Keresés

Részletes keresés

Herb-Atea Creative Commons License 2001.01.07 0 0 239
Azér' ne ítéld el egyetlen epizód alapján. Én meg tudom érteni, hogy egy felemás helyzetből csöppent bele a tegnapi ellenség főhadiszállásának a parancsnoki posztjába. Mint láthattad, Garibaldi kíváncsi volt rá, hogy melyik oldalon állt. Az új parancsnoknő pedig azon csodákozott, hogy Sheridant nem érdekelte, hogy kinek a pártján volt. Gyanakvó, egyelőre idegen egy összeszokott csapatban, senkije sincs, akiben bízhatna. És neki kell irányítania a B5-komplexumot, azokat az embereket, akik hősként ünneplik az előző kapitányt.
Előzmény: sheridan (238)
sheridan Creative Commons License 2001.01.07 0 0 238
Nem szerepelt, hála istennek, csak a főcímben. Én a korábbi megjelenéseire utaltam. Szerencsére Sheridan mellett nem kapott főszerepet, kicsit hátrébb szorították.
A tegnapi rész tényleg megint jó volt.
JS.
Előzmény: Herb-Atea (237)
Herb-Atea Creative Commons License 2001.01.06 0 0 237
Az új parancsnoknő a mai részben nem is szerepelt, emlékeim szerint.
Viszont ez a mai rész egyszerűen csodálatos volt. Lenyűgöző. JMS újra és ismét meg tud lepni.
Előzmény: sheridan (236)
sheridan Creative Commons License 2001.01.06 0 0 236
JMS egyre több ezotériát visz a sorozatba. Ez a tendencia folytatódik?
Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem ez az új parancsnoklány - egyelőre - nem szimpatikus. Nem kedvelem, ha valaki állandóan szúrós tekintettel bámul az emberre.
JS.
Delenn Creative Commons License 2001.01.06 0 0 235
h8: Miért kéne teszt? Nem az a lényeg, hogy ki mennyit tud a sorozatról.:)

Valen nevében
Delenn

Előzmény: h8 (234)
h8 Creative Commons License 2001.01.05 0 0 234
És milyen tesztet kell kitölteni a bejáratnál?
Vagy akárkit beengedtek? Teszem azt, akkor is, ha annyit sem tud pl. milyen betegségben szenved Sheriden apja? :)
Előzmény: Delenn (232)
Kosh_nagykövet Creative Commons License 2001.01.02 0 0 233
Éljen! Éljen!
Előzmény: Delenn (232)
Delenn Creative Commons License 2000.12.31 0 0 232
Kedves Babylon 5 Kedvelok!

Orommel ertesitunk titeket, hogy 2001. januar 21-n 15 oratol (20 oraig) kerul megrendezesre a Magyar Babylon 5 Klub kovetkezo (3.) klubnapja a Petofi Csarnokban (Budapest XIV. ker., Varosliget, Zichy Mihaly ut 14.).

Szeretettel varunk minden kedves erdeklodot!

Magyar Babylon 5 Klub

Delenn Creative Commons License 2000.12.31 0 0 231
Sziasztok!

Zoolnak van igaza, nem JMS tehet róla....viszont maradtak még az előző szezonokból magyarázat nélkül marad dolgok, amikre most fény derül...;)

Valen nevében
Delenn

mrzool Creative Commons License 2000.12.30 0 0 230
Hi Sac!

>a szövetség amolyan piff-puff módon alakult meg
>(a Liga, a Narn, a Centauri Prime nem volt sehol

Errol mar szerintem volt szo a topicban, de ha megsem, hat olvasd:) amennyire tisztaban vagyok a reszletekkel: sokaig igy volt, hogy csak 4 szezonra kap penzt JMS, igy gyorsan be kellett fejezni a tortenetet. Nos, valoban eleg feluletesen oldottak meg, de megoldottak. Sot, le is forgattak a Sleeping in light-ot, amivel zartak volna a B5-ot. Aztan kiderult, hogy megis finansziroznak meg egy evadot, igy belekezdtek az 5. evadba, a Sleeping in light-ot eltettek pihenni, es ugy tettek, mintha mise tortent volna.:)) Most roviden ennyit errol...

