Keresés

Részletes keresés

Morvainé Mónika Creative Commons License 2014.01.31 0 0 4421

Köszönöm a biztatásokat!

samo1 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 4420

Idő kell hozzá,mert a háló felső részét fémkapcsokkal rögzítik,lehet,hogy még nem ágyazódott be teljesen.Videón meg lehet nézni a műtét lefolyását.Sokszor megnéztem már.Erős idegzet kell!!

Előzmény: Morvainé Mónika (4418)
Ambilane Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4419

Szia!

 

Az első időkben nekem is volt, de rengeteg mindentől  lehet a szúrás, nálam pl. ha felszalad pár kiló azt is jelzi a műtét helye, de ha sok olyat eszem ami felfúj akkor is megérzem, de a hosszabb sétát vagy ha koncerten sokat ugrálok stb. stb szerintem nincs miért aggódnod. :-)

Emlékeim szerint a többiek is írtak már hasonló "élményekről"...

 

Előzmény: Morvainé Mónika (4418)
Morvainé Mónika Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4418

Sziasztok!

 

Korábban már írtam,hogy novemberben műtöttek lágyéksérvre(laparoszkópiás módszerrel).Az ünnepekre fel is épültem,tényleg jobb lett ahogy írtátok,de most mióta bejött a hideg idő néha erős szúró fájdalmaim vannak.Lehetséges hogy megérzi az idő változást?Még az orvosommal nem konzultáltam de ha nem múlik felkeresem.Nálatok voltak hasonló tünetek?Mindenkinek jó egészséget kívánok! 

samo1 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4417

Szia Lalibetyár!

 

Nekem az Uzsoki kórházban csinálták laparoszkópiásan mind  a két oldalt  egyszerre. 

TB támogatással(azaz ingyen).Reggel 7 órára mentem, délután már haza is jöhettem.Az orvost merem ajánlani dr Dede Kristóf adjunktus.Nagyon meg voltam vele elégedve.

 

üdv samo

Előzmény: Lalibetyár (4404)
tristen Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4416

Szia!

 

Ez csupa jó hír!

 

Köszi az értékes információt!

 

Hazaérve, máris felbontok egy sört, és megiszom! Hiszen egészséges! :))))))))))))))))

 

Kitartás! :)

Előzmény: dalmata13 (4415)
dalmata13 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4415

addig szólok mig nem késő....Szóval sok sört kell inni mert rengeteg b vitamin van benne ami segíti a gyógyulást.......és jó:-)

  • Jelentős antioxidáns tartalmú,
  • Vízhajtó és vesekő-képződést megelőző,
  • Az ártalmas LDL koleszterin szintjét csökkenti, a jó HDL koleszterint növeli,
  • Nyugtató, altató hatású, feszültségoldó.
  • Magas vitamintartalmú (B1, B2, B3, B6, B9, H),
  • Jelentős mennyiségű ásványi anyagot (Cu, Fe, Zn, Mg) tartalmaz,
  • Vírusfertőzések elleni védelem,
  • Stimulálja az immunrendszert (xanthohumol-tartalma miatt),
  • Magas tápértékű, normál fogyasztása nem hizlal.
tristen Creative Commons License 2014.01.25 0 0 4414

Sziasztok!

 

Én is belekotyognék egy kicsit!

 

KOTY KOTY

 

KITARTÁS! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ambilane Creative Commons License 2014.01.24 0 0 4413

Ha nem gond én is belekotyogok :-)

 

Nekem kb. 1 órás volt a műtét szobától szobáig, felébredés utáni 1-2 órából nem emlékszem kb. semmire, de a családom szerint örömködtem nekik. hogy itt vannak. :-)

Délelőtt műtöttek, délután fel kellett már kelni pisilni (ez fontos, hogy sikerüljön), ez nem volt túl kellemes itt még támogatott a család, de kapsz fájdalom csillapítót, ha nem ugrál az ember elviselhető.

Én 1,5 napot voltam bent, hazafelé már teljesen saját lábon szálltam be az autóba.

 

Mindig leírom most is :-)  szerintem fontos (nálam legalább is maximálisan működött) , hogy utána tudj sokat pihenni, feküdni, szedj C vitamint (1.000 mg), és az első pár napban könnyed ételeket egyél turmixolva.

 

Remélem tudtam segíteni. :-)

Előzmény: gurabli (4410)
Ambilane Creative Commons License 2014.01.24 0 0 4412

Szia Lali!

 

 

Én itt végeztettem a műtétem, az alábbi dokival.

