Az enyém 16 kg és 2 kw. Néha azért megkínálom 80-90 A-el. Még a 120 A is megpróbáltam múltkor:D A kelly kontrollert beállítottam 82%-os áramkorlátra(100% --> 150 A). A 48V 40Ah LFP pakk nem nagyon tolerálta a 3C-s kisütést 0 fok környékén és elég hamar lekapcsolt a mélykisülés védelem. De párszor kipróbáltam és nagyon meg tud indulni a motor:D
Az ilyen rövid hatotávot álltalában a régi szulfátos akkuk okozzák.Lehet csak ebben a bicoban uj az a 3 akku:s Ha van multimétered könnyen kimérheted az akkupakkot.
Ha magas alapjáraton egy motor áramfelvétele, akkor az egyenlő a rossz hatásfokkal? Egy külső forgórészes kefe nélküli motor annyira nem lehet rossz hatásfokú.
Egyébként nem akarom beépíteni sehova a ventillátor motort, nekem izmosabb motorra van szükségem, de kicsia mérete, láttam benne fantáziát...
Sikerült vennem ma egy 400A-es Curtis vezérlőt, most ahhoz keresgélek motort, 2-3 kW körülire gondoltam. Nem bringába kell persze, az Aprilia AF1 vázba kerül...
Szia! Leolvasom a mért értéket az ampermérőről. ;-)
Akkor nem egyformák a motorjaink. Az egyiken Audi jel, a másikon Bosch felirat látható, és nem golyóscsapágyasak. Tettem is fel róluk képet anno, mikor egyikkel hajtottam a másikat. Én gyengének gondolom őket az MY-nál gyengébb hatásfokkal, de lehet, hogy a nektek lévő hűtőmotorok jobbak annál.
Honnan tudod, hogy mekkora áramot vesz fel üresjáratban? A beindulás pillanatában 8A körüli a felvétele, de üresen 1A sem kell neki, hogy tartsa a maximális fordulatát!
Az ablaktörlő motorját is használták már kerékpár mozgatására!
Kollégánk nem akarja kipróbálni; csak kérdezte, mivel ezen a fórumon már találkozott a hűtő-ventillátor motorjánál lényegesen gyengébb motorokkal meghajtott kerékpárral is!
Ilyenkor jó egy szélvédős robogó, ha mégis menni kell!
Az akkumulátorom valószínű, hogy nem tagadja meg őseit, ennek is ólom az alapja, csak az elektrolit van elzselésítve benne!
Mindennapos használatban van, a hideg idő beáltával 1/3-ával csökkent a hatótávom, szerintem valószínű, hogy 25km-re le fog menni a nagy hidegekben a két töltés közben megtehető kilométerek száma!
Nem szilikonos ólom-akkut használók figyelmébe: minden használat után töltsétek fel az akkut, hogy a szulfát-kristályoknak esélyük se legyen a növekedésre! Akku tárolás: száraz, hűvös, fagymentes helyen (5-15 C-fok között) történjen, az akkuk legyenek teljesen feltöltve! (Fürdőszobában, vagy radiátor mellett tárolt akkuk élettartamát csökkenti a párás és/vagy meleg hőmérséklet!) Az ólom-akkukra 3-hetente rá kell tölteni az önkisüléssel elveszített feszültséget és 3-havonta le kell meríteni 1,75V/ cella feszültségre és 24 órán belül újra teljesen fel kell tölteni 2,35V/ cella feszültségre ahhoz, hogy az akkuk élettartama maximális legyen! (Csak Robinak: az ilyenkor elveszített 1-1 ciklus megtérül az élettartam növekedésben!)
Jut eszembe: te is megmérheted a visszatöltési sebességet. A kis mágnest a kerékre erősíted, beállítod a km-órán a kerületét, és az árammérőt figyelve kézzel megtekered a gépet.
Tegyél fel ide képet amelyiknek nem vagy biztos a bekötésében.Tudni kellene még hogy a "beteg" kefés/2 szál vezeték/,vagy 3 fázisu /3 vastag,és5 vékony/vezeték megy a motorhoz.
egy beadandóhoz kellene, utólag kiderült hogy csak egy egyszerű sematikus ábra kell az elektromos alkatrészek kapcsolódásáról, nem is olyan igazi:) ezt talán már magam is össze tudom rakni, de lehet hogy jól jönne egy, nehogy kihagyjak valamit
Kinai termék lévén nem létezik hozzá kapcsolási rajz:-( Söt egyazon tipuson belül még a vezeték szinek is eltéröek szoktak lenni.Melyik részére vagy kiváncsi a hajtásláncnak,hogy segithessünk?Esetleg elromlott,és nem tudod használni?
egy ebike elektromos kapcsolási rajzára lenne szükségem, amelynél százalékos arányban állítható a rásegítés, és lehet csak motor által is haladni. ha valaki tud ilyet vagy valami hasonlót, kérem segítsen. sajna ilyen szinten én nem értek hozzá és nagyon kellene...
a számítógéphez való joystick-el az a bajom, hogy olcsó kínai tákolmány, nincs benne semmi hiszterézis
egy olyan szakasz a középső állás környezetében, ahol elmodulhat a kar, de nem ad jelet
emiatt ugyanis gyakorlatilag folyamatosan fognom kell, és kézzel szabályoznom, hogy legalább nagyjából egyenesen lehessen mondjuk repülni amikor olyan játékkal nyomulok
ugyanez egy előre/hátra tekerős gázkarnál: ha ott sincs ilyen üres állása a gázkarnak, akkor a vezető megint úgy jár, hogy ha elengedi a gázkart, egyből hülyeségeket kezd el csinálni a gép, túlfékez, vagy gyorsítani kezd kanyarban etc
ez pl kizárja hogy egy meglévő gázkar mondjuk középértékét kinevezzük nulla állásnak, és a gyorsítás/lassítás egy ettől való eltéréstől függene, mert az egy folytonos függvényként ad jelet, tehát a valóságban mindig vagy ezen pont fölött vagy alatt lenne a leadott jel, és valamit csinálna a vezérlő, a mechanika, meg az elengedett gázkart kapásból egy végállásba húzná vissza, aminek deklarált full gáz vagy full fék jelentése van
nyilván lehet ilyen vezérlőt programozni, és a mechnaikát is olyanra építeni hogy legyen középen üres állása, de szvsz ami boltban ma kapható, az nem ilyen... (az is igaz hogy nekem nincs ilyenem, és nem vizsgáltam meg őket, de a szerintem a benzines analógia alapján gyártják őket, ott meg nincs ilyen)
ha szét van választva a két funkció, tehát van a gázkar, amit tekerni kell, és van a mechanikus/visszatöltős fék ami kar, és húzni kell, akkor viszont lehet olyat csinálni hogy egyszerre húzzuk a gázt és fékezünk, ami nem túl egészséges a készülék számára...
A Te megoldásodnál kell még egy kapcsolót sorba kötni a már meglévővel és azt a másik oldali fékkarra kell fogatni; így már mindegy, hogy merre kanyarodsz, mert a másik kezeddel fékezve oldod az áramkört!
Én feltettem a fékre egy mikrokapcsolót, ami a fék behúzásakor kiold, és nyitja az áramkort. Viszont ez sem csinál lényegében mást, mint távolságot változtat, tehát elvileg lehetne hall szenzorosra is építeni, hogy vagy a fékkaron vagy a kormányon van egy mágnes, a másik oldalon meg a hall szenzor, és a fék behúzására gyengül a szenzor jele. A rugózásról a mechanikus fék gondoskodik, és egyúttal az a biztonsági tartalék is.
Ezzel egy baj van, hogy csak az egyik oldalon van meg. Ha abba az irányba kell kanyarodnom, nem tudok kézzel indexelni, mert fognom kell a féket hogy ne gyorsítson a kanyarban.
Most még a jobbon van. Úgy van most megoldva,h a hüvelykujjas gázkar belül, mellette meg egy markolatos wuxing. Majd úgy lesz megcsinálva,h valahol a vázon rögzítem a hüvelykujjast és a baloldalra egy bovdenes kuplungkarral mozgatom. Olyan lesz, mint a rendes fék csak elektromos.
Márió, honnan a másik gázkarod a bal kormányon van? Azt is magad felé kell tekerni, vagy előre tekered? HA esetleg fordított a tekerési iránya honnan sikerült ilyet szerezned? Vagy átalakítottál egyet?
Az egyetlen bajom (egyelőre) a dolog ára, mert egyszerűen nem éri meg...
Viccesen hangzik, de "túl közel dolgozom", ahhoz, hogy megérje átépíteni a bringát elektromosra. Ettől még az ötlet nagyon mozgat és szeretném is megcsinálni, továbbá nyilván nem itt fogok örökké dolgozni, ez is tény.
Sziasztok, én csak átruccantam ide a láncfűrészesből, látom bicjoztok, meg barkácsoltok, lenne egy 24v-os kerekem , meg akkupackom 14 Ah-s az én fogalmaim szerint jó állapotban eladó, bocsesz, hogy evvel hintem meg a fórumotokat, mentségem, hogy tanulmányaim miatt árulgatok.. meg hátha örül valaki az ilyen motornak. Ár egy-egy tizes , töltő ajándék, egyébként komplett a bicaj, csak gondolom ennek leginkább a motorja piacképes. ember405kukacfreemail.hu, ha van érdeklődő
Azt irrónikusan értsd,h képes vagy ilyet keresni...
Mutasd meg azt a munkahelyet, ahol elfogadják,h te munka időben 10 forint megtakarításért(ami amúgy is kétséges), 1 óráig gurulhatsz lefelé egy 3,6 km-es lejtőn!
"Tegyük fel nagyon okos vagy és találsz egy 3,6 km hosszú lejtőt."
Mi az összefüggés az okosság, és a lejtő megtalálása közt?
"Akkor te képes lennél a bringával 1 órán keresztül ereszkedni rajta, hogy visszatáplálj tizenpár forintnyi energiát?"
Az is egy megoldás, hogy vállalkozóként veszek egy 40 litert fogyasztó autót, és költségként elszámolom. Mivel nem kerül pénzbe, felesleges aggódnom miatta. Kényelmesebb is, mint kerékpározni, és télen sem fázom. A többiek úgyis többet szennyeznek. Igaz?
Tényleg nagyon ügyes vagy Robi! Bár nem értem a végén miért kerekítettél, így oda a pontosság, ami akár egy molylepke alfarhang kibocsátás mozgási energiájával is vetekszik. Tegyük fel nagyon okos vagy és találsz egy 3,6 km hosszú lejtőt. Akkor te képes lennél a bringával 1 órán keresztül ereszkedni rajta, hogy visszatáplálj tizenpár forintnyi energiát? Inkább ne válaszolj!
Mellesleg az én gépem is visszatáplál, de nem ilyen agyament okokból kifolyólag.
Aranyos kis masina! Ha minden igaz; László kezei alatt már volt ennek egy továbbfejlesztett változata!
Jó munkát hozzá!
Robi!:
Jók a számításaid, nagyon ügyes vagy! Szeretnélek felkérni rá, hogy egy garnitúra lemerült akkumulátort töltsél fel nekem a kerékpárodba betéve, kihasználva a visszatöltési lehetőségeidet!
A bemutatott energia-eloszlás a választható üzemmódok által érhető el: egy gyárilag beépített kapcsoló és a hozzá kapcsolodó automatika segítségével! A gyújtás-levételes mókolást ne nagyon emlegesd, mert figyelmetlenebb fórum-társainknak sokba kerülhet az a próbálkozás!
10 fokos lejtő. Ennek szinusza 0,17364817766693034885171662676931.
212,93607786407334027941751357587N erő gyorsítaná lefelé a szekeret, mínusz menetellenállás(ami kis tempónál csak néhány W). P=F x v= 213N x v(m/s-ban). 1m/s-nál, azaz 3,6km/h-nál 213W-ra képes.
Aík úton eco módban lekapcsolja az áramot. Ezt én is megtehetem gyújtáskapcsolóval , kismegszakítóval. De mint írtam, ekkor nem egy 20 kilós kerékpár menetellenállásának megfelelő teljesítménnyel kell tekernem, hanem jóval nagyobbal. Az elsőkerekessel 15-16km/h a kényelmes, ez normál kerékpárnál 20-25km/h-nak felel meg.
Igazad lehet,csak a visszatöltő rendszer tölti vissza az enegit. Bár lejtőn lefelé,és még a kifutási úton nem kell a rásegítés,viszont haladok előre jócskán.
Jó lenne ha egyenes úton 40km-t tudna ,akkor vígan eljár 25-30 km-el. A tudat hogy van még nafta azért jó dolog,meg néha szükség lehet rá. Vagy sok az elvárásom?
Egyébként vegyes üzemmódot akarok használni, ahol lehet tekerek,nem akarok teljesen elektromos üzemmódot. Így nő a hatótávolság is.
Ha szerencséd van, akkor "Bartalus" újra felteszi Neked ide; hogyan oszlanak meg az erőviszonyok pedálozás közben, ha PAS-t használsz, s rájössz, hogyan jön ki az 50% megtakarítás!
A pedálrásegítés miben takarít meg 50%-ot? Eleve mindig feltekerem, csak akkor adom rá az áramot, azt is csak 3-4A-t. Úgy sem élvezhetem a karjaimat vállból kitépő gyorsulás erejét az ólomakkukkal aggastyáni élettartam mellett. :-)
Jobban tudom adagolni a gázkarral a szükséges rásegítés mértékét, mint a gyári rásegítő funkciója. Az rányomja a 8-10A-nyi áramot, de közben már lehet, hogy épp fékezni kell. Akkor minek a nagy áramú gyorsítás? Picit tekerek a pedálon előrébb gurulva, és rányomja az áramot piros lámpánál. Kösz nem, majd én szabályzom a gázkarral. Megbokrosodik a musztáng...
A pedálrásegítés épp annyit segít rá a tekerésre, amennyivel a motor és az akkuk miatt nehezebb és nagyobb menetellenállású a jármű a normál kerékpárhoz képest. Normál kerékpárhoz képest azonos sebességnél azonos erővel tekerve még akkuamortizációt is létrehoztam, és még a lyukakat is figyelnem kell az úton. :-)
Milyen komoly rendszer? Jó hatásfokú akku, vezérlő, motor megfelelő áttétellel, és kis menetellenállással, ebből következően kis sebességgel. E=m x g x h. Ide kell a kis átmérőjű kerék, mert sík úthoz viszonyítva sokkal nagyobb a menetellenállás, és a normál kerékátmérőjű motor csak áramot zabálva vergődik.
Tegyük fel, hogy sík úton 150W-tal (50V 3A) haladsz 20km/h-val 2,85/s avagy 171/min fordulatszámon. Emelkedőn ugyanezzel a teljesítménnyel megváltoztatott áttétellel, azonos áramfelvétellel, és motorfordulatszámon 5km/h-val haladsz felfelé(4-szeres áttétel). A csúcsról lefelé szintén 5km/h(vagy 7, ha generátorüzemben 1,2-es szorzót veszünk) visszatöltéssel fékezve, az akkukba kisebb árammal, magasabb feszültséggel. Az akkuknak is jobb a hosszabb ideig tartó kis töltőáram. Ez azért 10%-nál jobb.
Hogy nem jó 5km/h-val cammogni? Valamit valamiért. Előnyösebb a motorral felcsörlőzni a magaslatra a kerékpárost, és a másik oldalon visszatermelve leengedni. :-)
Neked kell a legjobban tudnod, hogy ahhoz a 10%-hoz is igen komoly rendszer kiépítése szükséges és csak ideális esetben érhető el! Ha PAS üzemmóddal közlekedik valaki; akkor az 50%-s megtakarítás is reális lehet, s ráadásul nagy beruházást sem igényel!
Vedd fel "Bartalus"-sal a kapcsolatot, s oldjátok meg együtt!
Én elfogadnám a László által ajánlott 36V-s megoldást! Egy 36V/300W-s 48V-ról kergetve ideális lehet neked (-esetleg "Bzarghai"-t is meg lehetne kérdezni, hogy mi van az áttételes agymotorjával!-)!
Egyébként jó vicc, hogy annyi az emelkedő, amennyi a lejtő azon az úton, ahol használni kívánod! Ha lenne egy tökéletesen visszatöltő rendszered; az talán még arra is képes lenne, hogy az emelkedőn elhasznált energia 10%-át visszatöltse, amikor ugyanolyan meredekségű lejtőn halad!
A hatótávval kapcsolatos elvárásaidat leírtad, de a tempóval kapcsolatban nem tettél említést! 30km/h-s maximális sebességgel a 48V/15Ah-s pakknak télen is tudnia kell a 20km-t, amennyiben olyan emelkedőkkel találkozol útjaid során, melyeket kerékpározva könnyedén leküzdöd! Gondolom, hogy a PAS-üzemmódot fogod alkalmazni! Én azt tenném, ezáltal a hatótáv is, az akkuk élettartama is nő!
