Keresés

Részletes keresés

kalcichris Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2713

Sziasztok!

Érdekelne egy átalakított fényképezőgép. 

Ha van valakinek eladó, kérem szépen írjon egy üzenetet. 

Köszönöm.

Üdv.

panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2712

Figyu, ez milyen szűrővel van? Vagy a Wb-n állítottál valamit? :S  Mert a fák... valahogy túl mások, fehérebbnek kéne lenniük elméletileg. 

Sorry, hogy belepofa.. de tényleg érdekelne.

Előzmény: fotoblog (2711)
fotoblog Creative Commons License 2011.09.06 0 0 2711

Akkor kipróbáltam... :-)

Szerintem használható infrára, bár néhány képen erősen ráhúzott kontraszttal látszódik a hotspot. De nem mindegyiken... :-)

Külön áldás az 550D live view módja, sokkal egyszerűbb az élet így az infraszűrővel. Ráadásul nyugodtan lehet akár iso3200-on is infrázni, a zaj még teljesen kezelhető mértékű marad.

Jujjdeörülök!!! :-)

 

denito Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2710

Igazsag szerint a hotspotnak semmi koze nincs az igenyes epiteshez. Maskulonben tapasztalatom szerint a spot mentesnek titulalt 10-22 es 28-135 is produkalja ezt a "hibat", csak nyilvan nem olyan mertekben es gyakorisaggal, mint pl egy 50 1.4-es.

Előzmény: fotoblog (2709)
fotoblog Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2709

Köszi szépen! Ezt ismertem régen, csak nem gondoltam volna, hogy frissítik... :-)

Pár tesztképet láttam. Némelyiken semmi hiba nem volt, pár képen meg mintha...

Bíztam pedig benne, hogy jó lesz, mert állítólag igényesebben van megcsinálva, mint a régi.

Na mindegy, ha meglesz az új gép, akkor tesztelem és megírom a tapasztalatokat.

Előzmény: denito (2708)
denito Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2708

En is csak ennyit talaltam:

 

http://dpanswers.com/content/irphoto_lenses.php

 

Szoval rosszul teljesit infran a fentiek szerint.

Előzmény: fotoblog (2707)
fotoblog Creative Commons License 2011.08.30 0 0 2707

Üdv az uraknak!

Régen jártam már én is erre.

Lenne egy kérdésem. A Canon 18-55 IS kitobival van valakinek tapasztalata, hogy viselkedik infrán? Leginkább a hotspot érdekelne. Túrom egy órája a netet, de nem sok használhatót találtam eddig róla.

panabubus Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2706

Visszagondolva ennek a topiknak  a  hőskorára, amikor valóban jókat is beszélgettünk  Timber-el, Mazsi-val (Madgie) és a többiekkel, némi nosztalgiával is egy példa, az IR "veszélyes" területeire is... :) Nem csak hó-cukros tájak, és sci-fi világ néha a végeredmény...

 

denito Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2705

Na, osszedobtam egy ujabb gepet Lifepixeles szurovel, szoval ha esetleg erdekel valakit, akkor...

 

...elado egy infrasitott Canon 350D, 2-3 ezer koruli expoval, nagyon szep esztetikai allapotban 80ezer forintert, valamint tovabbra is vevore var egy 72mm-es Hoya R72 infra filter 18 ezer forintert.

Erdeklodni itt, emailben, vagy a 06-70-299-3790-en lehet. Koszi elore is!

 

 

ZolaTeso Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2704
Előzmény: ZolaTeso (2703)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2703

Helohelo.

 

Átalakított 10D érdekel valakit? Optikai üveg van a hotmirror helyén, 720nm-en még az AF is megy :) Portrémarkolat, 2db jó BP-511A-s akksi, új töltő, meg van benne egy 2G-s kártya.

 

 

Ha valakit érdekel, akkor írjon a zolateso@mailbox.hu-ra

 

panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2702

Csak humornak szántam a kérdést.:) 

Érdekes egyébként (elég régen jártam erre, még a Mazsi időkben..:))  hogy mostanában nem esik szó a diafilm vagy a színes negatív "szűrőkről".  Pedig egyszer még CCD elé is tettem és akadtak vele éles képek :)

 

(A Picasa még mindig lelkesen küldi az értesítéseket, most néztem épp a bulgár albumodat. Ott van egy-két fotó, amit el tudnék képzelni infrában is..:)  )

Előzmény: scarabaeus (2701)
scarabaeus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2701

Szia! Á, az a kép ott az illetőé, aki odarakta, illusztrációként mutattam, hogyan kellene kinéznie egy R72 szűrőnek, tehát hogy semmiképpen sem ND szűrőszerűnek.

Előzmény: panabubus (2699)
panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2700

Nekem is csak az r72-be fájt meg egy S5IS-be a művelet. Ahogy írod, csavarhúzó, kikapcsolot telefon/PC/TV + egy óra munka kb. A 350 Euró tényleg eléggé érdekes. Főleg, hogy a 20D-nél anno ugyanilyen technikai feltételekkel működött a zárcsere, ott meg csak a zárat kellett megvenni hozzá.

