Keresés

Részletes keresés

ellike5 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 420

Remélem nem baj, hogy én (is) írok; az általam használt internet még olcsóbb, mint amikor beléptem a szolgáltatóhoz. Ajánlom a honlapot, ahol Te is válogathatsz igényed szerint:

 

www.internetezz.hu

Előzmény: gabi650 (419)
gabi650 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 419
Ha valami közelebbit irnál a lehetőségekről meg köszönném.Főleg, hogy hol hogyan kell intézni,és most mi a költsége,mondjuk egy kétmegás dslnek.
Előre is köszi.
Előzmény: .lov. (418)
.lov. Creative Commons License 2008.11.04 0 0 418
Már nem kell telefonvonal a DSL alapú internetszolgátatásokhoz jóideje ;-) És olcsóbb, megbízhatóbb. Én is nemrég döntöttem el hogy lecserélem a megbízhatatlan rubicomost...
Zoli_fiú Creative Commons License 2008.11.04 0 0 417
Szia mindenki! :)

Ezen a fórumon új vagyok, de amúgy IWIW Tápiószele csoportjához van egy kis közöm. :)

Üdv: Zoli
gabi650 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 416
Azt szeretném kérdezni,a többi rubicomos,fórumozó társamtól,hogy náluk is hasonló e a helyzet?
gabi650 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 415
6 éve van netem,a Rubicom előtt adsl volt,soha nem volt semmi panasz vele,de ez amit a rubicom biztosit ,valami borzalom.Ez nem szolgáltatás amit ezek nyújtanak.Egyik percben meg van az előfizetett 3 megám,utána órákig ,vagy néha napokig az egy megát sem éri el.Vissza kell köttetnem a vezetékes telefont,és újra Adsl-es leszek.Csk hát milliónyi +pénz lenne ez is.Nem értem,hogy azért mert a sors Tápiószelére születtetett,miért kell mindenből a leggyengébb szinvonalat kapni,legtöbb esetben lényegesen drágábban mint máshol.
ellike5 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 414

Rubicom Elöfizetők Figyelmébe!

 

December 1-től módosulnak az ÁSZF pontjai.

 

Ajánlom figyelmetekbe a számla mellékletének 2. oldalát, az egyszeri díjak szabályozásáról.

VM Tszele Creative Commons License 2008.11.04 0 0 413

Köszi gabi50! Ez a link nagyon jó, nem is hallottam róla hogy van ilyen. Hasznát fogom venni.

 

Üdv. mindenkinek!

(Nekem tetszik a kerékpárút!)

Előzmény: gabi650 (411)
ellike5 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 412
Köszi az ajánlást! Gyorsan végignéztem, de nem találtam benne amit kerestem, ezért itt keresek: ha valaki tudna eladó házi füstölésű - étkezési célra is alkalmas - füstöltszalonnát, megvenném.
Előzmény: gabi650 (411)
gabi650 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 411
Tiszteletem minden kedves fórumozónak.Van egy tápiómente hirdetési portál melyet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani.
http://tapioapro.hu/
ellike5 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 410

Jó, ha arra járok megnézem. Egyébként "a szomszéd nője mindig zöldebb". Te pedig hogy is írtad első leveledben?

 

...., de a miénk!!! Ezt kell elfogadnunk és akkor most mi is a kérdés?

Előzmény: Tamaskóné2 (409)
Tamaskóné2 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 409
Azért nézd már meg kedves ellike5, hogy a környékünkön mijen hasonló utak épültek?
Kerékpározzál már át újszilvásra és nézd meg mit alkottak ők.
Remélem megfogadod a tanácsomat. hidd el megéri.
Előzmény: ellike5 (408)
ellike5 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 408
Nem nevezném gagyinak, még nincs kész. Csak ezután kap felezővonalat a gyalogos és kerékpáros forgalom. Kerítés és kapufelőli oldalon a gyalogos, az úttest felőli oldalon pedig a kerékpárosok (úgy, mint Nagykátán). Gondolom így lesz, (ha nem akkor csak egy jószándékú tanács volt az esetlegesen bekövetkező balesetek felelősségének tisztázására).
Előzmény: Tamaskóné2 (407)
Tamaskóné2 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 407
Bármijen gagyi mégiscsak a mi kerékpárutunk.
gabi650 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 406
Szerintem Gyurcsány is fog valamiféle,hangot adni ennek az esetnek,bár való igaz,ha a magyarokról van szó ,a veretéshez jobban ért,mint a megvédéshez.2006 októberében, voltak olyanok akik szlovákul beszélő rendőröket hallottak,egykét vipera csapás között.De hogy a fülük csengette, azt csak az tudja, aki ide hivta őket.Vagy esetleg nem.
Előzmény: rhapsody of rire (405)
rhapsody of rire Creative Commons License 2008.11.01 0 0 405
Egyetlen csonkaországi pártként a Jobbik hivatalosan tiltakozik a szlovák rendőrterror ellen
2008-11-01. 17:54

