Keresés

Részletes keresés

Tündimanó Creative Commons License 2012.05.04 0 0 6125

Nem rossz ár, ha minden jó rajta. Gépfejet adsz hozzá? Milyen állapotban van?

f.sólyom Creative Commons License 2012.04.30 0 0 6124

15 000 re  gondoltam

Előzmény: Tündimanó (6123)
Tündimanó Creative Commons License 2012.04.29 0 0 6123

A whal érdekelne, mennyiért adod? Sztem itt is írhatsz árat!

f.sólyom Creative Commons License 2012.04.28 0 0 6122

bocsi az e-mail lemaradt:DD

konyaakos@index.hu 06-30 234-9799

Előzmény: f.sólyom (6121)
f.sólyom Creative Commons License 2012.04.28 0 0 6121

Sziasztok!

3 db gépem volna eladó!

Wahl KM-1 es

oster mark II

aesculap gép!  vannak nyíróélek hozzá de mind életlen!extra olcsón eladó:DDDD

 

Előzmény: Tündimanó (6119)
malka59 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 6120

sziasztok 

 

A belváros rendkivűl forgalmas utcában állateledel szaküzletben kutyakozmetikust keresek.

tel: 06 20 393 9510

 

Tündimanó Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6119

Nincs esetleg vkinek olcsó eladó gépe, ami persze nem sérűlt és nem rossz.????

bubkia Creative Commons License 2012.04.14 0 0 6118

Kedvesem eszemben sincs felrobbanni sőt jól szórakozok rajtad de tudod mit te vagy az okos bíztass mindenkit ,hogy haggyják abba a melót több lesz nekem!és ezt köszönöm neked de tényleg .a 4 géphez gratulálok nemtudom csak dicsekkedsz -e de ha nem akkor részvétem totál palira vett az asszony szerintem a körmözés sem ajánlatos neki bár most nagy divat kutyakozmetikusból műkörmösnek lenni hiszen azok degeszre keresik magukat tudod mi a hányinger keltő az egészben amíg valaki kutyifodrász azt mondja imádom a kutyákat ez a szenvedélyem meg ilyenek amikor nincs belőle lóvé már nem is szereti annyira a kutyákat meg hirtelen rájön káros az egészségre ezt elötte nem tudja egy felnött ember!na mindeggy kérlek folytasd amit elkezdtél mert az nekem csak jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!szia!

 

Előzmény: s-gyuri (6105)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2012.04.14 0 0 6117

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy kutyáknak színes kontaklencse kapható-e valahol ?

Amúgy szinte hibátlan a kutyus csak egy kicsit lehetne sötétebb szeme a standard szerint és ha a kiállításon behelyeznénk arra az 1-2 órára akkor jóval tovább juthatna .

Maxocska Creative Commons License 2012.04.14 0 0 6116

Hehe, üdv errefele :-) Amennyi gépelnivaló Lottin van, arra bármi jó :-DDDD

Na komolyan. Vannak kicsi házihasználatú gépek, amire neked kell arra az is tökéletesen megfelele. Pl moser rex.

De ha úgy gondolod, hogy beruházol egy rendesre, akkor Moser  Max 45, Andis, oster, bármyelyik. Ezek már 35e fölött vannak, és plusz meg kell venni a fejeket hozzá, de annyiban jó mint a kicsik hogy cserélhető fejesek. Ergó ha a fejnek végleg kimegy az éle, akkor elég csak másik fejet venni, nem kell másik gép. a kicsik nem cserélhető fejesek.

D nekem is olyan volt az első, és még mindíg jó, és az éle se ment ki. Pedig annó sokat használtam. Most már 12 uszkárra meg pár egyéb arra tévedő állatkára mondjuk kevés :-)

Nekem moser max 45-ös van és egy Andis. Az andist jobban szeretem picit, de mind jó.

Előzmény: Holly2005 (6115)
Holly2005 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 6115

Sziasztok! Két törpe uszkárom van. Úgy gondolom, jó és hasznos dolog lenne itthon egy nyírógép. Milyen típust javasolnátok? Mik az eddigi tapasztalataitok?