(viszont egy Powershot Pro1-nél így utólag inkább kifizettem volna a 150 $-os hirdetett díjat annak idején. Mert azon meg elvéreztem. Úgyhogy van azért rizikó a házi "kifőzdében")

Előzmény: ZolaTeso (2698)
panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2699

Szia Scarabaeus! :9  (ezer éve...)  Jártál mifelénk, amikor ezt fotóztad? Éppen ilyenem van, 3,5 volt a Soósnál még tavaly.  :)

Lehet, hogy az is hamis? Mert ilyeneket művel:

 



:D

Előzmény: scarabaeus (2677)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.06.22 0 0 2698

Nem semmi, azért 350 euro egy 10D átalakításáért... :) Nekem 10e forintba került a csereüveg. Csavarhúzóm meg volt... :)

 

Most meg átszereltem egy pofára ejtett Canon Ixus 100 IS-t. Szétesett az optika és megkaptam ingyen... Egész használható...

Előzmény: DimensionSeven (2697)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2697

Eh, nagyon drágán dolgoznak. Viszont a filtereik megvehetők, mind menetes, mind beépíthető változatban, utóbbiak egész jó áron.

DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2696

Találtam egy német átépítő/átépített gépet áruló céget, ha esetleg érdekel valakit.

http://www.h-maccario.de/wordpress/

DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2695
telescoper Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2694

Érdekel esetleg valakit egy eladó canon 300d infrára átalakítva? A vázban van kicserélve a szenzor előtti szűrő T-réteggel bevont optikai üveglapra. Amit adok: váz, akku, töltő és vázsapka. A részleteket mélen tudjuk megbeszélni.

Egy kép ezzel a géppel:

ZolaTeso Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2693

Helo.

 

Szerintem próbáld ki, az a biztos. Simán jónak kell lennie, lehet, hogy csak az én 720as szűrőmet nem szerette, mivel 850essel meg 950essel nem volt gondom.

 

720assal ilyen pl: http://zola.2600.hu/Dezinfralized_10D/ az első kép persze nem a 17-40-nel készült :) A negyediken meg lens flare van... De csak a 720assal vannak ilyen furcsa színtévesztéseim, szóval lehet, hogy a szűrőm szutuyok... Bár az is igaz, hogy amig benne volt a hotmirror, addig jobban muzsikált... Szóval nem húznám le a 17-40et, szerintem ki kell próbálni. Ja, 8as rekeszen fotóztam vele általában, ha számít... És persze, az utómunka is számít sokat, én azzal annyira nem is foglalkoztam, mert a a FF képeket sokkal jobban szeretem, bevallom :)

 

 

 

 

Előzmény: NINhun (2692)
NINhun Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2692

Hello!

 

 

Pont a 17-40 F4 L obit néztem ki következőnek. Viszont ha azon is jelentkezik a hotspot akkor bukó.

Nem tudom segít-e valakinek ha EF 50 mm F1.8 II obit használ nekem 4 ;  4,5 rekesznél jelentkezik legkevésbé a hotspot. Mondjuk verőfényes napsütésben így is iso 100 – 200 között minimum 10 sec a zárseb.

 

Bár utómunkával minden javítható azért 1-2 trükköt be kell dobni hogy jól nézzen ki a végeredmény!

 

Előzmény: ZolaTeso (2687)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2691

K E R E S E K:

 

-Nikon 10-24 DX objektívet, magyar garanciával (lehetőleg a Dél-Dunántúlról)
-Hoya R72 77mm-es infravörös szűrőt

 

E L A D Ó:

 

-Hoya ND400 67mm-es szűrő, 15.000 Ft-ért, kihasználatlanság miatt.


Ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre kérem!      

apca Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2690

Gugli barátoddal felszínes a kapcsolatotok... ;)

(infrared és lens szavakra a 2. találat)

No ja, de én a hotspot-ra kerestem, merthogy arra voltam kíváncsi. Osztán mindenféle wifi-kel gyötört... :(

 

Előzmény: DimensionSeven (2689)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2689

http://dpanswers.com/content/irphoto_lenses.php

 

Gugli barátoddal felszínes a kapcsolatotok... ;)

(infrared és lens szavakra a 2. találat)

Előzmény: apca (2688)
apca Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2688

egyre jobban lehet látni a hotspotot

Árulja már el végre valaki, hogy mi a fene az a hotspot?

 

Mert amit Gugli, a barátom mondott az bizonyosan nincs kapcsolatban az infrafotózással.

Előzmény: ZolaTeso (2687)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2687

Helo.

 

Én olyannal találkoztam, hogy a 17-40/4L 720nm szűrővel hasonlókat produkált, de 850nm illetve 950nm szűrőkkel meg nem vagy kevésbé... Gyakran számít még a rekesz is, van olyan objektív, amin pl 8as rekesztől egyre jobban lehet látni a hotspotot, de mondjuk teljesen nyitott rekeszen meg alig észrevehető.

Előzmény: NINhun (2670)
t|3r Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2686

Ki is cserélték.

Azt mondták ilyet még nem láttak : )

 

És nem ma kezdték a HOYA szűrők forgalmazását.

 

Előzmény: DimensionSeven (2680)
garfieldka* Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2685

Semmi gond. Majd kell másnak. Egyébként csak ritkán nézek be a fórumra mostanság. Láttam, mit kértél, de mailekben egyáltalán nem szoktam már ajánlatokat írni. Számomra elmúltak már azok az idők. :) Az a fontos, hogy kaptál.

Előzmény: DimensionSeven (2684)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2684

Elkerült a válaszod - ahogy írtam, e-mailben kértem az ajánlatokat. Már beszereztem egyébként.

Előzmény: garfieldka* (2683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!