Keresés

Részletes keresés

sponge Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23720
Találkozott már vki ilyennel:

"The question was where you bought the items. Please send us documents about the buy of your items. Bills or delivery documents."

Az ebay customer support-tól jött. Mi a bánat köze van az ebaynek hozzá, hogy én honnan vettem, amit eladok?

Előzmény: sponge (23711)
szaboarpad11 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23719
Sziasztok! Regisztráltam a PayPal-on, szeretném kifizetni az eladónak az árut, klickelek az utasítások szerint, amikor is egyszer kér egy "Redemption Code"-ot. Ez mit takar, mit kell ide írni? Tudna valaki segíteni? Előre is köszi!
digicat Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23718
23715., 3. bekezdés?
Előzmény: VectraZo (23716)
t.lantos Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23717

vagy az ebay vagy a paypal oldalan (reg csinaltam, de a help kidobja biztos) van olyan opcio, hogy "link"

azzal osse tudod kapcsolni a ket accountot, es akkor mar megy

 

Előzmény: VectraZo (23716)
VectraZo Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23716
Mikor rákattintok hogy "Buy now" és kitöltöm hány darabot szeretnék, utána ezt írja ki:

This seller has set buyer requirements for this item and only sells to buyers who meet those requirements.
You are unable to bid on or buy this item because:
#
You either don't have a PayPal account or your PayPal account is not linked to your eBay account. We encourage you to register with PayPal - it is the fast, easy and safe way to pay. Register with PayPal | Already have a PayPal account?

És ha az "Already have..." lehetőségre kattintok, akkor beléptet a Paypal-ra és kész :-/
Előzmény: digicat (23715)
digicat Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23715
Amikor fizetni akarsz klikkelj a Pay Now gombra eBay-ben, az átirányít a PayPal oldalára, ott belépsz, kell lásd a fizetendő összeget és a kereskedő nevét, add meg a szállítási címet (ha szükséges), majd Pay gomb.

eBay-PayPal összerendelés csak eladáskor szükséges.

PayPal-eBay összerendelés is létezik: paypal.com -> login -> Send Money -> Pay for eBay Items, de én még soha nem használtam, mindig a termék oldaláról vagy az értesítő emailből indítom a fizetést.
Előzmény: VectraZo (23713)
VectraZo Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23714
Paypal helyesen. Bocs...
VectraZo Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23713
Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Kezdő, új ebay-es volnék. Regisztráltam az ebay-re. Regisztráltam a a Paypol-ra. Ott levonták a 400 ft-ot, kaptam 4 jegyű kódot, azzal hitelesítettem.
Most szeretnék vásárolni, de valamiért nem enged. Nem tudom a Paypol-t összerendelni az ebay-el. A Myebay/Address/ Add Paypol gombot ajánlja, de arra csak bejön a Paypol bejelentkezési oldala és bejelentkezés után nem történik semmi.
Ahonnan vásárolni szeretnék, ott csak Paypol fizetés lehetséges.

Köszönöm a segítséget, előre is!
sponge Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23712
Meg, hogy küldjek a személyimről másolatot...
Előzmény: sponge (23711)
sponge Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23711
Üdv!
Kaptam egy üzenetet az ebaytől, hogy igazoljam az áruim (amiket eladtam) eredetét. Számlát is kérnek meg minden, nem egészen értem. Mi a szar lenne ez:
http://pages.ebay.de/help/account/verification_request_documents.html
Mit kezdjek vele? Sürgős lenne, mert kaptam rá időt ma du. 2-ig!
digicat Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23710
OFF
Ha vámolnak akkor kapsz értesítést.

A legtöbb könyv az amazon.de-ről is megrendelhető, nagyjából ugyanazon az áron, mint amerikából.
Előnye, hogy biztosan nincs vám, gyorsabban itt van, és a szállítás is olcsóbb. Legutóbb 14-én rendeltem és 22-én kézbesítették Budapesten.
Az 1 db. kb. 1 kg-os könyv postaköltsége 6 euró volt.
Előzmény: fodorzs (23709)
fodorzs Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23709
Kicsit OFF, bocsi.

Amazon.com-rol rendeltem konyveket. Januar 22-ere josoltak a megerkezeset (Standard International shipping). Csomagolassal es postaval egyutt fizettem ertuk $45-t.
Beavatkozasom nelkul is megerkezik a csomag, vagy vmit intezkednem kellene (vam, posta...)?
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23708
Köszi, ez már jó megoldás!
Előzmény: vsiivz (23707)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23707
Find Items
rakeresel, majd utana be tudod allitani, hogy a tetel bekeruljon a "kedvenc" kereseseid koze
ott kerhetsz email-kuldest is
eleg sok kenyelmi lehetoseget be tudsz meg allitani
Előzmény: Törölt nick (23702)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23706
5 feedback is kell hozza
valoszinuleg ez hianyzik az esetedben
Előzmény: Törölt nick (23705)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23705
Köszi az infót!

