Keresés

Részletes keresés

Hellboy75 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 298

Köszi

 

Előzmény: asus43 (297)
asus43 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 297

Revolver 4500ft,öntöltö 3500ft,be kell menni a fegyverrel a polgári löfegyvervizsgáló KFT-hez délig,meg vinni kell bankkártyát,mert kp-ét nem fogadnak el ennyi, maga a procedura nekem utoljára 10 perc volt fizetéssel együtt.

Előzmény: Hellboy75 (296)
Hellboy75 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 296

Sziasztok!

 

Gyors kérdésem lenne MKH kártyával kapcsolatban.

Kérdésem : van egy lejárt MKH kártyás gázpisztolyom (nem foglalkoztam vele különösebben így csak mostanában vettem észre hogy a kártya lejárt) és megszeretném csinálni rá a viselésit.Viszont nem túl egyértelmű a dolog,mert pár neves szaklap oldalán is nézelődtem a kártya meghosszabbítás? avagy megújítás? ügyében sőt a PKLV-nél is érdeklődtem mailbe (2 hónapja írtam,de le sem szarnak mily meglepő).

Ide kell menni...oda kell menni...ha CIP próbajeles a fegyver akkor olcsóbb...stb..stb....

Nem szembesültem még ilyen katyvasszal,mert van ugyan másik fegyverem is amihez viselési engedéllyel rendelkezem,de annak még van 2 év érvényességi ideje.......

Szóval ha valaki tudja a pontos menetét a dolognak -hová..kihez..mennyibe kerül stb...- nos megköszönném ha tudna érdemi segítséget nyújtani.

 

Köszönettel

W_B Creative Commons License 2017.08.06 0 0 295

A FÉG GRP-9 gyűjtői darab, önvédelemre felejtős.

A gyűjtői darabnál az eredeti állapot a fontos; ha nem eredeti gyári a barnítása, akkor legalább ugyanolyan eljárással legyen barnítva, mint ahogy volt.

 

Önvédelemre nem hordanék FÉG gázpisztolyt, nem az ára miatt (bár messze nem ér 150 ezret..), hanem mert soha nem lesz olyan megbízható, mint egy forgó.

Előzmény: Styupid II. (294)
Putyika007 Creative Commons License 2017.08.05 -1 2 293

+1!

Ez egy igazi FÉG fannak, FÉG gyűjőnek majdhogynem az "értéktelen" kategória (persze nem szó szerinti értelmezésben).

Kár volt ezt tenni vele!:-(

Előzmény: Eyeball (292)
Eyeball Creative Commons License 2017.08.05 -1 2 292

- A mindennemű kritizálás és egyéb félreértések elkerülése végett, a fegyvered képe alapján - gyűjtői szemmel még a százezer forintos árat is sokallanám érte. Az a baj, hogy a FÉG vasak acélból készült részei a hagyományos (meleg)barnításos - kékítés technológián alapszik. Egy gyűjtő ennek EREDETISÉGÉT fogja keresni. Ha a kettő közül csináltad volna meg, akkor jó esélyed lenne ezt eladni nagyobb összegekért is, de így ... hát erősen kétséges.

 

Üdv.

Előzmény: olasz4 (288)
PRTVIII Creative Commons License 2017.08.04 0 0 291

A másik GRPK9-en  és a VZOR70-en is olyan a szán, de azokról nem kopott le a felsőrész felületkezelése.

Előzmény: W_B (290)
W_B Creative Commons License 2017.08.04 0 0 290

Más a melegbarnítás, és a bevonatolás.

Előzmény: PRTVIII (289)
PRTVIII Creative Commons License 2017.08.04 0 0 289

Több mint 10 éve vittem vissza egy GRPK9-est a FégŐr kft. hez mert lekopott a szánjáról a gyári felületkezelés, azon a szán oldala barnítottnak tűnt, de a felső része máshogy nézett ki (az kopott le róla tisztításkor). Az egész szánt újra barnították, és a feliratok kicsit halványabbak lettek a szánon, és a színe is sötétebb lett.