Mindenkinek boldog uj evet, sikeres, boldog uj evezredet kivanok!:)

Előzmény: Sac (226)
Sac Creative Commons License 2000.12.30 0 0 229
... Yes
Előzmény: sheridan (228)
sheridan Creative Commons License 2000.12.30 0 0 228
A mai rész megint jobb lett az átlagosnál. A történet szárazon: Londo infarktust kapott, Lennier hazamegy. És milyen remek dolgokat hoztak ki belőle... Testelhagyás, életfilm...
JS.
Kosh_nagykövet Creative Commons License 2000.12.29 0 0 227
Nem vagy egyedül az álláspontoddal, szerintem is csökkenő tendencia figyelhető meg, mind
tartalmilag, mind más téren. Sajnos ez (SZVSZ) az 5. szériában is így lesz, kivéve néhány ütősebb epizódot. (nem sok ilyen van...) :(
Előzmény: Sac (226)
Sac Creative Commons License 2000.12.28 0 0 226
"... 110 rész, ezt nem lehet mind csúcs szinten hozni. " - Eben teljesen igazad van. Nekem nem is az egyes részekkel külön-külön volt bajom. Már itt a topicban is idézte valaki: fontosabb a hogyan annál, hogy hová. És ehhez az 4.sorozat fő vonalai valahogyan nem tartották magukat: a szövetség amolyan piff-puff módon alakult meg (a Liga, a Narn, a Centauri Prime nem volt sehol, Londo és G'Kar pedig a mókamesterségen, a puszta jelenléten túl szerepet nem kapott) és a Föld visszafoglalása sztori is meglehetősen esetlegesre sikeredett (stratégia, utánpótlási vonalak, az elnök tervei mint fel-felkapott majd eldobott szálak). Az árny háborút kicsit árnyaltabban dolgozták ki.
Sac
Előzmény: sheridan (224)
Valiant Creative Commons License 2000.12.28 0 0 225
>Kérdés: teljesen egyedül vagyok azon álláspontommal, hogy a B5 színvonala az utóbbi tízegynéhány részben kezd egyre mélyebbre zuhanni?

Igen...

Előzmény: Sac (223)
sheridan Creative Commons License 2000.12.28 0 0 224
Szerintem az egyes részek színvonala kicsit hullámzó. Vannak szuper részek - mint például Sheridan vallatása, vagy a negyedik széria záró része az ezeréves előretekintéssel - és vannak hézagkitöltő részek - mint a legutóbbi. Azért gondoljunk bele: öt széria, 110 rész, ezt nem lehet mind csúcs szinten hozni.
JS.
Előzmény: Sac (223)
Sac Creative Commons License 2000.12.27 0 0 223
Hello Mindenkinek!

Kérdés: teljesen egyedül vagyok azon álláspontommal, hogy a B5 színvonala az utóbbi tízegynéhány részben kezd egyre mélyebbre zuhanni? Mintha JMS egycsapásra elfelejtette volna, hogyan kell jó forgatókönyvet írni.
(Félreértések elkerülése végett jegyzem meg, hogy az elmúlt egy évben teljesen a sorozat hatása alatt voltam, nem akarok senkit megbántani a hozzászólással)
Sac

Vegetable Creative Commons License 2000.12.27 0 0 222
Mostand OFF, merugyseszoktam :o))))

micimacho, te valamit nagyon félreérthettél a szövegemben :o)))) Szvsz a szöveged, nicked, stb alapján nekem van nagyobb élettapasztalatom, csak én még nem felejtettem el, amikor még kevesebb voltam korilag, ergo engem nem bántott a szöveged, csak betudtam tapasztalatlanságodnak :o)))))) *Vegvigyorognagyon*

Zool: remélem, leszel este irc :o)

ON: Most olyan nincs :o))))

Veg :o)

