Keresés

Részletes keresés

szocske_ Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50084

sehogy nincs összegzés.

az adveszen megy a napelemes termelés és a normál tarifás felhasználás egyenlege, a geot meg fizeted, annyit amit mutat.

Előzmény: szszilikis (50083)
szszilikis Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50083

Sziasztok!

 

Villanyóra kérdésem lenne.

Hogyan van az elszámolás akkor, ha van egy ad-vesz óra és egy geo-s a hőszivattyúhoz? Ilyenkor az advesz negatívba tud pörögni? 

Vagy hogyan van az összegzése?

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50082

Semmi nem lesz vele...  nem okoz gondot a napelemnek az áramszünet.

(lásd: általános iskolai fizika)

Előzmény: Ligetiné Ági (50080)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50081

ugyanaz mint a konnektorral ha kihúzod a hajszárítót :-)

Előzmény: Ligetiné Ági (50080)
Ligetiné Ági Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50080

Azt szeretném kérdezni, hogy a nyári kánikulában egy félnapos , 5-6 órás áramszünet esetén károsul a napelem? Az idén és tavaly nyáron is, két félnapos  áramszünet volt nálunk karbantartás miatt.  Tudjuk, hogy az inverter lekapcsol áramszünet esetén, de a napelem tovább működik! Mi lesz a megtermelt egyenárammal?

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50079

...ezért nem fizetünk pluszban a hosszabb garanciáért, mert

- ha a cucc jó >> úgysem lesz szükség a helytállásra

- ha nem jó, akkor meg aligha lesz majd olyan, aki helytálljon érte

 

Előzmény: blablalab (50078)
blablalab Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50078

Az a baj, hogy a garancia csak addig él, amíg a forgalmazó-gyártó. Attól függ, melyik nyújtja a garanciát, de simán lehet, hogy pár év múlva megszűnik, átvedlik egy másik céggé. Amúgy jó lenne a 25 év garancia.

Előzmény: a8lang (50076)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50077

A 12 év már igen jó garanciális idő, a hosszabbítás lehetősége meg kifejezetten kedvező, mert azzal egy pontosan kalkulálható költségtényezőt kapunk.

Valamint az inverter kidöglésének anyagi kockázata is kiesik.

 

A napelemek állapota inkább aggasztó lehet az idő előrehaladtával, az egész berhuzásához képest az a legnagyobb érték, nem a kb 10%-ot kitevő inverter.

A napelemekkel kapcsolatban igen kedvezőek a tapasztalatok.

A beruházás ilyen belső árszerkezete azért komolyan függ a rendszer nagyságától.

A kisebb teljesítményűek érzékenyebbek az ilyen kiadásokra.

 

Előzmény: a8lang (50076)
a8lang Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50076

Én nem aggódok az SE inverter miatt. 12évig garis, utána nagy a valószínűsége hogy pár éven belül beszarik. A garihosszabbítás 25évre 600eur körül van, az új meg kevesebb mint a duplája, addigra meg 1000eur alatt lesz abban biztos vagyok. Megnézem ha behalt, ha javítható max pár tizesből akkor javítás ha bármi drágább baja van akkor kuka, megy alkatrésznek.

A napelemek állapota inkább aggasztó lehet az idő előrehaladtával, az egész berhuzásához képest az a legnagyobb érték, nem a kb 10%-ot kitevő inverter.

Előzmény: Törölt nick (50054)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 50075

Észérvek helyett jó lehet még a sértegetés de az a te kenyered, nem akarom elvenni.

Gondolkoztam rajta, hogy válaszolok a postodra de ez utána beszólásod után nem fog menni.

A natiscsávózás után pedig főleg nem.

Előzmény: kiggyo (50072)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50074

Egyelőre eléggé túlméretezett szerkezetek. Aztán majd lehet itt is előkerül az olcsósítás ha tömegtermék lesz. Az árverseny nagy úr.

Hihetetlen amit művelnek e téren az autóiparban is.

Előzmény: Törölt nick (50073)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50073

Alaposan átnéztem az SMA-mat szerelés közben, és villamos gyártómérnökként is csak csettinteni tudtam! Más inverterre nincs rálátásom ugyan minr neked, de ha ezt a szintet hozzåk, "öröm" lesz hozzányúlni, ha majd kell valamiért ;) De a kinézete lapjån nem egyhamar lesz!

Előzmény: kiggyo (50059)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50072

Magyarul:

 

Legrosszabb = legrosszabb.

 

Tehát a legrosszabb, hogy cserélni kell, ha ezzel számol nem fázik rá. Mivel szinte biztos hogy javítható lesz. Az meg jobb mint a legrosszabb. 

 

Nem tudok magyarabbul írni, ne magyarázz bele mást.

 

Észérvek helyett jó lehet még a sértegetés de az a te kenyered, nem akarom elvenni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (50071)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 50071

Te, kedves orákulum, mit javasolsz a kedves ide tévedőnek?????

Úgy számoljon, hogy az invertere nem lesz könnyen és gyorsan javítható, valamint passzív hűtésű típusokat keressen!

