Keresés

Részletes keresés

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2933

A gépen tudsz jeget kérni.  Nem jó hír, de gondolom segített, hogy meghozzad a döntést. Mindig ez a legnehezebb. Végre megindulsz a gyógyulás útján

Előzmény: _chillout_ (2926)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2932

Úgy látszik a dokiknál kialakult valami új trend ( vagy csak maguknak biztosítják a folyamatos munkát:))

Tegnap szólt a gyógytornász a fiamnak ( a dokival egyeztetve), hogy kezdheti a már a foci edzést  . Jövő pénteken lesz 3 hónapos.

Azért mennyire számít a kor, ( 20 éves) két hónap normál torna mellett a sérült lába már majdnem teljesen visszanyerte az eredeti izomtömeget. 

Majd megvitatjuk ezt az új trendet:)

 

Előzmény: gurabli (2927)
Nikke Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2931

Köszi.

Pedig meg mertem volna esküdni, de hát azért te mégis csak jobban tudod. :)))

 

Előzmény: L0riana (2929)
gurabli Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2930
Akkor garantált a gyógyulás:)
Előzmény: _chillout_ (2928)
L0riana Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2929

Szerencsére rosszul emlékszel, mozaikplasztikám nem volt, és nem is merült fel ennek lehetősége. De hallomásból úgy tudom, hogy mankózni kell, nem szabad rögtön ráállni, csak hetek múltán.

Előzmény: Nikke (2902)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2928

Fanta narancs a befutó ;-)

Előzmény: gurabli (2927)
gurabli Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2927

Ja, használtam én is úton, jéghideg dobozos Colát:) De egyesek szerint a Sprite jobb, talán azt vegyél:))))))) Kell most a humor, kitartást, de tényleg!!!

 

MR után jobban látod majd. Beszéld majd át az orvossal, biztos, hogy szépen el fogja mondani. Emígy természetesen te tudod legjobban, hogy mik azok az okok, ami miatt tartasz a műtéttől, de ezt már kitárgyaltuk.

Egy biztos: erősnek kell lenni és nem arra gondolni, hogy nem tudsz majd többet sportolni. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. De ez a jövő zenéje. Most meg kellene szabadulnod ettől az állandó fájdalomtól, ez kikészíti az embert, sajnos:(

 

Aztán majd nyitunk egy topicok, ahol virtuális sportokkal foglalkozunk. Tegnap hívtak focizni, indul egy bajnokság és nagyon kellenék, már többször megnyertük a kupát, pár évet kihagytunk, mert szétment a csapat, most majdnem összeállt, azt hitték már megy a játék. Még a tollaslabdát sem merem rendesen. Foci....

Előzmény: _chillout_ (2926)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2926

Na, a hideg üdcsit kipróbálom, köszi nektek a tippet :-)

Már akarom a műtétet. Bármi, csak ez ne, mert ez így nagyon rossz.

Előzmény: gurabli (2924)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2925

Chill, most jossz akkor haza mr-re, meg fogja mutatni ha ujabb ghond van

Dobozos hideg ucsi terdhjlat ala kis hjlitassal pont illeszkedik

Irj mi van, de nemsokara te mar a gyogyultak taborat fogod erositeni, kitartas

gurabli Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2924

A jegelés valóban jól jöhet! Improvizálni: automatából jéghideg dobozos üdítő, beleteker valami vékonyba, pólóba, akármi, repülőn térdre. Had nézzenek a melletted ülők:)

Előzmény: _chillout_ (2922)
gurabli Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2923

Hát, sajnálom:( Lehet, hogy megmozdult, elmozdult, tovább szakadt a sérült meniscus darab. Az bizony nagyon, de nagyon tud fájni. Sőt, tud úgy beakadni, elakadni, hogy szinte folyamatosan fáj:(

Remélem már csökkent a fájdalom és kezd rendbe jönni. Legyen már meg az MR és remélem tudod vállalni a műtétet, amiben én továbbra is hiszek, hogy a legjobb megoldás. Sokat gondolkodtam azon, amiket írtál, hogy vajon én mit tennék a helyedben. Hát, továbbra is úgy érzem, hogy könnyebb lemondani a komolyabb sportról, mint folyamatos fájdalommal élni. Annál talán nincs rosszabb. A műtét nélküli megoldásnál nagyon úgy érzem, hogy igen csak kezdeti fázisban van, nincs róla meggyőző bizonyíték, hogy segítene. Vagy lehet, hogy azoknál jó, akiknek nem okoz fájdalmat a sérült meniscus? Talán 5-10 év múlva megtudjuk, hogy ér e valamit ez az irányzat. Bízzunk benne, hogy igen, mert valóban jobb megoldásnak tűnik.