Van rá eszközük sajnos.20km használat után célszerü minden nap tölteni.Az akkukat a sulypont miatt célszerü minnél lejjeb elhelyezni.Vezélöt az 500W-os motorhoz,legalább 25A-es válasszál.
Ahoz elég 12-15Ah-ás akku,hogy ne növeld a gép önsulyát tulzottan.4X4.5kg=18kg sacc az akkupakk.A Kresz szerint,300W felett viszont már nem kerékpár kategoria,de ezt biztos tudod.
"Az enyémhez nem elég 500 watt?"A bringa és a saját sulyodat leirtad,de azt hogy milyen domborzati részeken akarod használni és mekkora hatotávra van igényed,azt nem tudjuk.Ezek a tényezök nagyban befolyásolják a motor teljesitmény igényét.
Ez egy fekvőkerékpár,hátul 1 (26"), elöl 2(16") kerekekkel. Nagyon szépen megépített a "gép" nem akarom hogy nehéz legyen a nagy motortól,és a sok aksitól.
Utcán akarom használni,munkába menet. A normál elekrtomos kerékpárok általában 250 wattosak, 40-50 kilosak akuval.
Csúnya lenne nagyon, tákolásnak nézne ki. Lézerrel pillanatok alatt kivágják a karikákat, az sokkal szebb, és precizebb is, mint egy fúrógéppel furkálni a felnit. Persze a tehermentesítő vállról sem szabad megfeledkezni, bele kell esztergálni a karikába, mert ha az nincs, a pajzsokat összefogó 4-es csavarok el fognak törni.
Jó reggelt! Azt nem értem ,miért olcsóbb egy szett ára Német-o. ba , Ausztriába , vagy Angliába, mint hozzánk, vagy a Csehekhez, mikor a postaköltség mindenhová 125 Usd .
Nyugat europőa ekkora előnyt élvez??, Vagy mi vagyunk a harmatos-fűben a hanygyapisi?
Én egy robogó agymotort tennék az első kerékbe, legalább 800W teljesítménnyel, de a 1500W-os sem drágább számottevően. A robogó agymotornál a 10"-os felni rá van hegesztve a motorra, azt le kell flexelni, és a motort összefogató csavarokhoz rögzíteni kell két oldalt 1-1 karikát, amiben körben furatok vannak, azokba lehet fűzni a küllőt. Egy ilyen karikát lézerrel kell kivágatni rozsdamentes acéllemezből.
Esetleg azt is meg lehet csinálni, hogy az agymotor oldalára egy lánckereket csavarozol, és azzal hajtod meg a hátsó kerekeket.
Az agymotorokban nincs szénkefe, nincs karbantartás igénye, és a nyomatéka sokkal nagyobb, mint egy olyan motornak, aminek a tengelye forog.
Minden kínai már, ami meg nem, azt úgysem tudjuk megfizetni...
Aksit én nem vennék a Golden Motortól, a Li-Mn aksitól nem sokkal nehezebb a LiFePO4, de az utóbbinak nagyobb a ciklusszáma.
Egy 48v 10 Ah-s LiFePO4 akkupakk 5 kg, töltővel és BMS-el együtt 80.700 Ft+áfa a Techmobile-nál. Egy ilyen aksinak elvileg 10 év az élettartama, ha így nézed, 10e Ft már nem olyan sok évente...
Na jól melléfogtam - mindent Kinában gyártanak !Viszont érdekes, ha M o ra küldik 420 usd ha No-ba 297 usd. Mindenesetre jó tudni, hogy van ilyen is .Lehet spekulálni!
Ha valamiért érdemes nézni a fórumot akkor ezért igen!A Csehek mindig is europa krémjének számítottak, ha ők csinálják ezeket, ha nem. Nézzétek az árakat kpl kerék + motor 2500KCs , Wattméter 250 KCs- ha távolkeleti ,vagy saját mindegy- afórumon is rengeteg duma van. Az akkupack kompl összeállítva ,érdekes?? mondjuk nem olcsó kb 100EFt.
Ez sem egy olcsó készlet, de ha van eu-s adószámod, akkor akciósan 58e-ért megveheted a cseheknél. Amivel többet tud mint a hasonló készletek, hogy programozható a vezérlője, és fékezéskor, vagy lejtőn visszatáplál az aksikba.
A G.M. oldalán van egy video egy bringáról, aminek az első és a hátsó kerekébe is beépítettek egy egy Magic Pie motort, elég meggyőzőnek tűnik, még hegynek felfelé is. Elvileg a közúton nem lehet használni ezeket a motorokat...
"A kerékpáros átalakító készleteket azoknak árusítják, akik szeretnek szerelgetni és azoknak, akik a megszokott kerékpárjukon szeretnének továbbra is közlekedni!"
Itt a kulcs. Egyrészt szeretek szerelgetni. Másrészt pedig a jelenlegi bringámat szeretném megtartani, mert valószínűleg profibb és jobb alkatrészekből van, mint bármelyik ma kapható elektromos bicikli. Saját magam válogattam és építettem össze (nem kis pénzért).
Csak kellene bele egy ilyen elektromos cucc, hogy tudjak vele akár "izzadásmentesen" is közlekedni.
Csak az mondja, hogy olcsóbb építeni, mint készen megvenni; aki még nem épített!
Az én robogóm anyaga 250-be került, egy hasonló gépet 235-ért árulnak! Az igazsághoz tartozik, hogy a 235-öst még fejlesztgetném, a sajátomat már nem kell tovább macerálni!
A kerékpáros átalakító készleteket azoknak árusítják, akik szeretnek szerelgetni és azoknak, akik a megszokott kerékpárjukon szeretnének továbbra is közlekedni! Ha Te nem ragaszkodsz a meglévő kerékpárodhoz, vagy nem szeretsz szerelgetni; akkor gyárilag összeállított elektromos kerékpárt vegyél! Már olyat is lehet kapni, amely egy töltéssel akár 80km-t is meg tud tenni! Egy ilyen gépnek ha teljes sebességgel üzemelteted; akkor is van 40km hatótávja!
Mivel "padisah" elmesélte, így már tudom, hogy új vagyok a fórumon, de nem zavar, legalább féken tartom magam!
A mai elektromos kerékpárok 36, vagy 48V-osok! Ha az előbbit nézem; 20 ezerért 36V-nyi akkut is csak kis kapacitásut kapsz, nem is beszélve a 48V-s rendszerről!
Vannak emelkedők? Akkor teljesítmény is kell; úgy motor, mint akku kapacitás terén!
Ajánlanám, hogy építgetés helyett végy kész elektromos kerékpárt, de lehetőleg újat! Pl.: "Snow 1" nagyon jó teljesítményű és hatótávú gépeket forgalmaz!
Ha nem elég a gyári teljesítmény, akkor fordulj "mociker"-hez! Ő forgalmazza is és tuningolja is az elektromos gépeket!
A fórumot elkezdtem visszaolvasni, de 14000 hozzászólással nem boldogultam, nagyjából 1000-et sikerült végigolvasnom, de nem találtam meg amit keresek.
Gondolkodom rajta, hogy a bringámat elektromossá alakítanám munkábajáráshoz. Ez napi szinten 15km táv. El is kezdtem keresni átalakítót és az agymotoros megoldást találtam. Ez nagyon tetszett, mert így a bringát tudnám "rendes" bringaként is használni, viszont ha munkábamenet nem akarok leizzadni, ott az elektromotor.
A problémám az, hogy ilyen átalakítót én csak az el-bike.hu oldalon találtam és ott is azt mondták, hogy 50ezer+akku, azaz összesen kb. 70ezer Ft! Ezt elsőre sokallom.
A kérdésem az, hogy lehet-e ilyen átalakítót venni olcsóbban vagy ez a reális ára?
Csak nézem, hogy mennyire magadra maradtál ezekkel az indításra gyártott spirálcelllás akkumulátorokkal!
Hogy indító kapacitásuk jó, ahhoz nem fér kétség, de az áruk sem piskóta! A betárolt energiamennyiség a 8,5Ah-s szilikonoséval lehet azonos, tehát ahogy Te használod, a hatótávja is, a terhelhetősége viszont a lítiumoséval!
Kíváncsi vagyok, mit produkálhat elektromos kerékpárban, mennyi valós Ah marad az elméleti 8Ah-ból, és mekkora az elérhető ciklusszám. Ha bírja a gyötrést, jó vétel lehet.
A fagyisjárgányokban is kefe nélküli agymotorok vannak. A 400 kg-os járgányokat simán viszi a 2 500 W-os motor 40 km/h-val. Kisebb emelkedőkre is felmegy, nagyobbakra csak addig, amíg a lendület tart...:) Egy bajom van csak ezekkel a motorokkal, macerás a gumit szerelni, ha defektet kap.
Igen, az Apriliába lesz az izmosabb motor beépítve, bár még vacillálok, hogy a mopedautóba tervezett 5 kW-os PMSM motort kéne beletenni, de az 100 A-t (csúcsban 300A-t) vesz fel, 100 Ah-s aksikat meg nem akarok beépíteni, el se férne a burkolat alatt, meg piszok drága is lenne.
Úgy emlékszem, hogy a fagylaltosban keféseket használsz; ez az erősebb pedig motorvázba kerülő kefenélküli agymotor!
Említettem Csabikát is (kereskedő és szerelő) Neked, ő állt rá keményen a tuningolásra; csak győzzed akkukkal, ha még a motort is megbabráltatod vele (van egy 800W-s motorja felpiszkálva; azt kellene motorvázba, vagy mopedautóba építeni)!
Címe: > mociker@gmail.com <
További szép napot és kellemes hétvégét mindenkinek, üdv.: Béla
Sima robogó agymotor, az 500 w-os változatát évek óta használom a fagyis járgányokban, és nagyon jók a tapasztalataim. Ez egy szélesebb, nagyobb nyomatékú motor, de a vezérlője elfüstölt, és 1 db-ot nem rendelnek, mert túl drága lenne. Na meg akkor már inkább vennék a Kellytől, mert abban van visszatáplálás is.
Próbáltam a G.B.-től is vásárolni, de hiába néztem ki a honlapjukon a terméket, nem volt raktáron.
Régi dízelek is elmennek 5-6 literrel, békés tempóban.
Az elektromosnak illene azonos tempóban is jóval olcsóbbnak lennie, mint a benzines üzemnek. 5 liter 2kWh helyett nagyon sok. Mz kb 1kW-tal mehet 50-et, 100km 2-3kWh. De csak 3 litert kér 5 helyett. Sokat eszik a benzines robogód. Ha kevés az idő, az sem mindegy, hogy 50-nel, vagy 30-cal közlekedünk. Bár rövid távon szinte lényegtelen az időnyereség, hosszú távon pedig csakk akkucserével tudunk az elektromossal közlekedni. Külső áramforrással a benzinnél olcsóbb, és elég gyors is lenne.
Mivel a fórum hozzászólásaim között várakoztat, így egyszerre írok több címzettnek!
Gábor:
Az a hibrid, amelyben robbanómotor generátort hajt, s az így termelt áramot használják a jármű elektromos meghajtására nekem sem tetszik (kivéve ha mozdony), viszont ha van két egymástól független meghajtás egy járművön belül, az igen! Menjen a masina lakott területen elektromosan, mert azzal nem szennyezi a levegőt és mehet lakott területen kívül robbantóssal, mert egyenletes terheléssel közlekedve kevésbé terheli a környezetet, mint állandóan változó igénybevétel mellett!
A Fabia fogyasztását azért hoztam fel, hogy láthatóvá tegyem a fogyasztási mende-mondák alapjait!
WooDoo:
Vedd fel a kapcsolatot mociker-rel, a tuning az ő területe! Háromfázisú a motorod? A G.-B.-tól egyébként 65 alatt tudsz venni 1500W-shoz való vezérlőt!
Robi:
Kell gazdaságosságot számolni, de ne vidd túlzásba! Benzines robogóval hetente tankolnék 5 liter benzint, elektromossal elfogyasztok 2kW áramot a hálózatból! Szerintem akkucserét is számolva fele annyiért tudok elektromosan közlekedni, mint benzinnel!
Beépített controller, 27 Nm nyomaték. Van valami infótok róla, mennyire hihetőek az adatok?
Igazából engem a controllere érdekelne, mert van egy 1500 W-os motorom, és kellene hozzá egy jó vezérlő. A Golden Motornak van programozható vezérlője ami csúcsban 50A-t tud, folyamatosan meg 30A-t, talán az éppen elég lenne. Szívesebben vennék egy Kelly kontrollert, de mire beküldik postán, már 90e lenne, azt meg kicsit sokallom.
Az, hogy a hibrid nem szennyez ott, ahol a belsőégésű igen, és el tud jutni olyan távolságra is, ahová az elektromos nem. Kis tempónál jobban kihasználható az elektromos hajtás jó hatásfoka.
jövöhéten kiderül a vezérlő, mert addig egybe van a kábelkorbácsal egy zacsiban, mert hétvégén vettem a gépet, és erös felindulásból felújitom, 2 év alatt legyalázták szegényt:-D
Ez itt OFF most, de az ezres, jól karbantartott Yarisom is megeszik 5-öt országúton, úgyh az a 4,8l/100km a hihetőbb adat. :)
A másik ami folyamatosan piszkálja a csőrömet és az már inkább ON az a hibrid hajtás. Először is agyon kéne verni azt a hülyét, aki ötvözte az akkut a robbanómotoros géppel.
A fogyasztása soha nem éri el egy tisztán benzinesét, és a környezetkímélés is csak illúzió, mert városban lehet, h megy pár 10 km-t árammal, de aztán országúton úgyis átkapcsol
fosszilis üzemanyagra. Nem is beszélve aról, hogy rögtön elkezdi tölteni az akkut a 30%-os hatásfokú motor szorozva a 70 %-os generátorral. Csoda, hogy marad valami az akkuknak.
Én azt mondom, h vagy tisztán benzines, vagy tisztán elektromos. A túrós lepény se jó pörkölttel együtt. ;)
A Mogulos-t kedvezőbb áron tudod Zolitól megvenni, mint a többit máshol!
A 48V-s gép 42V felett; a 36V-s 31,5V felett kaphat a vezérlőjétől áramot! Minden érintkezés jó? Biztosíték rendben?
Húzd le a vezérlőről a felesleges csatlakozókat (ilyenkor a fék csatija felesleges; a fékkarba szerelt mikrokapcsoló feladata a letiltás, lehet, hogy az vacakol)! Ha megkapja az akkuk feszültségét az elektronika; akkor a gázkar felé megy az 5V pozitív a piroson és a negatív a feketén (ez utóbbi lehet sárga is, ha kisbarátainknak elfogyott a fekete madzagjuk). A gázkartól a jel értelemszerűen a harmadik szálon (általában zöld) jön vissza a vezérlőhöz. Ha ezt a zöld(?) vezetéket "véletlenül" hozzáérinted a gázkar piros vezetékéhez; akkor a motor felpörög, ha minden jó! Ha a motor így működik, de gázadásra nem reagál; akkor gázkar cserével megjavul a gép!
üdv igen az jó hozzá, meg a polymobil pb-030 is az a kaszni, csak azok 36 v tipusok, nem biztos vezérlő rossz, csak egyszer leállt és nem megy, nem tudom vezérlőt hogy lehetne kimérni hogy jó-e, vagy másik ludas a gázkar lehet.
Írd be a keresőbe: elektromos kerékpár sokoldal.hu
A MOGUL MB030 elemei jónak tűnnek! Elektronikát rendelhetsz újat "Snow 1"-től, "mociker"-től is.
Általában javíthatók a vezérlők, de az alkatrész ára, a javítási költség és az eggyel több postaköltség megkérdőjelezi a javítás gazdaságos voltát! Szerintem olcsóbb az új és garancia is van rá!
Robi!
100-s tempón belül közlekedve mértem az 1,2-s Fabia-val (többször is) hosszabb úton (Erdély, Lengyelország, Csehország) 4,3l/100km-s fogyasztást! Jó; csaljon 10%-ot a kilométeróra (mert biztos vagyok benne, hogy többet mér, mint amennyit megy), ez akkor is 4,8l-s fogyasztásra jön ki!
Nézkep képeket, de nem találtam infót a motor azonosságára. A trabi motoros tragya jó étványú, a Skoda pedig nehéz és bonyolult lehet. Én egyiket sem építettem. :-)
azt szeretném megkérdezni, tud-e valaki tornádó tdr033, vagy vele azonos kasznis elektro robogóhoz bontott vagy új kaszni elemeket hol lehetne venni? illetve, foglalkozik-e valaki itt vezérlő javitásal, illetve, új gyártásával?
Nagyon rossz irányba indultunk el, de én ezt már megszoktam!
A kiinduló tuningolt motor nem egy nagyságreddel, hanem csak valamivel nagyobb igénybevételre lenne hasznosítva, tehát céljaidra megfelelő lenne!
Természetes, hogy egy nagy motor jobban bírja a nagy megterhelést, s ez az élettartamban megmutatkozik! A Porsche- és kamionmotor összehasonlításhoz csatolnám az oroszok Zil motorját! Szerintem a Zil személygépkocsi és a Zil teherautó ugyanazzal a motorral volt szerelve!
