Keresés

Részletes keresés

keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.27 0 0 119
Nézd a kamera amikor kijött 500 volt akkor amikor a C740-es is, ahoz képest nagyon szar, meg az összes többi 500-as kamerához képest is, 350 USD-s kamerának szerintem nagyon jó, abban a mezőnyben tényleg nagyon ott van...
Én történetesen amerikában élek, de magyar vagyok az élet hozta így, és az első adandó alkalomal visszamegyek a sok "bunkó" közé, valahogy jobb őszinte iskolázott bunkónak lenni, mint álszent gyökér bunkónak, te csak maradjál...
Előzmény: maci29 (117)
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.27 0 0 118
Igazad van, megnézem "rendes" monitoron is.
Azért a dcresource-on van egy két "jól" sikerült nativ felbontású kép is 6MP-en, ahol a színek jók, felbontás még úgy ahogy elmegy, a dinamika viszont nagyon gyér, a zaj rendesen ott van az image prcessing meg kritikán aluli, és ez nem technikai hiba (szegény tesztelő még azt is jóindulatúan megjegyezte, hogy csak a jobbakat rakta fel, milyenek lehetnek a rosszabbak, de tudom hülyék nem korrektek és nem értenek hozzá :), lásd S5000 topic)
Előzmény: maci29 (116)
maci29 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 117

Az S5000 nekem legolcsobban 330ba jott ki ezt a 260 dolcsit verd mar ki a fejedbol!!!

Nem tudom beneztel e mar a dpreivewon a forumokra ott erdekes mindenki szopja a kamerajat! Itt ertem akarmelyik topicot! Erdekes csak a sok bunko magyar mindig ilyen elegedetlen!

Előzmény: keresohotmail.com (111)
maci29 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 116

Hat igen ha belenagyitasz a kepbe tenyleg fotoshoppos effekthatasu osszemosodasos a kep de ha normalba nezed nem olyan gaz sztem! Bar en nem tudom hogy Te minden kepedet croppolod es ezert nem szivesen dontenel az s7000 mellett! Aztan csak az is lehet hogy Te is most uralkodo lcd monitor divat aldozata vagy es nem latod helyesen a kepeket???

Előzmény: keresohotmail.com (112)
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.27 0 0 115
Ezek mind használták, és megvan a "véleményük":
http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_s7000-review/index.shtml
http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/s7000.html
De tudom az S5000 topicból, hogy hülyék és nem értenek hozzá :)
Minamelett mondom 500 dolcsi alat van a kamera ami mutatja, hogy szar és nem veszik, de ennyiért nagyon jó üzlet.
Előzmény: Crt (113)
maci29 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 114
Szia!

Szoval akkor az az 500 amirol te beszelsz az meg mindig 550-570$ mert aki 500dodot ir ki nem biztos hogy zsir uj gepet fog adni (gray market)! Ezert van tudod 1 vagy 2 +jele az eladonak a reviewja utan! En alltalaban certified helyeken szoktam rendelni ezek alltalaban korrektek es a returnel sincs gond!

Előzmény: keresohotmail.com (110)
Crt Creative Commons License 2003.12.27 0 0 113
Azt hiszem, hogy nem a te profi szakértői véleményedre volt kíváncsi Paintmaker kollega, kedves keresohotmail.com, hanem inkább egy olyannak a véleményére aki használja is az s7000-est.
Előzmény: keresohotmail.com (110)
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.27 0 0 112
http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_s7000-review/DSCF0002.JPG
Ez szerintem iszonyat...
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.27 0 0 111
http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_s7000-review/index.shtml
Nézd meg ezt az oldalt, sok (főleg Fuji tulaj :)) fúj erre a tesztre, szerintem elgondoltató, hogy egy optio 555 tisztességesebb képet csinál alapon mint az S7000, mindamelett meg kell jegyezni, hogy vonzó a 260 dollár az S5000 ért és 500 alatt van az S7000 (a piac szelektál). Szerinem ezek szar kamerák, de olcsók az tény...
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.27 0 0 110
Attól függ mire használod...
Kétszerannyi MP (bár a zaj maradt)
Nincs aza horror vinnyetálása mint az S5000-nek (jó minőségű lencse)
Az interpolálás ebben állítólag nem csak médifogás mint az S5000-ben hanem ad is valamit.
Támogatja CF-et, de a Fuji vissza is vonta a dolgot, mert egy éjszaka alatt leszívja az akksit a CF kártya, tehát marad a drága XD
Kevesebb zoom
Kevesebb CA
Én egy nagyon vonzó dolgot találtam benne, hogy 500 dolcsi környékén már lehet kapni, ami nem egy rossz üzlet, a magyarországi árat semmiképpen nem adnám meg érte...
Előzmény: Paintmaker (109)
Paintmaker Creative Commons License 2003.12.27 0 0 109
Sziasztok!

