Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 122024

Ezt tettem, csak nem hittem a dolognak. :-)

Előzmény: Doky586 (122022)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 122023

Nem, ez pest, de közben utánajártam és megleltem. :-)

Csak kicsit fura volt, mert nem ismertem a cuccot. Cisco ecp 3925.

Van ezzel valakinek tapasztalata?

 

Ugyebár ez egy kábel modem/router combo.

 

Namost nekem olyat kellene csinálnom, hogy adott egy lan wifi-vel, 2 access pointtal. És kicsit vlan-ozni kéne, mert a wifi-nél kéne guest hozzáférés meg belső is.

 

Ez egy "szórakozóhely", földszint és pince.

Földsuint és pince között egy kábel.

Van 2 websmart switch. (TP-Link TL-SL2210WEB) Van egy AP (TP-Link TL-WA901ND).

Ezekkel lent szépen meg tudom oldani a dolgot.

Az AP-nél két SSID, az egyik védelem nélküli, a másik WPA2, ezek külön WLAN-ban.

Az AP csatlakozik az egyik switch-re. (Oda jön még más is a belső vlan-ból, kábelen.)

A két switch trunkban összekötve. Ez a második switch fent a földszinten. Innen egyik láb megy a cisco-ba.

Csak az a bajom, hogy vajon a cisco-ban is tudok-e rendesen vlan-ozni, vagy hagyjam a cisco wifi-jét, és fentre is tegyek egy wa901nd-t, és akkor fent is hasonlóan oldom meg a dolgot, mint lent.

 

Valakinek hozzászólás?

 

Előzmény: Jahno (122021)
Doky586 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 122022

Ha bent vagy a lanon, és otthoni kivitelű az AP, akkor egy portscannerrel végigkeresed az alhálózati maszk szerinti összes ipcím 80-as portját. A végeredmény valószínű kevesebb mint fél tucat, így manuálisan kipróbálod melyik az..

Előzmény: Törölt nick (122020)
Jahno Creative Commons License 2012.11.09 0 0 122021

Fizikailag egy mobillal, vagy kis laptop és irányított antenna, akkor megtalálod. Ha nem túl nagy a LAN, akkor gfi.com van jó hálózatos szkennerük, eldöcög egy darabig, majd eszköz név/típus alapján meg tudod lesni az AP-t. Feltéve ha ebbe a subnetbe tartozik az IPje és csatlakozni lehet hozzá :-)

 

Utána lehet folytatni, ha managelhető swich, akkor megnézed, hogy a MAC addresse melyik porton van. Ha fizikailag nem találtad, akkor lehet nem is ebben a LANban van.

 

Apropopó, hülye kérdés, de megkérdezem, Borsod felé van ez a cucc? Csak mert másik fórumon valaki éppen kalóz AP-t telepített a gazda tudta nélkül, nem lepődök meg akkor sem, ha egybevág a történet. De ha nem, akkor nem.

Előzmény: Törölt nick (122020)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 122020

Urak,

adott egy access point egy hálózatban.

Nem ő a router, csak sima AP.

Hogyan tudhatnám meg az IP címét?

A hálózathoz hozzáférek.

 

(Konkrétan, adott egy hálózat, abban két AP, két különböző SSID-vel. Az egyiket tudom is, hogy melyik, de jó lenne kideríteni, hogy ki szolgáltatja a másik SSID-t. Fizikailag nem találtam az eszközt. :-) Mondjuk nem is nagyon kerestem. :-))

Totyasrác Creative Commons License 2012.11.09 0 0 122019

Ja, és köszi :)

Előzmény: Törölt nick (122013)
Totyasrác Creative Commons License 2012.11.09 0 0 122018

Ja, azt megcsináltam előtte (Ghost), nem vagyok túlképzett a témában, de azért igyekszem :)

Előzmény: Törölt nick (122013)
sheldon Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122017

Beszerelt mobilrackben és külső (saját tápos) USB-s rackben próbáltam, utóbbiban van az állandó helye.

Jahno Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122016

A kattanósnak ugyanaz a kábele és ugyanoda dugod be? Akkor is ilyet csinál, ha éppen nem kap elég feszültséget. Egyéb esetben biza elhalálozott.

Előzmény: sheldon (122015)
sheldon Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122015

Üdv az Uraknak!

 

Először is, kissé későn ugyan, de köszönöm a múltkori két megoldást, mindkettő jó lett.

Most viszont egx olyan kérdésem lenne, amire sejtem a választ, de hátha mégsem.

Az egyik HDD-t, egy WD 3200JB tegnapról mára nem látja egyetlen eszköz sem. Sem a  PC, sem a notebook, sem a TV.

Felpörög, a boot kiírja, hogy van ott egy HDD, de a típust nem. ÉS 5-10 másodpercenként kettőt kattan (tak-tak)

És ennyit csinál. Tegnap még ment, mára nem.

Mondjátok, hogy nem halott, és még vissza lehet hozni valahogy. Nincs semmi pótolhatatlan rajta, szóval ha nem menthető se akkora baj, csak a gyerekek meséit eltart egy ideig, mire pótolom.