 

http://www.robertklinika.hu/

http://www.robertklinika.hu/hu/tartalom/Kollegaink/Dr_Willner_Peter

 

Továbbra is azt mondom minden fillért megért, hogy itt csináltattam, még ha relatív nem is volt olcsó.

 

Természetesen végzett a doki műtét előtt ultrahangos vizsgálatot és elmagyarázott mindent mi lesz stb, korrekt volt az egész kórház.

 

Ha van még kérdés szívesen válaszolok. :-)

 

Előzmény: Lalibetyár (4408)
andus88 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 4411

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszod!Megmondom neked ,de sajnos nem igazán tudom elmondani,mert nekem nem csak a

sérvvel mütöttek hanem nögyógyászatilag is!És az volt a fájdalmassabb nekem vagyis nemtudtam honnan jött a fájdalom!

A méhebe kiégették a nyálkahártyát,ami nagy fájdallommal járt.Ez elmult és gondolom ezek a fájdalmak már a sérvvel járnak!

Nem kell félned az altatástól gyórsan elalszól és nem érzel semmit!Én voltam már töbször is altatva mindegyik másvólt!

Most talán rosszabbul viseltem utánna,mint az elözőket.De lehet a fájdalom miatt is és a mütétem 3órás volt!Ja engem Ausztriába

mütöttek.A férjemet ugyan így mütötték 4évvel ezelőtt és asztmondta neki fájdalmassabb volt a mütételőtt amit átélt a sérvvel.

Utánna már szinte semmiség az a fájdalom!Nekem lehet azért rosszabb,mert felvan a hasam fújodva és a gyulladás miatt!

A mozgás szerintem 2hét ig rossz kelemetlen!De szedni kell a fájdalom csillapítot és az segít!Remélem tudtam segíteni!

Kitartást és sok sikert kívánok neked!Szia

Előzmény: gurabli (4410)
gurabli Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4410

Sajnos én ebben nem tudok segíteni, de ha látta orvos és kaptál rá antibiotikumot, akkor gondolom, hogy rendben van. Biztos vissza kell menned majd ellenőrzésre és figyelni, hogy milyen állapotban van. Sajnos van, hogy műtét után gyulladás lép fel, amit fontos, hogy azonnal elkezdjenek kezelni, de ez a te esetedben megtörtént, ha jól értem.

 

Viszont megkérnélek, hogy írd le, milyen volt a laparoscópos sérvműtét, mik a tapasztalataid. Milyen volt felébredni, mennyire volt kellemetlen, fájdalmas, hány napot voltál bent a kórházban, mennyire tudsz mozogni, stb, minden részlet érdekelne... Köszönet!

Előzmény: andus88 (4409)
andus88 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4409

Sziasztok!

 

 

L

enne egy kérdésem!1hete laporoszkóppal mütöttek, lágyék sérvvel.Tegnap kivették a kapcsokat és jobb oldalt bevan gyulladva, kaptam pelicilint.

Ez normális?Ja és még mindig felvan a hasam fújodva.Meddig marad ez az állapott így?Köszönöm

Lalibetyár Creative Commons License 2014.01.22 0 0 4408

Szia Ambilane! Köszönöm a gyors válaszodat! Tegnap már voltam is a Honvédban, ahol a vizsgáló doktornő kategorikusan azt mondta, hogy ott laparoszkópos sérvműtétet nem végeznek.

Számomra nem a háló beültetés a kérdés (több, mint 10 éve Mo.-on is az esetek túlnyomó részénél hálót alkalmaznak), hanem hogy hagyományos eljárással (vágás) vagy laparoszkóppal teszik-e be.

Tudsz-e erre az utóbbira konkrét orvost?

Azért lenne jó ilyen orvos véleményét (előzetesen) kikérni, mert hitelesebbnek tűnik, mint aki "csak" hagyományos módon műt. Ugyanis ő ismeri mindkét eljárás érveit pro és kontra. Sajnos a magán (fizetős) kórházak ezirányú tájékoztatói egyoldalúak és - érthető okokból - elfogultak. Ráadásul e blognak kb.100 oldalát elolvasva nem őket preferálnám a műtétemhez (nem a pénz, hanem szakmai szempontok miatt).

Az igazi - nekünk betegeknek - egy olyan szaknévsor lenne, ami tartalmazná az elvégzett beavatkozások számát és valamiféle beteg-elégedettségi mutatót is (mint pl. Vatera, Oszkár stb.). Ilyen sajnos nincs. Tehát 2 fő dologban tapogatózunk mindnyájan: melyik eljárást válasszuk a 3 közül (a harmadikat itt most nem említettem) és ki végezze a műtétet? Nyilvánvalóan csak bizonyos keretek közt, mert sokunk számára lehet, hogy eleve nem indokolt ez vagy az a módszer ill. nem "elérhető ez vagy az az orvos, kórház stb.