Megpróbáltam beírni egy keresendő kifejezést, de ezt írta ki:

"To post to Want It Now you'll need a valid eBay account with a credit card on file or have a feedback score of 5 or more."

Regisztrálva vagyok, Credit card OK, Paypal Verify OK, bejelentkezés ide az ebay-es accounttal OK. Mi a probléma?
Előzmény: REMbraNT (23703)
tusi74 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23704
Én pedig azt szoktam, hogy rendesen beírom a keresőbe, amit szeretnék, bepipálom az opciókat, ami nekem kell (Europe Union, PayPal), majd a lap alján RSS-t állítok be rá. Mivel Operát használok, ezt az RSS-t tudom vele kezelni, de mostmár kezeli az RSS-t az Explorer 7, és a Firefoxnak is van hozzá pluginja.
Előzmény: Törölt nick (23702)
REMbraNT Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23703
Szerintem ez kell neked http://pages.ebay.com/wantitnow/

Másrészt azt én sem értem miért állítja be valaki 1 dolcsira a kezdő értéket, főleg ha értékes termékről van szó. Az ok, hogy több látogatót vonz, de aki csak 1 dolcsit adna érte, arra amúgy sincs szükséged. Szóval én azt mondom, mikor hirdetek valamit, az abszolut minimum árat adom meg kezdő tétnek, amiért eladnám, szóval nem állítok be 1 dolcsit lesz ami lesz, mert annyiért nem adnám el soha.

Már volt vagy 70 tranzakcióm és kb ez a lényeg:

-Fontos a sok jó feedback
-Lehet 0 feedbackje is, ha olyasmit árul ami nagyon kell és nincs másnak. De értékes cuccot akkor sem érdemes így venni mert lutrira nem éri meg.
-Lényegtelen mit ír oda hogy csak hová postáz. Mondjuk ha ki van írva a leírásban is akkor megértem de ha nincs, akkor nem érdekel, megveszem és kész, küldje ide. Küldeni is szokták szó nélkül.
-A fenti említett lapon lehet kérni is ami éppen nem kapható. Talán 3szor használtam és egyszer volt is megkeresés minimum.
-Ebay.com, ebay.de, ebay.fr, ebay.co.uk, ebay.it, néha nagyon szét kell nézni.
-USAból USPS priority mail vagy USPS express, Németből Hermes Paketshop. Máshonnan nem tudom, nekem ez a két top rendelési hely, és az említett szolgáltatások gyorsak és online követhetőek.
-Néha nem éppen azt kapod amit látsz, ez benne van a pakliban, és tűréshatáron belül simán add a pozitív feedbacket (vagy semmit) mert nem tudom te hogy vagy vele, én nem szeretem a problémákat. MINDENT sokkal olcsóbban veszek ebayről (vagy nem, na de máshol nem is lehet kapni), szóval néha 20ból egyszer nem számít egy kis probléma. A klasszikus probléma ami egyszer előfordult velem, hogy kiteszi az ember a képet a termékről, eladja, szerez egy másikat és ugyan azt a képet teszi fel holott lehet hogy ez a másik, tele van karcolássokal vagy itt ott nem pontosan olyan a színe, formája.
-Paypal vagy utalás. EUn belül ha nincs paypalja utalni szoktam, ennek költsége változó, Németbe pl 3000 FT környékén van az utalási díj és kb 3-5 nap alatt ér oda a pénz. De múltkor vettem máshol Finnországból egy dvdt utalva és vagy 4-5000 Ftot levontak. Ja itt jegyzem meg, be kell állítani, hogy csak a saját bankod költségeit vállalod, vagy a kedvezményezett bank költségeit is. Nos sajnos mindkettőt neked kell állni mert mint írtam, néha az utalás díja töb mint a terméké és így az eladóval tolsz ki, aki nem tudom mit szólna hozzá.


Röviden ennyi még biztos millió dolog van.


Viszont én is kérdezek. Sosem adtam még el ebayen. Innen Hungaryból megéri ez? Ti mit árultok amire a nagy nyugatnak is szüksége lehet és itt olcsóbb tehát drágábban lehet eladni?

Mert pl múltkor néztem azt az agyonreklámozott Tahiti Noni italt, nos németeknél drágább, szóval lehetőségek, viszont ha hozzájön 2-3000Ft posta, már bukta.

