Keresés

Részletes keresés

Roan1 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 720

Sziasztok!

 

Bár nem szeretném, hogy a lakásomat feltörjék, a kamerát nem tartom jó ötletnek:

 

1, Drága, ahhoz képest, hogy mit érünk vele.

2, Mennyit rögzít? 1 nap kevés, nem nézi mindenki minden nap a tárolóját.

3, Magasra kell helyezni, ha azt akarjuk, ne tegyék tönkre, ne lopják el. Így viszont az arcok nem látszódnak majd. A biztonsági kamerák amúgy sem a HD minőségről híresek.

4, A sötét előtérben semmit nem ér a kamera.

5, Ha ijesztgetni akarjuk a tolvajokat, arra elég egy álkamera is, mozgásérzékelővel kb. 3000 Ft, s alá ki lehet írni, hogy kamerával megfigyelt terület.

 

A portaszolgálat jó ötlet, a baj az, hogy mi, a lakók sem ismerjük egymást.

 

Még gondolkodom, hogy mit lehet tenni a biztonság érdekében, de úgy, hogy nem ismerjük egymást, s vannak lakók/bérlők, akik nem foglalkoznak vele, addig nagyon nehéz lesz.

 

üdv

 

R

 

Manolya7 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 719
1 hét kb és költözhetek!
A tv-t internetet hogy tudom elintézni? Csak UPC köttethető be? Vagy be is van kötve és csak el kell indíttatni?
Jackopower Creative Commons License 2009.10.08 0 0 718
Pár madártávlati kép a házról...12
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 717
Ahol most lakom ott a garázs szint majdnem nyitott, tehát ha nincs portás akkor bárki bejárkálhat. Jó általában van,de aki úgy jön be mintha haza jönne nem kérdez rá hogy te tényleg itt laksz-e. De még itt sem voltak ilyen feltörések, meg bicikli lopások. Legalábbis nem tudok róla. Egyről tudok, de az csak egy besurranó volt nyitott lakásba. És ez is a 8.ker. Tehát a pikkolóban az is lehet hogy csak meg kell tanulnia pár embernek hogy hogyan működnek az ajtók. Tehát van a kód, nyílik az ajtó, lenyomja a kilincset, bemegy, és végül megfogja újra a kilincset és becsukja az ajtót. Ilyen egyszerű:D A garázs kapu gondolom még egyszerűbb, gomb megnyom, kocsi kijön, gomb megint megnyom, ajtó bezárul (félpercet vesz igénybe). ENNYI
Jackopower Creative Commons License 2009.10.06 0 0 716

És legyen elrettentő példa a Mátyás Udvar vagy akár a City Center Park!

 

Mi legyünk ügyesebbek!

 

Előzmény: Manolya7 (714)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.06 0 0 715

Szia,

 

"egy biztonsági szolgáltatót"

 

Gondolom, hogy többre gondoltál, hiszen nyerjen az olcsóbb, de jobb.

 

Tipp:

 

Dioszeghy Sámulel utcában a Dió (Bokréta) házban, és az Orczy fórumnál is van porta szolgálat. Onnan is lehet közvetlenűl árajánlatokat kérni...

 

Üdv.:

Előzmény: sirpg (713)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 714
Bármilyen biztonsági megoldást támogatok. Lassan beköltözöm és nem szeretnék ettől rettegni mikor törnek rám. A lakások bejárati ajtaja mennyire biztonságos, az is feltörhető? Ugye nem? A megoldás hogy mindenki bezárja, becsukja maga után az ajtót, ez mindenki érdeke. Én sosem engedek be senkit, még ha a csöves kukázni is akar ahol most lakom, szépen rácsukom az ajtót, csak néz nagyokat, de mindig van egy vki aki beengedi ezeket, csak nem tudom miért.
sirpg Creative Commons License 2009.10.06 0 0 713

Üdv,

 

Jó lenne ismét egy összejövetel, mert nem sok minden változott.

Lopják a bringákat, szerintem ha elfogy a kocsik jönnek, utánna meg az üres lakásokat fogják feltörni...

 

apropó, szerintem a bejárati ajtót is feszegették már, ahogy elnéztem a zár részét !!!!

