Keresés

Részletes keresés

kitiltottak Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1433

báááár, ha belegondolok, akkor hová lett a termelői réteg

 

 

Jelentem, nem sokan vagyunk már.

Előzmény: mamicska (1429)
kitiltottak Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1432

Hogy ki és mikor szüntette meg, arra nem emlékszem pontosan.

 

 

Én igen! Orbán vezér.

Előzmény: nyanyad (1416)
Meccsnéző Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1431
Ma még vannak, de mi lesz húsz év múlva. Ki fogja szakmára oktatni a ma születetteket, vagy mindent a robotok végeznek majd?
Előzmény: mamicska (1429)
nyanyad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1430
Ez hosszú, és itt sajna off lenne.
Előzmény: mamicska (1429)
mamicska Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1429
hová lettek a szakmunkások?

de ez már tényleg nem tartozik ide

báááár, ha belegondolok, akkor hová lett a termelői réteg?

magyarázza már meg valaki
Előzmény: nyanyad (1426)
nyanyad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1428
Rosszak a tapasztalataid. Kár. Jó tanarakra nagy szükség van.
Előzmény: bClaire (1427)
bClaire Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1427

 Igen, sajnos úgy van, ahogy mondod, tudok róla.

 Nekem is csak szerencsével sikerült ettől a megoldástól  megmenekülnöm.Mert én már nem akartam tanítani, még iskolát sem látni, csak valahogy ezektől függetlenül a tanítványaimat.Úgy meg nem ment..:))

 

 

 

Előzmény: bClaire (1421)
nyanyad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1426
Maximálisan egyetértünk. Mire képezik a sok "banki" szakembert, a sok szociológust, a sok kommunikációs szakembert és stb. A felsőoktatás pár év előtti expanziója többet ártott mint használt. Ott a sok diplomás munkanlküli olyan szakos végzettséggel, aminek se füle, se farka.
Előzmény: mamicska (1425)
mamicska Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1425
majd ha nem tudnak elhelyezkedni a média-fronton, akkor elmennek tanítani - szegény unokáim eleve kiégett emberek kezébe kerülnek:-(

Nem tudom, hogy felnőtt emberek miért nem próbálják megtervezni a jövőjüket és miért nem kezdik ezt már el a pályaválasztáskor?
Felnőtten és felelősséggel...vagy még mindig az államra kell várni??
Előzmény: nyanyad (1422)
B Pali Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1424
Na, hát vannak itt ötletek, a nyugdíjasok sem a mindent mindenáron felzabáló önző egyedek :)

Lehet ötletelni, de körültekintően, nem fűnyíró módjára kell megoldást keresni.

Persze nem mi fogjuk megoldani itt a dilin :)

blll: Nem önként és dalolva mentem nyugdíjba, hanem küldtek. Szívesebben lennék még aktív monnyuk 30 évesen, és dolgoznék még utána 70 évet minimum :)
Csak addig dolgozom, amíg betanítom az utódomat. Hogy ez miért csak most jutott eszükbe, arról nem tehetek.


Előzmény: bClaire (1421)
mamicska Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1423
vesszek meg ha értem, hogy ezt miért írtad, de nem bánom, jól mutat:-)
Előzmény: NGid (1361)
nyanyad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1422
Sok területen nem olyan egyszerű kezdőket alkalmazni. Főleg ott, ahol nem vonzó a pálya. Lásd eü. A frissdiplomás tanárok sem akakrják a páylát elárasztani, és sorolhatom.
Előzmény: bClaire (1421)
bClaire Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1421

 "A stílus maga az ember"-s néhány fiatalabbé  itt provokáló , hangulatkeltő szándékosan.

Hasonló hozzászólásom szállt el az éterbe az előbb.Igazad van.

A korkedvezmény lehetőségével törvényesen élve sokan dolgoznak, és "dupla " jövedelmük van.Szerintem ezzel nem a komoly fizikai munkát végző emberek élnek elsősorban, hanem a közalkalmazottak és köztisztviselők.Nem is az a baj, hogy nekik megéri, de ha helyettük kezdőket alkalmaznának, kicsit csökkenne a fiatalok munkanélkülisége.

Előzmény: nyanyad (1416)
mamicska Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1420
tudom én , de a helyzeten ez nem változtat és a radikális csökkentés sem, mert a vásárlóerő is radikálisan csökkenne, a segélyt igénylők száma radikálisan nőne és radikálisan ott lennénk, ahol a part szakad:-)

százezer fölött senkit nem vennék vissza dolgozni

az alattiak pedig összevontan adózzanak

ingyen utazás törölve

mamics@kegyetlen.hu:-))
Előzmény: lajafix (1365)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1419
Lehet, passz.
Előzmény: nyanyad (1418)
nyanyad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1418
Szerintem rosszul tudod. Csak néhány terület: egészségügy, közoktatás, felsőoktatás, megreszkírozom, még sok önkormányzat is , és a minisztériumokról, és háttérintézményekről ne is beszéljek.
Előzmény: lajafix (1417)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1417
"a közszférában nagyon sokan kérik nyugdíjuk megállapítását, és folyósítását jogviszonyuk fenntartása mellett. Már akinek megvan a szolgálati ideje, és betöltött életkora. " tudtommal ezeket hamar elküldik, max a tanárnak hagyják, hogy befejezze az adott tanévet.
Előzmény: nyanyad (1416)
nyanyad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1416

Azzal én is egyetértek, hogy összevontan adózzanak az érintettek, amire kb. 10 évvel ezelőtt már volt példa. Hogy ki és mikor szüntette meg, arra nem emlékszem pontosan. Elképzelhető lenne az is, hogy egy bizonyos összeg felett csapják össze a nyugdíjat és jövedelmet. Amiben még igaza van az ifjúságnak, és mindenkinek, aki kifogásolja, hogy mennyi pénzt emészt fel a nyugdíjrendszer, hogy a közszférában nagyon sokan kérik nyugdíjuk megállapítását, és folyósítását jogviszonyuk fenntartása mellett. Már akinek megvan a szolgálati ideje, és betöltött életkora. Így a megállapított nyugdíj "kész nyereség."