 

Emígy tegnap este óta nekem is elég pocsék a térdem. Pedig nem tudok róla, hogy valami fronthatás lenne:) Duzzadtabb, ezért nehezebben mozog, teljes nyújtásnál és hajlításnál sokkal inkább húzódik, enyhén fáj. Szokott ilyet csinálni, pár nap és elvileg elmúlik. A fene tudja. Egyszerűen túl sok minden sérült nálam.

Előzmény: _chillout_ (2920)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2922

Már a reptéren vagyok, jégakku nem opció :-(

Le akartam valamit fényképezni (ez az egyik nagy mániám, a fényképezés) szemből, ami egy alacsony kőfalon volt és hát így. Ennyi eszem van. Új sérülés csak nem, de az megint világossá vált, hogy a régi még megvan, nem gyógyult meg titokban.

Előzmény: Arzeen03 (2921)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2921

Pfff... Ez teljesen onkentelen volt?

Tegyel ra egy kis jegakkut.. Lehet, hogy most hajlik, de lehet, par ora mulva mar nem fog..

Remelhetoleg nem szedtel be semmi uj serulest

Ez kb olyan lehetett, mikor en meg az elejen nagy faradtsagomban elfelejtettem a serulest es egyik ejjel kikeltem az agybol, mintha minden rendben lenne, de rogton jott a megvilagosodas a fajdalommal, na meg az orditasommal egyutt

Vigyazz magadra, hogy jott ez a guggolas??

 

Előzmény: _chillout_ (2920)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2920

A humorérzék bizony jól tud jönni olykor... :-))

 

Nekem pl ma nagyon jól jött volna. Az történt, hogy anélkül, hogy átgondoltam volna, mit is művelek, leguggoltam. Egy kicsit úgy is maradtam, aztán sajnos a síráson kívül mást nemigen tudtam csinálni. Pedig nem vagyok sírós, de ez a fájdalom, ez leírhatatlan. És nem a térdkalácsom mögé hasított be, hanem hátul, pontosan a szakadásnál. Ez kb egy órája volt, azótavnagyon fáj, ha rálépek, vagy ha teljesen kinyújtom. Egyébként mozog, nem dagad. Fú, de durva volt!

Előzmény: gurabli (2919)
gurabli Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2919

Meeeekkora:)))))

Ez mellett tényleg nehéz labdába rúgni. Etették volna fénnyel, az segített volna, amatőrök!

 

No, nem poénkodok tovább, mindenki abban hisz, amiben akar, szíve joga. Nem is akarok gúnyt űzni belőle, de amikor komoly a baj, rettentően zavar, hogy mások komoly anyagi hasznokat akarnak húzni a pipamocsokból. vagy éppen az elkeseredett, reményt vesztett emberekből csikarnak ki pénzt.

 

Sosem felejtem el, amikor édesapámat elvittük isiásszal egy csontkovácshoz, aki komoly hírben állt, majd végül csak ott a helyszínen derült ki, hogy valamilyen sámán, de ha már ott voltunk, akkor édesapám is azt mondta, hogy legyen, kíváncsi rá, ugyan mi jön ki ebből az egészből (fájdalmai ellenére nem veszítette el mái napig a humorérzékét). Szerencsére nem engedte nyomkodni, mert szólt, hogy ez fáj és nem engedi tovább, ezért valamilyen szellemi síkon folytatták tovább a szeánszt. A végén elhangzott egy olyan mondat is, hogy segít ez majd, meglátja, csak hinni kell benne, de nagyon. Kint édesapám mesélte a történteket, majd mondta, tudod fiam, hinnék én benne, miért is ne, ha ez segítene, de ha egyszer nem hiszek? Na erre mondjon valamit a sámán:)

 

Mellesleg, ha már ilyen témáknál tartunk: olvastam a Rolling Stone-ban pár éve egy nagyon komoly interjút. Téma: gyógyszermaffia, lobbi, stb. Egy vezető gyógyszervállalat (Pfizer?) embere mesélt igazán érdekes dolgokat. Rengeteg érv hosszas vita tárgya lenne, de a homeopátiás szerekről elmondott véleménye volt az, ami igazán megfogott: mi (gyógyszergyártók) lennénk a legboldogabbak, hogy ha ezek valóban és komolyan gyógyító hatású készítmények lennének. Gyakorlatilag ingyen előállítanánk, minimális ráfordítással a hatóanyagokat, adnánk neki egy fantázianevet, majd komoly haszonnal értékesítenénk. Ami bizonyítottan hatásos, azt már rég átemeltük a kínálatunkba, illetve folyamatosan figyelik a "piacot". Gondolják, hogy mi néznénk tétlenül, hogy egy puffasztott rizs milyen sikeresen kezeli az influenzát?