Lada motorral azért nemigen találkozol kishazánban traktorba építve, mert személykocsiban is nagy a fogyasztása, hát még ha áttételek közbeiktatásával működtetnék! Vannak viszont házilag épített Trabant motoros (igénytelensége miatt) és Skoda motoros (kis fogyasztása miatt) épített traktorok!
Oda-vissza működő példa a japán Kubota diesel mopedautóba és traktorba egyaránt építik, sőt kis hajók meghajtására is használják!
A teljesítmény nyomatékadatok és fordulatszámok nélkül még nem jelent semmit. Személyautó és traktor hasonló teljesítményű, mégsem tudok Ladával szántani. Szerintem egy 100kg-os motorhoz tervezett nyomatékú hub túl lesz terhelve egy dupla tömegű járműben. Ha adott ármérőjű huzalon nagyobb áramot küldök át a tervezettnél, melegedni fog. Magasabb hőmérsékleten még jobban nő az ellenállása, még jobban melegszik. Hasznos teljesítmény helyett fűtünk.
A relés megoldás Dr.Bass megoldására emlékeztet.
Az elektromos fék nálam is működik, de szerintem csak rövidre zárja a fázisokat. Lejtőkön fékezgetve melegedett is a vezérlő. Akkor inkább töltene vissza, annak még haszna is lenne. ;-)
Visszatöltéskor érdemes lenne levenni a vezérlőről az áramot (ne fogyasszon), a fázisokat(legalább 2-t, nehogy nagy fordulaton tönkretegye, mint ahogy a gyorspedálozó kisunoka anno), és külső 3F egyenirányítóval hasznosítani az áramot, fix sebességű visszatöltéssel, vagy DC-DC konverterrel.
Annyi felesleges dolog vonja el a figyelmedet, hogy nem is csoda, ha elsiklassz egy Téged is érdekelhető dolog mellett! Csabinak javasoltam, hogy építsék mopedautóba a feltuningolt 800W-s motort, mert teljesítménye alapján azt is elviszi! Innen már csak egy ugrás; hogy a motorkerékpárt is elhajtja tartósan 50-s tempón belül; rövid időre ettől gyorsabban is, csak győzd akkukkal!
Vedd fel Csabival a kapcsolatot; ő beszerzi (mert kereskedő) és megcsinálja (mert szerelő) Neked azt amit szeretnél!
A "nitró-gomb" nem a tekercseléseket rendezi át "csillagból deltába", hanem reléket kapcsol; a többi maradjon az eljárást kidolgozó titka!
A belinkelt 70 eFt-s kerékpár minősége hűen tükrözi az árát! Aki megveszi tartsa szem előtt, hogy egy olcsóbb elektromos kerékpár tulajdonosa!
A vaterás: jó dumával minden eladható! Az a gép nem alkalmas alapból az akkuk visszatöltésére, de alkalmas a vezérlőjének kinyírására! Hogy áramot tud termelni, azt idáig is tudtuk, a probléma az, hogy a szabályozatlan termelt áram csak terheli az elektromos rendszert, de nem tölti az akkukat.
Ha nem szóltok róla, nem tudhatom, hogy néki van ilyen motorja, és az árát sem ismerhetem. Érdeklődöm az agykontroll iránt is, de ilyen szinten még nem tartok. Várom az ajánlatát. ;-)
A visszatöltés/áramtermelés, és a 800-1500-as kis árkülönbözete miatt gondoltam az 1500-as motorra.
Más: megláttam egy 36 küllős 16-os felnis szerkezetet. Ezzel már tölthetne vissza kerékpárutánfutóba építve.
Tényleg csak hallhibás lehet a motor. Bepárhuzamosítottam a másik Tornádóval, és forgott. Kis fordulaton rángatózott, talán mégsem teljesen egyforma a tekercselés.
Úgy érzem, hogy már megint feleslegesen agonizálsz!
Csabinak ("mociker") van feltuningolt 800W-s motorja; tokkal-vonóval kellemesebb áron hozzájuthatsz, mint a ceglédbercelihez! Ez a tuningolt motor "nitrózva" szétkapja az mz-t, alapon meg bírja a DiaMec-ed is! Nem bízol Csabiban? Gondolod, hogy Te jobbat tudsz csinálni, mint ő? Akkor rajta; láss hozzá és számolj be a fejleményekről!
( Már csak azért sem venném a ceglédbercelit, mert annak alapból erősebb akkuk kellenek, ha az 1500W-st választom, ha meg a 800W-s mellett döntök; akkor jöhet a tuning, hogy elég legyen a teljesítmény!)
Igen minimális az árkülönbség,de az 1500W-osat akkor csak megrendelésre tudtam volna megvenni,ami pár hét lett volna.Szük 50Km/h-t tud sik uton 130/90X10"-os gumival+az én 80kg-ommal:-)A többit a forumos mailodra megirtam.
Bocsánat, a low dropout elkerülte a figyelmemet! Így kicsit más a kép. Amik kezeim között voltak eddig a ld kategóriában, azokon a max áram esetén 1.5-2V esett a valóságban - a katalógus kevesebbet említett - , de lehet van már kisebb is, nem tudom. Eddig olyanba nem botlottam bele, ami teljes áramnál a valóságban is 0,5V esést produkált volna.
A többit azért fentartom, amíg az aksi nagyon alacsony töltöttségű, a stabkocka fesze az áramkorlát miatt visszahajlik, és a disszipáció nagy lesz.
A diódákon nagyobb áramnál szintén nő az Rd, így nagy áramnál a feszültségesés is nőhet igen jelentősen.
A töltő mi készülőben van - hasonló elven "több csatornás" - ott egy fet van benne, amit PWM-mel kapcsolgatnék, így szabályoznám az áramot./feszt. Csak az idő kevés hogy kész is legyen már valamikor.... Az alapja az UC2906 IC, ami alapvetően egy analog akkutöltő céláramkor, de ezt megfejeltem, és nem áteresztő tranzisztort vezérelne, hanem egy feszültség/PWM átalakítóval egy fetet. Így igen korrekt töltőt lehet csinálni, csak tény egyre bonyolultabb :-)
Egyébként ha az ember egyszerűbbet akar, akkor elgondolkodtatóak a kapcsolóüzemű step down jellegű stabkockák is, azok is egy két külső alkatrészt igényelnek csak, és ott a disszipáció a töredéke. Tény, ezek a stabkockák drágábbk, mint egy sima stabkocka, de akár ez is járható út lehet. Lásd pl a Lineár Technology. Vannak ebben is inteligensebb verziók, áram és fesz visszacsatolásokkal, stb.
Illetve vannak már mindenféle cél ic-k is töltésre, ott is körbe lehet nézni, vannak köztük nagyon egyszerű darabok i, napról napra változik a kínálat.
A járható űt sokféle lehet, tény az általad leírt stabkockás verzió nagyon egyszerű.
Mik a tapasztalataid a 800-as motorrral? Gyorsulás, áramfelfelvétel, sebesség tekintetében. Lehet, hogy a 800-as is elég lenne, de minimális az árkülönbségük. Te mennyiért vetted?
Az 1500W-os ugyanilyen méretekkel rendelkezik, és piros színűre festik. A nyomaték miatt van rá inkább szükségem. 30km/h mellett 10A, vagy az alatti árammal már elégedett lennék. Meg kellene mérni a Simson menetellenállását, 4-500W-ra saccolok.
A száguldozás nagy valószínűséggel gyorsan leamortizálná a 20Ah akkukat. Bár az elektromos Mini Riga is bírja.
Ha olcsóbb, mint benzinnel, már jól járok. És kevésbé szennyezek. Emelkedőre pedig a kétüteművel mászik terveim szerint. Lefelé pedig jó lenne visszatölteni. A lánckerék megoldása lesz érdekes.
Köszi. Hála az égnek ezt már megtaláltam és mailezünk. Kaptam képeket. Motor, vezérlő, gumi, gázkar 80-ból kijönne. Valszeg másik villát kell készíteni a Simsonhoz, a gyári nincs 190 széles. És lánckereket erősíteni a motorra úgy, hogy lánc síkban, motor hátszó kereke középvonalon fusson. Kaptam mailben fotókat. Vezérkő 25A-es, az szerintem elég lesz.
Ennek a villanyos egykerekűnek, ha jól láttam, önműködő rendszere van magától egyensúlyoz, lehet hogy a sebessége is automatikus. A fószer a nyereg környékét fogdossa, lehet hogy ott van valami mehet/nem mehet gomb, de biztos nincs túlbonyolítva a vezérlése. Ez az egész jópofa dolog egyébként, mutatanj hogy milyen frankó gyrok, meg gyorsulásérzékelőink vannak, de értelme nem sok. Tech-kütyünek jó. Azért egyszer kipróbálnám... Rendes monociklivel tudok menni, elég komoly egyensúlytartás és egyensúlyérzék kell hozzá...
A kezében nem látni semmiféle rádiót a gáz adagolásához.Nagyot fékezni,meg nem ajánlott ezzel,mert pofára esnének a pilóták.Igaz,hogy gyro-val tartja a kerékpár az egyensúlyt,de az sem képes csodákra.Oldal eldőléssel mi a helyzet?
Szerintem igencsak meg kell tanulni a bringával egyensúlyozni.
1500W-os motort nem nagyon találni,csak kevés helyen,ott is méregdrágán.
A régi motorod nem 1500-as volt? Már leírtam: a Simson motorblokkját is benne szeretném hagyni. Nem vonz sem a 100km-es tologatás, sem az utánfutóra pakolás lehetősége. Egyébként sem egy nagy tömeget képvisel az 50-es motorblokk. :-)
A csere oka egyszerű, nagyobb teljesítmény, nagyobb nyomaték, jobb gyorsulás. Lánckereket biztosan fel lehetne, de én ilyennel nem vesződök, nem agyaltam rajta hova és hogy. Mindenesetre az oldaldeknire nem tenném, mert a nyomaték azt szétcsavarná, nem egy vastag anyag. Egyáltalán HUB motorra minek lánckerék? Teljesen felesleges.
Ha az autós fórumon propolis által hirdetett 1500-as agymotorra gondoltok, az már az enyém :)
A képeken tényleg elég viharvert darab, de semmi baja. kicsit kopott a festés, a kép alapján tényleg olyan volt mintha görbe lenne az egyik füle, de tökéletes mind. 15 ezer szerintem nem pénz érte ( főleg hogy a GB-nél mennyik a puhatengelyesek...), jólesz a rigába, csak még nincs bent mert nem teljesen csereszabatos az enyémmel 1-2mm-en elúszik a beszerelés, egyébként megegyeznek a tengelyanyák, a tengelyhosszak, és a fék is teljesen.
Köszönöm szépen az infót. Nekem az elsőkerekes Elbike nem adott eddig okot panaszra, még a "kaszkadőrbemutató" alkalmával sem esett baja. 500-as hátsókerekes Elbike is lehet megoldás, de abban nincs fék. Esetleg teszek egy harmadik kereket a Simson mögé. Ha felhajtom az úttestről, szinte minimális az energiaveszteség, és a gumi sem kopik. A jármű neve "Rendőrkedvence-001". :-)
Ha van egy jó esztergályosod; van a padlásomon egy 12"-s (robogóba való) lemezfelnim; postaköltségért a Tied lehet! Szerintem a felni hibátlan; esztergályos a motorhoz történő adaptáláshoz kell, mivel ez hátsó kerék volt: a felnibe van hegesztve a fékdob, azt ki kell szúrni belőle és helyére kell beépíteni az agymotort!
15-ért kínálták az 1500W-s agymotort, de annyit nem szabad érte adni, mivel külsőre sem egy megkímélt állapotot tükröz, s a gazdája a működő-képességéről sem tud nyilatkozni!
Nekem nem írja a várakozási időt. Majd lemérem, beleférne -e az Elbike.
"Nem értem, hogy miért ragaszkodsz a kerékpárvázhoz az 500W-ssal! Miért jobb remegve ülni a biciklin, mint kényelmesen a robogón (mert ugye állandóan attól félsz, hogy mikor törik el újra a villa, s erre igencsak jó esélyeid vannak az akkukkal való túlterhelés miatt!)?"
Ezt olvasva fülig ér a szám. Azért nem fsom le a bokám a félelemtől. :-)
Amúgy energiatakarékosság miatt jobb a kerékpáron ülni. 2A-rel a Simson nem fog 20km/h-t tudni. De ha mégis, fenékkel töröm a betont.
Azt a motort néztem, az egyik füle is el volt hajolva. 15e-re emlékszem.
"SR felnibe átalakítás nélkül fogatható be az az agymotor!"
Olyan 800W-s motorja "Mary bx"-nek van, amilyenre rákérdeztél! Erős a gyanúm, hogy az én 1kW-s motorom is beéri annyi energiával, mint a jelzett motor, de az enyém gyorsabb tempóra képes!
Tévedésben vagy a 12"-s felnit illetően! A Simsonnál a 12" a felni méretét jelenti, erre jön még a gumi; így lesz kerékpáros mércével mérve a Simson robogó kereke 16,...,20"-s méretű! Légy nyugodt, bele fér az 500W-s agymotor!
Nem értem, hogy miért ragaszkodsz a kerékpárvázhoz az 500W-ssal! Miért jobb remegve ülni a biciklin, mint kényelmesen a robogón (mert ugye állandóan attól félsz, hogy mikor törik el újra a villa, s erre igencsak jó esélyeid vannak az akkukkal való túlterhelés miatt!)?
Az elektromos autó fórumon kínáltak nem túl régen:olcsón, használt 1500W-s agymotort! A tulajdonos vagy nem ért hozzá, vagy csak úgy tesz, mintha nem értene! Azt írta a kefe nélkülire(!), hogy 12V-t rákötve megmozdul, de nem forog! Mitől is forogna csórikám, hiszen nincs időzítése, ha direktbe kötöm! Keress rá; egy tizest megérhet szállítási költséggel még akkor is, ha a hall-ok halottak benne! Kicsit látszik a motoron az idő vasfoga, nincs meg a fékje (ez könnyen pótolható), valószínű, hogy a SR felnibe átalakítás nélkül fogatható be az az agymotor!
Furkálással tehetnék rá féket, de Elbike jó helyen van a kerékpárban. A belső forgórészes motort nem tudom hová beépíteni. Tervek szerint ha az 1500-as motor beférne a hátsó villába, arra erősítenék 31-35-ös lánckereket. Ha szabadonfutós a kerék oldala, akkor még jobb, motorféknél nem hajtja a belsőégésűt. A szabadonfutó képességei miatt nem lesz célszerű vele a kuplungelhajítós egykerekezést gyakorolni, de bőven elég, ha tudja a 40km/h-t, és lejtőn megfelelően visszatölt. Kínlódok vele egy csomót, és olcsó sem lesz, miközben Kínában gyárilag készítenek ilyen gépeket...
Megkaptam a válaszmailt a Gasboards-tól. 1000-es hub nem fér bele a Simsonba, és nincs is nekik. 2kW-os belső forgórészest ajánlottak, de azt nem tudom felhasználni hibridként. Megfelelő motor hiányában a hibrid Simson projekt átmenetileg szünetel. Talán egy beépített fékes 500W-os is elegendő lenne. Igények: 20-30km/h sebesség elektromos módban, kis tempónál is elegendő termelt feszültség, elegendő nyomaték, csekély kerékfékező erő avagy "ragadás", jó hatásfok és kis fogyasztás.
Kis veszteségű megoldás: toroid szekunder tekercse több helyen megcsapolva 10,5V lemerült akkufeszt alapul véve pl. 11-11,5-12-12,5-13-13,5-14-14,4V-nál, és egy elektronika kapcsolgatja a megfelelő megcsapolásra az akkuvezetéket az áramerősséget mérve. 14,4V Xóra töltés után 13,5V-on fenntartó töltésre kapcsol.
Szivesen megadom a skyp-nevemet.Azért írtam a kis-maradék feszültségű /ld/ stabkockát mert az már +0,5V feszültség melett is stabilizál, a sorbakötött 3A si diodán fog esni 0,7V ,tehát az aksira max 14,3 V juthat/ gkocsik szabályozója 14,6V -ra van állítva, gondoltam itt is elég 14,3V, ez a jó a fórumban, mindenki sorolhatja a kételyeit!
Meg lehet oldani PTK ellenál.-al a fokozatos töltőáram szabályozást.Kiötölhetjük akár hárman is ki-mit lát jónak, csak ne bonyolítsuk nagyon mert az elveheti a kedvét valakinek. sok ic stb .Szerinted mivel korlátozzuk a töltő áamot??
Tegyük fel van egy 17V bemenő fesze a stabkobkának - ez már eleve hibás megközelítés, mert a 2V plusz max áram terhelés alatt kevés - a belső ellenállásán nagy fesz fog esni, I2*Rb. Legalább 3-4 V ajánlott! Vagy keresni kell olyat, ami....