Amit messzemenően kifogásolok, az többek stílusa a nyugdíjas korosztályt illetően. Sokszor bicskanyitogató!

Előzmény: NGid (1407)
vadalma19 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1415
Írok neked egy hasonló komoly ötletet mint a te ötleteid.
90-évre fel kell emelni a nyugdíjkorhatárt.
Azt a néhányat aki nyugdíjas lesz ez a kassza is elbírja......
Előzmény: blll (1413)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1414

mondom hogy stílus... persze ha csak kinyilatkoztatni van kedved, akkor tessék. De nem vagy te apostol.

Előzmény: blll (1413)
blll Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1413

Én meg azt mondom Pali, hogy vagy nyugdíj, vagy meló ! Ha melózol nincs nyugdíj, ha nyugis vagy akkor pedig csak a szar nyugdíjat kapnád !

Előzmény: B Pali (1412)
B Pali Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1412

"ha dolgozik a nyugdíj mellett, akkor adózzon a 2 jövedelem után"

 

Ezt én is elfogadnám nyugdíjas, és érintett létemre.

Előzmény: NGid (1407)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1411

"Nem olvastam, de eszerint nullszaldós lenne a nyugdíjkassza?" Talán. De ez felső becslés, az első becslésem 32 ezerre jött ki... Itt tart most a nyugdíjrendszer.

 

 

 

 

Előzmény: B Pali (1410)
B Pali Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1410

"Jóval lentebb találsz egy számításomat, amiben az átlagnyugdíjat -másodszorra- havi 45 ezerre számoltam ki, 0 hitel mellett. Jelenleg 62-64 ezer az átlag."

 

Nem olvastam, de eszerint nullszaldós lenne a nyugdíjkassza?

Biztos igaz, de ha 45000 az átlag akkor ugye vannak ez alattiak is? Mire elég ez?

Éhenhalásra! Na ez lehetne egy "endlőzung" és akkor nem csak a nyugdíjak, hanem a nyugdíjasok is "radikálisan" csökkennének.

Még ha ketten vannak is, bár a magyar férfiak korán halnak és sok az egyedülálló, akit ráadásul a gyerekei se tudnak segíteni, mert azoknak is megvan a maguk baja!

 

De mongyuk az ingyenes utazáson meg a nyugdíjas utazási kedvezményen pl. lehetne gondolkodni, bár én otthonülő vagyok, könnyen pofázok :)

 

Előzmény: lajafix (1389)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1409

és így már menne is a nyugdíjasok megosztása...

 

"Egyébként - és ez most nem gúnyolódás - menjetek el az országgyűlési képviselőtökhöz és mondjátok el neki." FejlesztőBaráth Eteléhez...

Előzmény: G.B.Bejja (1408)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1408

A rokkantnyugdijak felülvizsgálata ellen a rokkantnyugdíjasok, a rendőrök korkedvezményének megszüntetése ellen a rendőrök tiltakoznának...))))

Egyébként - és ez most nem gúnyolódás - menjetek el az országgyűlési képviselőtökhöz és mondjátok el neki.

Nem hiszem azt, hogy holnaptól minden megváltozna, de ha semmit se tesztek, mire számítotok ?

Előzmény: NGid (1407)
NGid Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1407
Pedig lehetne mihez kezdeni, a többség nem itltakozna az ellen, hogy felülvizsgálják a rokkantnyugdíjakat + feljebb vigyék a rendőrök (stb) nyugdíjkorhatárát. Aztán lennének még apróságok: svájci indexálás, ha dolgozik a nyugdíj mellett, akkor adózzon a 2 jövedelem után. Kedvezmények értelmes felülvizsgálata.

De mint várhatjuk csak +adók jönnek (most ugye itt az első a diploma után) + az eddigi rendszerhez való kétségbeesett ragaszkodás.
vadalma19 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1406
"Kádár népe nem szereti az igazságot, de sajnos én csak azt szeretem !"
Ha azt írnád szeretem a szilvásgombóczot, azt el is hinném...
Előzmény: blll (1393)
lajafix Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1405

Ja hogy akkor csak nettó a megtakarítás, ha állami alkalmazottról van szó...

 

Szvsz a semmit sem csinál inkább dühítőbb az állami alkalmazottakra nézve. Tisztelet a kivételnek. Mert nekik kellene.

Előzmény: blll (1402)
kitiltottak Creative Commons License 2006.05.22 0 0 1404

Ne aggódj! Mi fogunk szívni! :-))

 

 

 

Egy kis érdekesség! Katt:
Előzmény: blll (1395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!