Előzmény: _chillout_ (2908)
gurabli Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2918

Bele sem merek gondolni milyen euforikus állapotot idézne elő full HD-ben, Dolby Surroundban:)))

 

Hiába, aki tud az tud.

Előzmény: zkovaxxx (2917)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2917

Már a hagyományos tv-n keresztül is minden sikerül neki, akkor gondold el mit tud az öreg a mai modern lapos tv-vel. A projektort szóba sem hozom:)

 

Előzmény: Arzeen03 (2915)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2916

Én meg ezt a mondást hallottam valamelyik nap:

 

"A kóbor kutya seggét is éri néha napsütés! "

 

Na ugye.

Előzmény: Nikke (2906)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2915

zkovaxxx Úr!

 

Nagyon köszönöm, hogy beraktad ezt a fórumot. Különben eszembe sem jutott volna, hogy ÁLDOTTVIZET igyak! Ezt is be fogom szerezni!

 

Mindenképpen átolvasom, megpróbálom majd kiragadni a lényeget ami segitheti a gyógyulásomat, mint pl Mária kelengyéjének az érintése...stb..

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2914

A hit csodákra képes! 

 

Gyurcsók urat is ismerem, de Tihanyi Úr vállal leginkább igy nyilvánosan távműtéteket.

 

Próbáltam elérni a feltüntetett telefonszámon, de nem ő, hanem Mágikus Róza asszony jelentkezett be a számon / az Éjszaka Királynője/ akivel kártyát vettettem majd megállapitotta, hogy az egésznek az az oka, hogy egy szellem ül a bal vállamon, de ezt csak akkor tudja kezelni, ha felkeresem a magán rendelésén kb 10 alkalommal, de engem nagyon olcsón fog kezelni, kb 700 zer forintból ki tudjuk hozni az egész szellemlevételt és rögtön jobban fogom érezni magam, és ő is.

Ezt mondta!

 

Ugye megmondtam, vannak még rendes és együttérző, jó emberek, még ha ismeretlenek is!

Előzmény: zkovaxxx (2912)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2913

üdv!

 

Megpróbálok válaszolni neked én a legnyomibb :)

 

Először is fontos, hogy a térdedet pihentesd is a tornák között, a pihenésre is ugyan olyan szüksége van.

 

Segédeszköz elhagyás, gyógytornász fogja tudni. Mert ha túlterheled a térded, azzal is sokat árthatsz neki és meghosszabitja a gyógyulásod.

 

Lépcső..? Ha jó lesz a rehab osztály, ott lesz lépcsőzés gyakorlás, külön erre kifejlesztett lépcsőn, alacsony lépcsőfokok, magas lépcsőfokok, ott gyakorolhatod.

Most felfelé egészséges láb fellép, mellé a beteg láb, lefelé forditva, előszőr a beteg láb, utána a jó. 

Nem merek lépcsőzni, mert ha a hajlitott beteg lábamra teszem a súlyt, mint pl a múltkor mikor guggolni próbáltam, belehasit az izületbe a fájdalom, próbálgatom, de félek.

Lépcsőzés a megfelelő időben, rehabon majd begyakorolod és megtanulod, ott fog állni a gyógytorni melletted és korrigál.

 

A sebed olyan, amilyen, rendbe fog jönni. Sajnos ez igy alakult, nagyon rosszul mentek nálad a dolgok sajnos. De látod igy is hogy javulsz, nemrég még a mostani állapotodat el sem tudtad volna képzelni, nem? :) Ahogy javulni fogsz, egyre jobban fogsz tudni örülni mindennek.

 

Csövek. Egyik cső hely nekem is fáj, ha egy bizoyos helyzetben hajlitom a lábam. Ha úgy van betéve, megnyomhat egy ideget is, vagy valami, akár fél év múlva is fájhat ott sajnos alkalmanként, legalábbis nekem ezt mondták.

