Keresés

Részletes keresés

rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 695
Kedves csipkefa!

Te bizonyára többet foglalkoztál történelemmel, mint én a szomorú, csalódott gyerek.
Biztos meg tudod nekem mondani mióta van Magyarországon államilag járó nyugdij, és hogy ez a világon máshol hogy van, volt , lesz.
És remélem a gyermekeid sokat tanultak, nem minimálbérrel vannak bejelentve, és van módjuk takarékoskodni.
Ha jó kapcsolatban vagy velük és anyagi gondjaid vannak ők biztos segítenek neked. Idegenektől ezt ne várd el!
Előzmény: csipkefa (691)
Nuattila Creative Commons License 2006.05.15 0 0 694

Bunkógyerek, a Kádár korszakban fizettek a fizujukból nyugdíjra, nem ők tehetnek róla, hogy akkor is közösen az ország (szüleid is bátorgyerek vagy te, nem tudom mennyi ideig álltál már el) felélte.

Te csak megköszönheted nekik nyomoronc, hogy megkaptad tőlük ezt az országot és mielőtt  ugatérozni kezdesz - nem ők tehettek a "rendszerről".

Te egy lelki nyomorék vagy, azt hiszed, hogy ezzel a Tescós dumával jópofi vagy, holott csk azt bizonyítod, hogy a még létező egyetlen agysejtedet se bírod már üzemeltetni.

Előzmény: rev25 (689)
Nuattila Creative Commons License 2006.05.15 0 0 693

Ezt csak a patkánylelkűek tartják tiszteletben. Elfogyott?  Remélem mire te odajutsz (ha odajutsz) már nem lesz ilyen probléma és egy buznyákot se fogsz kapni. Mint ahoggy most se - semmit, hiába szorulnál rá.

 

Előzmény: rev25 (690)
csipkefa Creative Commons License 2006.05.15 0 0 692

a Kádárkorban én fiatal voltam és tőlem vonták a pénzt rendesen, most akkor miért is kegyelemkenyér a nyugdíjam??

 

Előzmény: rev25 (689)
csipkefa Creative Commons License 2006.05.15 0 0 691

Kedves rev25!

az az érzésem, szomorú, vagy legalábbis csalódott gyerek lehetsz. Az én gyerekeimnek soha nem jutna eszébe így nyilatkozni a nyugdíjasokról, pedig ők sem milliomos csemeték és keményen dolgoznak, de a nevelésem csődjének érezném, ha az idősebb korosztályt akarnák vízbefojtani saját boldogulásuk érdekében.

Előzmény: rev25 (690)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 690
Hú ezt jól megaszontad...
Mondjuk inkább azt hogy elfogyott bennem a szociális érzékenység egy időre.
Remélem ezt mindenki tiszteletben tartja.
Ez nem bátorság kérdése.
Előzmény: Nuattila (688)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 689
Én úgy képzelem, hogy mind a 4 pillérbe rakom a pénzt, ha ez nem lesz elég akkor nagy a baj akkor olyan mindegy.
Hogy miért kegyelemkenyér? Mert a Kádár rendszerben nem volt tőke a nyugdijalapok mögött. Mindíg a fiatalok fizették az öregek nyugdiját. Ennek radikálisan véget kell vetni mert igazságtalan. Le kell csökkenteni a nyugdijakat mondjuk egységesen 40000 forintra, ne lehessen belőle autót fenntartani, nyaralgatni, meg Népszabadságot járatni. A nyugdijasok egyenek Tesco gazdaságos kolbászt, meg igyanakTesco tejet, és aki nem takarékoskodott az huzza meg magát a paneljába, és hallgassa mit mond neki a nép bölcs vezére!
Előzmény: G.B.Bejja (685)
Nuattila Creative Commons License 2006.05.15 0 0 688
A hülye agyadban - abban kegyelemkenyér. Undorító kis senkik vagytok, azt hiszitek, hogy a nyugisok fikázásától qrva bátornak néztek ki - holott csak gyenghe, bunkó kis senkik vagytok.  
Előzmény: rev25 (684)
csipkefa Creative Commons License 2006.05.15 0 0 687

Kedves BEJJA!

