Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23525
Meg a bajom az, hogy állandóan elmászik a ph. Erre vettem ma sósavat, és lám beállt. De ez is csak pár napig fog tartani:(
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23524
A szag:

"A szabad aktív klór a vízben további átalakuláson eshet át:

Hipoklórossav/Hipoklorit-ion

A hipoklórossav és hipoklorit-ion arányának változása a pH-érték függvényében
HClO <=> H+ + ClO-
Hipoklórossav <=> hidrogén-ion + hipoklorit-ion

A hipoklorit ion (ClO-) fertőtlenítő ereje 1/4-e a hipoklórossav (HClO) fertőtlenítő erejének. Ráadásul míg a hipoklórossav íztelen, nem illékony, tehát nem okoz klórpárát (korrózió, szag), addig a hipokorit-ion kellemetlen ízű, illékony. A víz pH értéke határozza meg alapvetően a két formula arányát. Míg 7,0 pH-érték esetén a HClO:ClO- arány 75%:25%, addig 8,0 pH-érték esetén 23%:77%. Másképpen fogalmazva: ugyanazt a fertőtlenítő hatásosságot 7,0 és 8,0 pH-érték esetén akkor érhetjük el, ha 8,0 pH-érték mellett közel kétszer magasabb (192%) koncentrációjú szabad aktív klór van a medence vizében, mint 7,0 pH-érték mellett. Tehát a fertőtlenítőszerek gazdagaságos, hatékony működéséhez szükséges a pH-érték 7,0-7,2 értéken tartása. A két formula arányára néhány százalékban a vízhőfok, és a sótartalom is hatással van."

Tehát alacsonyan tartsd a Ph-t, óvatosan a sótartalommal, ...
pedig
... én is "sózom" a vizet az édesvízi algák ellen.
:-(

A következőt figyelmesen olvasd el:

"A klórozás melléktermékei

A klórozás melléktermékei keltik - joggal - a legrosszabb hírét a klórozásnak. Számunkra az a kérdés, hogy medencénkben mennyire befolyásolható ezek előfordulási valószínűsége, törvényszerű-e, hogy egyáltalán megjelenjenek.

Klóraminokat nem tartalmazó medence Klóraminokkal terhelt medence
A klórozás egyik gyakori melléktermékei a kötött klórformák, a klóraminok. Ezek ammónia (NH3) és szabad aktív klór reakciójából képződnek. Az ammónia hidrogénatomjait klóratomok váltják fel, az ammónia monoklóraminná, majd diklóraminná, végül triklóraminná (NCl3) válik. A triklóramin vegyületek kellemetlen szagúak, illékonyak. A vízben lévő szabad aktív klór először a klóramin vegyületek képzésében vesz részt, a további fertőtlenítés csak ezután történik. Ezért ammónia jelenlétében és túl alacsony szabad klór tartalom (0,3mg/l) esetén nem marad fertőtlenítő hatás. Az ammónia általában izzadsággal, vizelettel kerül a medencevízbe. Ebből rögtön látszik, hogy fürdőzés előtti zuhanyzással, a vízbe vizelés mellőzésével elkerülhetjük a klóraminok koncentrációjának növekedését. A kialakult klóraminok lebontását, jelentős klór túladagolással, ún. "klórsokkal", ("törésponti" klórozással (6-10 mg/l)) tudjuk elérni.
Érdekesség, hogy erős klórszag esetén - ami klóraminok jelenlétére utal - nem a klórozás elhagyása a megoldás, éppen ellenkezőleg nagy mennyiségű klór adagolás szükséges a probléma megoldására. A sokkolás után néhány órával deklórozás szükséges, a felesleges klórmennyiség eltávolítására."

