Keresés

Részletes keresés

FBLLMAG Creative Commons License 2020.01.30 0 0 34695

Sziasztok!

 

Nem olyan régen sikerült lehúznom a mobilra a ceilingbounce app -ot. Elég meglepő időgrafikonok jöttek ki. Így pontosabban meg tudom a lámpáim képességét becsülni. Persze, közben a felmelegedésüket is figyelemmel követem. Természetet járva, kertben, otthon, azt is látom, hogyan világítanak. Egyik lámpát a másikkal így könnyen össze tudom hasonlítani. Az Armytek Prime A2 PRO lámpám (igaz, hogy 2AA -s) hasonló távot világít be, mint az Olight S2 Bathon. Viszont, nemcsak 2 percre. 

 

Armytek Prime A2 PRO

 

Bocsánat a görbe közepén látható felugrásárt. A korrigálás utáni mért fényerő 5350 cd. ;-)

gaborka888 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 34694

Sziasztok! Eladó egy új Mateminco T02 XHP70.2-es Neutral white árnyalatú (kb.: 5000K) leddel szerelt lámpa. 21700-as akksival üzemel, gyári tartozéka a 18650-es akksihoz való adapter. A gyárilag megadott 4600 lumen valósnak tűnik, méretéhez képest nagyon erős kis lámpa. Extraként rozsdamentes acél gyűrű van a reflektor elején, minden gyári tartozéka megvan. 

Kipróbálható, átvehető Bp. XXII vagy XI. ker.-ben.

A lámpáról email-ben szívesen küldök képet, ide valamiért nem tudom feltölteni.

 

Ára: 18.000 Forint

 

Mail.: szrnka.gabor@gmail.com

 

...slr... Creative Commons License 2020.01.16 0 0 34693

Sziasztok, rendezkedek itthon, és próbálom elhelyezni azokat a dolgaimat, amikre már nincs szükségem. Van egy igen drágán vett Energizer 15 perces AA töltőm bumszli tápegységgel, ventillátorral. Már rég nem használom semmire, nem kell valakinek?

WilsonMandula Creative Commons License 2020.01.13 0 0 34692

Üdvözlet az uraknak !

Ha valaki "véletlenül " többet rendelt volna belőle, szívesen átvennék egy felesleges Skilhunt H03 fejlámpát.

 

Tectane Creative Commons License 2020.01.13 0 0 34691

Az akkuk jók, más lámpáimban nem merülnek. Zanflare C4 töltőt használok.

Előzmény: ...slr... (34690)
...slr... Creative Commons License 2020.01.13 0 0 34690

Az RC helikopterezésnél (emlékeim szerint) akkor kezdtek gyorsan merülni az aksik, mikor nem elég precíz töltővel töltöttem, és az aksik kicsit túlmentek. Nem értettem, miért mennek tönkre ilyen gyorsan az akkumulátoraim. Vettem egy (két) precíz töltőt, és attól kezdve megszűnt a jelenség. Nem állítom, hogy itt is ez van, csak eszembe jutott egy emlék.

Előzmény: Tectane (34689)
Tectane Creative Commons License 2020.01.13 0 0 34689

Sziasztok! Boruit RJ-02 fejlámpámnál kikapcsolt állapotban is elég tetemes fogyasztást érzékelek egy ideje. Ha kb 50%-on van az akku akkor 1 hét alatt teljesen lemeríti úgy hogy be sem kapcsolom. 2 éves lehet. Pár hónapja van ez. Az akkuim jók és márkásak. Sanyo, Panasonic, stb. Más lámpánál nincs ez. Szétszedni sem tudom, de meg sem ázott nálam. Ötlet?

xtctraxx Creative Commons License 2020.01.12 0 1 34688

Megtöröm a csendet idei első elemlámpa tesztemmel, ami egy fejlámpáról szól. Nem is akármilyen fejlámpáról, eddig az általam próbáltak közül ennek a legmagasabb a maximális fényárama, szám szerint 2700 lumen. Nem másról van szó, mint a Nitecore HC35-ről.

