Keresés

Részletes keresés

sonyA77 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15578

 

 Hali. Egy 28mm/2,8-as obi nagylátónak minősithető ?

Jahno Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15577

Na igen, a Jupiter 9 igen jó, de valamennyire meg is kérik az árát és nem olyan gyakori.

Előzmény: Kersti (15576)
Kersti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15576

Jahno, pater 68

Köszi a válaszokat! :-)

Jahno Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15575

Nekem és pár ismerősnek a Jupiter37A pld.  nagyon bejött.

Előzmény: Kersti (15573)
pater68 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15574

Jupiter-37, Tair-11, Jupiter-11, ezek 135mm-esek.

Jupiter-9 85mm-es.

Jupiter-21 200mm-es.

 

A Tair-3s szvsz már hosszú lesz az Olyra, az 300mm gyújtótávolságú.

 

Én az első kettőben gondolkodnék.

Előzmény: Kersti (15573)
Kersti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15573

Jó szívvel tudtok ajánlani valami jóféle M42 teleobit az  M4/3-os Olympus E-PL6-hoz elfogadható árban?
Ha van szovjet obiban ilyen azt preferálnám, mert velük tudok bizniszelni :-)

bandita39 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 15572

Köszi Szépen.

Előzmény: Noxin (15571)
Noxin Creative Commons License 2016.06.04 0 0 15571

A Jupiter-3 egy mozdulattal (na jó kell tekergetni egy ideig) szétcsavarható két részre ahogy pl. a 100-as Trioplan is. Az egyik rész az élességállító csiga, a másik maga a lencséket tartalmazó tubus. De ez leginkább a régi preset obikra érvényes és nem hinném hogy azok között még sok ilyen lenne. 
Viszont cserébe természetesen elvész a végtelen, de úgyis inkább portézni használja az ember ezeket.

 

Előzmény: bandita39 (15570)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 15570

Szia Maistro bármilyen obinál alkalmazható ez a művelet ? Pl. Pentacon 135-2.8 ?

Előzmény: Noxin (15563)
pater68 Creative Commons License 2016.06.03 0 1 15569

Szerintem ez az. A pöckök vezették meg a filmet.

 

Előzmény: faki (15568)
faki Creative Commons License 2016.06.03 0 0 15568
Előzmény: Törölt nick (15566)
pater68 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 15567

Nem láttam még ilyet, de mintha hiányozna valami az elejéről.

Előzmény: Törölt nick (15566)
nemethla Creative Commons License 2016.05.14 0 0 15565

És még annyi? hogy a távmérősőöknek jellegzetessége az élességállítással együtt mozgó belső gyűrű-perem, ami a távmérőt tolja befelé a végtelennél...

Előzmény: faki (15564)
faki Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15564

Az archívum kedvéért. :-)

 

A tükrösökre készült "(Zenit) M39" leánykori neve ZM39 vagy ZTM és 45.2 mm a bázistávja (M42 - 45.46 mm). Az "igazi" M39 a távmérősek csatlakozása 28.8 mm bázistávolsággal, elnevezései még: L39, Leica Thread-Mount - LTM, Leica Screw Mount - LSM, M39×26tpi. A szovjet érában az előbbi a korai Zeniteken (pl. Zenit 3, 3M), utóbbi a FED és a Zorki gépeken volt.

Előzmény: monyesz (15560)
Noxin Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15563

Elárulok egy titkot:
ha szétcsavarod az obit és beraksz egy vékony rézdrótot, vagy épp esztergáltatsz egy megfelelő méretű gyűrűt, akkor jobb lesz a közelpont és lehet vele portrézni :-)
mert a legkisebb közgyűrűvel is már sajnos a végtelen túl közel jön, míg a fenti megoldással meg 4-5 méterig van élesség. 
Kis rutinnal hamar, egy perc alatt lehet cserélgetni :-) 

Előzmény: bestpixel (15557)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15562

Igen, Zenit/Praktica (SLR)

Előzmény: pater68 (15561)
pater68 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15561

Gondolom, a "tükrös" kitétel a zenitre utal... (?)

Előzmény: monyesz (15560)
monyesz Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15560

Keveritek a szezont a fazonnal.

Van (Zenit) M39 és LTM39. a menetátmérő azonos, de a menetemelkedés már eltér. Ez a kisebbik gond adapterezésnél, a nagyobb, hogy a bázistávolság sem azonos természetesen, az M39-nél (majdnem) megegyezik az M42-ével, de az LTM már teljesen más. Így az LTM-es obival soha nem lesz végtelen M42-re használva.