Előre is köszönöm.

Üdv!

 

seciné Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6114

Ezt olvasd el (remelem tudsz angolul) kuldtem volna priviben is, de nem ment.

 

 3 w pont snowangelssamoyeds   pont    com per  Grooming_A_Samoyed  pont html

 

remelem nem bantok meg ezzel senkit sem

 

 

Előzmény: fifty561 (6108)
Maxocska Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6113

3 mm a vágómagasság. De szálirányban hosszabbat hagy, mint száliránnyal szemben :-)

Mindenesetre elég egyedi szőrápolási fajta egy szamojédnél a kopaszra nyírás :-((((

Előzmény: fifty561 (6112)
fifty561 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6112

a 3mm mit jelent?

 

3 mm magas szőrt hagy, vagy 3 mm-re van a nyíró rész a fej elejétől?

fifty561 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6111

igen, a kikefélés biztos használna, de eddig nem volt ilyen probléma, ezért nem is keféljük mert félévente nyírom.  a kisebb gépfejre gondoltam én is

 

megélezve sztem jó lett, mert amikor eléri a szőrt akkor vág rendesen, csak nem jut el a szőrig. 

Előzmény: Maxocska (6110)
Maxocska Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6110

Szerintem illene néha kikefélni a szőrét, és akkor nem állna össze :-) Ilyenkor fésűvel fel lehet lazítani annyira, hoyga lámenjen a gépfej, vagy kisebb gépfejet kell használni. Az 1 mm-es tuti alámeny....

Előzmény: fifty561 (6108)
Zemanek Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6109

Szerintem rosszul élezték meg.

Előzmény: fifty561 (6108)
fifty561 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 6108

sziasztok,

 

van egy Szamojéd kutyám, hozzá egy moser max45-ös gép 3.0mm 8,5F fejjel. Tavaly ősszel hiba nélkül lenyírtam, a végére el is ment a fej éle elvittem éleztetni. Ma elkezdtem nyírni, de nem megy bele a fej a szőre alá csak nagyon nehezen, ha be is megy akkor pedig nem tudom addig belenyomni (olyan sűrű hogy nem megy tovább), hogy a vágó rész elérje a szőrszálakat. szegénynek fáj, mert húzza a szőrét ne meg én sem haladok. 

 

arra gondoltam tavaly a tavaszi nyírás után nyáron nem sűrűsödött be annyira ezért ment le, most a tél alatt pedig mint a gyapjú. 

 

mit javasoltok, mit tegyek? 

 

fifty

Giovanna Creative Commons License 2012.04.10 0 0 6107

Sok igazság van a leírtakban is, de sok túlzás is. 

Ami a képzést illeti tényleg senki ne várjon csodát. Persze alapokat megtanítják, de utána jön a neheze. És szerintem sokkal jobban megéri specializálódni. Nekem bejött. Csak egy fajtát vállalok, vagy esetleg más trimmelősöket. És  18 éve csinálom, háznál, kiállításra is....és 4000- 4500 egy trimmelés. És nem fürdetek, csak ritkán, de persze az több akkor. És tényleg 1 gépem van, na nem mintha sokat használnám, 3 gépfej és egy rakat trimmelő.

És 2009 óta én sem emeltem, de a rohadt járulékokat, meg mindent, fizetem keményen. :/

Valóban kevesebb a vendég, és sokan már nem 6-8 hetente trimmeltetnek, hanem 3 havonta. Ami gáz, mert ha túlérik a szőr...de ezt gondolom nem kell magyarázni. 

 

 

Tündimanó Creative Commons License 2012.04.08 0 0 6106

Gyuri: teljesen igazad van! :)

 

Az én férjem is próbálta sokszor leállítani az én kedvenc hobbimat is egyben, mert már 12 év alatt ráment az egészségemre a sok szőr por beszívása miatt. Aki nem volt allergiás, most az lesz ebben a szakmában.

