Keresés

Részletes keresés

DeadFox Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121733

avval is tisztában vagyok hogy rettenetesen megkergetet irt/törölt SSD is simán kibír tíz évet ami alatt biztos ki fogom már dobni mert lesz annál jobb...

 

Új fent nem a kérdésre történt válasz kapás - nem azt írtam hogy kétségbe vagyok esve mert szarrá fog menni az SSD...:)))

Előzmény: Meister (121727)
DeadFox Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121732

A csodába is már fiúk... hát senki nem olvasta el amit kérdeztem? - csak kapásból le lettem dorongolva?

 

Nézzétek már meg mi a kérdés és arra próbáljatok meg válaszolni!

 

... és nem haragszom csak tényleg értelmetlenül állok a "válaszaitok" elött...

DeadFox Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121731

Fiúk.. fiúk... mondom, hogy alaposan utána néztem és nem hülyeségeket irtam...:))....

 

- ha valaki veszi a bátorságot és még egyszer elolvassa a mesémet - Ott pont az áll, hogy az SSD-re az OP rendszert és a program filokat kell telepíteni!... Szóval aki e miatt akar letolni annak ésszre sem veszem a válaszát...

- gyakran használt fileok... nem azt jelentik, hogy egy általad gyakran változtatgatott execel táblázatot amit létrehoztál kell ott elhelyezni ! Hanem magát az EXCEL-t !

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (121728)
mmonitor Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121730

Ilyenek ezek a mai keresők, tudják mire van szükséged. Miután találtál szexpartnert visszaáll a normális keresésre.

Előzmény: syrius (121723)
mmonitor Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121729

Akkor minek az SSD? Pont azt akarod egy lassabb meghajtóra tenni amitől részben gyorsabb lenne a renszer. Az enyém üzemideje gyárilag 2000000 óra, azt nem tudom ebből mennyi az írás olvasás vagy ez csak a bekapcsolt állapot de ki nem szarja le. Mire tönkre megy már úgyis lesznek sokkal jobbak vagy más technologia. Ha csak a rendszer van rajta, nincs mit veszíteni ha tönkre megy.

Előzmény: DeadFox (121725)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121728

Ha jól megnézed, ellentmondásokat fogalmaztál meg. Épp a gyakran használt fájlokat kellene olyan meghajtóra helyezni, ami gyors elérésű. Te meg mintha pont a ritkán használt használt adatokat szeretnéd SSD-re tenni, csak azt meg minek.

Van itt pár cikk, az érdekesség kedvéért:


http://www.prime-expert.com/articles/a06/performance-tuning-of-windows-xp-on-ssd-based-netbooks.php

http://www.prime-expert.com/articles/a04/speeding-up-ssd-based-netbooks-and-adding-filesystem-integrity-with-ewftool.php

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/How-it-Works-Intel-SSD-Caching-148

Előzmény: DeadFox (121725)
Meister Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121727

A mostani SSD-k minden egyes értéket megőrizni képes egysége több tízezer írási műveletet bír ki, s a belső rendszerük meg megoldja, hogy mindig máshova kerüljön az adat. Defragmentálni nem szabad, de használni nyugodtan.

mentésed persze legyen, vagy a "felhőben", vagy egy másik gépen otthon a legfontosabb fájljaidról. De ez független attól, hogy SSD vagy hagyományos merevlemez.

 

Előzmény: DeadFox (121725)
Jahno Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121726

Lehet, hogy régen valaki ezt kiötlötte, de azóta változott a világ keményen, SSDnél pont az a lényeg, hogy az OS mondjuk kompletten rajt legyen és attól lesz szép, jó, és gyors. Nagy videófileokat, zenéket már tárolhatod vinyón, azt nem rángatja annyira, mint a swapet és a többit.

Előzmény: DeadFox (121725)
DeadFox Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121725

Üdv...

Tisztelt guruk.

 

Alaphelyzet:

- nem értek hozzá, ezért kérdezek, olvasok, kutatok és próbálok rájönni arra amit nem értek.

- SSD - vel kapcsolatos de Win7-re vonatkozó kérdés.

- szakírodalomban és a net-en részletesen tanulmányoztam az SSD beállításait, szokásai, elvárásait... de mivel részletesen elmagyarázzák, hogy az SSD-n lehetőleg csak olyan adatok legyenek melyek fixen telepítettek pl: OP rendszer, programok, felmerült bennem egy apró gond, amit sehol nem látok leírva.

 

Mégpediglen a következő:

- a Win7 és egyébb Win Op rendszerek, ha tetszik ha nem de a C: meghajtón elhelyeznek olyan könyvtárakat melyeknek kimondottam az a feladata, hogy olyan fileoket tartalamazzanak amiket folyamatosan változtatgatunk... azaz irás/olvasás/törlés = halála az SSD-nek (jó nem döglik meg azonnal, de nagyon nem szereti )

 

Eljutottam a kérdésem lényegéhez:

 

- Hogyan lehet ezeket a könyvtárakat azonnal a Win telepítésekor nem a C: re telepíteni, hanem egy másik "normál" HDD-re?