Előzmény: bestpixel (15551)
Jahno Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15559

"van olyan régi135-ös obim, aminek 4 (négy) méter a közelpontja!)"

 

Na, ez egy érdekes dolog lenne, mert mikor a DOF kalkulátoros egyenlet alapján  boncolgattam a témát, akkor senki nem akarta érten,  hogy azt nem értem,  hogy pld. miért nem függ pld. a közelponttól. És sok mástól...

Előzmény: bestpixel (15557)
pater68 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 15558

:) Ismerős a "probléma". Közgyűrű esetleg?

 

Urak, kérdés. Mit érhet itt Magyarországon egy Primoplan 1.9/58? Szívesen vennék egyet.

Mennyivel jobb/rosszabb, mint egy Biotar, vagy egy Helios?

Előzmény: bestpixel (15557)
bestpixel Creative Commons License 2016.05.09 0 0 15557

Mivel orosz obiról van szó, ezért éppen fordítva lehet: az M39 adaptert Leicahoz gyártották a kínai bérrabszolgagyerekek/robotok.
Van ilyen orosz tükrös obim is (Helios 40), azt így használom (adaptergyűrű+M42 adapter kombó), perfetto.

Noxin: Ja, nekem is, de hát ez van (van olyan régi135-ös obim, aminek 4 (négy) méter a közelpontja!).

tutututu: Kösz, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

Előzmény: nemethla (15553)
tutututu Creative Commons License 2016.05.09 0 0 15556

Vidd el beállíttatni!

Előzmény: bestpixel (15551)
Matheoka Creative Commons License 2016.05.09 0 0 15555

Sziasztok!

 

Van itt valaki, aki már szedett szét Helios 44M objektívet, és sikeresen összerakta?

Lötyögött a fókuszgyűrű, így gondoltam szétszedem, de összerakni már nem sikerült tökéletesen, nem jelöltem be a végtelen fókuszt sem.

Sikerült összeraknom, de most meg szorul. Lehet, hogy egy kis szilikon zsír elég lenne a gyűrűk meneteire? (Az nem sok maradt rajta, meg is törölgettem ráadásul...)

Ha tudna valaki segíteni, rettentő hálás lennék.:)

 

Köszi!

 

(mél public.)

Noxin Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15554

Nyitott 1,5 rekeszen?

Nekem inkább az 1 méteres közelpont a bajom :-)

Előzmény: bestpixel (15551)
nemethla Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15553

JA,és a tükrös bázistávú M39-eket érdemes a szabvány m42 adapterbe tenni gyűrűvel

Előzmény: nemethla (15552)
nemethla Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15552

igen, előfordulhat, ha Leica M39 és nem Zenit, vagyis FED/Zorki bázistávnak megfelelő, akkor nem lesz végtelen. A Zenit 3M M39-e ( nekem is egy ilyen van ) ad végtelent, bár azért finomítani azon is lehet.

Előzmény: bestpixel (15551)
bestpixel Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15551

Már korábban is szó volt erről de most újra felhozom a témát: régi orosz M39-es objektívem (Jupiter-3 1:1,5, 5cm) adapterekkel digitális vázakon nem ad végtelent. Most megnéztem Sony A7 és Olympus m4/3 vázon is, eredmény ugyanaz: kb. 500 m-ig (1 km?) éles, utána életlen végtelenig.

 

Lehetséges, hogy az obival van gond? Két vázhoz, két különböző adapterrel ugyanaz a gond...

Vagy valami más?

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.05.05 0 0 15550

Egy Domiplan 50/2.8 mennyit erhet manapsag?

Boldog Zoltan Creative Commons License 2016.05.05 0 0 15549

Sziasztok!

 

Megvételre keresnék

 

Cyclop 85/1.5

Trioplan 100/2.8

Trioplan 50/2.9

Triotar 135/4.0

 

objektíveket, továbbá

 

m42 közgyűrűt szintén.

 

Érdekelne továbbá, ha volna valakinek eladó:

 

EXA/EOS átalakítógyűrű

 

55/EOS fordítógyűrű

 

Tudom, h ez nehéz ügy, de hátha nem e-bayről kell összehalásznom.

 

Kérem az esetleges ajánlatokkal a 70 / 360 hetvenkettő 53 vagy

 

z.boldog kukac gémél kom címen keressetek.

nemethla Creative Commons License 2016.05.04 0 2 15548

A mosolygós

 

Előzmény: Rőth Sándor (15547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!