KÖZLEMÉNY

A Jobbik Magyarországért Mozgalom nevében felháborodva tiltakozunk a szlovák rendőrség indokolatlan, provokatív, a kisebbségek jogait sárba tipró és brutális eljárása ellen, amely során a Dunaszerdahely -
Slovan-Pozsony mérkőzés során, minden ok és indok nélkül benyomultak a magyar szurkolók közé és többüket brutálisan összeverték.

Jó lenne tudni, mi a célja a szlovák hatóság bevetésének, amelynek során a magyar rendőrség 2006-os brutalitását túlteljesítve intézkednek a magyar emberekkel szemben. Vagy ez már gyakorlatozás lenne, mielőtt Jan Slota tankjai megindulnak Budapest ellen?

Mi kell még a magyar külpolitikának, hogy felismerje a veszélyt, és végre megtegye a szükséges lépéseket?

Felszólítjuk Göncz Kinga külügyminisztert: minden lehetséges fórumon tiltakozzon a szlovákiai magyarellenes intézkedések ellen, valamint hogy mindent kövessen el annak érdekében, hogy valamennyi magyar állampolgár biztonságban és kárpótolva térhessen haza Magyarországra, és kerüljön nemzetközi színtéren kivizsgálásra a brutális támadás háttere.

Jobbik Külügyi Bizottság



Vajon gyurcsány mit tesz?Nem a magyar kormánynak kellett volna elsőként lépni?A beszari rohadékok, csak a párt kassza teletöméséhez,meg szintén magyar emberek agyonveretéséhez értenek.
gabi650 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 404
Tovább elmélkedtem,hagyjuk békén jézust.Elég ha Danniken hipotéziseire találtak bizonyitékokat,vagy a Darwini elmélet igazolódott be,a Vatikánnak máris érdeke,hogy a találmány örökre eltűnjön.
Előzmény: VM Tszele (402)
gabi650 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 403
Az én véleményem hasonló mint a tiéd.Az emberi gyarlóságot nem lehet 12 embernél egyöntetűen elnyomni.Hacsak valójában olyan titkokra nem bukkantak a gép segítségével,ami végett tényleg jobb, ha a titok örökre titok marad.Én sem vagyok hivő vallásos ember,de tiszteletben tartom mindenki hitét,és itt szeretnék előre is elnézést kérni attól akit sértenek a következő szavaim.A gép lényege arról szól,hogy bárkinek aki valaha a földön élt a teljes életútja filmszerűen lejátszható.Jézus életének van 13 év a bibliában nem ismertetett szakasza.Szóval ha itt ezalatt a 13 év alatt történt valami nagyon nem frankó dolog,már érthető is a hallgatás,és ha eléggé vallásos emberek voltak, a tudósok akár az ő hallgatásuk is.Szerintem nem ez lenne az egyetlen tudományos felfedezés ami örökre titok maradt az emberek előtt.A kérdésedre válaszolva viszont én sem hiszem,hogy a gép létezik,de nem tartom kizártnak.
Előzmény: VM Tszele (402)
VM Tszele Creative Commons License 2008.10.31 0 0 402

Sziasztok Mindenkinek!

Gabi650!

 

Érdekes volt olvasni ezt az időlátó gépet.

Nekem két dolog ragadt meg:

1. A Vatikán (!!) őrzi a titkot.

2. "voltaképpen és elsősorban egyházi célokat szolgált"

 

Szerintem így is kell megközelíteni az egészet. (Elnézést, senkit nem akarok hívő mivoltában megsérteni!)

A fizika témához nem értek, lehet igaz is, de ugyanúgy nem is.

