Keresés

Részletes keresés

Kersti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15576

Jahno, pater 68

Köszi a válaszokat! :-)

Jahno Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15575

Nekem és pár ismerősnek a Jupiter37A pld.  nagyon bejött.

Előzmény: Kersti (15573)
pater68 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15574

Jupiter-37, Tair-11, Jupiter-11, ezek 135mm-esek.

Jupiter-9 85mm-es.

Jupiter-21 200mm-es.

 

A Tair-3s szvsz már hosszú lesz az Olyra, az 300mm gyújtótávolságú.

 

Én az első kettőben gondolkodnék.

Előzmény: Kersti (15573)
Kersti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15573

Jó szívvel tudtok ajánlani valami jóféle M42 teleobit az  M4/3-os Olympus E-PL6-hoz elfogadható árban?
Ha van szovjet obiban ilyen azt preferálnám, mert velük tudok bizniszelni :-)

bandita39 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 15572

Köszi Szépen.

Előzmény: Noxin (15571)
Noxin Creative Commons License 2016.06.04 0 0 15571

A Jupiter-3 egy mozdulattal (na jó kell tekergetni egy ideig) szétcsavarható két részre ahogy pl. a 100-as Trioplan is. Az egyik rész az élességállító csiga, a másik maga a lencséket tartalmazó tubus. De ez leginkább a régi preset obikra érvényes és nem hinném hogy azok között még sok ilyen lenne. 
Viszont cserébe természetesen elvész a végtelen, de úgyis inkább portézni használja az ember ezeket.

 

Előzmény: bandita39 (15570)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 15570

Szia Maistro bármilyen obinál alkalmazható ez a művelet ? Pl. Pentacon 135-2.8 ?

Előzmény: Noxin (15563)
pater68 Creative Commons License 2016.06.03 0 1 15569

Szerintem ez az. A pöckök vezették meg a filmet.

 

Előzmény: faki (15568)
faki Creative Commons License 2016.06.03 0 0 15568
Előzmény: Törölt nick (15566)
pater68 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 15567

Nem láttam még ilyet, de mintha hiányozna valami az elejéről.

Előzmény: Törölt nick (15566)
nemethla Creative Commons License 2016.05.14 0 0 15565

És még annyi? hogy a távmérősőöknek jellegzetessége az élességállítással együtt mozgó belső gyűrű-perem, ami a távmérőt tolja befelé a végtelennél...

Előzmény: faki (15564)
faki Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15564

Az archívum kedvéért. :-)

 

A tükrösökre készült "(Zenit) M39" leánykori neve ZM39 vagy ZTM és 45.2 mm a bázistávja (M42 - 45.46 mm). Az "igazi" M39 a távmérősek csatlakozása 28.8 mm bázistávolsággal, elnevezései még: L39, Leica Thread-Mount - LTM, Leica Screw Mount - LSM, M39×26tpi. A szovjet érában az előbbi a korai Zeniteken (pl. Zenit 3, 3M), utóbbi a FED és a Zorki gépeken volt.

Előzmény: monyesz (15560)
Noxin Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15563

Elárulok egy titkot:
ha szétcsavarod az obit és beraksz egy vékony rézdrótot, vagy épp esztergáltatsz egy megfelelő méretű gyűrűt, akkor jobb lesz a közelpont és lehet vele portrézni :-)
mert a legkisebb közgyűrűvel is már sajnos a végtelen túl közel jön, míg a fenti megoldással meg 4-5 méterig van élesség. 
Kis rutinnal hamar, egy perc alatt lehet cserélgetni :-) 

Előzmény: bestpixel (15557)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15562

Igen, Zenit/Praktica (SLR)

Előzmény: pater68 (15561)
pater68 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15561

Gondolom, a "tükrös" kitétel a zenitre utal... (?)

Előzmény: monyesz (15560)
monyesz Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15560

Keveritek a szezont a fazonnal.

Van (Zenit) M39 és LTM39. a menetátmérő azonos, de a menetemelkedés már eltér. Ez a kisebbik gond adapterezésnél, a nagyobb, hogy a bázistávolság sem azonos természetesen, az M39-nél (majdnem) megegyezik az M42-ével, de az LTM már teljesen más. Így az LTM-es obival soha nem lesz végtelen M42-re használva.

Előzmény: bestpixel (15551)
Jahno Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15559

"van olyan régi135-ös obim, aminek 4 (négy) méter a közelpontja!)"

 

Na, ez egy érdekes dolog lenne, mert mikor a DOF kalkulátoros egyenlet alapján  boncolgattam a témát, akkor senki nem akarta érten,  hogy azt nem értem,  hogy pld. miért nem függ pld. a közelponttól. És sok mástól...