 

Én pont más tanfolyamon töröm a fejem, mert ebből már tényleg nem lehet megélni, hacsak, ha nincs se kutyád se macskád, se gyereked, se férjed, és csak a munka (ismerek ilyet), és akkor megcsinálhatsz reggel 8-tól este 10-ig 10 kutyát, de könyörgöm kinek jó az?! Nem eszel, nem iszol, végülis jó fogyókúra, de akkor kinek dolgozol, magadnak, hogy megélj, de se szórakozás se semmi, minek?!

 

Kb 3éve nem emeltem az áraimat, de a könyvelőm folyamatosan emeli és az apeh is. Én meg küzdök, hogy ki tudjam fizetni a sok járulékot a könyvelőt a rezsit és az egyéb hülye dolgokat, mint pl a szőr elszállítását.

Ha nem lenne férjem, nem élnék meg belőle. Mert először is dolgozok azért, hogy a fentieket kifizessen, mert azt még sem a férjemre hárítom, majd jön egy kis pénz amit magamra gyerekeimre is költhetek, majd megint a spórolás a következő havi járulékokra, ami nagyon sok, nem éri meg vállalkozónak lenni ebben a szakmában....sem.

 

Én pl a válság óta nem is dolgozom minden nap, mert meg fogyatkozott a munka, legtöbben már maguk fésülik otthon a kutyát, sőt nyírják, pl a fodrászom vett egy nyirógépet, nyirja saját kutyáit, mert drágálotta a kozmetikát, hmmm.

Kb 1 héten 2-3 napot dolgozom amikor változóan 3-6 kutyát csinálok meg, néha meg besűrítem egy napra őket, akkor látástól-vakulásig dolgozom.

Előzmény: s-gyuri (6105)
s-gyuri Creative Commons License 2012.04.08 0 0 6105

Kedves bubkia!

Mivel csak a rosszindulat árad felénk hozzászólásodból, idézném korábbi írásomat szó szerint:

Üdv!

Látom mindíg vannak olyanok akik a kutyakozmetikában látják a megélhetésük biztosítását. Ehhez lenne 1-2 szavam. Már a képzésnél kezdődik. A gyakorlati oktatás elég sekélyes. Ha magadtól nem szerzel hozzá kutyát, bizony nem lesz min gyakorolnod. Ugyanis az oktató ezt nem biztosítja. Pláne nem adja át a nehezen megszerezhető kényes kuncsaftjait gyakorlásra. Éppen ezért előfordul, hogy nem is találkozol bizonyos fajtákkal a vizsga napjáig sem. Természetesen ez nem akadály, mivel az OKJ-s tanfolyamok túlnyomó része csak a pénzlehúzásra megy más szakmákban is. Követelmények csak papíron vannak.(Gondolom erre lesz 1-2 hozzászóló oktató, aki az ellenkezőjét bizonygatja bár felesleges mert ezek tények.)

Ha megvan a vizsga, kezdődhet a felszerelés. Minimum 2 nyírógép szükséges. Mi 3 géppel indítottunk. 2 normál Oster géppel 40-50 ezer/darab és egy lónyíró géppel 70 ezer. Ezekhez fejeket is kell venni géptípusonként több méretben 5-6 ezerért darabonként. A jobb minőségű ollók is több ezer ft-ba kerülnek. Kell egy fix asztal. Az állítható magasságú asztalt az elején beállítottuk ,azóta ugyanazon a fokozaton áll ezért felesleges. Szárítógép nagyon drága, de megteszi eleinte egy jó minőségű hajszárító is ez min 10e felett. Karomvágó, epilálópor(drága kis kiszerelés), fültísztító, sampon(drága kutyasampon mert a sznoboknak kell, bár a babasampon is tökéletes...Bobisampon ekcémát okozhat.) Fésűk, kefék, trimmelők darabonként többezer ft-ért, egyéni védőfelszerelés: kötény, maszk..... A nyírógépek és ollók élezése nagyon drága, ráadásul sok helyen nem is jól csinálják.

Ebből látszik, hogy kezdéskor akár félmilliót is elszórhatsz különösebb extrák nélkül.

