Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2023.01.10 -5 7 8898

Mondjuk először azt is tisztázni kellene - mint Siófokon mindig - h mennyire biztos a csapat finanszírozása erre a szezonra.

 

Mert az h busszal utaztak több mint 1200 kilométert oda és vissza erre a meccsre azt sejteti h nincs minden rendben a pénzekkel sem.

RnD Creative Commons License 2023.01.10 -6 8 8897

'....akkor én Hlavaty Tamást vagy György Lászlót javasolnám Siófokra...'

 

Még szerencse h nem téged kérdeznek meg erről....:DDDDD

Előzmény: Tonio 2.0 (8893)
btamas70 Creative Commons License 2023.01.10 -2 1 8896

Borsóst(ot);))

Előzmény: Gojira (8890)
RnD Creative Commons License 2023.01.10 -5 8 8895

A többiek a többiek, mi viszont mi vagyunk. A többieknek vannak rutinosabb játékosai, tapasztalt húzóemberek - legalább egy-kettő - nekünk nincs. A többieknek nemcsak szélsői meg kapusai játszanak komolyabb nemzetközi meccseket mint nálunk. A többieknek nem egy teljesen újonc szövetségi kapitányuk van, aki ráadásul magyarul nem is beszél olyan jól h meccs közben fel tudja tüzelni a csapatot.

 

És még sorolhatnám....

 

A tapasztalat hiánya, az összeszokottság hiánya - és ezért az önbizalom hiánya vagy törékeny volta - az első számú probléma a válogatottnál. Ezt nemcsak én mondom, edzők is mondják (NA például).

Előzmény: Bamberg58 (8888)
btamas70 Creative Commons License 2023.01.10 -2 1 8894

Dehogy értettelek félre, csakhát a jó/rossz besorolás mellett lássuk be, kicsit viccesen mutat a megjegyzés, miszerint tartózkodni illene a szélsőséges "következtetésektől". Bár szerintem a csontig leegyszerűsített értékelésekkel sincs probléma, amíg mezei szurkolók maradunk, és nem kezdünk el szakértőt játszani;))

Előzmény: ZLajos (8873)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.10 -1 0 8893

Ha Bregarral nem működik a dolog (talán még menthető), akkor én Hlavaty Tamást vagy György Lászlót javasolnám Siófokra.

van_Persil Creative Commons License 2023.01.10 -20 0 8892

minden másra ott a Társalgó...

Gojira Creative Commons License 2023.01.10 0 0 8891

Helyesebben "Rosszul"

Előzmény: Gojira (8890)
Gojira Creative Commons License 2023.01.10 0 0 8890

Rossul írtad a nevét. "Borsost" :-)))

Előzmény: Tonio 2.0 (8884)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.10 -11 2 8889

Már a középmezőny aljától is.

Montenegro evidens, de már gyengébbek vagyunk a románoktól, szlovénoktól,horvátoktól és a csehektől is és egyre csúszunk lefelé.

A befektetett pénzeket tekintve meg miénk a világ leggyengébb csapata.

Előzmény: Bamberg58 (8888)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.10 -11 5 8888

A válogatott legnagyobb gondja továbbra is a minimális közös felkészülési idő

 

Ez egy ordas nagy ferdítés.
Pont annyit vagy többet készülnek mint a többiek.
Egyszerűen szarok vagyunk, mindenben leszakadtunk és már nem csak az elittől, de már a középmezőnytől is. A kupa, leginkább a győztes meccseinken, mutatta meg hogy miért...

Előzmény: RnD (8887)
RnD Creative Commons License 2023.01.10 -7 8 8887

Amíg a válogatott nem tud jelentősen több időt együtt tölteni és komolyabb felkészülési meccseket játszani - ahol ki lehet próbálni mindenfélét - addig nem is lesz jobb vagy 'korszerűbb' a játékunk (bármit is jelentsen ez).

 

A válogatott legnagyobb gondja továbbra is a minimális közös felkészülési idő. Ezért aztán nem is lehet összerakni a válogatott játékát, sem korszerű, sem korszerűtlen módon. Egyelőre a vb/EB-ken ilyen minimális felkészüléssel csak a rögtönzés megy, semmi több.

Előzmény: Tonio 2.0 (8884)
fulees Creative Commons License 2023.01.10 0 4 8886

Szokj hozzá! Ami a szívemen, az a számon! Én ilyen vagyok már évtizedek óta és nem hiszem hogy pont miattad változnék meg ;) 

Előzmény: RnD (8881)
1kezd Creative Commons License 2023.01.10 -4 1 8885

..."Miért éppen a Fradit kellene mindig fejleszteni? ........"

Mert a Fradiról volt szó, Elek edzőségéről, és a Grétit, Ketit akarják "kimenten"  a csapatból a jóakarók.  :-)

Szerintem erre volt a válasz, hogy inkább.... :-)

Előzmény: fulees (8858)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.10 0 5 8884

Még? Folyamatosan húznak el tőlünk.