Előzmény: bestpixel (15557)
pater68 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15558

:) Ismerős a "probléma". Közgyűrű esetleg?

 

Urak, kérdés. Mit érhet itt Magyarországon egy Primoplan 1.9/58? Szívesen vennék egyet.

Mennyivel jobb/rosszabb, mint egy Biotar, vagy egy Helios?

Előzmény: bestpixel (15557)
bestpixel Creative Commons License 2016.05.09 0 0 15557

Mivel orosz obiról van szó, ezért éppen fordítva lehet: az M39 adaptert Leicahoz gyártották a kínai bérrabszolgagyerekek/robotok.
Van ilyen orosz tükrös obim is (Helios 40), azt így használom (adaptergyűrű+M42 adapter kombó), perfetto.

Noxin: Ja, nekem is, de hát ez van (van olyan régi135-ös obim, aminek 4 (négy) méter a közelpontja!).

tutututu: Kösz, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

Előzmény: nemethla (15553)
tutututu Creative Commons License 2016.05.09 0 0 15556

Vidd el beállíttatni!

Előzmény: bestpixel (15551)
Matheoka Creative Commons License 2016.05.09 0 0 15555

Sziasztok!

 

Van itt valaki, aki már szedett szét Helios 44M objektívet, és sikeresen összerakta?

Lötyögött a fókuszgyűrű, így gondoltam szétszedem, de összerakni már nem sikerült tökéletesen, nem jelöltem be a végtelen fókuszt sem.

Sikerült összeraknom, de most meg szorul. Lehet, hogy egy kis szilikon zsír elég lenne a gyűrűk meneteire? (Az nem sok maradt rajta, meg is törölgettem ráadásul...)

Ha tudna valaki segíteni, rettentő hálás lennék.:)

 

Köszi!

 

(mél public.)

Noxin Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15554

Nyitott 1,5 rekeszen?

Nekem inkább az 1 méteres közelpont a bajom :-)

Előzmény: bestpixel (15551)
nemethla Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15553

JA,és a tükrös bázistávú M39-eket érdemes a szabvány m42 adapterbe tenni gyűrűvel

Előzmény: nemethla (15552)
nemethla Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15552

igen, előfordulhat, ha Leica M39 és nem Zenit, vagyis FED/Zorki bázistávnak megfelelő, akkor nem lesz végtelen. A Zenit 3M M39-e ( nekem is egy ilyen van ) ad végtelent, bár azért finomítani azon is lehet.

Előzmény: bestpixel (15551)
bestpixel Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15551

Már korábban is szó volt erről de most újra felhozom a témát: régi orosz M39-es objektívem (Jupiter-3 1:1,5, 5cm) adapterekkel digitális vázakon nem ad végtelent. Most megnéztem Sony A7 és Olympus m4/3 vázon is, eredmény ugyanaz: kb. 500 m-ig (1 km?) éles, utána életlen végtelenig.

 

Lehetséges, hogy az obival van gond? Két vázhoz, két különböző adapterrel ugyanaz a gond...

Vagy valami más?

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.05.05 0 0 15550

Egy Domiplan 50/2.8 mennyit erhet manapsag?

Boldog Zoltan Creative Commons License 2016.05.05 0 0 15549

Sziasztok!

 

Megvételre keresnék

 

Cyclop 85/1.5

Trioplan 100/2.8

Trioplan 50/2.9

Triotar 135/4.0

 

objektíveket, továbbá

 

m42 közgyűrűt szintén.

 

Érdekelne továbbá, ha volna valakinek eladó:

 

EXA/EOS átalakítógyűrű

 

55/EOS fordítógyűrű

 

Tudom, h ez nehéz ügy, de hátha nem e-bayről kell összehalásznom.

 

Kérem az esetleges ajánlatokkal a 70 / 360 hetvenkettő 53 vagy

 

z.boldog kukac gémél kom címen keressetek.

nemethla Creative Commons License 2016.05.04 0 2 15548

A mosolygós

 

Előzmény: Rőth Sándor (15547)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.05.04 0 2 15547

Melyikuk az Endre?

Előzmény: nemethla (15546)
nemethla Creative Commons License 2016.05.04 0 0 15546

még egy érdekesség, merthogy a régi man börzébe nem offolnék, ide még beférhet: Soósnál várakozik egy árveréses Zeiss Jena Unar. 4,5/136 mm, brutál teleobi, kb 14 cm kihuzattal lett élesség vele. Kb 1905 korabeli, csiszolatlan gyémánt, ill. bevonatlan üveg, de érdekes lehet... Endre barátom felismerhető lett..

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!