Keresés

Részletes keresés

Számvéber Creative Commons License 2004.05.23 0 0 451
Természetesen a Luftwaffe-nak és a Kriegsmarine-nak is voltak büntető-alakulatai, csak ott én 500-asról nem tudok. Lehet, hogy volt.
Egyébként a z.b.V. jelölés nem csak büntető-köteléket jelentett, hanem különleges kiképzettségű vagy felszerelésű alakulatokat is, pl. Brandenburg-csapatok.
Üdv,
Sz. N.

Mielőtt valaki kérdezné: a Pz.Rgt. 27 vagyis a SH által sokat emlegetett 27. páncélosezred nem volt z.b.V.!

Előzmény: Számvéber (450)
Számvéber Creative Commons License 2004.05.23 0 0 450
Kedves Nunog és Mindenki!

Nem leszek lusta, és ismét leírom: A HÁBORÚS REGÉNYEKET NE KEZELJÉTEK FORRÁSKÉNT!

A német szárazföldi haderőnek (Heer) és a Waffen-SS-nek külön-külön is egy rakás büntető-alakulata volt. Ezek közül itt is, ott is volt 500-as hadrendi számú. Sok alakulat hadrendi száma mögött "z.b.V." rövidítés állt, amely "különleges feladatú" német rövidítése volt. Pl.: Inf. Btl. z.b.V. 500.
Ezeket gyakorlatilag büntető-zászlóaljaknak foghatjuk fel, amelyekben kb. 27 ezer német katona fordult meg a háború során.

Üdv,
Számvéber Norbert

Előzmény: nunog (449)
nunog Creative Commons License 2004.05.22 0 0 449
Sziasztok!

Mi a jobb oldalon ültünk(az egyik haverommal voltam)az ídős jegyzetelő úrral egy sorban a legszélen.
Ami a HD és SH szavazást illeti talán azt kéne tisztázni,hogy milyen szempontok alapján hasonlítsuk össze őket.Elég nehéz szerintem,de ha gondoljátok próbáljuk meg!
Az ötszázasokkal kapcsolatban szerintem nem "SS" egység volt.Az egyetlen forrásom a "Vaskereszt"című könyv.Steiner nem volt az "SS"tagja még is oda osztották be büntetésül.
Vélemény????

H. Petyo Creative Commons License 2004.05.22 0 0 448
nunog!

Azonosítsd be magad légyszi. :) Hol ültél?

H. Petyo Creative Commons License 2004.05.22 0 0 447
Mo.-on kétszer is voltak ha jól tudom. 1944 március 19, és október 15-16.
De ez egy létező alakulat volt, míg Svené, hááát....
Sinisa Creative Commons License 2004.05.22 0 0 446
Előzmény: Sinisa (444)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.21 0 0 445
Ja és szerintem az HD-t, és SH-t nem lehet összehasonlítani.
De ha nagyon akarad, szvsz:
HD>SH

Bár tényleg nagyon mások.

Előzmény: nunog (443)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.21 0 0 444
Norbi majd légyszi javíts ki, ha rosszat írok!

Ha jól emlékszem az az SS büntető alakulata volt.
Ejtőernyősök.
Részt vettek Mo. megszállásában is, meg Tito ellen is harcoltak.
Csupa rázós helyen voltak bevetve.

Előzmény: nunog (443)
nunog Creative Commons License 2004.05.21 0 0 443
Üdv Mindenkinek!

Én is ott voltam szombaton a HD.-n.Nagyon tetszett Norbi előadása.Érdekes és élvezetes volt hallgatni.Valóban kérdéses mi a jobb:a HD vagy SH.Szerintem mind a kettőnek megvan a varázsa.
SH-val kapcsolatban van egy kérdésem."A Menetjegy a pokolba"-ban ír az ötszázasokról.Ők is valami büntető egység voltak.(A Vaskeresztben is szerepelnek).Mi a különbség köztükés SH alakulata között?Örülnék ha Valaki felhomályosítana.

Sinisa Creative Commons License 2004.05.20 0 0 442
Szegény SH-t, hogy lenyomta a Norbi HD-ja...:)))
H. Petyo Creative Commons License 2004.05.19 0 0 441
Oks. :)
Előzmény: Sinisa (440)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.19 0 0 440
Megvagy!
Legközelebb akár tudatosan is keresshetjük egymás társaságát.
Előzmény: H. Petyo (439)
H. Petyo Creative Commons License 2004.05.18 0 0 439
Kb. egymagasságban veled, csak a másik fertályon. Lacko mellett ültem. Feketel, kötött pulóverben voltam elől vízszintes szürke csíkkal. Homokszínű v. világosbarna nadrágban.
A sor legszélén, belül egy öreg úr ült, aki szorgosan jegyzetelt egy spirálfüzetbe, de őt nem ismerem. =)
Előzmény: Sinisa (438)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.18 0 0 438
És Te merre ültél, miben voltál?
Szeretnélek én is beazonosítani.
Előzmény: H. Petyo (435)
_Morello_ Creative Commons License 2004.05.18 0 0 437
Feltettem a Panzerkeil-ra a szombati előadás anyagát, akik kihagyták nézzék meg!
_Morello_ Creative Commons License 2004.05.17 0 0 436
"Sz'tem az írott anyag az előadásnak csak kb. 20 százalékát tartalmazza, mert gondolj a fórum részre és a műhelyvitára"

Igen, én is ezekre gondoltam, lehet hogy tényleg kevesebb % mint feltételeztem :o)

Előzmény: H. Petyo (435)
H. Petyo Creative Commons License 2004.05.17 0 0 435
"De szerintem arról jobban megjegyezhettél, hogy csak én voltam ötönyben+nyakkendőben."

