Keresés

Részletes keresés

Igazság80 Creative Commons License 2023.01.09 -3 1 8862

Annyiból szerintem nem volt maximum közeli a DVSC ,maradt még benne bőven. Gondolok főleg az első félidőben arra az időszakra amikor volt ott vagy 12 percnyi (nem számoltam) gólszünet. Ott vagy 6 gól simán bent ragadt. 

 

Közben eszembe jutott valami a klubcsapatban nyújtott jó teljesítmény és a válogatott kapcsán mert mindig szokás mondani hogy ha az előbbi jó és minőségi akkor az egyenes úton azt jelenti hogy az utóbbiba is átöröklődik ez.  Aztán meg mikor a világesemény jön ott csodálkozunk hogy mi van.  És ez nem újdonság, vagy 8-10 éve megy ez, akkor is így volt. Nem az a szint a legtöbbeknél mint a jobb klubmeccseiken.  Gondolok ilyenekre hogy Bíró nincs, de elvileg semmi baj mert kimegy 3 bombaformában lévő kapus, és odakint meg akkor találkozik labdával ha hátba dobják.))

 

Szemerey tavaly a legjobb százalékkal védett az EHF-ben még Szikorát is előzte, pedig előtte Dulfer félék is vannak. Janurik is úgy ment ki.  De mondhatnám a Kácsor féle jelenséget is, hát láttuk a dánok és a GYőr ellen hogy ilyet is tud amit mostanában lenyomott.  Ott mit csinált ehhez képest?..

 

Valami okának kell lenni hogy alig van 1-2 játékos aki a klubjában hozott szintjét tolná le, vagy akár még néha jobb is lenne annál.  Igaz a tornákon két naponta meccs van, és lehet hogy ennek a körülménynek kulcsszerepe az egészben...

Előzmény: Vándor777 (8856)
lunanoctis Creative Commons License 2023.01.09 -2 0 8861

No, visszanéztem a Metz-Esbjerg rangadót. Nem bántam meg, kiváló mérkőzés volt.

Adalékok a tegnapi bejegyzésemhez:

A védekezések színvonalából elég egyértelműen következett a kapusok teljesítménye; akár a dánok, akár a franciák védekezését nézem, baromi jó volt mindkettő és női meccshez képest határozottan tiszta. Tamara Horaček az első félidőt védekezésben bal kettőben azzal töltötte, hogy Nora Mørk köreit zavarja - tűrhető sikerrel. Milling és Depuiset között durván az volt a különbség a kapuban, hogy Milling több támogatást kapott a saját védőitől, Depuiset viszont vagy ziccereket fogott vagy eleve a védők előtte lefülelték már a dánok labdáját, így neki nem volt dolga. A heteseket mindketten brutális hatékonysággal hárították, Kristina Jørgesen volt az egyetlen a próbálkozók közül, aki az összeset belőtte. Depuiset alacsonyabb százalékkal is úgy lett a meccs embere, hogy lélektanilag nagyon fontos pillanatokban tudott védeni, Milling meg a végére nagyjából eltűnt.

Az Esbjergben az egyébként beállós Kaja Kamp Nielsen játszott balszélen, aminek megvolt az az előnye, hogy ő tud kettest, hármast és zavarót is védekezni Bruna de Paulát valahogy kordában tartandó, adott esetben ugyanazon a támadáson belül is (ezt a párharcot a második félidő derekától stabilan a brazil nyerte). Egy időben Heindahl és Tranborg védekezett hármast, Kamp Nielsen és Mikhala Møller kettest, Kristine Breistøl meg a balszélen. Malestein hülyét csinált volna belőle, Debbie Bont viszont egy középszerű szélső és nem ment mellette se sokra.

Luisa Schulze biodíszletként vett csak részt a találkozón, mondjuk épeszű edző nem küldi pályára ilyen szintű ellenfél ellen egyébként sem.

Előzmény: lunanoctis (8768)
Tomasz42 Creative Commons License 2023.01.09 0 5 8860

Szerintem nem feltétlenül egy csapatban kell gondolkodni, hogy majd azt felfejlesztjük Final Four szintűre. Jobban örülnék, a bajnokság is izgalmasabb lenne, ha lenne egy erős Loki, Móvár és Fradi is egyszerre. Nem egy csapatba és nem is kettőbe kell minden erőt, pénzt, energiát koncentrálni. Ha ennek az az ára, hogy nem lesz egy F4-es csapatunk se, de lesz 3-4 amelyik a BL-ben 4-8. helyeken vagy az EL-ben az, F4ben szerepel, az többet ér. A Győr BL győzelmeiből sem sokat profitált a magyar kézilabda. A Fradi és Győr mellé kell 2-3 nagyon erős csapat. 