 

Köszönöm!

wwa Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122014
A WIN8 legális, (netről, a Microsofttól letöltött), megvásárolt magyar nyelvü verzió. ISO fájlként töltődött le.A módszert most próbálom... remélem, sikerül !
Előzmény: Törölt nick (122009)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122013

Én már csináltam egyszer. :-) Működött. :-)

De azért én csinálnék valami image mentést előtte. :-)

Előzmény: Totyasrác (122011)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122012

Nem próbáltam még így frissíteni, így tapasztalatom nincs róla.

Előzmény: Totyasrác (122011)
Totyasrác Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122011

Én most Vista Business -> 7 Prof upgrade-et tervezek; de még nem merek nekiállni (nincs kedvem mindent újrakonfigolni, kényelmesedek, na). Ez seamless működik, vagy érdemes valamire figyelni?

(Mindkettő 32 bites, pontosabban a Vista az, ergo upgrade csak 32 bitre mehet, de nekem mindegy).

Előzmény: Törölt nick (122010)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122010

Leírom egyúttal azt is, ennél hogyan ment. Eredeti MSDN ISO, Win8, angol.

  • Első partíción volt egy XP, másodikon egy Win7, de utóbbi csak próbára, vagyis törölhető.
  • Indítottam a Win8 telepítőt, kiválasztom a második partíciót.
  • Közölte, hogy van ott egy korábbi rendszer, ami el lesz téve egy Windows.old mappába és többé nem fog működni.
  • Közöltem, hogy OK.
  • Úgy is lett.
  • Bootmenü is lett.

 

Előzmény: wwa (122008)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122009

Ez véletlenül nem az a buherált Win8 telepítő, amibe valaki utólag integrálta a magyar nyelvet? Normális esetben ugyanis nincs ilyen, mert arra a partícióra telepszik, amit manuálisan kijelölsz neki. Integrált telepítőknél szokott lenni ilyen, hogy felügyeletnélküli telepítés, akkor nem kérdez, csak telepszik (ha úgy konfigurálják).

- Azt kellene megpróbálni akkor, hogy visszaállítod az XP-t működőre, az első partícióra.

- Utána jelöld meg aktívként a második partíciót. (Ezt akár az XP Lemezkezelésben is meg tudod tenni — Futtatás: diskmgmt.msc —, de utána már nem indítható az XP mindaddig, míg az aktív jel vissza nem kerül az elsőre.)

- Utána következhet a Win8 telepítés, ami ezáltal az aktív partícióra teszi a rendszerindítást is (kénytelen, hiszen másképp nem működhet a bootfolyamat). A Windows könytárait pedig oda, amit kijelölsz neki, de ha ez tényleg ilyen buherált telepítő, akkor gondolom felnyomja az aktív partícióra, kérdés nélkül az egészet.

Ezután az a Windows fog betöltődni, amelyik partícióját aktívra állítod, illetve ennek megkönnyítésére később is ráérsz telepíteni egy bootmanagert, amikor külön-külön már minden jól működik.

Vagy egy hibátlan Win8 telepítőt kellene letölteni, én például az angol próbaváltozatot raktam fel. Magyar talán még nincs is ebből, vagy nem tudom.

Előzmény: wwa (122008)
wwa Creative Commons License 2012.11.08 0 0 122008
Hát sajnos... további segítséget kérek.Visszatöltöttem az XP-t, csináltam egy 60 GB-os új particiót abból a célból, hogy majd oda töltöm a WIN8-at. Nagyon figyeltem, de ez a Win8 pro 32 bites rendszer azonnal, kérdés nélkül feltöltötte magát az XP helyére... egyszerüen nem volt választási lehetőségem. Természetesen felülírta a régi rendszert, szóval a javasolt WIN8-on belüli boot loader nem működik.Most éppen visszatöltöm újra az XP-t.Szóval...1. Hol lehet beállítani telepítésnél a kívánt könyvtárat ?2. Tudtok olyan külső bootloadert, ami XP és WIN8 -at kezel? Az általan találtak a WIN8 mellé csak a win7-et szeretik...
Előzmény: wwa (122007)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122007

Köszi, igyekszem így...

Előzmény: Gorcsev (122006)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122006

"Onnan tudnék elindulni, hogy visszateszem a teljes régi XP-t, erről van particiómentésem.

Utána mit tegyek?

Csináljak egy új particiót a win8 telepítésére?"

Igen.

Aztán tegyél föl egy bootmanagert, állítcsd be benne, mikor melyik rendcert akarod indítani (az adott partíció aktívra állítását és a másik elrejtését is bejelölve), és ezután tedd föl a másik vindózét. (Később az adatoknak má' csinálhatc mindenféle köteteket.)

Ezzel a megoldással soha a büdös életbe' nem lesz olyan gondod, mint ezek a horrorsztorik, amiket alant óvashatc. Tetcés szerint csereberélheted, újrahúzhatod, törölheted bármelyiket, a másikat egy fikarcnyit se fogja zavarni.

