges és kívánatos megoldás.

Ha csak simán begurítasz egy oltóbuszt, jóval kisseb eredményt érsz el. Kell a meggyőzés az ismerős arc, a jelenlét. Nyers hatósági erőszak itt is csak a szegregációt erősíti és a jövőbeni oltási hajlandóságot csökkenti.

Hogy tudnád meggyőzni Winesoul olvtársat? Vagy mit érdemel mint oltásellenes ellenálló? Számomra a legfontosabb alapelv hogy nincs olyan jogi eszköz, ami rendelkezésedre áll a két csoport megkülönböztetésében. Én csak remélem hogy az olvtárs jó egészségi állapban van, elég tehetòs ahhoz hogy csúcsformában tartsa az immunrendszerét. Remélem, mert nem akar intenzívre kerülni koviddal. Annak nem lesz ugyanis jó vége.

 

Előzmény: BZoltan (92212)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92218

Nincs ebben butaság. Jövő időben beszélsz és nem Európáról. 

Mi a helyzet most, Magyarországon?

Vegyük egymást komolyan, én sem nézlek le.

Előzmény: altimus (92214)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92217

"a Pfizer beadása után aznap halt meg."

 

Miben?

 

Azért azt nem érdemes elfelejteni, hogy évente 130 ezer honfitársunk hal meg. Ez naponta 356. Nagyon szar lutri ez... de cirka 1:27000 esélye van bármelyikünknek arra, hogy holnap beadja a kulcsot. Vagyis ha egy nap 30 ezer embert beoltanak akkor abból másnap egy nagy valószínűséggel meg fog halni.

 

Remélem jól számoltam. Ha nem akkor javítsatok ki.

Előzmény: Hepci (92213)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92216

"külföldön talán ez publikus, keresni kellene."

 

Finn adatokkal szolgálhatok. Korábban linkeltem is be párat.

 

 

"Van erre statisztika hányan haltak meg az oltástól? Nincs publikus."

 

Megintcsak finn adatokat ismerek. Ott publikusak ezek az adatok.

Ott a 8 226 816 beadott oltás után 132 elhalálozást rögzítettek. 

Ennek a harmadánál állapították meg, hogy az oltásnak semmi köze nem volt az elhalálozáshoz. Másik harmadnál az elhunytnak súlyos alapbetegsége volt amibe belehalt de oltásnak volt olyan enyhe mellékhatása mint a láz, izomfájdalom, stb amelyekről nem zárható ki, hogy rontotta vagy gyorsította az alapbetegség halálos kimenetét. A maradék harmadánál nem találtak ok-okozati összefüggést az oltás és a halál között.  A 132-ből úgy 100 volt 70 év feletti. Ezzel együtt egy felmérés azt mutatta ki, hogy valamilyen oknál fogva az oltottak közül statisztikailag és arányaiban kevesebben haltak meg az oltást követő héten mint amennyien a nem oltottak.

 

A finn adatokat azért szeretem, mert a finn hatóságokat nagyon-nagyon nehéz lenne korrupcióval vagy összeesküvésben kosnpirálással megvádolni.

 

"A kísérleti vakcinát nem cáfoltad"

 

Nem én cáfoltam, hanem a Retuers. Ebben a cikkben van tucatszám forrás megjelölve. Nekem ez elegendő, de megértem ha van akinek viszont nem.


"Ameddig nem vállal sem a gyártó, sem az állam felelősséget,"

 

Nem vagyok orvosetikai szakember, sem egészségügyi jogban jártas. Nem tudom, hogy milyen mértékben szokás a gyógyszergyártóknak felelősséget vállalni.

Azt botrányosnak tartom én is, hogy az állam nem mondja ki kerek perec, hogy ha valami gebaszt okoz az oltás akkor vállalunk minden ezzel kapcsolatos kezelést, költséget és felelősséget.

 

Amiben viszont szerintem nincsen igazad az az, hogy bizony van elegendő nyilvános adat arról, hogy milyen mellékhatásai lehetne az oltásoknak. Nagyon csodálkoznék ha ahogy a finn adatok nyilvánosak úgy ne lennének a svéd, dán, norvég adatok is. Ezek a nordik országok egy húron szoktak ilyen téren pendülni. Ez pedig már egy 25 milliós merítés. Azt nem tudom, hogy a német, francia UK adatok hol vannak. De nem lennék meglepve, ha ezek is elérhetőek lennének.

