Keresés

Részletes keresés

Zölduborka Creative Commons License 2000.08.24 0 0 56
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Az idén általam először lett megnyírva a kb. 5-6 éves tűztövis sövényünk (már majdnem embermagasságú volt) és ezután 2 héttel ellepték a tetvek és hangyák (elgyengült talán?). Mit használjak, ami a kutyák számára teljesen veszélytelen, mert ennek a tövében alszanak rendszeresen és nem egyszer elcsócsálták (!) már egy pár ágát?

2. A tűztövisekkel szemközti kerítésnél lévő tujasövényem (kb. 3 m magas) elkezdet tavasszal megbarnulni (pontosabban nem zöldült vissza a tél után, mint tavaly) és mostanra fele-fele arányban zöld és barna (a barnák sokszor szárazak is és elhullanak, tehát nem csak elszíneződés). Mi lehet a baja? Van valami ötletetek?

Köszi

Ubi

Levendula Creative Commons License 2000.08.24 0 0 55
Frint! Küld tovább Onobodynak a mailt! Nekem nem jött össze! Kösz!
Frint Creative Commons License 2000.08.24 0 0 54
Na, látom, jó az öreg a háznál... :)
Halkan szólok a másik észrevételemről...megszaporodott a talajlakó kártevők száma>>>ezért járkálnak 3 műszakban a vakondocskák. Szóval jövő tavasszal bártan ajánlok egy talajfertőtlenítést. Ha összefognánk, olcsóbban lehetne "anyagot" rendelni. Kit érdekel/érint a dolog?
onobody Creative Commons License 2000.08.23 0 0 53
Hüha , még jó hogy szoltál!
Kukacosodik az alma!!!
Adtam neki egy kis KARATE-t.
Kevertem bele kalciumot is , ahogy
irtad , kedvenc boltomban is melegen
ajánlották , ugy látszik errol mindenki
tud csak én nem.
Ha már ugyis permeteztem adtam hozzá
TOPSIN-M -et levélvarasodás ellen.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (43)
szigmo Creative Commons License 2000.08.23 0 0 52
Köszi Frint! Akkor idénre már csak a remény marad. Tavaszi lemosó permet volt, van egy kb. két méteres hosszabbítóm, azzal dzsúdóztam, mint egy modern keresztes lovag. Vagy a tavaszi lemosót ismételjem meg most?
Frint Creative Commons License 2000.08.23 0 0 51
Abszolút gyakorlatiasan: 5 gramm, egy csapott kávéskanál elég lesz. Közben forog az agyam...érdemes lenne olymódon szétültetni a növényeidet, hogy mennyire "erős" talajt igényelnek...
Előzmény: Levendula (50)
Levendula Creative Commons License 2000.08.23 0 0 50
Mail megy délután! Mindkettôt kösz!
Gyakorlatoiasan, mondjuk 5 liter vízhez hány gramm? Ilyesmit ha tudsz!
Frint Creative Commons License 2000.08.23 0 0 49
Szia Lev! Bocsi, kimaradtál...szóval a Volldüngernél nincs várakozási idő, 0,1%os oldatot szoktunk használni, és ahogy mondani szokás igény szerint. Este utánanézek az okoskámban, holnap írok...Jó? Hová küldjem az erdei madársaláta magot??? Frint
Előzmény: Levendula (47)
Frint Creative Commons License 2000.08.23 0 0 48
Szia! A jelek alapján a vöröses folt levélrozsda lehet, Chinoin Fundazol 50WP az első ötletem. Várakozási idő 21 nap. A fehér pöttyökre is ki kell próbálni, nálam még egyik sem fordilt elő.Tudósíts az eredményről.Frint
Előzmény: KILGORE TROUT (46)
Levendula Creative Commons License 2000.08.23 0 0 47
Itt kérdezem meg, vettem Volldungert, vasat, beöntöztem, aztán semmi. Talán a zsálya szebb egy kicsit. Hogy, hányszor, mennyit, miért? Betartva hogy ehetô legyen minden! Segítsetek!
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.22 0 0 46
Jo lenne, ha valaki segiteni tudna a mentaimon.