 

Gyógytornászod ezt mondta? Igen? Örüljön hogy nem vágták le a lábát... Maga meg örüljön, hogy nem vágtam pofán. :) Ez vicc volt.

Biztos lehetsz benne, hogy nem rosszindulatból vagy szánalomból mondta, csak most téged nagyon érzékenyen érint minden. Ő egészséges, könnyen tesz ilyen kijelentéseket.

 

Iszappakolást nem tudom. 

 

Gyógyfürdős kúra, menj el reumatológushoz, tud felirni vizi tornát, az nagyon jó!

Ha rendbe jön a sebed, mindenképpen javaslom neked.

 

Orvosokkal kapcsolatban neked kell döntened. Olyan lelkizős vagy, mint én, ez ebben a helyzetben pont nem előnyös. 

Szerintem jobb ha nem teszed fel a sebedről a képet. Ne tedd fel. Szerintem nem azt a hatást érnéd el vele, mint amit várnál.. Egyszerűen nem tudnánk hogy lereagálni a dolgot.. Ez nem egy orvosi fórum, szakmailag fogalmunk sem lenne az egészről, annak semmi értelme, hogy olyanokat irjunk esetleg, hogy tényleg szörnyű, olyat meg biztosan nem fogunk irni, hogy milyen szép.. Ezzel kapcsolatban ez a véleményem.

 

Környezet és annak reakciói..

Ne foglalkozz vele. Átestem rajta. Igen, az emberek néznek. Rossz érzés. 

De mégis, kérdezik a boltban, postán, itt ott ahol többször járok, jobb e már, gyógyulok e, megjegyzik, ha javulást látnak, ez egy jó dolog! A közömbösség mellett vannak figyelmes emberek is! 

Sokszor kérdezték, mi van velem, mondtam, keresztszalag szakadásom volt.. 

Ez bárkivel megeshet. Rögtön megtudtam, a benzinkutasnak is az volt, mutatta is a térdét.. Tapasztalatokat cseréltünk.. Majdnem mindenki ad valami tanácsot és van valami története, ha nem is magáról, hanem a környezetéből, hasonló problémáról..

 

Ez egy teljesen új élethelyzet, mégis valamilyen formában alkalmazkodni kell hozzá. 

 

A hátizsákos dologról fogalmam sincs. Én is vonszoltam magam össze vissza, a kórházba is ki be a nagy táskával, na, az aztán szép látvány volt :) 

 

Teljes értékű életet akkor fogunk tudni élni, ha teljesen el fogjuk tudni fogadni saját magunkat és a körülöttünk lévő dolgokat és azokkal teljesen megelégszünk.

 

Részemről ez azt jelenti, hogy két lány az ágyamban, nyugalom, pezsgőzés, kólázás, házi mozi, vigyorgás, térd fórumozás! :)

 

Lesz belőled ember, most is az vagy, csak ahogy elnézem kicsit magad alatt vagy. Ez is javulni fog, ha rossz a kedved, valami ánt, ird meg, fogunk tudni rá neked válaszolni :)

 

És nagyon jó a Fekete Zsúrló krém, komolyan! 3* kentem be vele  lábam, érzem a hatását! Ugyan úgy ahogy a tapenak is érzem.Ha csak fél százalék, de akkor is!

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2904)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2912

Nem hiszem el, hogy nem vagytok képesek a csodákban hinni:))))))))))))))))))))))

Amit belinkeltél az egy gyenge utánzat. Az igazi a gyurcsók, na ő az isten volt maga pár éve, még saját topikja is van az indexen.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9031429

 

Csak félve mertem belenézni, hátha találkozom ismerős nevekkel ( ugye Arseen, Gurabli):)))))))))))

 

Jó pár éve volt mikor egyszer beleakadtam a csatorna szörf közben, és ott ragadtam kb egy órát mert kíváncsi voltam miként működik ennek a pszichológiája.

 Rabja lettem és  a végén ő csinálta az térdműtétem.:))))

 

Előzmény: gurabli (2911)
gurabli Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2911

:))))))))

én javasoltam volna, csak féltem, hogy nem hisztek nekem:))) Pedig nagyon is segít!!!! Sokkal jobb kedved lesz tőle:)))

Azért ez már annyira a legalja:)))) Időnként elgondolkodom, hogy vajon azok, akik ezt nézik és még hisznek is benne, vajon mi járhat a fejükben. Érdemes a kommenteket is elolvasni:))))

Előzmény: Arzeen03 (2899)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2910

Tudom, hogy lelkis fiatalember vagy, de ezt nem teljesen jól közelíted meg:)

A saját egészségedről van szó és az orvosok simán fel kell, hogy dolgozzák, ha nem őket választod. Hidd el ők nem sértődnek meg.