 

Szóval szerintem bőven van adat ami azt igazolja, hogy lényegesen kisebb kockázata van annak, hogy az oltásba belehal valaki mint annak, hogy elkapja a vírust és abba hal bele.  Mondom...Finnországban cirka 4 millió beoltott ember közül 6 köröl van az 50 év alatti halott az oltás után amely esetekben nem zárható ki, hogy az oltás mellékhatása (elsősorban a láz) hozzájárult egy alapbetegség eszkalációjához. Nyilván ez a hat is sok. De ha mérlegelni kell akkor szerintem egyértelmű a dolog.

Előzmény: naivkezdo (92205)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92215

na latod, ezert kell ra vigyazni!

Előzmény: lazaridi (92203)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92214

> Ameddig nem vállal sem a gyártó, sem az állam felelősséget

 

felejtsuk mar el ezt a butasagot. a vakcinakat zaros hataridon belul engedelyezni fogjak. ha valamelyiket nem, akkor az ki fog esni a rostan es el fog tunni. az usa-ban mar augusztus vegen engedelyeztek a pfizer vakcinat 16 ev felett, most folyik a gyerekek szamara az engedelyezese.

Előzmény: naivkezdo (92205)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92213

Ahogy írtam, a kapcsolati hálómban 2 vírussal összefüggő haláleset volt mostanában, az egyik két oltást (nem tudom, hogy miből) kapott, de még tavasszal, a másik a Pfizer beadása után aznap halt meg. Olyat nem ismerek, akinek akár oltatlanul, akár oltva súlyos betegsége lett volna - a legrosszabbul talán az egyik tenisztanítványom (huszonéves nő) volt, ő kb. 2 hétig elképesztően gyenge volt, nehezen vett levegőt és változatos helyeken fájtak az izmai. Kórházba nem került.

Ez így, mint ministatisztika elég riasztónak tűnik, de azért erősen bizakodom benne, hogy nem általános.

Előzmény: naivkezdo (92205)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92212

Én értelek és igazad is van. De ugyanebbe a közösségbe simán befarolhatna egy oltóbusz és lehetne közölni, hogy na akkor lehet a fészbúkot félretenni és szép rendezett sorban egyenként odatartani a vállakat. Ezek az emberek nem az alkotmányos alapjogaik miatt nem oltatják be magukat, hanem azért mert a rendszerszintű szegregáció olyan szinten tartja őket amilyen szinten azok az észérvek amik egy szerencsésebb környezetben élő, iskolázottabb polgárnak működnek azok náluk nem működnek.

 

Abban is igazad van, hogy retorziót ilyen emberekre nem szabad alkalmazni. A retorziót mindig olyan mértékben szabad amúgy is csak alkalmazni amilyen mértékben azt a retorzionált ember azt felfogni képes. Például egy Asperger szindrómás embert nem retorzionálhatsz azért mert  nem néz a szemedbe, mert nem értené meg, hogy mi a probléma.

 

De okés, akkor tegyük félre ezt a kategóriát. Igen, belátom, hogy van a társadalomnak egy rétege amik nem edukált meggyőződésből nem oltatják be magukat. Világos. Jogos a  kritika, elhamarkodott és túlzó volt a véleményem.

 

De mi a helyzet a Winesoul típusú júzerekkel akik ugye városi környezetben élnek, fedett helyen dolgoznak, tisztes fizetésért, tudnak és szoktak is olvasni?Tudnak és szoktak is kommunikálni iskolázott, értelmes, tájékozott emberekkel... és mégis meggyőződéssel terjesztik azokat a kártékony ostobaságokat amik amúgy el is jutnak ezekbe a  borsodi szegregációkba.

 

Amúgy ez a video is arról szól, hogy van ez az InDaHouse projekt... amit egyébként én előfizetős jelleggel támogatok is. Tudom, hogy ez nem sok, de nem  teljesen igaz, hogy nem tudunk mit tenni.

Előzmény: Daeril (92193)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92211

Több oka lehet, de ez a legvalószínűbb.

Ha azután is hallod, hogy hangszigetelted az ereidet, más lehet a probléma.

Nekem egyszer befecskendeztek az ereimbe 3 kölyöksiklót a BCG-oltással, utána évekig sziszegést hallottam belülről.

Előzmény: naivkezdo (92207)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92209

De az legalább működik. Vagy ha nem, kalapács segít.

Előzmény: kifli (92198)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92208

Belépés előtt vegyetek tőle vizeletet és itassátok meg vele - intenzív a vírusölő hatása.

Ha az sem elég, a széklettel is meg lehet ezt csinálni... ha mindkettő megvolt, csináljatok gyorstesztet a végbelében egy szőlő támkaróra (alumínium, szögletes) tekert szivacs segítségével.

Előzmény: lazaridi (92203)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92207

Hallok azt is. Az is amiatt van?

Előzmény: Hepci (92202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!