Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92288

Amennyire én tudom az omikronnal kapcsolatban még a sötétben tapogatózás folyik. Karikó Katalin egy hete mondta, hogy szükség van pár hétre és több adatra, hogy pontosan tudjuk mivel is van dolgunk. Von der Leyen pedig nem beszélt arról, hogy mikor is lehetne elkezdeni a kötelező oltást. Csak azt mondta, hogy érdemes elgondolkodni. Elgondolkodni azon is érdemes, hogy Catherine Zeta Jones rátérdel a cipőnkre... ettől ez még nem fog bekövetkezni.

Előzmény: kifli (92283)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92287

De, még lehet, 1 palackot.

Ugyanis nekem kettő van. :)

Előzmény: naivkezdo (92277)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92286

Azért álljon már meg a menet. Konkrétan sértésnek veszem ezt a "félelmetes baromság" beszólást.

 

Nem vagyok egy kimondott fatalista és nyilván hülye sem vagyok és tisztában vagyok azzal, hogy a legtöbb halálesetnek van előzménye. De azért ne csináljunk már úgy mintha néha nem halnának meg váratlanul és minden előzmény nélkül fiatalok. Sajnos van ilyen... kicsit szarul hangzik, hogy a kaszás meghúzza a jackpot-ot, de alapvetően nincsen ez messze a valóságtól :(

Előzmény: Daeril (92284)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92285

Én szerettem a valszámot, pedig kimondottan szar voltam belőle. De ebben az iparágban ez előfordul.

 

Az életszerűség egy jó kérdés. Egészen biztos vagyok abban, hogy egy sor plusz adat nagyban módosítaná a teljes képet. A magyar adatokat ugyebár nem tudjuk, de mint korábban írtam a finn adatok szerint az oltás után elhalálozott emberek életkora 93%-ban 50 év feletti volt. Azt az adatot is tudni kellene, hogy a természetes elhalálozás (de szarul hangzik ez a kifejezés) milyen korfát mutat. De feltételezhetjük szerintem, hogy jellemzően a magasabb korúak szoktak meghalni. Vagyis ha csak a huszonévesekre nézzük akkor egészen biztosan már kisebb szám is életszerűtlennek tűnhet. De azért akármilyen szarul is hangzik, huszonévesen is néha meghalnak váratlanul emberek. Nekem például egy középiskolás cimborám huszonéves korában egyszerűen összeesett és meghalt. Szívprobléma amiről ő sem tudott. Meg volt egy nagyon jó cimborám aki 34 évesen agyvérzést kapott és lefordult a székről.

 

A szopó az, hogy az ilyen elemi események definíció szerint fittyet hánynak a valószínűségre.

Előzmény: naivkezdo (92282)
Daeril Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92284

Félelmetes baromság volt a valszám példa a halálozásról. Mintha véletlen potyognának az emberek teljesen random.

Ja képzeld el a kaszás minden éjfélkor meghúzza a jackpot gépének a karját és csilingelés után kipotyog 360 név. Ránéz a nevekre - okés ma őket szedjük össze. Hú van egy 20 éves lány is köztük, őt majd estére hagyom hagy kapja meg még az oltását reggel... ??? Mivan ???

 

Most komolyan, mi lenne ha így menne? Semmi értelme vigyázni magadra, lennének 450 éves alkoholisták mert egyszerűen nem pörgette ki őket a gép :D

Előzmény: naivkezdo (92282)
kifli Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92283

"A koronavírus újabb, a korábbinál fertőzőbbnek tartott variánsának megjelenésével eljött az ideje, hogy az Európai Unió elgondolkodjon a kötelező védőoltás elrendeléséről – jelentette be Ursula von der Leyen Brüsszelben."

 

Ugyebár erről az omikronról eddig azt tudjuk, hogy enyhe tüneteket okoz és legkorábban 100 nap múlva lehet ellene vakcina, amikoris el lehet kezdeni kötelezően oltani nyárra - amikor nincs járvány, hogy majd megszűnjön majd az állítólagos védettség őszre/télre, amikor majd lesz járvány- bár addigra vszleg új variánsok lesznek, amikre már megint nem jó az addigra már kötelező oltás...

 

elmehetnek ezek a büdös picsába a kötelező oltásukkal együtt!

naivkezdo Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92282

Figyelj menjünk már picit ebbe bele, ha más nem tette meg.

