Keresés

Részletes keresés

wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122003

Onnan tudnék elindulni, hogy visszateszem a teljes régi XP-t, erről van particiómentésem.

Utána mit tegyek?

Csináljak egy új particiót a win8 telepítésére?

Akkor "magától" választhatóvá válik az oprendszer ?

 

A telepítésnél lehet, hogy átsiklottam valamin, nekem nem ez a szakmám, csak érdekel a dolog. De a win8 magyarul beszélt hozzám a telepítés alatt is, meg én sem riadok el egy kis angoltól... de nem tünt fel erre vonatkozó utalás.

Előzmény: Törölt nick (122001)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122002

Véletlenül én meg átsiklottam az utolsó mondaton, ami zárójelben van, tehát eszerint a visszaállítást másképp is meg tudod oldani. De a kettő együtt így nem megy, vagy esetleg az XP-t egy másik partíción lehetne feléleszteni.

Előzmény: wwa (122000)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122001

Előbbi tipp arra vonatkozott, amikor egymás mellé telepítesz két rendszert.

 

De itt sajnos rátelepítetted, azonos partícióra. Ilyenkor a korábbi rendszert elteszi egy Windows.old mappába, ahol többé már nem működik, tehát ez csak adatmentés céljára van kitalálva. Ezt egyébként a telepítő közli is, csak persze a Win8 telepítő egyelőre angolul szól hozzád, így talán átsiklottál ezen a nem mellékes körülményen.

 

Most már ezt esetleg úgy lehetne visszacsinálni, hogy másik gépbe tenni a HDD-t, vagy legalábbis másik oprendszer alá, ezen a gépen. De a utána bootszektort is vissza kell állítani: Javítókonzol, fixboot. (Ha nem tudod mik ezek, akkor csak vedd elriasztásnak.) Vagy formázni egy új partíciót és átmásolni az XP-t, de az sem kezdőknek való (ld. előzmények).

Előzmény: wwa (122000)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122000

Sajnos, nem lett jó...

 

Nekem a "alapértelmezett operációs rendszer" fül alatt csak a windows8 látható, az xp nem. Ugyan a fájlrendszerben létezik egy "windows.old" könyvtár, de elindítani nem tudom az xp-t.

 

Meg tudnád mondani, hogy a win8 telepítésénél mit kell kiválasztanom, hogy a régi rendszer is indítható legyen ? (Az eredeti xp visszatöltése nem gond, van particiómentésem...)

Előzmény: Törölt nick (121996)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121999

Köszönöm a segítséget, ez jó lesz !

Előzmény: Törölt nick (121996)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121998

A kérdés lehet, hogy hülye, sajnos, én nem értek eleget ehhez.

A windows8 nem csinált alternatívát, csak az indul... nekem meh kellene az xp is. ..

Előzmény: Jahno (121993)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121997

Nem.

De nem is írta hogy nem másik lemezen van. :-)

Előzmény: Gorcsev (121995)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121996

Win8 telepítőnek van egy érdekes húzása, amikor XP mellé telepítjük. Utána nem a szokott szöveges választómenü fog megjelenni, hanem egy grafikus Win8 menü. Ha itt kiválasztjuk a "korábbi operációs rendszert", teljesen újraindítja a gépet, csak utána töltődik be az XP, de akkor már közvetlenül.

Ha ezzel van bajod, lehet rajta változtatni.

 

Win8-on belül, a képen látható alapértelmezett beállítást változtatsd meg, vagyis Win8 helyett az "Earlier" legyen. A 30 sec időzítést is átállíthatod rövidebbre, ha úgy jobb. Ezután a gép indulasakor már csak jól ismert, szöveges menü fog megjelenni, ahol egyszerűen lehet választani a kettő közül, az újraindulós hülyeség viszont megszűnik.

 

 

Lenne más lehetőség is, de ahhoz telepítés előtt kellett volna lépni. Illetve utólag is lehetne, csak így már körülményes, átpakolni a kernelindítást másik partícióra, boot-javítást végezni a telepítővel stb.

Előzmény: wwa (121992)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121995

És azokkal tudc partíciók közül választani? Mer' én olyat még nem láttam....