Ahogy Borsos is mondta, korszerűtlen a játékunk.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8882)
RnD Creative Commons License 2023.01.10 -7 8 8883

OK, nem is rád gondoltam.

 

Ne legyél ilyen mimóza.....:)

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8882)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.10 -4 0 8882

Én nem is egy meccsből általánosítok.....a dánok most erősebbek elég ha csak azt nézzük hogy kik alkotják a válogatottjukat,ők még most előrébb tartanak,mint ahogy a csapataik is!

Előzmény: Montenotte (8880)
RnD Creative Commons License 2023.01.10 -5 8 8881

Erre csak azt mondhatom amit akkor a meccs után:

 

'....a hozzáállás a fő gond'....? Ha megnézed az utolsó tíz percet, végig küzdött itt mindenki. Nem mindig átgondoltan, de lelkesen és ha lehet minél gyorsabban akartak az eredményen változtatni. Vissza is jött a csapat másfél perccel a vége előtt mínusz 1-re  (24-23). Az utolsó öt percben Petrus Mirtill balszélről két gólt is lőtt két perc alatt, Tóvizi az utolsó három percben két gólt beállóból, VP egy egészen szuper gólt középről. A védekezés problémásabb volt, de az utolsó három percből kettőt emberhátrányban védekeztek, ezt se felejtsük.

 

'Füleeees' ezek szerint te  hajlamos vagy kicsit túl gyors következtetésekre. Inkább kövesd n2p2g2 barátod példáját...:)

Előzmény: fulees (8879)
Montenotte Creative Commons License 2023.01.10 -6 0 8880

Sanyesz, olvass figyelmesebben. Éppen azt mondom h az EB dán-magyar meccséből ugyanúgy értelmetlen következtetéseket levonni a dán kézilabda színvonalára nézve mint ahogy a DVSC-Nykobing meccs eredményéből értelmetlen ugyanezt tenni a magyar kézilabda színvonalára nézve.

 

Egy meccsből ne általánosítsunk. Se ide, se oda.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8878)
fulees Creative Commons License 2023.01.10 0 3 8879

Ez egy hatalmas tévedés... Olvass vissza n2p2g2 irta ezt.

 

Én ezt írtam: Még most sem igazán tértem magamhoz! Nem is tudom mikor láttam utoljára a lányokat ilyen szarul játszani!! Összesen 2 (!!) értékelhető produkció volt az egész csapatban (Vaniliáé és Vamoszé) és ők sem voltak jók, csak átlagosak. De a második félidőre ők is belefáradtak a szélmalomharcba... Lehet, hogy tényleg jókor jött ez az orbitális nagy pofon! Az, hogy csak felviszem a mezt a pályára még nem jelenti azt automatikusan, hogy meg is nyerem a meccset... Ezt a meccset már akkor elvesztettük, mikor felmentünk a pályára...

Előzmény: RnD (8876)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.10 -1 1 8878

'Ahhoz képest az EB-n hat perccel a vége előtt még két góllal mentünk a dánok ellen (26-24).'

 

Szerintem ne vitatkozzunk azon hogy melyik bajnokság és melyik válogatott erősebb jelenleg mert azt gondolom hogy ez egyértelmű!

Ahogy te is írod,egy meccs nem meccs.....jó meccset játszottunk velük az EB-n és ha kicsit figyelmesebbek vagyunk még akár nyerhettünk is volna.

Előzmény: RnD (8875)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.10 -11 6 8877

Nehéz a biztosat bizonytalanra cserélni, és légiósnak állni egy másik országban a kényelmes magyar bajnokság után, de a fejlődés szempontjából mindenképpen jó döntés külföldön is kipróbálni magát az embernek” / Hanusz E/

RnD Creative Commons License 2023.01.10 -5 7 8876

'Füleees' azért ennyire könnyen ne add meg magad. Anno a DVSC-fórumban te is mondtad h a Budaörs ellen nem voltak motivációs problémák .

 

Siófok és Budaörs ellen is kulcsszerepet játszott h a Lokinak csak egy felnőtt kapusa volt, aki a Budaörs-meccs előtt egy hétig nem edzett, ledöntötte valami vírus ezért aztán szinte végig a junior kapust kellett beállítani, ő húsz percet bírt nagyjából. Siófok ellen szintén komoly gond volt a szünet után leromló kapusteljesítmény (és h akkor még nem volt Giegerich).

Előzmény: fulees (8874)
RnD Creative Commons License 2023.01.10 -4 8 8875

'....Igen ez így igaz,én erre azt írtam hogy a dán kézilabdázás minden tekintettben előttünk jár....'

 

Ahhoz képest az EB-n hat perccel a vége előtt még két góllal mentünk a dánok ellen (26-24).

 

Így azt is mondhatnánk h a dán válogatott ereje megfeszítésével tudta csak legyőzni a magyar válogatottat tétmeccsen. Mi következik ebből a dán kézilabdára nézve....?

