Keresés

Részletes keresés

balogati Creative Commons License 2006.05.15 0 0 478

Ez alatt mit értettél?:

,,Ezt még akár a Linksys WRT54G is megteszi Neked (bár az idő-alapú tiltást sose próbáltam, de elvileg benne van),,

 

Kérdeznék:

Mit lehet egyáltalán a Routerrel korlátozni? És a korlátozásnál mire vonatkozóan tudok időpontokat/időkorlátokat beállítani?

 

És köszi az eddigi segítséget is

Előzmény: vanchu (476)
vanchu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 477
Esetlegbeállítasz +1 gépet, amin napközben is van internet (hasonlóan, mint ahogy a főnökén van), mindenki kap rá egy accountot, és aki túl sokat volt a gépre bejelentkezve, azt adminisztratíve agyonütöd.
Előzmény: vanchu (476)
vanchu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 476
Ha a munkaidő alatti két órás korláttól eltekintesz, akkor igen.
Előzmény: balogati (475)
balogati Creative Commons License 2006.05.15 0 0 475

Az előző kérdésem konfigurációja a következő:

 

6 gépes W98-as hálózat, ősrégi 200-800MHz gépekkel. A leggyatrább gép - az internetes gép. Abban van az UPC-s kártya. Ebbe van bedugva az UPC-s modem. Az összes gép egy HUB-al van összekapcsolva.

 

Az időkorlátozás úgy is megfelelne, hogy: az adott gép 8:00-16:00 között max 2 órát internetezhessen.

 

Erre jó a Router? Fontos, hogy visszont a főnök gépét egyáltalán nem korlátozhatom, csak az alkalmazottakét.

Előzmény: vanchu (474)
vanchu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 474
Meg eprsze a felhasználókat se fogod tudni rávenni, hoyg egyszer proxival internetezzenek, egyszer meg proxi nélkül, de ennél jobbat nem tudok.
Előzmény: vanchu (473)
vanchu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 473
Ja, hogy tetszőleges bontásban. Ez felejtős...

Tudod a HTTP úgy működik, hogy letöltődik a lap (mondjuk 3 sec) aztán a pacák nézegeti (mondjuk 2 min) aztán klikkel még egyet... Szal ez így nem fog menni.

Szerintem állíts be egy jelszavas http proxyt, azon szépen tudzs ilyeneket szabályozni (erre való) routeren ezt az időarányos hozzáférést szerintem nem fogod tudni megcsinálni.
Előzmény: vanchu (472)
vanchu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 472
Ja, van ismeret Routerrel kapcsolatban. :) A csatornát nem értem.

Ha jól sejtem, akkor adott URL-re vonatkozó HTTP elérést szeretnéd idő függvényében tiltani... Ezt még akár a Linksys WRT54G is megteszi Neked (bár az idő-alapú tiltást sose próbáltam, de elvileg benne van)

A max 2 óra időtartamot nem is értemhogyan gondoltad. Első bejelentkezéstől számítva?

Előzmény: balogati (471)
balogati Creative Commons License 2006.05.15 0 0 471

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy vannak-e ismereteitek Router-rel kapcsolatban?
Van olyan router, amelyik a következőkre megoldást jelent:

Megoldandó probléma:
-Csatornánkénti internet korlátozás, pl: www.nlc.hu:)
-A korlátozás csak 8:00-16:00 időpontra vonatkozzon
-Az adott csatornán pl: a www.nlc.hu 8:00-16:00 időpont között engedélyezve legyen a hozzáférés max 2 óra időtartamban tetszőleges időmegbontásban.

Ha tudtok márkát/típust is ajánlani, nagyon szépen megköszönném.
balogati

vanchu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 470
Mert semmit se érnek a fearure-ök, ha heti kétszer hanyatt esik a router, meg 2 év után végleg kuka. (persze ettől még otthonra lehet jó, de ha Neked kell supportba kimászkálni és megnyomni a resetet, mert a user csak használni szeretné, akkor az első alkalom után nmegtérül egy rendesebb vas ára)
Előzmény: hawk3ye (469)
hawk3ye Creative Commons License 2006.05.15 0 0 469
Helló,

olvastam itt, hogy a d-link nem bejövős. Ezt routerekre teccik érteni, vagy pci adapterekre is? Egy éve használok egy dwl-520+-at, és tervezem egy másik ilyen kártya vásárlását. Nem pont ilyet, mert szegény csak a b szabványt ismeri, dwl-g520+ már a g-t is. Ha van valakinek bármiféle tapasztalata ezzel a kártyával, szívesen venném, ha megosztaná. :)
Ja, és... miért is nem jó a d-link?
don tunante Creative Commons License 2006.05.14 0 0 468
a FAT is jó (több partíció kell), de valószínűleg az ext2 még jobb
Előzmény: mi2 (467)
mi2 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 467

Egy sima, 160 Gb -os 5 1/4 -es IDE HD, NTFS fájl rendszerrel formázva (lehet, hogy FAT kellene?)