xtctraxx Creative Commons License 2020.01.01 0 3 34687

BÚÉK

 

FBLLMAG Creative Commons License 2020.01.01 0 0 34686
Előzmény: FBLLMAG (34685)
FBLLMAG Creative Commons License 2020.01.01 0 1 34685

B. Ú. É. K.

 

KawaBazsy Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34684

Jut eszembe, a Skilhunt fejlámpa nagyon bevált. Most ugye korán sötétedik, sosem végzünk világosban az építkezéssel, s faszán bevilágítja az adott területet, remekül lehet mellette dolgozni. Yo vétel volt.

FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34683

Nekem alapból mindegy lenne. A meleg fehér (4000 K), 0,3 lm alacsony fényáram vált nálam be a legjobban. Ezzel látok is, nem is zavarja a szememet, magamat sem ébresztem fel, és másokat sem, macskát, kutyát sem zavarom meg.

 

De pl a Maglite XL200 szundi funkciója, piros filterrel az igazi. 0 zavarás, és elég az éjjeli szekrényre, vagy székre koppintani az ujjbeggyel (attól függően, hogy hova tettem le), hogy életre kelljen.  ;-)

Előzmény: névtelen (34681)
FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34682

Ezért jó a rendes holdfény. Csillaglesen meg nem vitatkozok. Piros led, filter akad pár nálam. ;-)

Előzmény: x20fan (34680)
névtelen Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34681

A piros fény arra is jó, hogy akinek menni kell éjszaka, azt se nagyon ébressze fel, csak amennyire kell. Közösségi alvások esetén éjjel mindig piros fényt használok és nagyon bevált.

 

Ez nem jelenti azt, hogy a nagyon gyenge fehér ne lenne jó... nekem jobb a piros.

Előzmény: x20fan (34680)
x20fan Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34680

A piros akkor jó, ha nem akarjuk a sötéthez szokott szem pupilláját szűkülésre bírni, pl. csillagászkodáskor. Az alvó embert az 1 lm sem fogja fölébreszteni, ha nem a szemébe irányítjuk. Sokkal inkább a zaj, amikor belerúgunk a fotel lábába mert nem látjuk.

Előzmény: FBLLMAG (34679)
FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34679

Jó a gyenge piros fény is (vannak piros filtereim is, és piros ledes lámpáim is), de vannak 0,15 lm - 0,3 lm fényáramú lámpáim is. A rendes holdfénnyel sem fogsz senkit felébreszteni. Nem arról a fél, 1+ lm -es, inkább EKO, vagy nagyon alacsony módról írtam. ;-) 

Előzmény: névtelen (34678)
névtelen Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34678

"Holdfény"

Az esti nemfelébresztős fénynek legjobb a gyenge piros fény.

Előzmény: FBLLMAG (34677)
FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.29 0 0 34677

És nemcsak a fényáram (lm) és a fényerő (cd) számít.

 

Méret, tömeg > Otthon, ház körül talán nem számít, mit cipelek, de ha több órán át kell hurcolni, cipelni, akkor már nem mindegy mi van a kezemben, kezünkben. Más a dolog, ha őrző, védő szolgálatról van szó, esetleg mentő, kereső szolgálatról. Ők minél messzebb, lehetőleg szélesen, huzamosabban világító lámpákat használnak (kéne használniuk). Ezeket meg csak nagyobb lámpákkal lehet elérni.

 

Üzemidő > Otthon, ház körül, a civilizációban nincs gond. Lemerült a lámpa, na és, ki lehet cserélni az akkut, elemet, fel lehet tölteni az akkut, akkukat. De távol a civilizációtól, erdőkben, hegyekben, nincs 230 V, nincs bolt, benzinkút. Csak az van amit magunkkal vittünk. (De azért cipekedni sem szeretnénk.)

