Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 841

Miért?

ki volt eddig hatalomban?

4 évig?

 

Előzmény: lajafix (838)
bClaire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 840

 És aki nem rájuk szavazott és nyugdíjas?? Az pofázhat is és fizetnie sem kell??

 Ha ez a kiút, akkor részemről rendben.:)))

Előzmény: Törölt nick (837)
lajafix Creative Commons License 2006.05.16 0 0 839
megvalósíthatatlan.
Előzmény: dez1 (833)
lajafix Creative Commons License 2006.05.16 0 0 838
Nem-nem, a buli közös akár tetszik, akár nem.
Előzmény: Törölt nick (837)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 837

A nyugdijasok 60-70%-a a maszopra szavazott, akkor fizessenek.

A megszoritásokat anyagilag támogassák ,és ne pofázással.

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 836
3 eset nyugdíjasokkal.

Ma leült a padra mellém 1 nő, a postáról jött, sopánkodott hogy mennyi a befizetnivaló, milyen kevés a nyugdíj. Aztán kiderült hogy jóval többje van mint nekem.

A mama aki minden hirdetést elolvas, a patikaújságot is természetesen, és 20-30 ezer ft a havi gyógyszerszámlája, mert muszáj mindenfélét megvásárolnia, ha már az orvos nem akarja észrevenni, hogy ő milyen beteg.

Rokonom, aki kétségbeesetten hív hogy azonnal küldjek neki 15 ezer ft-ot, mert ha nem fizeti ki a telefonszámlát akkor kikapcsolják a vonalat.
Mikor ráérdezek, kiderül, hogy magasabb a nyugdíja mint az én fizum.

És 1 bájos adalék.
Egy ifiasszony 6 órás munkát talál. 43 ezer ft mondja mintegy dicsekedve, az már egész jó kereset igaz?(!)
bClaire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 835

 Ja.A mai ára alapján vagy az akkori ár  valódi ár alapján adóztatnál?Utólag, 16 év után!  Aki azóta jó haszonnal eladta, mert mást épített/vett, azzal mit csinálnál??
 

 

 

 

Előzmény: dez1 (833)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.16 0 0 834

Visszamenőleg.

Na ne röhögtess...

Előzmény: dez1 (833)
dez1 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 833
Belvárosi önkormányzati ingatlanokat egy külvárosi negyedakkora panel öröklakás  áráért lehetett megvenni.... simán lehetne egyszeri adót behajtani mindenkin aki ilyet vehetett....
Előzmény: bClaire (832)
bClaire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 832

 Mit jelent nálad: a  nagyobb összegű nyugdíj?

 Ezt az ingatlannyereséggel való kiszállást a szocializmusból arra érted, hogy sokan megvehették a lakásukat nyomott áron??De ma már mindenki, akinek lakása van: millomos.

A valódi szociális helyzet alapján történő differenciálás meg régi álom.Hány juttaás függ ma is tőle, és mennyi anomáliáról hallunk!!

De igazad van ebben.

 

Előzmény: Quador Mortis (830)
dez1 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 831
Teljesen Ok, amit írsz, bár nem tudom elég lenne e a helyzet megoldására.
Előzmény: Quador Mortis (830)
Quador Mortis Creative Commons License 2006.05.16 0 0 830
"Na, mesélj, hogyan is képzeled ennek kivitelezését... Mármint a radikális nyugdíjcsökkentést. Társadalmi mozgalommal? Ahhoz ki kéne lépni azz árnyékból... Szavazással? Esetleg géppisztollyal? Nos, hogyan gondolod? Mesélj..."

Hagyjad már ezt a mániákus géppisztolyozást!

Először is az egész helyzetet átmenetiként kell értelmezni - magánnyugdíjpéztári rendszerre és öngondoskodásra kell alapozni az öregkori ellátást, nem az államra. Na de addig is:

Felül kell vizsgálni a rokkantnyugdíjakat.
Meg kell szüntetni a 13. havi nyugdíjat - illetve ahogy helyesen javasolják, be kell számítani az egészségügyi ellátás díjába, ami jó esetben fix összegű. Semmi alapja nincs, hogy a nyugdíjasok miért ne fizessenek az egészségügyi ellátásért, ahol egybként is túlreprezentálva részesülnek a szolgáltatásokból. Ez nyilván nem megy azonnal, egyik pillanatról a másikra, de el kell kezdeni leépíteni azt a koncepciót, hogy az egészségügyi éllátás bárkinek is ingyen jár.

A vegyes indexálás alapvetően nem rossz, de sajnos a demográfiai viszonyokat is bele kéne venni a képletbe. Sajnálatos, de udomásul kell venni, hogy csökken a népesség, és nem helyes, hogy a törvény erről nem vesz tudomást.
Ugyanakkor ennek ellensúlyozására a bevételi/kiadási oldalon is el kéne ismerni a gyerekvállalást. Vagy magasabb járulékfizetéssel vagy az állami nyugdíj differenciálásával a gyerekek száma szerint. Ez nekem személy szerint nem tetszik, de azt gondolom, hogy legalább minimális jelképes szinten ennek is ott kell lennie.