Igen, így már tudom, ki vagy. =))
Előszörre is rád gondoltam, de nem voltam benne biztos. :) (csak mert késtek vagy 2-3-an)

Morello: Sz'tem az írott anyag az előadásnak csak kb. 20 százalékát tartalmazza, mert gondolj a fórum részre és a műhelyvitára.
Csak, hogy kötekedjek. :P :P

Előzmény: Sinisa (432)
_Morello_ Creative Commons License 2004.05.17 0 0 434
Basszus, a vége lemaradt...

Szóval.
Egyébként a www.panzerkeil.ini.hu honlapra fel szoktam tenni a következő előadás témáját és időpontját (amint megtudom. De holnap megyek Norbihoz, majd megkérdezem mi lesz a következő). Sőt, le lehet onnan tölteni az összes eddigi előadás anyagát is! Szóval nézz körül ott. Bár megjegyzem, hogy ezek az anyagok az előadáson elhangzottaknak csak kb. a 30-40%-a, szóval minenképp érdemes és melegen ajánlott a személyes részvétel!

_Morello_ Creative Commons License 2004.05.17 0 0 433
"Egyébként mikor lesz a kövi "ülés"?"

Általában minden hónap második szombatján szokott lenni (kivéve ha valami zavaró tényező van, de ezt előre közzé szokták tenni). Az időpont mindig 13:30, helyszín mindig a Hadtörténelmi Intézet és Múzeum Díszterme. Szóval úgy rendezd a dolgaidat, hogy a hónap második szombatjai szabadok legyenek.

"átlag mennyien szoktatok lenni HD-n?"

Változó. Egy 20-25 fős "kemény mag" általában standard, de 30-40 fő sztem össze szokott jönni (néha több is).

"És a korosztályok?"

Ez is változó. A veteránoktól kezdve az egészen ifjoncokig van mindenki. A "hölgyversenyzőket" meg különösen szívesen várjuk! :o))
(egyébként lányokból/nőkből is ellátogatott már néhány példány a rendezvényre, nem haraptuk le a fejüket, szóval ne féljetek! :o)) ).

Egyébként a

Előzmény: bronwyn (431)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.17 0 0 432
Hát késtem egy kicsit ezért a jobb oldalon ültem a második sorban.a "Csnedes óceáni hadszintér szakértő" Zsoltival.
De szerintem arról jobban megjegyezhettél, hogy csak én voltam ötönyben+nyakkendőben.
Előzmény: H. Petyo (430)
bronwyn Creative Commons License 2004.05.17 0 0 431
Persze! Fájdítsátok csak még jobban a szívemet!
Egyébként mikor lesz a kövi "ülés"? Csak, h legyen mire felspanolnom magamat, de fogadni merek, h megint beüt valami...=/
Egyébként állítólag lesz vmi Honvédelmis cuccos most szombaton. Tudtok róla vmit? És ha igen, akkor van értelme ellátogatni?
Még néhány kérdés: átlag mennyien szoktatok lenni HD-n? És a korosztályok? Csak, h mire számítsunk, ha esetleg, netalántán, véletlenül egyszercsak sikerülne beesnünk...
H. Petyo Creative Commons License 2004.05.17 0 0 430
Sinisa: Hol ültél?
Előzmény: Sinisa (429)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.16 0 0 429
Sajnálhatod, hogy megint nem voltál ott.
NAgyon jó volt megint mind az előadás, mind az azt követő beszélgetések!
Előzmény: bronwyn (426)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.14 0 0 428
Kicsit hihetetlne az a rész, mg a szokásosnál is jobban.

Gyógyulj meg!
Ne mentegetőzz! Nem tudod miből fogsz kimaradni...

Előzmény: bronwyn (427)
bronwyn Creative Commons License 2004.05.14 0 0 427
Annál a résznél le is írják, h Papának az volt a legdurvább kalandja a háborúban. Mondjuk gondolom Heide-nek is...
Előzmény: Sinisa (425)
bronwyn Creative Commons License 2004.05.14 0 0 426
Ja-ja. Ennyire még nem vok szenilis...=)
Épp ez okozza a dilemmát, midőn nemrég estünk haza egy oszt.kir.-ról. És meglehetősen elfáradtunk, meg lebetegedtünk (akkor most befejezem a mentegetőzést...)
Ergo: nemtom mi lesz. Nagyon csábító ám a HD mostani témája =)

H.Petyo: azért köszi az invitálást, nemtom mi lesz belőle.

Minden esetre én nagyon drukkolok magunknak...
Mondjuk, ha egyszer sikerül beesnünk, szerintem észreveszitek ;-)

Előzmény: Sinisa (422)
Sinisa Creative Commons License 2004.05.13 0 0 425
Legdurvább orvosi tettük, amikor azt hiszem Heidének műtik meg ők úgy a vakbelét, hogy közben egy orvos rádión mondja mit, hogyan kéne...
Előzmény: H. Petyo (418)
_Morello_ Creative Commons License 2004.05.13 0 0 424
Hát a PC Dome-os alakulat most úgy tűnik hiányos lesz, mert úgy néz ki hogy a mostani HD-re nem fogok tudni elmenni :o(((
De legközelebb bepótolom!
Előzmény: H. Petyo (423)
H. Petyo Creative Commons License 2004.05.12 0 0 423
És ha megint félnél egyedül eljönni, csatlakozz a Pc Dome alakulathoz!!!
(mint ahogy már korábban is ajánlottam)
:DDDDD
Sinisa Creative Commons License 2004.05.11 0 0 422
Bronwyn!

Szombat HD !

Előzmény: bronwyn (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!