Keresés

Részletes keresés

kopifot Creative Commons License 2019.03.21 -4 5 108646

off.

metska tippjét szeretném megköszönni "San Sebastian. Iszonyú jó hely. Meg próbálj ki egy csomó éttermet, elég jók vannak arrafelé."

végülis egy Budapest-Santander-San Sebastian-Bilbao-Santander egyhetes lett, a városok között Alsa busszal mentem, az idő változatos volt (volt benne szarrá ázás, hűvös, kellemes kirándulóidő, de ugyanakkor 25 fok meleg is, ez utóbbi Bilbaoban).

nem vagyok egy "mindent-mindenhol" megnézős típus, inkább az az ülős-bambulós, de pár hely (tipp) ami nekem bejött:

Santander: a Magdalena félszigettől a Cabo Mayorig kellemes séta, szép környék, a tengerészeti múzeum (Museo Marítimo del Cantábrico).

San Sebastian: Akvárium, a Monte Urgull, és nyilván az óvárosi rész pintxo bárjai.

Bilbao: Guggenheim múzeum, szintén a pintxo az óvárosban és mivel szerencsére az eredtileg kiírthoz képest egy nappal előbbre hozták az Athletic Bilbao-Atl. Madrid meccset (2-0) (btw: "Solo hay un Athletic y es el de Bilbao") így ezt nem tudtam kihagyni, ami szintén örök élmény.

szóval metska tippjét köszönöm, ajánlom fentieket mindenkinek.

(még egy megjegyzés: aki hajlandó rá, hogy pár kifejezést, mondatot előre megtanul baszkul, azt nagyon szeretni fogják :) amikor az ember az esetlen próbálkozására megkapja a helyitől azt, hogy "többet tudsz, mint sok helyi spanyol" az azért jól eső érzés tud lenni.)

Előzmény: mestska (108274)
Sandorson Creative Commons License 2019.03.21 -3 2 108645

Köszi, ismét jó volt végigolvasni; tetszett a tartalom meg a stílus is, meg, hogy a bejáratott sémádat sikeresen alkalmaztad Tenerifére is. :)

Előzmény: shanyi68 (108618)
gerard Creative Commons License 2019.03.20 -2 0 108644

Melyik napon jönnétek haza?

Előzmény: bamara (108635)
gerard Creative Commons License 2019.03.20 -2 8 108643

Köszi. Nagyon bírom ezt a stílust. Egynapos tenerife, eszem megáll....De nagyon jó vagy.

Más: nem tudom mennyien vagyunk így vele, de ha Barcelonaban vagyok, szinte mindíg marad a t10-esen utazási lehetőség. Ha találkozom a reptéren érkező magyarral, akkor odaadom, ha nem akkor nem.... Kellene valamilyen hely ahova le lehet tenni ezeket, és akiket érdekel azok onnan elvehetik. Multkor is rámrohadt egy t10-es még négy utazási lehetőséggel..... Itthon már elfelejtettem, hogy melyik zsebemben maradt, fél évvel később egy utazásnál került elő. Legutóbb meg odaadtam az érkező gépből kilépőkből valakinek, aki ugyan elfogadta, de szerintem azt se tudta mi az. Később úgy láttam, mintha kidobta volna (Ugye nem mindenki low cost utazuik a városba is.-....) jobb lett volna ha olyan kapja, aki értékeli azt a pár euro megtakarítást........ Zserár

OrSoLy Creative Commons License 2019.03.20 -2 1 108642

Igen, tényleg, ha beülsz, drágább. Ja és mi jártunk úgy, hogy a húson kívül semmi nem volt a zsömlében, utána már lecsekkoltuk mindig rögtön és még 2x így volt. Nem tudom mit csinálnak a norvég mekikben :D

Előzmény: shanyi68 (108640)
K.Töhötöm Creative Commons License 2019.03.20 -1 0 108641

Ha még aktuális az Iberia Expressre vonatkozó kérdés: "Personal Item" alatt minden mehet, ami befér az ülés alá. Mi március elején repültünk velük wizz/ryan méreteknek megfelelő kis és nagy kézipoggyászokkal, rá sem néztek.