Meg kell szüntetni, vagy - ahogy helyesen javasolták - csúcsidőszakon kívülre kell korlátozni a 65 év felettiek ingyenes tömegközlekedési lehetőségét. Autópálya-matricát sem kapnak ingyen, ez egy eszement ötlet volt, és még csak a választást sem nyerte meg vele Gyulánk.

A legjobb persze az lenne, ha az öregségi és szociális nyugdíjat ténylegesen is szét lehetne választani, és a nagyobb összegű nyugdíjakat csak a valóban szociálisan rászorultak kapnának, és akik nem azok - na azok valóban nyugdíjcsökkentésként élnék meg a változtatást.

De mivel eleve egy átmeneti helyzetről beszélünk, azt gondolom jogos, hogy aki
nagy ingatlannyereséggel szállt ki a szocializmusból, elsősorban AZ legyen szolidáris azokkal a nyugdíjasokkal, akik vesztettek a dolgon (mert nem tagadom, hogy ilyen is van bőven).
Persze a végrehajtás mikéntje nehézkes, mert erkölcsileg nehéz megkülönböztetni azt, aki eleve nem is kapott, és azt, aki kapott egy 90 nm-es lakást a Várban, de az unoka nevére iratta/eladta-felélte stb. De ez csak ebben az országban szokatlan, hogy a VALÓDI szociális helyzet alapján ítéljenek meg valamit, nem hiszem, hogy ez eleve lehetetlen lenne.

Mindenesetre kicsit elmozdítanám abba az irányba a dolgot, hogy a nyugdíjas korosztály egymással IS legyen szolidáris, ne csak a fiatalabbaktől követelje ezt folyton.
Egyszóval erősen differencálni kell az állami nyugdíjakat szociális rászorultság szerint. Ez persze igazságtalannak tűnik, de ismétlem - átmeneti helyzet van, amit meg kell oldani, és csak rossz megoldások vannak.




Előzmény: frimi (642)
lajafix Creative Commons License 2006.05.16 0 0 829

Csak arra céloztam, hogy a gyerekeid gondolkozhatnak máshogy mint én(azért kérdezz erre rá náluk, mert más az hogy nincs valakinek véleménye vagy más az is, hogy a saját szüleit mindenki támogatja, ahogy tudja) de a befizetett adójukból kell a te (és más) nyugdíadat kifizetni.

 

 

Előzmény: G.B.Bejja (788)
lajafix Creative Commons License 2006.05.16 0 0 828

Frimi!

 

Attól hogy nem vagyok szoci szavazó, még lehet beszélgetni. Párt szekértolója pedig végképp nem vagyok, és objektív módon érvelek(általában). Mutass egy hsz-t amiben a 14ik havi nyugdíjat pártoltam!

 

" csak gazdasági kérdésnek minősítetted a radikális nyugdíjcsökkentést " mert gazdasági kérdés. Lehet bonyolítani, de felesleges. Sok nyugdíjas, kevés nyugdíjjárulék. Kiszámoltam 2x, is hogy kb mennyi nyugdíjat termel ki a mai rendszer. Arra se mondtál semmit.

 

"milyen úton kívánod megvalósítani, arról mélyen hallgattál. " Persze, nekem a dolgom annyi ebben, hogy fizessem az adómat, amit meg is teszek. Többször leírtam, hogy én nem tudom mit kellene most tenni, de látszani már látszik mit akar a kormány(13 havi nyugdíj , támogatott árak konyec). Pálcát nem én fogok törni a nyugdíjak mértéke és értéke felett. Vagy a politikusok, vagy a gazdasági racionalitás.

 

"Ezért tekintem az írogatást riogatásnak..." kár hogy kihúztam a fejed a homokból, ugye? Kényelmesebb visszadugni.

 

"Magam - hangsúlyozom - nem szemlélem semmiféle politikai hátszéllel a belpolitikát. Semmiféle elkötelezettséggel. S nem is kívánok olyanokkal véleményt cserélni, akik ebből a motivációból hülyítenek néhány tapasztalatlan suhancot... " dehogynem, akkor nem járnál a polidilire.  

 

"Megszüntél számmora vitapartner lenni, további megjegyzésedihez kommentárt nem fűzök." A legkönnyebb megoldást könnyű kiválasztani, ugye? Van ilyen, hogy nem értünk egyet. Ezt hívják demokráciának.

Előzmény: frimi (809)
dez1 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 827

Kivétel erősíti a szabályt.....

Előzmény: G.B.Bejja (798)
bClaire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 826
 Én kb. 1 napig voltam  balfasz, mert az uram, akit jól ösmersz, az áradozásaimat egyből megszakajtotta egy pikírt megjegyzéssel, hogy: és te tanítod a Goriot apót?Az aranyembert? A sápítozásom után flegmán leintett: igen az jön, sőtmitöbb,már benne is vagyunk. Nyakig:))) Megjegyzem: azóta is.
Előzmény: G.B.Bejja (819)
bClaire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 825

 Ha ezeken múlik az ország helyzete, csillogó tekintetű ifjaink, gyerekeink jövője teljesüljenek forradalmi kiáltványod követelményei! Hadd menjen!

