Keresés

Részletes keresés

csepcsanyi Creative Commons License 2021.05.08 0 5 71531

Üdv a csapatnak! Ma Türjén jártam, a templomot felújítják, a környék most építési terület, ilyen téglákból biztos lehet gyűjteni, ha valaki arra jár.

 

kerteszember11 Creative Commons License 2021.05.08 0 0 71530

kerteszember11 Creative Commons License 2021.05.08 -5 0 71529

Üdv mindenkinek. Véletlenül böngészés közben találtam erre az oldalra. Szeretném megkérdezni töletek, hogy az alábbi képeken látható tégla ér-e valamit? Van kb 50 darab. Vettünk egy házat ottan találtam öket.  Ha valakit érdekel szívesen eladom.

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.05.07 0 7 71528

Sziasztok!Római katonai bélyegzős tégla Győrből. 

Az Ala I Ulpia Contariorum, az első dárdás Lovascsapat mely,113-114-ben érkezett Germániából.

Arrabona helyörsége volt a II. és III. században.A lovasezred a háborúban szerzett érdemei elismeréséül,

Ulpius Trajanus császártól megkapja az Ulpia melléknevet,késöbb Marcus Aurélius császártól a C.R. kitüntetést igy a teljes neve:Ala I Ulpia Contariorum milliária Civium Romanorum 

dibidondiego Creative Commons License 2021.05.06 0 12 71527

Kedves Tagtársak!

 

Jó hírt osztok meg veletek: mai napon elhoztuk a nyomdából a "Jeles téglák, jeles emlékeink" kiadványunk 15. kötetét. Köszönetemet fejezem ki a cikkek szerzőinek, továbbá Dr. Herczig Béla Tiszteletbeli Elnök Úrnak a szerkesztésért és összeállításért, az impozáns borítót Nyírő Zsolt tagtársunk készítette. Korábbi nyomdánk nem vállalta a nyomtatást, így az első alkalom, hogy kiadványunkat más nyomda készítette, köszönet színvonalas munkájukért!

WattieNo1 Creative Commons License 2021.05.02 -5 4 71526

Szerintem igazából nem is lehet meghatározni, mert ahányan vagyunk annyiféle elképzelésünk van a ritka tégláról. Bár nem tudom a numizmatikában hogyan oldották meg.

 

Mindenféle címer, évszám, meg betűk nélküliről 10-nél többről tudok. (Írjak listát?)

 

De térjünk vissza picit az elejére. Ha te kimész a bolhapiacra és meglátsz valamit, ami szerinted ritkaság és meg akarod szerezni, akkor azzal indítasz az eladónak: "Tudja maga, hogy micsoda ritkaságot árul?"

 

Szerinted ésszerű, hogy egy sokak (ha nem mindenki) által vágyott tégla "árát" nekifutásból azzal verjük fel, hogy "ritkaság"? Én a "Légyszi mutass fotót", vagy a "tedd publikussá az e-mail címedet" mondatokkal indítottam volna.

Előzmény: yacek75 (71525)
yacek75 Creative Commons License 2021.05.02 0 4 71525

Igazából nincs meghatározva hogy hány ( ismert) darabig tekinthetünk ritkának egy téglát. Ki kellene dolgozni, mint a numizmatikában. Egyébként mennyi kettős keresztesről tudsz? Gondolom 10 alatt ? 

Előzmény: WattieNo1 (71524)
WattieNo1 Creative Commons License 2021.05.02 -7 1 71524

Bocs, de ( megint) hülyeséget írsz.

 

Most akkor a tégla ritka, vagy csak ritkán kerül elő?

 

Az én értelmezésem felét leírtad, ellenben a te értelmezésed (ritkaság-meghatározásod) úgy működik, hogy az alapján értékelsz amennyi ilyen tégláról tudsz. És mivel nem sok kettős keresztes tégláról tudsz, ezért szerinted ritka.

Én viszont az itt felrakottaknál jóval több gyűjtőről, és keresztes téglájukról tudok, ez alapján állítottam, hogy sok gyűjteményben van.

 

Előzmény: yacek75 (71523)
yacek75 Creative Commons License 2021.05.02 0 8 71523

Bocs, de ( megint) hülyeséget írsz.

Attól hogy felraknak pár nap alatt 4-5 példányt, még simán belefér a ritka kategóriába.

