Keresés

Részletes keresés

kiwwike Creative Commons License 2010.06.04 0 0 39
Na ez meg olyan jól sikerült, hogy mindjárt ezer képet sikerült elküldenem és minden jóindulatom ellenére még törölnöm sem sikerült:(
Előzmény: kiwwike (38)
kiwwike Creative Commons License 2010.06.04 0 0 38
Na a képet nem sikerült csatolni, most újra megpróbálom:)
Előzmény: kiwwike (37)
kiwwike Creative Commons License 2010.06.04 0 0 37
Sziasztok !

Végigolvastam a hozzászólásaitokat és eléggé elkeseredtem.
Nekünk a következő a nyomorunk:
Van egy kétszintes házunk, két éve vettük és újíttattuk fel. A ház egyébként 1910-ben épült, mészkőből. A kivitelezők mindkét emeleten úgy oldották meg a falfelújítást, hogy egy vázra gipszkartont szereltek a régi fal elé. Ez fent működik is, viszont a földszinten nem, mivel az alsó szint utca felőli részének egy része a hátsó fal pedig teljes egészében a földfelszín alatt van, így aztán elkezdett dohosodni, penészesedni a fal.
Természetesen mi is próbálkozunk az Aquapollal, mint utólagos 'szigetelési' módszerrel, eddig kevés sikerrel. Az állapot viszont tarthatatlan - leginkább élhetetlen - így eldöntöttük, hogy a föld alatti részeket utólag szigeteltetjük.
Olvastam már mindent, de laikus lévén döntésképtelen vagyok az eljárásokat illetően.
Van valakinek ötlete mivel lenne a leghatékonyabb ?
Csatolok egy rajzot a könnyebb érthetőség kedvéért:)
Minden hozzászólásért nagyon hálás lennék!
KalásziM Creative Commons License 2010.05.23 0 0 36

  helló !

 

 Megvezettek  !

 

 Olyan anyag nincs a mi elzárná a nedvességet !

 

 

 Viszon van elég jó megoldás más elven.

   van egy un. buborékkéző beton adalékanyag, amit a szigorúan cementes vakolathoz adagolnak, megfelelő homk kell , un élesszemű folyami homok  ezzel vakosz és kapsz egy megfelelő pincefalat.

 

 Kutakodj, létezik a technológia, Pesten a fukció váltott pincékben elég jól megoldották  !

 

 Ja ez kő ? akkor bonyolultabb a móka - téglára gondoltam.

Előzmény: podani (35)
podani Creative Commons License 2010.05.23 0 0 35
Sziasztok,

Van egy boltíves kő pincém aminek nyirkosodik a fala, külső szigetelése nehezen lenne megoldható. Ajánlották hogy valamilyen műgyantás anyaggal kéne bevonni, ami tapad ilyen felületre, és a nedvességet elzárja a belső tértől. Tudtok ajánlani erre valamilyen terméket amit ki lehetne próbálni? Köszi
luigi106 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 34
Köszi szépen a válaszokat.
Előzmény: csepcsanyi (33)
csepcsanyi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 33
Igen, az. Amit építkezéskor a fal alá tesznek. Pont erre való.
Előzmény: luigi106 (32)
luigi106 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 32
Ez valamilyen kátrány alapú szigetelő tekercs?
csepcsanyi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 31

Bármelyik építőanyagtelepen, tekercsben, 5000-6000 körül van egy 10 méteres.

A ház fele kész van, most technológia-váltás lesz, mert égetetlen agyagtégla-falba jutottam, és fűrészeléskor erősen omlik, nehéz bedugni ezt a hajlékony lemezt, most acéllemezt szabatok ki 35 cm-es darabokban, természetesen a fal vastagságában, ami 60 cm, elviszem horganyozni, és fűrészelés után kalapáccsal bekocogatom. Majd dobok fel róla képet, ha csinálom.

Előzmény: luigi106 (30)
luigi106 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 30
Milyen szigetelőlemezt használsz?
És hol lehet kapni?
csepcsanyi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 29
Én nem hiszek az ilyen aqapol-hókusz-pókuszokban, és másra sincs pénzem, ezért igy csinálom: fuga-fűészelés ytong-fűrésszel, méterenként bele a 4 mm-es szigetelőlemez, fangli malter, fugák begyömködése, és lehet tovább haladni. Az illesztéseknél lehetőség szerint bővíteni kell a nyílást, és egymásra csúsztatni a lapokat, esetleg bitumenes sziloplasztot is lehet rá kenni. Nagyon passzentos, repedés eddig nem keletkezett. A gádor-oszlopoknál alá lett támasztva, és egyik nap egyik fele, bele a lemez, malter, másnap a másik fele lett befűrészelve.
krizso1 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 28

A ház előtti kb. 20 nm-es beton teraszt, fával szeretném burkolni. Emiatt a "csupasz" betont valamilyen vízszigetelő anyaggal le kellene kennem. Ezt csak onnan tudom, hogy valaki mondta. Az viszont nem mondta, hogy erre mi alkalmas.

