Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 761
Vagy elrontottak a tesztet. :)
Előzmény: Törölt nick (760)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 760
Erdekesseg: anyamnal allergiateszt nem reagalt a rakfelekre, valami emesztesi furcsasag ez nala.
Előzmény: Törölt nick (759)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 759
Kössz, holnap megyek dokihoz.
Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 758
Anyam ugyanez, szoval en hallottam, de o mar fuldoklasnal tart, vigyazz, figyelj oda, a reakcio rosszabbodik. Rakot meg sutni sem tud, azonnal pirosodik a bore, ha hozzaer.  A vagodeszkan se lehet semmi shellfish, ha neki halat keszitek. etteremben figyelmeztetni kell a pincerrel a szakacsot, nehogy rakfele hozza erjen az etelehez. 
Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 757
Halszag.
Előzmény: Törölt nick (755)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 756
Ki hallott ilyent? Megdagadtam a shrimtöl.
Soha nem volt bajom. Tegnap vacsora után egy órával az állam alatt felpuffadt a böröm. Reggelre elmúlt. Nem fájt, nem viszketett, csak vastag lett. (Nem a pofámon, csak az álam alatt. Hehe...)
Előzmény: Törölt nick (755)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 755
wegmans egy igen jo hely. Wasabi pea crusted salmon, hazaviszed, 10 perc toaster owen.
Előzmény: Törölt nick (754)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 754
Imádom a langyos rántott csirkét a kétnapos majonézes krumplival :)
Előzmény: Törölt nick (752)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 753
http://www.roommates.com/

133452 aktív lista
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 752
www.wegmans.com egy grocery store, ami ugy tudom, a keleti parton uzemel, NY-ban is. Online vasarlas, meg tudod nezni az arakat. A boltban rengeteg meleg, frissensult keszetel, amit osszevalogathatsz magadnak, ez a legolcsobb es eleg kenyelmes megoldas. Nezelodj egy kicsit :) A sporolas embertprobalo feladat New Yorkban, de kello akareterovel kivitelezheto...
Előzmény: ZJudit78 (750)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 751
Azért jó pofa vagy, olyan általámosságokat kérdezel amire a legjobb indulattal sem lehet válaszolni.
Honnan hová akarsz utazni?
Mivel?
Mikor?
Gyümölcsök ára?
Melyik gyümölcs?
Mikor?
Nem extra helyem, nem extra vacsora?
Hááát Meki NY-ban is van, meg másik 45000 étterem.
Izlések, pofonok.
Ja és mit akarsz enni?
Mozijegy ehu 10-es.

Esetleg egy titkárnö megnézi neked a Guglin.

Good luck.
Előzmény: ZJudit78 (750)
ZJudit78 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 750
Köszi mindekinek. A cégem nem ad szállást, ha én döntök úgy, hogy kint dolgoznék egy ideig. Kerestem a google-ön, de nem találtam túl sok konkrét infót, bár talán nem töltöttem ezzel elég időt. :-) Akkor pár konkrétumot kérdezek árakról: utazási költség, gyümölcsök árai, egy nem etxra helyen való nem extra vacsora ha az embernek nincs kedve főzni (mert az ritkán van este hétkor hazaérve :-) ), mozijegy, ilyesmikre gondoltam, amiből nagyjából lehet talán következtetéseket levonni... A lakást meg én is mással gondoltam megosztani. Éltem másfél évet Angliában, aért nagyjából van képem a külföldi létről. :-))) Köszi ismét
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 749
rental. sigh.
Előzmény: Törölt nick (748)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 748

Nem tudok atlagkeresetrol, atlag alberletrol, de google sokmindent kihoz, ha rakeresel konkretumokra. Terkep, 45 percnyi metrout a Broadwaytol, kiszamolod, keruletek, amik szobajohetnek, ott "reantal" google, kepek, arak, informaciok. En magam is, az interneten talaltam a hazat, ahol lakom, mukodik.