Egy szamomra kulonosen kedves (francia souvenir) borsos menta levelei egy ido utan foltokba bevorosodik. Ha visszavagom tovig, egy ideig ok, aztan kezdodik minden elorol. Regebbi lakhelyemen szabadba volt ultetve es sok nap erte. Most erkelyen lakik nagy ladaban es probaltam mar tobb helyre rakni, hatha a tuzo nap teszi.

A masik, fodor menta pedig apro feher pottyoket szed ossze. Van belole a borsos mentan is. A feher apro pottyok erdobol szedett vizi mentamon is jelen van.

Frint Creative Commons License 2000.08.22 0 0 45
Szia! Háááát...20 literes permetezőgép a hátadra, nagylétra, és irány föl... :)
Nehéz ügy...tavaszi lemosó permetezés a fa törzsén amíg csak elérsz, aztán a remény. Valaki tud okosabbat a bérelt repülőn kívül?
Előzmény: szigmo (44)
szigmo Creative Commons License 2000.08.22 0 0 44
Engem már ért... Van egy óriási diófám, most hogy elkezdett potyogni, fedeztem fel, hogy csupa kukac! A zöld héj alatt élik világukat! Tudok még tenni valamit? (Bár vs. költoi a kérdés..)
Frint Creative Commons License 2000.08.22 0 0 43
Senki sem növényvéd? Tán meleg van???
A zöldségféléket tárolási betegségek ellen lehet permetezni, mert ahogy nézem, hamarabb kell felszedni az idén, víztartalmuk sem ideális. Aki nem akar kukacos almát enni, annak tanácsolom, hogy nézzen alaposan körül, mert meglepetés érheti...akárcsak engem.
Aki intenzíven locsol, számítson a hajtásvégeken levéltetvekre.
Úgy gondolom, ha bejön a monszun, lesz témánk bőven.
onobody Creative Commons License 2000.08.16 0 0 42
Sziasztok !

Én csalánlevelet hallottam, de még nem probáltam .
Nem szokott propblémám lenni.
Az almákat egyesével becsomagolom papirba , és kész.
Elállnak tavaszig , csak a végére megráncosodnak.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.15 0 0 41
A tárolási betegségekről jut eszembe. Tavaly hallottam (vagy olvastam) egy érdekes és igen egyszerű eljárásról. Fel is írtam a varázskönyvbe. A tárolt almák közé kakukkfű ágakat kell dobni és a hatás hitetlenül csodás. Szóval az idén ki kőne próbálni. Nem nagy költség. Nem nagy fáradtság. Azt hiszem. Ráadásul bijó.
Előzmény: Frint (40)
Frint Creative Commons License 2000.08.15 0 0 40
A kalcium a tárolási betegségek ellen való, főleg a Jonatán klónok esetén. Már júliustól lehet kéthetenként adni, abszolút BIO dolog.
Előzmény: onobody (39)
onobody Creative Commons License 2000.08.14 0 0 39
Aha , én is ponosan igy csinálom.
A kalcium mire jó?
Ahol én vásárlok növényvédo szereket,
igen felkészültek az eladok.
Ellátnak jótanácsokkal , és be is szokott
válni amit ajánlanak.
Én is tapasztaltam , hogy a rovarölöket
váltogatni kell , mert egy ido után nem hat.

üdv Onobody

Előzmény: Frint (38)
Frint Creative Commons License 2000.08.14 0 0 38
Én is pontosan, sőt mérnöki pontossággal és céltudatossággal használok vegyszert.
EZT ESZIK A GYERMEKEIM IS.
Több év gyakorlata alapján van egy sémám, amit az aktuális évre "fazonírozok". Váltogatom a vegyszereket, főleg a rovarölő szereket. Várakozási idő szent dolog nálam. Pl.:tegnap este fújtam meg az almákat kalciummal+Bi58-al. Egy hétig ebzárlat, a hullott alma csak a cefrébe kerülhet(ne).Még oda sem szívesen. Ha bármilyen kételyem van, kéznél van a szakkönyv és egy növényorvos is. Igyekszem mindent megtenni a bioközeli gazdálkodáshoz, de még nem megy...
Gyomirtást csak a legvégső esetben követek el, de a gyom-gazda meccset idén a hazaiak nyerték...