Mint hallottam, immár kis hazánkban is kapható a gép. Érdekelne, hogy akinek van összehasonlítási alapja: szerintetek ár-érték arány szempontjából jobb-e az S5000-esnél, és miben találjátok igazán kihasználhatóan jobbnak, illetve rosszabbnak?

Üdv!
PM

Rrocko Creative Commons License 2003.12.26 0 0 108
Ingyenes RAV konverter. Nagyon konnyu hasznalni, itt:

http://www.geocities.co.jp/SiliconValley-PaloAlto/9919/s7raw.html

Előzmény: keresohotmail.com (107)
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.25 0 0 107
Ezek nem átb..sok, nem Magyarországi fejjel kell gondolkodni, amerikában nem minden tökéletes de nyugodtan rendelhetsz online csomagküldőtől, nincs benne rizikó.
S7000 500 dolcsi alatt, húúúúha, nem szeretem az S sorozatot, de ezért az árért már hajlamos vagyok kompromisszumokra is :) a szar 6.1 MP-s képből lehet tisztességes 3.2-est varázsolni. Lehet hamarabb cserélek kamerát mint gondoltam :)
Előzmény: Rrocko (105)
Rrocko Creative Commons License 2003.12.24 0 0 106
Koszi szepen!,neked is viszont!!!
Előzmény: LyPapa (101)
Rrocko Creative Commons License 2003.12.24 0 0 105
Ha az ember nezegeti az arakat hajlamos azt gondolni ez valami simli ,valami nincs rendben,hogy lehet ilyen olcso,befognak csapni.De nem ,ez mukodik meg sohasem volt problemam, mindig megkaptam mindent rendessen.CSak az szeretnem tudni ,hogy a fenebe lessz ebbol az arbol,amin meg nyilvan haszon is van, Magyarorszagon majd a duplaja,hova vandorol az a pofatlan nagy haszon?
Előzmény: keresohotmail.com (103)
Rrocko Creative Commons License 2003.12.24 0 0 104
Lehet hogy rajottek megis csak ,hogy milyen jo kis kamera ez,es elindult felfele az ara:) Nezegettem az arakat es a 717 es nek rengeteget zuhant az ara,nagyon jo vetel most, hiszen k...a jo gep most is. Nezd meg ezt az oldalt is! www.infinitycameras.com
Előzmény: keresohotmail.com (103)
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.24 0 0 103
597-ért van kinn, még sok :) az S5000 296-ért, aminek a tükrében egész jó kis kamera kezd lenni :)
Előzmény: Rrocko (102)
Rrocko Creative Commons License 2003.12.24 0 0 102
www.parkdeals.com Nagyon korekt ceg,eddig mindig minden megjottt toluk idoben.A baratom most rendelt egyet 539+22 kiszalitas, 28.- an kell megjonnie. En meg valoban 699 ert vettem a Ritz fotoban.
Előzmény: LyPapa (101)
LyPapa Creative Commons License 2003.12.24 0 0 101
Minden kedves fórumtársnak és azoknak, akik nekik kedvesek, nagyon boldog, békés ünnepeket és sikeres, kiszámítható új esztendőt kívánok:

LyPapa

keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.24 0 0 100
Hol veszem meg 540-ért, 700 alatt nem láttam (699)
Előzmény: Rrocko (99)
Rrocko Creative Commons License 2003.12.24 0 0 99
Azt hiszem ar ertek aranyban verhetetlen a Fuji,jelenleg megtudod venni $540 ert!Ez jo Magyar forintban is csak kb 120 ezer.Ennyi penzert megkozelitoleg sem lehet kapni hasonlo tudasu kamerat.Ezert nehez ossze hasonlitani pl aS828 al,ami szerintem nagyon jo kamera,de nem egy arkategoria/$950/.
Előzmény: keresohotmail.com (98)
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.23 0 0 98
Az a baj hogy az újvilágban 300 dollár az árkülömbség 150-ig nem lenne kérdés...
Előzmény: pggp (97)
pggp Creative Commons License 2003.12.22 0 0 97
Akkor inkább Minolta A1 80 Eroval többért.
Előzmény: NAVIGATOR (92)
NAVIGATOR Creative Commons License 2003.12.22 0 0 96
Uuuuupsz, info gomb már az S602-ön is volt...

Ami még nagyon hiányzik, az az S5000-esen meglévő segédfény.

Kicsit felemásra sikeredett ez a gép.

NAVIGATOR Creative Commons License 2003.12.17 0 0 95
Kedvcsináló:

http://www.pst.hu/akcio/fuji/Fujifilm%20Finepix%20S7000.pdf

NAVIGATOR Creative Commons License 2003.12.17 0 0 94
gépen=géppel
Elég másnapos a hozzászólásom... is.
Előzmény: NAVIGATOR (92)
NAVIGATOR Creative Commons License 2003.12.17 0 0 93
őlre -> ölre , bocsánat
Előzmény: NAVIGATOR (92)
NAVIGATOR Creative Commons License 2003.12.17 0 0 92
Míg itt őlre mennek egyesek, leírnám az első benyomásokat a gépen. Csak azt írom, amiben más az S602-höz képest.
Ami jó:
- USB 2.0
- követő AF
- gyorsbeállító gomb a legfontosabb paraméterekhez
- dia mód
- info gomb a képi adatok lekérdezéséhez
- távkioldó csatlakozó
- 6.3Mpixel és 12Mpixel interpolált felbontás
- felbontástól függő digitális zoom (vagy ez volt a 602-ben is?)
- RAW formátum
- nagyobb felbontású EVF/LCD
- képszámozás már nem kezdődik előről
- objektívgyűrűvel állítható zoom (csak autofókusz használatakor, egyébként maradt a fókuszáláshoz rendelve)
- választható 12, 6, 3, 2, és 1 Mpixeles felbontás

Ami nem jó:
- néha lefagy bekapcsoláskor, ill. üzemmód váltáskor(felvétel->lejátszás)
- továbbra sincs beépített segédfény
- vakupapucs továbbra is csak egyszerű vakukhoz
- nem kihajtható az LCD
- maradt a 6x-os optikai zoom
- nincs ISO 1600 és ISO 160 is csak auto módban
- nincs F16-os rekesz

Az elemlemerülést még nem próbáltam, de remélem kijavították a kijelzés hibáját.
Ami nekem még hiányzik, az a remegős kezem miatt a képstabilizátor.
Ami tetszik, hogy szép aranyszinű a díszítése :-)