- Hogyan lehet "megmondani" a későbbiekben telepítendő programoknak hogy az ilyen "ideglenesnek" mondható filok könyvtárait ne az SSD re azaz ne a C: -re pakolgassa?

- azaz még az Asztal -lal is gondok vannak, mert ugye az ember ha hirtelen nem tud dönteni, akkor az asztalra rámolja ideglenesen az akármlyen "szemetét"

 

Köszönöm

 

 

Hófehérhajó Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121724

U"dv

TXT szövegben hogy olvassak orosz szoveget? Mert ugye osszevisszasagok jelennek meg

Telepitettem orosz karrakterkeszletet, oroszASDF, nyelvi beállitásoknál is kiválaszthato az orosz karakter, irni tudok, de a txt fajlokat olvasni nem

syrius Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121723

Help please! Pár napja ha a googleba beírok eg keresőszót, akkor az esetejk egy részében - kiszámíthatatlan módon egy program/vírus átirányít, többnyire egy adultfriendfinder oldalra, vagy valami hasonlóra. Az előzmények valami ilyesmit mutatnak, az üres sorról me, tudok mit mondani. MIt lehetne, kellene tennem? Ja windows XP, és IE8.

Doky586 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121722
ilyet én sose mondtam..
de a file dátumát és idejét be tudja tenni a filenévbe. és ez a lényeg..
Előzmény: Jahno (121720)
B Pali Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121721

Második: szvsz a dátumon kivül a többinek nincs értelme (ISO? exp idő? rekesz?), az viszont benne van a névben alapból, tehát TC csoportos átnevezés. Nagyon kreatív tud lenni :)

Előzmény: sheldon (121716)
Jahno Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121720
Csoportos átnevezés tud exif alapján?
Előzmény: Doky586 (121719)
Doky586 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121719

1. Total Commander - file / összehasonlítás tartalomra

2. Total Commander - file / csoportos átnevezés

Előzmény: sheldon (121716)
Jahno Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121718

Elsőre a Total Commander file/ és tán összehasonlítás. Nekem most angolul van, az compare by content.

Előzmény: sheldon (121716)
FLaci Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121717

1. Command promptban az fc parancs. Ha valami komolyabb kell akkor http://www.scootersoftware.com/

2. Minden jobbfajta képnézegető tudja. Én ezt használom: http://www.xnview.com/

Előzmény: sheldon (121716)
sheldon Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121716

Sziasztok!

 

Kettő probléma megoldásábaqn kérnék segítséget.

 

Az első: adott két fájl, sima txt formátum, megközelítőleg ugyanaz van benne, számok, betűk. Mivel lehetne pontosan kideríteni az eltéréseket?

 

A második: adott egy Samsung fényképezőgép, ami 000001....000000n néven menti a képeket. Létezik-e olyan program, ami az adott fájlból kinyert infók alapján (dátum, vagy bármi) átnevezi a fájlokat?

 

köszönöm!

Sandy Bridge Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121715

Inkább attól tartok, hogy lehet valami újabb eresztésű rootkit, és az cseszegeti a Windowsomat. Délután otthon utánanézek ennek is.

Sandy Bridge Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121714

Megpróbálom, bár azért ez egy FSP, és az nem annyira elromlós fajta.

Előzmény: Törölt nick (121713)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121713

Cserélj tápot, és úgy próbáld.

Előzmény: Sandy Bridge (121711)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121712

Pár hónapja én is hasonlóan jártam. Szokatlan hibák jelentkeztek, főleg a gép indításakor, még BIOS-beállítások is megváltoztak, ami persze utalna elemhibára, de azzal nem volt gond. Tápegységre kezdtem gyanakodni, hogy talán elhasználódott benne valamelyik kondenzátor, mert bár korábban magam raktam bele jófajta kondikat, de az már több éve volt.

 

Mivel volt kéznél egy másik tápegység, kicseréltem, a hibák megszűntek. Utána átnéztem a kiépített tápegységet, egyedül az 5 Vsb kondija tűnt kicsit gyanúsnak (kettő is volt benne párhuzamosan), de még az sem egyértelmű, mert kapacitásra mérve jónak tűnik, felfúvódva sincs. ESR-mérőm viszont nincs, hogy azzal is kimértem volna. De ahogy kivettem, furcsán könnyűnek tűnt a kezemben a kondi, talán tényleg kiszáradt, viszont erre se mernék megesküdni.

 

De még arra is gondoltam, hogy talán nem is a táp volt hibás, csak szerelés közben elmozdult valami kontaktus, RAM, akármi, és ettől is megjavulhatott. Csak már nem akartam visszatenni a régi tápot, plusz azóta az alaplap is cserére került.