 

"Akkor "magától" választhatóvá válik az oprendszer ?"

Az haggyán, de adott esetben 'magától' össze is dől, ha a másikat nem a kellő alázattal piszkálod...

Előzmény: wwa (122003)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122005

Akkor megpróbálom még egyszer, előlről, figyelmesebben.

Ez egy kicsit időigényes, de este megosztom itt a végeredményt.

Előzmény: Törölt nick (122004)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122004

Pedig nekem kiírta egyértelműen, hogy milyen következménnyel számoljak, vagyis nem lesz használható az előző rendszer.

 

Kellene legalább két partíció, elsőre visszaállítani az XP-t. Utána a másodikra telepíteni a Win8-at, ekkor az elkészíti a választómenüt is.

Előzmény: wwa (122003)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122003

Onnan tudnék elindulni, hogy visszateszem a teljes régi XP-t, erről van particiómentésem.

Utána mit tegyek?

Csináljak egy új particiót a win8 telepítésére?

Akkor "magától" választhatóvá válik az oprendszer ?

 

A telepítésnél lehet, hogy átsiklottam valamin, nekem nem ez a szakmám, csak érdekel a dolog. De a win8 magyarul beszélt hozzám a telepítés alatt is, meg én sem riadok el egy kis angoltól... de nem tünt fel erre vonatkozó utalás.

Előzmény: Törölt nick (122001)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122002

Véletlenül én meg átsiklottam az utolsó mondaton, ami zárójelben van, tehát eszerint a visszaállítást másképp is meg tudod oldani. De a kettő együtt így nem megy, vagy esetleg az XP-t egy másik partíción lehetne feléleszteni.

Előzmény: wwa (122000)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122001

Előbbi tipp arra vonatkozott, amikor egymás mellé telepítesz két rendszert.

 

De itt sajnos rátelepítetted, azonos partícióra. Ilyenkor a korábbi rendszert elteszi egy Windows.old mappába, ahol többé már nem működik, tehát ez csak adatmentés céljára van kitalálva. Ezt egyébként a telepítő közli is, csak persze a Win8 telepítő egyelőre angolul szól hozzád, így talán átsiklottál ezen a nem mellékes körülményen.

 

Most már ezt esetleg úgy lehetne visszacsinálni, hogy másik gépbe tenni a HDD-t, vagy legalábbis másik oprendszer alá, ezen a gépen. De a utána bootszektort is vissza kell állítani: Javítókonzol, fixboot. (Ha nem tudod mik ezek, akkor csak vedd elriasztásnak.) Vagy formázni egy új partíciót és átmásolni az XP-t, de az sem kezdőknek való (ld. előzmények).

Előzmény: wwa (122000)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 122000

Sajnos, nem lett jó...

 

Nekem a "alapértelmezett operációs rendszer" fül alatt csak a windows8 látható, az xp nem. Ugyan a fájlrendszerben létezik egy "windows.old" könyvtár, de elindítani nem tudom az xp-t.

 

Meg tudnád mondani, hogy a win8 telepítésénél mit kell kiválasztanom, hogy a régi rendszer is indítható legyen ? (Az eredeti xp visszatöltése nem gond, van particiómentésem...)

Előzmény: Törölt nick (121996)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121999

Köszönöm a segítséget, ez jó lesz !

Előzmény: Törölt nick (121996)
wwa Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121998

A kérdés lehet, hogy hülye, sajnos, én nem értek eleget ehhez.

A windows8 nem csinált alternatívát, csak az indul... nekem meh kellene az xp is. ..

Előzmény: Jahno (121993)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121997

Nem.

De nem is írta hogy nem másik lemezen van. :-)

Előzmény: Gorcsev (121995)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121996

Win8 telepítőnek van egy érdekes húzása, amikor XP mellé telepítjük. Utána nem a szokott szöveges választómenü fog megjelenni, hanem egy grafikus Win8 menü. Ha itt kiválasztjuk a "korábbi operációs rendszert", teljesen újraindítja a gépet, csak utána töltődik be az XP, de akkor már közvetlenül.

Ha ezzel van bajod, lehet rajta változtatni.

 

Win8-on belül, a képen látható alapértelmezett beállítást változtatsd meg, vagyis Win8 helyett az "Earlier" legyen. A 30 sec időzítést is átállíthatod rövidebbre, ha úgy jobb. Ezután a gép indulasakor már csak jól ismert, szöveges menü fog megjelenni, ahol egyszerűen lehet választani a kettő közül, az újraindulós hülyeség viszont megszűnik.

 

 

Lenne más lehetőség is, de ahhoz telepítés előtt kellett volna lépni. Illetve utólag is lehetne, csak így már körülményes, átpakolni a kernelindítást másik partícióra, boot-javítást végezni a telepítővel stb.

Előzmény: wwa (121992)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.07 0 0 121995

És azokkal tudc partíciók közül választani? Mer' én olyat még nem láttam....

Előzmény: Törölt nick (121994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!