Előzmény: Törölt nick (121994)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121994

Minek?

Minden újabb alaplapnak van boot menüje.

Előzmény: wwa (121992)
Jahno Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121993

Win8 nem csinálta meg automatikusan? Vagy ez most hülye kérdés?

Előzmény: wwa (121992)
wwa Creative Commons License 2012.11.06 0 0 121992

Guruk!

 

Tudnátok javasolni olyan boot loadert, ami tényleg választhatóvá teszi betöltéskor a windows 8 Pro (32 bites) és a win XP SP3 rendszereket ?

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.06 0 0 121991

Nem nagyon értem ezt a logikát, de így teljesen törvényszerű, hogy csak szívatod önmagad. Ott a javítótelepítés vágta agyon a dolgokat, az összezavarodott betűjelek miatt. Ezért kellett volna indítás előtt a betűjeleket mind érvényteleníteni, a már leírt módok valamelyikével. Azt is garantálhatom a tapasztalatok alapján, hogy amíg csak elakadt a bootfolyamat, addig nem volt komolyabb gond, simán megoldható lett volna.

 

Ha fájlok, illetve fájlrendszer hibásodott volna, az másképp nyilvánulna meg. Kékhalálok például, vagy el sem indul egyáltalán. De fórumos leírásokból lehet tudni, a baj inkább úgy szokott jelentkezni, hogy munka közben lefagy a partícionáló program, vagy utána ismeretlen, használhatatlan partíció fogad stb.

 

Mindamellett az ellenőrzésnek is lett volna egyszerű módja. Buherálás előtt komplett mentést készítettél, a Total Commandernek pedig van egy könyvtárszinkronizáló funkciója, ahol még azt is be lehet pipálni, hogy "Tartalom szerint". Ekkor minden fájlt pontosan összehasonlít, kiderül még 1 byte eltérés is.

Előzmény: Vgyuri (121990)
Vgyuri Creative Commons License 2012.11.06 0 0 121990

Kutya érdekes dolgok vannak a felújított rendszerben. Az asztal ikonjainak egyrésze átkerült javított betűvel az új felálláshoz. A régit meg elvitte a cica.

 

De amikor pótolni akarom a Totál Commanderrel Küldés funkcióval, az Asztal nem szerepel a célpontok között, csak a meghajtók. Csak a saját géppel tudom kihúzni az ikont az asztalra, de előtte másolatot nem enged csinálni.

 

Az asztalon az ikonok a bal sarokban csoportosítva vannak, nem tudom őket széttelepíteni tematikus csoportokba, legközelebb újra visszamegy a kályhához.

 

A könyvtárlistákon a fájlok megvannak, de amikor egy felhasználói programban meg akarok nyitni valamit, a könyvtár fájljainak csak a töredéke látszik. Újat létrehozni lehet, az már látszik.

 

Nem lehet, hogy ez a partició buheráló (MiniTools) a húzgáláskor megrongálja a dolgokat?

Előzmény: Törölt nick (121981)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121989

"Mondjuk a szabványos. (x86 IBM PC szabvány.)"

Mondguyk azt, hogy a 'legelterjedtebb', és még igaz is lesz.

 

"Épp azt magyarázom, hogy itt már nem pont az történik, amit te akarsz."
Én meg épp azt magyarázom, hogy dehogynem.

 

"A kettő ugyebár nem mindig ugyanaz."

Mindig is mondtam, hogy a vintendó diszkkezelése a szakma legnagyobb szégyenei közé tartozik.

De pont ezzel kezdődik a gond: ha nem gátolod meg, hogy két független rendcer egymás cuccait babrálja. Eszembe nem jutna ilyet csinyáni. (Ha meg mégis, mocskosul legorombítanám magamat.... )

Persze így is meg lehet oldani, csak utólag és macerásan.

Előzmény: Törölt nick (121988)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121988

Már amelyik.

