Keresés

Részletes keresés

iM Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1342
Igen, civilek elől el van zárva, de ha tudod mit keresel, akkor megtalálod. Így legalább kívülről megnézheti az ember :-)
Előzmény: Volt tüzér (1340)
iM Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1341
Ezt a képet találtam hirtelen róla:

Előzmény: LeX (1339)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1340

A Veszprémi "Szikla" eredetileg is légvédelmi vezetési pontnak épült még valamikor a két világháború között. Nagyjából azonos időben, mint a Budapesti, és a Miskolci építmény. Mindhármat ugyanabból a célból csinálták, és ugyanarra is használták hosszú ideig. Most már csak a Veszprémi az, amit arra használnak, amire épült.

Azt, hogy honnan lehet bejutni, a civilek számára el van zárva, a mostani Légierő Parancsnokság objektumában van. Bár ha valaki tudja, miről van szó, az az utcáról is felfedezheti. Egyébként valóban jellegtelen fehér egyemeletes épület egy hegy oldalának támasztva.

Előzmény: iM (1335)
LeX Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1339
Ez volna a túrástól balra? Jobbra a csillaghegyi strand tájékozódásképp.

csillaghegy
Előzmény: charlie21 (1338)
charlie21 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1338
Hát akkor továbbra is rejtély marad a dolog.Majd elnézek hétvégén arra hátha tudok valami konkrét dolgot utána leírni nektek.Már gyerek koromban is ott volt ,a nagyapám mindig elvitt arra és nagyon titokzatosan magyarázta hogy innen zavarják a szabadeuropa rádíót(városi legendák?!).Ezt a népi szóbeszédet tapasztaltam amúgy Alcsúton is ahol telkünk volt,és mindenki tudta hogy a hegyen(Vértesacsa) rakétások vannak,na és persze Atom rakéta.És ezt teljes átéléssel tudták mesélni ,persze csak suttogva.
mezenguz Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1337
...lehet , hogy radarfedezék?..Városföldön is van ilyen külső fedezék, É-ra a laktanyától, régebben (lehet, hogy most is) néhanapján telepítettek oda lokátort, általában P-18 volt kirakva, egyébként a vasútról látszott e hely igazából Városföld felől Kecskemét felé haladva jobbkéz fele..
Előzmény: st_patrick (1331)
iM Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1336
Ezt jól egyszerre írtuk :-)))
Előzmény: Volt tüzér (1334)
iM Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1335
Maga a "Szikla" a várhegy alatt van és eredetileg a Magyar Nemzeti Bank terzorja volt. Az a sziklatömb azt hiszem ideális egy ilyen létesítmény elhelyezésére.

Az épület ahonnan be lehet jutni szerintem olyan jellegtelen, hogy meg nem mondanád, mi van alatta.

im
Előzmény: Volt tüzér (1329)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1334
Nem a várban van. A vár tövében van egy utca, aminek a várral ellentétes oldalán van a parancsnokság. Ugyancsak ellentétes irányban van a "Szikla" bejárata is.
Előzmény: mezenguz (1330)
iM Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1333
Nem azt a dombot láttad, ami Veszprém és Szentkirályszabadja között van és ha jól emlékszem egyik irányból erdő van a beton építmények mellett?

im
Előzmény: st_patrick (1331)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1332

Nem tudom, mi lehetett, mert nem volt dolgom azzal az objektummal sohasem. A Vasvárihoz csak annyiban tartozhatott, hogy mintegy tíz éve - Budapesten - csak a Vasváriban volt az egyetlen számottevő katonai erő, ahonnan őrséget lehetett akárhová kivezényelni - a 32. őrezredet leszámítva. Lehet, hogy a légvédelem valamelyik adóállomása volt, és azért őrizte a Vasvári laktanyába tartozó őrség.

A Budapesten és közvetlen környékén már csak különféle intézmények és háttérintézmények maradtak, valós katonai alakulatok nem. És ez nem a mostani állapot, ez sajnos 10 éve is így volt.