Pontosan a te ajánlatoddal ellentéteset.

 

Kb. ez az oka annak, hogy szóvá is tettem, odaírva azt is, hogy ez az én véleményem.

 

Az, hogy később már 20-25 éves inverter cseréjének szükségességét, esetleges javíthatóságát kezded a legrosszabb forgatókönyvnek előadni, csak a komolytalanságodat mutatja.

Előzmény: kiggyo (50066)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 50070

Trollkodj mással, én nem vagyok vevő rá.

Gyorsan összejött. :))

Előzmény: kiggyo (50067)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50069

Már rémlik valami, csak nem tudtam hogy ő a natis csávó.

Előzmény: szocske_ (50068)
szocske_ Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 50068

"Te, kedves orákulum, mit javasolsz a kedves ide tévedőnek?????" 

ugyan mit, hogy vegyen NATI-t mert az milyenjó már :D

Előzmény: kiggyo (50066)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50067

"Én csak egy céget kérek megmutatni, aki kicserélgeti a HMKE inverterben a kiszáradt elektrolit kondenzátorokat."

 

egy ezzel foglalkozó hivatalos szervíz a sok közül:

http://napelem.net/magyar_napelemes_ceg/inverter_szerviz.php

 

Egy általánosabb célú szervíz a sok száz közül:

http://www.inverterszerviz.hu/

 

És mint írtam keress meg, megjavítom én is.

 

És azoknak akik nem ismerik a google-t (látom te is közéjük tartozol). Próbád ki nagyon jó!

http://lmgtfy.com/?q=inverter+szerviz

 

"Ugyanis egy idetévedt érdeklődőnek olyan választ adott az olvtársunk, hogy a HMKE üzemelése során ilyen egyszerű és könnyen javítható0 fejleménnyel kell majd számolnia.

Akkor bizonyára akad legalább egy cég az országban, amelyik ezt az egyszerű műveletet elvégzi.

 

Ha nem akad, akkor igencsak megkérdőjelezhető az adott tájékoztatás megalapozottsága, sokkal inkáébb a félrevezetés kategóriája, semmint egy hozzáértő jó tanácsa."

 

Neked kurva mindegy hogy segítő szándékkal ír-e itt valaki bármit is vagy sem, a lényeg hogy kötözködni tudjál. 

 

Volt egy kérdés a kérdezőtől, hogyan tudja maximalizálni az élettartamát az inverternek. Mérnöki oldalról (ez a szakmám, ezzel foglalkozom) leírtam hogy nagy általánosságban mit tehet.

Én erre válaszoltam segítő szándékkal.

Te meg kötözködsz.

 

Trollkodj mással, én nem vagyok vevő rá.

 

Előzmény: Törölt nick (50063)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50066

"Számoljon, a papír elbírja. :))"

 

Nem értem mi a fene bajod van, tényleg vegyél be valamit.

 

HA azt mondom lehet javítani akkor az a bajod, ha azt hogy számoljunk mégiscsak egy cserével akkor az.

 

Te, kedves orákulum, mit javasolsz a kedves ide tévedőnek?????

Előzmény: Törölt nick (50060)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -2 0 50065

 

A kiszáradt elko olyan, mint az indián dögöltt lova: le lehet szállni róla.

Akkor talán legyél szíves ennek az úrnak címezni a kioktatásodat!

 

 

kiggyo 27 órája
0 0 50040

Az inverterek jellemzően javíthatóak HA baj van. Nem azok az elromlós fajták. A kondenzátorok kiszáradása a fő hibaok, ez normális (és könnyen javítható).

A meleg és a nagy feszültség gyorsítja a folyamatot, ez ellen árnyékos, szellőző helyre telepítés és a minél alacsonyabb sztringfesz (pl 2 sztring párhuzamosan) talán a legjobb védekezés.

Meg a ventilátor nélküli inverterek kerülése.

 

Előzmény: teleko (50039)

Előzmény: Qqberci (50064)
Qqberci Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50064

A kiszáradt elko olyan, mint az indián dögöltt lova: le lehet szállni róla.

 

A technológia ugyanaz, mint a nagy szünetmentesekben vagy a nagyobb inverteres hegesztőkészülékekben. A probléma nem annyira az, hogy ki javítja, hanem, hogy mi van addig. A komoly berendezések modulárisak, egy elko-hiba okozhat teljesítménycsökkenést, de nem okozhat üzemképtelenséget. Az adott modul cseréje után a javítást majd elvégzi a szakműhely. Szándékosan nem írok céget, de bármelyik nagy szünetmentes forgalmazója csinál ilyet.

 

Persze ha veszel egy kici occo kinait, akkor lehet, hogy szívsz vele pár év után...

Előzmény: Törölt nick (50063)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -3 0 50063

Én csak egy céget kérek megmutatni, aki kicserélgeti a HMKE inverterben a kiszáradt elektrolit kondenzátorokat.