Ebben csak ego centrikusan szabad gondolkoznod, mert neked csak a saját egészséged, felgyógyulásod lehet a legfontosabb és az orvosok csak eszközök ennek elérésében. Jelenleg a vélemény gyűjtés fázisában vagy.

Meghallgattad őket és másokat is, majd ki kell alakítanod magadban egy álláspontot, hogy melyikben hiszel, melyiknek hiszel jobban abban, hogy téged tökéletesen meggyógyít.

Amikor a döntést meghoztad, már csak egy orvosod lehet, és a másiktól elköszönsz szépen kulturáltan:)

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2897)
gombóc63 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2909

Egyáltalán nem kell félned a szteroidtól, két részletben 4-t kaptam a térdembe, plusz évente legalább 3-t a derekamba kapok. Ekkora mennyiség nem fog mellékhatásokat produkálni, viszont ennél hatásosabb gyulladáscsökkentő nincs ebben a témában. Ha csak a gyulladás okozza a problémát akkor az megoldódik.

Előzmény: Arzeen03 (2896)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2908

Miert nem terjedt el? Mert ez leszoritotta a palyarol :-))))))

 

Előzmény: Nikke (2906)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2907

Egy dologra tudok biztosan valaszolni, a lepcsozesre. Nagyon-nagyon sokaig nem tudtam lepcsozni, meg akkor sem, amikor mar hajlott a terdem valamennyire. A lepcsozeshez ugyanis combizom is kell. Hiaba vagyok kepes behajlitani a terdem, ha nem eleg eros a combizmom, hogy felhuzza a testsulyomat. A lefele lepcsozes meg most is nehez, elsosorban a fajdalom miatt, vagy inkabb a fajdalomtol valo felelem miatt (mindig ez volt az a szog, amikor belehasitott a terdkalacsom moge az a borzaszto fajdalom). Szoval lefele kapaszkodva megyek, hogy barmikor "be tudjak fekezni". Hozzateszem, en meg a mutet - es sokkal kisebb mutet - elott vagyok, de a lepcsozes szempontjabol ez masodlagos.

 

A hatizsak inkabb psziches lehet. A hat az egyik legterhelhetobb reszunk, a lab pedig a masik. Az, hogy a terded a testsulyod alatt nem faj, plusz 20 dekat vagy akar 2 kilot pedig megerez, nem realis, mas lesz ott a hatterben.

Ugyanigy az emberek elfogadasa. Nem tudom, mit lat rajtad egy vadidegen azon kivul, hogy mankoval kozlekedsz. Esetleg inkabb te vagy az, aki a sorsaval, onmagaval valo elegedetlenseget kifele sugarozza. Ezen nehez valtoztatni, de a vilagot szidni nem erdemes.

A sebhelyed: mi nem tudhatjuk, hogy hogy nez ki a sebhelyed, a gyogytornasz viszont igen es azt is, hogy hogy kene kineznie. Es ha o azt mondja, hogy orulj, hogy nem vagtak le a labadat, akkor tenyleg orulj, hogy nem vagtak le a labadat. Mindent megteszel, hogy gyogyuljon a sebed, mostmar csak turelem kell es elfogadas. Igen, neha nem az jut, ami jarna, amit varunk. Az elet hol szar, hol még szarabb, de ez jutott, ezzel kell megtanulnunk egyutt elni. Es nem, nem beszelek konnyen, en is kivettem a reszem a szivasokbol, ahogy szerintem az emberek tobbsege es persze mindenkinek a maga baja a legnagyobb. De amig te nem fogadod el a megvaltozott elethelyzetedet, addig onkentelenul is ezt az elegedetlenseget fogod sugarozni a kornyezeted fele, nem csoda hat, ha sajnalni fognak.

Nekem van amputalt labu, nagy gyereket elveszitett, csaladjat elveszitett ismerosom, en magam is elszenvedtem sulyos csonkitast, ami bizonyos dolgokat visszavonhatatlanul megvaltoztatott az eletemben. Ezen nem lehet par honap alatt tul lenni, ez egy gyaszfolyamat, amin vegig kell menni. Ez egy ut, amit nem lehet elcsalni, levagni, meguszni. Hogy fogsz-e teljes eletet elni, azt csak az orvosod tudja megmondani, te pedig annyit tudsz tenni, hogy bizol benne, megfogadod a tanacsait es turelemmel varsz.