Előzmény: olasz4 (288)
olasz4 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 288

Nem festett , ha utánanézel mi az a PVD bevonatolás akkor látni fogod! 

 

Egyébként minden felirat és szám eredeti   , és látszik, igaz  halványan ! 

Előzmény: PRTVIII (285)
PRTVIII Creative Commons License 2017.08.04 0 0 287

A felületkezelés elötti képeken is halványnak tűntek.

Előzmény: Real Putyur (286)
Real Putyur Creative Commons License 2017.08.04 0 0 286

Ha megnezed, akkor semennyire.

Előzmény: PRTVIII (285)
PRTVIII Creative Commons License 2017.08.04 0 0 285

Újra festett, de legalább ritka. Egyébként a gyári felületkezelésük ronda. A gyári feliratokra azért kiváncsi lennék, hogy mennyire maradhattak láthatóak.

Eredetileg ilyen lehetett.

Előzmény: W_B (284)
W_B Creative Commons License 2017.08.04 0 0 284

Ha már FÉG.. újra felületkezelt FÉG GRPK-9 150 ezerért..?

:-D

Előzmény: Babfaló Béla (283)
Babfaló Béla Creative Commons License 2017.08.03 0 1 283

Sajnos,ez a keresleti piac. A trehány munka eredményét is el lehetett, lehet adni (ld FÉG).

 

Hogyha legalizálnák a szerelt lőszeres gumilövedékes fegyvereket, azonnal kínálati piac alakulna ki és a minőség ellenőrzésére jobban oda kellene figyelni.

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 -2 0 282

Sajnos én is beleszaladtam ilyen gyárilag selejt darabokba az említett gyártó termékei közül és ami a legbosszantóbb ebben, hogy ezek a selejt darabok ugyanúgy átmentek simán a műszaki szemlén és érvényes MKH kártyát kaptak, mint a(z egy ideig) jól működő darabok.....

 

Előzmény: karika197601205648 (277)
W_B Creative Commons License 2017.08.03 0 1 281

Három különböző dolog:

1. Gyárilag is sz.r a fegyverek egy része;

2. Utólagos buhera, reszelés, rosszul összerakás

3. Ha a fegyveren utólagos módosítás történt, oda kell írni.

 

Magyarul az utólagos buherát nem mentesíti, hogy a fegyverek egy része gyárilag is sz.r.

És az utólagos módosításokat (csavarcsere, festék leszedés (amihez szét kell szedni a fegyvert..) még akkor is fel kell tüntetni, ha maga Frommer Rudolf az elkövetője.

Előzmény: karika197601205648 (277)
Putyika007 Creative Commons License 2017.08.03 -2 2 280

"Mivel javíthatatlan volt a fegyver, így vissza lett küldve.

1 hónapig forgatták a művekben, majd adtak egy másikat ami működött."

 

Hát ez az ami egy buherálttal nem fog megtörténni (mármint az, hogy garanciában, ingyen javítják, vagy cserélik)!

 

"mégis őt Istenítitek"

 

Ilyenről szó sincs, sőt, Én talán túl sokat is szidtam őket (az azonban tagadhatatlan, hogy a garanciális javításokhoz, sőt azon túl is példás a hozzáállásuk)!

 

"Ne vonjunk már párhuzamot, ez egy emberi élet kioltására alkalmatlan fegyver, amazzal meg saját magadban is kárt tehetsz, egy baki miatt.

Szerintem pontot kéne már tenni ennek a vitának a végére."

 

Szó nincs a törvényben megkülönböztetésről (olvass csak utána)! Gumilövedékessel is lehet jóvátehetetlen bajt csinálni, hadd ne kezdjek el szituációkat gyártani!

Fegyverek javítására elég egyértelmű és szigorú törvény vonatkozik, még ha "játékfegyverekről" van is szó!