Előzmény: komárom (36)
onobody Creative Commons License 2000.08.13 0 0 37
Én pontosan azért szeretem a saját termesztésü
gyümölcsöket, mert tudom mit eszek.
Szigoruan betartom a várakozási idoket,és megpróbálok minél kevésbé durva szereket használni.
A Metroban viszont fogalmam sincs mit veszek.
Lehet ,hogy elozo nap permetezte az eladó
a zöldséget.
Szerintem a DDT-s korszak már elmult.
Ráadásul legtöbb vegyszer nem magyar termék.

Üdv Onobody

komárom Creative Commons License 2000.08.12 0 0 36
Én azóta írtózom a vegyszerektől, 'amióta' egy nagygazda errefelétájt komáromban- mondta, hogy lepermetezte a krumpliföldjét valamivel,-valaki ajánlotta a gyomok ellen...-Nem tudja,hogy mi, de gaz az nincs már hál'isten... És valamelyikünk rátalálhat erre a krumplira is egy zöldségesnél...
Szóóval van egy olyan rossz érzésem, hogy tán a gazda sem tudja, hogy mivel permetez!!!
Azóta, -balga módon, csak a Metróból veszem a krumplit,.-burgonyát-.
Igaz, úgyis megdöglünk elöbb, vagy utóbb, de miért és mennyivel elöbb?
Egy-két német vevő, amíg volt vegyszerem nálunk is vásárolt, MERT ott (deutche..), már nem lehet hozzájutni -akármihez...-
Kérdésem, hogy hazánkban tényleg OK-s? dolgokhat lehet vásárolni? Ti tudjátok, miket permeteztek ki a saját kertetekbe? És hiszitek-e, hogy valóban ezeket kellene-e tennetek? Hányan permeteznek mások által javasolt szerekkel? Utánnanéztetek-e ,hogy az a szer tényleg arra való?
Frint Creative Commons License 2000.08.11 0 0 35
Azért bátorkodtam ezt javasolni, mert átültetéskor nem árt megnézni, hogy növekszik-e a gyökérzet, vannak ott friss hajtások...néha gyökérkárosító fészkeli be magát. Metszés segíthet, de nagyon óvatosan. Ha ép a gyökér, akkor gombabatagségre, tápanyag hiányra/túltáplálásra(!) lehet gondolni. Látnom kellene... :)
Próbáld meg átültetni, aztán várjunk...Frint
Előzmény: miszisz (34)
miszisz Creative Commons License 2000.08.10 0 0 34
Szia Frint!
Akkor most kipróbálom az ajánlatodat, ugy néz ki már semmi nem menti meg, ha csak az átültetés nem. Bár igazán nem értem, ez miért segitene, csak hogy megnézzem a gyökereit épek-e?
Na és ha igen, és mi van ha nem?
Szegénykémnek, már csak a 30 % lombja van ahhozképest amilyen régen volt! Pedig milyen gyönyörű virágjai voltak!
Előzmény: Frint (31)
Frint Creative Commons License 2000.08.10 0 0 33
Szia!
A csirokí(cherokee)szuper bab, másodvetésben most is van nálam, Orthocid-dal lehet csávázni, bár annyira gyors, energikus növény, hogy keveset van a csíra a föld alatt.
Engem is ellep a munka, ha ketten volnék se győzném. A sárgarépát, amíg még van lombja lehet kezelni tárolási betegségek ellen, a Ronilan neve ugrik be, de utánanézek. Legkésőbb felszedés előtt 1 hónappal!!!A sértetlenül felszedett, tiszta nyirkos homokba rakott, és elvermelt répa februárig egészséges, ropogós marad. Apró kockára vágva, formára reszelve jól fagyaszható -> fogyasztható. A pertezselyem, pasztinác, lestyán, zeller felszeletelve 5mm-es darabokra, és tűző napon szárítva évekre tartósítható.Természetesen az íze, aromája sokat veszít, talán a pasztinác bírja a legjobban. Kitartást a munkádhoz! Frint.
Előzmény: onobody (32)
onobody Creative Commons License 2000.08.09 0 0 32
Szia Frint!