Előzmény: bazse.ht (108591)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.20 -2 1 108640

A McDonalds árak nem sokkal különböznek  akárhová mész ! A legdrágább sajtburgert Luxemburgban ettem kb 450 ft a legolcsóbbat Szófiában kb. 200 ft !  Itthon nem eszek junk food-ot ! Oslo-ban ha helyben akarod elfogyasztani 2 koronával többe kerül.  

Előzmény: cassano71 (108638)
OrSoLy Creative Commons License 2019.03.19 -3 3 108639

Mi Norvégiában mekis hamburgeren és sajtburgeren éltünk, minden máshoz képest meglepően olcsó :)

Előzmény: cassano71 (108638)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.19 -2 1 108638

A 8e Ft-os napijegy az rendben, drága minden, sejtettem hogy a tömegközlekedés is az, Londont drágának tartják ilyen szempontból, de ott kevesebb mint a feléből közlekedsz egy nap. 

A 320 ft-os hamburgerrel viszont megleptél nagyon, még meg is néztem, tényleg annyi. Hát nincs mese, azt kell enni:-D Szükség törvényt bont. Egy Big Mac menü kb. 3000 Ft ahogy nézem, sok, de annyira nem azért, itthon nem tom mennyi, a fele kb.? Nagyjából leszögezhető hogy a meki olcsó ott a norvég árakhoz képest. 

Előzmény: shanyi68 (108637)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.19 -3 3 108637

Oslo ra még nem készülök,majd ha húsvét után hazajövök Montenegróból.Osloban a Ruter napijegy 246 korona /

összes zóna (kb.8000 ft/nap) nem sokkal drágább ,mint a sima NSB vonat transzfer ami 210 korona  (kb.7000 ft).A napijegy kompokra is jó.A McDonalds ban egy hamburger 10 korona elvitelre (kb.320 ft )

Szupermarketek is alternativák.Szállás couchsurfing vagy reptéri alvás (a sleepinginairport jókat ír Gardermoen ről).A nevezetességek egy kupacban vannak,kivéve a Vigeland szoborpark ,de napijeggyel nem gond. Egynapos lesz fél lábon is megcsinálom :)

Előzmény: cassano71 (108631)
Jahno Creative Commons License 2019.03.19 -1 2 108636
Várni lehet, max. nem jön be. Mindig azt írjuk, hogy bármi is lehet. Meg kell venni, amikor rászánod magad aztán nem nézegeted tovább
Előzmény: bamara (108635)
bamara Creative Commons License 2019.03.19 -5 0 108635

Sziasztok!

Szeptember elején utazunk Malagára. A menetjegyek megvannak, visszafele még nincs. Napról napra drágulnak. Mivel itt sok a tapasztalt utazó, kérdezném, hogy vegyem meg már most, vagy érdemes várni? Esetleg van-e valakinek tapasztalata az AirEuropa és az AirFrance járatokról? 

Előre is köszönöm ha segítetek!!! Bry

Jahno Creative Commons License 2019.03.18 -2 2 108634

Ebből majdnem mindegy a politika, ha pld. egy adott fényképező itt fél havi fizetésem, míg kollégánál 10%-a sem... Lényeg, hogy itteni lóvéval fizetsz és a sör mocskos drága.

Előzmény: rolegy (108632)
asdf_ Creative Commons License 2019.03.18 -1 1 108633

A mienk keves, de Norvegia ettol teljesen fuggetlenul brutaldraga.

Előzmény: rolegy (108632)
rolegy Creative Commons License 2019.03.18 -1 1 108632

Én is megyek, szerencsére később, ezért is várom nagyon az infókat.
Ahogy láttam, bejutás a reptérről drágább lesz mint a repjegy. Persze ez is relatív, drága a transzfer vagy olcsó a repjegy? A szállás is horror, de megint ugyanaz a kérdés, az ottani árak vannak a csillagos égben, vagy a mi (én) fizetésem a kevés?  És szigorúan gazdasági alapon megközelítve, mert a politikának itt tényleg nincs helye. 