Kezdetektől olvasom ezt a topikot, mert érdekel, az elején egy-kettőt hozzá is szóltam, de feladtam.

Nagyon tetszenek a hozzászólásaid.

Magamról annyit, 59 éves vagyok, másfél éve nyugdíjas, 3 gyereket neveltem, házat építettünk, nem kértünk ingyen lakást, (szegény férjem bele is halt az életbe), dolgoztam rengeteget, magam varrtam a gyerkek ruháit, mikor építkeztünk, akkor a szocpol 20 ezer volt kölkönként.

Na, ennyi a bevezető. Miután végég alkalmazott voltam, tőlem mindig, mindenből vontak járulékot, mikor bejött, adót, meg amit csak lehetett.

Számoltam a napokat, mikor jöhetek végre nyugdíjba, mert nagyon elfáradtam, és úgy éreztem, mindent megtettem, amit lehetett maramért, családomért, munkaadómért, sőt, talán még a hazámért is, amikor erre módom volt (néha volt).

Jól kerestem, takarékoskodtam, előre gondoskodtam arról, hogy ne essen túl nagyot az életem színvonala, ha eljövök. Sokat töprengtem, de úgy éreztem, hogy még az az igen jó fizetés sem volt arányban azzal az erőfeszítéssel, amit naponta kellett átélnem a munkám során. Ezért eljöttem nyugdíjba.

Mélységesen fölháborít, elszomorít, hogy a fiatalok egy része úgy tekint a nyugdíjasokra, mint akik az ő jövőjüket élik fel és előlük szívják el a levegőt.

A mai napig, ha tudok, segítek a gyerekeimnek, és nagyon remélem, soha nem szorulok rá senki kegyelemkenyerére.

Talán túl sok mindent akartam most hirtelen elmondani, de ha belegondolok, leginkább szomorúságot érzek, hogy ifjaink így gondolkodnak erről a korosztályról.

De ha a családjukban van idősebb családtag is, akit szeretnek, tisztelnek, nem nyilatkozhatnának így. Ez az én szerény véleményem, sőt meggyőződésem. Neked külön köszönöm a hozzászólásaidat a témához.

csipkefa

 

Előzmény: G.B.Bejja (685)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 686
Így is kell!
A jelenlegi magyar nyugdijrendszer 4 pilléres
Volt egy rendszerváltás
Aki nem gondoskodott magárol arról ne nekem kelljen gondoskodnom, az menjen el koldulni a zsirján meggazdagodott milliárdos politikusok villája elé!
Előzmény: G.B.Bejja (685)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 685

Én tetszettem előtakarékoskodni, és még sok minden mást is csináltam, így aztán éhenhalni már biztosan nem fogok.Csak sok emberrel ellentétben engem zavar az, ha mások esetleg igen.

Van több barátom, akinek  45.000 forintos nyugdíja van. Mielőtt rákérdeznél: szoktam nekik segíteni.

Majd ha ráérsz, mesélj nekem légyszives arról, te hogy képzeled majd a kegyelemkenyéren élésedet..

Meg arról is, hogy miért kegyelemkenyér egy élet munkája utáni pár év ????

Előzmény: rev25 (684)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 684
Pedig kegyelemkenyér! Egy idő után az elöregedő társadalom aktív tagjai nem fogják tudni eltartani a nyugdijasokat. Jobb ezeken MOST túlesni. Mikor dübörög a gazdaság :-) És minket irigyel Európa :-) Tetszettek volna előtakarékoskodni...
Előzmény: G.B.Bejja (669)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 683
Végre rendet kellene tenni a fejekben. Végre nem csak dumakormányozni kellene. Meg osztogatni -fosztogatni. Vért akarok látni! Szenvedő éhező prolikat!
Előzmény: takacsi (682)
takacsi Creative Commons License 2006.05.15 0 0 682
- a neokommunizmus megszüntetésére


Ez az egy pont elég.
A tieid a kommunista hatalom következményei lennének...
Előzmény: rev25 (679)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 681
Nem!