 

Mivel bizonyítják be pl. hogy a Kr. előtt 169-ben íródott, de be nem fejezett tragédia elveszett végét az időgépezet segítségével (és nem a megmaradt töredékes részletekből) sikerült rekonstruálni ?

 

Én pl. nem hiszem, hogy 30 év óta az időt látó géppel dolgozó 12 fizikus közül senki nem akart ezért Nobel-díjat kapni.

Miért nem hozták nyilvánosságra 30 évig?

 

Neked mi a véleményed róla?

Előzmény: gabi650 (401)
gabi650 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 401
Sziasztok!
Váltsunk témát,ami nem az aktuális politikáról,és nem a szelei dolgokról szól.Én is bemásolok egy szöveget,kiváncsi lennék kinek mi a véleménye.
A Vatikán őrzi a titkot
Valóban létezett időlátó gép? (1.)

2006-10-06 15:22:59

A dolog egyszerűen hihetetlen és talán nem véletlen, hogy a tudományos források egyáltalán nem említik az olasz Benedek-rendi szerzetes és társai korszakalkotó találmányát. Ha valóban igaz, hogy Pellegrino Ernetti szerzetes megalkotta AZT, amire mindig is vágyott az emberiség – akkor hol van most a találmánya, miért nem alkalmazzák szerte a világban? Nem kevesebbről van szó, minthogy Ernetti atya tudós társaival a hírek szerint már közel harminc évvel ezelőtt alkotott egy szerkezetet, amelynek segítségével mi is láthatjuk, régen meghalt emberek látványát, és hallhatjuk hangjukat!

Pellegrino Ernetti nem akárki volt a zene és a katolikus egyház világában. 1960-ban az olasz kormány nevezte ki őt docensnek egy velencei zenei konzervatóriumban. Nagyon fontos országos egyházzenei találkozók rendezését bízták rá, majd egy vatikáni zenei titkárság igazgatója lett. Több szakkönyvet írt a polifónikus és prepolifónikus zenéről. 1972-ben a Domenica del Corriere készített vele egy nagy interjút, ami a lapban azon év május 2-án jelent meg.

Ebből kiderül, hogy az atya tizenkét fizikussal közösen alkotott egy gépet, amit nem ok nélkül neveztek el kronovíziónak, vagy időtévének. Az urak abból indultak ki, hogy minden emberi lény születésétől a haláláig két területen hagy maga mögött nyomokat: a hangok és a látványok világában. Ez természetesen különbözik minden ember számára. A fizikusok által konstruált különleges antennarendszerrel – állította az atya – van esély arra, hogy rekonstruáljanak minden személyt, aki valaha is élt, és életének minden eseményét, tényét, mindent, ami vele történt és amit valaha is mondott.

A szenzációs bejelentés alkalmával Pellegrino Ernetti atya igen szerényen viselkedett. Közölte, hogy az ő szerepe mindebben meglehetősen kicsi volt, az igazi érdem a fizikusoké. Ő abból indult ki, hogy minden hang és kép, amely egyszer létrejött, soha nem tűnik el... Az őket alkotó hullámok valamilyen átalakult formában örökre megmaradnak itt a Földön, és ha rájövünk a nyitjára, ismét rekonstruálhatjuk őket. Azt állította, régen kihunyt csillagok fényét is sikerült ezzel a módszerrel létrehozni, sőt egy irodalmi érdekességet is említett. Egy Kr. előtt 169-ben írott tragédiának korunkra már elveszett a szövege, csak más szerzők említéseiből ismeretesek töredékes részletei. Az Ernettinek dolgozó kutatók a gépezet segítségével visszamentek az időben és rekonstruálták, kiegészítették a töredéket, így mára már ismert a darab befejezése.