 

Holdfény > Éjjel, ha nem szeretnénk felébreszteni, zavarni másokat, ha nem szeretnénk, hogy az erős fény kiverje az álmot a szemünkből, na erre jó a holdfény.

 

A lámpa helyzetét jelző funkció > Idegen helyen, ahol nem ismerjük a környezetünket, nem akarunk belerúgni a szekrény sarkába, de előfordul, hogy ki kéne menni könnyíteni magunkon (gyorsan) nagyon jól jön ha minél hamarabb megtaláljuk a lámpánkat.

 

AA / AAA vagy 18650 akku > És megérkeztünk. Az igaz, hogy míg a 18650 -es akkuból kb 12 Wh nyerhető ki, addig a az AA akkuból 3 Wh, az AAA akkuból meg 1 Wh. Sokan ezért preferálják a Li-Ion akkukat. Otthon ez rendben is van. De pl ha munkából kifolyólag, több 10 km -re el kell távolodni az otthon melegétől, ha lemerül az akku, a 18650 -es akkuval üzemelő lámpával gondban lennék. Tartalék akku otthon, nincs időm rá, hogy haza menjek érte. AA / AAA elemet viszont kapok boltban is, benzinkúton is. Ha kirándulunk, utazunk, üdülünk, sem baj, ha van ilyen tápforrással üzemelő lámpánk. Még Svájcban, Németországban is találkoztam olyan mélygarázzsal, ahol elrejtették a kapcsolókat, és spóroltak az árammal. Este, éjjel is használjuk a lámpát, mert látni szeretnénk a környék látványosságait (legalább kívülről, amik szintén nem szoknak kivilágítva lenni). Reggelre meg lemerült az akku. Napközben sem maradunk a hotelben, sőt lehet, hogy a városban sem (hiszen utazunk). Cseh-Morva - Szlovák határon táboroztunk a nyáron. A táborhelytől kb 15 percre az erdőben buliztunk, sütögettünk. A helyszínen volt fény, de pár 100 m -re az erdőben már nem. Nekem kellett a társaságot, 1-2 emberenként, visszakísérnem a táborba. Többször is kellett térnem (a villogó helyzetjelző funkció is segített), és a táborba vezető út lassabb szokott lenni. 2 - 3 nap alatt lemerültek az akkuk, nappal meg ugye a mobilt kell tölteni. Elemeket megint csak könnyebb beszerezni, akár külföldön, akár belföldön. Hideget is jobban tűrik. A Li AA elemek -40 °C -ig, a NiMh akkuk / alkáli elemek -20 °C -ig használhatók. Nyáron is inkább NiMh akkuval üzemelő, esetleg Li elemmel üzemelő lámpát hagynék az autóban. A CR123 db -ja 2,50 EUR, AA Li elem meg 2 EUR -óba kerül. A CR123 3 V -os, 3 Wh -ás, nem igazán gazdaságos a 18650 -es lámpákban, inkább szükségmegoldás.

Előzmény: xtctraxx (34671)
dokiki Creative Commons License 2019.12.27 0 0 34676

Szia,

 

nekem volt 502-esem,arra amit írtál illetve 50-60 m-re elég.Autó mentéshez lehet jó egy erősebb fejlámpa is plusszba.

Előzmény: Zolee_28 (34675)
Zolee_28 Creative Commons License 2019.12.27 0 0 34675

Köszönöm szépen a segítségeket. 
Leginkább egy EDC lámpának szánom. Ház körüli dolgoknál, autó mentésnél legalább világítással segíteni :) , esetleg egy esti blöki sétánál stb. A nagy táv tehát annyira nem fontos, max 50m, esetleg nagy ritkán 100m. Az üzemidő talán ami fontosabb, ezért is néztem a 21700as lámpát is. Sőt ha belegondolok nincs is új lámpára igazán szükségem, csak hát na ... A WF502 nyugdíjba szeretném küldni. Szóval egy ilyen mindíg nálam van vagy autóban vagy zsebben, lámpát szeretnék jobb fényerővel. Az ajánlott lámpák nagyon tetszenek, de bevallom őszintén, hogy a 35-40e ár már átlépi nálam az ingerküszöböt. kb.: 20 környékén gondolkodtam. Ezért találtam már drágának a Fenix-er is. De most elkondolkodram, hogy ha minőségi és nagy fényű lámpát szeretnék akkor az zsebbe nyúlós :( Szóval most már még nehezebb döntenem :)

FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.27 0 0 34674

Szia!