Előzmény: micimacho (218)
Kosh_nagykövet Creative Commons License 2000.12.27 0 0 221
"volt már Delenn nőgyógyásznál, lehet gyereke Sh-től?"
Mindent megoldanak végső esetben... G'Kar-nak is jó a műszem...
Előzmény: h8 (220)
h8 Creative Commons License 2000.12.26 0 0 220
B.Willist ne báncsad, öcsi, mer lelövöm a kutyádat! Minden filmje megvan nekem kazettán :)

hogy gyerekfilmnek sorolják be. Ilyen módon pl: Az 5. elem, vagy az armagedEon (vagy mi volt a könnyen feledhető Bruce Willis filmek címe), sokkal inkább az volt, mégis moziőrület volt körülötte, és esti adásidőben ment le.

Ja, ja, a karácsonyis hangulatomon lendíthetnétek: volt már Delenn nőgyógyásznál, lehet gyereke Sh-től?

Előzmény: micimacho (218)
Tiki Creative Commons License 2000.12.26 0 0 219
Off:
micimacho: remek válasz. Őszintén: lehet, hogy én reagáltam túl sértődötten, de párszor már megkaptam, hogy ha véletlenül valamiben én voltam tájékozottabb (Vegetable :)), lekezeltek annyival, hogy "Ne beszélj, kislány".
h8: csak játszottam a lehetőségekkel.
tiki

micimacho Creative Commons License 2000.12.26 0 0 218
h8, kösz a rövid ismertetőt.

Kicsit OFF - bocs

Tiki, Vegetable, mrzool

Szóval mondhatnám, hogy csak teszteltem az itt összejött kedves emberek életkorát, de nem így van.
Egy idézet tőlem:
"(nem szeretnék senkit megsérteni, de a film feltételez valamiféle élettapasztalatot)"
Remélem az első tagmondat mindenki számára ugyanazt jelenti.
Sajna, mint a reagálás is mutatja, azért a korral jön valami, amit az olvasottság,
és az általános műveltség magas foka sem hoz meg csak úgy magától.
Nem elég tudni valamit, de azt alkalmazni is kell. Ez az, amit -ma már tudom, és kicsit patetikusan hangzik, tehát ide lőjetek- élettapasztalatnak hívnak.

Amíg nem dolgoztál, nem tartod el magad, nem kell senkiért felelősséget vállalnod, nem tanultál, nem kellett alázattal viseltetned a céljaid elérése érdekében, nem "aláztak" meg (akár csak az órán, mert nem készültél,
vagy valaki netán még tőled is többet tud) addig egy jó lexikon módjára mindent tudhatsz, de nem tudod tökéletesen alkalmazni.

Később (és ez lehet valakiknél nagyon korán is lehet) már rájösz, hogy apád (vegetable), aki -szerinted- "csak" három diplomát szerzett, bár egy témát nem ért annyira mint Te, mégis jobban tájékozódik a világban. Mert megtapasztalta azt, nem csak tanulta. Ja, és 1000 másikat pedig valószínűleg jobban is ért...
Szóval tudom, hogy paptetikus egy kicsit, de ma már tudom, hogy többnyire így igaz.
Én aztán különösen forrófejű voltam (sőt sokak szerint vagyok még mindíg), többször is belevágtam a világ megváltásába, sőt
néha sikerült is egy kicsit, mégis ma már látom, hogy egy ember nem igen csinál történelmet.

Még Shariden mellett is álltak mindíg olyanok, akik kihúzták a sz*rból, ha már egyedül
nem boldogult. Szóval a csapatjáték. De onnan indultunk, hogy büszke vagyok-e a koromra?

Télleg mindenki hülye, aki magának csak a kora alapján kér bármiféle privilégiumot, tiszteletet.
Sőt, szerintem az is az, aki az iskolái alapján teszi azt, de ezt is csak az tudhatja, aki
már elvégezte, és tudja, hogy jóformán az is csak segg kérdése, és az emberség nem diploma kérdése. De még az intelligencia sem. Aki ilyenre hivatkozik, annak már elfogytak az érvei, jó vele vigyázni, innentől mindenre képes.

