Keresés

Részletes keresés

lajafix Creative Commons License 2006.05.16 0 0 766
Nem a hiány miatti áremelkedésre céloztam, hanem az olajtartalékok előre jelzett elfogyásának végső idejére.

Ha leszek 80, kíváncsi leszek a fény forrására. :-)
Előzmény: NGid (711)
rev25 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 765
Semmiből, de nem is kell.  A piszkos munkát a szocik szerencsére elvégzik. Persze el is kell nekik. Nagyon rá vannak kényszerítve. Egyébként nem értem, amikor a klubrádióban a nyugdijas betelefonál, és örül a megszorításoknak, és drukkol a Gyurcsánynak hogy sikerüljön. Áfa emelés, energia ár emelés, vizitdij, és a nyugdijak elinflálása. Ez van most..
Előzmény: lajafix (764)
lajafix Creative Commons License 2006.05.16 0 0 764
nem is erről van szó.

A KÉRDÉS AZ, HOGY és MIBŐL LEHET KIFIZETNI A NYUGDíJAKAT, AMIKOR MÁR MOST 500-1000 MILLIÁRD/ÉV HITEL MEGY EL RÁ.

Az, hogy egy magamfajta számológép kiszámol mínusz 19.000.- forintot, az már csak részletkérdés.
Előzmény: csipkefa (691)
lajafix Creative Commons License 2006.05.16 0 0 763
nos ebből a szempontból lényegtelen, mind2 vh véget vetett már az akkori magánnyugdíjrendszereknek.

"Mindíg a fiatalok fizették az öregek nyugdiját."
ÉS ma már nincs ehhez elég fiatal.

"A nyugdijasok egyenek Tesco gazdaságos kolbászt, meg igyanakTesco tejet"
Nem, ezt még az ellenségemnek sem kívánnám. Nem erről van szó.

Előzmény: rev25 (689)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 762
A hasonlatod most. A majmok tudják, hogy kevés a banán, ráadásul a termés sem jó. A látogatókat szidják, hogy mért nem adnak nekik még banánt. Még azt sem döntötték el, hogy Ők e a majmok, vagy a látogatók...
Előzmény: lajafix (761)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 761
Nem erről van szó. Az a baj, hogy mint régóta(tetszőlegesen Kádár, Rákosi, Szálasi, Horthy, V. Károly, Ferencz Jóska, Haynau, Napóleon, és a többiek) megoszlotok a cirkusz mentén, a kenyérről pedig szó sem esik. Cirkuszoltok itt is.

Mégegyszer:
- a nyugdíjrendszer jelenlegi szintjén évente 500-1000 milliárd forint kifizetés történik hitelből.
- Ehhez a fedezet nincs meg: kevés a járulék, sok a jogosult.
- minden más nem gazdasági tétel, nem számít. Persze egymást agyonverni lehet érte.Cirkusz.

Amikor egymásnak estek, akkor helyettetek más majom eszi meg a banánt, sebeiteket pedig nyalogathatjátok.

Ennyi.
Előzmény: Nuattila (696)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 760
De azért abban nincs vita hogy a társadalom öregszik, és az aktív réteg aránya csökken az eltartottak arányához. Ez a ti bajotok. "Józsi bácsinak Trabantja volt világéletében. Szerinte a legjobb autó a Trabant."
Előzmény: csipkefa (758)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 759

Szerettem volna a történelmi távlatokban a nyugdijról beszélni. Hogy volt ez 45 előtt. És hogy ők a jelenlegi helyzetben hogyan finanszíroznák a saját nyugdijukat. Tanult barátaink inkább személyeskednek. Locsognak fecsegnek a családjukról, a könyvtárukról, meg a ledolgozott éveikről. A kis életükön, meg a vacak kis nyugdijukon kívűl nem akarnak mást látni a világon. Nekik ajánlom, hogy próbálják kívülállóként szemlélni ezt a kérdést

Előzmény: lajafix (757)
csipkefa Creative Commons License 2006.05.15 0 0 758

nekem megvan, bocsi, 3 gyerek, 4 unoka, jóóóó??

 

Előzmény: lajafix (757)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 757
nem kegyelemkenyér a nyugdíjad, csak nincs meg az a következő gen., aki megfizetné a jelenlegi nyugdíjasokat . Ennyi.
Előzmény: csipkefa (692)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 756
Nyugi nekem most fülig ér a szám
Előzmény: lajafix (754)
csipkefa Creative Commons License 2006.05.15 0 0 755

Szijja, Bejja!

Veled szívesen beszélgetnék, ide a topikva nem jövök többet, amig itt ilyen a levegő.

ha gondolod, biztos megtaláljuk egymást. Szija

csipkefa

 

Előzmény: G.B.Bejja (752)
lajafix Creative Commons License 2006.05.15 0 0 754
szépen gyarapodik hsz száma. Kár hogy turáni " varjakként egymás szemét vájjátok ki.

Nyugi, kár a vérnyomásgyógyszerért.
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 753
Ajánlj kedves BEJJA!
Előzmény: G.B.Bejja (752)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 752

Szerintem ha valaki felhúzza magát, az te vagy.Remélem nem azért, mert esetleg dolgoznod kell.

Mindenesetre ez nem verseny, hogy ki mennyire tudja felidegesíteni a másikat.

Arra nem tudok rájönni, honnan veszed a bátorságot, hogy ilyeneket állapíts meg, hogy "szenvedni, tűrni, az nektek nem megy "..

Először is nem ismersz egyikünket se személyesen, fogalmad nincs, ki mit élt át.

