Keresés

Részletes keresés

lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1403
Megkezdődtek a kétoldalú eszmecserék. :-) Végre.
Előzmény: G.B.Bejja (1399)
blll Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1402

Ugyanekkora pénzek mennek azokon a területeken is el:

 

pl:

800e állami alk

180e ft/hó átlag

1728 milliárd ft/év csak bér.

 

Akkor számoljunk:

 

800 szorozva 120 nettó az nevetséges 3,2 milló szorozva 65 ezer nettóhoz képest.

Ja és a 3,2 milló semmit sem csinál !

Előzmény: lajafix (1398)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1401

na lehet ötletelni szerinted mit talál ki Gyurcsány ezen a téren?

 

Szerintem semmit. Max a 13ik havi megy bele a 12ik haviba, így mexűnik. Adóemelés, 0 hatás. 100.000 állami alkalmazott csökkentéssel megpróbálja finanszírozni tovább.

Előzmény: blll (1395)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1400

Gyurcsány Ferenc bejelentette a megszorításokat.

Ezt akarod mondani, ugye ?

Előzmény: blll (1395)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1399

"

Ha kell persze érzelmesen is fogalmazom, de téged eddig nem sértegettelek, csak poénkodtam ! A nyugger pl. szvsz olyan cuki szó !"

 

Édes Istenem...és ez csak most derül ki november óta....

Várjál keresek  valami hasonló cuki szót, mint a nyugger...

Előzmény: blll (1394)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1398

Ugyanekkora pénzek mennek azokon a területeken is el:

 

pl:

800e állami alk

180e ft/hó átlag

1728 milliárd ft/év csak bér.

 

 

Előzmény: blll (1397)
blll Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1397
"

A másik 2 az EÜ és az állami vízfej. Azokat kevésbé hajtod ily frappáns topikcímekkel..."

 

Én a legnagyobb tétellel foglalkozom a nevetségesebb tételekkel csak akkor, ha már ez a probléma rendeződik !

 

"Én meg a megoldásokat szeretem. Arról hallottál-e hogy a rossz hír hozóját éri mindig a büntetés, nem az okozóját? Ezért vagy te így kezelve. Azzal hogy a balhéra hajtasz, maximum az álláspontokat merevíted, hatékonysággal nem vagy vádolható."

 

A megoldás lényege a topiccím.

Előzmény: lajafix (1396)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1396

"Kádár népe nem szereti az igazságot, de sajnos én csak azt szeretem !"

Én meg a megoldásokat szeretem. Arról hallottál-e hogy a rossz hír hozóját éri mindig a büntetés, nem az okozóját? Ezért vagy te így kezelve. Azzal hogy a balhéra hajtasz, maximum az álláspontokat merevíted, hatékonysággal nem vagy vádolható.

 

"a topiccím őszinte korrekt és egyértelmű !" Az hogy korrekt, az csak kiderülhet.

 

" A topiccím megoldásért kiált hazánk messze egyik legnagyobb problémájára."

A másik 2 az EÜ és az állami vízfej. Azokat kevésbé hajtod ily frappáns topikcímekkel...

Előzmény: blll (1393)
blll Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1395

Ja és Lopcsányi von Apró sem kerülheti el a nyugdíjasok megkurtítását, bárhogy kapálódzik is !

A téma aktuális !

Előzmény: G.B.Bejja (1392)
blll Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1394

"Az biztos, hogy kopasznyakú és blll kifejezetten durván fogalmazott, a megoldáskeresés látszatát is kerülve."

 

Megpróbálok kíméletlenül őszinte és szorakoztató és humoros is lenni !

Javaslataim száma igen nagy !

Ha kell persze érzelmesen is fogalmazom, de téged eddig nem sértegettelek, csak poénkodtam ! A nyugger pl. szvsz olyan cuki szó !

Előzmény: G.B.Bejja (1392)
blll Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1393

Üdv mindenkinek egy rövid kis reagálásra:

 

Mi a baj a topiccímmel ?

 

Nem igaz ami a bevezetőszüvegben benne van ? Igaz sőt annál a helyzet ma már rosszabb.

 

Lehetne-e valami megoldás a radikális nyugdíjcsökkentés ellen ?

Lehetne esetleg, de az irtózatos nyugdíjak miatt hiány betöméséről még nem olvastam javaslatot, csak lelki problémákat. Ha valaki tud megoldást tegye ! Most éppen 800 milliárd forintról van szó.