 

Bár hallottunk olyanról aki házhoz jár egy rozsdás ollóval és fél napig elmolyol gép nélkül egy kutyán. Lehet ő csinálja jól :-( .

Szóval ha minden megvan már csak helyet kell találnod. Ezek lehetnek eldugottabb helyen 1-2 asztallal(ahol a madár se jár) vagy forgalmas helyen sok asztallal(ahol legalább hatan vetődtök egyszerre a belépő vendégre ,aki kapja marja alapon.). Egyik sem túl jó. Az asztalbérlés minimum havi tizenötezer amihez vállalkozást is kell indítanod. Egy kezdő vállalkozás költsége: minimálbér utáni adó+könyvelő, ha lehazudod nullára a szánalmas bevételed akkor is min: 50-60ezer ft. havonta.

 

És még egy kis matek. Egy jó munkát végző kutyakozmetikus kb 3 kutyát tud naponta megcsinálni. Egy kutya elkészítése több órát vesz igénybe. Fürdetés, szárítás, nyírás géppel, nyírás ollóval, fültisztítás-epilálás, karomvágás, a talpszőr kinyírása, bűzmirigykinyomás. Ráadásul a legtöbb kutyával bírkózni is kell egy esetleges korábbi rossz tapasztalat- megfélemlítés miatt. Itt a gazdi is segíthet. Volt olyan kuncsaft aki előttünk máshová vitte. Otthagyta a kutyát, nem várhatta meg. Mikor hazavitte, három napig nem jött elő az ágy alól, szemmel láthatóan megfélemlítették. Nem egyedi eset.

Ja, a matek. Egy kistestű kutya komplett nyírásáért ma már nehezen lehet elkérni 4ezer ft-nál többet. Ez napi tizenkétezer ft bevétel, 20 nap alatt 240 ezer ft. Nos, ebből fizetheted a rezsit. De, ígérhetem, hogy nem lesz napi 3 kutyád. Az őszi, téli, tavaszi időszakokban vigyél magaddal könyvet. Húsvét előtt, karácsony előtt és nyaralás előtt van egy kis forgalom ha több éve csinálod, de ha tízen jelentkeznek, nem azt jelenti, hogy aznap tíz kutyát csinálsz meg.....Ráadásul a forgalmad növekedésével, kiadásaid is nőnek.

 

A konkurenciáról. Sajnos vannak olyan kozmetikák ahol (pl:újpalota, házhozjárók stb..) most is 2500 ért nyírnak. Ők az életművészek vagy akik a túlélésért küzdenek. Vagy rosszak matekból. Nem tudom. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen helyekről minket megtalálva látjuk a kutyán a gyors munka eredményét: vágatlan karmok, szőrcsomó a fülben, visszafelé növő talpszőrzet....Azt meg kell jegyeznem, hogy nem mindenhol.

 

A leírásom biztosan sért bizonyos érdekeket. Ezért kizárólag a tényeket írtam le. Éppen ezért nem szállok vitába. A vita a tényeken nem változtat. Hét év tapasztalatáról írtam. A feleségem munkájáról. Mai napig én tartom el. Ha van ilyen háttered és szereted a kutyákat, csináld. De, legyen szem előtt, hogy sokan abbahagyják mielőtt igazából elkezdhetnék. Ez nem a tv műsorokból ismert világ ahol szépen kifésült kutyák nyugodtan tűrik a fodrászkodást. Itt száll a szőr az orrodba, szádba, hajadba. Begyulladt fülek, nemezes széklettel összeállt szőr a végbélnyílásnál...Sok az elhanyagolt, nemezes szőrű, ápolatlan, harapós és ideggyenge kutya. A gazdáikról nem akarok oldalakat írni, de sokszor irreális elképzeléseik vannak.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A te hozzászólásod részletei:....véleményem hogy az asszonyod azonnal hagyja abba a kutyakozmetikázást mert rettentő bénának kell ahhoz lenni hogy ne tudjon napi 5 kutyust ........mi az hogy nincs napi 3 kutya?hol éltek ti a sivatagban?.......nem akar rögtön meggazdagodni nem kér egy nyírásért rögtön 5-6000 tf-ot......nem a másikra kell irigykedni meg ócsárolni......Minek a 3-gép?én egy géppel dolgoztam 8-évig............vérlázító amiket te írsz csupa butaság és irigység sugárzik a szavaidbó......