Ezúton köszönöm meg a blog indítójának és az összes hozzászólónak, hogy általuk sikerült "képbe kerülnöm"! Bár ne kellett volna! :)

Előzmény: Ambilane (4405)
star61 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 4407

Csak röhögjön. Majd rájön... :-))))))

Előzmény: DonBandi (4403)
zoleeka87 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4406

Szia, nekem kétoldali lágyéksérvet diagnosztizáltak 2 hónapja, kérdeztem, milyen műtét lesz, ők egyből a laporoszkópos műtétet mondták. Ez a Bajcsy kórházban volt.

Előzmény: Lalibetyár (4404)
Ambilane Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4405

Szia!

 

A Honvéd kórházban végeznek ilyet, de indokolni és előre le kell tisztázni, hogy Te ilyen jellegű beavatkozást szeretnél.

Persze nem garancia, hogy vállalják az anyagiak miatt, de el tudom képzelni, hogy tudod "ösztönözni" egy picit a dokit, hogy ültessen be hálót. ;-)

Előzmény: Lalibetyár (4404)
Lalibetyár Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4404

Sziasztok! Ha tud valaki TB-támogatott laparoszkópos lágyéksérv műtétet végző kórházról Budapesten, kérem írja meg! Előre is köszönöm!

DonBandi Creative Commons License 2014.01.19 0 0 4403

A baloldali nagyon észrevehető volt, a paszulyom felett 1 centinyire, balra, kb. 2 centinyi magas és ovális alakban 7x3cm szélességben volt dudor. Jobban nem tudom leírni a kiterjedését.

Néha erősen feszített, meg kisugárzott a combomba elég gyakran.

 

A heresérv, amíg a doki nem említette nem is esett le, de visszagondolva több alkalommal is volt, hogy a bal oldali golyóm, amikor a zacsi összehúzódott állapotba került, képes volt egészen felcsúszni a cerka legfelső pontja fölé pár centivel.

Egyszer meg is ijedtem ettől, mert úgy felcsusszant, azt hittem ott marad, nekem kellett visszaerőszakolni.

 

Borzalom amúgy, hogy az embernek egyszer csak szembesülnie kell ilyen tünetekkel és megélni, hogy ezentúl semmi nem lesz olyan, mint azelőtt.

Mindig ott marad az ember fejében és a reflexei részévé válik sajnos (bedölve tüsszenteni, ellentartva köhögni, stb.).

Akinek alapvetően semmi ilyen jellegű baja nincs, az jókat röhög ezeken a fórumokon, ha ide téved.

 

Előzmény: golgemáj (4402)
golgemáj Creative Commons License 2014.01.18 0 0 4402

S mikor műtétre került a sor, közvetlenül előtte mekkora volt nagyságilag méretileg a sérved? Éreztél valamit ebből az induló heresérvből, vagy ezt csak ők mondták utólag hogy ez is van? Vagy volt valami általad észrevehető tünetproduktuma is?

Előzmény: DonBandi (4401)
DonBandi Creative Commons License 2014.01.18 0 0 4401

Az összes elvégzett műtétre értik.

Az egyénre levetítve pedig sokmindentől függ, ahogyan írtad is.

Aki nem csinál semmit, vagy irodázgat egész életében, nincs szorulása, balesete stb., annak nem lesz ilyen baja.

Előzmény: golgemáj (4400)
golgemáj Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4400

Na most ezt az 1%-ot hogyan is kell érteni? Mindenki ahogy akarja ?

A műtött emberek csoportját tekinve összeségében az 1% -nyi részénél fordul elő hivatalosan hogy kiújul, vagy egyénenként minden egyes műtött embernél 1% az esély rá hogy kiújuljon? Számomra nem egyértelmű. A másik: persze a lányoknál ritka a lágyéksérv és amúgy sincsen se herevezetékük ami kényes fájdalmi szempontból, sem lágyékcsatorna sérvkapuval.Valóban teljesen más a felépítésük.Meg a mai csajok már amugy sem szeretnek kétkezű nehezebb munkát végezni, pl. plázacicák :D Ha meg nincs hasűri nyomás, hasprés, erőlködés, rossz mozdulat, nehéz tárgyi emelés, akkor mitől is lenne sérvük.