 

A különbségekre fókuszálj inkább. Mire is van szükséged. 

 

A Fenix most már szintén kijelzi a töltöttségi szintet. Már az új oldalkidolgozás van rajta, ami nekem tetszik. Már ezen is kétoldalas klipsz van (mint pl az Olight lámpákon). Ez is valahol 1800 lm fokozaton indul, de kb 2 p után már csak 1600 lm fényáramot tud. Valahol 950 lm környékén stabilizálódik, 25 perc után. A Fenix lámpáknak jobb a felületkezelése mint a Nitecore lámpáknak. A Fenix egy ideje már váltakozó frekvenciás strobe -ot használ (nálam ez nem előny, lényeg). Már a 21700 -as akkut használja a hosszabb üzemidő végett. A hátsó kapcsolóval kapcsolod be / ki, az oldalsóval váltod a fokozatokat. (Ez nekem annyira nem tetszik, viszont így nincs parazita áram felvétel.) Ez a pozitívuma.

 

Nincs holdfény, csak eko fokozat, de ez sem érhető el azonnal. A turbó fokozatot sem lehet azonnal elérni. A Fenix lámpájának hátsó kapcsolója kicsit hosszabb, így a talpán sem áll meg, gyertyaként, hogy a szobát lehessen bevilágítani. 

 

A Nitecore lámpa kezelése kicsit más. Ez ismeri az azonnali holdfény, turbó fogalmát, a pillanatnyi turbó is működik. A talpán is megáll. Természetes az energiaszint visszajelzés. SOS, STROBE, BEACON villogás is természetes a Nitecore esetében, valamint az oldalsó gomb helyzetjelző funkciója. A fényerőben minimális a különbség, alig észrevehető szemmel.

 

A Nitecore esetében inkább a Nitecore MH23 -ast ajánlanám, ha a méret is számít, és a fényerő is. Kétszintes kapcsolóval rendelkezik. De azok sem rosszak, amiket az előttem szóló (író) írt. A 21700 -as akkuval, a legtöbb esetben, hosszabb üzemidő érhető el.

 

A másik meg a Nitecore MH25GGTS ami nekem is tetszik a Nitecore termékei közül. ;-)

Előzmény: Zolee_28 (34670)
Felaca Creative Commons License 2019.12.27 0 0 34673

Sziasztok!

Nem tudom volt-e korábban szó róla. Néhány napja vettem a Lidl-ben egy elemlámpát 6e Ft-ért. Elvileg 1500 lumen, 9db ceruzaelemmel üzemel, kb 25 cm hossza van. Elég brutális kivitel, fegyvernek sem utolsó. Masszív, alu, nagy, fókuszálható, 300m távolra világít. Nekem elsőre tetszik! 

 

sarajhwh Creative Commons License 2019.12.26 0 0 34672

Szia.   A  Fenix mindenképpen jobb minőség,  a legjobbak egyike,  már van PD-36r  belső töltéssel, 1600 Lum.

 

Nekem van pár db  Fenix lámpám,  használom  őket rendesen (túra-bushcraft)  bírják a gyűrődést,  mert  muszáj nekik.

 

Vannak még  jó márkák,  ( Olight,  Nitecore,  Armytek )  majd  a  vérprofik biztosan ajánlanak még neked.