 

Ha direktbe a desktophoz (usb -vel) kötöm, tökéletesen műkszik. Mint mondtam, olvasni így is tudom, de írni sehogyan sem.

Előzmény: don tunante (466)
don tunante Creative Commons License 2006.05.07 0 0 466
mekkora a hdd és hogy van partícionálva / formatálva?
Előzmény: mi2 (464)
vanchu Creative Commons License 2006.05.07 0 0 465
Nem volt zavaros, ez így OK.

Sajna ebbe még a Linksysnek nincs nagy beleszólása, az SMC-s cuccot meg még nem láttam működni...
Előzmény: mi2 (464)
mi2 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 464

Szia,

A linksys routerhez ethernet kábellek kötöttem össze.

A router kiosztotta az ip címet, ez ok.

 

ip cím alapján elérem a webes configurációt, ill. kereséssel látom (és tudom mappolni is) a storagehoz usb -vel kötött hd -t.

De. Feltölteni, átnevezni nem tudok olyen formán. (mindig visszapattanok, hogy írásvédett).

 

Tehát csak úgy tudok feltölteni rá adatokat, hogy a hd -t direktben a gépemről feltöltöm, és utána visszakötöm a router - smc storage - usb -s hd rendszerbe.

 

A legnagyobb gondom ez lenne, természetesen a többi ez után jönne. (külső ip címről elérni, netalántán web szerverként is használni.)

 

NEm tudom, nagyon zavaros voltam?

Előzmény: vanchu (463)
vanchu Creative Commons License 2006.05.07 0 0 463
Helló!

A "több problémát" kéne kicsit konkretizálni.

Pl belűről el tudod érni?
Ha a gépeden futtatsz egy web szervert, azt eléred kívűlről?
Előzmény: mi2 (462)
mi2 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 462

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném!.

 

Van egy linksys wrt54gp2 routerem, ill. egy smcwaps-g storage adapterem. Több problémám is akad velük. Az igazi cél az lenne, hogy a storage -hez kötött usb-s hd-t kívülről (ftp -v el vagy web szerverként) el tudjam érni.

Ha találkoztatok már ilyennel, kérném segítségeteket.

 

Köszönettel:

mi2

horcsab Creative Commons License 2006.05.02 0 0 461

Hali!

A WRT-54G v5 router tudja e az AP modot, mert átjátszónak akarom használni 2 antennája miatt.

Valamint  a fix IP cimeket hogyan lehet beállitani rajta.

vanchu Creative Commons License 2006.04.29 0 0 460
Nincs. Annó valamiért HyperWRT lett, az tudott mindent, ami akartam (adóteljesítmény csökkentés), úgyhogy maradt.

De egy fél éve a ez egész linksys ki lett kukázva.

A v5-ön egy real-time unix fut, ami két nagyságrenddel komolyabb, mint a linux (pl ezen is WxWORKS fut), csak hát a portolást csúnyán elbaszták a fiuk... De majd előbb-utóbb kiforrja magát a szoftver.
Előzmény: horcsab (459)
horcsab Creative Commons License 2006.04.29 0 0 459

Neked van tapasztalatod a ddwrt-vel?

 

Nekem az eredeti elég sokszor lelassul, vagy leáll és akkor csak a táp elvonás segít rajta.

vanchu Creative Commons License 2006.04.29 0 0 458
"and yes it runs on the WRT54Gv5 too if you know how to flash it."

Szóval én azért kicsit utánaolvasnák a dolognak...

De a release motes alapján ugyanaz a szoft, mint ami a többi linksísen fut, csak belepeccseltek valamit, hogy elinduljon a v5-ön is.
Előzmény: horcsab (457)
horcsab Creative Commons License 2006.04.28 0 0 457

Próbáld meg ezt a linket.

 

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/index.php?link=downloads

 

remélem ez az.

[ToMee] Creative Commons License 2006.04.28 0 0 456
hát én megnéztem a dd-wrt honlapját, de nem találtam az általad említett firmware-t

csodálkoztam volna, ha találtam volna :)

üdv
Előzmény: horcsab (455)
horcsab Creative Commons License 2006.04.23 0 0 455

Hali mindenkinek!

 

Van egy Limsys WRT-54G v5 routerem. Megjelent rá a ddwrt firmware. Valaki feltette már? Mivel jobb mint a saját firmwareje?