De legyen 17 V. Van egy lemerült aksid, tegyük fel, 11 V a kapocsfesze. Rárakod a töltőt, elkezded tölteni 3A-rel. Akkora árammall amennyi a stabkocka max árama, a stabkockád fesze elkezd visszahajlani. Azaz tegyük fel eleinte a 11 V felugrik 13V-ra. 4 V feszesés, és rajta 3A folyik. Ez 12W. Ha több csatornád van, ez annyiszor 12W, azaz 48V esetén 48W hőterhelés! Ez már nem is olyan kevés, egy forrasztópáka teljesítménye. És akkor tisztán néztem a dolgot, egyéb veszteségekről nem is beszélek.
Persze ha 2A-es stabkocká teszel be, akkor kevesebb a disszipáció, de hosszabb ideig. A másik prblémája ennek a műveletnek, hogy nem látok más áramkorlátozó hatást, mint maga a stabkocka áramvédelme. Erre alapozni a töltést nem túl korrekt megoldás.
Ráadásul a 14V feletti állapotokat nem kezeli le rendesen, így igencsak károsítja az aksit, sokkal kevesebb ciklusszám, stb.
Mielőtt félreértenél, ez is fog működni valamennyire, amit leírtál, de nem egy túlságosan szép megoldás, cserébe egyszerű, és ha bazi nagy hűőbordákkal ellátod szinte örök életű.
Szoktam rendelni az elektristől torroidot, de ha annak árát beleszámolom ennyi szekonder tekerccsel, akkor nem vagyok benne biztos, hogy kijön ez z ár!
HA 15V-os stabkockát raksz bele, mondjuk 3A-st, akkor ez nem a legideálisabb ólomaksik töltésére! Miért is? nem illik 14-14,5 V felett a max áramml tölteni, vagy pontosabban C/10zel mint 14V alatt. Itt viszont ez megtörténhet, bár tény elkezd lehajlani a karakterisztika.
Hasonló elvű töltöm készülget nekem is, de korrektebb áram és fesszabályzással, ami nem fűt ennyit, mint ez - lásd következő reagálásomat.
A motor kézmeleg szokott lenni,20Km megtétele után.Folyamatos nagysebességű terhelés mellett.Tehát a motor bírja.
Garanciát,csak az általam átalakított részekre vállalok 3hónapot.Ha olyan jellegű a hiba akkor akár többet is.Volt már rá példa,mert én hosszú távra tervezek mindég.Ha az akkupack nem bírja a terhelést,arra nem vállalok semilyen garit.
A hasonló kérdéseket E-mailon tegyétek már fől,mert nem akarom teliszemetelni a fórumot.
Leszerelted a zörgő alkatrészeket? A csomagtartó egy kis védelmet is adott sérülés ellen! Sajnos a támaszon álló bringa könnyen felborulhat; lakatold oszlophoz (kerítéshez, fához), hogy az elüléssel járó sérülésektől megkíméld!
Csabi!:
Jó a honlapod; még egy fórum elférne rajta! Készíts hozzá egyet, de gyere ide is időnként; szívesen látunk!
Lehet, hogy semmit nem jelent Neked, de részemről nagyra becsülöm az akkutöltésnek az általad leírt módját! A probléma csupán annyi, hogy ezzel a feszültséggel soha nem éred el a teljes feltöltöttség állapotát! Milyen időközönként gondoltad a maximális feltöltést?
Járgányainkról fényképet nem dicsevés-képpen szoktunk feltenni, hanem a könnyebb azonosíthatóság érdekében!
Írtad, hogy 48V-s Lofty; tudod hány típust takar ez? Ha lehet, tégy fel egy képet róla!
Kicsit lassú a masina? Ha rodeózni akarsz; "mociker" segíthet (tudom; nyugdíjas vagy, én sem állok messze attól, de az 50km/h-t jobban kedvelem a 28-nál)!
Írtam a gasboardosoknak mailt, belefér-e. Neked megvan még a motorod? Hibridként suhanhatnék olcsóbban árammal, lemerülés esetén pedig beröffenteném a keletnémet kétüteműt. Hegymenetben az üzemelne, vagy segítenék egymást a villanymocival, lejtmenetben töltene a hub. Mi a véleményed? Attila úgy emlékszem széthúzta a villát, vagy másik villát készített.
Bedőltem a fórumos trükknek; kissé változott a nick-em! Érdekes, hogy már várakozási időt is kell betartani két hozzászólás között! Ki tudja mennyi ez az idő?
Valószínű, hogy az 1kW-s ugyanolyan széles, mint az Attila 2kW-osa!
Sajna nem az én gépem, totalbike-ról szedtem. Én sorosan töltöm az akkukat a toroiddal.36V-ra AC31V(41,5V DC), 48V-ra AC 41V(55,5V DC) körül. Időnként rátöltök automata töltővel az akkukra, de nem sok áramot vesznek fel plusszban. Az áramlökést nem észleltem, szekunder oldalon a 12V-os izzó korlátozza az áramot. Nincs árammérő bekötve az akkukhoz, a primer áramfelvételt figyelem. Izzó nélkül 70-80W a felvétele(kb mint a gyári), a múltkor 92%-os hatásfokot számoltam. Akku nélkül is működteti a gépet, de akkuval, kondival jobb, nem darál a símítás hatására a gép.
Szia Szsrobert, ha ez a Te géped akkor gratula hozzá.Nekem 48V lofty van április óta, erre telt anyugdíjból-ez nem panasz- kicsi occso kinai hehe.
Törtöm a fejem, ami már néha nehéz, milyen megoldás volna a leg optimálisabb az aksik -nak.Ez a Te megoldásod a leges- leg olcsóbb,és leg -praktikusabb több primér leágazás sal .Ha a primérbe sobakötött ntk ellenálással a bekapcsolási áramlökés is letörhető,neked 4 árammérő van?? a kimenő oldalon? Ja a csatinak a régi 5 pólusú video csati elmenne? az elbír 1-2 A-t és könnyen beszerezhető. Na megint hosszú voltam.
-Az igaz ,hogy a stbkockákon átmegy az áram és esik rajtuk a fesz. de ,ha kis maradékfeszültsédű/ low drop/ kockákat használunk kis veszteség marad. Pl 17V nál mindössze két volt és 2a nál csak 4W a veszteség- ez 4 x - 16-20W az a 100W nak csak 20%-a - ezért viszont egy egyszerű stabil ÁK kapunk, olcsón !AZ ÁRAMOT LEHET NÖVELNI, MÁS TIPÚ STB KOCKÁKKAL, VAGY ÁTERESZTŐ TRNYÓVAL,de adiodák kellenek a viszahatás elkerülése miatt, áter.tranyókkal a kimenő fesz csökken 0,7V al,érdemesebb nagyobb áramú stb kockát használni, biztos rövidzár védelem miatt is , ez szerintetek elég egy 10-15 AH akksihoz?? 2-3 A elvileg 1/10 ével lehet tölteni??, így először nagy töltő-árammal indul és fokozatosan csökkenő tendenciájú lesz, ahogy nől a kapocsfeszültség.Szerintetek milyen szabályozó kellene ehhez?? még?Elképzelhető az is hogy olyan trafót rendelni tőlük, aminek a priméren leágazásai vannak, és ezt fokozatkapcsolóval, vagy automatikával szabályozni ,így kissebb a veszteség ,és nagyobb áram is megoldható.Vegyétek első nekibuzdulásnak, kinek milyen ötlete van még hozzá?? képlékeny a dolog ,lehet ötletelni.Nem én akarom megcsinálni,de ha segítek vkinek, már megérte!
Szisztok! A párhuzamos töltőhöz- Ekektrisz szöv Gyöngyös toroid trafó 4 szekunderrel 4 X 16V, négy egyenir. híd négy elkó,4 db 15V stab kocka 3A-es .Ez így kb 10 e forint anyagárban. Egyszerűen leírva- négy független táp négy 15V stab kockával /7815... / az alsó nak a kimenetén pozitív ág , sorba -kötve 3A es dióda ez ismétlődik 3- 4 szer , hogy 36, ill 48 v a rendszer , igy a kimenő fesz 14,3V nál nem lesz magasabb max áram stb függ 1-3 A , a stabok bemenetén egy A mérő, ez lehet 1, vagy 4 db ,attól fögg egyszerre akarjuk nézni az összeset , vagy átkapcsoljuk.A következő stab min- a kapcsolódik az előző kimenő diódának az aksival közös pontjára,ez is métlődik 3, ill 4 szer /36, 48V/ igy nem lesz viszáram akkor sem ha kihúzzuk a hálozatból. A primérrel sorba kötve 0,5A NTK els, a bekapcsolási tranziens letörése miatt.Ha tudjátok használni mint ötlet , csináljátok-ha valami nem kerek írjatok .
Sziasztok érdeklödnék,hogy valakinek van-e Sellö 69 RS300 típusú elektromos kerékpárja??Ha lenne,véleményeket szeretnék kérni,hogy megvagytok-e vele elégedve vagy nem??Ilyen típusut szeretne vásárolni keresztapám és érdeklödik,hogy másoknak bevált-e.Véleményeteket elöre is köszönöm.
Megint kapható a Lidl-ben automata töltő. Kicsit nagyobb árammal tölt(0,85 a 0,75 helyett, bár lehet hogy lehet állítani), és többet fogyaszt a Tevionnál(13 helyett 16W). Feltöltés után 0,05A-rel szinten tart.
A szóban forgó lámpa egység klassz, jó minőségű. A beépített sok fokozatú töltöttség kijelző pontos, jól használható, és a LED-es világítás is elég erős fényű. Hamarosan elérhető lesz 48V-os ólomakkus rendszerhez is.
Én sem piszkálnám a rend éber őreit! Ugyanolyan emberek ők is, mint bárki más, ebből kifolyólag ők is elkövettek fiatalabb korukban egy-két stiklit, ismerik a modern technikát is! Tehetsz a gépre olyan matricát, amelyre az van írva, hogy elektromos kerékpár, de ne hívd ki a sorsot magad ellen olyannal, amin fennakadnak! Közlekedjünk a megengedett módon és a megengedett sebességhatárok figyelembevételével!
Szia! Ha ez odakint a beszerzési ár, akkor kétszeresével kell kalkulálni itthoni bolti árnak, s így már eléggé lecsökken a várható vevőkör! Szerintem próbára egy tucatot szabad behozni, s a Reva mellé lehet egyet-egyet tenni a kirakatba, mert végül is jó az az ár, csak nem kisnyugdíjasoknak való! Üdv.: Béla
végül is 3 modell és a nagyon durva becslés alapján 120 és 160 között, plusz jaffa. de ehhez kalkuláld hozzá, hogy itt hajnal 3 elmúlt, és pár napja gyűröm az ipart... meg azt hogy 210-es usd-vel számoltam... képek, adatok, majd ha hazamentem. most megyek egy 5 napos EV konferenciára, kiállításra. holnap.
Szia! Összesen 10 kg-al nem nehezebb a robim a Kymco Fever első futóművel, a szélvédővel, a szilikonos akkukkal, a 130/90-10-s hátsó gumival és az SH125-s hátsó teleszkópjaival! Ezért a minimális súlytöbbletért egy stabil, kényelmes, jól lassítható masinát kaptam és a menet-dinamikára, valamint a hatótávra sem lehet panaszom! Sokszor kell próbálnom gyári gépet; igazán élmény újra az enyémre visszaülni! A szabályosan közlekedőket a rendőrök is ritkábban macerálják! Ha az autósok nagy részét leelőzöd a városi forgalomban, akkor mehetsz hagyományos biciklivel is, akkor is leállítanak! Az a tapasztalatom, hogy a jól méretezett meghajtásnál legfeljebb 10%-kal csökken terhelés hatására a sebesség! Első körben talán az akkuk táján kellene körülnézned! Az említett 800W-s motor ezek szerint 5-6kW-sra sikeredett? Javasolhatom a mopedautóba építését? Egy háromkerekű elejében ideális lenne, s a mopedautóban az akkuknak is jut hely! Kínáld fel az "Aixam Moped, vagy Autó index fórum"-on! Üdv.: Béla
Szia Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás a továbbiakban."Amit nyerek a réven,elvesztem a vámon" Nem szeretném olajos telóval,meg tárcsafékkel tovább növelni a bringa súlyát,inkább ellenkezőleg,azért gondolkodom a Li-Fe akkun is. Próbáltam egy Mogul 004-et,és rohadt nehéz,igaz cserébe viszont merevséget,és komoly úttartást kapni ezért a súlytöbbletért. Ráadásul nem szeretnék nagyon motorkerékpáros(robogós) kinézetet alkotni sem,mert a rend őrei az előbb fent említett Mogulos srácot lépten-nyomon megállítják igazoltatni,ebből fakadóan én előbb érek a célba,mint ő. Nem igen hiszem,hogy érdemben tudnék ezzel a motorral sebességet növelni tovább,mert terheletlenül 800r/min a fordulata,és közúti használatkor nem tud 670r/min fölé menni(normál viszonyok között szélcsendben).Tehát szerintem ideális a terhelése a motornak. Megcsináltam egy 800W-os motort is,de 100-150A-es szabályzót igényelne a rendszer,mert a 35A szabályzó egyből letérdelt,nem bírta,még egy kicsit sem. Egyébként minden megoldható,csak pénz,és technika kell hozzá.Innentől fogva technikai sporttá válik a dolog,ami ugye nem olcsó játék.
Mert utazáskor pakkcsere 1 perc, töltés több óra. 24 óra alatt felérni 150km-ről Budapestre kissé lassú. Annyi idő alatt fel is kerékpározhatok. Akkucserével símán lehet c/10-zel is tölteni, nő az akku élettartama.
Szia Csabi! Üdvözöllek a fedélzeten, gratulálok a szerkezethez! Még csak most volt lehetőségem a videó megnézésére; nekem is tetszik amit látok! Úgy látom; nem kell még megpihenned a babérokon, munkára fel; továbbfejleszthető még a gép! A sebességét tovább növelheted ballonosabb gumikkal! Hajtott keréken 130/90-12-s köpenyt használj, az elejére tégy 120/70-12-s köpennyel szerelt tárcsafékes kereket és természetesen olajos teleszkópot előre-hátra! Nagyon pofátlan vagyok? Itt a minta; ettől jobbat kell alkotnod! Mint látható: Imi barátommal egyetértésben szélvédőt is használunk! Üdv.: Béla
Szia Robi! Ehhez szorosan kapcsolódik: ha elérik, hogy a kiszabható helyszíni bírság 100eFt legyen, akkor jobb, ha átértékeled a hozzáállásodat! Üdv.: Béla
1 mozdulattal cserélhető akkupakk előnyösebb lenne. 50-100km-enként csere legalább 50-es utazótempóval, és csere után huss tovább. Néztem az ETZ-k fotóti, azoknak is rövid a vázuk. Nagy méretű bölcsővázzal rendelkező motor a legideálisabb.
Én arra mondtam,hogy mindég magyarázkodni,és bizonygatni kellene a rend őreinek,mert tuti ilyen kinézetű bringával,lehet 300w-os is ,minden sarkon megállítanának,mert gondolom bukósisakot nem vennél föl rá,és az úgy,valjuk be,szemet szúrna minden rendőrnek.
De, 300W-os motorral kerékpár. Valami hasonlót kellene építeni filigránabb kerekekkel. Pedálok közt elférő akkupakk a tekerhetőség érdekében, amit egy mozdulattal lehet cserélni. 40-50-es termpóban már hosszabb táv is bevállalható lenne, persze ehez első-hátsó rugózás szükséges. Vagy egy Babettába 1kW Dubemotor. Csak ott is ki kellene alakítani egy jó bölcsővázat az akkuknak. És még megmarad a tekerés lehetősége is lemerült akkuk esetére.
Szia János! Vajon mennyiért érné meg Neked itthon árusítani őket? Súlyuk alapján minden korosztálynak jól jöhetne, s lehet, hogy repcsin is szállítható? Hogy néznek ki? Üdv.: Béla
Voltam egy-két szer a berényi pályán majáliskor még régebben,de most a meló miatt kevés időm jut a modellezésre így inkább az egyszerűbb változatára az rc offroad-ra váltottam.
Lehetne kisebb kerékbe fűzni a gyorsulás javára, akkor 20km/h körül lenne a max tempóm, és 25-nél már visszatöltene az akkukba. Vagy olan kereket tenni a motoromra, mint a tiéd. Ha egyforma a kerék 16 mágneses kerékagya.