Más, szerintem van belső poszton is olyan játékos, aki BL F4-es csapatba kerülhetne akár már mostanában is, de ő nagyon jó helyen van ott, ahol játszik most.:)

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.09 0 3 8859

Szélsőket ritkábban vesznek, megoldják helyi erőkkel a skandik, meg a franciák is.

A románok most öntik a pénzt, de azt megértem, ha egy magyar játékos nem feltétlenül Romániába szeretne igazolni.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8857)
fulees Creative Commons License 2023.01.09 -2 3 8858

"A másik opció, hogy a Fradit fejlesztjük fel, minőségi igazolásokkal, jobb edzővel, és ők is még jobban kiteljesedhetnek és meghatározó szereplői lehetnek ennek a történetnek."

 

 

Csak egy kérdés:

Miért éppen a Fradit kellene mindig fejleszteni? Miért nem lehet mondjuk (és direkt nem fogok itt hazabeszélni) a Békéscsabát (odavezénylik majd a Strabagot, meg a 4iG-t és el is van rendezve a pénzügyi keret)... Ott is jó az utánpótlás és a kellő hangulat is megvan mindig... Nem beszélve arról, hogy sokan is járnak meccsre. Miért gondoljátok azt mindig, hogy ti vagytok a világ közepe?

Előzmény: Tonio 2.0 (8855)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -4 0 8857

Ez nekem is jobban tetszene,de Kubatov azt mondta hogy ő sosem fogja Eleket elküldeni.....vele meg én nem hiszek a Fradi megújításában!

 

Szerintem a szélsőink közt vannak olyanok akik bár melyik BL csapatban helyt tudnának állni,belső posztokon most én sem látok ilyen játékost.

Előzmény: Tonio 2.0 (8855)
Vándor777 Creative Commons License 2023.01.09 0 1 8856

A Loki - egy fantasztikus hangulatú EL mérkőzésen - 1 góllal legyőzte dán ellenfelét.

 1./ Ez debreceni szempontból nagy siker ( és reméljük, hogy egy eredményes kupamenetelés kezdete), maradéktalan öröm.

 

 2./  Csak csendben kérdezem, hogy a magyar kézilabda szempontjából hogyan értékelhetjük ezt a győzelmet?

        Ami a tényeket illeti: a szélsők és a kapusok kivételével a magyar válogatott, négy légióssal kiegészülve,                maximumközeli  teljesítménnyel, hazai pályán, a  végsőkig küzdve, legyőzte a dán bajnokság egyik EL csapatát.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.09 0 3 8855

A másik opció, hogy a Fradit fejlesztjük fel, minőségi igazolásokkal, jobb edzővel, és ők is még jobban kiteljesedhetnek és meghatározó szereplői lehetnek ennek a történetnek.

Nekem ez jobban tetszene.

Arról is beszélhetünk, hogy egy BL címért küzdő külföldi klub vajon melyik magyar játékost igazolná le (nem padon ülni, hanem meghatározó játékosként) - szerintem senkit.

 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8850)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -4 1 8854

Ez egy igen jól sikerült komment volt....nem leptél meg:-)

Előzmény: van_Persil (8853)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.09 -16 4 8853

Mindenki tudja, mit írtál, akkor is brmság volt, most is az, attól, hogy megismétled, nem lesz kevésbé brmság.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8850)
lunanoctis Creative Commons License 2023.01.09 0 1 8852

Az volt az utolsó kupadöntő, amiben a győrieknek szurkoltam, ahhoz képest legfeljebb csak a fél csapatukat tudtam volna felsorolni...

Előzmény: van_Persil (8840)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -4 2 8851

'Meg vannak a nyilatkozóik (Fodor, Faluvégi,Klivinyi, Janurik).'

 

Szerintem ugyan azért,hiszen az össze lány jól kommunikál.....ráadásul helyesek is:-)

Előzmény: mislenyi (8848)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -7 1 8850

'Pont megtaláltál két fiatal magyar játékost, aki BL szinten játszik érdemi játékidővel, és őket akarod kimenekíteni... Kimenekíteni akkor kell játékost, ha 1. az illető már kinőtte azt a csapatot (Kuczora, Pál stb), 2. nem játszik eleget (Háfra, Pásztor stb). Más esetben jó helyen vannak.'

 

Mint írtam is nekem ez a két lány a kedvencem a Fradiból,nálam Márton már most klasszis sokszor írom hogy talán ő legpontosabb magyar szélső!

Keti még nincs ilyen szinten,pontosan azért amit te is írtál....nem elég kiegyensúlyozott és nem elég jó még a védekezése!