Persze a te értelmezésében semmi sem ritka, hiszen mindenből többet vetettek- égettek. Csak arról megfeledkezel, hogy a legnagyobb részük nem a mi időnkben fog előjönni...

 

Előzmény: WattieNo1 (71521)
Tordas Zoli Creative Commons License 2021.05.02 -5 6 71522

Sziasztok!Régóta szerettem volna egy szép Purgly Sámuelt.

 

WattieNo1 Creative Commons License 2021.05.01 -6 2 71521

Egyébként meg köszönöm a fotókat!

 

Jól félreértettétek Yacek kijelentését ugyanis a ritkaságot például úgy lehetett volna "demonstrálni", hogy nem kerülnek fel fotók. Így viszont azt bizonyítottuk, hogy nem ritkaság, sőt, a kenderesi egyenesen kommersz.

        

WattieNo1 Creative Commons License 2021.05.01 -2 4 71520

Rovart Creative Commons License 2021.05.01 0 6 71519

Ha úgy vesszük, ezekben mind van kettős-kereszt.

 

Rovart Creative Commons License 2021.05.01 0 3 71518

Kenderesi ez is.

yacek75 Creative Commons License 2021.05.01 0 3 71517

Gyarmat

Bár nem kettős hanem dupla 

Előzmény: Tordas Zoli (71515)
Ká-Gyé Creative Commons License 2021.05.01 0 3 71516

Ez egy kenderesi.

 

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.05.01 0 3 71515

Sziasztok!Nekem ilyen van Lovászpatonáról.

yacek75 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 71514

Hmmm!!!

Nekem pl. nincs kettős keresztes a gyűjtiben.

És nem hiszem hogy túl sok lenne gyűjtőknél.

Ha tévedek és valaki ezzel akarna falazni, dobjon már meg eggyel legyen szíves 😁

 

Előzmény: WattieNo1 (71511)
malmocska Creative Commons License 2021.04.30 0 0 71513

Köszönöm.

Előzmény: atis68 (71512)
atis68 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 71512

Szia! OK!

Előzmény: malmocska (71510)
WattieNo1 Creative Commons License 2021.04.29 -4 4 71511

Hmmm!

 

Ha a sok gyűjteményben megtalálható kettős kereszt ritkaság, akkor mi a megfelelő szó az "ötös keresztre"???

 

:)

 

malmocska Creative Commons License 2021.04.29 0 0 71510

Szia Atis egy Szabó feliratú téglát benevznék, ha jut.Köszönöm.

Előzmény: atis68 (71505)
B-csabi Creative Commons License 2021.04.26 0 0 71509

igen. Kettős keresztes tégla van Kalocsáin, ritkaság

Előzmény: macsek0317 (71502)
fgondnok Creative Commons License 2021.04.25 0 3 71508

Szia!

A barátnőd, félrevezetett, nem téglázni, hanem cserepezni vitt el! :)

Jel, vagyon e bennük?

Előzmény: Ká-Gyé (71504)
adolf2107 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 71507

Szia !

Ha van belőle felesleges egyre beneveznék . Kösz .

Előzmény: Ká-Gyé (71504)
WattieNo1 Creative Commons License 2021.04.25 -4 4 71506

Bízom benne, hogy megéred azt a napot, amikor megvilágosodik az elméd és tudatosodik benned, hogy nem "megfejtéshez", elmélethez kell téglát találni, hanem téglához megfejtést!

És, hogy ezt megérd, gondoltam kívánok neked sok kitartást és jó egészséget, de a kitartásoddal eddig sem volt probléma. (szakadatlanul kitartasz a hülyeségeid mellett!) A jó egészségen meg szemmel láthatóan rég túl vagy.

 

Ave ligamentumos szakértelem!

Segítek! A Jeles téglák, jeles emlékeink III-IV 115. oldala 177. kép alatt az "LH" egy rövidítés! Jelentése: LELŐHELY

 

Ezért van, hogy a Som településen talált Som feliratú tégla kizárásos alapon Som települést jelent.

És szintén kizárásos alapon nem jelenthet sem mákos tésztát, sem Szent Dráva Vaska Martinec-et!