 

Bánt-e valakit a cím ?

Persze nem jó ráébredni, hogy hitelből megy a 30%-a, s ez nem megy sokáig, de azonkívűl a topiccím őszinte korrekt és egyértelmű ! A topiccím megoldásért kiált hazánk messze legnagyobb problémájára.

 

"Nos bill fiú és topikcímei egy pszihológus disszertációját alkothatnák."

Pontosan, hogy hogyan lehet egy jó harsogó és mégis őszinte és igaz topiccímet adni, abban már eléggé mester vagyok ! Kádár népe nem szereti az igazságot, de sajnos én csak azt szeretem !

Előzmény: lajafix (1382)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1392

Megmondom őszintén azt nem jegyeztem meg, KI MIT mondott.

Szinte csak a hozzászólásokat olvastam, a nickeken átsiklottam. Az biztos, hogy kopasznyakú és blll kifejezetten durván fogalmazott, a megoldáskeresés látszatát is kerülve.

Előzmény: lajafix (1390)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1391
hát tényleg nehéz a PoliDiliben nem elborulni. Bill ért hozzá hogy terelje érzelmi síkra a témát, mint a magyar politikusok: cirkuszt és kenyeret cirkuszt.
Előzmény: B Pali (1388)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1390

A hitel lemondás jövőbeli fogyasztásról. Ha ráadásul nem fejlesztésre, hanem felélésre megy, akkor egyenesen bűn. Ebben a kontextusban hangozhatott el. (Remélem nem én írtam ezekkel a szavakkal.)

Előzmény: G.B.Bejja (1386)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1389

"De akkor konkrétan valami ötlet is kéne, hogy mennyivel is kéne csökkenteni a nyugdíjakat, kikét, egyforma %-ban vagy differenciáltan?"

 

Jóval lentebb találsz egy számításomat, amiben az átlagnyugdíjat -másodszorra- havi 45 ezerre számoltam ki, 0 hitel mellett. Jelenleg 62-64 ezer az átlag.

 

"De akkor konkrétan valami ötlet is kéne, hogy mennyivel is kéne csökkenteni a nyugdíjakat, kikét, egyforma %-ban vagy differenciáltan?"

Erre gőzöm sincs. (nem is mondtam soha, már annak is örülök, ha sikerül a gazd. racionalitás felé terelni a topikot.) A véleményem az, hogyha valaki ehhez hozzákezd, akkor első lépésként a nyugdíjasok megosztásával kezdi, úgy könyebb. Aztán ha egymásnak ugranak(lehet találgatni milyen erővonalak mentén), akkor lehetne beadni. Ha valami diktátor lennék, biztos az átlagnyugdíj alattiakat és felettieket ugrasztanám össze, utána meg maximalizálnám a nyugdíjakat. (Most nem bántok senkit, csak ötletelek.)

 

"Bár ez utóbbi ma asszem törvénytelen lenne és, miccóna hozzá az ombucmanusz." Az bizony, az Alkotmánybíróság biztos törölné, mert beleegyezése nélkül nem hozható senki se rosszabb helyzetbe. Most is az szivárgott ki, hogy a 13ik havi belemegy a normál 12ik haviba és így a jövőben nyugdíjba menőkön már lehetne megtakarítani.

 

bill "nyugdíj fullban hitelből" topikja talán több verziót tartalmaz, mint ez.

Előzmény: B Pali (1385)
B Pali Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1388
Bizony, akkor talán végig "építőbb" vita alakult volna ki. De a topiccím érthetően sokunknál kiverte a biztit.
Előzmény: lajafix (1382)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1387

Igen, tudom...

Sok mindent megéltem és megértem már. Amilyen szegénységben az én gyerekkorom telt, az ma már ismeretlen fogalom.

Előzmény: lajafix (1383)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1386

Még az is leíródott itt, hogy a gyerekek elől zabáljuk fel a jövőt, miközben belőlük adófizető lesz, a nyuggerből meg halott..

Hidd el, nem én találtam ki saját szórakoztatásomra.

Előzmény: lajafix (1381)
B Pali Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1385

Sajnos ezek is tények.

 

"Most elkezdjük a munkahelyteremtést"

 

Félek, hogy nem kezdik el, se "ezek" se "azok" ha nyertek volna. Mér pont most kezdenék el? Fontosabb volt egymás bactatása.