A kultúrát , az oktatást, kutatás fejlesztést továbbra is támogatni kell!
Előzmény: lajafix (680)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 680
+ az állami alkalmazottak közötti rendvágásra. Rögtön a tanárokkal kezdik, hisz hülyékre mindig is szükség lesz, a tanár meg keréktörője ennek a folyamatnak.
Előzmény: rev25 (679)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 679
Most már aztán tegyen is valamit a hatalom!

Ha el akarjuk kerülni az államcsődöt szükség van:

-radikális azonnali nyugdijcsökkentésre
-minimálbérek megadóztatására
-vizitdij bevezetésére a nyugdijasoknak is
-gyogyszerfelírási dij bevezetésére
-állami lakáshitelkamat támogatás megszüntetésére
-sulinet program megszüntetésére
-diákhitel program megszüntetésére

A középosztálynak elege van a tétlenségből...
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 678
ezek inkább 50-75 év múlva jelentkező problémák, maradjunk a tárgynál. :-)
Előzmény: Törölt nick (676)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 677

nem tudom értelmezni. pl:" a korábbi munkaviszonyuk során nem kaptak 13 havi nyugdíjat, feltehetőleg nem fogják elvenni a 13. havi nyugdíját. "

 

Én a cikkből azt veszem ki, hogy 12 havi nyugdíj lesz és megemelik a havi nyugdíjakat 1/12 havi nyugdíjjal. Ezzel összegszerűen a jelenleg nyugdíjasok nem járnának rosszabul. Aki meg ezután megy nyugdíjba, annak meg már nem kell  13. havival számolni. 

Előzmény: pert1 (675)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.15 0 0 676
"....Itt senki nem fog már nyugdíjat kapni, aki 40 évnél fiatalabb. Ezzel tisztában van azok többsége aki ide ír. Vagy gondoskodik magáról, vagy úgy jár...."

Kívánom neked, hogy 25 év múlva az legyen a legnagyobb problémád, hogy kapsz-e nyugdíjat.
Ugyanilyen fenyegető vízió a föld drasztikus melegedése, a köolaj, földgáz elfogyása, az ivóvízkészlet csökkenése...
Ha ezeket meg tudja oldani a következő generáció, akkor a nyugdíjaskorúak ellátását is biztosan.
Előzmény: NGid (661)
pert1 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 675
Azoknak a nyugdíjasoknak akik a korábbi munkaviszonyuk során nem kaptak 13 havi nyugdíjat, feltehetőleg nem fogják elvenni a 13. havi nyugdíját. Alkotmányosan sem biztos, hogy megállna a dolog. Azoknál a jövőben nyugdíjba menőknél, akik viszont már kaptak 13. havi fizetést, fizettek utána nyugdíjjárulékot, tehát tulajdonképpen nyugdíjba vonulásuk után megkapják a 13. havi fizetés utáni nyugdíjat, indokolatlan lenne duplán fizetni. Miután ez csak mostanában válik esedékessé folyamatosan (pl aki 10 évig nem kapott 13. havi fizetést, az utolsó 10 évben meg kapott, annak fél 13. hav inyugdíj járna), a bevezetéshez hasonlóan fokozatosan meg lehetne szüntetni a 13. havi nyugdíjat. Persze nyilván nagy káosz meg felháborodás lenne, hogy egyik ember kap, a másik meg nem, és 10 év múlva már arra sem fognak emlékezni, hogy miért.
Előzmény: lajafix (666)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 674

Egyébként a férjem és a két gyerekem dolgozik és vastagon adóznak és fizetik a járulékot.

Én is kérdezhetném, miről beszélünk.