Szia Nyáron :max.30-35 C°-os ,most hidegebb időben,max.15C°-os kívülről a motorpajzs. Tehát nem. A számításod a feszültséggel,elméletben stimmel,de a gyakorlat számít.Azért írtam,hogy vagy-vagy.A kondikat mindenképp ki kell cserélned,mert azok 63V-osak.Szinte biztos,hogy nem károsodnak még 65V-on,de már feszegetve van az átütési érték határa,és biztosra kell menni. A napelemes megoldásodhoz,nem tudok sokat hozzászólni,nem kísérleteztem ilyen megoldásokkal.Számomra a felhasználóbarát megoldások élveznek elsőbbséget.Ez már kicsit kezd bonyolult lenni,és a több alkatrész,több meghibásodási esélyt rejt magában. Üdv:Csaba
Tettem egy kismegszakítót a pozitív ágba, az akku és a vezérlő közé. Arra gondoltam, hogy lejtmenetben 3F kismegszakítóval lekapcsolom a vezérlőről a fázisokat(2-t is elég lenne), és 3F híddal egyenirányítás után mehet az akkukra (vezérlő ekkor nem kap áramot, és nem is fogyasztja a készenléti 0,09A-t). DC-DC-vel, vagy közvetlenül 1 akkura. Lehetne építeni ketyerét, ami felváltva kapcsolgatja az akkukra visszatöltéskor X másodpercenként.
Csaba, ne légy szégyellős. Jó gépet építettetek. 50-nél nem melegszik a motorja?
Ma véletlen összeértek a töltővezetékeim. Szerencsére a toroid hővédelme bekapcsolt. Hallottam a kattogást, de elméletileg ki volt húzva. Gyakorlatilag nem. Szerencsére nem lett baja.
Vettem 2db 42V-os napelemet. Gyenge napsütésben 0,4A-rel töltötte a 3 akkut 1 darab.
Tartozom nektek egy nagy vallomással,remélem megértitek. Sok E-mail-t kaptam tőletek a tuning lehetőségekről,hogy adjam meg azoknak az elérhetőségét,akik csinálták nekem a tuningot.Mivel erre nem számítottam,és senkit nem akarok,sem anyagilag,sem erkölcsileg,sem emberileg megtéveszteni,a legrövidebb,és egyben a kellemetlenebb,de egyenes utat választom. Az igazság az,hogy egy haverom,(aki inkább a vezérlőkhöz ért)és ÉN csináltuk a tuningolást. Azért nem mondtam el,hogy én is benne voltam a fejlesztésbe,mert nem akartam magamnak,önreklámot csinálni.Ami valljuk be,csúnya dolog egy ilyen fórumon.Viszont szeretnék én is egy ilyen megszállott közösségbe tartozni,és nem akartam nagyképűsködni.Motor-kerékpár szaküzletem,és szervizem van.Motor-és kerékpár,és e-kerékpár javításokkal foglalkozok,valamint alkatrész értékesítéssel,Jászberényben. Remélem,nem bántottam meg senkit,ezzel a kis titkolózásommal,tényleg nem akartam senkit félrevezetni.Ez miatt most kellemetlenül is érzem magam. Örökös tiszteletem a fórum összes tagjának. Kovács Csaba
Sziasztok Először én próbáltam megtuningolni a saját gépemet,oly módon,hogy a 48v-os elektronikát nagyobb feszültséggel meghajtani,valamint egy segédpanelen több fet-et elhelyezni,de mindég kudarcba fulladtam.3db elektronikát durrantottam el,és meguntam.Egyik ismerősöm ajánlotta ezt a srácot,és végül is vele(velük )csináltattam meg a bicajt. Egy 48V35A-es szabályozót raktak be,meg valami reléket,meg a motort módosították.Többet nem mondtak róla el.Azt mondták,hogy a végeredmény a lényeg. Úgy használom,hogy az első fokozatban kezdem a gyorsítást,majd kb 15Km/h-nál visszaveszem a gázt,váltok,majd ismét tovább gyorsítok. Az 1 feltöltéssel megtehető táv első fokozatban 33Km. Másodikban ez lecsökkent 16Km-re. Akku félidős használt,12V 15Ah DZM6-os. Minap szereltem be egy ampermérőt a bicajomba 60V 130A teljesítményűt. 1-es fokozatban teljes gyorsításkor max 22A az áramfelvétel. Második fokozatban átváltástól kb:40 Km/h-ig a szabályozó áramkorlátja szabályoz 35.5A csúccsal.40Km/h után csökken a motor áramfelvétele,és végsebesség környékén,ellenszéltől függően 20-27 A-nál ál meg. Szeretem ezt a megoldást,mert én szabom meg,hogy mekkora teljesítményt akarok.Ha nem sietek,vagy a közlekedési szituáció úgy hozza,nem váltok második fokozatba.Ekkor ugyanúgy meg tudok tenni 33Km.Csak akkor váltok másodikba,mikor gazdaságosan ki tudom használni.Megszerettem nagyon,nem is kell nekem nagyobb teljesítményű E-bringa. Akkucserén gondolkodom még Li-Fe akkura,csak az ára nem nagyon tetszik. Majd meglátjuk,mit hoz a jövő. Remélem segítettem.
Sziasztok Igazatok van a bemutatkozás terén. 35 éves vagyok,autószerelő,de nem dolgozom a szakmámban. Az elektromos bringámat most tuningoltattam fel,mert untam a 28-Km-es végsebességet,igaz,csak városban (jászberény)járkálok vele. 48V-os a rendszer 48V250W-os a motor 50Km/h a végsebessége.Nagyobb szabályzót raktak bele,és módosították az eredeti motorját. Ez az én gépem: http://www.youtube.com/watch?v=95uDo8543SY http://www.youtube.com/watch?v=JmR1SETDJwc&feature=related Ezeket a felvételeket a szervízben készitették,mert a honlapjukra is felszeretnék rakni referencia anyagnak,mert most készül a honlapjuk.
És ennyi? Egy rövid bemutatkozás segítheti a beilleszkedést! Hogyan tovább? Ötleteid, terveid, problémád? Segítesz, vagy segítsünk? Akkor légy üdvözölve köztünk! Üdv.: Béla
A helyzet nem egyszerű. A gond a Li-nél az, hogy a kapocsfeszből nem lehet tudni milyen állapotban van az aksi és milyen pillanatnyi töltöttségi állapota van. Kivétel amikor nagyon leesik/elszáll a kapocsfesz.
Ezért az akkutöltő/felügyelő áramkörök LI esetében akkor a legkorrektebbek, ha integrálják mind a töltést, mind a kisütést, és ebből lehet tudni milyen állapotban van, és milyen a töltöttségi szint.
Több eset van általában:
1. Tönkrement a felügyeleti elektronika. Ezt csak akkor tudod meg, ha különválasztod az aksiról - már ha ez lehetséges roncsolás-mentesen 2. Az aksifelügyelet érzékelte, hogy töltés és kisütés között nagy különbség va, és azt mondja rossz a cellád, leilt. 3. Esetleg valamiért szándékosan azt mondja a gyár, hogy az elektronika X cilus után "tiltson"..... Bevallom, Metabonál én ezt nem feltételezném, de az ödög nem alszik....
Leginkább ezeket úgy tudod ellenőrizni, ha külső eszközökkel az elektronikát leválasztva feltöltöd adott árammal cellát, majd kisütőd adott árammal. Így ki lehet számolni mi is az, ami még a lelkében/anyagában lakozik.
Most sajna leállt a motor project valamennyire, mert időm sincs, meg az időjárás is szutyok. Hétvégén, amikor hazamegyek, akkor azért csapatom mindig kicsit :D Lehet még élek majd ezzel a lehetőséggel, mert tavaszra komplettre kell vágnom, h mehessek vele Győrbe...
Márió ! Találtál helyet a motorodnak? Annyit tudok bedobni a közösbe, hogy nálam Budaörsön 2 oldalról nyitott beálló tető alá kerülhet, természetesen ingyen, az én motorom is ott van. Van ide a Móricz Zsigmond körtérről busz.
Sziasztok Rátaláltam erre a topicra,és nagy örömmel vettem tudomásul,hogy nem csak az én hobbim az elektromos kerékpárokkal való szöszmötölés.így regisztráltam gyorsan.
Megtetszett a robogóm eredetije; mint gyári hibrid. Van robogó blokkom hátra, kaphatna egy 36V/350W-s kereket előre (természetesen 48V-ról hajtva) és akkor engem is érdekelne hosszabb utakon a visszatöltés megvalósítása!
Szerintem bírná a monti váz is. Erős, karos elfordulásgátlókkal, természetesen teleszkópos első villával. A hátsónak sem ártana. Hátránya a rosszabb pakolhatóság utazáskor, ebben a Simson az előnyösebb. De egy 40-50km/h-s utazósebességű gazdaságos üzemeltetésű kerékpárral is ki lennék békülve.
Sziasztok! Vajon meddig bírná a monti-váz? Direkt azért vettem ezt az erős robogó-vázat, hogy bírja az 1kW-s teljesítményét! Egyébként gondolkodom rajta, hogy el kellene adni az 1kW-s kereket a hozzátartozó vezérlővel együtt egy újabb projekt megvalósítása érdekében!
Kis kerékátmérőjű motor nagyobb fordulatszámon, kisebb forgatónyomatékkal tudja ugyanazt a teljesítményt, ebből következően kisebb a tömege. A kisebb nyomaték miatt csökken a motor tekercsein átfolyó áram erőssége. Azonos tekercsárammal javul a gyorsulás. Cserébe lassul a gép, amit feszültségemeléssel lehet kompenzálni, ha a vezérlő bírja. A Youtube-os tuningolók mind kisebb kerékbe fűzik a motort, a menetellenállás 50 felett közel négyzetes növekedése miatt, épp a tekercsáram csökkentése céljából.
Ha Dube robogójának testet viszi 50-nel, akkor kerékpárt még emelkedőn is 40 fölé katapultálhat.
Rá gondolok (35A) és ugyaninnen a 800 motort. http://www.ebiketrade.eu/alkatreszek/mogul-mc004-alkatreszek/vezerlo-egyseg-kontroller-2 Akkum:4x12V/20Ah
Gyári konfigurációban általában a névleges áram 1,5-szeresét szokták engedni, minél több, annál jobb a gyorsulás, és a nyomaték. 2-szerese elég szerintem. A dolog hátulütője, hogy az akksik nem biztos hogy díjazzák, persze attól függ milyenek.
Sziasztok ! 800w-os motorhoz hány amperes vezérlő kell? Gondolom minél több az amper annál erősebb. Vagy a sebbesség? http://viewitem.eim.ebay.hu/Motorsteuerung_Controller_DX05B_800W_48V_DC_60A_Mosfet/310261489312/item Nem őt akarom csak pl. az A miatt.
1. A lánckerekeknek síkban kell futniuk. 2. Visszalakíthatóra akarom elkészíteni.
A legjobb lenne egy pontosan illeszkedő méretű szélességű hub. Dube motorja jól teljesítene egy montiban is(ha beleférne). A fékkel sem kellene problémáznom, mert bele van építve. Csak a Simson lánckerekét kellene rá megfelelően rögzíteni.
A Dube-féle 1000W-os motor beleférne a Simson hátsó villájába villaszéthúzás nélkül? Ha igen, csak a lánckerék felerősítését kell megoldanom, és kész a tuti gép.
Hali! Ma kaptam a szomszéd TV szerelőtől 2 db lithiumos furogép akksit (metabo) Kívülről nézve mind a két akksi rossz! De ha belül mérem meg,hibátlanok. Beöntött töltő elektronika van bennük.Létezik hogy az elektronika letiltja az akksit? Mindkettő 2,5 éves az elmondása szerint.
Kaptam(/vettem?) a barátaimtól egy olyan piros SR50-est, mint a tiéd. Holnap megnézem, mennyi akkut tudok rápakolni. Elektromos üzemben 30km/h-val már elégedett lennék. Szerintem a Dube-féle 1000W-os elég lenne bele. Lánckereket beépítve talán beférne hátra. Megmérem a Simo villa szélességét.
Köszönöm a jó tanácsot én nemtudom milyen tipusu aksi van a kerékpárba mert be is szerelték nekem.15000 Ft volt a töltö hozzá sajnos nem tudtam hogy nemérdemes rá költeni ,úgyvoltam vele hogy hamarabb elkel így.
Mondjuk a kollegina tudja adni a garancia-papírt is az akkukkal, a gond inkább az, hogy a vevő "feleannyiért" is meg tudja venni; tehát nem adja meg az árát! A 11 ezerhez még tennék egy kicsit, s kijönne belőle a mikroprocesszoros, programozható; 36V/48V/3A-s Dekang töltő! Annak már van fordított polaritás elleni védelme, beépített hőérzékelője is.
Az 59,2V-os töltőre 11000-et mondtak. És az is bármikor sztrájkolhat. Tényleg fura, hogy akkuk nélkül relatíve jobb áron lehet eladni. Persze a használt akku zsákbacica, nem tudhatod, mit vásárolsz.
Egyetértek Imivel, jó felvételt készítettél a gépről! Az SP12-12-s árán vásároltad az akkukat! Ha netán ezt a típust adták Neked, akkor nincs mitől tartani; akár 10 évig is raktározható! A szilikonos akkuk önkisülése kicsi, a teljesen feltöltött akku egy év elteltével még 80%-s töltöttségű! Egyébként negyedévenként kell az ólom-akkukat lemeríteni és teljesen feltölteni annak érdekében, hogy hosszú élettartamúak legyenek! Tudod; az emberek szeretnek olcsón vásárolni! A töltő + akkuk k.b. 40-be kerültek Neked, s bringával együtt nagyon jó, ha nagy nehezen 80-ért el tudod adni, míg rossz akkukkal és szétrágott töltővel az 50-t gyorsan megkaphattad volna érte!
Miért nem fizetik meg az emberek az aku árrát ?Inkább sokba kerül én pl 3db 12 v aksit 32 ezerért vettem bele és ha nincsen használva a bicigli akkor tönkre megy és kidobtam azt a pénzt mert van 2 pici gyerekem és így inkább babakocsival közlekedem, meg busszal.Rájöttem picigyerekes anyukának nemvaló kerékpár.
Jah, soros töltés kiegyenlítés téma: nem a feltöltött akkukból kellene eldisszipálni a pluszt, hanem mindig a leggyengébb akkura rásegíteni 12V-os töltővel a soros töltés közben.
Elég időt töltök kísérletezéssel. Az elektromos járműveimmel idő hiányában most már közlekedni akarok a próbálgatás helyett. A felszabaduló időben lehetne pihenni, sportolni, pénzt keresni. Amin lehet venni Trabit, Wartburgot, villanymotort, stb. Délután is pakolok anyámnál...nem egyszerű.
Dereng valami az akkumulátorok karbantartásáról, csak az a baj, hogy a vevők általában nem fizetik meg az új akku árát! Szegény kutyus; remélem nem lett baja a sok műanyagtól! És a technika képét miért nem tetted be?
Gondolod, hogy az akkugyár szívesebben ad el egy cellát, mint hatot? Rendben; ha a toroid annyira ügyes, akkor próbálj vele három különböző gyártási idejű, vagy nem egyformán lemerített akkut sorba kötve feltölteni!
Azért kell új akumlátor mert álló helyzetében is tönkre megy az akumlátor ha nincsen legalább egyhonapba egyszer feltöltve akkor az idővel tönkre megy .A töltöt meg a kutya szétrágta azzal játszot a pincébe és így újat kelett vennem.
Ha ez így van, miért készítenek 6-os pakkot önálló cellák helyett? Furcsállom, de soros töltéskor toroid-graetz megoldással a 3 akku mindegyike 13,8V-ra áll be.
Szia Robi! Jobb példát keresve sem találtam volna és ráadásul "jarkoj" ért is hozzá! Ha visszagondolsz rá, neki is problémái merültek fel az üzemelés során! Különböző teljesítményű cellák belső ellenállása is különbözik, így a sorosan kapcsolt cellák is egymásra tudnak dolgozni! Töltéskor is problémás a különböző belső ellenállás! Az akkumulátor-töltőm a sorba-kapcsolt akkumulátorokon töltés-kiegyenlítést is végez, s ehhez csak a cellák belső ellenállása ad segítséget neki! Az OPTIMA-akkuk a jó indítóképesség érdekében lettek kifejlesztve; gyors áramleadásra és gyorstöltésre is alkalmasak a hagyományos felhasználáson kívül! Az SP-jelű szilikonos akkukat elektromos meghajtásokhoz tervezték, ezért a tartósan nagyobb áramokat jobban elviselik, mint az indító-akkuk, de indításra nem annyira jók és a gyorstöltést is csak kisebb mértékben díjazzák (az enyém pl.: egy óra alatt 80%-osra tölthető)! Üdv.: Béla
Dube, sem a spirálcellással, sem az SP-vel nincs gyakorlati tapasztalatom több darabszámmal, tehát csak találgathatok a gyáró/forgalmazó által megadott adataik alapján.
Ha igazán el akarod adni, akkor itt mutasd meg, hogy mid van! A "polymobil" rengeteg terméket takar, így nem azonosítható, ha nem látjuk! Miért is kell új akksi és új töltő egy keveset használt géphez? A megkímélt elektromos kerékpárok 4-5 évig szoktak a saját akkuikkal menni! A töltő, az egy külön kategória: tegnap láttam egy vadi újat, az első bedugáskor egy csattanás és kiment a lakásban a biztosíték! Hát nem fordítva volt bekötve a töltővezeték? Azonnal tönkrement a töltő, de más baj nem történt!