 

                                                            

 

 

Itt jegyzem meg a "csodahívő" és "csodatanú" részére (bárkik is legyenek azok!), hogy a helységnév és a településnév összefoglaló nevek, jelentésük is azonos. Célszerű lenne a tégláknál ilyen módon megadni a megfejtést, hogy ne lehessen félreérthető mikor község és mikor város valami.

Lásd például: 127. old. 48. kép: "Budakeszi község" Jelenleg város! Persze a tégla készítése idején község volt, de akkor a "Bonyhád város" (127.old. 37. kép) nem stimmel, ami viszont a tégla készítésének idején község volt.

 

Előzmény: hyposignomania (71503)
atis68 Creative Commons License 2021.04.25 0 5 71505

Sziasztok!

 

Egy patinás vendéglő végnapjai:

 

Az épület 95%-a vályogból épült, a tükrös "SZ"-ből volt legtöbb. a sima "SZ"-ből és a "SZABÓ"-ból kevés volt a falakban. De valamennyi csereanyag összejött.

Ká-Gyé Creative Commons License 2021.04.25 0 5 71504

Hali!

A Barátnőm tegnap elvitt téglázni. Ezeket találtuk.

 

 

      

hyposignomania Creative Commons License 2021.04.25 -7 0 71503

Ave ligamentumos szakértelem!

Jeles téglák, jeles emlékeink III-IV Herczig Béla: A-tól Zs-ig helységnevek téglákon 115. o. 177. kép

Jeles téglák, jeles emlékeink III-IV   Cseh István: Bálványos téglabélyegei 9. o. 11. kép

Íme, a csoda! Ez is Som. A csodatévő Cseh István.

                                           Csodahívő Herczig Béla hírneves szerkesztő.

                                           Csodatanú Kádár József, nem 100 %-os „szakmai ellenőr”.

                                           Pót csodatanú Tari Edit, a hiányzó százalék mértékének pótlására kijelölt kompetens                                               „szakmailag ellenőrző”

 

Még mielőtt ráhangolódnánk a szakmai ellenőr „eszközölt”, malter étiquett-es véleményére, két mozzanat érdemel figyelmet. Az egyik, hogy őszaktekintélye nem póri módon, mint mások, hanem szaktekintélyesen „eszközli” gondolatait! Vélem az eszközök /malteros kanál, fangli, stb,/közelebb állnak hozzá, mint a szellemi tevékenység terminus technicus-ai. A másik figyelmet keltő mozzanat megítéléséhez az 50902-ben látható, gyümölcsészter illatozású fotójának szemrevételezése. Ecce rerum intellegens! Ez itt gyűjtőtársa ellenőrzése mellett készített felvétele habitusának. Milyen lehet ez ellenőrzés nélkül? Gondolom, ilyenkor mindennemű anyagcsere végtermékével van symbiozis-ban. Bár lehet hogy már itt is! A figyelembe vételek után lássuk a szerkesztő által glorionizált szakfelügyeleti véleményt!

 

58586: Az általános logikai képességekkel megáldott emberek bizonyos összefüggéseket fel szoktak ismerni. Az ő bejegyzéseinél ez általában nem sikerült, feltehetően nem is lehetséges. Hajdan volt gyerekkoromban – a faluban- az ilyen jelenséget elhülyülésnek szokták nevezni. A félhivatalos meghatározás talán „agylágyulás”.

 

Egyébként az „egy kis cement, egy kis mész, ..... értelmi szint társaságában vígan „homokozó” , falusi származására utaló - gondolom ezt amiatt követte el, mert az Alzheimer szót nem kiejteni, de még leírni sem lenne képes, ezt az agylágyulás szóval pótolta, ezt a kifejezést közelebb állónak vélte magához- ébrény belső építész! Csak válaszfalakat húzhatott, azokat az acélhuzal úgyis megtartotta, határfalai hullámos vonalvezetésűek lettek volna.

Mindezek után elképzelhető, hogy a 13 brosúrában az íráskészségükben megerőszakolt íróknak milyen valótlanságai tündökölhetnek!

macsek0317 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 71502

Üdv Mindenkinek!

 

Érdeklődnék, van-e valakinek információja kettős kereszt jelzésű téglákról. A pincénkben találtunk párat beépítve, és kíváncsiak vagyunk, mikori lehet, érdemes-e megmenteni ( felújításon gondolkodunk). 

 

A válaszokat előre is köszönöm:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!