Keresés

Részletes keresés

Ricciardo Creative Commons License 2020.04.13 0 0 17799

Hosszu evek kellenek hogy annyira megszokd a fajdalmat hogy kevesbe fajjon. Fajdalomcsillapito segit enyhiteni.

Előzmény: gdaniel25 (17797)
watson75 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 17798

f.csillapítót szedsz? kellene. diklofenák, donalgin, algo. ha nem szeded, a fájdalom károsítja az idegvégződéseket, mindig fájni fog.

torna, Kriston vagy egyéb medencetorna segíthet elviselni.

urológust meg el kell kerülni, mert csak árt.

ez az én véleményem.

Előzmény: gdaniel25 (17797)
gdaniel25 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 17797

Sziasztok,

Nekem a fő kérdésem az lenne, hogy kb. mennyi idő, amíg végleg elmúlnak a tünetek krónikus pr gyulladás témában? Illetve, hogy a Pollstimol-Cernil mennyire kamu, tud e segíteni? AB-t már nem akarok szedni.

Lassan 3 hónapja hullámokban törnek rám a fájdalmak. Főként húgycső égés szexuális aktus után és ülés közben/után szúró, kényelmetlen, nyomó érzés gát/végbélnyílás tájékon. 1 hónapos Savulin szedésen túl vagyok, 3 urológus látott már. Nem bakteriális gyulladást állapítottak meg mind a hárman. Vizelettenyésztés, ultrahang, ondóteszt, STD és vérvétel negatív.  A pr masszázs után 1-2 hétig tűrhető a lét. Volt olyan hét, hogy teljesen tünetmentes voltam, majd megint visszajöttek a fájdalmak. Vizelés után nekem is van ez az elcsöppenő érzés, pénisz tövében nyomó érzés. Mintha nem tudna minden vizelet kijönni elsőre, és olyankor még egy gáttáji nyomás tud segíteni. Volt olyan, hogy ondóürítés után teljesen oké volt, nem jött semmilyen panasz, majd egy hétre rá egy ürítés után megint az egész fájdalmas periódus elölről kezdődött. Én is hasonlóan érzek, mint, ahogy sokatok írja, hogy mentálisan már nehezen bírom és nagyon nehéz így létezni. Azt megtudom én is erősíteni, hogy a nem megerőltető mozgástól (pl. séta, jóga) enyhülnek a panaszok valamelyest.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

M.Lacy Creative Commons License 2020.04.07 -1 0 17796

Igen alulműködik a hasnyálmirigy, kevesebb enzimet termel a kelleténél. Pangrolt szedek rá, viszont ezt sem lehet állandóan - ennek is vannak mellékhatásai, mint mindennek. Ami a SIBO-ra jó hatással van az a Betain HCL. Ennek a használata is erősen egyénfüggő: sokaknak kimondottan jót tesz, javítja az emésztés hatásfokát, viszont vannak akik nem tolerálják és nincs is rá szükségük. Nemrég próbálkoztam a Gallmet nevű készítménnyel erről még nem tudok véleményt mondani - akár hasznos is lehet.

 

A másik probléma nálam a fruktóz emésztési zavar. Ezt kizárólag diétával lehet kezelni. A gyümölcsöket megszorításokkal lehet kis mennyiségben és cukor helyett szőlőcukrot kell használni. Most ahhoz képest ahogy voltam jobban érzem magam és ennek örülök. Arra gondolok, hogy akinél gyengül az emésztés hatásfoka, annál az emésztőrendszerben túlszaporodnak a patogén mikroorganizmusok baktériumok, gombák, stb... Ez nagymértékben leköti az immunrendszert, amelynek így már nem marad elég kapacitása arra, hogy leküzdje a más helyeken jelentkező gyulladásokkal. Az hogy kinek mi használ az teljesen egyéni dolog, általános érvényű mindenki számára ugyanúgy használható megoldások nincsenek, mert minden eset más. 

Előzmény: Asshurnasirpal (17795)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2020.04.06 0 0 17795

Milyen  enzimeket használsz? Ha jól emlékszem, nálad volt SIBO, fruktózprobléma, és mintha a hasnyálmirigy enzimszintjeid sem lettek volna rendben.

 

Előzmény: M.Lacy (17794)
M.Lacy Creative Commons License 2020.04.06 -1 0 17794

Sikerült megoldani. Enzimpótlásra van szükség, azzal egész jól elvagyok.

Előzmény: Asshurnasirpal (17793)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2020.04.03 0 0 17793

Végül a bélproblémákat sikerült rendezni valamennyire?

 

Előzmény: M.Lacy (17790)
vidrabob84 Creative Commons License 2020.03.30 0 1 17792

Igen ez az.