Tehát ne izzadj bele, ne pisilj bele.
Előzmény: nyárimádó (23519)
mcmacc Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23523
Sziasztok! Szeretném a medence és a szivattyú közötti csövet hosszabbítani. Tudok elsősorban észak Buda körzetében helyet, ahol tudok venni csöveket? Köszi!
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23522
A hullámpalát elvágod leásási mélység + 10 centisre, a sarkaihoz kis földnedves beton, visszatemeted, kész, jöhet a verés.
Ez az a szomszédod, aki a földjére engedi a szennyvizet, vagy az egy másik?
Előzmény: lac1 (23518)
Jancsii Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23521
Ha valakit érdekel, a Vatera.hu-n 850 Ft/m2 áron van szolár takaró fólia!
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23520
Ja, meg reménykedem az UVC-ben:)
Előzmény: nyárimádó (23519)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23519
Szia !
Szóval Te meg nem is méred. Az enyém a víz fölé hajolva klórszagú csak, de egészen közelről. Ha fürdünk, akkor meg jól érezni, gondolom a párolgástól, csapkodástól, felkavarástól.
Az egyik teszt kínai, a másik meg állításotok szerint sz@r.
Akkor engem sem érdekel, minden nap megnézem a medence falát, porszívózok, ha úgy látom stb...
Azért köszönöm.
Üdv
Előzmény: kókuszka (23516)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23518
Hát, nálunk most látok a bárányfelhőknél sötétebb felhőket.
Igen pofátlanság. Tudod mit csinálj? Igaz pénzbe kerül, de csinálj a telekhatárra "betongátat". Vagy veresd el a feléből.
Előzmény: nyárimádó (23517)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23517
Hát nálunk most szakadt le az ég. A szomszédom térkövéről csak úgy zúdult le az esővíz a házfalunkhoz. Megpróbálok még egyszer vele beszélni, mert vagy két napja is csak a maga igazát mondta. Voltam képes kimenni fényképezni:)) Pofátlanság a szomszéd felé lejtettni a térkövet:(((
Előzmény: lac1 (23515)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23516
Szeva!
Igen kicsi adagoló 2 db 20 g tabi. Az adagoló : második "luk" közepéig van nyitva.
Most elárulok valamit, ami teljesen ellentétes a "szabályokkal", ami a vízkezelést illeti. Tehát kezdő medencések most ne figyeljenek!:-)))))
Tavaly óta nem mérek semmit.Se PH,se klór semmi. Mivel az általam vett 3 féle mérő 3 féle eredményt adott mindig.
Kezdéskor-és onnan minden vasárnap-klórsokk, algaölő bele a medencébe.
Az úszóadagolóba mindig 2 db tabletta. Amikor már látom, hogy a végét járják dobom a következőt.
Amióta elkezdtem a medencézést, csak az elején vettem cuccot. Azóta kitart, sőt a szavija is lejárt.:-)Vízszűrés 1x a teljes víz.
De!!Ez mind tapasztalat, és csak az Én vizemre,-hez igaz.
Szerencsém van, mert a víz nálunk olcsó+ nagyon jó minőségű.
Előzmény: nyárimádó (23514)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23515
Szia,

így vagyok én is, a fólia alatt van szaga, de a teszter szerint meg alacsony, viszont szép a víz. Nálunk süt a nap, egy olyan 10-20 perce kezdett el a szél kicsit mozogni, és megjelentek a felhők is, de semmi extra.
Előzmény: nyárimádó (23514)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23514
Kókuszka!
Kicsi adagolód van 20 grammos tabival?
Meddig van nyitva az adagoló?
Az egyik teszterem szerint alig van benne klór a vízben, a másik 2,0 körül mutatja.
Amúgy szaga van, de nem tudom, hogy melyik jó. Majd szerdán jón le egy srác hozzám, az is hoz egyet magával.
Szóval...
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23513
Na itt van a csúnya vihar:((
Tiszta falevél meg minden a kert. Pedig már rend volt. Remélem a nylon takarás bírja.
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23512
Hali,
hasonlóakat már néztem én is, rákérdeztem az LPE fóliára is itt- meg ott, de olyan drága a négyzetmétere, hogy még pár száz forint, és majdnem eléri a legolcsóbb polikarbonátot is.
A ponyvás van magyarban is.
kép

Akaponyva néven keresd!
Előzmény: weinmaker1 (23507)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23511
Ja, a Siesta, de nyomáscsökkentő az annak a tartozéka, és én most hirtelen nem emlékezem arra, hogy alkatrészeket árusítottak volna az obiban... Vagy lehet, hogy KIEGÉSZÍTŐKÉNT árulják?
És a kandallóval hogyan fűtöd az egész kecót? Vízteres?
Előzmény: Amira baba (23508)
zsloti Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23510
Köszi
A kész verzióról majd szeretnék hallani:)