 

Kérek ajánlatot egy biztonsági cégtől kamerák felszerelésére, illetve, mivel ez se teljesen elrettentő, pl húz egy maszkot....és máris kijátszotta.

szóval megkeresek egy biztonsági szolgáltatót, hogy adjon ajánlatot

1. portaszolgálatra,

2. csak éjszakai-hajnali örzésre

3. véletlenszerű ellenörzésekre....

 

jó tudom a portaszolgálat nagyon necces, mert hová lehetne leültetni az emberkét... de egy miheztartás végett legalább lássunk tisztán.

 

ha bármi jó 5letetek van, várom szeretettel.

 

üdv

PG

Előzmény: Lakó_001 (712)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 712
Szia!

Onnantól, hogy a szórólapost beengeded, honnan tudod, hogy nem ő viszi el a bringádat?

A kamerát szerintem is fel kellene szereltetni, egyet ami a gyalogos bejáratot figyeli, és egyet, ami a garázsét.

Lassan lehetne újra lakógyűlést tartani, mert a múltkori óta nem változott semmi, ugyanúgy nincs megint világítás a folyosónkon, ugyanúgy csepeg a víz a plafonból.
Előzmény: A505 (709)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.05 0 0 711

Sziasztok,

 

Kellene egy kamerarendszert felszerelni. Kérni kell árajánlatokat és a közgyűlés elé vinni azt.

Ideiglenesen lehetne vetetni a közös képviselővel fémtáblát, mely azt hirdeti:

„Kamerával megfigyelt terület”!

 

Szerintem ez is elgondolkodtatja majd a tolvajt.

 

Lehetne szúrópróbaszerűen gondnoki feladatot ellátva, esténként egy kört tenni „nem várt helyeken”

Sajnos, ha nem lépünk, akkor elkanászodnak és már egy tábla vagy kamera sem rettenti el őket.

 

Lehetne mágneskártyás zárat felszereltetni. Errek is lehet árajánlatát kérni.

Így a kapu csak kulcs és jeladó együttes használatával nyílik. Cserébe viszont le kell menni a rokonokhoz, ha jönnek. De gondolom ez nem okozz akkora gondot, cserébe  az anyagi biztonságért.

Még  a végén beköltöznek a srácok a tetőre vagy kapualjba drogozni. Esetleg egy két csöves. Hallottam már hasonlót. Sajnos könnyen megtörténhet.

 

Egy a gépjármű behajtóhoz. Egy pedig a bejárati ajtóhoz. Sajnos olyan mindig lesz aki beengedi a szórólapost, de még  a Mikulást is!

 

És ne féljünk kétes alakokat megállítani ha utánunk, vagy előttünk felpakolva probálnak távozni.

Ki is lehetne írni, hogy mindenki saját maga jöjjön be, ne pedig ajtófogással. Ezen nem kell megsértődni sem.

 

Ebből lehet dolgozni.

 

B703 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 710

És nem csak a kaputelefonról van szó, hanem a azon kedves lakókról is, akik fél percet nem képesek várni, hogy lecsukódjon a garázs ajtaja.

 

Vagy ha már nem várja meg, nyomja meg a gombot, ami lecsukja......

 

 

 

Előzmény: A505 (709)
A505 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 709
DRÁGA KEDVES SZOMSZÉDOK!

Ismételten szeretném megköszönni azon kedves hanyag, felelőtlen, nem tőrődöm lakónak, hogy bárkit beenged kaputelefonon.

Ugyanis, beengedünk szorólapos embereket, ( vagy aki azt mondja) és ENNYI.

Júniusban ellopták az egyik biciklinket a garázsból.
Ezen felbuzdulva minden nap felvittem az 5.-re,a másikat és ott a korláthoz láncoltam.
A MAI NAPIG!!!!!!


GONDOLKOZZUNK MÁR EL EGY KICSIT!!!!!!

Ha az 5.-ről el tudnak lopni egy biciklit, akkor meddig kell még várni, hogy valakihez be is törjenek.
De ezt úgy látszik nem lehet megérteni.

Borzasztó ez a lakóközösség.

Nem írom le hogy mit kívánok az illetőnek, de mindenki el tudja képzelni.


A
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 708
Szia!

Próbáltam szerezni kulcsot, de az Arénában a kulcsmásolónál azt mondták, hogy nem szokott lenni ilyen típus, még utána kell járnom máshol.
Előzmény: A/203 (707)
A/203 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 707
Szia Lakó 001!