Ebben ha valaki tudna segíteni, esetleg az anyag gyártójának a megnevezésével is, szuper lenne.

 

Köszönettel,

 

Krizso

eszterrr Creative Commons License 2010.04.10 0 0 27

Sziasztok!

 

 

Azt meg tudjátok mondani, hogy mennyibe kerül ez az aquapol készülék? Beszereléssel mindennel együtt?

 

 

Köszönöm,

 

Eszter

kuzo3 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 26
Ez nem volt egy túl szakszerű hozzászólás, mert az aquapol hatásmechanizmusa ezt a jelenséget megszünteti.
Előzmény: yukon2 (24)
yukon2 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 24
Kedves Mixgyuri!
Lehet, hogy te tévedsz, mert a salétromsóval telített vakolat is tud a levegőből vizet szívni magába. (pl sótartó az asztalon! Kérdezd meg a feleséged, miért szokott rizsszemeket belerakni?!) Így előállhat az a helyzet, hogy noha a fal belül száraz, de a felszíne nedves. Ez általában akkor szokott szembetűnő lenni, mikor nedves, esős időjárás van. Mikor süt a nap, akkor kiszárad. Szerintem ez lehet a probléma. A megoldás a vakolatcsere lehet.
Előzmény: MixGyörgy (20)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.02.18 0 0 23
Itt is jelzem, hogy sajnos az Aquapol-működhet vagy sem? topic indoklás és nyom nélkül törlésre került. Leszámítva a Google cache-t, így sikerült rekonstruálnom, néhány hiány van még.
536-537
547-564
568-570
811-846
901-
ezek hiányoznak.
Ha netán valaki lementette és úgy olvasta, és megvannak neki a hiányzó hozzászólásokat tartalmazó részek, örülnék ha elküldené a publikus mailemre.

Készítek egy Aquapol-sorozatot a blogomban, ahhoz kell. Nagy része már kész is van:
Ha működne az Aquapol, örökmozgónk is lenne
Milyen fura tapasztalataink lennének egy MŰKÖDŐ készülék közelében
Hogyan lehet eladni egy nem működő terméket?
Előzmény: MixGyörgy (20)
Kerítésmánia Creative Commons License 2010.02.11 0 0 22
A falba kerülő dűbelek a pakkerek. Mielőtt nekiállnál elvégezni a javítást és költenél rá érdemes alkalmazástechnikussal megnézetni a problémát. Ha alumínium pakkereket kell használni az adott injektálási feladathoz akkor 100 db kb 80.000.- Ft-ba kerül netto.
Előzmény: gordonflash (21)
gordonflash Creative Commons License 2010.02.01 0 0 21
Sziasztok

Tudna valaki tanácsot adni, hogy injektálós technológiához szelepeket hol lehet beszerezni, amit a falba kell berakni!?
Esetleg a besajtoló berendezés kölcsönözhető e valahol?
Milyen injektáló anyagok vannak?
Kemikál szilikofób injekteten kívül!?
Érdekelne mérőműszer kölcsönzés is!
MixGyörgy Creative Commons License 2009.10.12 0 0 20
Nálunk több mint egy éve van felszerelve ilyen készülék, de a falak azóta is nedvesek, ráadásul, már a külső oldalukon is felpattogzott a vakolat. Akik felszerelték, azok kijöttek méricskéltek, és azt mondták, hogy ne a szememnek higgyek, hanem az ő mérési adataiknak, és nézzem csak meg, hogy a mért értékek alacsonyabbak mint korábban...
Ebből én csak annyit tudok leszűrni tanulságként, hogy a "varázsdoboz" egyszerű megoldás, és igazán hatásos, csak kiegészítő kezelés képen szükséges hozzá, hogy évente egy két alkalommal nedvesség mérés címszóval egy fájdalommentes agymosást is kapjanak az ingatlantulajdonosok.
Igazából még laikusként gondolkodva is szégyenlem, hogy azt gondoltam, hogy felraknak valamit a plafonra, amihez még áram sem kell, és attól majd kiszárad a házam fala.... Minden esetre kényelmes megoldásnak tűnt...
legirepa Creative Commons License 2009.09.19 0 0 19
Édesanyámnál az aquapol lett felszerelve, régi szigeteletlen téglaház zuglóban. Mindig vizesedtek a falak, én 30 éve tudom ezt, ott nőttem fel. Tavaly felszerelték a cuccot, és idénre kiszáradt a ház. Véletlennek nem nevezném a dolgot.
Előzmény: Pirimidin76 (1)
legirepa Creative Commons License 2009.09.19 0 0 18
Én szigeteltem belülről egy zsalukő pincét ezekkel az általad sorolt csodaszerekkel. A baj az volt, hogy az aljzatbetont nem kentem le velük, de a falon tényleg megszüntette a beázást. Már nem tudom melyiket használtam, de zsákos cucc volt, és 10 000Ft körül volt egy zsák. Talán a Plaspactuna volt. Minekután semmilyen vízzárót nem tettek a pincém falára, eső esetén a víz ömlött be a beton résein. Így néha 10-20cm víz is állt benne. Ezt szüntette meg a cucc, de az aljzat mindig is vizes volt esős időben. Belülről kentem a zsalukő falra.
Előzmény: Zavo (12)
gordius2 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 17
Kedves Fórumozók!

