Keresés

Részletes keresés

nazo0901 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 34799

Azt a hármast mi is együtt fogjuk teljesíteni egy körtúra keretében valamikor idén.

Előzmény: Jesper Olsen (34796)
nazo0901 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 34798

Igen így egy kicsit másképpen hangzik. Amúgy nem kötekedésből írtam, csak olvastunk olyan beszámolót, ahol leírták, hogy bizony ők azzal teljesítették. :(

 

Különben szerinted milyen maga a mozgalom?

Előzmény: Jesper Olsen (34796)
kvte Creative Commons License 2012.01.01 0 0 34797

2011 nálam:

 

MTSz honlap technikai dolgaival kapcsolatban:
57 MB mentett állomány 456 fájlban, ebből 368 mentett levél

 

MTSz honlapon megjelent cikkekkel és egyéb anyagokkal kapcsolatban:
4738 MB mentett állomány 6590 fájlban, ebből 690 mentett levél

 

MTSz honlap technikai dolgaival kapcsolatban:
1446 MB mentett állomány 1402 fájlban, ebből 560 mentett levél

 

nem unatkoztam

Jesper Olsen Creative Commons License 2012.01.01 0 0 34796

Lehet, hogy félreérthető voltam.

A terv a következő: Népligettől kisbéri átszállással buszozás Ácsteszérre.

Gyalogos "túra" Ácsteszér, Csatka, szentkút, Súr útvonalon.

Buszozás Súrról (ismét kisbéri átszállással) a Népligetig.

(És van még benne vonatozás itthonról Újpestig illetve vissza, no meg a metrózás.)

Remélem sikerült eloszlatnom a félreértést. :-)

Előzmény: nazo0901 (34795)
nazo0901 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 34795

"egy nap (sok buszozás árán) meglehet a Komárom-Esztergom megye természetjárója"

 

Ezen egy kicsit fennakadtam. A párommal mi is csináljuk ezt a mozgalmat, de sosem fordult meg a fejünkben, hogy buszozzunk. Pedig az agostyáni arborétum kitérő volt. Előtte mindig megnézzük a térképet, hogy az adott pontokat, hogyan lehet gyalog (!!!) elérni, hiszen természetjáró mozgalomról van szó, és nem természetbuszozós mozgalomról! Bár a kiírás nem tiltja, de mégis......

Előzmény: Jesper Olsen (34794)
Jesper Olsen Creative Commons License 2012.01.01 0 0 34794

Tehát - friss fejjel - jöjjenek az idei tervek:

 

a) szeretném befejezni a Templomromos mozgalmak mindhárom fejezetét, a pálos és a szentkutas mozgalom első fokozatát

b) ezekkel meg lehet szerezni a Nemzeti kincseink kupát

c) egyetlen túrával befejeződhet az Emlékhelyek II.

d) egy nap (sok buszozás árán) meglehet a Komárom-Esztergom megye természetjárója

 

csak nagyon halkan: ha minden jól megy, várkapitány lehetek

 

Folytatom a Várak a Mátrában és a 9 megye 99 nevezetessége mozgalmat. Lehetséges, hogy a Somlóra kiirt kápolnás kör is teljesithető...

 

Ezúton is köszönöm családom (főleg feleségem) háttértámogatását, melyek mindezt lehetővé tették és teszik.

 

Mindenkinek szép túraévet kivánok!

Előzmény: Jesper Olsen (34793)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.12.31 0 0 34793

Rövid összegzés az idei (túra)évről:

- sikerült befejezni a Románkori templomok mozgalmat

- szintén sikerült befejezni az Emlékhelyek I. és a Holló-kőtől Vöröskőig mozgalmakat

- Vártúrákban a IV. sorozatot tudtam befejezni

- eljutottam az 500. hozzászólásig ezen a fórumon :-)

 

A jövő évi tervekről - stilszerűen - talán holnap irnék.

 

Előzmény: Jesper Olsen (34792)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.12.31 0 0 34792

 

Felix karikatúrájával kívánok minden fórumírónak és -olvasónak boldog, szép élményekben és látnivalókban, kilométerekben és legyűrt szintekben gazdag, eltévedésekben és bosszúságokban viszont szegény új évet!

 

jzp2107 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 34791

Mivel az AK Gemencnél is tekereg, csak kicsit OFF:

az előbb sikerült a második felét elcsípni a Vad Magyarországnak, pár hónapja olvastam róla a Mancs-ban egy kissé lehúzó kritikát, ehhez képest szerintem tök jó film!

