Keresés

Részletes keresés

karban79 Creative Commons License 2022.06.17 0 0 46349

Üdvözletem!

 

Keresek Poljot Masonic modellt. Mail publikus.

Ugly Bob Creative Commons License 2022.06.14 0 0 46348

az első óra .... hmmmm .... olyan ismerős ..... olyan ismerő s.....

 

biztosan valami jóóóóóó drága márka! csakis az lehet ilyen kinézettel :)

 

a srácnak is fejtörést okozott ;)

 

köszi a videót jó volt :)

Előzmény: Tsaby Motors (46344)
tundimano Creative Commons License 2022.06.12 0 0 46347

Köszi ,  jó  volt nagyon.

Előzmény: Tsaby Motors (46346)
Tsaby Motors Creative Commons License 2022.06.12 0 0 46346

Van egy youtube-csatorna "Őszintén Órákról" címmel pár éve.

Hiánypótló a magyar neten egy efféle csatorna.

Ez a két srác csinálja, ők órás témában mozgó újságírók, a külföldi nagy kiállításokon, gyártói prezentációkon rendszeresen ott vannak.

Két eltérő személyiség, de valójában jól kiegészítik egymást.

 

Most volt meghirdetve az első közönségtalálkozó május 31-én. Hó végén, hétköznap délután 4-től este 10-ig. Nem túl jó időzítés, ehhez képest közel 200 résztvevő volt ott.

Saját magam sokat agyaltam, hogy elmenjek-e, mert nagyon sok mindennek ütközött pont az a nap, de végül átszerveztem a napot és regisztráltam. Jó döntés volt.

 

Úgy lett kitalálva az egész, hogy a program egyik része egy forgatás lesz a csatorna egyik részéhez.

Kérték, hogy a érkezési regisztrációkor írja be mindenki milyen óra van a karján és azokból kiválasztva érdekesebb darabokat csinálnak egy forgatást bemutatva az órákat.

 

Korábban sokszor volt kérdés feléjük, hogy klasszikus szovjet/orosz órás részeket miért nem csinálnak, az ő válaszuk erre az volt mindig, hogy sajnos egyikük sem ismeri ezt a szegmenst.

Jómagam ennek ellenére egy POLJOT Blue Jeans-t vettem fel, hozzá is öltöztem talpig farmercuccban és ezt írtam be a regisztrációs lapba.

Mellékesen egy dobozban vittem pár POLJOT-ot még, köztük a Nautilust is, gondoltam ha lesz ott még más orosz óra rajongó esetleg el tudunk "kockulni" külön :o)

 

Viktornak megtetszett a Blue Jeans és először kiválasztotta egynek a forgatásra. 

Aztán elbeszélgettünk és tudva, hogy nincs benne az orosz témában megkérdeztem, hogy benne van-e egy játékban. Nevezetesen, hogy mélyebb ismeretek nélkül kiszúrja-e a gyári kivitelek között a kakukktojást?

Úgy kapta ki a Nautilust a dobozből elsőre, mint egy vadászsólyom :o)

 

És így lett a gyári Blue Jeans helyett a poénből készült "luxusóra" az egyik forgatásra kiválasztott. Dávid elől végig dugdosta a felvétel kezdetéig.

Viktor ráérzett a poén-faktorra, Dávid inkább az eredetihez hasonlítgatta, de végül is jól sült el.

 

Ha azt nézzük TAG HEUER, ROLEX, Pirelli illusztris társaságban elfért az orosz "barkács" jószág is :o)

 

Előzmény: tundimano (46345)
tundimano Creative Commons License 2022.06.11 0 0 46345

Köszi hogy megosztottad ezt a kis videót , nagyon tetszett ,még sosem láttam őket ,van ilyen hogy órakedvelők klubja ??Látszik hogy levagyok maradva, az órázás az utóbbi időben sajnos a háttérbe szurult.

Előzmény: Tsaby Motors (46344)
Tsaby Motors Creative Commons License 2022.06.10 0 0 46344

Ha olvasni nics mit nézzél videót.