Előzmény: Chopper63 (2904)
Nikke Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2906

Ezzel a módszerrel lényegesen könnyebb lenne az élete mindenkinek. Nem is tudom, hogy nem terjedt el jobban! :-))

 

Az fb-n olvastam, lehet már régi, de nekem ez most nagyon találó:

 

"a reményhal megdöglött, új kedvencem van:

  a szarok rája".

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2899)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2905

:-))))))))))))))))))))))

Előzmény: Arzeen03 (2899)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2904

Sziasztok.

 

Szeretnék kérdezni térd gonddal kapcsolatban.

 

1-hogyan hagytatok el minden segédeszközt?

2-amikor elhagytatok mindent,akkor már tudtatok lépcsőzni?

3-hogyan kell megtanulni lépcsőzni?Elindulok,és kész,vagy megy,vagy nem?Fontos hány fokban hajlik a láb?Mennyit lehet lépcsőzni,ugy is túlterhelhető gondolom.

4-Miért kap frászt mindenki a sebemtől,amikor most meglátja még mindég?(Hétvégén teszek 1 képet fel róla!)Olyan szánalommal nézett rám tegnap a gyógytornászom,amikor megnézte a sebhelyet..

 

Ennyit mondott:Örüljünk,hogy nem vágták le a lábát..És ezzel elfordult.

 

Nagyon elszomorit..Nem értem.Azt várnám,azt mondja már valaki alakul,jobb az állapota,de semmi.

 

5-A csövek helye végig nagyon sokat fájnak.Ez meddig normális?Ti csak tudjátok,hisz mind átéltétek,sajnos vannak akik többször is..

 

Ne kiméljetek,a valóságot irjátok!

Én gyűlölöm a köntörfalazást, a rébuszokban beszélést!

Szeretem tudni konkrétan mivel állok szembe,úgy tudok tenni azért,valami jó legyen,jól döntsek akármi.

 

6-Olvastam klassz iszappakolásokról is,amik oldják akár a hegesedett letapadt dolgokat..Volt valaki ilyenen??

7-Hogy lehetne bejutni egy gyógyfürdős kúrára,ami olyan rendszerű mint akár egy rehab?Lehet feltétele 10 éven át próbálkozzanak az emberrel normál rehabon,és ha nem oké,akkor kapnak oda pl beutalót a betegek?

 

Sok kérdés forog a fejembe,mert dolgozni kellene,talpra állni,de nem évek alatt.

 

8-gyógytornász komolyan kérdezte..ezek után az orvosomhoz visszamegyek?Ez is elgondolkodtatott..A nagy műtétemet nem az végezte,aki az egészet elvállalta,és máig normálisan teszi dolgát.Bizok benne,rendes.A másik orvossal sincs bajom..Hogy igy jártam,annyi minden függvénye.

 

Az a nyomi fertőzés..na az nem kellett volna.Honnan jött,hogyan lett,na ez örök titok marad úgy tünik..

 

Annak iszom a levét.Az hozott magával millió más bajt..

 

9-környezetemben az emberek olyan szánalommal,olyan nézéssel reagálják le látványomat:Na ebből se lesz többet ember..

 

Hát a remény hal meg utoljára..

 

10-mi is a célunk:teljes értékű életet megpróbálni ujra élni..Ezt ki mennyi idő alatt érte el??

 

11-amikor már tudtatok rendesen járni,egy napon mennyit lehet járni,terhelni,használni??

 

12-A háti zsákom súlyát nem szereti a lábam,pedig alig van benne valami.Másképp nem tudom a holmimat vinni.Nagy teher a térdnek ezek szerint?Kézben sem jobb szerintem.

 

Nem viselem jól,azaz sehogyan az emberek azon nézését,amikor leri róluk..na ebből se lesz többet ember.Nagyon rosszul esik,és kezelni se igen tudom már ujabban..

Lesznek emberek az életemben,nagyon közeliek,akiknek soha nem fogom megmutatni..mert úgy leamortizálnának lelkileg..hagyjuk is..

 

Bocsánat a millió kérdésért.

Lehet senki nem reagál rá..Remélem nem haragudtatok meg rám..Bocsánat..

 

De legalább kiirtam magamból az aktuális kinokat.

 

Ha mégis irna valaki,akár csak 1 kérdésemre is választ..nagyon szépen köszönöm!

Fájdalom mentes napot mindenkinek!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!