Az álmoskönyv szerint sem jelent túl sok jót, ha valaki egy nyílt (ám a hatróságok által előszeretettel csemegézett) fórumon ezzel dicsekszik ráadásul képekkel is illusztrálja és pökhendien beszól azoknak, akik megpróbálják erre valahogy felhívni a figyelmet.

 

Arról már nem is beszélve, hogy felvetődik a kérdés, minden ilyen hirdetés esetén:

 

Vajon miért egy új, erre az akcióra tartogatott nickkel történik a hirdetés?

Miért nem a régen használt és sokak által jól ismert nicknéven, ha semmi gond nincs a fegyverrel?

Miért nincs megemlítve a több módosítás a hirdetés szövegében?

Miért ilyenkor kerül elő mindig egy 1-2 hozzászólásos altatott nick, aki az  annálislegesmégjobban megelégedett vevő, aki már egy csomó jó üzletet bonyolított le a hirdetővel??????

De erre szvsz még nálam is jobban tudod a választ!!!!

 

"Peace, menjen mindenki strandolni!"

 

:-)

Előzmény: karika197601205648 (277)
karika197601205648 Creative Commons License 2017.08.02 -1 1 278

Bocsi Putyikát akartam írni... (fáradt vagyok)

Előzmény: karika197601205648 (277)
karika197601205648 Creative Commons License 2017.08.02 -2 1 277

Járt nálam Keserű pitbull, amit kereskedőtől hoztam el vadonat újonnan, és már nem működött.

Nem a csappantyú közepére ütött az ütőszeg, (és ez nem egyedi hiba a műveknél) de azért be volt téve 5 db ellőtt patron a dobba, mintha tesztelték volna.

Mivel javíthatatlan volt a fegyver, így vissza lett küldve.

1 hónapig forgatták a művekben, majd adtak egy másikat ami működött.

Volna 1-2 kérdésem.

Minek adnak ki olyan fegyvert ami nem működik?

Így tök mindegy hogy az általatok nevezett buherától, vagy a gyártótól veszek fegyvert nem, ha csütörtököt sem mond.

Minek rakják bele a patront?

Pont tojik rá az ember aki összelapátolja ezeket, mégis őt Istenítitek.

Nyílván amit Putyik leírt az éles fegyverre vonatkozik, annak javítását csak arra szakosodott.....

Ne vonjunk már párhuzamot, ez egy emberi élet kioltására alkalmatlan fegyver, amazzal meg saját magadban is kárt tehetsz, egy baki miatt.

Szerintem pontot kéne már tenni ennek a vitának a végére.

Peace, menjen mindenki strandolni!

:D

Előzmény: W_B (276)
W_B Creative Commons License 2017.08.02 -1 0 276

"hallottam az arra jogosult szakembertől, hogy a problémák javát a szétszedés utáni nem túl profi összeszerelés okozza"

 

Ez a lényeg.

Minden vevő egyben fegyvermester is, szétszedi, polírozza, aztán összerakáskor elszúrja, erőlteti, elgörbül; úgyhogy inkább gyorsan eladja.

 

(Ha valaki megveszi a fegyvert, dolgozik vele, szétszedi, felpolírozza, akkor miért adja el..?)

 

 

Előzmény: Putyika007 (275)
Putyika007 Creative Commons License 2017.08.02 -3 2 275

Van egy-két dolog amiben igazad volna, ha nem mondanál ellent önmagadnak az eddigi hozzászólásaiddal.

Ez itt egy nyílt fórum és mint olyan kifejezetten arra való, hogy az itt jelenlévők szabadon véleményt nyilváníthassanak, ha arra támad ingerenciájuk.

Van, aki az után is kulturáltan teszi, miután találkozik ellenvéleményekkel és van aki fröcsögve és személyeskedve (te az utóbbit választottad)!

Senki nem vitatta az árat, sőt szvsz nagyon is jó, te mégis ezen lovagolsz (mi ez, ha nem okoskodás, vagy terelés?)!