Megelhetesi koltsegek, arrol beszelgettunk mar itt sokat, hat az csakis az igenyeidtol fugg. Kicsit guglizz, minden elerheto, a kozertek araitol a fodrasz arlistaig. Es ha kerdezel reszletet, majd jovunk.

Előzmény: ZJudit78 (745)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 747

www.roommates.com
Apartment Share
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 746
"Albérlet" nem hinném, hogy olyan helyen akarsz lakni. Bár elöfordulhat, Viszont sokkal inkább van lehetöség, hogy 2-3-an kivesznek egy lakást, s együtt laknak. Van ügynökség aki ebben tud segíteni.
A céged nem gondoskodik lakásról?
Előzmény: ZJudit78 (745)
ZJudit78 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 745
Sziasztok. Jövőre talán cégen belül a New York-i irodánkba kimennék egy-két évre, legalábbis gondolkodom rajta. Sohasem voltam még az USÁ-ban, s nem tudok semmit az ottani megélhetési körülményekről. Tudom, sokmindentől függnek a dolgok, de tudnátok esetleg segíteni pl az átlagkeresetről, átlag megélhetési költségekről, átlag albérleti díjról (nem tudom melyik negyedben, de mondjuk max 45 perces utra Broadway-től, bár tudom az egyik legdrágább környék, de arrafele dolgoznék...). Bármilyen tanácsot, véleményt, segítséget szívesen fogadnék... :-) Köszi előre is :-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 744
It's called opinion and as long as it's still legal I'll let it be heard
Előzmény: denes (742)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 741
Én csak azt szeretném tudni hogy ha valaki nem ért egyet a mostani elnökkel az miért válik automatikusan Hussein és terrorista támogatóvá? Ez a hülye "ha nem vagy velünk akkor ellenünk vagy" mentalitás már vagy 100 éve kiment a divatból, manapság diverzitás van a világban. Bush nem sokat hozott Amerikának csak egy véres háborut amiből most lehetetlen kiszállni, 4000 halott katonát, és egy gazdasági depressziót amit a $600 stimulus csekk sem fog helyrehozni.
Előzmény: denes (739)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 740
"Ok Mumu, en tudom, borzasto temperamentumom van, meg a felesegem is nehezen viseli!!!
Engem figyelmeztetsz?
OK, kicsit elengedtem magam, de hol a "figyu" az ekeferkonak? aki egy tisztesseges embert"lekocsogozott"
Na jo, hagyjuk, Ekeferko nyert En meg veszitettem."

Csalódtam benned, de ez ne zavarjon. Nem te vagy az elsö. És az utolsó sem. Csak vulkánként felbuggyan bennem a plátói kérdés, hogy ott az az alak mivel félemlíti meg azt a románt? Meg téged. Meg a többit.
Előzmény: Törölt nick (734)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 738
As president, he ain't worth $ .04
Előzmény: Törölt nick (737)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 737
As president, Bush makes $400,000 per year.
Előzmény: break (733)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 736
Na ezt kinek írjuk a hátára. Eke az én tippem.
Előzmény: Törölt nick (734)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 735
Tenyleg ezert vettek ki? Azert talan mas indok is volt?

Nem volt. Sok pénzért minority lrtt a gyerek.
Előzmény: break (732)
break Creative Commons License 2008.03.29 0 0 733
Az illeto szemelyevel vagy a UC elnoksegi allasert jaro magas(nak velt) fizetessel van gondod?

Nem ismerem az illetot es az UT lapon levo eletrajza sem nyujt sok infot.

A fizetes nagysagrendjenek megitelesehez nem ertek. Az valoban gyanus, hogyha ketszer annyi fizetest kap, mint az elozo elnok. Kivancsi lennek mivel indokoljak azok, akik felvettek az allasba. De mondjuk, ahogy idezed, mar Texas-ban is 790ezret keresett. Nekem, mint mezei, fizetesbol elo halandonak ez sok. Ugyanakkor tisztaban vagyok vele, hogy sikres vallalkozok, cegvezetok, elnoksegi tagok sokkal tobbet is tudnak keresni. Igaz nem a mi, adofizetok, penzebol.

