Keresés

Részletes keresés

James Bond 007 Club Creative Commons License 2008.03.19 0 0 3

Szia,

 

Valóban hasznos infókat szeretnék szolgáltatni.

Itt van mindjárt ez a félreértés, ki honnét hová mehet.

 

Nos a törökök ezt is jól meg tudják oldani, hogy senkinek se legyen hátránya belőle.

És akkor most tessék jól figyelni!

 

NEM KELL DÉLRE MENNI ÉS ONNÉT ÉSZAKRA!!! - Ez egy tévhit!

 

1999-ben már a következő jól bevált és azóta is alkalmazott szokás él:

 

Észak-Ciprus nemzetközi repülőterén ERCAN-ban az oda érkező túristák NEM AZ ÚTLEVÉLBE KAPJÁK A PECSÉTET, AZAZ A VÍZUMOT, HANEM EGY KÜLÖN FEHÉR SZÍNŰ BETÉTLAPRA!!! Így nincs gond, ha valamikor az oda utazó délre szeretne menni, mert az útlevele tiszta marad.

 

Viszont, amit most pontosítani fogok a kinti kapcsolattokkkal: Ha Észak-Ciprusra érkezel, át tudsz-e menni délre az ottartózkodásod alatt.

 

Ami biztos, ez délről északra működik nem csak 24 órára!

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Hierro Nyh. (1)
Vajk Creative Commons License 2008.03.19 0 0 2
Mi nyáron voltunk ott, amikor munkaszünetet rendeltek a bazi meleg miatt. Átmentünk, körbenéztünk és visszamentünk délre.
Amit láttam: tisztább és rendezettebb,mint dél. És melegebb:)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1

Én még nem jártam ott, de egy másik topikban tettem fel kérdést azzal kapcsolatban, hogy mivel jár az észak-ciprusi határ átlépése. Szerintem hasznos információ lehet az itteni olvasóknak, hozzászólóknak.

 

A déli részről északra szabadon át lehet járni, viszont külföldiek északról délre csak akkor léphetik át a határt, ha előtte voltak a déli részen.

Magyarán:

- ha valaki a déli részre érkezik, és onnan átmegy Észak-Ciprusra, utána visszatérhet

- aki viszont először Észak-Ciprusra érkezik, nem fogják átengedni délre

 

Természetesen ez nem vonatkozik a szigetország állampolgáraira, ők szabadon átjárhatnak, akármelyik rész lakói.

 

 

Zsoldos Creative Commons License 2008.03.19 0 0 0
Az nem egy 0-hoz hasonlo sziget? :)
Előzmény: James Bond 007 Club (-)
James Bond 007 Club Creative Commons License 2008.03.19 0 0 topiknyitó

Üdvözlök Mindenkit!

 

 

Szeretnék itt most egy olyan topikot létrehozni, ami kizárólag Ciprus északi, török területéről, azaz ÉSZAK-CIPRUSRÓL szól.

Legyen ez itt egy ajtó egy olyan meseszép, csodás világ felé, ami mai napig kicsit zárva van és mesés természeti kincseket rejt a túristák szeme elöl. Amiről Magyarországon is még csak nagyon keveset tudnak az emberek, és az a kevés informáci is részben téves.

Pedig e csodás világ egyre inkább elérhető mindenki számára.

 

Kérek mindenkit, hogy itt  csak és kizárólag az Észak-Ciprussal kapcsolatos élményeit, észrevételeit, kérdéseit ossza meg másokkal.

 

Köszönettel:

 

Cilárik Csaba / csaba08

cilarik@dunaweb.hu

 

 

 

Észak-Ciprus / North Cyprus

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!