Előzmény: cassano71 (108631)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.18 -3 2 108631

Ja, hát arra kíváncsi leszek milyen low cost megoldásokat választasz majd Oslóban közlekedésre, kajára. Amúgy nem túl szokásos úticél, szerintem itteni beszámolókban még egyszer sem volt Oslo.

Előzmény: shanyi68 (108627)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.03.18 -2 1 108630

Szuper leirás, köszi

asdf_ Creative Commons License 2019.03.16 -2 2 108629

DC-bal. Tegyuk hozza.

Előzmény: shanyi68 (108628)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -2 1 108628

májusra és júniusra hegyekben állnak a wizzair-nél  az oslo-i jegyek 3190 ft/ irány áron 

Előzmény: shanyi68 (108627)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -3 0 108627

köszi ! máv-wizzair pont-ruter napijegy-mcdonalds ! ( ezek a kulcsszavak biztos benne lesznek ) 

Előzmény: rolegy (108626)
rolegy Creative Commons License 2019.03.16 -2 1 108626

Jó volt olvasni!  Az oslói beszámolót én is várom!

cassano71 Creative Commons License 2019.03.16 -2 1 108625

Amúgy a reggel 6 körül induló járatokhoz reptéri busz van az igaz, csak tényleg nincs más tömegközlekedés amivel a Nagyállóig eljuss ahonnan a reptéri busz megy:-) Én is azért tudok lazán kimenni csak mert 10 perc gyalog nekem a Nagyálló.

Előzmény: shanyi68 (108624)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -2 0 108624

köszönöm ! én is várom :)

Előzmény: cassano71 (108623)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.16 -2 2 108623

Kösz, bírom ezt a shanyi style-t:-) Az oslói egynapost várom.

Előzmény: shanyi68 (108620)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -1 1 108622

köszönöm :)

Előzmény: Irenee (108621)
Irenee Creative Commons License 2019.03.16 -1 3 108621

Köszi, nagyon jó volt. (olvasni is)

shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -1 2 108620

szia ! ennyi időm volt ! ennyi fért bele ! áprilisban montenegro-ba megyek 4 napra ,de egy városban ott sem leszek többet 1 napnál ! május oslo ! igen ! 1 nap  !  :)

Előzmény: Vivike18 (108619)
Vivike18 Creative Commons License 2019.03.16 -3 1 108619
Nem semmi!Te kèpes voltál egy napra Tenerifère elutazni?
Kedden megyek negyedik alkalommal,de mèg mindig van mit megnèzni.
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -6 15 108618

Egy nap a paradicsomban Tenerife

(Ultra Low Cost )

Télen és tavasszal Spanyolországon keresztül(nekik ez belföldi járat) fillérekért megközelíthető az örök nyár szigete
Tenerife.

2019.03.11.

Debrecenből indultam Barcelonába W6 7887 DEB-BCN (2990 wizz pont )
06 óra 10-től 08 óra 55-ig.( Debrecenben tömegközlekedéssel a reptérre való kijutás lehetetlen, mível a reptéri busz
akkor indul a vasútállomásról, amikor még sem villamos sem buszjáratok nem járnak. engem emiatt kocsival vittek ki )
Barcelonában a reptéren vettem egy T-Dia (1 zóna) közlekedési kártyát (8,5 euro ) amivel a transzfert és a napi
közlekedést is megoldottam. 2016-ban már jártam itt, ezért most csak egy lötyögős napot tartottam.Casa Battlo
beállványozva,Güell park fizetős kilátó részleges felújítás allatt,a Sagrada egyre gicssesebb. A kellemes napsütésben
több órát sziesztáztam Platja de la Barceloneta-n.Az alvást El Prat airside-on oldottam meg, mivel másnap a gépem
korán indult.

2019.03.12.

