Keresés

Részletes keresés

mzscyl Creative Commons License 2003.05.05 0 0 625
cac424

Ezer köszönet a cikk-infóért. Megfogadom a tanácsokat.

Öntözés: hát persze, ilyen szempontból és is öntözöm (mikot kell), azt hittem valami speciális jelentősége van.

Előzmény: cac424 (624)
cac424 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 624
mzscyl
Itt találsz egy cikket a meggy moníliáról:
http://www.kertpont.hu/
Az öntözésre még egy egészséges növénynél is szükség lehet,úgy gondolom a kondícióját javítja.
Egyébként nem vagyok szakember csak nekem is elvitt a monília 2 éve egy jóltermő meggyfámat és utánaolvasgattam a dolognak hogy mit tehettem volna.
üdv cac424
Előzmény: mzscyl (623)
mzscyl Creative Commons License 2003.05.05 0 0 623
cac424

Köszönöm szépen, akkor ezt a permetezész akár ma este - holnap reggel kezdjem el, függetleneül attól hogy tegnap reggel fújtam Topas-zal?
Meddig kell folytatni hetenként? Egész lombhullásig?
A fa egyébként szép, nagy, jól termő fa, érdemes küzdeni érte...
Öntözés: értettem, öntözni fogom. De mondd mi a jelentősége/szerepe? - az emberfia mindig szívesebben csinál olyasvalamit amit ért hogy miért teszi

Tavaszi lemosó: értettem

cac424 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 622
mzscyl
A meggyfát most sürgősen permetezd merpan, orthocid, buvicid szerek valamelyikével és ezt ismételd hetenként.A fa alatt pedig öntözd bőségesen a földet.
Ha túléli a fa szerencséd van,de évekbe telhet amíg kiheveri a moníliás fertőzést.Ha 1-2 éves fiatal fa megfontolandó hogy kivágd és másikat ültess máshová.Egy jóltermő idősebb fáért megéri küzdeni.
Jövő tavasszal olajos lemosó helyett /ez inkább kártevők ellen véd/ inkább használj bordói lé 2%-os oldatát lemosó permetezéshez /ez kórokozók ellen véd/.Esetleg kombinálhatod a kettőt /előbb bordói és ha ez rászáradt utána olajos lemosó/
Sőt mivel beteg a fád már ősszel lombhullás után is lemoshatod bordói lével.
üdv cac424
Előzmény: mzscyl (618)
mzscyl Creative Commons License 2003.05.05 0 0 621
Értem én, hogy a fertőzött részeken megtelepszik - hiszen ezért is köszörültem rajta a metszőollót majd' egy álló napig - minden apró elhalt ágrészt (kivéve amit nem vettem észre vagy nem értem el) levágtam - kg a 90%-át a fertőzött ágaknak.

Meg hát tavaly is védeztem nem egyszer, nem kétszer (javarészt kaptán tartalmú szerekkel és a végén Topas-zal), lehet hogy nem jókor :-(((

CORTEN Creative Commons License 2003.05.05 0 0 620
Amennyire tudom a monilia az előző évben telepszik meg a hajtásokban, tehát egyész évben kell ellene védekezni. (A tavaszi permetezéssel már lemaradtál a hatásos védekezésről)
Utálatos egy kórokozó, rengeteg, a meggyel rokon dísznövényt is támad.
Előzmény: mzscyl (618)
cac424 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 619
onobody
A tünet a kajszifám összes levelén van.
Gyönyörű,egészséges zöld volt a fa,május elsején vettem észre hogy a levelek hosszirányban, felfelé összehajlanak.
Mint írtam gyorsan lepermeteztem merpan-topassal
és azóta is öntözöm alatta a földet.
Ez talán használt valamit mert egyenesedtek a levelek,de továbbra is úgy néz ki az egész lombozat mintha leforrázták volna.Ritkás,a levelek zsugorodottak.
Reménykedek,hogy időben észrevettem és még megmenthetem.Elegem van a faültetésből,most már szüretelni szeretnék.
üdv cac424
Előzmény: onobody (617)
mzscyl Creative Commons License 2003.05.05 0 0 618
Kedves SZakértők!

Help! Help!
Nekem is van egy meggyfám, amin átok ül. A következő növényvédelmek történtek vele eddig idén: tavaszi lemosó permetezés (valami olajos lemosóval), ápr 15, ápr 25, máj 4 Topas, és tegnapra mégis megjelent rajt a monília.
Ma reggel is találtam rajta újabb kókadt levélcsomókat.