Kár, mert valahogy sosem szerettem a valszámot, megtehetné valaki, aki szeret is ebben a mocsárban dagonyázni. 

Életkor, nem, egészségi allapot, halál oka szerint nézzük meg újra a példát. 

Hogy mennyire életszerű, amit írsz.

Előzmény: BZoltan (92269)
kifli Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92281

nalátod, ezért sem foglalkozom büntetőjoggal:)

Előzmény: altimus (92274)
kifli Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92280

mekyik részét, engedelmeddel?:)

Előzmény: BZoltan (92279)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92279

Csináljunk úgy, hogy ezt a mondatot most nem értettem :) Mert engedelmeddel ez egy butaság. 

Előzmény: kifli (92272)
altimus Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92278

A buntetojog egy ember keszitette szabalyhalmaz. Nem mondom, hogy akarmit bele lehet irni, vagy hogy akarmekkora hulyesegeket, ellentmondasokat ... tartalmazhat. Jo ha igazodik egy orszag szokasaihoz, erkolcsehez, moraljahoz ... de erteni, kitalalni nem lehet azt, ellentetben a matematikaval. Ha definialom neked a folytonos fuggvenyt, akkor a klasszikus funkcionalis analizis teteleit egy okos ember maga is ki tudja talalni es ugyanugy fel tudja epiteni, ahogy ma az a konyvekben van. De a gyilkossag fajtait, buntetesi teteleit ... nem fogod magadtol kitalalni, akarmilyen okos is vagy.

Előzmény: BZoltan (92276)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92277

Az cseszett jó, kár hogy abból nem lehet már szerezni. 

Előzmény: Hepci (92262)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92276

Na látod, én annyira hülye vagyok a joghoz, hogy még ezt sem tudtam :)

Előzmény: altimus (92274)
altimus Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92275

> szerencsére a világot nem matematikusok urlaják, alapvetően analóg lények vagyunk

 

ha letezik analog leny es analog vilag akkor az a matematikus es a matematika. kifejezetten meg kell eroszakolni a matematikat, hogy kimozduljon ebbol a kenyelmes feszekbol. az utobbi evtizedekben lett igazan onallo terulet pl. a diszkret geometria ... persze van egy szeles hatarterulet, a numerikus analizis ... ahol a matematikus az analog vilagot probalja diszkret modszerekkel tamadni, hogy a szamitogepeket segitsegul lehessen hivni, konkret problemak megoldasaban.

Előzmény: kifli (92272)
altimus Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92274

> De nem baj, én meg például az büntető jogot nem értem.

 

A matematikat lehet "erteni". Ez pl. azt jelenti, hogy egy okos embernek nincs is arra szuksege, hogy tanuljon egy adott teruletet, tetelt matematikabol, azert meg tokeletesen ertheti azt. Egy matematikai zseni meg ki is talalhat sokmindent.

 

A buntetojogot ellenben nem kell (es nem is igazan lehet) erteni. Ismerni lehet, megtanulni lehet, alkalmazi lehet ... de erteni nem. (Tobbek kozott azert nem mert nyilvan nem mentes a belso ellentmondasoktol, logikatlansagoktol, esszerutlensegektol ...) Ad abszurdum kitalalni se lehet. Akar orszagonkent is jelentosen, vagy reszlegesen eltero lehet ugyanannak a cselekmenynek a megitelese, buntetesi tetele ... Meg azt is megkockaztatnam, hogy minel jobban ismeri valaki a buntetojogot, annal kevesbe erti azt.

 

Előzmény: BZoltan (92271)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92273

Ezzel igazándiból csak arra akartam célozni, hogy az amit nem értünk vagy nem látunk át attól még létezik és lehet fontos dolog :)

Előzmény: BZoltan (92271)
kifli Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92272

szerencsére a világot nem matematikusok urlaják, alapvetően analóg lények vagyunk

Előzmény: BZoltan (92271)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92271

Az már korábban kiderült, hogy te nem igazán érted a matematikai statisztikát :) De nem baj, én meg például az büntető jogot nem értem. 

Előzmény: kifli (92270)
kifli Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92270

szerencsére/sajnos, mi emberek nem matekpéldák vagyunk...

Előzmény: BZoltan (92269)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92269

"Te mit gondolnál, ha..."