A gépem FR 3063 BCN-TFN (16,98 euro) Ablak mellett (14A) 06 óra 20-kor indult Tenerife északi Los Rodeos repülőterére
és 08 óra 55-kor pontosan érkezett.,A leszállás előtt érdekes látvány volt az Atlasz hegység vonulata, ami a
szomszédos Marokkóban terül el.A gép amikor a sziget felé fordult lenyűgöző volt a sziget közepén magasló Teide
vulkanikus hegy, mely Spanyolország legmagasabb pontja a 3718 méteres magasságával.Remek napos idő fogadott 23 celsius
fokos meleggel. A picurka reptérről nem volt sok idő kijutni.A helyi busztársaság a Titsa a reptéren nem árusít
kedvezményes utazásra jogosító mágneskártyát.A sziget fővárosába Santa Cruz de Tenerifébe a sofőrtől kell jegyet
vásárolni.20-as aeroexpress (2,65 euro )A központi buszpályaudvaron (Intercambiador ) első dolgom volt megvenni a Ten+
mágneskártyát (2 euro) ami 5 euro-val osztható összeggel tölthető fel,én 10 euro-t tetettem rá.A buszpályaudvar
mellett, az Atlanti-óceán partján helyezkedik el a sziget jelképe az Auditorio de Tenerife Adán Martin operaház és
művészeti központ,melyet 2003-ban fejeztek be.A kávézó rész volt csak nyitva az oldalában. Itt látható az óceán felőli
parti kövekre festett portrék híres zenészekről.Az épület mellett áll a Castillo de San Juan Bautista (Castillo Negro)
erőd amit 1641-ben kezdtek el építeni és a sziget második legfontosabb védereje volt.(Az épületet csak ritkán nyitják
ki de a neten vannak fellelhető képek a belsejéről )Bekukkantottam a Parque Marítimo César Manriquea sós vízű fizetős
strandra,majd csináltam néhány képet a 102 méter magas Torres de Santa Cruz ikertornyokkal.(amik a sziget legmagassabb
épületei és lakóházként funkcionálnak)Északi irányban elindulva néhány perc sétával volt ellérhető a Mercado Nuestra
Senora de Africa mexikói stilusban épített udvaros, fedett piac óratoronnyal.Itt helyi banánt és narancsot vettem
fillérekért.Majd a közelben lévő Teatro Guimera színházat néztem meg az óriás álarc szoborral.A part felé indulva
rácsodálkozva a gyönyörű erkélyes házakra,értem el az Iglesia de la Conception templomhoz amit renováltak de az
óratornya érintetlen volt . Szemben vele a Museo de la Naturaleza y el Hombre ahol a sziget őslakóinak a Guancsoknak
emlékeit lehet megnézni.A leghíresebb emlék a Guatimac ami egy mézeskalács figurára hasonlit a legjobban.(A muzeumba
nem mentem be) Tovább mentem észak felé, ahol pár száz méterre elértem a főtérre a Plaza de Espana-ra, ahol a kis
tóban nem volt víz, a parti sétány meg újjáépítés alatt áll.A földallatti Castillo de San Cristobal muzeum ingyenes,
bent a régi erőd falának megmaradt részleteit és néhány ágyú melett, a szigetet támadó Nelson admirális kezét ellövő
ágyú is megtekinthető. A bejáratánál 12 euro-ért meg lehet venni a fent említett Guatimac másolatát.Csináltam néhány
képet a tó melletti Santa Cruz felirattal, majd a tengeri kikötő melől induló 945-ös (ritkán közlekedő) busszal(0,75
euro) elmentem a Playa de Tersitas felé emelkedő hegy Mirador (kilátó) megállójáig.A Teresitas a San Andres falu
melletti szaharai homokkal és hullámtörőkkel feljavított minőségi,ingyenes strandja.A hegyi kilátóból nem csak a
strand nem csak a falú ,de a Teide is remekül látszott.A telefonom szépítő üzemmódja elcseszte a pazar képeket.A
mellettem fotózkodó lengyel turistákkal jöttem le a hegyről a strandig ,így nem kellett a buszra várnom, aminek sehol
sem volt a megállója feltüntetve.Az óceán vize kellemesen hideg volt, még napoztam egy kicsit majd a strand melől
induló 910-es (gyakori közlekedésű) busszal(0,75 euro) visszatértem a Santa Cruz-i busz pályaudvarra.A mellette lévő
El Corte Ingles-ben történő folyadék és étel vásárlás után felültem a 103-as buszra (3,45 euro) ami közvetlen elvitt
Santa Cruz-ból Puerto de la Cruz-ba.Az út kb.50 perc hosszú, ami egy kis pihenésnek is jó volt.Puerto de Cruz a sziget
második sokak szerint az első számú városa rengeteg turistával,sétálóutcával,szuvenir árusokkal.15 óra volt, amikor
megérkeztem a Guaguas buszpályaudvarra ,kelet felé indultam és több falra festett kép (street art ) után értem el a
Plaza del Charco központi térre.Egy perc séta a Playa de Muelle ahol már a parton vulkanikus fekete homok
fogadott.400 méterre áll innen a Iglesia Nuestra de la Pena de Francia templom ahol a misébe is belehalgattam.A Playa
San Telmo sziklás partja lélegzetelállítóan szép, a Remete lakot elhagyva elsétáltam a Lago Martianez sósvízű fizetős
strandig a sétálóútcákon hömpölygő német nyugdíjasokon keresztül.Visszafelé haladva a Reyes Catolicos téren a
McDonalds-ban haraptam pár falatot,majd az épület elől induló ingyenes kisvasúttal (autóalapú nem sínes ) elmentem a
város nyugati oldalában fekvő Loro parkig az út kb. 15 perc elhaladva a város fontosabb részei előtt.A Loro park a
világlegjobbjának kikiáltott állatkertje(fóka,delfin,orca,papagáj show-val) ahova szivesen bementem volna ,de az egy
egésznapos program.(a youtube-n megtekinthetők a benti produkciók )A bejáratnál fotózkodtam a Sziámi herceg szobrával
a bronz papagájszobrokkal,majd a 300 méterre lévő Playa Jardin-ra sétáltam át.Teljesen lenyűgözött az a park, az a
botanikus kert ami ott megtekínthető az óceán partján.A tucatnyi fajta kaktusz a rengeteg sárkányfa és pálma nagyon
impozánsak voltak.A Castillo San Fillipe-ig sétáltam a parton ,ahol elámultam a több száz egymásra rakott kavicson
"Cairns".600 méter sétára volt a Gaugaus buszmegálló útközben még beugrottam egy HiperDino szupermarkettbe az
otthoniaknak egy kis csokiért.A 103-as busszal (3,45 euro) indultam vissza,de nem Santa Cruz-ban hanem hamarabb San
Cristobal de La Laguna-ban szálltam le.Régen ez volt a sziget fővárosa.Itt a Trinidad sugárútból nyíló sétáló útcában
megtekintettem mise közben a La Laguna Katedrálist és a közelében lévő Iglesia La Conception templomot (napközben
fizetősek).A szállásom a La Laguna egyetem melletti diáknegyedben volt, életemben először Couchsurfinget használva.Két
nagyon kedves diák volt a házigazdám, akik vacsorát csináltak nekem, és külön szobát adtak éjszakára.Én még ilyen
tiszta lelkű emberekkel sehol sem találkoztam.Jalil és Maha innen is köszönöm !