Mivel itt van egy-két természetszerető :-) biztatok mindenkit hogy állítsa be a felvevőkéjét vagy kelljen fel újév szent napján 10-kor és nézze meg az M1-en

Güsziológus Creative Commons License 2011.12.30 0 0 34789

"Egy, csak egy legény van talpon a vidéken,
Meddig a szem ellát puszta földön, égen;"

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (34787)
HEV Creative Commons License 2011.12.29 0 0 34784

Egy közlemény a turistautak.hu általános fórumról a rendszergazdától,  ha igaz akkor ez egy miskolci IP-cím.

 

Kizártam egy IP címet, miután az elmúlt három nap alatt egymillió háromszázezer csempét töltött le az új raszteres térképből MOBAC/1.9.3-al. A térkép csak 16-os zoomszintig készül el automatikusan, ő viszont 17-es és 18-as zoomszinteket is kért tömegesen, ezeket a szerver röptében készítette el neki. A nagy tömegű lekérés nagy terhelést okozott.

Name: 94-21-138-142.pool.digikabel.hu
Address: 94.21.138.142

Kérem, hogy jelentkezzen nálam e-mailben, ha folytatni szeretné a letöltést. Valószínűleg találunk megoldást arra, hogy ő se maradjon térkép nélkül és a szerver se üljön le teljesen.

 

 

kvte Creative Commons License 2011.12.29 0 0 34783

arrafelé legalább 2,5 éve gázos az útvonal, tényleg nem lehetett volna ezt egy kicsit gyorsabban megoldani? 

 

A jelen erőforrásokkal nem, és ettől a választól én sem vagyok boldog. Nincs aki a ttt fórumait csak az észrevételek miatt olvasgassa. Mondom a jelenleg leggyorsabb elintézési módot: info@termeszetbarat.hu -ra email, (ha kell, esetleg másolatba nekem is), a negatív példákból okulva fotókkal (lásd "okoskodás"...)

 

A konkrét esetről: ha Hev nem küldi át nekem levélben a tuhu-s bemérést, akkor nem is tudunk a dologról (mostanában már a tuhu-ra se jut időm, sajnos). Az átküldés dátumakor egyébként már fel is volt festve a terelés, amiről az illetékes szervezet semmilyen értesítést nem küldött magától az MTSz-nek. Mikor Pestről ment ki a levél, akkor küldtek egy rossz térképet, ami helyett inkább hadidoki pontos felmérését tettem fel a honlapra. 

 

Ezen túl a honlapjukon találtam egy fotógalériát képekkel a terelés felfestéséről, innen loptam két fotót és megírtam egy cikket mellé. Ez felkerült a honlapra most (igaz ez rám várt 3 hetet, a december elég sűrű lett). A jelek szerint lövés nincs arról, hogy egy ilyen "bonyolult" dolgot hogyan kéne normálisan kommunikálni, vagy hogy ebben a mostaniban is mit lehetett volna sokkal jobban csinálni. (Azt csak halkan említem, hogy aki festett, azzal dicsekedett, mennyire hamar elkészült a terelés...)

Előzmény: nagypapi (34780)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.29 0 0 34782

Izgalmas a virtuális túrázás is:-)

 

Egy probléma megoldva.

 

 

A tuhu nagyon hasznos, de néha igen hosszú a résztáv.

Hidegkúti eh. és Káld között pl. 4.946 m.

 

Ez a szakasz se homogén, de nem kritizálom a honlapot, mert nagyon hasznos.

 

A megoldás:

Avasi öreg tölgy

 

 

Ez egy pont a tuhu-n, és ha eddig kérem az útvonal tervezését, akkor "megbonthatom" a távot.

 

Nem tudtam amúgy, hogy neve is van a fának, mindenesetre szép "darab".

Az atlasz is említi, láttam párszor:-)

Múzsla Creative Commons License 2011.12.29 0 0 34781

Sziasztok!

 

Múlt héten megcsináltam a szokásos "Fel az Ágasvárra!" túrámat.

Az előzményekről itt lehet olvasni.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113491320&t=9012640

 

Az útvonal most eltérő volt a korábban megszokottaktól és nem Mátrakeresztesről mentem fel, hanem Mátraverebélytől jártam meg oda-vissza az utat. Több szempontból (financiális, környezeti...) is a vonatos megközelítés volt most megcélozva. Így négy órám volt a durván a 16 km-re és 800 m szintre, ami bőven elég volt.