Remélem, senkinek nem az jött ki a mondandómból, hogy itt bárkit leöcsiztem volna. Nem volt széndékomban, távol álljon tőlem. Talán csak vagyok még annyira fiatal, hogy nem nézem tétlenül, hogy valakik a falnak menjenek fölöslegesen. Kis idő múlva -ez is egy tapasztalat- már engem sem fog érdekelni, sőt, előre jókat derülök majd az akkori fiatalságon, feltéve, hogy nem kárörvendek rajta.

Szóval én sem kérkedtem a korommal, mert ez is csak egy állapot, (bár ma épp nem cserélnék egy 17 évessel sem) hanem

(Mostantól ON)

azt mondtam, hogy nem érdemli meg a sorozat, hogy gyerekfilmnek sorolják be. Ilyen módon pl: Az 5. elem, vagy az armagedEon (vagy mi volt a könnyen feledhető Bruce Willis filmek címe), sokkal inkább az volt, mégis moziőrület volt körülötte, és esti adásidőben ment le.

Bocs a hosszú OFFért.

Üdv.
Mm.

h8 Creative Commons License 2000.12.25 0 0 217
Miért akarnának visszajönni az elsők? Arról volt szó, hogy hagyják szabadon (viszonylag, árny-vorlon ellenőrzés mellett, amig meg nem érnek az önállóságra) fejlődni a fiatal fajokat.

(OFF: Az életkor nem érdem, aki hivalkodik vele, hülye.)

Előzmény: Tiki (213)
mrzool Creative Commons License 2000.12.25 0 0 216
Udv Herb!

>a telepata kölyök minek mászott bele a >szellőzőrendszerbe, és azon a bazinagy állomáson >miért pont a leendő merénylőt szúrta ki?

Ha jol emlexem, az orvosibol a szellozon keresztul ment ki, es hogy miert pont a merenylot szurta ki? Ennyit a veletlenekrol...:))

Valamint hová lett Ivanova...?

Ezt szerintem mondtak a Vegjatekban: Sheridan kapitannya nevezte ki, o azonban szemelyes okok miatt nem akart a B5-on maradni.

>A későbbi krónikákban miért nem szerepel az új >parancsnoknő (akinek nem tudtam megjegyezni a >nevét)...?

Nem tudom mit ertesz kesobbi kronikakon, az evadzaro epizodban volt utalas Elisabeth Lochley-ra (igy hivjak:)).

Remelem valaszt adtam a kerdeseidre...

Micimachonak meg annyit irnek, hogy szerintem nem feltetlen 25 ev az a hatar, mely felett lehet ertelmezni a B5-ot...

Tovabbra is kellemes unnepeket mindenkinek...:)

Előzmény: Herb-Atea (215)
Herb-Atea Creative Commons License 2000.12.25 0 0 215
Nagyon zavar a legutóbbi epiződban, hogy a telepata kölyök minek mászott bele a szellőzőrendszerbe, és azon a bazinagy állomáson miért pont a leendő merénylőt szúrta ki?
Valamint hová lett Ivanova...? A későbbi krónikákban miért nem szerepel az új parancsnoknő (akinek nem tudtam megjegyezni a nevét)...? Gondolom, nem csak pár epizód erejéig lesz a történetben. Talán azért, mert nem vett részt a szövetség létrehozásában...?
Valakik irányítanak a háttérben...? (Csak nem az atyaúrvalaki, J.M.S...?)

Vegetable Creative Commons License 2000.12.25 0 0 214
Boldog folyamatos Karácsonyolást mindenkinek!!! :o)

(micimacho: az értelem nem kor kérdés, a megértés pláne! Többször is meggyőződtem róla gyerekkoromban, hogy több barátommal olyan dolgokat is megértünk, amit szüleink nem. Nem mert hülyék - faternak 3 diplomája is van - hanem mert érdekelt, és beleástam magam a témába, ők meg nem, mert hidegen hagyta őket a téma... Most nem csak tudományos vonalról beszélek! Ha valakit érdekel valami/valaki, akkor egész fiatalon is sok mindent megért ezzel kapcsolatban. Engem spec a csillagászat, az űrkutatás, a zoologia és az emberi kapcsolatok jobban érdekeltek, mint őket. Szvsz más-más témában, de mind igy vagyunk vele...)