 

Ez nagyjából ugyanolyan átgondolatlan kérdés lenne mint az h a Loki egygólos győzelme a dán bajnokság 4. helyezettje ellen - amelyik csapat amúgy mindössze két ponttal van lemaradva az első helyezett mögött - milyen következtetésekre ad okot....

 

Egy meccs nem meccs. Majd ha vége lesz a csoportkörnek, akkor lehet erről érdemben beszélni (hat meccs alapján).

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8871)
fulees Creative Commons License 2023.01.10 -1 4 8874

"Valóban volt 2 jó meccse a Lokinak, a Győr elleni bajnoki és a szombati EL meccse. Ugyanakkor ne feledjük a Siófok (az állítólag ezer sebből vérző Siófok) és a Börs elleni fiaskót sem."

Kis reakció:

1;) A Siófok elleni második félidőre, a lányok és a stáb, szerintem még most is keresik az okokat, mert egyszerűen mindenki számára megfejthetetlen volt az, hogyan tud egy csapat, egy agyonnyert meccset így elveszteni. Mintha amatőrök mentek volna fel a második félidőben a pályára. Ebből, ha tehetném akkor egy oktatófilmet csinálnék, "Hogyan ne játssz kézilabdát!" címmel.

2;) A Budaörsi meccs lenne az oktatófilmem második része: "Ne csak a mezt küldjük fel a pályára!" címmel. Itt semmi másról nem szólt a történet, csak arról, hogy az addigi meccsek folyományaképp (4 nagyarányú győzelem otthon, és egy szoros vereség Győrben) a lányok úgy gondolták, hogy az is elég lesz, ha csak a mez megy ki, mert úgy is nyerünk. Hááát... Nem jött be! Szembe találkoztak egy nagyon jól felkészített, agilis Budaörssel és bevették a nagy cumit... Garantálom, hogy ilyen az év hátralévő részében nem lesz!!

3;) A két ETO elleni, és a mostani EL meccsnél is tudunk jobban játszani. (Gondolván arra, ha Jovi végre teljesen beilleszkedik majd a csapatjátékba és ha Vamosz végre kiheveri a vállsérülését mentálisan is) Ami kell is ahhoz, hogy a csapat a célját elérje az év végén!

Előzmény: ZLajos (8865)
ZLajos Creative Commons License 2023.01.10 -1 2 8873

Attól tartok, félreértettél. Leírtam, voltak a Lokinak jó és rossz meccsei egyaránt, mely alapján nincs okunk sem túlértékelni, sem földbe döngölni őket. Várjuk ki, mely jellemző lesz az inkább dominánsabb.

Előzmény: btamas70 (8872)
btamas70 Creative Commons License 2023.01.10 -3 0 8872

Csaxólok, hogy a szélsőséges következetlen véleményezés csapdájába te is beleestél.

Ha a jó meccsbe belefér egy aggasztó hullámvölgy, akkor az Óvár elleni őszi rangadó is ide sorolható, tehát legalább négy ilyen volt. Ha nem fér bele, akkor csak a két Győr ellenin játszottak igazán jól.

 

Komolyra fordítva, nehéz szélsőségesebbet elképzelni az egybites jó/rossz értékelésnél;)

Előzmény: ZLajos (8865)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.10 -2 2 8871

Igen ez így igaz,én erre azt írtam hogy a dán kézilabdázás minden tekintettben előttünk jár,és ezt figyelembe véve a Loki teljesítménye így is rendben van!

 

Előzmény: Vándor777 (8870)
Vándor777 Creative Commons License 2023.01.10 -1 1 8870

"Szerintem ez egy értékelhető teljesítmény volt"

 

- Azt írtam én is, hogy a Loki szempontjából nagyon is az volt.

 

- Másrészt, a magyar kézilabda erejének megítélése szempontjából, már kérdőjelesebb a probléma: a magyar válogatott         magját adó ( 5-7 játékos) csapatunk ( 4 légióssal kiegészítve) nem a dán válogatottal mérkőzött, hanem a dán   bajnokságban  3.-5. hely között végző,   EL indulási jogot szerzett gárdával.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8866)
Vándor777 Creative Commons License 2023.01.10 -2 1 8869

"Valóban volt 2 jó meccse a Lokinak, a Győr elleni bajnoki és a szombati EL meccse. Ugyanakkor ne feledjük a Siófok (az állítólag ezer sebből vérző Siófok) és a Börs elleni fiaskót sem"

 

Teljesen igaz, a teljesítmény hektikussága jellemezte eddig(?) a Lokit. Alapvetően nem tudás, vagy képességbeli hiányosság állhat a háttérben / akkor soha nem tudnának kiemelkedőt nyújtani /, sokkal inkább mentális, vagy hozzáállás kérdése lehet a mögöttes probléma.

Előzmény: ZLajos (8865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!