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Válaszom a hülyeségre amit írtál: 1:Én is ajánlottam neki, hogy hagyja abba. Nem azért mert béna ahogy írtad, hanem gazdasági és egészségi okokból.

2: Nem a sivatagban élünk kedves, hanem olyan kerületben ahol min 4 kozmetika van és szemmel láthtóan nap mint nap nincs sok munkájuk nekik sem. Túlnyomórészt kinn dohányoznak az ajtóban. (Esetleg a fórumon magasztalják magukat).

3: Meg tud napi 5 kutyát is csinálni, de valószínűleg nem a napi kb 9 órás munkanap alatt. Neki nem perspektíva 13-14 órát dolgozni. Igaza van. Ajánlanám a korábbi matematikai részt. A szezonális szakaszokban megszaporodó munka nem jelent annyival nagyobb bevételt, mivel a nyírásidőt nem lehet végletekig lecsökkenteni, bár már rendbehoztunk egy pár ilyen kutyát az elmaradt járulékos munkák miatt. Sajnálom, hogy nem érted, de nem tudom jobban neked elmagyarázni.

4. És olyat sem írtam, hogy 5-6000 lenne egy nyírás. Azt írtam, hogy nem lehet 4 ezernél többet kérni mert sokallják. Nálunk is 3800-4000ft egy kistestű komplett nyírás.

5.Nem irigykedtünk senkire. Az pedig igaz, hogy az olcsó helyekről jöttek hozzánk utólagos igazításért. Ezzel nem tudok mit kezdeni mert tény és igaz. Talán dícsérjem meg őket? Vagy ilyenről nem szabad írni? Megnevesítve pedig nem lettek mert nem tudom kik és nem az én műfajom.

6: Gratulálok az egygépes munkához. Nagyfokú felelőtlenségre vall. Képzeld el, hogy ha nyírás közben elromlik a gép a félig lenyírt kutyánál.Mi baja lehet? Nem vagyok műszerész, de pár dolgot tudnék mondani amit nem értesz szénkeféről,forgó és állórészről és a gyakran eltörő zsinórról ami típushiba és kérték a gyártót a módosításra. Na persze. ollóval befejezed.... Ja.... Nem fog látszani a különbség..... Ja, és most fel fogsz robbanni: nem három gépünk van hanem négy. A vezetéknélküli Ostert nem számoltam. Ezért elnézést kérek. Feháborító :-)

 

Ha ez neked csupa butaság és irígység, sajnálom. Nem irigylem azokat a kozmetikusokat akik évekig dícsérik magukat, hogy milyen profik és milyen jó vállalkozásuk van. A végére sokszor kiderül, hogy csak színház volt és feladják aztán egy irodában végzik mondjuk call centeresként alamizsnáért. A 7 évvel ezelőtti vizsgacsoportból már csak ketten csinálják. Szerinted van mire irigykedni? Szerintem szánalmasan szar és én személy szerint nem csinálnám. Mivel a feleségem aktív állatvédő és állatttartó, szereti csinálni ezért hagyom neki amíg nekem is van munkám. Minden elismerésem annak aki eltartja magát belőle, de ez egyre nehezebb lesz mikor az önjelölt iskolák fossák magukból a szakképzetlen, bár OKJ-vizsgás kozmetikusokat....

CSAK TÉNYEKRŐL ÍRTAM VELED ELLENTÉBEN. Ezeken nem tudsz te sem változtatni. Bár erről is írtam az utolsó bekezdésben....