Megnéztem a tárolótokat. Nem volt szép látvány:-(. Nagyon pancser volt, aki bement oda, mert igen vandál módjára végezte a dolgát. A múltkor nekünk csak a zárat törték el, és nem bántották az ajtót és tokját (még szerencsére).
Bementem a mellettünk lévő tárolóba is szétnézni és ott is babráltak egy zárat.
Nem tudom, hogy kié, de nézze meg!!!!!!

Én támogatom az ötletet és zárjuk be a külső ajtót!!! Legalább nehezebb dolga lesz a "hívatlan vendégeknek"! A többi tároló tulajdonosa remélem olvassa ezt az oldalt és jelentkezik nálad, mint én. Csak emiatt regisztráltam ide, hogy tudjak válaszolni neked, mert az email címedre nem lehet közvetlenül választ küldeni :-(.

Remélem még megvan az a kulcs, amit a közös képviselő kulcscsomójáról próbálgattunk a zárba.
Ha megkérnélek, akkor másolnál nekem is és beadnád az A ép. 2/203-ba!

Előre is köszi!
Előzmény: Lakó_001 (704)
megyerizs Creative Commons License 2009.10.04 0 0 706
Sziasztok!

Meg szeretnék kérni minden kedves A épületes lakót, hogy ha már a házirendet nem tartjuk be (vagy esetleg még nem olvasták el), akkor egymásra tekintettel hétvégén 12-15 óráig ne fúrjatok.
Két kisfiam szeretne ilyenkor pihenni.
Megértem, hogy fel kell az új lakóknak a polcokat, konyhabútort, lámpákat... fúrni, de más pihenni szeretne.

Megértéseteket köszönöm!

A402

Ui: más időszakban biztosan mi vagyunk a gyerekzsivaj miatt a leghangosabbak:(
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.04 0 0 705

Van valakinek adv.szerződés tervezete? Melyik ügyvéd intézi a szerződéskötést?

(Annyit tudok, hogy az Opera környékére kell menni.)

Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 704
Sziasztok!

Miután már a második tárolót próbálták meg (a miénket szerencsére sikertelenül) feltörni a kazánház melletti tárolós blokkban, szerezni fogok kulcsot ennek a tárolós blokknak az ajtajához, és azt is zárva tartjuk. Kérem, hogy akinek abban a blokkban van még tárolója, keressen meg, vagy szerezzen ő is kulcsot (a BKV-s lakótárssal már néztük a múltkori lakógyűlés alkalmával, rajtuk kívül még tudtommal egy tároló van ott eladva)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.29 0 0 703
IDŐUTAZÁS...

 

Dobozi utca - rövid történet


Korai elnevezése "Am Gaben", 1865 körül már Temető utca, majd 1874-ben Köztemető út. A későbbiekben a Köztemető útból kialakult - beépülőben lévő - új utcarészt az FKT 1896-ban nevezte el a mohácsi csata egyik hőséről Dobozi utcának.

Sajnos a legrosszabb állagú cselédsorok és a bérházak a Dobozi utcában találhatóak. A homlokzatok romosak, a körfolyosókat sok helyen évtizedek óta aládúcolták, a lépcsőházak bal- jósak, húgyszagúak és mind statikai, mind köz- biztonsági szempontból életveszélyesnek tűnnek. A cselédsorok udvarai sivárak... 

 

 

Dobozi utca  Cikk készült: Hozzáadva: May 25th 2007

 

 

Dobozi utca 41. - KÖZELMÚLT

 

2004. tavaszán a józsefvárosi önkormányzat bontatta le az eredetileg itt álló földszintes házat.

A virtuális világban, nevezetesen az interneten itt egy hatemeletes, vadonatúj társasház látható több mint száz lakással, és Pikkolo Apartmannak hívják. De 2008-ban, a valóságban még csak a ház váza áll...

 

 

dOBOZI 41 Cikk készült: Hozzáadva: February 19th 2008

 

Dobozi utca 41. - JELEN

 

 

jelen

 

Forrás: www.mszp8.hu

A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.28 0 0 702

Köszi.

Most azt az információt kaptam, hogy fedezet alapon max.90% lehet, mivel van már hitelem.

OTP és ERSTE között filozofálok.

Van itt lent szemben egy közvetítő srác. Nagyon rendes. Intézi már.

Azért köszönöm szépen.

Ha valakinek van itt lízing és megírná, hogy melyikkel van szerződése.