Nos szerintem Márton kinőtte a Fradit neki egy jó és F4 esélyes külföldi csapathoz kellene igazolnia(sosem fog!)de én már Ketinek is ezt ajánlanám(ő sem fog!)

Előzmény: Tonio 2.0 (8835)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.09 0 4 8849

Borsos régi érdi kedvenceit mindig hallgathatjuk, ha akarjuk, ha nem...

Mondjuk ez most nem volt nagy öröm Kingának, valószínűleg.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8822)
mislenyi Creative Commons License 2023.01.09 0 2 8848

Meg vannak a nyilatkozóik (Fodor, Faluvégi,Klivinyi, Janurik).

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8822)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.09 -1 1 8847

Még Elek mehet a helyére. :)

Előzmény: Gojira (8844)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -3 1 8846

Ami a lényeget illeti egyetértünk,a hétvégi sima győzelmünket a helyén kell kezelni,de végre volt egy meccs ahol egy pillanatig sem volt kérdés a nagyarányú siker.

A Fradi peches volt egy x-re mindenképpen jó lehetett volna,bár az is tény hogy a Viperáknál sok volt az ilyen olyan okokból hiányzók száma.

A EL csapataink szerintem kb azt hozták amit előzetesen várni lehetett,én mit írtam is bíztam a Loki hazai győzelmében,mert most olyan állapotban voltak hogy ezt a nem gyenge dán csapatot is el tudták kapni,egy igen jó iramú magas hőfokú meccsen.

A Móvárnak talán az esélyesség terhét volt nehezebb legyőzni mint ezt az amatőr norvég csapatot.....a Vác és a Sió sajnos tökéletes betlit produkált ami sajnos előrelátható volt!

De ami igazán jó ezekben a sorozatokban hogy sok fiatal,köztük nem egy válogatott kerettag,vagy aspiráns,is pályára lépett.....

 

Előzmény: maedros (8838)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.09 -11 2 8845

Semleges mert Elek örök, dinasztikus alapokon nyugszik.

Előzmény: Gojira (8844)
Gojira Creative Commons License 2023.01.09 -1 2 8844

Ez egy rossz hír.

Előzmény: Bamberg58 (8843)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.09 -11 0 8843
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.09 0 3 8842

Igen, egy ilyen, döntően magyarokra épülő csapattal ma egy jó Európa Liga szintet lehetne hozni (lásd Debrecen).

Előzmény: schanc (8841)
schanc Creative Commons License 2023.01.09 0 5 8841

Pont ezt akartam most írni, hogy nekem az volt a legszebb emlékű ETO-s csapat.

BL-döntőben a Tomori-Kovacsics-Hornyák Á.-Herr A. összetételű négyest kevergette Konkoly Csaba a belső három poszton (közülük is az első meccs 25. percében Misit kipirosozták). És így nyertek idegenben kettővel (itthon sajnos kikaptak 3-mal) egy Skov, Jurack, 2x Lunde, Mikkelsen stb. összetételű Viborg ellen.

Előzmény: van_Persil (8840)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.09 -16 1 8840

Az még meglepöbb lehet, ha az elsö BL-döntös csapatukra gondolsz, hogy ott kik játszottak...

Előzmény: schanc (8836)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.09 0 1 8839

Kicsit túloztam, a szélsők mentek volna, de hogy konkrétan melyik évben, az már nem biztos.

Sóska hogy melyik évben volt ott, és akkor éppen nyertek -e, az sem.

Sirián meg teljesen kiment a fejemből.

De még azok is más idők voltak, persze, akkor talán egy sornyi légiós volt (vagy annyi sem), aztán lett belőle két sornyi, és a magyarok szerepe marginálissá vált.

De hogy más példát is mondjak, Kovacsicz Móni 2x BL győztes a Viborggal* (emlékeim szerint Varzaru mögött padozott), aztán a két KEK győzelemben már érdemi része volt. :)

 

* Tomori a Vipersszel nyert Final Four után megkapta a kérdést, hogy ki volt az utolsó magyar BL győztes, aki külföldi csapattal nyert?

Pálingerre tippelt, én meg talán Kindlre, de ő nem nyert a Buducsnoszttal, éppen visszavonult előtte. Szóval Kovacsicz Móni volt a jó megfejtés.