Előzmény: Zolee_28 (34670)
xtctraxx Creative Commons License 2019.12.26 0 0 34671

Nem szeretnék állás foglalni egyik márka mellett sem, de pár alternatívát felsorolok ha már ilyen szinten nagy a szórás az árak között:

Olight:

M2R PRO - kb. minden paraméterben a fenix felett áll picivel, árban kicsit olcsóbb kuponnal, kb. 200 méterig eredményesen használható.

M2R "sima" - általános felhasználásra ez is bőségesen elegendő, viszont ebben "csak" 18650-es akku van, kisebb távolságra elég a fénye (100 méterre bőven jó ez is)

Seeker 2 Pro - magas fényáram, a fényereje kicsit alacsonyabb mint az M2R PRO-nak, viszont kisebb távon erősen és szélesen megvilágít mindent. Ez a lámpa kb. 100-150 méterig hatásos, és ebben is 21700-as akku van a csomagban.

Nitecore:

MH23 - én nagyon szeretem, általános felhasználásra outdoor tevékenységeknél elég a fénye, kb. 200 méterig ez is használható, de van fényáram is. Venni kell hozzá viszonylag drágán "speckó" akkut is, de kuponnal így is a fenix ára alatt tud maradni a végén.

MH25GTS - specifikáció alapján jó kis outdoor lámpa lehet, ennek a csomagjában már van akku is. Én a helyedben ezt is nézegetném ha a picit nagyobb méret nem probléma.

 

A JetBeam tudomásom szerint itthon nem képviselteti hivatalosan magát, ergo annak külföldi (Kínai) garija lesz. Nálam még egy sem romlott el a termékeik közül, és szerintem teljesen jó minőségi szintet képviselnek. Közben viszont eszembe is jutott, hogy egy Jet-u volt nálam javításon, de az konstrukciójából adódó problémával volt nálam.

 

A lumen számot úgy nézd, hogy "szélesebben" és a közvetlen környezeted erősebben fogja megvilágítani, míg a kandela minél magasabb annál távolabbra fog elvilágítani a lámpa. Sem a lumen, sem a kandela nem lineárisan változik, ergo az 1000 lumenes lámpánál a 2000 lumenest nem fogod 2x olyan fényesnek látni, és a 10000cd-s lámpától nem fog a 20000cd-s lámpa kétszer nagyobb távolságra világítani.

Kisebb távolságra, udvaron, ház körül elegendő 5000cd körüli fényerő is, de kültéren azért már 10000cd alatti lámpát nem igazán célszerű használni. Most épp egy "tanyán" (lovasfarm) vagyok, és bizony a P12GT-t (25000cd és 1000 lumen) sokkalta jobban tudom itt használni, mint a Baton Pro-t (2000 lumen, 4350cd), pedig urbánus környezetben ez utóbbi is bőven jó és használható. A magasabb kandela szám miatt a P12GT erősebben hotspotos vetítési képű (olyasmit képzelj el mint az 502B, csak ennek tisztességes erős fénye van és kicsit kisebb méretű a hotspot középen), viszont csak úgy szeli a mezőket, erdős részeket a fénye, itt sokkal jobb ezt használni. Szerintem először azt döntsd el, hogy nagyrészt mire szeretnéd használni. Ha kellene egy kompakt méretű de távolabbra is világító lámpa akkor a 20000cd feletti fényerejűeket nézegesd csak.

Előzmény: Zolee_28 (34670)
Zolee_28 Creative Commons License 2019.12.26 0 0 34670

Sziasztok! 
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek. Régóta érlelődik bennem a vágy egy ”komolyabb” lámpa vásárlására, leginkább bevallom kütyüb.ziságból :) Van WF502B-m volt pici AAA-s Olight, van nagyon szeretett mágneses Brennenstuhl stb de a “nagy ágyú” valahogy hiányzik a sorból. Kicsit elvesztem viszont a fejlődésben, a lumen és candela értékeken, az új technológiákon. Amiket most nézegetek: Nitecore EC23 , Jetbeam KO-02, Fenix PD36. Árban hasonlóak, bár azért a Fenix ugrik egyet felfelé. Akku töltés nem lenne gond. Az EC23-hoz ha veszek egy komolyabb 18650-et akkor szinte tök ugyanannyi mint a Jetbeam. A Fejix viszont van annyival jobb a társainál mint amennyivel drágább? Szóval kb itt tartok :) Segítsetek kérlek. 
Esetleg egyéb alternatívák?