Mit lehet itt tenni? Mit rontottam el? Miért ilyen kitartó és gonosz a monília?

onobody Creative Commons License 2003.05.04 0 0 617
Nekem is volt már ilyen körtefám , mikor kivettem , kiderült , hogy ugyanakkora gyökere volt , mint nikor három
évvel azelőtt elültettem .
Szerintem már beteg volt mikor elültettem.

A szomszédom azt mondja , hogy az alföldi
barackfákat meszezni kell.
Szortam is ki némi mészkőport.
Hátha!

A fonnyadás az ágvégeken van , vagy mindenütt?

Üdv Onobody

Előzmény: cac424 (616)
cac424 Creative Commons License 2003.05.04 0 0 616
Egyáltalán nem metszettem.Most gyorsan lenyomtam merpan-topas keverékkel és locsolom alatta a földet.Valaki azt tanácsolta hogy metsszem jó erősen vissza.Hát nem is tudom...
A másik kajszi amit kivágtam,amikor kiástam hogy elvágjam a gyökereket,hát alig volt gyökere.Nem is kellett vágni hanem meglöktem és kidőlt.A gyökerei el voltak korhadva és valami fehér penész volt rajtuk.Attól tartok ezt is ha sokat locsolom megpenészedik.
Előzmény: Tozatu (615)
Tozatu Creative Commons License 2003.05.04 0 0 615
Nem metszetted korán?Kezelted a sebeket?
Előzmény: cac424 (614)
cac424 Creative Commons License 2003.05.03 0 0 614
Segítséget kérnék
Gyönyörű 6 éves kajszifám 2 napja hervadásnak indult.Pedig megvolt a tavaszi lemosó permet rézzel,a virágzáskori Topas 3-szor és mégis...
Van valami gyógyszer,vagy élezzem meg a fejszét?
Már azon gondolkozom,hogy elmegyek jövő tavasszal valahol szerezni kevésbé nemesített apróbb termésü kajsziágat és beoltom a szilvafa gyökérről növő sarjba.
Ugyanígy pusztult el az utóbbi 6-7 évben két fiatal 4-5 éves kajszifám,egy 15 éves cseresznyefám,egy öreg szilvafa,két fiatal 3-4 éves meggyfám,néhány egres,egy josta bokor,sőt pusztul a japánakác is.
Nemcsak nálam,hanem a szomszédoknál is ugyanez a helyzet.
Átok ül rajtunk?Aki tud valami tippet,segítsen.
cac424 Creative Commons License 2003.05.03 0 0 613
KILGORE TROUT
Csak tippelni tudok,gombabetegségnek nézem ami a paprikán van.Permetezd meg Fundazollal és ezt imételd hetenként.
Előzmény: KILGORE TROUT (612)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.05.01 0 0 612
Segítség!
A kedves és bimbókkal teli cserepes paprika növényemet valami lelte. Segítsen aki csak teheti jó tanácsokkal, mert nem szeretnék elbúcsuzni tőle. Élősködőket nem látok rajta, a levelek fonákján sem látok semmi gyanus jelet, a kórság viszont egyre több helyen jelentkezik. Két példányom van belőle, bent a konyhában kb 1 méter távolságban és mindkettő ilyen lett:( a többi növényem látszólag egészséges, pedig van ott még más fajta paprika is.

Kérlek segítsetek gyorsan mit tegyek!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

wapparappa Creative Commons License 2003.04.22 0 0 611
Chess:
Köszönöm a segítséget.
Eddig Dimilin+szerves foszforsavészter+piretriod volt a kombináció, de annyit ért, mint halottnak a csók.
Remélem ez használni fog.
Előzmény: karaki (607)
CORTEN Creative Commons License 2003.04.18 0 0 610
Tudom, kicsit off, de tanácstalan vagyok:
12m-széles, uv-stabil fóliát szeretnék venni, de ezen a téren totális a kereskedelmi káosz. Van ahol 1!!!! éves uv-stabil fóliát árulnak (810 Ft/m *12m) van ahol a 3 éves 1300Ft/m*12m.
Hol lehet ilyesmit korrekt minőségben és áron beszerezni?
HELP!!!!!!