Itt nem csak azok olvasnak, érdeklődnek eladó portékák után, akik "vérprofik" a Keserű fegyverek tekintetében (bár volt idő, mikor heti szinten jártam a művekbe és igen sok Revenge, Pitbull, stb.  javításával kapcsolatosan hallottam az arra jogosult szakembertől, hogy a problémák javát a szétszedés utáni nem túl profi összeszerelés okozza), ezért illik odabiggyeszteni (ahogy a topiktárs, aki a vitát indította, szóvá is tette, szvsz nagyon helyesen), ha valami olyan módosítás történt a fegyveren, ami annak megbontásával jár, vagy a gyári állapot megváltoztatásával.

Ha régebb óta követnéd (bár szvsz így van ez, csak most a mundér védelmében elő kellett venni egy altatott nicknevet) a fórum életet, láthattad, hogy rengetegen panaszkodnak különféle átverésekről, ezért néhány régi fórumozó igyekszik felhívni minden olyan hirdetésre a figyelmet és óvatosságra inteni a gyanútlanokat, amivel esetleg lehet gond!

Nem azért, mert keresztbe szeretnének tenni a hirdetőnek, hanem azért, hogy védjék a gyanútlan vevőt!

Ha egy hirdető elhallgat ilyen, vagy más dolgokat, az több, mint gyanús, főleg, ha állandóan más és más nicknévvel árul legtöbbször módosított fegyvereket.

Jópofa, ha szebb, esztétikusabb egy fegyver a gyárinál, de kevésbé jópofa, ha épp éles helyzetben mond csütörtököt egy "bütykölés" miatt az új gazdájánál!

És aki ezt képtelen felfogni és keményen küzd ellene, az mind a mahinátorok, sufnitunig-mesterek és nepperférgek szekerét tolja, pozíciójukat erősíti.

Azt már csak csendben említeném meg, hogy minden olyan beavatkozás, ami a fegyver szétbontásával jár, törvénysértő mindazok részéről, akiknek nincs erre hivatalos engedélyük, így Én a helyükben, vagy védőik helyében, nem nagyon hőbörögnék ez miatt!

"Felénk úgy működik hogy kapok egy korrekt árat, nekem megfelel, fizetek.

 pont és vége."

 

Erre meg csak annyit tudok mondani, hogy néhányunk felé meg úgy működik, hogy korrektül tájékoztatunk a hirdetésünkben minden jellemzőjéről a meghirdetett fegyvernek, főleg, ha változtatás történt a gyári állapotához képest!

És nálam most "pont és vége!"

Te meg ráspolyozd tovább a seggleheletet és magyarázgasd a bizonyítványotokat (bár, ha megértetted miről és miért koptattam a klaviatúrát, nem folytatod!) :-)

 

 

 

 

Előzmény: Airshot (274)
Airshot Creative Commons License 2017.08.01 -2 2 274

Szerintem nem én kezdtem okoskodni. 

K. elmondott mindent a pisztolyról, az hogy nem írta a hirdetésbe a polírozást? nos nekem egyértelmű volt, a dobon messziről látszott.

Volt szétszedve? A Keserü fegyverek félkészek, ez tény. mindet finomítani kell.

Hol a probléma?

Értelmezni és nem előre köpködni ismeretlen storyban, talán nem nekem kellene.

 

Én azonnal mail vagy telefonos kontaktot kezdek, nem fórumozok.

Gyorsabb és tisztább ha le van írva..

 

Eddig a véleményem is megtartottam, viszont most hogy éritett vagyok nem teszem!

Előzmény: Putyika007 (273)
Putyika007 Creative Commons License 2017.08.01 -4 1 273

Azt, hogy jó az ár, senki sem vitatta!

Értelmezni is kellene a hozzászólásokat, mielőtt többekre fröcsögsz!

Előzmény: Airshot (272)
Airshot Creative Commons License 2017.08.01 -2 2 272

Barátom... nálad aztán van paranoia.