 

Ugyanis egy idetévedt érdeklődőnek olyan választ adott az olvtársunk, hogy a HMKE üzemelése során ilyen egyszerű és könnyen javítható0 fejleménnyel kell majd számolnia.

Akkor bizonyára akad legalább egy cég az országban, amelyik ezt az egyszerű műveletet elvégzi.

 

Ha nem akad, akkor igencsak megkérdőjelezhető az adott tájékoztatás megalapozottsága, sokkal inkáébb a félrevezetés kategóriája, semmint egy hozzáértő jó tanácsa.

 

 

.. megint elgurult a bogyód?

 

Szerényebben kellene előadnod, nagyon messzire vagy attól, hogy alapod legyen beszólni nekem.

 

Előzmény: Törölt nick (50062)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50062

Maraggyámá... megint elgurult a bogyód?

Előzmény: Törölt nick (50061)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -2 0 50061

Vagy vidd el egy fronius szervizbe. Vagy hegesztőgépesekhez, ugyanez a technika, nagy volumenben javítják őket több helyen is.

Itt is írta valaki régebben hogy 40 ropiért megcsinálják.

Vagy sorolhatnám.

Egy céget tudsz mondani, aki kicserélgeti a HMKE inverter kiszáradt elektrolit kondenzátorait?

Előzmény: kiggyo (50056)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -2 0 50060

Ahogy mondani szoktuk: számoljon mindenki 15-20 év múlva egy cserével, az a legrosszabb ami történhet.

Számoljon, a papír elbírja. :))

Előzmény: kiggyo (50059)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50059

A inverterekre visszatérve: amit eddig láttam belülről (sma, fronius, se) elég korrektül összerakott, dokumentált egyszerű ipari szerkezetek. 

Ahogy mondani szoktuk: számoljon mindenki 15-20 év múlva egy cserével, az a legrosszabb ami történhet. 

Azán ha javítható lesz akkor öröm, ha nem akkor meg az lesz amivel számoltunk.

Kicsit azért fázok a többkomponenses rendszerekről (mint az se) hogy 20 év múlva vajh kompatibilis lesz-e , de ez már az én hülyeségem.

Előzmény: Törölt nick (50057)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50058

Sajnos olyan is van. Ez a szakmám, bár már nem ebből élek. Az utóbbi idők termése azt mutatja hogy a kidobásra ítélt dolgok 90%-a simán menthető.

Legjellemzőbb a dc/dc tápok kondijának fáradása.

De volt mosogatógép vezérlés szakadt ellenállása, lumia telefonban szakadt biztosíték, stb. Na még az ólommentes forrasztások...

 

Előzmény: Törölt nick (50057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 50057

Ugyan nagyrészt egyetértek veled mint szakmabeli, de sajnos a vezérlése miatt lehetnek trükkösek ezek.

Ha letilt a procija hiba miatt, azt csak gyári programokkal, programozással tudod kiütni. Másrészt, ha pl. íráshibás lesz a flash csip amibe logol stb. az már nem a triviålis kategória...

Előzmény: kiggyo (50056)
kiggyo Creative Commons License 2016.11.05 0 0 50056

Gondolom nem kérdeztél még sehol utána azért vagy ilyen biztos a dolgodban.

 

Ha elromlik az invertered keress meg, megjavítom neked. Nem most lesz hidd el, tartós darabok. Villámcsapott hamarabb lesz.

 

Vagy vidd el egy fronius szervizbe. Vagy hegesztőgépesekhez, ugyanez a technika, nagy volumenben javítják őket több helyen is.

Itt is írta valaki régebben hogy 40 ropiért megcsinálják.

Vagy sorolhatnám.

Egyszerű, javítható berendezések, szedj szét egyet egyszer. Vagy olvasd el a workshop manualját.

 

Szerintem elkanyarodtunk a témáról már nagyon, hagyjuk rá, nem is értem miért ragozod a kérdést.

Ha félsz tőlük ne tegyél fel napelemet. Ha felteszel számolj egy cserével 20 év múlva, aztán majd meglátjuk kell-e. Ha drágák lesznek az inverterek akkor lesz aki javítsa, ha tizedáron lesznek addigra (erre tippelnék) akkor meg veszel újat és kész. 

Előzmény: Törölt nick (50050)
erbe Creative Commons License 2016.11.05 0 0 50055

Egy éve tettem fel Diehl AKO Platinum invertert. 6 kW, 3 fázisú. A háza hatalmas, vastag, hátul bordás öntött  alumínium teknő. Bármikor tapogattam eddig, mindig hideg volt. Gyári adatai szerint kimagasló a hatásfoka. Hasonlóan jó a Fronius is. Már 1 kW fölött elkezd dünnyögni. Mivel házon kívül van a ventillátora, biztos nem lesz "örök élet + 1 nap". PC ventillátorok is elég hamar elkezdenek nyikorogni a kosztól. Jobban aggódok a Froniuszom ventillátora miatt, mint a falubeli Platinum kondijai miatt. Igaz, a ventilátor könnyebben hozzáférhető. :-)

Előzmény: kiggyo (50046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!