Előzmény: schanc (8836)
maedros Creative Commons License 2023.01.09 0 3 8838

Sanyesz. Gondoljon bárki bármit, jó érzés volt látni, hogy mind a hat magyar csapat „életben” van a jobb európai kupákban. A Bl csapataink közül a Győr nagyarányú győzelméből nem érdemes hosszútávú következtetést levonni, a szezonban szokatlanul botladozó bajnokcsapat egy gyönge, a Bl alsóháza-környékén tanyázó norvég csapatot mosott le a pályáról. A Fradi viszont nagyot meccselt a kétszeres győztes, címvédő otthonában, egy pontot megérdemelt volna. Így viszont a közvetlen vetélytársakat – Bietigheim, Breszt, Krim – „kötelező” verni, mert bár a továbbjutás nincs látszólag veszélyben, korántsem mindegy, hogy a 16 között a másik csoportból kivel kell oda-vissza megmérkőznie.

 

Az EHF csapatok, a Siófok kivételével, hozták a papírformát, a Vácnak sajnos kinézett előre a  komolyabb vereség, a Lokitól otthon – pláne a Győr elleni remek találkozó után – elvárható volt  a győzelem, bár a Nyköbing jó csapat, azért nem egy világverő, a magyar válogatott derékhadát foglalkoztató DVSC a Hodosban nem rezelhet be tőlük. Az MKC a tavalyi formáját hozza, akit le lehet győzni, idén is legyőzik, a keretük most talán „kerekebb” is mint a tavalyi, de a csoportkörből csak bravúrral tudnak továbbjutni, az Ikast egyértelműen, de ha összekapja magát, a Nantes is jobb náluk. A Siófokról írtam: az egyedüli komoly csalódás, egy középszerű francia csapat verte simán őket. (S ez akkor is igaz, ha sérültjeik illetve távozóik is vannak páran.)

 

Újdonság, de valószínű, hogy kedvenc csapatod,a Győr is negyeddöntőzni fog, a Fradi biztosan, de – ahogy az elmúlt években sajna többször is – lehet, hogy „elcsúszik ott a banánhéjon”, ezért kell, amennyire csak lehet, előrébb végezni.

Az EHF kupából egy továbbjutónk lesz, most a válogatottakkal telitüzdelt Lokira tippelek, mert a csoportjuk többi csapata – Sola, Podravka – gyöngébb a dánoknál. A Móvár továbbjutása nagy meglepetés, bravúr volna… A többi magyar csapatnak „tapasztalatszerzés” lesz  a csoportkör.

 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8834)
schanc Creative Commons License 2023.01.09 0 4 8836

Nahát, visszagondoltam az első BL-győztes ETO-ra.

Balszélen Szepesi és Korsós játszottak. Jobbszélen Orbán Adrienn (és Radicevic, a következő évben az általad is említett Bódi).

Jobblövőben Rédei-Soós Viktória játszott (néha Hornyák Dodó). Löke cseréje Sirián Szederke volt, a kapuban meg Herr Orsi volt Lunde mögött.

Plusz ugye irányítóban Misi és Görbe.

Előzmény: Tonio 2.0 (8835)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.09 -1 5 8835

BL címre esélyes csapatban Klujber nem játszana ennyit (egyelőre), ahhoz kiegyensúlyozottabbnak és jobb védőnek kellene lennie.

Nem akarok senkit megbántani, de nagy gondban lennék, ha Görbiczen, Tomorin, Kiss Éván, Kovacsicson meg Bódin kívül (mind visszavonultak, vagy a pályájuk végén járnak...) fel kéne sorolnom az ETO magyar BL győzteseit. A legtöbbről már azt sem tudom, éppen melyik évben voltak ott, annyira marginális volt a szerepük, míg azt pl pontosan tudom, hogy Amorim minden címben benne volt.

 

Pont megtaláltál két fiatal magyar játékost, aki BL szinten játszik érdemi játékidővel, és őket akarod kimenekíteni... Kimenekíteni akkor kell játékost, ha 1. az illető már kinőtte azt a csapatot (Kuczora, Pál stb), 2. nem játszik eleget (Háfra, Pásztor stb). Más esetben jó helyen vannak.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8833)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -4 3 8834

Még nincs vége az idénynek!!!

Előzmény: van_Persil (8831)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -7 3 8833

Mind a két lány nagy kedvencem és nem csak illendőségből mondom,mind a ketten lehetnének BL győztesek.....de nem a Fradiban ott erre valljuk meg semmi esélyük belátható időn belül!

Ezért mondom azt hogy ha ilyen ambícióik vannak,akkor lépni kell egy erősebb BL címre esélyesebb csapat felé!

Ami meg a csapatomat illeti te pontosan tudod hogy mit gondolok arról ahogy nálunk menedzselik a fiatalokat!

Előzmény: Tonio 2.0 (8830)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.09 -4 2 8832

Megbeszéltük:-))

Előzmény: Nullával Osztás (8829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!