Na persze letölthető könyvek írások egyebek simán árulhatók innen is haszonnal.
Előzmény: Törölt nick (23702)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23702
Sziasztok!
Abszolút kezdőként szeretném megkérdezni, hogy az ebay-nél hogyan lehet tételfigyelést beállítani, ami alatt azt értem, hogy pl. érdekel a "kreuzer" típusú régi pénz, akkor hogyan tudom beállítani, hogy ha valaki feltesz egy ilyen szót tartalmazó terméket, akkor az ebay rendszere automatikusan küldene egy email-t a konkrét termék adataival. A Vaterán "Tételfigyelő"-nek hívják.
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23701

köszi.

 

lejjebb: ne aggódj nem fogsz. messziről megismerem az olyat mint te. kukacoskodik minden centen. első fuvallatra tiltólistára teszem mind. vásárolni kell nem zsi..skodni.

 

részemről nem reagálok többet a "segítőkész" hozzászólásokra.

Leki Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23700
Ja itt is ezt írják kb.: csak az első újralistázásra érvényes, azonos kondíciójú listázásra 90 napon belül és kisebb vagy egyenlő kikiáltási árral.
Előzmény: rigo88 (23698)
Leki Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23699
Azt hiszem, ha újralistázás után elmegy a termék, akkor visszakapod a második listázási díjat, ha nem, akkor azt is buktad, legalábbis én így tapasztaltam tavaly, de lehet ez is változott azóta.
Előzmény: rigo88 (23698)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23698

tehát a kérdés újra higgadtan:

http://pages.ebay.com/help/sell/questions/free-relist.html#requirements

 

ha újralistázom a termékeket, akkor nem kell érte újra fizetni listázási díjat? csak a végén fogják elszámolni a final fee-t? a final fee-be bele lesz számolva minden egyes újralistázás valahányszor megtettem azt vagy csak egyszer?

 

r.

TheGunn Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23697
Szerintem igazad van. Szíved joga eldönteni mennyiért adod. Csak előfordulhat, hogy nem veszik meg :P. Ilyenkor viszont ne sírj.
Előzmény: rigo88 (23695)
cath555 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23696
Mi is a felhasznaloneved, csak hogy nehogy veletlen beledfussak az eBayen?
Előzmény: rigo88 (23695)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23695
én meg azokat utálom, akik nem a kérdésre válaszolnak, hanem mellébeszélnek. mikor bemész a boltba, és veszel egy kiló kenyeret, szerinted nem TE fizeted meg a szállítási költséget, és adott esetben az üzlet bérleti díját, fenntartási költségét?? mikor drágul a benzin, vagy a bérleti díj, nem fizetsz többet azért a kenyérért? hát még jó hogy nem én fogom megfizetni a szállítást, meg az ebay-adót, hanem a vásárló. és rohadjak meg, hogy nem adom annyiért mint vettem, esetleg olcsóbban a terméket, mint vettem. még van pofám hasznot rátenni mi? nonszensz. tényleg. mea culpa.
cath555 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23694
Te ha feladsz egy hirdetest a hirdetesi ujsagban, nem fizetsz erte? Mi a gond ezzel, nem megy a fejembe, te igenybevettel egy szolgaltatast. Az, hogy az arucikkek nem mentek el, ezen mit sem valtoztat. Attol meg hasznaltad az eBay hirdetesi feluletet. Ez nem rejtett koltseg. Nem kotelezo az eBayen hirdetni. Es azokat az eladokat "utalom" a legjobban, akik meg a listazasi koltseget meg a PayPal-konverzio soran levonando koltseget is a vevokre verik, igy jonnek ki horror szallitasi- es kezelesi koltsegeik. Szerinted az eBay = Voroskereszt?
Előzmény: rigo88 (23688)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23693

és még esetleg ha volna valami "rejtett költség" arról tájékoztathatnátok, ha már a hivatalos helyen nem tájékoztattak semmi ilyesmiről. (a kisbetűs részt az oldal legeldugottabb helyén természetesen nem kerestem fel, úgy érzem, hogy profitorientált nagytőkés taktika <- és itt tudjátok "kikről" beszélek - nem tájékoztatni az ügyfeleket minden költségről regisztrációkor)

r.

rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23692

még annyi lenne a kérdésem, hogy az "újralistázás" az is újra ugyanannyi málna, vagy az kedvezményes, esetleg (amit kétlek) ingyen?

rig.

garfieldka Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23691
Semmi nincs ingyen! :))
Előzmény: rigo88 (23688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!