Az első ketyegő ismerős lesz neked :o)

 

https://youtu.be/w1AxoH2LaAI

 

Előzmény: Ugly Bob (46343)
Ugly Bob Creative Commons License 2022.06.10 0 0 46343

Tyú de rég nem írt már senki....

 

Pár napja láttam ugyan ilyet olajfúró tornyos számlappal.... :)

 

Csináld meg beépítésnek ;)

Előzmény: Tsaby Motors (46341)
didyman Creative Commons License 2022.06.01 0 0 46342

Üdvözletem. Volt nekem igen régen egy Nairi órám, a számlapja ezzel egyező volt, de nem fakeretes volt, hanem csak műanyag: https://i.ebayimg.com/images/g/xwEAAOSwoJxbdbeR/s-l500.jpg

A kérdésem a benne lévő zenével kapcsolatos. Azon az órán a "János bácsi, János bácsi, keljen fel" dal  szólalt meg, amin egyrészt nagyon csodálkozom, másrészt nem tudom, hogy milyen cirill felirat társult ehhez a zenét azonosító címkén. Én két dalt ismerek, egy, a nálam lévő, elég romos, más számlapú Nairin lévőt és egy neten talált fotóról keresettet-egyik sem ez a zene. A zenéhez tartozó "programhenger" talán meg is lehet még a régi órából, ha más nem lesz, azt beépítem, de hátha előkerül egy valahonnét egyben. Ha hibás az óramű, az nem probléma.

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2022.05.26 0 0 46341

Most került hozzám.

Ritka zöld számlappal.

Tsaby Motors Creative Commons License 2022.05.05 0 0 46340

Hmmm...van az úgy, hogy a felirat fog meg.

A minap áruházi vásárlás alkalmával vettem ételesdobozokat a hűtőbe.

 

Otthon vettem észre a feliratot.

 

Így lettek órás alkatrészes dobozokká átminősítve :o)

Előzmény: bosijani (46339)
bosijani Creative Commons License 2022.05.05 0 0 46339

Jájj,az a seiko felirat... :-)

Előzmény: Tsaby Motors (46338)
Tsaby Motors Creative Commons License 2022.05.02 0 0 46338

Látszólagos OFF.

 

Hát micsoda elborult ötlet ez :o)

 

https://www.watchpatrol.net/listing/1207230/

 

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2022.04.30 0 0 46337

Koronazártól függetlenül inkább a konstrukció és a kivitelezés műszaki szintje a döntő.

 

Egy átlag orosz 17 köves tucatórának jellemzően a gyári specifikációja -20/+40. Ehhez képest nem szétkopott, elbabrált példányok esetén alapos tisztítás és jó kenőanyagok használata esetén lapos hajszálrugóval is simán be lehet hozni őket napi 15-20 másodperc alá.

És itt a gyári adat nem is a konstrukciónak szólt, hanem a gyári összeszerelés és beszabályozás hatékonyságának. A legtöbb egykori szovjet gyárban ezeket a műveleteket az adott műveletre betanított lányok, asszonyok végezték különösebb szakmai előképzettség nélkül. Ráadásul elég nagy darabszám elvárás mellett.

Így elég nagy szórást mutattak a kész darabok.  

Előzmény: DLCBP (46336)
DLCBP Creative Commons License 2022.04.30 0 0 46336

Kézihúzós, koronazár mentes óránál nálam 60",  koronazáras óránál 10" nálam a lélektani határ.  🤔

Előzmény: Tsaby Motors (46334)
Ugly Bob Creative Commons License 2022.04.30 0 0 46335

Köszi! Ki fogom próbálni...

Előzmény: Tsaby Motors (46325)
Tsaby Motors Creative Commons License 2022.04.30 0 0 46334

Sokan panaszkodnak ha az órájuk napi 10 másodperces eltérést mutat.

Ez 99,988%-os pontosság.

Mindez olcsó tömeggyártott, sokszor több évtizede működő óráknál :o)

Előzmény: DLCBP (46333)
DLCBP Creative Commons License 2022.04.30 0 0 46333

Ha belegondolunk, hogy az óránk naponta több mint 14 percet mászna el, akkor lenne egy jó sz@r óránk.  😈

Előzmény: Tsaby Motors (46332)
Tsaby Motors Creative Commons License 2022.04.29 0 0 46332

Nincs mit.