Egy korábbi nick-je volt. 

Igen tőle vettem azt is, nagyon szeretnéd hogy posztolgassam a beszélgetéseinket?

Speciel nekem 1 nick-em van és nem az a hobbim hogy meghasonlott szélyiségem azzal éljem ki hogy több nickkel fröcsögjek.

A kép tegnap esti, akkor raktam rá a markolatot.

Komoly a "szoftvered" mister James007 :-)

 

Szerintem 28e szállíttással korrekt ár volt. Nem pedig drága. Biztos TE a super hero 10e ért veszed tokkal és 1000db patronnal, gumival.

Felénk úgy müködik hogy kapok egy korrekt árat, nekem megfelel, fizetek.

 

pont és vége.

 

 

Putyika007 Creative Commons License 2017.08.01 -3 2 271

Háááát, ezért kár volt előszedni ezt a nicket is, nomeg ezt a régebbi fotót (tudod vannak bizonyos szoftverek, amik segítségével remekül meg lehet keresni egy-egy kép jellemzőit, pl. mikor készült, milyen géppel, milyen beállításokkal, stb.).

Hát a pitbullt sem ettől a nicktől vetted, de talán nem is a törölt nicktől, vagy esetleg a régi nicktől, aki arról híresült el régebben, hogy mindent felpolíroz, aztán amikor rájön, hogy nem olyan lovat akart, elsózza drágáért? Vagy mindez egy???

Ne ne etessél már, csak össze kell rakni a képeket, hozzászólásokat a különböző nickektől (akik a sorozatszámokat és egyéb jellemzőket elfelejtik kitakarni) és máris tiszta a kép!

 

 

Előzmény: Airshot (270)
Airshot Creative Commons License 2017.07.31 -2 1 270

Nos Én vettem meg, ahogy előtte is tőle egy Pitbull-t, és sok másik embertől pár fegyvert.

Korrekt srác, ellenben a károgó és üzletrontó delikvensekkel.

Szarkenés az megy, forint húszért....

 

A nagymenő "gyűjtők" közül viszont szopatott le néhány úriember.

Kértem fotót, írja küldi .... látom elkelt... korrekt.

stb stb

 

karika197601205648 Creative Commons License 2017.07.31 -3 3 269

Szerintem alapjába véve egy Keserű fegyvernél pont nem az a legnagyobb probléma, hogy a spiáter alkatrész majd idővel beszürkül.

Alapjáraton szar az egész ahogy van.

Venni kell Alfát 50.000.-től felfelé, és akkor nem kell itt rinyálni.

28.000.- ft.

Gondolkodjunk már, ennyiért p22-est nem kapsz, ez meg egy traumatikus gumis.

Ám a Keserű sem lakkozza neked a spiáter alkatrészeket, ezt is elmondom.

Az 36.000.-ért szürkülhet?

Tiszta fingreszelés ami itt megy. Ha meg elkelt volna már, akkor mindenki itt sírna, hogy hej-de megvettem volna.

Ez a Magyar mentalitás tükre a fórumon is látható.

T.SZ.N.

 

 

Előzmény: W_B (268)
W_B Creative Commons License 2017.07.30 -3 1 268

Jól néz ki, nem is ettől tartok, hanem hogy szét lett szedve.

(Írta a fórumtárs is, hogy a csavarok sem az eredetiek.)

A két spiáter alkatrészről is le lett szedve a festék, azok majd be fognak szürkülni, és elütnek az alu felülettől.

Szóval ilyesmit illik odaírni, és hogy még milyen módosítás történt.

Előzmény: CSATÓ'" (266)
Putyika007 Creative Commons License 2017.07.29 -4 2 267

A tokfedél csavar sem az eredeti.

Hmmm, vajon mi lett vele?

Szóval mindenképp illik szvsz is megemlíteni az ilyen mélységű beavatkozást az eladásnál.

Előzmény: CSATÓ'" (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!