Most úgy őszintén; szerinted mivel jobb egy ilyen elektromos hajtásra, mint két SP20-12-s? Nem könnyebb, nem kisebb, de drágább! Ha indító akkunak kell, akkor jogos, hogy az OPTIMA a nyerő, mert arra a célra gyártották!
Szia Robi! Nagyon rossz ötlet! Különböző gyártmányú és teljesítményű akkukat ha egy rendszerbe kötsz; egymásra fognak dolgozni, ezért a leggyengébb teljesítményű akkunál is kisebb teljesítményt fognak produkálni!
Szia Atti! Én sem sík terepen közlekedek, de annyira rövid távokon használom a masinát, hogy nincs ideje megmelegedni! Ahol Te közlekedsz; oda én is ész nélkül tenném vissza a felnimre a 3.00-10-s köpenyt, hogy a motor is és az akkuk is bírják a nagy igénybevételt! Üdv.: Béla
1 db kevés lenne, mert azért az mégiscsak 5Ah, legalább 2 kéne párhuzamosan kötve, az meg más problémákkal jár
én mondjuk megtehetem, hogy átállítom a 4 motort párhuzamosról sorosra (2x2) és akkor az aksik is mehetnek sorba, esetleg nem is 4 hanem 6, bár ez már lehet hogy kicsit rázós lenne... főleg ha esik az eső
vagy 4 motor sorba, 8x5Ah x12V sorba = 96V, ez már asszem életveszélyes :)
A legkisebb, amit találtam közülük, az Exxide Maxxima 800. 43Ah, 15kg. 24V-os keróhoz még jó lenne(30kg-os pakk). Talán Attila motorját is ki tudná szolgálni.
Vegyél egy kis spirálcellást. Kösd be az egyik akkud helyére, és írd le a tapasztalatokat. Lehet, hogy jobban bírja a 10A-t a 20Ah Diamecnél (persze csak 5Ah-ig sütve. De az is már 40km hatótáv lenne).
Dube, lehet igazad van, de én azért emelkedő nis szeretnék normális ütemben felmenni vele, és ott már lehetnek ílyen kivitelben gondok. HA sík űton kell csak használni, akkor még persze használható.
Lehet abból indulok ki, hogy én hol lakom, és ott kevés a sík útszakasz, oda nem hiszem, hogy jó lenne.
Akkor milyen tapasztalataid vannak a zselés akkukkal? Nekem még csak a nyár elejétől vannak ilyen akkuim, az eddigi tapasztalataim jók, de még nagyon rövid idő telt el a használatbavételük óta, így még korai lenne letenni az esküt rá, hogy nem szabad mást venni! Nagyon helyes, hogy említed az aktivátort, azt is a nagyobb indítókapacitás érdekében alkották meg! Ez a kis 5,5Ah-s spirálcellás akku is az indító-képességre van kihegyezve, s nem meghajtó akkunak van legyártva, tehát valószínű, hogy jobban jársz az SP6-12-s akkuval, mert az elektromos meghajtáshoz van tervezve!
nem csak az enyém, a tiéd is... (ha jól tudom volt egy kis malőr az aktivátor körül)
de alapvetően az van, hogy a riasztós aksikat (ez igazából nem zselés, csak zárt rendszerű) egyenletes, korlátozott nagyságú kisütőáramra tervezték, ami egy szünetmentesben elő szokott fordulni,és folyamatos lassú töltésre,
meg főleg arra hogy az egész fizikailag nyugalomban van, erre is tesztelték
ebből logikusan következik, hogy amikor nagy árammal süti ki valaki, egy rázkódó bringa hátán, aztán meg nagy árammal tölti, hogy reggelre feltöltődjön, akkor az nem tesz neki jót, nem erre van kifejlesztve
a spirálcellás meg mind a rázkódást, mind a nagy áramú kisütéseket sokkal jobban tudja, és cserébe nem nagyon drága (összehasonlítva egy lítium, vagy NiMh aksival)
de én igazából olyan véleményére vagyok kiváncsi, aki ténylegesen használt spirálcellás aksit, akár atóban hifihez, mert pl az Exxide Maxima DC-t ehez javasolták. Ez ugyan kerékpárhoz húzós lenne, mert túl nagy a kapacitása egy telepnek, de képet lehet alkotni a viselkedéséről.
Szia! "Az a tapasztalat, hogy a zselés,..." Ez kinek a tapasztalata? Ha valakinek, hát Neked biztosan nem kell elmagyarázni, hogy mitől zselés egy akkumulátor! Jól látod; a fejlődés útja a spirálcellás akkumulátorok irányába is vezethet, de elképzelhető, hogy a szilikonos technológia is be fog segíteni az ólom-akku forradalmasításába! Pillanatnyilag a kerékpárodhoz vehetnéd az SP6-12-s típusú akkukat! Üdv.: Béla
Tatatempóban(20km/h) a szünetmentes is jó. De 0,5C kisütést hosszú időn keresztül(10A 20Ah-nál) nem kedvelnek a szünetmentes akkuk. Rázkódás és túlélés érdekében is kell rugózás a gépre, legalább az első kerékhez.
Az a tapasztalat, hogy a zselés, illetve riasztóba szánt aksik nem nagyon bírják a kerékpár alkalmazást, részben a nagy áram, részben a rázkódás miatt etc
Nekem szerencsére sikerült középállásút szerezni. A régi multiméterem nem volt pontos, így 0,4 A-re sikerült egy egység. Így is jó. 10km/h 2-3 egység, 18km/h 5 egység. Bepárhuzamosítva az akkukat tudom mérni a visszatöltés mértékét is. Szerintem hasznos, azonnal feltűnik, ha a szokásosnál több A-t kér a gép azonos sebességen. Majd készítek róla képet. A sönt egy darab vezeték.
Kisebb terhelő nyomatékot a motor tengelyén, és változttható áttételt. Cserébe hátrányként a lánc veszteségét, és a kopás miatti időnkénti lánc-lánckerék cserét. Illetve 12/72 áttétellel kiváló emelkedőmászó képeséget. Csak az ára.. az a fekete leves.
Szélgenerátorhoz áramtermelésre kitűnően lehetne használni. Fel is tettem a "Szélerőmű házilag" topicba.
Előbb a mérést kérdezted, most a saccolást javaslod! A teljesítménymérőt azért alkották meg, hogy a tényleges adatokkal számoljon! Mit nyernél a BM 1318-s motorral? Nem olcsóbb, mint az agymotorod, s tudása is ott van!
Teljesítmény-mérőm sincs, meg nekem az is elég, hogy tudja azt, amit elvárok tőle, így nem is foglalkozom vele! Előfordulhat, hogy ezeket a kihelyezett sebességmérőket úgy állítják be, hogy valamennyivel többet mutassanak, de az eltérés nem lehet jelentős!
http://www.evmotorcycle.org/home/node/98 "The electric motor outputs 35 kw (approximately 48 horsepower) and has a maximum speed of 3000rpm. The motor is cooled by an outward-flow turbine which allows JC2 to use 800 amps at 160 volts."
Szia Attila! Nekem most felnit kellett cserélnem és ehez való gumit is a bicikliben. Az eredeti felni nem birta ,a küllő anyáknál kirepedt az alu . Szegecselve sem volt . Most 5 kamrás SUN Double Wild felnit kapot , Maxxis Hookworm gumit. Erős 2,6 küllőket Béla "dube " és Trepák Zoli segitségével . A kerék átmérő kb . 655mm -ről 690mm-re emelkedett.Nőt a sebesség is ,nagyon akar menni . A nyomaték csökkenését nem veszem észre .Induláskor és gyorsitáskor sem. Lehet azért is ,mert mindig rátekerek .
Szia Atti! Valószínű, hogy merész is, de "Mary bx" is 800W-s motoron használja a 130/90-10-s köpenyt! Ha kevés az emelkedő és a gyorsítások sem erőltetettek, akkor bírhatja a motor, de leginkább az akkuk! Én 120/90-10-s méretűt rendeltem, de amikor felkínálták a nagyobb méretűt, akkor rábólintottam, mivel tudtam, hogy Iminek is olyan van a 800W-s motorján! 50km/h-ig szépen gyorsul a gépem ezzel a mérettel. Igazából 50 és 60 között érzem, hogy kisebb átmérővel ügyesebben érné el a végsebességét a gép. Mivel az 50-s tempó beleolvad lakott területen belül a forgalomba, így általában az alatt tartom a sebességemet. Üdv.: Béla
500W-os motor: P= Fxv F=P/v.500W/11,1m/s=45N a vonóerő 40km/h-nál. P= M x 2 pí x n. M=500/(5,692x6,2831)=13,98Nm a forgatónyomaték. A10mm-es tengelyre ható erő.. ajjaj.
125kg-os menetkész jármű vezetővel=1226,25N. 20fokos emelkedőn 420N erő szükséges a kerék kerületén. 195cm-es kerületű montikerékkel (31cm) 130,2Nm, 155cm-es kerékkel(24,67cm) 104Nm szükséges. 15 fokos 0,259 317N 98,27Nm, 53Nm 10 fokos 0,1736 212,8N 66Nm, 52,5Nm 5 fokos 0,087 107N 33,17Nm 26,4Nm.
Dube motorja a gasboardos mérések szerint 31A-nél 83%-os hatásfok mellett tud 18Nm-t. Áttétel nélkül ez nehéz fába vágott fejsze. Persze kerékpárnál rá lehet segíteni tekeréssel.
Kivéve, ha 40kg-os nő ül a 30kg-os járművön. ;-) Én pont az ellenkezőjét preferálom. Kis kerékátmérő=>kisebb nyomatékigény, kisebb áram a motor tekercsein. Nagyobb fordulatszám, nagyobb feszültség. És még emelkedőn sem kínlódik a gép, az áram hő helyett járművet hajtó teljesítménnyé alakul.
A lényeg: ha nem ismerem a konkrét méretet, akkor összehasonlító táblázat híján mérni kell a tévedések elkerülése végett! A 16 x 3 -s méretre is könnyen be lehetne hasalni, hogy 3"-s a gumi, ezért 10"-nak kell lennie a felninek, holott 12-s!
A lényeg, hogy 16"-os kerék 12"-os gumiméretnek felel meg. A 20"-as pedig 16"-osnak. Ebből saccolva 2" a gumimagasság. Akkor 14"-os kerékpárfelni kell a 10"-os gumihoz.
ROBIKÁM! Mint Te is tudod, 1coll=25,4mm. Nincs külön kerékpár és robogó coll, csak a gumi méretének megadása változik. A gumisoknak van átszámító táblázatuk, vagy annak alapján, vagy méréssel határozd meg a megfelelő méretet! A vitatott méret: 16 x 3-s. Ez egy 16" külső átmérőjű, 12"-s felnire szerelt köpeny. Mielőtt elhamarkodott következtetéseket vonnál le; a 16 x 3-s köpenyt állítólag a 16 x 2,5-s helyett is szokták alkalmazni!
A függetlenség előnyei. A szél energiáját is szeretném használni. Ez benne a lényeg: a motort a járműből kiépítés nélkül használhatom sokféle célra. A görgős padot hajthatja szél, belsőégésű motor, a nap energiája, gőzturbina, stb. Hátrány a dörzshajtás vesztesége, és a gumi kopása. Természetesen olyan gumiköpennyel is működhet, amelyet már utcai használatra nem tennénk fel járművünkre(kopott, repedt). Illetve töltheti a jármű saját akkumulátorait is.
Tovább fantáziálok. Előre és hátra egyaránt elhelyezhető hubmotort is lehetne gyártani. Az elektromos fékezés sajnos nem válthatja ki, mert működési elvéből adódóan a jármű rögzítésre alkalmatlan. A Tornádómon elektromos rásegítésű a hátsó fék, és meglepően gyengébb a fékhatás a "gyújtás" levételekor. Hátránya, hogy nem termel visza fékezéskor. 35km/h felett visszatölt. Ezt a visszatöltési sebességet szeretném lecsökkenteni magasabb fordulatszámmal, kisebb kerékátmérővel.
Szia János! Ott már lassan esteledik! Jó utat és érezd jól magad közöttük is! Valahol már láttam könnyű kis összecsukható elektromos kerékpárt, de szsrobert előtt az árát nem szívesen firtatnám! Üdv.: Béla
Szia dube! Csak most olvastam a mailodat, a freemailemet ritkán nézem meg... de még időben, pár óra múlva indulok ki. Szétnézek a messzi gyártóknál és egy hét múlva jelentkezem! ui. legközelebb kérlek írjál a céges címemre, úgy hamarabb elolvasom: családnévPONTkeresztnévEZTUDODMIvillanyverdaEZTISTUDODMIhu
Milyen kényszer visz rá az ilyen jellegű energia-átalakításra? Állati és emberi erővel működtetett hajtányok már az ókorban is voltak nem kellett ahhoz HUB-motor! Használhatod a szél energiáját is hajtásokhoz, áramtermeléshez!
Szerintem megbírkózna vele! Szimmeringek és fékdob nélkül már nem is olyan széles ez a motor! Az előbbit speciális csapágyazás feleslegessé teheti, az utóbbit kiválthatja az elektromos fékezés!
Ha a gumihoz olcsón jutunk hozzá, a gépeket még motorként is fel lehetne használni otthoni alkalmazáshoz. Görgőt forgatna a kerék, azzal hajthatnánk, amit kell. Vagy X forrással a görgőt forgatva áramot termelhetnénk a motorral. Kaptam egy állítólag 250VA-es toroid trafót, 30V AC primer. Graetzzel, és két 60V 48000 mikrós kondival remélem akku nélkül is meghajtja a gépet.
Ez az, a fogyasztás. Ha nem kaszkadőrködni akar a motor lovasa egykeréken, nem feltétlen szükséges a benzines gép. 20-50km/h közt az elektromossal is el lehet pürrögni. Kíváncsi vagyok, hogyan teljesítene egy monti a te motoroddal.
Azt viszont nem értem, hogy miért nem építették a hátsókerekes hubmotorokat normál monti hátsó villa szélességűre. Még a Tornádóé is szélesebb. Milyen jó lenne a Dubemotor 135mm-es szélességben. Persze a vastagabb tengely miatt alakítani kellene egy picit.
Nocsak-nocsak! A költészetből óhajtasz megélni? Fejlesztik az akkukat egyre olcsóbb az előállításuk, de az árukban ezt nem fogjuk észrevenni, csak a kínálat-növekedésben!
Tégy a 48V/300W-s agymotor helyére egy 36V/350W-st, minden egyéb maradjon az eredeti! Én ezt tenném, ha eladnám az 1kW-s motor-vezérlő párosítást! Lehetsz Te a leggyorsabb, ha elegendő összeget tudsz ráfordítani! Mentem olyan 50-s Yamaha-val, melynek az elejét alig bírtam lent tartani, úgy gyorsult, s a vége 90km/h körüli, a fogyasztása meg 8l/100km volt! Szerinted megéri? A kocsink ha annyit fogyasztana; akkor még kevesebbet lenne használva!
A gumira ez van írva, a gyártója kenda! Akkor úgynéz ki hogy megint odajutottam hogy nagyobb vezérlő+motor a jó párosítás. De ez majd csak tavaszra! Sebesség gyanánt úgy vagyok vele, hogy kicsit bánt mikor lassan elmegy mellettem egy robogós, de a tudat hogy én majdnem ingyen teszem meg az utat az már felvídít.:)
Szia! A PB-30-asomon 16 x 3-s volt a gumi, annak a felnimérete volt 12-s, úgy mint a Lofty-é! A kis-csomag holnap biztosan odaér, ha ma még nem vitték! Üdv.: Béla
Miért nem elég a 39km/h? A sebesség növelésével az energia-igény drasztikusan nő! Milyen típusú is a bringád? Legfeljebb 45km/h-ra fog nőni a tempód! Ha ezt a növekedést csak néha használod ki, akkor nincs nagy baj! Tudod; mi jól elvagyunk a 800-1000W-s motorkáinkkal, azoknak nem nagy túlterhelés az átmérő ilyen mértékű növelése, de egy 300W-s megérzi ám!
Inkább csökkenteni kellene a kerékátmérőt, plussz akkukat kötni sorba emelve a feszt, és a magasabb feszültséghez alakítani a vezérlőket. Akkor lenne jó gyorsulás, és végsebesség is.
Mérd meg a hátso villád belsö méretét,abbol vonjál le min.1 cm-et és adott a guma széleségge.Viszont ha széthuzod a villát mint többen is tettük,akkor a 130/90X12"-os a legnagyobb méret amit fel tudsz tenni.Gyorsabb lesz,de a nyomaték az erössen csökkenni fog.Én a tömlönélküli gumit favorizálom.
Anyagi okokból le kellett tennem a vezérlő+motor cseréről, hogy sebességnövekedést érjek el! :(
Multkor ajánlottátok hogy ballonosabb gumival is lehet eredményt elérni! Most 3.00x16 (3.00-10) méretű van a bringán. Ennek a kerülete 1300mm! Mekkora gumit lenne érdemes rátenni? Ezzel megy max 39km/h-t!