Kipróbálom a csávázást, van zöldbab magom (cherokee) ,mit javasolsz hozzá?
Hogy csináljam ?

Teljesen ellepett a rengeteg munka , szilvát
szedek permetezem a babot , szedem a paprikát
paradicsomot, stb.
Persze nem panaszkodásként mondom.

Van-e tapasztalatod a sárgarépa és gyökér
tartósitásáról? Próbáltam homokban elrakni,
fagyasztani , sot már száritani is , egyik sem
vált be.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (31)
Frint Creative Commons License 2000.08.08 0 0 31
Üdv mindenkinek !!!
Látom, míg szabin voltam szépen virágzott e topic..:)
Most már kisebb megszakításokkal, de leszek, igyekszem segíteni...

*Kedves miszisz, üdvözlünk izmosodó topicunkban!
A fokhagyma remek bio növényvédő, bár erős fertőzésekkel már nem tud elbánni...azért minden kiskertben ott a helye. >>>mit gondoltok arról, hogy az azáleámnak és a leanderenek is ugyanúgy száradnak a levelei, és érdekes módon álatalában a levelek középső széle kezd száradni, majd bekunkorodik és leesik... Elöször azt hittem hogy a nagy meleg és a sugárzás, de most is folytatja miután bevittem a lakásba. Hozzászólás? <<< Első tanácsom az áltültetés szokott lenni...gyökérzete ép, egészséges? Gombabetegség is lehet a leírtak alapján, de ahhoz látni kellene.
Szia Onobody! Remélel kipihented magad, én is igyekeztem... >>>Te kevered a szereket vagy ugy veszel valami kész keveréket? <<< Kombinált csávázásnál nincs mese, keverni kell, de amúgy egyféle hatóanyagot használok.(pl:kaptán)
>>>A nedves eljárás tünik nekem is jobbnak, jó ha a magokat lepemetezem, és aztán megszáritom?<<< jó, de alaposan szárítsd meg, és a lehető legrövidebb idő alatt, nehogy a csíra károsodjon.
>>>Minden magot meg szoktál fagyasztani?<<< igen! Enyhe fagyhatást mindennek ki kell bírnia...

Lisztharmat ügyben én sem tudok mindig elég gyors lenni, a megelőző permetezések híve vagyok, a Fundazol 50WP általában és széleskörűen hatásos szokott lenni. Én Discus hívő vagyok(almában) Dísznövény lisztharmat ügyben megyek még 1 kört.
Frint

onobody Creative Commons License 2000.08.06 0 0 30
Köszönöm Miszisz!

Ki fogom próbálni!
Majd beszámolok az eredményrol.

Üdv Onobody

Előzmény: miszisz (29)
miszisz Creative Commons License 2000.08.05 0 0 29
onobody, szerintem ami a legjobban használható, ha egy keskenyszájú üvegbe, pld sörös, teszel egy kis cukros vizet vagy talán még jobb egy kis üditőt, mert annak extra illata is van, és néhány hurok vagy drót segitségével felakasztod a szőlők közé. Természetesen ha nagy szőlősöd van több üveget kell használni.
A lényege, hogy a darazsak belemásznak inni, de sajna nem tudnak kikerülni belőle többet.
Sok szerencsét!
Előzmény: onobody (28)
onobody Creative Commons License 2000.08.05 0 0 28
Sziasztok!

Eszik az érett szölömet a darazsak.
Nem akarom permetezni, mert már
fogyaszthato. Van valakinek valami
ötlete , hogyan kellene elüzni oket?

Üdv Onobody

Csilla Creative Commons License 2000.08.04 0 0 27
Sziasztok!
Ugyfest hogy a permetlé volt a ludas mert ahol tegnapelőtt jó sok vizzel lepermeteztem már nem olyan fehér, igy neki láttam a többi leveleknek is. Köszi azért a tanácsokat mindenkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!