 

Mondjuk a szabványos. (x86 IBM PC szabvány.) De ez itt most mellékes is, az aktív jelet én is átrakhattam volna, de én direkt elöl hagytam. Az elsőt akartam volna C: -nek, és a másodikat D: -nek (és csak utóbbin volt hely a Win7 telepítéséhez), csak a Win7 már másképp van összerakva. Még a telepítőt is az XP-n belül indítottam el, hátha átveszi a betűjeleket a registryből, mint az XP setup is szokta. Épp azt magyarázom, hogy itt már nem pont az történik, amit te akarsz.

 

XP és korábbi rendszerek: C:\ betűt az aktív partíció kapja.

 

Vista és utána: C:\ betűt a Windows könyvtár telepítési helye kapja.

 

A kettő ugyebár nem mindig ugyanaz.

Előzmény: Gorcsev (121987)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121987

"Mit tudsz csinálni"

Bármit.

Pl. (megfelelő, kellően értelmes bútmenedzserrel) aktívra állíttatom a szükséges és elrejtem az éppen szükségtelen partíciót. Oszt' mindig az történik, amit én akarok...

(Hányszor mondtam má' el? 497? :-O )

 

"Miután az MBR-kód az aktív partíciót indítja"

Már amelyik.

Előzmény: Törölt nick (121986)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121986

Mit tudsz csinálni, a Windows így működik, nem Linux ez. Miután az MBR-kód az aktív partíciót indítja, utána a bootszektor kódja a gyökérben keresi a kernelindítót (Ntldr, illetve Vista stb. bootmgr) és így tovább.

 

Akkorcsak próbára tettem fel Win7-et, illetve később Win8-at is a D: meghajtóra, és azt szerettem volna, hogy az D: is maradjon. De C: lett, amiből utána rendszeres bosszúság származott. Később már másképp rendeztem el a dolgokat.

Előzmény: Gorcsev (121983)
BigLaca26 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121985

Megmértem a hőmérsékletet játék közben és még 1x elinditottam a mem testet.Semmi gond nincsen!

Gorcsev Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121984

"Az előre létrehozott FAT32 particiót nem is tudtam kipróbálni, mióta az ott van, azóta a Win98 bootfloppy és CD sem hajlandó bootolni, elakad még az induló fázisban valamelyik bootolási teendőnél."

Na, már itt vmi gebasz van (és vót is elejitül fogva), ezt kéne rendberakni.

Előzmény: Vgyuri (121978)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121983

"kernelindítót nyilván oda kell tennie"

Miért kellene 'nyilván' odatennie? :-O

Tegye oda, ahova mondgyák neki.

 

"fel is bosszantott, mert keveredtek emiatt egyéb, megszokott dolgok"

Érdekes, sose vót ilyen gondom...

Hány éve is szajkózom, hogy ami nem köll, aztat gyugjuk el? Ki keresi vissza?

Előzmény: Törölt nick (121981)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121982

Illetve "az aktívat veszi C: -nek", így akartam.

Előzmény: Törölt nick (121981)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121981

Valószínűleg a registryben már meglévő, tárolt betűjelekkel került konfliktusba a Javítótelepítés. Ettől még érvényes, amit írtam, hogy a telepítő egyébként (új telepítésnél, üres lemeznél) mindig a C: -t veszi aktívnak. Persze ez XP-re érvényes, Win7-re már nem.

 

(Utóbbinál hiába van elöl egy aktív partíció — a kernelindítót nyilván oda kell tennie —, de ha második partícióra telepítem magát a rendszert, akkor neki az lesz a C: Ezzel fel is bosszantott, mert keveredtek emiatt egyéb, megszokott dolgok.)

Előzmény: Vgyuri (121980)
Vgyuri Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121980

Sajnos, ezt már magad intézted, itt le volt írva az is, hogy az XP-partíciót aktívként kell megjelölni, csak azt még más okból írtam. Telepítésnél viszont az lett volna az ok, hogy a telepítő az aktív partíciót tekinti C: -nek, tehát így tudjuk befolyásolni, becsapni, ha kell.

 

Úgy volt. A FAT-os partició lett az L:, az XP-s volt a c: és aktív. De most, hogy újra lett telepítve az XP (mert a régi nem műkdödött), ezt a kiosztást a telepítő (úgy látszik) felülvizsgálta.