Köszönöm! 

FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.24 0 0 34669

Még valamit a Maglite lámpáiról, mielőtt rohannátok venni 1 vagy több db -ot.

 

Mivel belső peremmel van gyártva, ezért gondolom precízebb gyártást kíván. Lényegében cserélhetők az alkatrészek az azonos méretű lámpáknál, ezért kicsit drágábbak. Meg ott a 10 év gari is.

 

Markolata kicsit csúszósabb, holdfényt is csak a XL200 -as használ. Hatásfokuk nem a legjobb, olyan 120 lm/W körül mértem, számoltam. A Li-FePO4 akku tényleg 2000+ töltési ciklust tud, és gyorsan tölthető, de a lámpában kb 6 Wh -ás akku kerül, mármint a MAG-TAC -ba (200 EUR). A MAG-TAC CR123 -asba is 2 db CR123 kerül, ami szintén 2x 3 Wh, vagyis 6 Wh. Igaz csupán 310 / 320 lm fényáramon üzemel maxon. A MAG-TAC markolata egyébként nem csúszós. A Maglite lámpák időzített teljesítmény visszavétellel rendelkeznek. A legtöbb kis zseblámpájuk Alkáli elemet / Li elemet / NiMh akkut használhat, ami nem mindenkinek tetszik. De ez akár előny is lehet. 

 

A régebbi MAG-TAC tölthető így lépett vissza:

 

http://www.led-resource.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/11/MAG-TAC_Rechargeable_Runtime.png

 

A sima MAG-TAC lámpák meg ilyen futamidő görbét produkáltak:

 

http://www.led-resource.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/10/MAG-TAC_PB_Runtime.png

 

Ezért maradtam én a XL200 -nál:

 

http://www.led-resource.com/wordpress/wp-content/uploads/2011/06/XL200_Runtime.png

 

Nem fogom az összes futamidő görbét ide másolni, ugyanis megtalálhatók a neten.

FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.24 0 0 34668

Az akkuját nem lehet kivenni?

 

Kb ugyanezt írták a Maglite XL sorozatára, de huzamosabb használaton eltöltött időről volt szó. Az XL sorozatnál azonban ki lehet venni az akku / elem tartót.

Előzmény: W_B (34666)
FBLLMAG Creative Commons License 2019.12.24 0 0 34667

Kellemes Ünnepeket!

 

Bocs ...slr... nem kárörvendés, kitanítás volt. Szerintem, sokan nem tudják, hogy ilyen egyszerű a megoldás, hogyha villog vagy nem kapcsol be a Maglite lámpájuk. Természetesen ez csak a meglazítós bekapcsolású lámpákra vonatkozik ez a javítási mód.

 

Az elektromos kapcsolóik sem nagyon romlanak. Ezeknél is rugó áll ellen, és fém zárja az áramkört. Minimalizálva a mechanikai eszközöket. Szétszedni ezeket, csak imbuszkulcsra van szükség, ha valamikor takarítani kéne. Bár itt is pár gombnyomás tudja takarítani az érintkező felületeket. Az XL sorozatnál inkább a kapcsolgatást ajánlom. ;-)

Előzmény: FBLLMAG (34665)
W_B Creative Commons License 2019.12.24 0 0 34666

Rofis TC1 9 hónap után: hát, rohadtul zavaró, hogy pár hetes - egy hónapos állás után lemerül az akku.

Addig szinte minden alkalommal, amikor levettem a polcról használni, le volt merülve.

Ez így felejtős sajnos. :-(

Előzmény: W_B (34039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!