keresohotmail.com Creative Commons License 2003.12.17 0 0 91
Nekem ez a kompromisszum, nem akarok nagyzolni, de tényleg nem anyagi természetű. Hála Istennek nem szorítanak a piszkos anyagiak :) Ha lenne egy rohadt kamera, ami minden szempontból oké lenne, majdnem nem érdekelne mennyibe kerül. Tele van a tököm, hogy az egyik úgy szar ahogy van, a másikban meg ez a jó vagy az a jó, mert nem igaz, hogy nem lehet egy tisztességes mindencélú kamerát összehozni, hisz egy-egy kamerában külön külön megvannak a "kamera kameraenzisz" tulajdonságai, a Fuji S7000-ben pl. a sebessége meg a színei.
LyPapa igazságot csepegnek ajkaid, és mi nem érzem, hogy valaha is "szexeltünk" volna, én nem éreztem annak, tisztességes nézetkülömbségünk van és ehez mindkettőnknek joga van, hála a francia forradalom eszméinek. Én azért továbbra is adok ezeknek a fránya tesztelőknek a véleményére, még ha nem is töltenek egy egy szerszámmal emberöltőket, hogy kitapasztalják mélységeiben. Úgy látszik a Fuji olyan mint a KungFu sokáig tart mire valaki mester lesz.
Abban, hogy érzelmi alapon fogom fel a dolgokat igazad van, nem tehetek róla megnézek egy digiképet és hűűha, vagy hánynom kell ez van....
Előzmény: maci29 (89)
LyPapa Creative Commons License 2003.12.17 0 0 90
Szia keresohotmail,

Semmi baj nincs azzal, hogy kifejted a véleményed. A baj azzal van, ahogyan 'megszalad a 220', és hihetetlen módon elvezérel olyan területre, ami igazán nem ide való. Bármiféle ellentmondást személyes támadásnak tartasz, tekintet nélkül arra, hogy műszaki, vagy érzelmi alapokon áll. Végülis egy küszöbszint eltérésről van szó, hiszen, még a legracionálisabb gondolkodású ember is a végén érzelmi alapon hoz döntést, akár bevallja, akár nem. Nálad hirtelen érzelmi alapra terelődik minden, elvész a világ, majd valami olyan tör elő, aminek nem biztos, hogy ki kellene jönni ... Elfelejted azt, hogy senki sem tartja a világ csodájának a FUJI és társai termékeit - de ha nagyon muszáj, elő lehet húzni mindenféle erőlködés nélkül pro és kontra is egy rakás érvet, bármelyik termékkel kapcsolatban. Nameg egyéb hangvételű kinyilatkoztatásokat is.

A szakértők munkájának minősége a fő problémám - miután van néhány év szakértői múltam - azt gondolom, nem a levegőbe beszélek. Abban a szerencsés helyzetben végeztem ezt a munkámat, hogy amennyiben bármiféle (érzelmi, anyagi, stb) befolyás kimutatható lenne, az utolsó filléreken gyorsan szájharmonikát és kalapot kellene vásárolni. Mindemellett iszonyúan odafigyelve, írott szakvéleményt és adott esetben a probléma megoldását is produkálva, emberek munkahelyét lehetőleg nem veszélyeztetve kellet nyilatkozni.
Hát ezért 'fáj az égő élet' - mert szakmai ártalom következtében pár perc alatt meg lehet állapítani, mennyit, és milyen igényességgel, indíttatással fordított az illető egy-egy kamera tesztelésére. A nyilvánvaló szakértői, teszteri hibák pedig nem érzelmi alapon hibák - hanem ténylegesen. Legyen szó akár egy CANON, FUJI, vagy akármi ismertetéséről. Ugyanez igaz a képekre is - de azért maximálisan jogos 'az ellenfél kapusát a csatár teszi naggyá' szólás. Nézz körül egy picit a user galériákon, egy tetszőleges géptípust kiválasztva. Meg fogod találni a teljes palettát, a gagyitól a tényleg jól sikerült képekig - nem a tartalmat, hanem szigorúan a technikai, minőségi jellemzőket vizsgálva.

Na, ne csináljunk szexklubot - ne b*szogassuk egymást. Olyan dolgokat kellene itt megvitatni, ami segíthet a tulajoknak, potenciális vásárlóknak, hogy számukra is értelmes döntést tudjanak hozni. Ebbe belefér az is, hogy rohanjon, és adja el a gépét - de ez legyen az ő saját döntése, nem pedig egy ráerőszakolt valami.

Üdv:

LyPapa

Előzmény: keresohotmail.com (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!