Előzmény: Törölt nick (121979)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121979

Sajnos, ezt már magad intézted, itt le volt írva az is, hogy az XP-partíciót aktívként kell megjelölni, csak azt még más okból írtam. Telepítésnél viszont az lett volna az ok, hogy a telepítő az aktív partíciót tekinti C: -nek, tehát így tudjuk befolyásolni, becsapni, ha kell.

Még azt sem zárom ki, hogy felülírva (vagyis frissítetlen, régi verzióban) de azonos kinézetben visszaállt volna még javítás után is a rendszer. De ha javítás alatt nem az volt az aktív partíció, amelyiknek lenni kell, akkor nincs min csodálkozni. Az is természetes, hogy másik Windowsban más betűjel alatt látod ugyanazt a meghajtót, hiszen a betűjel nem a meghajtóra van "ráírva", hanem a registryben van rögzítve. Talán azért is említettem többször a varázsszót: MountedDevices. Minden probléma kulcsa, ilyen esetekben.

 

Elvileg még most is meg lehetne tenni, hogy a biztonsági másolatból visszaírni az eredeti XP-t, és azt szakszerűen beindítani. De csak akkor, ha a másolatban tényleg meg van minden. Mert olyat is tapasztaltam már, hogy például Intézővel ne akarjunk tükörmásolatot készíteni egy Windowsról, mert önkényesen kihagyhat egyes rendszerfájlokat, mappákat "biztonsági okból". Még akkor is, ha be van állítva a rejtett fájlok kezelése. (Itt nyilván nem a teljesen felesleges lapozó- és hibernációs fájlokra gondolok, ami úgyis újrakreálódik, vagyis kár menteni.)

 

Rendszermásolásra Total Commander a megbízható, és legjobb ilyen szempontból a FAT32, ott biztosan nem állnak akadályok a másolás útjába.

Előzmény: Vgyuri (121978)
Vgyuri Creative Commons License 2012.11.05 0 0 121978

Tudok szerezni fdisk-et a Win98SE bootfloppyjáról és CD-jéről, nem ezért nem csináltam, hanem mert a MiniTool partíció menedzser minden igényt kielégített - elvileg. A hiba a részletekben van.

 

1. Az előre létrehozott FAT32 particiót nem is tudtam kipróbálni, mióta az ott van, azóta a Win98 bootfloppy és CD sem hajlandó bootolni, elakad még az induló fázisban valamelyik bootolási teendőnél.

 

2. Az eltolt XP partició nem működött. Miután nagy keservesen végigcsináltam a javító újratelepítést, már működik tetülassan, de nem a régi formájában. Kreaált egy usert, ami nem volt, az azstalon csak a régi ikonok fele van ott, azok indulnak.

 

Ez is csoda, mert a C. drive a mini FAt partició, a D:ről bootol, ott megvan minden. Dehát a registry, meg az asztal linkjei is c:-re vannak megcsinálva, tehát azok alaján még ezeknek sem kellene működni

 

De az a vicc, hogy a particiós képernyőn jól vannak a betűk kiosztva, a FAT mini az L:. Ezt még meg kell nézni, ha újra a mentőcsónakba űlök, mert most dolgozni kell, használom az új winyón az új rendszert.

Előzmény: Törölt nick (121957)
BigLaca26 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 121977

Nahát.Ez kimaradt de most megmérem a hőmérsékletet. :)

Előzmény: mmonitor (121972)
BigLaca26 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 121976

Igen meg volt a memtest és hibátlan. Egyéb tipp,hogy mi lehe a baj?

Előzmény: Totyasrác (121973)
Doky586 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 121975

ja, mint a multkor..

kb 50 hozzászólás után derült ki egy mellékes megjegyzésből hogy már egy hete tönkrement a képminőségre panaszkodó videokártyájának ventillátora...   8-)

Előzmény: mmonitor (121972)
Totyasrác Creative Commons License 2012.11.04 0 0 121974

Ja látom... Akkor az mennyi ideig (egész éjjel javasolt lenne)?

Előzmény: Totyasrác (121973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!