Amiért mindez történt, az voltaképpen és elsősorban egyházi célokat szolgált. Ernetti atya állítása szerint sikerült újra alkotni és lefényképezni Jézus Krisztus teljes életútját! Mivel a hang és a kép is energia, tehát nem veszhetnek el. Legfeljebb átalakulnak, de a kronovizornak is nevezett gépezet segítségével újraalkothatók. Ernetti atya 1972-ben kijelentette, hogy kutatásaiknak semmi közük a parapszichológiához, sem a metafizikához. Az ellen is határozottan tiltakozott, hogy mindezt egy kalap alá vegyék a túlvilági hangok című jelenséggel. Kijelentette: szerinte már tudományosan bebizonyították, hogy az energia nem más, mint fény. Az atya szerint a fény az első, legfontosabb elem, amelyből minden más – az anyag is – született. Így nem csoda, ha a fény a hanggal együtt örökre fennmarad, csak meg kell keresni valahol a térben. Mindmáig ott vannak az összes elhangzott szavak, beszédek, kiáltások, halálsikolyok, suttogások, szerelmi vallomások, vádbeszédek és színdarabok is... Ernetti szerint ugyanaz a helyzet a hanggal, mint a fénnyel. Ami hang, az fénnyé változhat, és fordítva. Ezért ha az egyiknek nyomára bukkanunk, megtaláljuk a másikat is. Ernetti egy szakszót is alkalmazott: a bonyolult antenna- és műszeregyüttes segítségével az egyes hangokat és látványokat sikerült szintonizálni.

Ernetti állította, hogy a kísérletezők kezdetben olyan személyekre összpontosítottak, akik ismertek voltak, nemrégen haltak meg és életüket gazdagon dokumentálták. Így remélték ellenőrizhetővé tenni, amit sikerül a szerkezet révén meglátniuk, meghallaniuk. Választásuk a kísérletezés első szakaszában – ez valamikor a hatvanas évek végén, a hetvenesek elején lehetett – egy nemrégen elhunyt pápára és Mussolinira esett. A fasiszta diktátor élete érdekelte őket. Mivel szinte mindent tudtak e történelmi személyiségek életének bármelyik napjáról, hát a gépezetet beindítva tudták, mit kell találniuk, melyik korban és helyzetben mit kell látniuk és hallaniuk. Ernetti atya erről a két ellenőrző műsorról csak annyit mondott: az eredmény több mint jó volt...
gabi650 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 400
Válság ide, vagy oda,aminek a valós mértéke nem igazán fog hozzánk eljutni.Annál nagyobb kulimászba,nem hiszem hogy kerülnénk amibe ez a szörnyeteg hozott bennünket.Meg kell nézni,hogy milyen országok szintjére süllyedtünk/Fehéroroszország,Pakisztán,Izland,Ukrajna/.Ennek engedjünk további lehetőséget?Kádárék 40 év alatt tudták ennyire lesüllyeszteni,az országot,mint az MSZP 6 év alatt.Én azt mondom,nincs türelem,nincs további lehetőség,ha maguktól nem mennek el,AKKOR MÁS TÖRVÉNYES ESZKÖZZEL KELL TŐLÜK MEGSZABADULNI,mondjuk népszavazással.Mit fognak művelni ezzel a rengeteg pénzzel,folytatódik az állami pazarlás,"ujjabb kormányzati negyedek épülnek,további méregdrága autókat vásárolnak,az MSZP, válság megbeszélő gyűlésén, az elő étel szarvasgomba volt".Az emberektől továbbra is elvesznek,de a képviselők adómentes átláthatatlan költségtéritéséről szót sem ejtettek.A felesleges képviselői létszámról nem is beszélve.A rendőri biztositásokra milliárdokat költenek,nem lenne itt semmi baj semmi balhé,ha nem a gyurcsányista terror államban élnénk.Ki kellene,sőt szerintem ki van nyomozva,hogy 2006-ban kik indították el ezt a lavinát.Ha azt nyilvánosságra hoznák valószinű,hogy sokan meglepődnének.
Rhapsodyt megkérném,hogy a linkek mellett a véleményét is fejtse ki az adott témáról.
Előzmény: ellike5 (399)
ellike5 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 399

Kösz a tájékoztatatást,de szomorú, hogy idáig süllyedtünk!!!

 

Sajnos -éppen most hallottam a királyi tv-ben- az előrehozott választás "nem stabilizálná a helyzetet", így hát megfőzték, hát együk is meg!

 

Azért érdemes visszahallgatni az mr1 szombati 16 órai adását: az USA-ban sem él az állam pénzén annyi politikus, mint Mo-on!!!ll Kell nekünk ennyi országgyűlési és helyi képviselő? Kell ennyi Önkormányzat az országnak? Nem rólunk van szó, hanem  a kisebb településekről,a 6000 fö alattiakról)

 

Ami a szomorú, a miniszterelnök egy szóval sem tett említett szót arról, hogy ő is felelős az emltett helyzet kialakuásáért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Hát mára ennyi, jó éjt!