Vagy megkérdem az építőtől.

 

Előzmény: B703 (701)
B703 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 701

Egy pár hitel illetve lízing ügyletet sikerült már navigálnom, különböző bankokkal... Ezért mondtam, hogy segítek szívesen...

 

Írj egy mailt az elérhetőségeddel, és felkereslek. Megteszünk mindent, hogy ne legyen baj a hitellel :)

 

 

Előzmény: A.6.0.1. flat (700)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.28 0 0 700

Szia,

Előre is köszi.

Ha van bent olyan, aki lízingelt már itt, akkor az lenne a legjobb. Hogy ne legyen galiba a hiteligénylésnél. Szóval bejáratott cég lenne hasznosabb.

 

Előzmény: B703 (699)
B703 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 699

Szia!

 

A lízinggel szerintem jobban jársz új lakásnál, mert  az ÁFA részt kamatmentesen tudod visszafizetni a banknak, ekkora tételnél pedig azért az nem kis összeg!

 

Tudod már, hogy kitől veszel fel hitelt? Ha tudok segíteni, csak szólj! :)

 

Andi :)

Előzmény: A.6.0.1. flat (697)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.28 0 0 698

Helló.

 

Pár képet sikerült találnom  a házról.

Sajnos  a külső utcára néző tájról és tetőtérről nincsen.

Ha valakinek van és feltenné.

Köszi.

 

 

 

1324798116
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.27 0 0 697

Sziasztok.

Ha minden jól megy, akkor itt fogok lakni kb. 2 hónap múlva. Remélem a hitel is sikerül.

Van aki lízinget vette fel?

Visszaolvastam az eddigieket. Nekem pozitívnak tűnik a ház és a lakók is. Remélem így is marad.

Sziasztok.

 

Jackopower Creative Commons License 2009.09.26 0 0 696
a
Roan1 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 695

Szia!

 

Köszi, már megvan a kapcsoló, bár sok haszna nincsen, mert, ha jól sejtem, a világítás nem kapcsolódik le magától. A B felé vezető lépcsőn meg szintén nem működik a világítás, pedig egyszer láttam ott a közös képviselőt bütykölni.

 

R

Előzmény: megyerizs (684)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.25 0 0 694

Ma nyílik a Lakásvásár

 

Százezer ingatlan közül lehet választani

A SYMA csarnokban ma délután két órakor nyit az őszi Lakásvásár, amelyen mintegy 100 ezer új, illetve használt lakásból lehet választani.

A rendezvény vasárnap estig tart nyitva.


Jelentős készlet halmozódott fel az új lakáspiacon, ezért sok fejlesztő csökkentették az árakat - mondta Borsi László, ma már nem csak felszerelési tárgyakat, vagy garázst adnak ajándékba, hanem 10-15 százalékot engednek az árból.

 

MT

 

A PIKKOLÓ is kint lesz a váráson AKCIÓKKAL!

 

 

1
Jackopower Creative Commons License 2009.09.25 0 0 693

Okés. Ma futok 2-3 kört és jelentkezem, ha 0-ás eredménnyel végeztem. Köszi előre is.

 

 

Előzmény: B703 (692)
B703 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 692

Ötlet lenne, de elég nehéz bármit is mondani pontos paraméterek nélkül, mivel - ahogy te is tudod - 1001 dolog van amin elbukhat egy-egy hitelkérelem... (fizetés, önerő, lakás értéke, ha van egyéb hiteled, stbstb...)

 

Ezért gondoltam, hogy ha van kedved, találkozhatunk, összeírom a paramétereket, és megnézzük, hogy milyen lehetőségek maradtak.

 

 

Előzmény: Jackopower (691)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.24 0 0 691

Köszi.

Egyenlőre ezt  a tippet kaptam:

 

AEgon, Volksbank, Unicredit, Erste,

Ezek a HBÉ 85%-100% adják. Csak ház eleve nem a 100% összeghez képest , hanem 90-80% hoz képest.

 

Volksbank ott esik ki, hogy 10 millió hitel felet adósrársat kér, Én meg egyedül vagyok.

 

Az MKB meg a 18 milliós hitelre nettó 400.000,-Ft fizut kér.

 

Most az Unicreditet és az AEgont futom meg. De ha van ötleted szóljál. Köszi.

(OTP és Erste kiesik egyéb ok miatt...)

 

 

Előzmény: B703 (690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!