 

Még egy gondolat a szabályozásról:

Ha belegondolunk, hogy egy 99% pontosságra beszabályozott óra napi járáseltérése 14 perc 24 másodperc lenne, ahhoz képest...:o)

 

 

Előzmény: satzowlee (46331)
satzowlee Creative Commons License 2022.04.29 0 0 46331

Köszönöm Mindkettőtöknek.

Tsaby Motors Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46330

Egész jól muzsikál az a werk a kép alapján.

Ahogy látszik a bal oldali vonal kissé "szőrös". Ez lehet  egy kissé megkopott emelőkő, vagy maga a horgony csapágyazása lóg kissé, esetleg a horgony emeléskor kicsit tengelyirányban meg is emelkedik. Lehet még billegő véghelyzetben halványan összeérő hajszálrugó menetek hangja. De ha több pozícióban sem mutat jelentős járáseltérést a szerkezet, akkor nem érdemes hozzányúlni. Öreg jószághoz képest nagyon szépet rajzol.

 

A kalibrálást, ahogy olvasom Péterrel már átbeszéltétek.

Esetleg lehet még használni egy ismert járáseltérésű kvarc werkes órát is. Ekkor manuálisan kell az applikációban beállítani a féllengésszámot 3600-ra.

Aztán amennyit ahhoz képest mutat pluszban, vagy mínuszban utólag rá kell számolni a mért értékre.

Vagy ugyanezen beállítás mellett egy digitális metronóm 60 BPM-re állítva.

 

Esetleg számítógép hangszóróra biggyesztve a telefont miközben ez megy:

https://www.youtube.com/watch?v=ymJIXzvDvj4&t=265s&ab_channel=DrumsetFundamentals

 

Elvileg a számítógép hangkártya processzorának órajele is csalhat rögzítéskor, de hangfájl lejátszáskor nem kellene megjelenni eltérésnek.

Előzmény: satzowlee (46326)
APT Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46329

Persze, az "alap" - a nem egybeeső két csík középhelyzet-hibát jelent, nem pont középen (a horgonyvilla emelési pontján) van a billegő nyugalmi középhelyzete, és így a két irányba a kilengési szög nem teljesen egyforma. Ha ez kis mértékű, akkor amúgy az óra pontosságát alig-alig befolyásolja, viszont már aránylag kis középhelyzet-hiba mellett sem biztos, hogy egy horgonyjárat öninduló lesz, tehát felhúzásnál meg kell rázni, hogy elinduljon. Mondjuk a duplex, kronométer járatok eleve ilyenek, és a cilinderest is praktikusan képtelenség önindulóra beállítani.

Előzmény: satzowlee (46328)
satzowlee Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46328

Köszönöm Péter.

Még csak annyit kérdeznék, hogy ha állítható a hajszálrugó-tőke, akkor próbáljam úgy beállítani, hogy a telón a két "csík" födje egymást?

APT Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46327

Természetesen annyira pontosak ezek a mérések - amennyire stabil az időalapjuk. A mobiltelefonokban lévő tök egyszerű kvarcok nem igazán precíziósak, de azért napi pár másodperces pontosságot ezek is biztosan tudnak. Viszont nem is ez a lényeg, hanem az, hogy meglehetősen stabilak. Ha tehát ezzel beállítod az órát "műszer szerint" pontosra, aztán az a gyakorlatban hoz mondjuk napi x mp eltérést valamerre (és ez aránylag stabil, pár napos megfigyelés után), akkor ehhez szépen hozzá lehet szabályozni, annyit tekersz rajta, hogy az aktuálishoz képest a kívánt eltérést mutassa.

 

A legtöbb mechanikus óránál - pláne a jellemzően közepes minőségi osztályú oroszoknál - a másodpercek hajszolásának amúgy sincs túl sok értelme, ezek stabilitása napi 5-10mp-nél ritkán jobb, de ha ennyi, már az is átlag feletti eredmény.