Családi házunk utólagos vízszigetelésére került sor "rozsdamentes acéllemez besajtolás" módszerével. A kivitelező ajánlása szerint függőleges vízzáró szigetelést kell készíteni a lábazatra. Én szeretném ezt valamilyen vakolással megoldani. Pontosabban vízzáró vakolatra gondoltam. Ilyeneket találtam: IZONIL, AQUANIL (ezek zsákos anyagok) és VIP-REX GÉL (ami egy adalékszer). Szeretnék érdeklődni hogy van e valamelyikkel tapasztalata valakinek, vagy tudna e valaki tanácsot adni ez ügyben.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.: gordius2
DavidCroft Creative Commons License 2009.01.25 0 0 16

Tisztelt Gyurma!

A megoldás a következő: Felszedni a terasz bukolatot. Teraszszigetelés készítése. Teraszburkolás. (Lejtést és vízelvezetést ne felejtsük el kialakítani.) 

Előzmény: Gyurma60 (13)
DavidCroft Creative Commons License 2009.01.25 0 0 15

Igaz!

Az injectálásos módszer nem 100%-os. A vizenek teljes egészében mechanikusan lehet útját állni. Ez a lemezbeütéses módszer+ falszárító vakolat.

Előzmény: Nym (11)
DavidCroft Creative Commons License 2009.01.25 0 0 14

Tisztelt Zavo!

Ezek elég komoly problémák és a legjobb anyagok erre a PCI termékek. Ezeket a BASF gyártja. Az ő mérnökük szívesen ad felvilágosítást.

Előzmény: Zavo (12)
Gyurma60 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 13

Sziasztok.!

Javaslatra-segítségre lenne szükségem...

Adott egy 50m2-es terasz,ami alatt garázs található,ami sajnos egy helyen beázik... :-( de sajnos nem biztos,hogy ahol picit csöpög belül,fölötte van a hiba,lehet,hogy 2m-rre odébb szivárog alá.....és a szigetelés méshol engedi át... :-(

 

A ház érdekessége,hogy könnyűszerkezetes...a terasz alúrol-felfel...Gipszkarton-Fólia-Szigetelőpaplan-Gerendák-OSB-1réteg GV4-1réteg olasz nyúlós anyag,olyan mint a GV3-as,de sokkal vastagabb-rugalmasabb.-4cmlépésálló nikecel-10cm-beton-járólap...

Létezik olyan kenhető anyag,ami a csempére-fugákba kenve megakadályozza a víz beszivárgását..? vagy marad a bontás..?

Zavo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 12

Sziaztok!

 

Van egy 40 éves pincém, ami annak idején nem volt leszigetelve.

 

Most használni szeretném, de a környéken elég magas a talajvíz szintje, van hogy térdig áll a pincében a víz.

Mivel csak a fél ház alatt van pince, ezért esélye sincs a pincefal külső szigetelésének.

 

Szóval belülről szeretném szigetelni a pincét. Találtam különböző vízzáró vakolatokat, amelyek negatív oldalról (ez lenne a belső oldalról való szigetelés???) "akár 70 m vízoszlopot" is el bír viselni.

 

Az egyik ilyen az "Aquanil" (www.aquanil.hu), a másik az OILMIX kft  (www.oilmix.hu) által forgalmazott belga "Putzuna HY, Seal-all Pro, Plaspactuna, Dry, Membraan" nevű termékek.

 

Találkozott már valaki ezekkel??? Tudja ajánlani valaki ezeket????

 

János

Nym Creative Commons License 2006.12.02 0 0 11
sajnos az injektálást faltól függöen 5-6évente meg kell ismételni ami eléggé megdrágitja a technologiát.
az aquapol relative kis probléma a többihez képest de csak relative alacsony nedvesedésnél eredményes.
a legjobb szerintem a fém és müanyaglemezes falátvágásos modszer, és a hiresztelésekkel ellentétben nem okoz statikai problémát. ha lugos a talaj akkor a müanyag ha savas akkor a saválló lemezest ajánlom.
regards
nym
-építész-

ps: ha valaki nem talál magától szakembert akkor keressen meg emailben és megadom azoknak a cégeknek az elérhetöségét akik nekünk e´vek óta megbizhatóan dolgoznak, viszont nem akarok itt reklámot csinálni nekik.
Előzmény: Törölt nick (8)
zoliflex Creative Commons License 2006.11.22 0 0 10
Jónapot kívánok.
Ilyen és ehez hasonló problémák megoldásával foglalkozunk. Tudjuk a javítás módját. Kérem keressen: zoliflex@t-online.hu
Stomi73 Creative Commons License 2006.10.26 0 0 9
Itt találsz 9 linket a vízszigetelésről:

Építkező linkgyűjtemény vízszigetelés

Érdemes a témához illeszkedő oldalakat átnézni. Szerintem megtalálod a leírtak alapján a számodra megfelelőt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!