Kettős kerítés? Naná. Ha valahonnan az egyszerű kábeltolvaj állampolgárt el akarod riasztani, akkor valami védelmet mutatni kell, különben apránként elhordanak onnan mindent. Különben úgy járnak, mint a 104. ezred harcálláspontja valamikor a '90-es évek közepén, mikor a kettős kerítésen Ifával mentek be kábelért, és egy lokátor teljes tartalék kábelkészletét elvitték. Ugyan a rendőrség megtalálta, de már szétdarabolva. Az egyik elkövető egy valamikor ott szolgált őrkatona volt. Tudta, hogy hol rossz a őrberendezés.

Előzmény: charlie21 (1327)
st_patrick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1331
Akkor nem tudom mit láttam de hogy mesterséges képződmény volt maga a domb is (olyan volt mint a betonfedezékre hordott füvesített földhányás) az hótziher.
Előzmény: mezenguz (1330)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1330
Szia!

A Szikla fent van a várban tudtommal, nem a légtér ellenőrző ezred híradósainak a telephelyét láttad véletlenül?

..más: nem jár valaki Kecskemét környékén mostanában, ugyanis a győri dandár ott gyakorol a lengyelországi lövészetre(KUB, Igla, Mistral)..Kecskemét és Városföld a települési helyek..(hmmm..., csak megmaradt a jól bevált Igla..:)) )
Előzmény: st_patrick (1328)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1329
A veszprémi "Szikla" bent van a város közepén, majdnem az állatkert mellett. Közvetlenül a várbörtön külső része mellett volt. Pontosabban a börtön volt. Késő délután és este jókat lehetett röhögni a nemzetiségi rabok és családtagjaik közötti hangos levélváltásokon.
Előzmény: st_patrick (1328)
st_patrick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1328

Ha már az objektumoknál tartunk egy kérdés: a hétvégén busszal elhaladtam veszprém mellett a 8-ason. nyugat felé haladva balkézfelől volt egy mesterséges dombból kiálló toronyszerű bejárat és 500 méterrel arrább egy másik dombon egy antennaerdő. Ez lenne a veszprémi Szikla?

Előzmény: Volt tüzér (1323)
charlie21 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1327
Sziasztok! Ha már szóba kerültek ezek az antenna erdős helyek. A lakhelyem közelében Csillaghegyen a régi téglagyári bánya hegyének a tetején van egy máig is müködő HM objektum.Sok sok antenna és mindenféle egyébb müszaki berendezés.Tudja valaki hogy ott mi van?Van köze vajon a légvédelemhez.Állítolag a Vasvárihoz tartozott,legalábbis onnan ment az őrség.Fedezékek nincsenek csak sima épületek és látszik hogy régebben fontossabb hely lehetett (kettős kerités,védelmi rendszer nyomai,több örtorony)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1326
Szia, ment egy emil...:)))
Előzmény: Volt tüzér (1325)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1325
Kerítésen kívül azt csinálok, amit akarok.
Előzmény: Kelepisti64 (1324)
Kelepisti64 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1324
Szerbusztok!
Azért ez nem teljesen igaz. Katonai és polgári repülőtér mellett az illetékes szervek bármikor a "légiközlekedés veszélyeztetése" cimen elküldhetnek. Bizonyitsd be, hogy nem veszélyezteted. Az objektivre ráfoghatják, hogy tükrözödik rajta a nap és elvakitja a pilótákat...

üdv. Kele
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1323
Magyarország szabad ország. Itt mindenki azt csinál, amit szabad. Egyébként a "Fényképezni tilos!" táblákat már régen összeszedték, tehát ahová kerítésmászás és egyéb más módszerek kihagyásával eljutsz, ott fényképezhetsz is.
Előzmény: A_vándorló (1322)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1322
Szia, egy gyors tanácsra lenne szükségem tőled, ha most én a „támaszponthoz” ami az MO-s mellett van, odamegyek és felmegyek a dombra, „teli antennákkal” és elkezdek ott a kerítésen kívül fotózni, azért segberúgnak, rúghatnak??? Sürgős lenne a válasz, mindjárt indulok arrafelé…

Előzmény: Volt tüzér (1321)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1321
A sugárzó folyamatosan forgott, és mindig más hajlított tápvonal szakasz előtt haladt el, amely tápvonalszakaszok ha nem is nagy, de egy bizonyos szögeltérést, vagyis a legyezést produkálták. A kétfajta szöget emlékezetem szerint úgy csinálták, hogy a primer sugárzót a henger palást és a forgás középpontja között mozgatták. Többre már nem emlékszem.
Előzmény: Hpasp (1318)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1320
A másik topikban írtam róla, kihalt laktanyák, az antennaerdő az MO-s szélénél, gyorsan kéne a válasz, persze attól aki tudja, volt tüzér, ha itt vagy… szerinted?