Nekem a kimeneti teljesítményt kellene egy picit felpiszkálni de nem nagyon, ezzel meglehet oldani? Még nem találkoztam ddwrt firmwares routerral.

Ha valakinek van jó tipje, vagy tanácsa, esetleg ellenérve kérem írja meg!

vanchu Creative Commons License 2006.04.17 0 0 454
Ez most egy szimpla reklám, vagy mondanivalód is van? :)

De akkor nesze, hátrány: A standard fw 34mW-al ad, de 84 fölé amúgy se lehet vinni, mert túlmelegszik. Meg a teteján van a szellzés, ergó telemegy porral.

Meg az eredeti gyári firmware is linuxos, nem kell olyant "tenni rá".
Előzmény: Ricopapa (453)
Ricopapa Creative Commons License 2006.04.17 0 0 453
Szevasztok!
Ha rám halgattok, akkor ilyet vesztek, ha venni szeretnétek.
Előnye:Linux firmware-t lehet rá húzni, ahol optimalizálhatsz minden apró dolgot.
Hátránya:Nagyjából nincsen, mert az ára is elfogadható egy Linksys termékhez képest.
[link=http://www.hardwarebolt.hu/termekek/halozati-eszkozok/linksys-cable--dsl-router-+-wireless-g-ap-+4-port-switch-broadband.html]Ezt lookoljátok +![/link]
vanchu Creative Commons License 2006.04.06 0 0 452
Ez egy igen szar cikk.

A WPA-t nem lehet feltörni, mint ahogy a cikk sugallja.

Meg lehet próbálni kitalálni a jelszót, és lehet jelszavakat kipróbálgatni, persze. Csak éppen ezt a próbálkozást szinte bármi ellen el lehet követni, ráadásul végtelen sok idő kell hozzá, amíg sikerül. Aki meg egy a betüt ad meg jelszónak, az meg is érdemli.

Ehhez képest a WEP-etz úgy lehet törni, hogy logolod a titkosított forgalmat, aztán lefuttatot a programot, ami kiírja a WEP-kulcsot. Kurvára nem ugyanarról van szó.

És nem azért találták ki ezt a megoldást, hogy a kis irodák is tudják használni, hanem azért, mert a WEPet elbaszták, ez kiderült, és meg kellett peccselni. Így aztán kavartak egy kicsit a kulccserékkel (mert a titkosítás HW-ből megy, azt nem lehetett lecserélni).

Amúgy meg a WEP ugyanúgy nem a felhasználót azonosítja, csak a berendezést, és ugyanígy pre-shared key -jel... szal ettőlnem lett roszabb semmi.

A 802.1x-nek meg főleg nincs köze semmihez, az vezetéskes hálózatokban is pont ugyanúgy működik felhasználók azonosítására, szal azt nagyon nem kéne idekeverni. Valszeg a WPA-Radiusra gondoltak, amikor a felhasználó domain authentikációjával jelentkezik be a wifibe, ami gyakorlatlag ugyanarra jó, csak nem ugyanaz...

-----------------------------

A szopás akkor van, amikor kimegy hozzád a rendőrség, mert mondjuk a Te IP-dről próbáltak betörni a külügyminisztériumba, vagy valami hasonló helyre... Ezért kell a WiFi-t megvédeni otthon...

Előzmény: hangazoo (451)
hangazoo Creative Commons License 2006.04.06 0 0 451

nyilván nincs tökéletes biztonság, de azért célszerű törekedni a lehető...Igazából nem hinném, hogy az otthoni felhasználók esetében olyan titkos adatforgalomról lenne szó, de a tény hogy más járkál a gépen, az az igazán aggasztó.

dehát ez szélmalom harc: http://www.huwico.hu/node/506

 

 

 

 

Előzmény: vanchu (450)
vanchu Creative Commons License 2006.04.06 0 0 450
Ja, a kikapcsolás az tuti. :)

A WPA legegyszerűbb módja a WPA-PSK, az pont ugyanolyan, mitn a WEP: ugyanazt a kulcsot megkapja minden cucc, oszt jólvan.
Előzmény: hangazoo (449)
hangazoo Creative Commons License 2006.04.06 0 0 449

Köszi Vanchu.

Még annyit csináltam, hogy a DHCP-ben is csak a két MAc szerint engedélyezett gépnek oszt ip-t.

Azonkívül ha nem vagyok fent egy géppel sem, lekapcsolom a routert, ez a legtutibb védelem!:)

A WPA-t kell vhogy konfigolni vagy csak engedélyezni kell aztán kész?

Előzmény: vanchu (448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!