Szia! Ha jobban megnézted volna az YT-M005-ről készült első képet, akkor nem kérdezed! Dobfék van rajta: baloldalon a fékkulcs és a bovden egyértelműen felismerhető! Az Eco méltó lenne nevére hybrid-ként; nem is tudom, hogy miért nem valósítod meg! Üdv.: Béla
Az igaz, hogy nem mehetsz egy adott kapocsfeszültség alá, de honnan tudod, hogy ez a kapocsfeszültség hogyan oszlik meg a cellákon? Ugyanis ezekben a 12V-os aksikban 4 db cella található, 4 különböző feszültséggel. Ez gondolom nem új számodra, de éppen az a lényeg, hogy a cellák kapocsfeszültsége nem csökkenhet egy bizonyos szint alá, mert akkor végzetes károsodást szenved.
Azaz ha 4 cella sorba van kötve, akkor te ezt tudod mérni kívül, de egyesével a cellákat nem. Lehet hogy egy cella már rég a kritikus fesz alá esett, és egy másik még relatív jó töltöttségi állapotban van. Azaz idővel elmásznak egymástól a cellák. Ezért szokás BMS rendszert használni LI aksiknál.
Az viszont valószínű, hogy a leírásod alapján ez nálad eddig nem fordult elő, merthogy ha jól értelmezem szinte használatlannak minősülő akkumulátorokról van szó. És általában az új aksik / cellák viszonylag együtt "mozognak" egy jó darabig.
Ez a folyamat a töltésre is igaz, azaz a cellák nem léphetnek úl egy adott kapocsfeszültséget. Ami ráadásul egy kritikus pont után nagyon meredeken és hirtelen emelkedik.
Szia! Bár nekem tetszenek ezek a gyári hybridek, de leginkább az azonos motortípus miatt mutattam a képet! Az én számítógépem néma; így amit mutattál annak csak a képeit tudom nézni, az adatairól semmit nem tudok meg! Üdv.: Béla
Hol vagytok régi barátok?... Megtaláltam a motorom hibrid változatát!: HYBRID-Mofa YT-M005 Antrieb: Elektro Motor 350 W oder/und 50cc (4-Takt) Benzin Motor 2.5 kW Techn. Daten: Leergewicht: 75 kg max. Zuladung: 110kg Elektro-Betrieb: Geschwindigkeit: < 20 km/Std Reichweite: < 20km Batterie 36 V / 16Ah Konventioneller Betrieb: 4-Takt Benzin Motor: 50 cc, luftgekühlt Leistung: 2.5 kW/7500 U Drehmoment: 3 Nm/ 6000 U Tankinhalt: 5 l
Ugyebár így már érthető, hogy miért olyan, mint ha benzinesnek készítették volna!
Más: tegnap előtt egy hanyag gazda PUGOYING 36V/180W-s robogócskájának akkupakkjába kellett belebújnom. Képzeljétek; vízhűtéses akkuk voltak benne! A pakk benyelte az esővizet és addig gyűjtötte, míg az egyik akkuról lerohadt a vezeték! Tudjátok; ami esőn áll, az beázhat! Megoldás: többnyire nem az eső elleni szigetelés, hanem a bejutó víz elfolyásának biztosítása! 6,5mm-s fúróval kifúrtam a doboz aljának a közepét és két sarkát, amíg az akkuk kint voltak, így többet nem fordulhat elő, hogy begyűjti a vizet! Üdv. mindenkinek és kellemes hétvégét: Béla
nézd én nekem kifejezeten ezt mondták hogy csak life tip töltővel töltsem a tulajdonságai alapján de mivel hogy ha ismered ezt a fajta akkumlátort akkor tudnod kellene hogy egy évben minimálisan esik a feszültsége tehát minél töbször töltöd anál kisebb az élettartalma ez a fajta pedig már különálló cellákból áll és a lényeg hogy nem szabad 22.6 volt alá menni
Nem is egészen az a lényeg, hogy mivel töltöd, hanem inkább az, hogy mennyire szakszerűen! Egy kollégánk; "jarkoj" pl. ezüst-akkut használt kétszer olyan hosszú ideig, mint amennyire az akkuk élettartamát tervezték! Neki sem volt eredeti töltője hozzá, de készített s.k.! Ha jól emlékszem; 0,1V-s pontossággal kellett a cellákat töltenie ahhoz, hogy maximálisan feltöltődjenek, de ne menjenek tönkre! A LIFEPO4 nem sokkal érzéketlenebb az ezüst-akkuknál, ezért közelítjük óvatosan!
Mivel nem igaz, hogy csak azzal lehet tölteni, ezért fenntartással kezelem állításaid. Most kb 31-ért lehet kapni újonnan 12 V 20 Ah LFP-t, ha 4-et veszel, amúgy picit drágábban. Mivel az akku nem az a fajta cucc, ami "a korral nemesedik", hanem pont fordítva ezért tartjuk picit drágának, ugyanis elég nagy rizikó faktora van, ha nem használtál pl BMS-t, vagy hagytad üresen állni.... Mondani persze mindent lehet...
Nekem pl nincs szükségem rá, mert a savasak elég jól szolgálnak még, de persze van az az ár amire már én is azt mondom,h kellene. De ha valakinek épp pont erre van szüksége, elég bátor és szerencséje van, akkor akár még ezen az áron is lehet jó vétel. Persze elég mérgesítő, hogy használat nélkül ennyit értéktelenedik, meg a boltban is olcsóbb lett, de ez van :S.
mivelhogy csak és kizárólag life akumlátor töltővel lehet tölteni ezért vettem hozzá egyet mai 38000 huf-ba került de ha ez az ás nem megfelelő holott én még 40000 ezerér vettem áfásan akkor meg marad enni nem kér
Ha komoly érdeklődővel találkozol, akkor engedj az árából! Pl.: Jazzkedvelő két ilyen készlettel tudna mit kezdeni, de még őt is távol tartja, hogy az akkuk már másfél évesek! Milyen karbantartást kaptak ez alatt az idő alatt? Mivel voltak töltve, ha nincs töltő hozzájuk? Szabad egyáltalán BMS nélkül használni és tölteni ezt az akkut? Vannak még nyitott kérdések, csak hogy megértsd; miért lehet drága a féláron kínált alig használt másfél éves akku!
sziasztok van nekem négy darab lifepo4 12volt 20ah-ás akkumlátorom amit elszeretnék adni érdekmúlás miatt 22000ezer huf az ára kb 1.5 évesek de talán ha 10 alkalomall voltak töltve 06 hetven 563 huszonhét 07 kalocsa
Német gyártmányú elektromos rásegítéses kerékpárom van. A németek lánc-feszesség érzékelőt tettek rá és a sebességmérő jelét is bevezették az elektronikájába. Amikor forog a kerék és feszül a lánc; csak akkor és csak addig tudott rásegíteni a bicaj haladására az elektromos motor! Kinyírták az elektonikáját a gépnek, így kerülhetett hozzám! Tettem rá egy kínai vezérlőt, mivel nem csak megjavítani nem tudták az eredetit, de visszaadni sem! Csak a lánc-feszességgel akartam vezérelni (gázkar elvetve, mert a lánchajtásra segít rá), s rögtön kiderült, hogy így nagy odafigyelést igényel, mert ha állsz a géppel és beszélgetés közben a lábad a pedálon pihenteted, akkor a motor hajtani akar, s képes lenne leégni! Arra akartam ezzel kilyukadni, hogy itt feszültségjel tényleg csak egy lenne, de van hozzárendelve egy láncfeszesség is! Hogy megbízhatóan üzemeljen a bicaj; tettem rá egy mágnes-tárcsás érzékelőt és annak áram-ellátását kötöttem sorba a feszesség-érzékelővel!
Szia! A kefét a saját vezetékénél fogva kell a rugó ellenében a kefetartóban megtartani (akár egy vékony dróttal a kefe vezetékét a következő kefe árambevezető csavarjához kötve), amíg a helyére nem kerül. A pedálasszisztens két darabból áll: az állórész egy hall-elem, a forgórész egy műanyag tárcsa és a tárcsában öt mágneskorong van. Ahogy a mágnes közelíti a hall elemet, úgy nő a jelen lévő feszültség, ahogy távolodik: úgy csökken. Két mágnes között félúton 0, a mágnes takarásában a maximális feszültség mérhető! Folyamatos tekerés közben adódhat az említett 3,2V, de csak egészen lassan fordítsd a pedált és akkor láthatóvá válik, hogy egy fordulat alatt annyiszor 0 a feszültség, ahány mágnes van a tárcsában! Valószínű, hogy rosszul emlékezik a gazda a rásegítéssel kapcsolatban, mert egy impulzussal indítva csak egy előre meghatározott fordulaton (és sebességgel) ment volna a bicaj, ez pedig közlekedési szempontból nem elfogadható megoldás! Gondolj csak bele: mindegy, hogy milyen közlekedési helyzetben, hogy milyen terhelési viszonyok között?
Még egyszer türelmesen elolvastam az írásod és valami nem hagy nyugodni, írod, hogy 5 inpulzusnak kellene lenni egy fordulat alatt. Én egyet mértem, ha összerekom ki is próbálom mert ez a tény nekem gyanus.
A motort én már rég leteszteltem de csak üresen úgy pörgött rendesen, a jeladónál is mértem 3,2V-ot mikor megindult a motor. A gazdája állítja, hogy nem kellett folyamatosan tekerni mert a megindulási fordulaton futott a fékezésig. A fékkarokat is megnéztem azok is dolgoznak. A keféknél van gondom, hogy mivel rögzítsem még összerakom mert 4 kefét elég nehéz beilleszteni azon a kis hézagon. Szerintem is a vezérlő a rossz de ennek ellenére a motort szedték szét, nem tudom miért.
Szia János! A kerék összeszerelése: Kezd a kefetartó kiszedésével (négy kis csavar fogja az állórészhez)! Ha a forgásirányt nem szeretnéd eltéveszteni, akkor jelöld meg, hogy melyik kefére milyen színű vezeték volt kötve! Nagyon erős mágnesekkel készülnek ezek a motorok, az állórész berántja a forgórészt, ha nem vigyázol! Sérülhetnek a mágnesek -, a tekercselés, de még a kezed is! Én egyedül szoktam szerelni, ezért lefektetem a betonra a kereket, rátérdelek a felnire, behelyezem az állórészt és lassan hozzáeresztem a forgórészt az állóhoz. Ahhoz, hogy a tengely teljesen a helyén legyen: a lábamra teszem az agyat, s egy cső segítségével megütöm a tengelyt! A csövemben elfér a motor vezetéke (ezért nem sérül) és a cső vége egy alátét segítségével a tengelyen lévő csapágy-ütköztető vállon keresztül hat; így a menet sem sérül! Ha helyén a tengely, akkor a kefetartó mehet a helyére (bele tolom a keféket a helyükre, s vezetékük segítségével megtartom a rúgó ellenében mindaddig, míg a kefetartót legalább egy csavarral nem rögzítettem)!
Ha szétszedték; kötelesek lettek volna összeszerelni is! Jelentsd fel őket, ha nem fizetik vissza a "munkadíjat"! Rásegítéses kerékpár; ha nem tekersz, akkor nincs mire rásegítenie! Tehát egyenletes tekerés mellett kell lennie folyamatos rásegítésnek! Miért nem hallgattál rám? Írtam, hogy adj direkt-áramot a motornak; s megy, amíg az akku bírja; innen Tudod, hogy nem hibás a motor! Mivel azt írtad, hogy folyamatos tekerés közben is csak egy impulzust kap a motor, bármilyen gyorsan tekered; nem segít rá folyamatosan, ezért lehet az elektronika a hibás, de biztosra csak a jeladó bevizsgálása után mondanám ki a cserét!
Akarod ellenőrizni a jeladót? Az elektronikától megy hozzá 5V: pozitív a piros, negatív a fekete! A rajta lévő harmadik szál a jel! A jelen (a negatívhoz viszonyítva) forgatás közben lehet mérni 0-tól közel 5V-ig növekvő, s onnan 0-ig csökkenő feszültség-értékeket minden körülfordítás közben ötször! Ha nem mérni akarod: kell egy 1 kohmos ellenállás, egy LED és egy kis vezeték, s lehet diszkózni (értelemszerűen a LED negatív lábára a test, a pozitívra az ellenálláson keresztül a jel)!
/Balesetveszélyes lenne, ha "öntartó" lenne! Más a sebességtartó automatika; ott a kiválasztott sebességen egy pillanatkapcsoló segítségével aktiválni kell a sebességtartót, s akkor az első fékezésig az elektronika igyekszik tartani a sebességet!/
A pedálasszisztenssel egy pulzáló jelsorozatot adsz a vezérlőnek! Egy bizonyos határon belül a jel frekvenciája határozza meg a bringa sebességét!
Szia Robi! A gazdiját már tájékoztattam róla, hogy mennyiért adja oda, ha kérik, vedd fel vele a kapcsolatot! Nincs meg az akkuja, töltője, gyújtáskulcsa! Amiket hirdetnek ebből a fajtából üzemképesen, azoknak az irányára 50-55 ezer Ft! Kalkuláld a hiányosságait, de vedd figyelembe az állapotát is, ha alkuszol rá! Kerékmérete 18 x 2,125 Üdv.: Béla
Elkeseredésemben írok megint, mint már régebben írtam egy Németországból behozott kerékpár a gondom. A probléma, hogy a pedál indításakor elindul a motor de nem marad öntartó le is áll. Idő híján elvittem egy "szakszervízbe" ahol már az elején csodálkoztak a gépen de azt állították, hogy javítható. A gazdája tájékoztatója szerint csak meg kellett indítani és azzal a sebességgel haladt, ezzel szemben a szervízben azt állították, hogy ezt mindíg kell tekerni csak akkor megy. Én nem tudom mert sosem láttam előtte. Szétszedték a motort és szerintük rossz a motor, így kosárban visszaadták és nekik természetes módon munkadíjat is számoltak. Nekem ez már 8000 forintomban van és még nekem kell összeszerelni /ezt jól megszívtam/ ennyit a szakszervízről. Én a motoron nem látok sem sérülés sem égés nyomot, most próbálom összerakni mert ugye a gazdájának így nem adhatom vissza. A kérdésem, hogy szedett-e már valaki szét ilyen szénkefés motort mert a szénkefék behelyezése nem egy egyszerű dolog, van-e valami trükk. Segítségeteket előre is köszönöm.
Elektronikai szempontból lehet-e hátránya a BLDC vezérlőjére nézve egy működés közben használt 230V/13,8V(akkunként) toroid trafónak, táplálását áramszedővel megoldva?
Szia! Ha a távolságot pontosan méri,akkor a mutatot a tengelyen kellene kissé elforditani,de ha ragasztva van nem érdemes piszkálni,inkább számold rá azt a kis különbséget.
Igen van rajta km számláló! Azzal nincs is gond, a megtett távolságot pontosan méri. A sebességmutató mutat többet a kelleténél! Végülis engem nem zavar, csak gondoltam ha énis betudnám állítani akkor megtettem volna.
Szia Viktor! Általában elmondható, hogy mechanikus kilométerórával csak a jobb elektromos kerékpárok vannak szerelve! Ezek szerint a megtett utat is méri? A GPS egészen jól hitelesítheti az adatokat! A kilométer-számlálót úgy is tudod hitelesíteni, hogy lakott területen kívül két km-t jelző tábla távolságát méred vele. A sebesség hitelesítésére: stoppert használj! Ha két perc telik el, amíg megteszed 30-s tempóval a két "kilométerkő" közötti távolságot; akkor pontos a kilométerórád! Üdv.: Béla
Szia! Mivel olyan embernek ismerlek; mint aki lépést tart a korral, ezért javaslom ebben az esetben a fogazott-szíjas erőátvitelt! Így megmaradhat az elektromos fékezés és a visszatöltés, ugyanakkor nő a biztonság! Üdv.: Béla
Szia! Mivel kerékpár kategoria azért a gumi külsö átméröje van megadva 16"-ban.Mig a robogo guminál a felni méret van feltüntetve,ami 12".Ha nem férne el a 130mm széles guma,van 110/90X12-es méretben is,ennek viszont kisebb a külsö átméröje.Válassz tömlö nélkülit,nekem nincs azota bajom a defekt miatt.Gépkocsi vagy robogo tömlö nélküli szelepe bele aplikálhato a felnibe.
T. Tamás! A telefonszámom 06306775600. Nyögdijas vagyok, majdnem mindig ráérek. Hivj fel, talán megoldjuk a problémát. Üdv Bartalus Óbuda kaszásdülű lpt.
Előre a 16-os racsni, hátra 48-as lánckerék, és DC144V-ról hajtod meg. :-) Akinek több elbikés motorja van, próbálja ki, hogy motor-generátor üzemben a fázisokat színhelyesen összekötve meghajtják -e egymást. A Tornádók nem.