  Még egy extra adag fagyira is meghívlak , ha ezek  fogják egy csapásra megszüntetni a ktsgvetés hiányát.

 

 

Előzmény: Ponta Zire (820)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.16 0 0 824
Szabadítsák ki Táncsicsot a börtönből !!!!!
Előzmény: Ponta Zire (820)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.16 0 0 823

Tudom...))

Erről beszéltem egy pár hsz-al előbb.Normális stílusban meg lehet az emberekkel értetni kellemetlen dolgokat is.

Sajnos nem kettőnkön múlik a megegyezés.)

Előzmény: NGid (822)
NGid Creative Commons License 2006.05.16 0 0 822
Csak ilyesmikről van szó, nem kívánom senki vérét.
Előzmény: G.B.Bejja (816)
NGid Creative Commons License 2006.05.16 0 0 821
És miből furikáznak ma 20 éves suhancok 5-10 milliós BMW-ken?

Ezt fura így általánosítani. Az én egyik barátom 5 évet nyomott le az idegenlégióban, mivel itthon nem volt számára munka. Ő abból a pénzből vett egy bömbit (maradt bőven másra is).
Előzmény: kitiltottak (812)
Ponta Zire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 820

Le a magas nyugdíjakkal!!

 

Szüntessék meg a 13. havi nyugdijat!

 

Vizsgálják felül a töménytelen mennyiségű indokolatlan gyógyszer (gyógyszerártámogatások) fogyasztást!

 

Az utázási kedvezményt csökkentsék 50%-ról 20%-ra!

G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.16 0 0 819

:))))

Én tényleg azt hittem, itt lesz..... ha ettől balfasz vagyok, hát az vagyok...:)

Éppen ezért úgy jártam, mint Moldova hőse: nem gondoltam, hogy a nyakamba folyik...))

Előzmény: bClaire (818)
bClaire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 818

 A sok balfasz nem hitte el, hogy itt lesz majd a  Kánaán.Bár erre, ami lett, valóban nem számított.

Sőt arra sem, hogy egyszer majd pl. 16 év múlva ilyen témáról fog eszmét cserélni a tanult, okos, racionális  egyben empatikus, gazdag érzelmi világgal megáldott -s ez utóbbiból egyenesen következő személyiségi jegyekkel rendelkező fiatalokkal.

Előzmény: kitiltottak (812)
bClaire Creative Commons License 2006.05.16 0 0 817
 Ő is fizet, csak kevesebbet, a felét  az  árnak. Nem az igénybe vehető kedvezmény miatt flangálunk a buszon stb..., s mert  télen melegedni, nyáron hűsölni akarunk, hanem mert : dolog  van és akkor van. Ilyen egyszerű.
Előzmény: NGid (814)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.16 0 0 816

Jó kérlekszépen, fizessen.

Ebben már meg is egyeztünk, mehetünk tovább.

Előzmény: NGid (814)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.16 0 0 815

"Becs' szóra én nagyon buta vagyok, ezért elmagyaráznád, hogy a magyar tehénből kifejt, magyar állami tulajdonban levő boltban árult tejhez minek kellett külföldi hitel?"

 

Nem biztos, hogy nagyon buta vagy, csak nem éltél akkor, vagy nem akarod érteni, és még sok oka lehet, hogy kérdezed.

 

Azért kellett a magyar tehénből kifejt, magyar állami tulajdonban levő boltban árult tejhez külföldi hitel, mert nem annyiért adták a boltban a magyar ember magyar gyerekének, amennyibe került.

Ha egyszer 10 forintban van a tej, de 3-ért adod el, akkor szerinted hogy van tovább ????

Előzmény: kitiltottak (812)
NGid Creative Commons License 2006.05.16 0 0 814
De nem te vagy az egyetlen aki használja, ethát akinek csúcsidőben van szüksége rá, az fizessen érte.
Előzmény: G.B.Bejja (798)
kitiltottak Creative Commons License 2006.05.16 0 0 813
kitiltottak Creative Commons License 2006.05.16 0 0 812

Aztán az "olajgate", a gázolaj manipulációk, a privatizációs stiklik tömkelege... Amikor haverság révén lyukas fillér nélkül "vettek" milliárdos értékű ingatlanokat, üzemeket...

 

Azért ne blamáld ennyire az Mszp-t!

 

 

 

 

És mit gondolsz, hogy miért volt akkor mindössze 3 Ft? Mert támogatták az árát. A bevételek - és a hitelek - nagy része támogatásra, életszímvonal emelésre fordítdott.

 

 

Becs' szóra én nagyon buta vagyok, ezért elmagyaráznád, hogy a magyar tehénből kifejt, magyar állami tulajdonban levő boltban árult tejhez minek kellett külföldi hitel?

 

 És miből furikáznak ma 20 éves suhancok 5-10 milliós BMW-ken?

 

Megsúgom! A sok hülyegyerek hitelt fesz fel, hogy játsza a fejét!

 

 

A sok szerencsétlen balfax azt hitte '90-ben, hogy az életképtelen cuclista gazdaság után eljön a kánaán.

Előzmény: frimi (650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!