 

 

 

Előzmény: bubkia (6083)
bichonf Creative Commons License 2012.04.07 0 0 6104

Köszi,hogy mind ezt megosztottad velem,végűl is igazad van , de vhova mennem kell, hogy tanuljak is még ha alap dolgokat is. Nem hiszem,hogy csak úgy megbírnék nyírni egy kutyát,de mindenféleképpen  kutyakozmetikusként szeretnék dolgozni. Sokat olvastam ebben a témában , hogy pénz lehúzás meg nem tanítanak semmit, de azért a semmin kivűl vmit csak tanítanak, vhogy ezt nem tudom elhinni ,hogy semmit nem tanítanak :(

Előzmény: Tündimanó (6099)
Maxocska Creative Commons License 2012.04.05 0 0 6103

Szerintem 2 fodrász sincs meg jobban... És ne hidd, hogy csak a kutyakozmetikus vállalkozó hal éhen. Tudnék mesélni más szakmáról is, de asszem nem vág témába... Talán a vállakozási részébe akkor pár szó...

a saját példám :-) általános iskola->gimnázium, nyelvvizsga (2)->orvosi egyetem (summa cum laude)1 éves németországi gyakorlat ösztöndíjjal, ->szakképzés (háziorvosi)-> háziorvosz szakvizsga. Szakképzés alatt hobbiból kutyakozmetikus tanfolyam kitüntetéssel. (neeem nem ilyen okos voltam, hanem annak ellenére hogy tudtam a tételeket, nagyon zavarta  avizsgabizottságot a személyimbe a Dr előtag...). szóval közben kutyakozmi vizsga egy valóban jó iskolából, ahol sokat tanultam, minőséget!

Utna háziorvosi szakvizsga, majd kaptam egy papirt a kezembe, hogy menj isten hírável. dolgoztam 5-6 munkahelyen néha 48-56 órákat nonstop ügyeleten. Mire megérkezett a várva várt lehetőség saját praxis vásárlására. Mert körzetet venni kell. (8 millióFt.+ 800 000Ft vagyonszerzési illeték. Pár 20-ast még legonol pár hivatal. Na van egy praxisod úgy 9M Ft-ból. És akkor kapod a finanszirozást, rengeteg, 550eFtmax 600E ez rengeteg pénzjól lehetne élni belöle.... de hát ott a két kötelező alkalmazott fizetése (orvosé brutto 160e nővéré butto 140e) tehát 300 a két fizetés. a járulákok mindezekre 280eFT havonta az ANAV-nak, de vannak negyedéves utalandok mint az Áfa, ami szintén százezrek. ..ja. és ha tönkrement a számítógép, vag elopják a tákád? mit csináls? miből fizeted ki, MRt egy filléred nem marad. csak a fizetésed..ha egyáltalán ki tudod venni :-(((

Én ebben dolgozom, és próbálom megtaálni az egyesúlyt benne. de nagyon nehéz.

én mindent leszámlázok, és fizetem az adókat. annyi. nem merem feketén mert csúful leültetik az embert....szar a sitten :-(

bocsi az off-ért

Előzmény: Tündimanó (6102)
Tündimanó Creative Commons License 2012.04.05 0 0 6102

Nem azt mondtam, hogy mindenki, hanem inkább a tanulók akik kijöttek frissen végezve, és arra a munkára kérve olcsó pénzt, amit a gazdi kihasznál.

Én is jártam házhoz, de mindent megcsináltam a kutyán, minden mindent, ugyan annyiért mint a boltba. Sokkalják a gazdik, mert a mit tudom én kicsodáscska 2500ért nyirja meg a pudlikáját. Aha na persze, csak hogy? Milyen kozmetikumokkal?

 

Múltkor megkérdeztem, hogy igen, és mit csinált vele? Gazdi elmondása szerint: lenyirta géppel és kis szőrt hagyott a lábán fején.

Kérdezem én: fürdés, bűzmirigy, tappancs kinyirás, fülszőr? Gazdi: azokat nem! Na itt van a kutya elásva, 2500-ért én is vállalom igy, csak én nem hagyom igy a kutyát, hanem egy normális, a kutya érdekeit is néző kutyakozmetikus mindent megcsinál a kutyán, és a fizikai munkát igen is meg kell fizetni.