TripleB1976 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 17791
Előzmény: vidrabob84 (17789)
M.Lacy Creative Commons License 2020.03.30 -1 0 17790

A koffein az durván tudja fokozni a gyulladásos tüneteket. Nálam is ez volt, úgyhogy teljesen abbahagytam a kávét és a teát is - ez sokat segített. Ráadásul, elég sokat ittam (napi 3-4) és állandó vizelési ingerem volt. Literszámra távozott a vizelet, alig tudtam annyi folyadékot meginni, hogy pótoljam - nagyon erős volt a vízhajtó hatása. Elég nehéz volt abbahagyni, de megérte, mert jelentősen csökkentek a tünetek. Csak javasolni tudom a kávé/tea/kakaó/kóla elhagyását. A séta pozitív hatását szintén meg tudom erősíteni. Ami a biztosan árt még az a tartós órákon át tartó ülés. Szerintem a sok ülés gátolja az alhasi szervek vérellátását ami szintén fokozza a gyulladásos tüneteket.

Előzmény: vidrabob84 (17786)
vidrabob84 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 17789

Autóba vettem ezt a prosztata kímélő anatómiai párnát, azóta semmi gondom vezetés közben. A motor viszont egyértelműen problémás. Még mindig a rázkódásra gondolok, az lehet ott a baj forrása.

watson75 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 17788

voltaren kúp abszolút jó.

Előzmény: vidrabob84 (17786)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.29 0 0 17787

Én ha puha ülésen ülök, ahol az ülőcsontok mélyen benyomódnak és a szivacs a gátat is nyomja, akkor néha elkezdenek ott szurkálni az idegek. Fészkelődésre elmúlik. Lehet, hogy neked is túl süppedős az ülésed?

Előzmény: vidrabob84 (17786)
vidrabob84 Creative Commons License 2020.03.28 0 1 17786

Viszonylag tünetmentesebb időszak után tegnap felültem a motorra és mentem egy rövid kört, sajnos mára meg is lett az eredménye. Elkezdett feszíteni az alhasam, gyakrabban vizelek, a fenekemnél mintha egy dugó lenne... szóval rendesen érzem a prosztatámat.  Pedig alig 10 km-t mentem, lassan is mentem (egy Simsonnal voltam), jól felöltözve, nem fáztam. Egyetlen dologra tudok gondolni, ez pedig a rázkódás a motoron. Ahogy egyre jobban figyelgetem magamat, én is észrevettem dolgokat, amik súlyosbítanak a helyzeten.  Ha sokat ülök, akkor rendszerint rosszabb. Ha a lábam átfázik, rosszabb. Bármilyen keveset is motorozok, bármilyen jó időben, utána mindig ramatyul vagyok. Itt tényleg már csak a rázkódásra tudok gondolni, hogy az is bedurranthatja. Ami viszont rendkívül jó hatással van rám, az a napi másfél óra gyaloglás, utána olyan ellazult érzésem lesz, jól esik.  Én észrevettem még valamit. Ha sok a napi koffein bevitelem, a tüneteim rosszabbak. Egy kávé reggel, délben egy másik, és délután egy pohár kóla, és végem van aznap. Biztosan a koffein is valamennyire irritálja a prosztatát, gondolkodom a teljes elhagyáson is már.

Tünetcsökkentésre mit szoktatok szedni ilyen esetben mint nekem van most a motorozás után? Van itthon egy teljes doboz Voltaren kúpom, az segíthet valamit?

Fickooo Creative Commons License 2020.03.25 0 0 17785

Sziasztok! Kis segítség kellene, és remélem nem OFF a téma. Több éve fennálló végbélnyilás körüli ( speciel a végbél nyilástól kb 2-3 cm re lévő véknyabb bőrréteg) viszketésem van. Én ugy érzem hogy összefüggésben van a prosztatával, mert ejak után kb fél-1 órával nem mindig de nagyon gyakran jelentkezik. De ugy összességében is gyakran, aztan hirtelen elmulik. Van h napokig semmi. Tükrözésem sosem volt, viszont bőrdokinak mutattam ,és azt mondta ott az a bizonyos börréteg száraz, lehet gomba..kaptam flukot rá, de az sem használt. Egyéb ötlet, v tükrözés kell ilyenkor? Van másnak is hasonlo? Köszi

edmund67 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 17784
Előzmény: Sueyei (17783)
Sueyei Creative Commons License 2020.03.25 0 0 17783

Visszaolvastam, neked TRUP és TUIP műtéted volt egyszerre. Az utóbbi mit jelent?

Előzmény: edmund67 (17780)
edmund67 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 17782
Előzmény: Sueyei (17781)
Sueyei Creative Commons License 2020.03.25 0 0 17781

Köszönöm. Megadnád a nevét esetleg?

Ő is most újabb antibiot kap és várnak.

Előzmény: edmund67 (17780)
edmund67 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 17780

Szia, engem is február elején műtöttek (TURP) a Dél pestiben, 3 nap után elbocsátottak, de otthon másnapra bevéreztem és elakadtam, visszamentem, katéter, újabb 3 nap után ismét elbocsátottak, persze megint elakadtam másnap reggelre, de egy erős hasprésnek köszönhetően kijött egy fél hüvelykujjnyi vérömleny...otthon maradtam táppénzen, 2 hétig szinte ki sem mozdultam otthonról, sok pihenés, napi 2 liter folyadék, semmi megerőltetés, lassan tisztult a vizeletem, kb. 1 hétig volt diszkomfort érzés, kisebb fájdalmak, székletemet kúppal lazítottam. Az urológus azt mondta, hogy előfordulhat bevérzés a műtét után.