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1319
Sziasztok, egy gyors segítséget kérnék tőletek, mert bő egy óra múlva elnézek arrafelé, a gép nálam van, ha felmászok a dombra és fotózok, azért  segberúghatnak engem???  A kerítésen kívülről?? Az MO-s ról beszélek...
Hpasp Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1318

Tulajdonképpen a parabola előtt "mozgatták" a sugárzót egyvonalban, és ezáltal legyezett. Ezt értem, de akkor hogyan tudtak két nyílásszögű nyalábot előállítani?

(0.7 / 1.5)

Előzmény: Volt tüzér (1316)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1317
Off! E-mail ment.
Előzmény: Hpasp (1315)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1316
Gomdolom, még emlékszel arra az antennára, mit a főiskolán mutattam. A primer sugárzó ugyanolyan forgó tápvonaldarab , mint amit ott láttál. Képzeld el ezt a forgást azzal a különbséggel, hogy nem egy kúpra csavatr tükörre sugárzunk, hanem egy hengerre. Ennek a hengernek a palástja mentén indult sugárirányban szanaszét - ha jól emlékszem - 36 farab csavart tápvonal szakasz, ami némi kanyar után egy körcikk mentén ért véget. Ezek voltak a szekunder sugárzók. Ez az egész egy zárt blokk volt, ami egy fém dobozban volt, csak a görbe tápvonalszakaszok végénél volt a doboz mikrohullámú áteresztő anyagból. Ezzel a dobozzal volt pont szemben a tercier sugárzó, ami csak annyit mozgott, amennyit a többi antenna is. Nem tudom, érthető voltam-e de egyszerűbben nem tudtam elmagyarázni. A rajzon láthatod a primer sugárzót, a hajlított tápvonalak közül néhányat - a többit meg képzeld hozzá - és a tercier sugárzót. Ha nem világos, akkor még kérdezz!
Előzmény: Hpasp (1313)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1315

ti sokkal jobban tájékozottak vagytok, ez nem semmi, érdekelne, hogy honnan…

 

Amit ezen a topicon látsz, az már régen nem hadititok...

... ha tényleg érdekel a téma, akkor elballagsz az I. kerületben a Krisztina krt. 26 szám alá, és a Püski kiadó könyvesboltjában megveszed Veres Mihály, "Légvédelmi Tüzérek és Rakétások" című könyvét.

Előzmény: A_vándorló (1314)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1314
Most lehet, hogy hülye vagyok és tudatlan. De én csak Nagytarcsán, előtte a Sziklában voltam. Ilyeneket én nem tudok. De amiket írtok, az érdekes. A föld alatt sokat, nagyon sokat töltöttem el… a katonaidőm alatt és a telefonközpontban is voltan igen sokat Nagytarcsán, külön vonalak voltak a „központi” rendszerbe, mi ott mindent, minden laktanyát tudtunk kapcsolni… Nagytarcsa ebből a szempontból érdekes volt, teljesen bejártam az egész ország légvédelmi rendszerért láttam néha, mikor arra küldtek. De ti sokkal jobban tájékozottak vagytok, ez nem semmi, érdekelne, hogy honnan… Gondolom, azt, hogy tiszti beosztásban voltatok én meg honvéd… Mindenesetre, Nagytarcsa, azt hallottam még ma is működik, a régi rendszerrel. Az adóház is szintén üzemel… Össze vannak kötve..
Előzmény: Hpasp (1313)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1313

Ezek a sugárzók a kisugárzási karakterisztika formáját semmiben nem befolyásolták. A 0,7 fokos tűnyalábot teljes egészében a forgásparaboloid reflektor, tehát a tercier sugárzó állította be, ezért kellett a teljes metszet.

 

És akkor hogy legyezte? Gondolom nem a tercier sugárzó legyezett??

Előzmény: Volt tüzér (1309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!