Előzmény: rhapsody of rire (398)
rhapsody of rire Creative Commons License 2008.10.29 0 0 398
Lehet aláírást gyűjteni az Országgyűlés feloszlatásáért
2008-10-29. 17:47

Az Alkotmánybíróság szerdán helyben hagyta az Országos Választási Bizottság korábbi határozatát, így megkezdődhet az aláírásgyűjtés az Országgyűlés feloszlatásával kapcsolatban, amelyet a Magyar Polgári Demokráciáért Alapítvány kezdeményzett.

Az Országos Választási Bizottság még májusban hitelesítette azt az aláírásgyűjtő ívet, amelyet a Magyar Polgári Demokráciáért Alapítvány képviseletében nyújtottak be. Az íven szereplő kérdés: "Kezdeményezzük, hogy a 2006-ban alakult Országgyűlés kimondja a feloszlását". Az OVB határozata ellen kifogást nyújtottak be az Alkotmánybírósághoz, amely többször tárgyalt a kérdésről.

A most megszületett határozatot hat alkotmánybíró szavazta meg, hárman különvéleményüket jelentették be. Tehát a taláros testület helyben hagyta az Országos Választási Bizottság 183/2008-as határozatát, amelyben hitelesítették az országos népi kezdeményezés aláírásgyűjtő ívét. Így nincs jogi akadálya annak, hogy az aláírásgyűjtés megkezdődjön.
gabi650 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 397
Kösz,és elnézést az elírásért.
Előzmény: Kildikó (393)
Kildikó Creative Commons License 2008.10.29 0 0 393
Vörösmarty
gabi650 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 392
A CBA-s parkolást egy megállni tilos táblával,meglehetne oldani.Annyit talán kibirnának a mosdóba is autóval járók,hogy egészségügyi séta gyanánt elsétáljanak a parkolótól a boltig meg vissza.
A játszótérrel kapcsolatban meg annyit,ha az emberek jártukban keltükben azt látják,hogy tele van cigány gyerekkel,élből nem viszik a gyereket,meg nem is engedik a térre.Ez ellen tenni nem lehet semmit, de attól még így van.
Előzmény: ellike5 (388)
gabi650 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 391
Sajnos valószinű,hogy nem ő az első,és nem is az utolsó.Sajnálom azt az embert és sajnálom mindannyiunkat.
Előzmény: rhapsody of rire (385)
gabi650 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 390
Mivel a munkám helyhez köt,igy nagyon keveset vagyok kapun kívül.A hétvégén mentem irsára akkor láttam a ceglédi uti szakaszon a kerékpár utat.Elgondoltam,hogy ha két irányból jön a kerékpáros,akkor az a szerencsétlen gyalogos hol fér el?Ez is hasonló spórolós megoldásnak tűnik mint annak idején a mellék utcák aszfaltozása.A Wörösmartin két autó csak ugy fér el ha az egyik lemegy az utról,itt majd a gyalogosnak kell bele menni az árokba, ha jön a két biciglis.
ellike5 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 389

Tegnap voltam a rendelőnkben a női wc-n. Az ajtó nemnyílt ki rendesen, elakadt a kőben és a fejem megütötte. Egy kedves úr segített,de még mindig leér az ajtó alja. Valaki nézze már meg? Szerintetek kinek szóljak?

 

És nagy a meleg, még kinyitott ablakok mellett is muszály így fűteni pénzünkön?

ellike5 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 388

Egészen biztos, hogy változik a közlekedési rend Szelén, hiszen ha már lesz új kerékpárút az is szerepel a tervben. Talán egy csomó KRESZ tábla is ki lesz helyezve, amit mindenki megtud időben, amikor kihelyezik. Nyilván aszerint kell közlekednünk. Jó jel, hogy már használják sokan az új elkészült kerékpárutakat KRESZ táblák nélkül is.

 

Az utat és vonalvezetését is el kell fogadnunk olyannak, amilyennek e néhány ember gondolta. Pályázaton nyert nem kis pénz, viszonylag kis önerővel.  

 

A CBA-nak szerintem nem volt parkolója a kocsik által használt díszburkolatos rész, de ez most meg kell, hogy szűnjön. Inkább érdekes lesz az Akác előtti parkoló megbontása, ha oda egy kocsi beáll, az általa megszokott helyre.

 

(Talán lesz sétálóutcánk is?)  

Előzmény: Törölt nick (381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!