Tiki Creative Commons License 2000.12.25 0 0 213
Azért nem kell másokat azért leszólni, mert fiatalabbak. Saját tapasztalatom, hogy a kor nem minden. Én például filozófia és pszihológia vitakörre járok.17 vagyok, de nem hülye.
Amúgy az én egyik elgondolásom szerint az elsők átmentek egy másik galakszisba, csak vissza nem tudtak jönni, így most mint egy hagyományt követve, mindenki más megy utánuk.
Kettes verzió: Az elveszett szektor című részben van egy utalás az univerzumról. Lehet, hogy az elsők újjászülettek a fiatalabb fajokban.
Mára ennyit
tiki
Előzmény: micimacho (211)
h8 Creative Commons License 2000.12.25 0 0 212
Jórészt a Sheridan elnöki beiktatását megakadályozni akaró merénylő (ex-Clark párti börtönőr, vagy vmi idegeneket is kínozgató smasszer/pilóta) vitte a fonalat, de nem sikerült neki persze. + megérkezett az új parancsnok person(a) + vmi telepatafélék letelepedési engedélyt kértek a B5-ön, de az Ivanova-pótlék nem engedte volna nekik, viszont egyikük (egy kiskölyök) megleste és leleplezte a merénylőt -> Sheridan (mint a politikai döntésekért felelős vezető) adott nekik helyet a barna szektorban (mert ugye majd telepataháború is lesz).
Garibaldi is visszatért hivatalosan vmi belső elhárítási-titkosszolgálati főnökként, G'K remekelt stb stb.
Előzmény: micimacho (211)
micimacho Creative Commons License 2000.12.25 0 0 211
Üdv mindenkinek, és kellemes karácsonyt.

Kisegítete valaki a mostani rész tartalmával? Sajna lemaradtam róna.
Viszont az előző rész taglalása jól esett, mert nem igen tudtam hova tenni,
csak sejtettem, hogy ez esetleg az egyik szezon utolsó filmje. Nos ,ez ha jól
értem bejött.

Egyébként Herb:
>>Mélységes bölcsességek, filozófia található a filben, a szereplők jellemében.
Azt hiszem, ebben teljesen igazad van, ezért nem is értem a sorozat hányattatásait, hiszen
erősen gyermekfilmnek állítják be, holott szmsz 25 év alatt max a csatahajók képét érti meg a
néző (nem szeretnék senkit megsérteni, de a film feltételez valamiféle élettapasztalatot, és tanuulmányokat. Szerény személyem még ezen a koron is jóval túl van, így tényleg élvezetes
felfedezni a mögöttes tartalmat, a néha kicsit bárgyú előtérbe helyezett történet mögött. A bárgyú kicsit erős volt, de most nincs itt a szinonima szótár... :-)))

>> Azért mindig zavar, ha bármi apróság is tudható a történet folytatásából, mert megszabja >>az irányvonalat.
Node ezt meg Delenn írja le pontosan. Csak a kiszámítható dolgokat.
Még a végén az elsők után menetelő ember is kiszámítható (persze tényleg
van benne egy irányt erősen megszabó utalás, miszerint nem pusztítja el magát, és a
környezetét -értem itt a más fajokat- az ember. Azért ez jelentős sarokkő a történet szempontjából, de enélkül nem lenne értelme az egésznek)

Viszont az engem is nagyon érdekelne, hogy mia van ott, ahol az elsők most vannak...
És akkor már el is jutottunk a világ megismerhetőségének problémájához...
Erre azért ad majd valami féle feltételezést JMS?

Üdv.
Mm.

dr.Jones Creative Commons License 2000.12.23 0 0 210
Kellemes karácsonyi ünnepeket és jó szórakozást az új szériához.
dr.Jones

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!