Azt gondolnám amit most is gondolok és amit leírtam neked.

Évente 130 ezer, vagyis naponta 356 honfitársunk hal meg. Vagyis úgy 1:27000 esélye van bárkinek arra, hogy holnap meghal. Vagyis ha naponta 6 ezer embert oltanak akkor nagyjából minden héten lesz egy olyan ember aki pusztán balszerencséjére éppen aznap hal meg amikor megkapta az oltást anélkül, hogy a halálához az oltásnak bármi köze lenne.

 

Ez a matek. Semmi másnak ebben a kérdésben nincsen relevanciája.

 

Aggódni akkor kell ha napi hatezer beadott oltásnál elkezdenek hetente többen is meghalni. Hogy Magyarországon ez kiderülne azt erősen kétlem, de abban egészen biztos vagyok, hogy nyíltabb és transzparensebb társadalmakban egy ilyen a vártnál kimagaslóbb szám feltűnne azoknak akiknek ez a dolga. A legtöbb civilizált országban vannak népességnyilvántartó és kutató intézmények. Ahol működik a nyilvánosság ott azonnal sajtótéma lenne egy ilyen outlier adat.

Előzmény: Hepci (92261)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92268

Lehet, hogy kiírom az ajtóra: Hapci Deli.

Ez többféleképpen érthető, ráadásul van ott lekvár, paradicsomlé és macskakaja is. :)

Előzmény: kifli (92267)
kifli Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92267

asszem bejelentkezek az alagsori dühöngőbe:)

Előzmény: Hepci (92260)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92264

Nekem egy Királyudvar Szent Ilonát (vagy valami ilyesmi nevűt, Szepsy által készítve) sikerült addig tartogatni, amíg szétesett, azóta nem tárolok sok évig semmit, még az osztrák sztárok borait sem (amiket egyébként lehetne).

A jobb honi borok jelentős részét egyébként szerintem a botrányos dugók teszik tönkre hosszabb távon.

Előzmény: loading (92263)
loading Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92263

Van itthon egy 2005-ös Bock Hárslevelű és egy 2008-as Vincze Béla CS (már FN). A szokásos spájzi tárolásban, mondjuk úgy 12/10 éve. Még nem mertem kóstolni. Lehet elküldöm valakinek....

Előzmény: Hepci (92262)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92262

Hát, igen. Nem is értem, hogy ez az eset miért váltott ki megdöbbenést Ercsey Dánielből, különösen pinot noir esetében. Én az ellenkezőjén döbbentem volna meg, tehát ha fasza lett volna.

Magyar pinóból egyetlen olyat ismerek jelenleg, ami 5-6+ év után jó formában van, ez a 2013-as Házler, de ennek a további tartogatását sem javasolnám senkinek, tehát én is felbontom az utolsó 2 palackot még ezen a télen.

Előzmény: loading (92259)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92261

Elolvastam, amiket írtál, de nincs relevanciájuk jelen esetben.

Te mit gondolnál, ha a barátod huszonéves, egészséges lányába belenyomják a Pfizert reggel 9-kor, és délután 6-kor halott?

Egyébként természetesen bizakodom, illetve biztos vagyok benne, hogy ha az ilyen esetek a valóságban is gyakoriak lennének, nem csak a konteósok zavart agyában, akkor tudnánk róla.

Előzmény: BZoltan (92253)
Hepci Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92260

Ha nem ragaszkodsz az olaszhoz: Planina Királyleányka válogatás 2020, Szentesi Zengő 2019, Bakó Ambrus Badacsony 2019.

Ezek kaphatóak is az alagsori borszaküzletemben. :)

Előzmény: kifli (92251)
loading Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92259

Nem igazán értem a csodálkozását: 5 év a megegyezéses tárolási idő az átlag magyar bornál. Felette lutri, illetve személyes kísérletek eredménye.

Az üzleti elképzelésre pedig nem fogunk választ kapni.

Előzmény: Hatvani Szabolcs (92256)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92258

Korrekt. Az Ercsey Dani nagyon komoly közszolgálatiságot tol.

 

Az én friss olvasmány élményem, ami után felszívódtam egy logikai buborékba... de már elmúlt: https://forbes.hu/a-jo-elet/tura-etterem-michelin/

Előzmény: Hatvani Szabolcs (92256)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2021.12.01 0 0 92256

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!