2019.03.13.

A szállástól 300 méterre volt a buszpályaudvar,itt ültem fel a 20-as aeroexpress buszra (2,65 euro kézpénz a kártyán
már csak fillérek maradtak 5 euro-t meg nem érte volna meg rátölteni) ami a repülőtérre vitt ki.
A gépem FR 3064 (16,98 euro)TFN-BCN 09 óra 30-kor indult,13 óra 55-kor érkezett meg.Ablak mellett ültem (19F)
így újra megcsodáltam az Atlaszt és a Teide-t búcsúzóul.Barcelonában nem jöttem ki az légioldalról a másik gépem FR
8394 (19,98 euro) BCN-BUD 16 óra 55-kor indult 19 óra 35-kor érkezett meg.20 óra 48-kor indult egy sebes vonat
Debrecenbe ami az utat Püspökladánytól vonatpótló busszal tette meg. Éjfél után értem Debrecenbe.Nagyon jól éreztem
magam,már a folytatást tervezgettem.

Korábbi beszámolóim itt : http://shancytravel.blogspot.com

tibi2626 Creative Commons License 2019.03.13 -1 1 108617
Ha flexes volt, akkor is. Ha módosítás miatt töröld, és nem a flex-szél. Sőt, a flex ára is visszajar.
Előzmény: halilali1 (108616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!