Meg ugye gondolom a műtét utáni és a felépülés időszakában tapasztalt dolgok, meg a késöbbi gyógyultság attól is függ, ki mennyi ideig halogatta, mekkora volt a hasfali szakadás, hogy ki végezte a műtétet, logikus hogy nagyobb sérv nagyobb hasfali ,, lyukat" nehezebb befoltozni, mint egy kicsit, akárcsak a repedt falon a kisebb repedést könyebben lehet befoltozni, javítani, mint a nagyot. Csak ez nem egy házfal, ami maximum a főút mellett rezonanciát kap és attól reped meg újra, hanem egy izgő mozgó élő, erőket átvivő hasfal ami akaratlanul is folyamatos mozgásba van hát még ha terheljük vagy emelünk. Tehát összetett egy dolog és sokminden befolyásolja, de szerintem biztos sokat számít hogy ha kialakulást követően rögtön kés alá fekszik, vagy hogy hosszú évekig vele együtt él és tolódik a dolog, meg az sem mindegy milyen testfelépítésű, milyen izomzatú a legény és persze nem mindegy a kora sem, meg hogy miféle fizikai aktivítással élt eddigi életében, mit dolgozott, mihez van szoktatva a teste stb.

DonBandi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4399

Igen, látod engem is ez aggaszt hosszútávon, hogy a köhécselés meg egyéb ilyesmi mennyire viseli meg.

Mert nem lehet mindig náthamentes az ember, meg nem lehet állandóan hasmenése...

 

Nálam is ez volt, köhögésnél érezhetően kiugrált. (4 hó, 1 hete műtöttek)

Na, mondom ez biztos nem lesz jó, mert ugyan rugalmas a háló, de ennyire nem és kiszakadhat a szövetből és rosszul épül vissza.

Borzalom.

Amúgy több rokonnál is érdeklődtem, akikről azt sem tudtam, hogy volt ilyen beavatkozásuk és átlag felüknél kiújult.

Úgyhogy semmi biztató nincs hosszútávon sajnos.

 

És még azt állítják dokumentumfilmekben, hogy az emberi test milyen strapabíró készülék...

Persze.

Vegyük csak ezt a részletét vagy a fogazatot, az alap izomzat is gyengébb jóval mint az állatvilág hasonló felépítésű egyedeinél.

Az agyunk egyedül ami "viszi az aranyérmet".

Előzmény: Bombyna (4397)
DonBandi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4398

Nincs itt elrontva semmi, embere válogatja, kit mennyire visel meg, mekkora területet érint a beavatkozás, pontosan mit is csinálnak, stb.

Nálam például egy induló heresérvet is kipreparáltak.

Úgyhogy sokrétű lehet a dolog.

Nálam nem spóroltak semmivel, 1-1,5 óráig tartott a beavatkozás, ezért is volt olyan rossz az altatás utáni 1 nap.

 

3 nap után lehet kocsiba szállni, de nem úgy mint Starsky és Hutch, ablakon bepattanósan.

Meg sokan nem panaszkodnak, elkönyvelik, hogy ez van, pár hónap és elmúlik.

 

A csajoknál meg totál más a szitu, ugyanis nekik a belső felépítésük alul teljesen más.

Bizonyos belek nem okoznak akkora nyomást a hasfalon az elrendeződésük miatt.

Amikor egy lányt kell ilyennel operálni, ott már atom nagy berobbantásnak kellett lennie, ha kinyomta a hasfalát.

Vagy terhesség után léphet fel náluk, de zömében a has felső részén, köldök körül.

Előzmény: gurabli (4396)
Bombyna Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4397

Hát pedig Donbandi jól mondja nálam is 1 hónap volt mire kiegyenesedve tudtam menni.Addig csak begörbülve és fájt minden mozdulat.Mondjuk nekem volt valami bevérzés de egy ilyen műtét akkor is halál.Legalábbis utána  a dolgok.Nekem így évek múlva is szenvedés néha.Köhögésnél pl érzem hogy ugrál.Vagy valamit elrontottak vagy én is benne voltam az 1%-ban.Tudja a fene.Ja és a másik, hogy a műtét után 1 hétig magamnak kellett beadni az injekciót.Na az elég szar volt :D.Ezt amúgy előre itt senki nem mondta.

Előzmény: gurabli (4396)
gurabli Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4396

Köszönöm válaszod!

Ezt egyszerűen nem értem. A térdemet műtő dokim mondta, hogy a kosárlabdázó lány, akit laparoscopiával műtöttek lágyéksérvre, 10 nap után visszatért a könnyű edzéshez és két hét után már meccset játszott.

 

Egy doki haverom több betegének is "elintézte" a laparoscopáis lágyéksérv műtétet, harmadik napon a hatvan körüli bácsi saját autójával, amit ő vezetett:) ment vissza a doki haveromhoz megköszönni, hogy rábeszélte a (fizetős) laparoscopiás műtétre, köszöni jól van és bár húzódik, meg ilyesmi, de már autót vezet, stb. Másokról is ez a tapasztalat.