 

De akkor konkrétan valami ötlet is kéne, hogy mennyivel is kéne csökkenteni a nyugdíjakat, kikét, egyforma %-ban vagy differenciáltan?

 

Bár ez utóbbi ma asszem törvénytelen lenne és, miccóna hozzá az ombucmanusz.

Előzmény: lajafix (1378)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1384

Bocs, de te se olvastál vissza.

Idézzem kopasznyakút neked, vagy elhiszed bemondásra ?

Előzmény: lajafix (1381)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1383

"Szerinted ha radikálisan csökkentik a nyugdijakat, akkor emelkedni fog az életszinvonalam ?????" Nem.

Előzmény: G.B.Bejja (1379)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1382

Nos bill fiú és topikcímei egy pszihológus disszertációját alkothatnák.

Jobb lenne a "nyugdíjrendszer finanszírozhatósága" cím.

Előzmény: G.B.Bejja (1379)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1381

Bejja!

 

Te jöttél ezzel az "ingyenélős " szöveggel.

 

"Hányszor elmondtátok itt, hogy ellébecoltuk a fiatalságunkat és iskolázatlanul bele akarunk pofázni mindenbe ?????" Vegyél vissza, szerény emlékeim szerint ebben a topikban is a megoldást kerestem és még néhány agyamentet ötletelni is küldtem. Nem is jöttek vissza. :-)

 

"Végigszambáztuk a szocializmust, most meg követelőzünk. " "És ÉN oldjam meg azt a problémát amit a tenger fiatal közgazdász nem tud ?????" Mondom mégegyszer: "Nyugi". Ami inkább nem nyugtató, az a bevételi oldal növelhetősége.

Előzmény: G.B.Bejja (1377)
B Pali Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1380
Naja, aki a Te pénzeden tanulta ki a "szakmát" anno :)
Előzmény: G.B.Bejja (1377)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1379

Egyébként ne haragudj, de első perctől kezdve igenis az a téma, hogy mondjak le valamiről.

Olvasd el a topic címét. Szerinted ha radikálisan csökkentik a nyugdijakat, akkor emelkedni fog az életszinvonalam ?????

Előzmény: lajafix (1375)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1378
Naná hogy 16 évvel ezelőtt ezen kellett volna tempózni. De a "mi lett volna ha " szintén időpazarlás. Most elkezdjük a munkahelyteremtést, akkor is 5-6 év míg beérik. Rövid távon adóemelés tűnik megvalósulónak, egy olyan országban, ahol már most 1,6 millió ember fizeti a közterhek 90 %-át. Nem lesz megvalósíthatró.
Előzmény: B Pali (1372)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1377

ÉÉÉÉÉN ????

Én oldjam meg ? Én tömjem be ????

Mijatúrót akarsz te egy kivénhed, tanulatlan vénasszonytól ? Hányszor elmondtátok itt, hogy ellébecoltuk a fiatalságunkat és iskolázatlanul bele akarunk pofázni mindenbe ?????

Végigszambáztuk a szocializmust, most meg követelőzünk. És ÉN oldjam meg azt a problémát amit a tenger fiatal közgazdász nem tud ?????

 

Előzmény: lajafix (1375)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1376

Valamennyire persze hogy  túlzás, és lehet, hogy nem olvastad végig a topicot.

Én elejétől itt vagyok, és már nagyon unom.

Nyilván el is húzok békésebb tájakra.

Előzmény: B Pali (1373)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1375

Mondtam én, hogy mondj le te valamiről? Szerinted nekem ez valami szórakozás? Vagy újdonság, hogy egyszer ki kell fizetni minden számlát és akkor semmilyen igazságosság nem lesz szempont?

 

Te hogy oldanád meg az eddig felvázolt gondokat? Mivel tömnéd be a többszáz milliárdos lyukat? Az eddig felmerült bevétel növelő eszközök elég gyengének bizonyultak. (szvsz a leghatékonyabb tényleg az elinflálás lenne.)

 

 

Előzmény: G.B.Bejja (1371)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1374

Felesleges erőfeszítés, én is ezt mondom első perctől kezdve. Azért lett az a véleményem, hogy nem a megoldás keresése és megtalálása a fontos, hanem a nyugdijasok izélgetése.

Ez nagyobb örömet okoz, mint a gondok enyhítése.

Előzmény: B Pali (1372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!