Nem adtam fel dube! De első kerékbe nem szívesen teszek többet motort. Most hátsó kerekes lesz, jövőre meg hubmotor, de nem kerékben, hanem a vázháromszögben, láncos hajtással. És igen, lehet lemondok a fékezésről, ez a 2 irányú csavaró nyomaték egy 10-es tengelyen már nem szimpi, anyagfáradás stb. Ez van. Betojtam. :-(
nekem most az egyik motor tengelye eltört, találtam olyan motort vaterán, amit be tudok tenni annak az 1-nek a pótlására, de ez kisebb mint a másik 3, és eddig is az volt a gond, hogy túl gyenge...
ha lett volna, vagy lenne pénzem, a tapasztalatok függvényében valszeg agymotor lenne, mert azzal kevesebb a mechanikus macera, mint ezzel
persze ott is vannak hátrányok: - pedálhajtás és agymotor kombója, hogy oldható meg - elsőkerekes agymotor -> taknyolás, pláne ha még az anyag is szar - agymotort tuti nem lehet váltani, beépítve nincs, ráépíteni sem nagyon lehet sebességváltót - nagyobb rugózatlan tömeg a keréken, az ebből fakadó mechanikus problémák, viszont legalább lehet a bringa testét teleszkópon csillapítani
pl. nálam a dörzshajtás egyik következménye, hogy a hátsó kerékre tudtam tenni a meghajtást, és megy a pedál is minden nehézség nélkül,viszont nem lehetne teleszkópot, vagy más rugózást beépíteni, mert a dörzshajtás a vázhoz kell kapcsolódjon
lánchajtásnál bejöhet hogy lehet váltani, ami elég hasznos tud lenni, viszont a lánccal bejönnek más problémák is, lánckerekek illesztése, motor és lánckerék egy síkba illesztése, a lánc hossza, feszessége,kenése, koszolódása, nadrág becsípése
meg hogy ha ez van pl a gép bal vagy jobb oldalán, oda nem kerülhet aksi, vagy arra is kell védőburkolat
Bringáról levett órával mértem meg a sebességet. Megmértem a gumi kerületét azt bepötyögtem az órába, a mágnest meg gyorskötözővel a felnihez rögzítettem. Full gáznál jöttek ki ezek a kükömbségek. Ez már csak ellenőrzés volt, hogy pontosan mennyi az annyi. A 12km-re lévő munkahelyemről kerek 20 perc alatt érek haza. Ebben van 3 vasúti átjáró 2 stop tábla és egy 140m hosszú kis kaptató. Így számításom szerint 36-os átlagra jön ki.
A gépet újonan vettem nyár elején, egy kínai matrica szrint 2010 04 van ráírva. Gondolom ez gyártási idő lehet.
Nekem a sebességet mechanikusan méri! Azt is lehet állítani házilag?
Továbbra is segítséget kérek a Tornádó srt18 bringám életre leheléséhez. Konkrétan w126 vagy Bartalus segítségét kérem abban, hogy elvihessem hozzá a gépet kivallatni. Dube adott tanácsokat a diagnosztizáláshoz, de úgy gondolom, hogy képzett, gyakorlott szakember gyorsabban jut eredményre, míg én az időt inkább a velomobil sablonjának készitésére fordítanám. Bélának igéretet tettem hogy a velomobil épitésének fázisairól képekben tudósitom a fórum tagjait. Ezt először, várhatóan a hétvégén meg is teszem.Szóval várom w126 vagy Bartalus válaszát arról hogy vihetném e valamelyikükhöz a Tornádót. Mindkettőjőkhöz közel vagyok, mivel a Szentendrei szigeten lakom és Óbudára járok dolgozni, a bringa pedig befér az autómba.
Meg is találtam.... van elektromos is. Nekem ez a megoldás jobban tetszik, mert érintetlenül hagyja a bringát, és lehet a 300w sem vonatkozik rá?... http://www.youtube.com/watch?v=pSngBqZd9VA
Szia! Ezek szerint sok millió kamikaze szaladgál a világban? Létezik, hogy ilyen könnyen feladod? Mennyi km-t mentél eddig agymotoros bringákkal? Zakóztál az elektromos fékkel és most lemondanál az elektromos fékről és az energia-visszatáplálásról? Üdv.: Béla
Szia! Bemérted, hogy megy 39-el? Az már egészen jó lenne, de gyanítom, hogy kevesebb, amennyiben nem egy régebbi gyártású géphez jutottál! A mostaniakat 28-32 közé lövik be, így az akkuk is jobban bírják! A műszer kijelzője egy potméterrel állítható! Tégy rá egy kerékpáros sebesség-mérő, kilométer-számlálót! Üdv.: Béla
Szia Gabi! Próbáltam nagyon egyszerűen levezetni; hogy mivel magyarázható az, hogy a 3A-s töltővel is annyi ideig tölti az akkuját, mint ha csak 1,9A-s töltővel töltené! Üdv.: Béla
Ez akkor igaz, ha jó az anyagminőség, amiből készül. Sajnos egyes kínai modelleknél ez nem mondható el, lásd Jazzkedvelő esetét. Innentől kezdve én sem bízom szívesen rá az életem egy olyan tengelyre akár a hátsó, de méginkább az első kerékben, ami puha, elhajlik, elgörbül, elnyalódik, stb. Pont ezen oknál fogva sajnos nekem sem lesz már az agyban, hanem lánccal hajtja majd a hátsó kereket. Kis hatásfokromlás, meg nyűg a lánccal, tudom, de ennyit nekem megér az, hogy nem esek esetleg emiatt el.
Nem lettél elfelejtve tudom adós vagyok egy képpel a vezérlőről. Ma bontottam le a burkolatot, hogy odaférjek a vezérlőhöz. Amit ott találtam az a kábelek és csavarok káosza. Így nem is mertem szétszedni a dolgot! Kívülről meg szerintem semmi újat nem mondana neked.
dube!
Igen az enyim is többet mutat a műszerfalon mint a valóság (53-nál 39 a valós sebesség). Nemsokára vinnem kell kötelező szervizelésre, majd akkor megcsináltatom. A gari miatt még nem akarok belebabrálni.
Sziasztok! Lenne egy olyan elképzelésem, hogy a hub motorom dc motorra váltva, fogaskerekekkel, áttétellel szabályoznám (pl.: bicikliváltó) Ez szerintetek megoldható, milyen hatásfoka lenne a hub motorhoz képest? Ha igen milyen vezérlő kell hozzá? Hol találhatok hozzá?
Szívesen! Egy szakember már lökné, hogy ez egy IUU töltő, 3A-s gyorstöltéssel kezd; a 70%-s töltöttségi szinten visszavesz a töltőáramból, majd "x" V elérésénél csepptöltésre áll! Nem hosszú ez a töltési idő; ennyi kell ahhoz, hogy teljesen feltöltődjenek az akkuk! Ha napközben találod alacsonynak az akkumulátoraid töltöttségi szintjét, akkor ugyanez a töltő egy két órás rátöltéssel kb. 70%-s szintre tölti fel a lemerült akkuidat, felesleges erősebb töltőn rágódnod! Üdv.: Béla
Nekem most sla leader 12V13A aksik dolgoznak a bringába és még a súlyuk is jó, 4,4Kg. Nagyon megvagyok vele elégedve, 2 hónapja használom renszeres töltöm használat után, bár bevallom hogy 3A-os töltő az kb.5-6 óra alatt tőlti fel teljesen és kicsit lassúnak találom. Ez normális idő? ilyen tőltőm van.
Mínusz 20 fokban is szoktuk használni, csak csökken a hatótáv a hőmérséklet csökkenésével! A töltésre kell télen jobban odafigyelni; ideális a töltőhely +10 és +20 fok közötti hőmérséklete! A SZILIKONOS akkumulátorok a telet is jobban bírják, mint a felitatott savas ólom-akkuk! A lítiumos egy külön fejezet; ha van rá pénzed, akkor vedd azt, tölteni azt is csak +5 fok felett javasolják, de állítólag fagypont alatt az a legjobban kihasználható akku!
Szia! Átmérőben: 380mm-ről 480mm-re nőhet a kereked 130/90-12-s köpennyel! Beszerzése előtt nézd meg, hogyan fér el! Általában hátsó kerékként problémamentes, de ha ugyanilyet akarsz előre is tenni, az nem biztos, hogy befér! Ha cseréled a gumit, akkor a középállvány és az oldaltámasz is hosszabbítást igényel! Üdv.: Béla
Légy üdvözölve közöttünk! Hol laksz? Csak azért, mert valamelyik fórumtársunk biztosan szívesen segít, de a táv-javítás is megoldható! Ha a velomobilra gondolok, akkor egy kerekekre szerelt nyugágy képe rémlik fel lelki szemeim előtt, de ha a Tornadora, akkor a legkülönbözőbb kivitelű és megoldású gépek sora jelenik meg előttem! Agymotor; de kefés, vagy kefe nélküli? Hány voltos és hány wattos, illetve melyik típusú Tornadoból származik? Ha lekötöd a motorról a vezérlőt; könnyen forog a kerék mindaddig, míg a motorhoz vezető két (vastag) vezeték össze nem ér (a keféset egy 12V-s akkuval is kipróbálhatod, hogy működőképes-e, legfeljebb ha fordított polaritást adsz rá; akkor visszafelé forog a kerék)! Ez a rövid-záras próba megmutatja, ha nem érintkezik a kefe, vagy ha vezeték-szakadás van a tekercsek felé! Kefe nélküli motoroknál van még a Hall-elemek vizsgálata, abba is belemenjünk? Üdv.: Béla
Segítséget szeretnék kérni. Szert tettem egy Tornádóra, melynek agymotoros hátsókerekét, vezérlésével együtt velomobilba szeretném beépíteni. A baj az hogy a gép elromlott. Eleinte a bringa állványon működött, azaz a gázkart húzva a hátsó kerék forgott. Az elsö, éles próba alkalmával egy halk kattanással a gép megállt. Azóta, ha a gázkart húzomm a müszerfalon ledek villognak, ha a pedállal forgatom akkorr is villog valami, azonban a kerék meg se moccan.
Mit csinálok rosszul, vagy mi romolhatott el. Az akku töltött, a biztosíték is jó.
Segítsetek ha lehet a hiba elhárításában, vagy találni valakit akihez elvihetem javítani.
Ez fura. Mekkora volt a kerületük? Mekkora volt a sebességed, és a teljesítményfelvétel? A végsebességet magasabb feszültséggel lehetne emelni, ha a vezérlő bírja. A Tornádó motorja is szebben fut magasabb fordulatszámon. A kókány, de működő visszatöltés fesz/áramkorláttal is jobb mint a semmi. Más téma: kondi feszültsége 1 hét alatt 20V-ról 19,9V-ra esett. Remélem az égiek küldenek nekem sok kondit. Azt nem írom, hogy még mindig fáj a fejem, mert nem panaszkodok.
Szia! Két-kétszeres nagyapa illetve dédpapa vagyok. Alakul a tricikli dolog: most várom Zolitól a visszahívást, hogy mikor indul a szállítójuk. Köszönöm jókívánatodat és a segítséget! Üdv:Anti
Ezen még nagyon elkell gondolkoznom. Csak olyan iszonyatos ára van a lipo aksiknak. Egyébként Hány fokig lehet használni a hagyományos aksikat? mostani bringámba az van és hát hétvégére talajmeni fagyot mond.
sziasztok! Ha nagyobb a kerékátmérőm akkor elvileg gyorsabb vagyok. 16"2.5 van ráírva de sztem 12". Mi a gumiméret amitől gyorsabb lenne? Mi megy rá 1 ilyen kis felnire?
Szia! Próbálok segíteni, de ha nem hagyod magad, arról nem tehetek! Igényeid alapján csak felesleges kitérő lenne a benzin-motoros kerékpár, nagyot fogsz benne csalódni, ha mégis megveszed!
Null-verzió: "w126@freestart.hu" Gabi barátunknak mindig van eladó, jó állapotban lévő használt bringája! Ismét ajánlom Neked a Mogul MC 004-et; ha újat akarsz venni, az teljesen Baroni jellegű elektromos gép! Ha mégis a Baroni megvásárlása mellett döntesz; ne felejtsd el; hogy azt a gépet lítiumos akkumulátorokra tervezték! Az említett 8 db SP12-12-s talán vinné, de ha biztosra akarsz menni, akkor a 16 db 30Ah-s lítiumost vedd hozzá (+töltő, +BMS)! Negyedik lehetőség egy használt 700W-s Sellő-motoros gép lehetne, melynek a képét mellékelem. Ehhez a 700W-shoz a 4 db SP20-12-s elegendő! A fekete eladásán gondolkodik a gazdája, Székesfehérvár közelében lakik! Még annyit; ha használt gépet veszel, akkor akku nélkül kérd és boltból vedd az új akkukat bele, ha csak nem most cserélte ki a gazda újra a régit! Üdv.: Béla
Két gumimérettel is kipróbáltam hegyen fölfelé anno.
Számomra nem született meglepő eredmény: mindkét esetben ugyanakkora energiafogyasztás volt tapasztalható ugyanazon sebességnél....... De ez nem meglepő hiszen az elvégzett munka ugyanannyi.... Ráadásul én pl nem is igen tudok sokkal kisebb kereket feltenni, mert elég érdekesen néz ki az egész szerkezet. Kisebb gumival érzékelhető, hogy kicsit fürgébb lett a gép, de jelentősen esett a végsebessége, nálam ez nagyobb hátrány.
Visszatöltés ennél a konstrukciónál nincs tervbe véve, és jelenlegi tudásom kevés ahhoz, hogy korrekt NORMÁLIS visszatöltést tudjak csinálni. Abba belevágni rengeteg energia és idő lenne, ami számomra nem éri meg azt a nyereséget, ami lenne belőle. Azt az időt inkább fordítom pl a házam fűtésszámlájának csökkentésére, vagy hasonlóra, ott sokkal többet meg tudok fogni azonos idő alatt.
Főleg eszembe sincs lejtőn lefelé fékezve haladni, csak azért hogy visszatöltsek, kivétel egy kritikus sebesség felett :-)
Ha rendelsz tőlem párezer darab ilyen vezérlőt sokkal drágábban mint Kínából, akkor már elgondolkodok rajta alaposan is :-)
Köszönöm a segítséget. Én 12V24A silicon aksit néztem ki a techmobilból. kb naponta 20 km intenzív használathoz kellene. Van egykét emelkedő de nem veszélyes, csak 10-15%-os. Mostmég az elején vagyok a vásárlásnak és gondolkozóba estem hogy egy elektromos robogót vegyek vagy csináljak, vagy vegyek-e egy benzinmotoros kerékpárt. előnyeit és hátrányai probálom összehasonlítani a két gépnek de nem nagyon akar kijönni a végeredmény... :D az egyik egy baroni efv 150 a másik meg egy BENZIN MOTOROS KERÉKPÁR BFB-01. Mindkettő nagyon tetszik csak nemtom melyikkel járnék jól.
Sziasztok. Megoldódott a vezérőprobléma(LBD14). A Fet-ek voltak a ludasok (mind a 8 kuka). Face88 által javasolt fetek (4db) beépítve. A panelon a zener kicserélve (5,1v-os ,1-ről 2 wattrosra). Az előtét ellenálás kicserélve (800ohm-ról 1,5kohm 5w-ra) Köszi a segítséget mindenkinek. Üdv.: Zoli
A megfelelő hatótávhoz kétszer akkora pakk kapacitás kellene, amekkora teljesítményű a motor! Anyagi megfontolásból: 1kW-s motorhoz 4db SP20-12-s akkut használok. Én elégedett vagyok az akkuk teljesítményével (a motorom túlzás egy kicsit; ahogy én használom, úgy az 500W-s is elég lenne)! Általában 30-40 közötti tempóval közlekedek, a hatótávom így 40km körül van. 1500W-s motorhoz legalább 8db SP12-12-s szilikonos akkut, vagy 16db 30Ah-s lítiumosat használj!
"alacsonyabb gumival történő nyomatéknövelésről" A toló/húzó erő nagysága változik, a nyomaték nem. Illetve azonos vonóerő-szükségetnél csökken a kerék átmérője csökkenéséneknek arányában, ami jó hatással lehet a tekercsekben szaladgáló áramerősségre, hatásfokra. S nem esik az X feszültségen Y üresjárási fordulasztám 80-90%-a alá terhelés alatt sem.
Egérragacsba ragadt csiga sebességével araszolhat felfelé. Csicseregtem anno kisebb átmérőjű kerékkel, alacsonyabb gumival történő nyomatéknövelésről a sebesség kárára, aztán hurr-hurr lett a vége. ;-) De legalább lejtőkön jól töltheted a 200kg-mal az akkukat(40+A). Már spórolsz a Li pakkra. Addig is kiválóan használhatod áramtermelésre, a hátrány a gumikopásban jelentkezik. Lefutott abroncsokkal nem jelent nagy anyagi veszteséget.