:)

 

 

Na meg azt nem szeretem, hogy aki rendesen végzi a munkáját akár üzletben akár háznál, de vállalkozóival, az tudja mennyi járulékot kell fizetni az apeh felé, hát nem keveset. Amit végre megkerestél, kidobhatod az ablakon, és még nem élsz belőle, csak dolgozol.

Tehát az aki feketén dolgozik, lehet hogy kérhet magának a munkájárét kevesebbet, de elgondolkodhatna azon, hogy igy azoknak a munkáját cseszi el akik becsületesen dolgoznak és szinte megy tönkre minden üzlet emiatt. Mert itt olcsóbb, mint ott, még ha csak 200 Ft-ról is beszélünk. Nem tudom hogy éri meg ennyiért valakinek, de csak úgy hogy feketén dolgozik és nem fizet járulékokat, úgy könnyű.

 

Én bevezetném az egyforma árakat.

Igy nem lenne konkurencia és nem szídná mindenki mindenkit.

Két fodrász elvan egymás mellett? Két kutyakozmetika megölné egymást, egymás mellett.

 

 

 

Előzmény: Giovanna (6100)
Maxocska Creative Commons License 2012.04.05 0 0 6101

Szerintem a többségi tapasztalat alapján :-D De tudod, hogy van ez... a kivétel erősíti a szabályt...

Amúgy szerintem sehol nincs helye általánosításnak..... Puccos szalonokból is látni kijönni kritikátlan munkát, meg kijárósok között is vannak vérprofik :-)

Előzmény: Giovanna (6100)
Giovanna Creative Commons License 2012.04.04 0 0 6100

Miért gondolja mindenki azt, hogy aki házhoz jár az olcsó és szar munkát végez????

Tündimanó Creative Commons License 2012.04.04 0 0 6099

A Varsó utcában már ne keress kutyakozmetikai oktatást, pékség nyilik helyette. :)

 

Szerintem ez az egész oktatási dolog egy nagy lehúzás. Fizess be ennyi és ennyi pénzt, plusz a vizsgadíj és a szerszámok, hirdetik a kevés létszámot (na persze) és ugy jösz ki onnan, hogy talán a gépet tudod használni, mert azt még a "hülye" is tudja, de egy kutyát nem birsz megcsinálni, mert ahhoz nem elég pl pár hónap, hogy elsajátisd a szakmát.

Nagyon sok gyakorlat kell hozzá, nem elég egy lábat megcsinálni, amihez kb  a tanfolyamon csinálsz, mert csak oda jutsz hozzá.

 

A másik, hogy nagyon sok helyen az előző tanfolyamról jól végzett kozmetikus oktat, szerintem ez gáz. Nem is az aki hirdeti és bezsebeli a lóvét, azt sosem fogod látni csak akkor ha újból fizetni kell.

 

Harmadik, elvégzed sikeresen a tanfolyamot, mert mindenki elvégzi aki fizetett. És utána? Nagyon kevés helyen alkalmaznak tanulókat, sőt manapság jó szakembeteket sem, mert nincs munka annyi.

 

Azzal, hogy majd házhoz mész, lehúzod a jó szakembereket, mert nem tudsz annyit kérni, mint egy több éve végzett kozmetikus.

 

Most már van kamara rendszer, de még mindig nincs az, mint a fodrászoknál, hogy egy áron dolgoznak.

 

Szóval csak bezsebelik az oktatók a pénzt, de azzal nem foglalkoznak, akik kijutnak mit fognak csinálni és esetlegesen őket is lehúzzák a jó occsó nyirásért háznál.

 

Ezt nem csak neked írtam, általánosságban. Ez az én véleményem.

Előzmény: bichonf (6087)
zitamica Creative Commons License 2012.04.03 0 0 6098

Igen köszi most írtak vissza, hogy 3 munkanap.

Köszönöm.

Giovanna Creative Commons License 2012.04.02 0 0 6097

Csatlakozom. És gyorsak.

Előzmény: Maxocska (6095)
zitamica Creative Commons License 2012.04.02 0 0 6096

köszönöm szépen megpróbálom

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!