 

Amit te írsz, azok elég komoly fájdalmaknak tűnek, ráadásul igen csak hosszan tartóan. Lehet, hogy más eljárás, vagy valamit elrontottak kicsit, vagy csak így lehetett, ezt nem tudom. Az biztos, hogy a hálónak kell az idő a beépüléshez.

 

A bátyámat hagyományos, jó nagy vágással műtötték lágyéksérvre, az első két nap pokoli volt számára, pedig nem puhány ám, de mellette volt a szobában egy idősebb férfi, akit ugyanakkor és ugyanúgy műtöttek, neki alig voltak fájdalmai, már másnap viszonylag vígan járkált. Na most akkor?

Előzmény: DonBandi (4394)
DonBandi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4395

Nos, annó én is pontosan ebben a cipőben jártam.

Hátsó vállizomzati gyakorlat közben emeltem rosszul és közben még a hasamat is filóztam, hogy elég lapos meg frankó-e (testépítős önelégültség, egoizmus, ki minek hívná) és szétnyomta a vastagbélnyomás a hasfalamat alul.

Picinek indult, de 5,5 év alatt szépen megnövekedett.

 

Remélhetőleg neked nem lesz problémád a sérvvel a továbbiakban, de szerintem az ilyen terhelésekre amikre még készülsz az életed során, talán a hálós megoldás lett volna az igazi.

Szerintem.

Úgy tudom Dwayne Johnson-nak is hálót raktak be és óvatosságra intették a továbbiakban. (ismerheted, ő is nagy szteroid-man)

Minden esetre hónapokig is tarthat, mire rendesen beledurranthatsz az emelésekbe.

Amúgy a testépítők nagy százaléka szenved mindenféle sérvektől, csak nem vallják be, mint ahogy a szteroidozást sem.

 

Nekem hálós laparoscop-os volt és olvashattad párral lentebb hogy jártam egy egyszerű köhögős náthától.

Mehetek megint "asztalra", bár még dokinál nem voltam mert csendesedett a kellemetlen érzet, de egyértelműen érzik egy piciny kiújulás, ami tudom, hogy idővel csak nagyobb lesz.

Előzmény: Csok1 (4390)
DonBandi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4394

Nagyot pusztít, mert gyakorlatilag az egész alsó hasizom területet felszakítják a kötőszövetről (vagy mi) felpumpálják valami légnemű anyaggal és az így keletkezett légtérben operálnak !

Utána mindennek vissza is kell gyógyulnia !

Ez nem megy végbe 2 hét alatt !

2 hónap, mire a háló rendesen beépül !

És mint láthatjuk utána sem 100%-os a teljesítménye, mert a széleken sérülékeny marad.

 

2 hét ?

Nekem kétoldali volt és 2 darab 9x15-ös méretű hálót raktak be.

Még 4 hét után is csak sántikálva tudtam menni.

Az első 2 hét katasztrófa volt !

Aki 1-2-3 hetet mond az csak szépít !

 

Ez rutin műtét, a dokiknak, mivel világszerte több milliót csinálnak évente.

Viszont megélni, lábadozni és utána folyton észben tartani nem egyszerű.

 

A fájdalmak szerintem igenis komolyak, 2 oldalinál mindenképp.

Köhögés, tüsszentés, röhögés, hasból felülés szóba sem jöhetett 3-4 hétig.

Aki mást mond az fogászaton volt, nem sérvműtéten.

 

Hidd el, hogy sokakat el lehet riasztani, akit már nem, az átlépett egy szintet a muszáj felé, én is 5,5 évig húztam.

Merthogy sajnos ez egy olyan mechanikai jellegű sérülés, amit csak a műtét old meg.

Érdekessége, hogy fickóknál zömében baloldali, amit a vastagbél idézhet elő, olyan brutális erővel nyomódik a hasfalnak belülről erőkifejtés alatt (rossz emelés, orrfújás, köhögés, "székelés"...).

golgemáj Creative Commons License 2014.01.15 0 0 4393

Javítsatok ki ha rosszul tudom, de információim szerint kb. átlagba 2 hét szokott lenni, persze eltérés lehetséges ettől. Megbeszélés kérdése is, mivel nem SZTK-s.

Előzmény: asp880 (4391)
zekkkk Creative Commons License 2014.01.15 0 0 4392

Nálam a kivizsgálástól számítva a harmadik héten volt a műtét. Hozzáteszem ez augusztusban volt, és a szabadságok egyeztetése miatt alakult így.

Előzmény: asp880 (4391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!