 

Kondenzátoroknál egyébként természetes jelenség, hogy bemelegedve kicsit javul az állapota. De idővel egyre romolhat, míg egyszer az egyik bekapcsolásnál agyonvághatja a számítógépet, illetve annak bármelyik egységét.

Előzmény: Sandy Bridge (121711)
Sandy Bridge Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121711

Kedves Guruk, segítségre lenne szükségem!

A gépem: Gigabyte EP43-UD3L - C2D 6700 - 2*2 GB 1066 RAM - nVidia 9600 (512MB) - 1 TB WD - 500W FSP, Windows 7 sp1 64 bites Home premium minden frissítéssel (másfél-két éve lett telepítve, azóta mintaszerűen működött mostanáig).

Napok óta indításkor BSODt produkál, a rebootot követően pedig kéri a telepítő lemezt javítás céljából. A BSOD minden alkalommal más hibaüzenetet ír, van hogy a VGA driver, máskor valamelyik .dll, majd valamilyen boot fájl hibájára hivatkozik. Ha a telepítőlemezről a javítást választom, akkor hosszas tökölkés után vagy elindul a rendszer, vagy ezt is meg kell ismételni, és akkor talán. Ha egyszer végre bebootol, akkor már semmilyen hibajelenség nincs többé a következő indításig. F8-ra vagy el tudom indítani csökkentett módban, vagy arra is hibát jelez, és olyankor marad egyetlen opcióként a telepítőlemezről történő javítás.

Eddig leteszteltem a memóriát és a merevlemezt, nem jelzett hibás működést. Frissítettem a drivereket és az alaplapi BIOSt. A CR2032 elemet újra cseréltem. Futtattam teljes vírusellenőrzést a MSEn és (kompatibilitás módban mellé telepítve) az Avaston, de egyik sem talált fertőzött fájlt vagy rosszindulatú programot. A rendszer-visszaállítás se hozott eredményt, ugyanúgy megmaradt a hiba.

Gondolom megoldás lenne egy teljes új telepítés, de ilyesmit csak legvégül szoktam, inkább javítanám a meglévő Windowst, csak már tanácstalan vagyok. Minden ötletet, tanácsot köszönettel fogadok, hátha valaki közületek találkozott már ezzel a hibajelenséggel.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121710

Ebbe beleszaladtál.

Ha F8 után az "utolsó helyes konfiguráció" menüpont nem segít, akkor eltűnt a bejelentkezés kezelése a gépedről. Ezt okozhatja féreg, illetve annak kiirtása.

 

Van pár lehetőséged.

F8-nál választhatod a "csökkentett mód parancssorral" pontot, aztán megkeresheted visszamásolhatod a két fájlt, akár a C:-ről, akár a telepítőlemezről, ez nem biztos hogy menni fog.

Indíthatod a gépet egy LIVE CD-ről, annak fájlkezelőjével megkeresheted a két eltűnt fájlt (most fejből meg nem mondom hogy ezeket archiválja e a WIN, de lehet), és visszamásolhatod a helyére, a windows/system32 mappába elvileg.

Csinálhatsz egy gyors újratelepítést/javítást.

 

Előzmény: Törölt nick (121709)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 121709

Sziasztok!

Segítsetek légyszi. Windows XP SP3-mam van. Nem bírok belépni, az alábbi hibaüzenetet kapom:

"lsass.exe - A komponens nem található"

"Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert LSASRV.dll nem található. Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát."

Csökkentett módban sem indul, fekete a képernyő, megjelennek a "csökkentett mód" szövegek és a kurzor, meg a fenti hibaüzenet.

Mit tudnék csinálni?

 

 

kombájnos Creative Commons License 2012.10.30 0 0 121708

Ez az igazi a 32 bites is kell hozzá így működik. Köszönöm a megoldást.

Előzmény: Törölt nick (121693)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 121707

Vagy úgy is megközelíthető, hogy például a beállításoknál 3 db-ra van korlátozva az aktív torrentek száma, de a kényszerített indítások ebbe nem számítanak bele, és nem is fognak leállni, ha elindul egy másik, ami egyébként "kiszorítaná" a sorból, ha nem lenne kényszerítve.

Előzmény: stopposbácsi (121700)
Jahno Creative Commons License 2012.10.30 0 0 121706

Kényszerített indítás az akkor van, ha szünetel, vagy sorban áll, de szeretnéd, ha menne.

Előzmény: stopposbácsi (121705)
stopposbácsi Creative Commons License 2012.10.30 0 0 121705

A tömörített szarokkal semmit. De amikor benyomod a streamet, látszik, hogy az elejét kezdi tölteni, miközben átvált kényszerített indításra. Azért gondoltam, hogy a kényszerített indítással az elejét kezdi letölteni.

Előzmény: Jahno (121703)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 121704

Azokkal semmit. Közli hogy nem streamelhető, és passz.

Előzmény: Jahno (121703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!