 

Nosztalgiáztam is kicsit, mert errefelé eddig kétszer jártam (1993 és 1997). Azt tudtam, hogy az állomásépület már nincs meg és emlékeztem a Kő-erdő-tető oldalában anno a nagy tarvagásra is. Így ez a két dolog már nem lepett meg. Persze a tarvágásból már a tizen év alatt nőtt egy kis újulat. A térképen jelzett padok már sehol sincsenek meg, egyedül a Katalinakna feletti összekötő földútnál alakítottak ki egy újabbat. A jelek jól követhetők voltak, néha kellett csak elgondolkodnom, de nem volt vészes.

 

Meglepődtem a Csalános csúcsának oldalában lévő emlékművön. Nagyon szépen van kialakítva.

 

 

Nagyon jó iramban, durván másfél óra alatt fent voltam a tisztáson és jöhetett az igazi hegymászás.

 

 

Olyan hatszáz méter körül lehetett a felhőhatár.

 

 

Megemlékeztem Ivánról, aztán - látva, hogy milyen sok időm van - nyugodtan leereszkedtem a Zagyva-völgyébe. Útközben két túratárssal is találkoztam. A nyomokat nézva egyikük a piroson, másikuk Katalinakna felől jött felfelé. Leérve maradt fél órám a vonatig, amit a meleg önkormányzati épületben vészeltem át.

 

Kegyelmekben Gazdag Új Évet Kívánok Mindenkinek!

nagypapi Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34780

Ez nagyon szép, és köszönöm a túratársak nevében is, de a ttt fórum szerint arrafelé legalább 2,5 éve gázos az útvonal, tényleg nem lehetett volna ezt egy kicsit gyorsabban megoldani? 

Ha pozitívan nézem, akkor viszont azt kell mondjam, az AK vonalvezetésének egyik legnagyobb problémáját sikerült ezzel megoldani.

 

Más:

Visztula, Te kaptál jelvényt/kitűzőt az OKKt 6. (Fejér megyei) szakaszáért?

Előzmény: kvte (34778)
kvte Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34778

Változás az Alföldi Kéktúra útvonalán Bács-Kiskunban

Bekerített terület miatt kellett elterelni a jelzést a Petróczi-iskola és az 53-as út között

 

http://termeszetbarat.hu/cikk/valtozas_az_alfoldi_kektura_utvonalan_bacs-kiskunban

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34777

Az a baj, december első hete kivételével még túrázni sem tudtam menni.
Először egy kiadós influenza-szerűség boldogított, majd amikor kilábalni kezdtem belőle, elkaptam a hároméves keresztlányomtól a bárányhimlőt, amit így harminckét évesen egy cseppet sem éreztem viccesnek :)
Mindegy, írtam az MKTSZ-nek árulják már el, hol lehet OKKT igazolófüzethez hozzájutni, de még semmi válasz, talán majd az ünnepek után.

Előzmény: Törölt nick (34775)
HEV Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34774

Az azonosításban és a felkeresésben ez sokat segíthet, pontos koordináták is vannak a képek mellett.

 

http://muemlekem.hu/kereszt

Előzmény: Belsun (34770)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34773

OKT

Ölbő-Alsószeleste vá. - Sárvár vá. (1)

 

2011. december 27.

 

Ölbő-Alsószeleste vá. - Bögöt

 

Ez a szakasz kétszer is változott az elmúlt 10 évben, a mostani állapotot az alábbi térképrészlet szemlélteti:

 

 

A nyilak jelzik a "hiányosságokat".

 

A TUHU csak annyit segít, hogy a 88-as országútig 4.810 m.

Az első nyíl azt jelzi, hogy oda kéne egy pont.

Ölbő-Alsószeleste becsatlakozás lehetne a neve.

 

Ha jól gondolom, akkor ilyen pont beszúrható.

 

A másik pont neve lehetne:

Forduló a 86-os útnál.

 

Innen az út kavicsos, sóderes, ezt sem ártana jelezni.

 

Próbáltam "belőni" a távolságot.

 

Vasútállomás:                           9:35

Első "nem létező" pont:              9:55

Második "nem létező" pont:      10:15

Amikor elértem az országutat:  10:30 (eddig 4.810 méter)

 

Problémamentes a következő szakasz is, 226 méter országút, majd 1.228 méter a jobbról becsatlakozó jelzett útig, innen 1.558 méter.

Ez a "szakasz" nincs megbontva (a valóságban kavicsos és aszfalt).

A végén van jó 100 méter aszfalt, de ez már nem fontos.

Ami a lényeg, 7.822 méter a jelenlegi távolság.

 

Ez a résztáv, ellentétben a 10 évvel ezelőtti "vasúti sínek mellett és országút" "választékkal" szemben érdekesebb, kicsit hosszabb, de mégis erdő.

A jelzésekkel nincs probléma, volt egy olyan érzésem, hogy a HVTE "követte el" a felfestést.

Nagyon profi.