Előzmény: denes (731)
break Creative Commons License 2008.03.29 0 0 732
"oda vezetnek, hogy a páciensek azonnal mindent akarnak."

Slippery slope logical phallacy. Itt, egyetemen tanulo diakok akarank munkavallalasi engedelyt kerni. Nyilvan nem azert, hogy dolgozhassanak, ugye?

"Az egyik unokámat, most vették ki egy elég drága privát iskolából, mert valami vérliberál állat valami etiop, vagy szomáli történelmet akart neki tanítani."

Tenyleg ezert vettek ki? Azert talan mas indok is volt?

"tanulja meg a nyelvet, fogadja el amit kap és dolgozzon mint egy álat."

Eleg sok doktorandusz hallgato ismerosom van. Amerikai is es kulfoldi is. (Majdnem) mindegyik iszonyuan kegyetlenul sokat tanul, kemenyen dolgozik a diplomajaert. Es ugy velem, hogy angolul is tudnak ha mar heti 4-5 szakkonyvet olvasnak el es PhD dolgozatot irnak angolul. Az a ketto egyebkent akit, ismerek aki kiszallt a programbol egyebkent pont amerikai volt.

Előzmény: denes (729)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 728
én nem látok logikus összefüggést abban, hogy valaki azért kapjon munkát az USA-ban, mert itt végzett.
Más lenne, ha erre vonatkozoan megegyeztek volna. Tehát ha egy Ghanai diák Pesten tanul orvosnak, azt föleg azért teszi, hogy a képesitését Ghanaban érvényesitse. Ezért támogatta az országa, és nem azért hogy akkor majd Magyarországon marad orvosnak.

A fizetés is elég sikamlos téma. Az oktatási intézmények magasan állami támogatásból léteznek, és a tandijak messze nem fedezik a költségeket. Az egy másik kérdés, hogy gyakorlatilag anyagilag "jol jön" ha a külföldiekkel több a diák.

Előzmény: break (721)
break Creative Commons License 2008.03.28 0 0 727
Miert?
Előzmény: Törölt nick (726)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 726
Nekem csak a "szervezkedés" nem tetszik.
Kinai, ugandai, Saudi diákok nekem itt ne szervezkedjenek.
Előzmény: break (725)
break Creative Commons License 2008.03.28 0 0 725
"Ha szükség van rájuk akkor keressenek munkát és ne szervezkedéssel manipuláljanak"

Nezd, mindenki a maga erdekeit akarja erevnyesiteni. A kulfoldiek akik itt (USA) akarnak letelepedni igyekszenek mindent megtenni amit tunak ennek erdekeben. A "minden"-be beletartozika munkakereses. De sokkal konnyebb ugy munkat keresni, hogy barmelyik ceghez mehetnek, mint ugy, hogy csak azokhoz akik hajlandoak szponzoralni oket. A "minden"-be beletartozik a lobbizas, azert hogy az ittmaradasuk egyszerub legyen. Lehet, hogy neked nem tetszik, de ettol ez meg csak erdekkepviselet. Majd a kormany/kongresszus eldonti, hogy mi lesz.

Az egy evben kiadott munkavallaloi vizumok szamat amugy is a government hatarozza meg. Nem tudom, hogy jelenleg ez hany tizezer. De barmi is a szam az nyilvan egy kompromisszum eredemenye. Van aki senkit nem akarna beenegedni, van aki meg szelesre nyitna a kapukat es mindekit beengedne. A kozeputas szam egy bonyolult politikai folyamat eredmenye. Ebbe (vagy az ezen beluli elosztasi elvbe) probalnak beleszolni a diakok. Ha te ellene vagy a dolognak akkor irj a kepviselodnek es mond meg neki, hogy szavazzon ez ellen (ha egyaltalan eljut odaig a dolog.) Vagy fektess tobb energiat a velemenyed hangoztatasaba, csinalj weblapot, terjeszd a velemenyedet, alapits egyesuletet a hasonlokeppen gondolkodokkal. Ez a demokracia. Es ez nekem tetszik.
Előzmény: Törölt nick (723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!