Tozatu Creative Commons License 2003.04.16 0 0 609
A pajzstetűt kénytelen leszel sk.letörölni.Nekem bevált a Chess/olaj megint,;)/ katicák miatt és Nonitot szoktam hozzákeverni.De megteszi bármelyik rovarölő és kenőszappan.
Előzmény: bd (605)
Chess Creative Commons License 2003.04.15 0 0 608
Attól függ, hogy megnyugodni akarsz tettél valamit vagy biztosabb védelemre gondolsz. A nagybani körtések Mitac + kitinszintézisgátlót használnak max. dózisban( Match, Nomolt) illetve Vertimecet. Egyik változat sem olcsó.
Actara+Insegar(Insegar helyett Match vagy Nomolt) nálam hatásos volt, de rögtön virágzás után kezdeni kell 3x 10-14 naponta, nem akkor amikor már ragadnak a levelek. Aug. hóban újra 1x ugyanez 1-2 x ha felbukkannak.
Chess
Előzmény: wapparappa (604)
karaki Creative Commons License 2003.04.15 0 0 607
Hosszú a lista: Chinetrin, Decis, Nomolt stb.
Karaki
Előzmény: wapparappa (604)
karaki Creative Commons License 2003.04.15 0 0 606
Leginkább Plant-Pin lap, vagy Applaud. Ez utóbbit inkább szabadtéren.
Karaki
Előzmény: bd (605)
bd Creative Commons License 2003.04.15 0 0 605
Ha valaki kapásból tudja:
leander pajzstetű és atka ellen mit tehetek?
Különben kénytelen lennék visszaolvasni a topicot.
bd
wapparappa Creative Commons License 2003.04.15 0 0 604
Hy
Körtelevélbolha gondom van
Mit ajánlanátok?
Tozatu Creative Commons License 2003.04.13 0 0 603
Köszi,Chess,nálunk tavaly bevált.Csak a zénuram füstölgött,hogy a netre kell permeteznie.;)
Előzmény: Chess (602)
Chess Creative Commons License 2003.04.13 0 0 602
Monilia ellen - közeleg a csonthéjasok virágzásának ideje, kajszi már virágzik. Monilia ellen a virágzás kezdetén kell védekezni, ha 5 % kinyílt,majd 7-10 napra másodszor. A kajsziban most. A szer felszívódó legyen, mert naponta újabb virágok nyílnak és a fertőzés a bibén át történik. Én már évek óta a Topas 100-ast használom erre a célra, eddig eredményesen.
Idejében szóltunk ! :-)
Chess
Tozatu Creative Commons License 2003.04.09 0 0 601
Fito a neve,valami izraeli-család,mert mindenféle nyavalyára van.Biola nevű is van,azt mindenféle rovarra ajánlják,ezt még nem próbáltam,de most vettem.Itt is van olyan bedugócska a nénivel.Próbáld meg lemosni,aztán beledugni ilyen néniset./Plantplint/
Előzmény: taramiram (599)
CORTEN Creative Commons License 2003.04.09 0 0 600
A csömöri ősmen kertészeti részlege tömve van plant-pinnel (Kedves-szemüveges anyóka van a csomagolásán)
Előzmény: Chess (593)
taramiram Creative Commons License 2003.04.09 0 0 599
Igen, nézd meg lécci, gyapjas pajzstetűs lett 1 szobanövényem, még csak hagymalét kapott.
Előzmény: Tozatu (598)
Tozatu Creative Commons License 2003.04.09 0 0 598
Láttam olyan szobanövény spray-t,aminek többfajtája van,egyik pajzstetűre,másik levéltetű,lisztecskére.Gombás is van.Egy sima gazdaboltban vettem.Ha érdekel valakit megnézem a nevét,hatóanyagot.
Előzmény: karaki (596)
CORTEN Creative Commons License 2003.04.07 0 0 597
A plant-pin amennyire emlékszem minden szívogató kártevő ellen hatásos volt. A hatóanyag alapján kellene valami hasonlót keresni. Az öntözővízbe keverhető szerek belső térben praktikusabban használhatóbbnak tűnnek (nem száll szerteszét a permet). Csak nem minden rovarirtó tolerálja a talajba jutást, és nem mindegyik szívódik fel gyökéren át.
Előzmény: karaki (596)
karaki Creative Commons License 2003.04.07 0 0 596
Endru!
Igaz, pajzstetvek ellen csak felszívódó szert érdemes használni. Megkérdeztem egy ugyancsak nagy bonsaios kollégám, ő Applaudot használ. Elég baráti szernek tűnik, de a kolléga nem szobában tartja a növényeit. A Fito-Insect csak levéltetvekre jó. Még most sem jut eszembe mit használtam, mármint lapocskából. Chess írja a Plant Pint, ez elvben nem hat pajzstetvekre, de nem kizárt, hogy róla van szó.
Karaki
Előzmény: endru (590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!