Február 4-én műtöttek és március 9-én mentem dolgozni. Az én urológusom tudom ajánlani esetleg.

Előzmény: Sueyei (17779)
Sueyei Creative Commons License 2020.03.24 0 0 17779

Sziasztok, édesapámat febr. elején műtötték, a prosztatájából faragtak le (TRUP). Szépen gyógyulgatott is, de viszont pár napja újra fájdalom és vizelet elakadás lépett fel. Katéter kapott pár napra de ma kivezették a hasfalánál a húgycsövet, a jelenlegi helyzetben nem tudtak más tenni. Kap gyógyszert és 2 hét múlva tükrözés. Történt vkivek hasonló, h a TRUP után ennyire gyorsan visszajöttek a tünetek?

Tud vki használható, netán nagyon jó és szakértő orvost ajánlai aki érdemes lenne felkeresni? Édesapám nagyon el van keseredve hosszú idő óta szenved vele. Bp-Szeged vonalon.

banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 17778

Ha tegnap vettem be az utolsó augmentin duot, és csütörtök reggel vizeletmintát adnék, akkor kimutatna akármit is? Ha ureaplasmara lenne nézve, azt kimutatná? Tekintve azt, hogy az augmentin nem erre való...

Steewiekek Creative Commons License 2020.03.24 0 0 17777

Urzinol-t kezdj el szedni . Vény nélkül kapható , nekem ez segített amikor égett a húgycsövem . 

Előzmény: banánturmix97 (17776)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 17776

Tegnap délután óta, elkezdett égni megint a húgycsövem.. Kezdek már bekattanni. Miután vizelek, akkor kezdi el. Tegnap volt az utolsó antibiotikumos nap. Érdekes, reggelre megszűnt teljesen jórészt. Most megint elölről az égő érzés. 

Előzmény: banánturmix97 (17775)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 17775

Megesett hogy csepegett, és kell párat húzni hogy kijöjjön a húgycsőből a maradék vizelet. 

Előzmény: Fickooo (17774)
Fickooo Creative Commons License 2020.03.24 0 0 17774

sőt vizeletcsepegésnek utana lennie kell! Az van?..

Előzmény: Fickooo (17773)
Fickooo Creative Commons License 2020.03.24 0 0 17773

Sztm tulparázod...ha uh szt nincs vizelet akkor beképzeled....

Előzmény: banánturmix97 (17771)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 17772

Végül nem tettem fel kérdést, de a lényeg ugyanaz.. :D 

Előzmény: banánturmix97 (17771)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 17771

Csak egy kérdés, ha ezt ajánlotta a dokid, és te allergiás vagy, akkor szerintem próbálhatnál mást. Nem tudom, mi számít jónak prosztatánál, de sokat reklámozzák ugye a prostamol unot.. Viszont, szerintem nagyon drága a hatóanyag tartalomhoz képest. Ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza a Vitaking Fűrészpálma kapszula, ráadásul többet, jóval olcsóbban.. A prostamol uno 320mg, míg a Vitakinges 540mg. De még mások biztos hozzászólnak... Lehet, hogy kúppal még jobban is járnál egyébként, mert az ugye kifejezetten ott hat, és a fájdalmat is enyhítené a kúp.

Előzmény: Steewiekek (17770)
Steewiekek Creative Commons License 2020.03.23 0 0 17770

Sziasztok !

 

Most szeretnék én is egy kis tanácsot kérni Tőletek. Előfordult már veletek, hogy a "megszokott" tompa fájdalom helyett egészen erős fájdalmat tapasztaltatok a prosztatánál ? ( nem heréknél , nem is gáttájon hanem rendesen a prosztatánál ) . Nem állandóan, de sokszor érzem. Van amikor napokig semmi , viszont van olyan melós nap hogy egész nap érősen fáj. ( autós futár vagyok) . 3hete voltam pesten a hungária-med be,  ahol a doki azt mondta hogy felesleges ab-t szednem mivel nem indokolja az eredményem alapján ( masszázs utáni vizelet meg PSA szint mérés ). Ajánlotta a pollstimol-cernil szedését de ezt viszont csak csökkentve tudom szedni mivel allergiás vagyok a hatóanyagjára (fű pollenek) . Rendesen rámegy az idegrendszeremre ez a végeláthatatlan itt ott fájdalom meg tünetegyüttesek. Néha már azt érzem depressziós vagyok komolyan. 

 

Jó hogy van Ez a csoport ,legalább tartja bennem a lelket hogy nem egyedül járom ezt a rögös utat ,és közösen keresi mindenki a kiutat ebből a katasztrófális undorító betegségből. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!