Előzmény: satzowlee (46326)
satzowlee Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46326

Nem látom a hsz-knál a válasz-nyilat!!!!!

Na mindegy, köSSSSZ Csabi az ötletet, a redmi 5-ösömre letöltöttem ezt a watch accuracy meter-t, egyelőre jónak tűnik, a legjobban mégiscsak az tetszett, hogy ennek segítségével könnyen beállítod a "szisztolé-diasztolé"-t is :D

...aztán pedig mókoltam egyet a Dugena Selfwinding-emen, ebben egy AS 1906-os werk van, jó lett a beállítás, hadd mutassam meg:

 

Azért megtartom magamnak a kételkedés jogát, mostantól 24-órán át rajtam lesz a Dugena, hadd lássam...

Tsaby Motors Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46325

A felhúzókoronát a telefon mikrofonjához illesztve simán felveszi a jelet a környezeti zajoktól függetlenül. Persze ez hardverfüggő lehet.

Előzmény: Ugly Bob (46323)
Ugly Bob Creative Commons License 2022.04.27 0 0 46324

Legózott darab ellenére szépet kérnek érte pofás bár az igazi összhangot a szíj és a számlap adja,

más színű anyagú szíjjal már nem nézne ki olyan jól.

Előzmény: Tsaby Motors (46322)
Ugly Bob Creative Commons License 2022.04.27 0 0 46323

Úgy tűnik nem aprózod el a beállítást :)

 

Köszi a leírást tanulságos ;)

 

Azon gondolkoztam h piacon mikor gyorsba megnézel egy órát nem zavar-e be

a környezeti zaj?

Előzmény: Tsaby Motors (46321)
Tsaby Motors Creative Commons License 2022.04.27 0 0 46322

Alakulnak az árak.

A szíj stílusa ismerős :o)

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2022.04.25 0 0 46321

Egy belépő szintű modellt használok, de amit tud, az nekem eddig bőven elég volt mindig:

 

Én egyfajta sorrendiséget vezettem be a saját praxisomban :o)

Az összerakott, működő szerkezetet cirka 50-60%-os felhúzás mellett rárakom a gépre. Itt ha kell korrigálom a "sántítást" és 6 pozícióban végzek egy előzetes "nyers" beszabályozást. Ilyenkor kiderülhet még sok minden. Hibás, vagy rossz szögben beállított horgonykövek, kiegyensúlyozatlan billegő, sérült, vagy ovális gátkerék, stb., stb...

Ha nincs komolyabb gond, vagy volt, de ki lett javítva és az újbóli ellenőrzés megfelelő eredményt ad, akkor teljes felhúzás után egy szerkezetbefogóba visszarakva a werket portól védve (üvegbúra alatt) 3-4, vagy több napig járatom időnként átforgatva más-más pozícióban.

Így van ideje az kenőanyagoknak megfelelően beágyazódni, a főrugó is átmozgatódik, komplikációk (dátum, ébresztő, stb.) is működésbe lép és a második teljes felhúzás után, már a várható járástartalék is körvonalazódik.

Utána újból gépre kerül a páciens egy éles szabályozásra. Ha ezek után sikerül egy elvárható értékre beszabályozni, akkor mehet a tokba és pár napig hordom.

Végül is egy karóránál ez utóbbi az igazi próba. Ha nem produkál nagyobb járáseltérést, mint a gépen kalkulált maximum, akkor el lehet mondani, hogy használatra alkalmas a ketyegő :o)

 

Gyorsellenőrzésre, piaci vásárlásra szoktam még használni a "Watch Accuracy Meter" nevű okostelefon applikációt.

Az aktuális telefon hardverétől függően elég jól használható:

Előzmény: Ugly Bob (46320)
Ugly Bob Creative Commons License 2022.04.25 0 0 46320

Az kb. a legolcsóbb ára volt a külsőre szebb eladhatóbb példányoknak 1-2 éve amik jobb állapotúak

már inkább az 50.e-s kategória volt, most meg nem is nézem nem fájdítom az egómat....

 

Mivel szoktad állítani a pontosságát, milyen géppel v programmal?

Előzmény: Tsaby Motors (46319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!