Előzmény: NGid (671)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 673

Ha elolvastad volna a hozzászólásaimat, nem hirtelenkednél.

Pont ez az a stílus, amire az ember nem úgy reagál, hogy "hát igen, ez igy nem jó, változtatni kell a rendszeren, próbáljunk meg kitalálni együtt olyan megoldást, hogy mindketten életben maradhassunk."

Mikor nekimennek a másiknak, az nem  fog lemondani a szerzett jogairól a támadó kedvéért.

Előzmény: NGid (671)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 672
Amit egyénileg tehet az, aki jól képzett + el tudja adni magát, az  az 1000 km-rel nyugatra történő munkavállalás. A többit a rendszer megoldja. :-(
Előzmény: NGid (671)
NGid Creative Commons License 2006.05.15 0 0 671
Ja hogy akkor csak ez a megoldás marad. Olyan kérdésekre amire nem tudsz válaszolni, ostobaságokat kell hirtelenkedni.
Innentől miről beszélünk?

(Egyébként már sikerült eladósítani magam: a megkérdezésem nélkül ugyanis brutális hiteleket vettek fel fogyasztásra, amit nekem is kell fizetnem.)

Tudod mit hirtelenkedek én is: Szarjunk mindenbe vegyünk még hiteleket (amíg adnak), azokat terheljük akik megteremtenék a jobb élet feltételeit azokkal ellentétben akik felélik. Ha megpróbálnak kibújni a terhek alól statuáljunk példát velük, hátha ettől több kedve lesz az embernek dolgozni. Lépjünk ki az EU-ból, mert el próbálnak majd menni, cégeiket külföldre viszik adózni. Ezután zárjuk le a határokat, még több adót és járulékot rájuk (aminek 1%-át se látják viszont).
Aki esetleg szólni mer ellene, végezzük ki és egész családját bélyegezzük meg a lelketlen kutyának.
Hiszen azoknak van igaza egy demokráciában akik többen vannak.

Legalább hamarabb vége lesz ennek a hülye rendszernek.
Előzmény: G.B.Bejja (668)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 670
nos erre leszek kíváncsi, hogy ki hogyan lenne képes ezt előadni. (márha valaki vállalja)
Előzmény: G.B.Bejja (669)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 669

Én komolyan gondoltam, hogy lemondok a 13. haviról, meg a 14-ről is, amit Orbán igért.

Ha nem járhatok rosszabbul, mert már megszereztem egy jogot, akkor átutalom a Gyermekétkeztetési Alapítványnak. Ha érthetően elmagyarázzák, hogy miért nem tudják a nyugdijamat kifizetni, és mivel jár, ha mégis kifizetnék, lemondanék x százalékáról.

De ne ilyen stílusban és hangon KÖVETELJÉK, és ne kelljen kegyelemkenyérnek érezni azt, amiért állítom, hogy megdolgoztam.

Normális stílusban és hangon mindent meg lehet értetni. De ez a "nyuggerek hepajozása" meg a "jövőnk felzabálásának" az emlegetése nem az, és csak ellenkezést szül.

 

Előzmény: lajafix (666)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 668

Nem, ne adósítsd el magad.

Gázosítsd el a nyugdíjasokat, vagy lődd a Dunába.De saját kezűleg, ha kérhetem, ne add ki bérmunkába.

Előzmény: NGid (667)
NGid Creative Commons License 2006.05.15 0 0 667
De nekem sem! Én adósítsam el magam több generációra előre helyette? Helyettem ki fog fizetni???
Előzmény: G.B.Bejja (663)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 666
elméletileg jogilag nem járhat rosszabbul az aki már megszerzett 1 jogot. Tehát bele akarják rakni emelésként a havi nyugdíjba, aki pedig ezután megy nyugdíjba az már nem is kapná így az új belépők 13. havija nem növelné a hiányt. Szóval a kutyának bele kell harapnia a farkába.
Előzmény: G.B.Bejja (665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!