 

Nem volt más cél, mint ellenőrizni a TUHU általi adatokat.

 

Bögöt 11:05.

 

Friss kiflit és kakaót "pót-reggeliztem".

 

Készítettem egy képet a kereszteződében, ezt látja, aki megérkezik lehetne a címe.

Szemben az autóbusz forduló, mögötte a bolt, ahol a pecsét van.

 

Áll még a fehér ház, melyben 10 éve volt a bolt, nem tudom, az öregekkel mi van.

 

Hát, ennyit az első résztávról.

 

11:15-kor folytattam.

Güsziológus Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34772

Nagyon tetszenek a fotók.

Gratulálok!

Előzmény: sincsavar 1.1 (34769)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34771

A lábad sem volt Veled?:-)

 

Nekem tegnap összejött arrafelé egy szép túra.

Napsütés, lenge szellő, kellemes "meleg".

Olvasgattam Karácsony másnapján az urológusok előrejelzését, és úgy döntöttem, egy próbát megér.

Csodálatos időt fogtam ki.

 

Elindultam tehát az úton, felavattam az új füzetet.

 

Ölbő-Alsószeleste vá. - Sárvár vá.

 

A tuhu szerint a távolság 19.887 méter.

 

Röstellem, de a nagyon jól előkészített szakaszt 4,4 óra (4 óra 24 perc) alatt tettem meg.

Volt pihenő is:-)

 

9:35-kor indultam (a vonat 9:32-kor érkezett) a vonatjegyet 13:58-kor vásároltam, Sárváron.

Percre pontos a LOG, azokon a pontokon néztem meg az órát, melyeket fontosnak tartottam.

 

Kétszer bélyegeztem, és kétszer vásároltam is.

Bögötön a kitérő (pecsételés, vásárlás és kaja) 10 perc volt.

 

Akkor voltam Csényeújmajor bélyegzőhelyen, amikor indult a busz (12:39).

Aki úgy gondolja, hogy én azzal mentem, az téved.

 

Akinek van kedve, számolgathat.

Nem azért jegyeztem fel az időt, hogy kérkedjek.

Ha elkészül a beszámoló, abból kiderül minden.

Előzmény: Törölt nick (34766)
Belsun Creative Commons License 2011.12.28 0 0 34770

Sziasztok!

 

Elindult a Keresztek a Börzsönyben gyalogos túramozgalmunk!

 

http://users.atw.hu/borzsonybaratai/kab.html

 

 

Jó túrázást minden résztvevőnek!

sincsavar 1.1 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 34769

Országos Kéktúra

Piliscsaba- Dorog

2011. december 18.

fotóalbum

 

Egyúttal mindenkinek minden jót kívánok az év végére, lehet, hogy csak jövőre lesz alkalmam hosszabban a fórumra nézni.

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.27 0 0 34768

Én puhány vagyok, 10 fok alatt nem ülök fel a bringára :)

Előzmény: Törölt nick (34766)
K. Kata Creative Commons License 2011.12.27 0 0 34767

Remélem kellemesen teltek a karácsonyi ünnepek, és nagyon boldog, hasznos és szép túrákkal teli új évet kívánok minden túratársamnak, akivel már volt szerencsém túrázni, és akivel majd még valamikor fogok:-))( Ehhez kívánok hosszú életet egészségben!)

A karácsony előtti időszak a kereskedelemben nem volt éppen fórumozgatásra alkalmat adó, de majd a január annál inkább...

asciimo Creative Commons License 2011.12.27 0 0 34765

Larzen családapa lett, es futogat meg, de tudtommal nem jar tturakra inkabb terepfutasokra.

Előzmény: Güsziológus (34702)
olahtamas Creative Commons License 2011.12.24 0 0 34762

Akkor egy új túramozgalmat tudsz alapítani:

Magyar kerépkárosok a Zetor nyomában!

 

És ha már benéztem ide, akkor mindenkinek meghitt békés ünnepeket, és mozgalmakban gazdag új évet kívánok minden kedves topictársnak!

 

Előzmény: Törölt nick (34757)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.24 0 0 34761

Ez igaz, de Güszinek szerintem nem feltétlen nyomtatásra kell

Előzmény: efemm (34759)
looksharp Creative Commons License 2011.12.24 0 0 34760

Kedves Túratársak!

Nagyon békés, boldog, szeretetteljes Karácsonyt kívánok mindenkinek!

 

efemm Creative Commons License 2011.12.24 0 0 34759

Azok nyomtatáshoz túl picik és a jelzések szöveges felirata is az angol kezdőbetűknek megfelelő.

Előzmény: annyi baj legyen (34756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!