A szűrő nem hiszem hogy be tudott volna szívni bármit is, belülről rajta van az a kis hálós valami
Nincs ötletem
Lehet hazamegyek és teljesen szétszedem:(
Zs
Előzmény: Janaboy82 (23490)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23509
Szia!
Nagyon szívesen újra.:-))
Most, hogy átépítették az egész belvárost (nekem spec. tetszik) minden kerekes verzió jól müxik. Mindenhol térkő lett lerakva.
A kalandparkot még nem néztem (kicsi a gyerkőc hozzá), de az ismerőseim nagyon dícsérik.
Előzmény: Kinga1204 (23502)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23508
Igen, palackos, én nem kötettem be a vezetékest, mert ócska, alig van fűtő értéke, meg kandallóban fával fűtök, így nincs szükségem a méreg drága vezetékesre. Az Obi-ban azért tartanak, mert vannak siesta kályhák, meg gáz klímák is, legalább is nálunk.
Előzmény: lac1 (23481)
weinmaker1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23507
illetve találtam egy ilyet is: http://www.cheshire.luxurypools.co.uk/splasher_and_big_poolcover_enclosures.html

ez tökre hasonlít amit láttam itthon is mobil garázs megoldást
weinmaker1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23506
ezt ismeritek: http://www.fabricosundomes.com/content/Products/products.html
itthon forgalmaz ilyet valaki?
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23505
...ja, az általam leírtak saját tapasztalatok, mindenki saját felelősségére használja fel az olvasottakat. Különös tekintettel a sósav és hypó és klór kölcsönhatására!
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23504
Kis érdekesség a sósavval Ph-t beállítóknak: 7,5-7,6 -ról 7,1-7,2 -re 6 m3 víz esetén 0,7 dl 10 %-os sósav szükségeltetett. Hatás: azonnal!
Értsd: mérés, sósav beleönt, szivattyú forog, víz keveredik 30 perc eltelik, mérés.
Egy liter teszkó gazdaságos 10%-os sósav ára 240 JMF, szemben a többezres Ph csökkentő granulátuméval.
Aki fél a sósavtól, annak leírom, hogy a "gyári" Ph csökkentő az kénsav származék.
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23503
Pécs?
Bicikli?
Misina tető?
:-(
Előzmény: Kinga1204 (23502)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23502
Én a gyerekek egyik homokozószitájából vágtam ki a kosár helyett egy darabot előszűrőnek, de ezt csak azért, hogy ne kelljen örökké porszívózás előtt cserélni a kosarat meg a csatlakozót, meg így a porszívó sem tudja eltömíteni a szűrőt hajakkal, levelekkel, nagyobb szemetekkel...

Kókuszka!
Felraktam megint a zsákot, megint köszi az anyagot!
Nyáron megyek a gyerkőcökkel pár napra Pécsre és környékére, egy sörre szívesen vendégül látnálak valahol hálám jeléül!
Pécsre biciklit vagy görkorit érdemes vinni, melyikkel könnyebb a városnézés?Milyen a kalandpark?Előre is köszönöm a válaszod!
Előzmény: nyárimádó (23499)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23501
Hali!

A tetőfedésről jutott eszembe, hogy miért nem olyat csinálsz, mint amilyen mobil garázsokat régen...U alakú ívek, ami mint egy buborék borul a medi fölé.csak mondjuk kellene még egy O tartószerkezet, ami a medi magasságában tartja az egész buborékot, s ennek az anyaga is lehetne a mezgazd fólia.
Vagy sínen futó mezgazd fóliasátor, ami a sínen futva harmónikaszerűen húzható-vonható a medi két oldalán...
Ebben az esetben még a fólia alatt fürcsizni is lehet sokáig, s még télre sem kellene tán szétszedni a medencét, kora tavasszal pedig már az első sugarak elkezdenék felfűteni-primőr pancsi :-)
Előzmény: Janaboy82 (23490)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23500
Köszi, kezd a szemem alja olyan lenni, mint Derrick-nek:)))
Előzmény: cserella (23485)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23499
Ha sehol, akkor megteszi egy darab 25-27mm közötti lesorjázott pvc cső is. Max nem lesz kosarad.
Üdv
Előzmény: sunbow (23465)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23498
Hetente mosasd át, és nem lesz probléma.
Előzmény: Joke22 (23447)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23497

Szívó.

Előzmény: bekom (23496)
bekom Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23496

Sziasztok!

 

kerestem de nem dobta ki a kereső pedig már volt róla szó. Az uvc-t a nyomó vagy a szívó ágba kell kötni? Előre is köszönöm a segítséget.

 

Norbert

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!