Valószínű, hogy nem vagy annyi éves, amennyit itt külön-külön már ledolgoztunk.

Nade szerintem tök felesleges veled erről itt vitázni, ettől nem változol meg se te, se mi.

Ennél sokkal értelmesebb dolgokkal is el tudom tölteni az időmet.pl.visszatérek a könyveimhez.

Ajánljak neked is egy jót ?

Előzmény: rev25 (749)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 751
Ezekért a mondatokért kár volt beírnod, meg így felhúznod magad
Előzmény: csipkefa (750)
csipkefa Creative Commons License 2006.05.15 0 0 750
hagyd a fenébe, én má vele nem is foglakozom, hülye kis prvokátor, aztán röhög a markába. Nem ér meg egs bosszús gondolatot se, hoggy nekem
Előzmény: tuutuu (742)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 749

Te tudod, nem is az én szavamról beszélek, hanem a helyzetről. Nekem tetszik ahogy bizonygatjátok, hogy ti aztán megérdemeltétek, meg hogy nem baj ha nem kaptok majd a gyerekeitek... Azért érzitek Ti is hogy ez nem megy így tovább. Megértem hogy nem tetszik hogy a szart most magatok után kell eltakarítanotok, vagy legalábbis elkezdenetek az eltakarítást. Most nem lehet mutogatni másra. Halasztgatni. Itt az idő, most tenni kell. Szenvedni, tűrni...és ez nektek nem megy. Most a mártirt játszani nevetséges, szánalmas, és szórakoztató nekem.

 

Előzmény: G.B.Bejja (747)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 748

Nem a pénz a fontos neki, és nem remeg a nyugdíjáért.

A számlát meg kifizette akkor, mikor gondoskodott a szüleiről, meg felnevelte a gyerekét.

Ha szar, amit a munkájával rád hagyott, ne vedd igénybe.

Előzmény: rev25 (746)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.05.15 0 0 747

Engem baromira nem zavar az őszinteséged, amit én azért  nem annak neveznék.

Nem sok vizet zavar se a szöveged, se te...Szerencsére ebben a témában sem a te szavad lesz a döntő. 

Előzmény: rev25 (743)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 746
Benyujtottad, amikor te meg a generációd összelapátolta ezt a nagy szart amit élhető szocializmusnak meg rendszerváltásnak hívnak, a szép paneltelepekkel, a nagy hiánnyal, május 1 gyel...erre vagy büszke? És most nosztalgiázol 79 ről.?Neked csak a pénz a fontos. Remegsz a szar kis nyugdijadért. Lehetnél nagyvonalúbb, és kifizethetnéd végre a számlát. Ezzel a szemlélettel a porontyaidnak sem lesz könnyű.
Előzmény: tuutuu (744)
tuutuu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 745

Milyen helyzet?

Nyomtasd ki, amiket leírtál, és nyugdíjas korodban mutasd meg a gyereke(i)dnek.

Aztán örülj.

Előzmény: rev25 (743)
tuutuu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 744

Miféle számlát nyújtottam be? 10 év múlva leszek nyugdíjas, ha megérem.

Segítem azt a gyerekemet, aki már az első egyetemének 3. éve óta dolgozik, és a második egyetemből már csak 2 éve van vissza.

Hogy miért nem több gyerekem van? Mert ' 79-ben született, amikor az első , eszement áremelés volt, és bizony nem mertem 3 gyereket vállalni.

Szar magyar vagyok, mondhatod.

De én meg azt mondom: szar magyar te vagy , mert fel sem tudod fogni, miféle egyensúlyok vannak nemzedékek közt.

 

Tudod, most én úgy támogatom a gyerekemet, hogy igazán nem szorulna rá, de remélem, amikor már én rászorulok, azért kapok ezért cserébe némi támogatást.

Ennyi. És ez, még ha a kis agyad nem is fogja fel, működik országszinten is.

Az nem vitás, hogy rosszul, de ennek nem a topic-cím a megoldása.

Előzmény: rev25 (741)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 743
Tetszik a helyzet. Nevetséges, szánalmas, és szórakoztató. Azt hiszem sokakat zavar az őszinteségem. Savanyú a szőlő
Előzmény: tuutuu (742)
tuutuu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 742

Ez esetben itt az ideje, hogy örvendezz.

De ilyen apától/anyától érdekes gyerekek származhatnak/nevelődhetnek.

Előzmény: rev25 (737)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 741

Már megint az indulatok.

Vegyük úgy, hogy az én neveltetésemet, exisztenciámat az én szüleim intézték, a te neveltetésedet..stb.. a te szüleid, és lám itt az eredmény. Te már egyébként benyujtottad szerintem a számlát. És meg is kaptad kamatostul. Most pont az jön hogy én nyujtom be a számlát. Hogy miért? Mert elfogyott a szociális érzékenységem

Előzmény: tuutuu (740)
tuutuu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 740

Gondolom a franciás nevelésedet jóapád a franciakulccsal alakította ki.

Már ha volt apád.

Ki tanított az én pénzemen számítógépen betűket leírni?

Mert őt is én fizettem.

Légy szíves, kérd vissza a lóvét, mert megrántom a madzagot..:}}

Egyszerű vagy, és finom voltam.

Előzmény: rev25 (689)
tuutuu Creative Commons License 2006.05.15 0 0 739

Nem fáradok. Azon csaptam az arcomat az asztalra, hogy Apám 14% nyugdíjjárulékot fizetett, amikor én 3 %-ot láttam a cédulámon.

Vagyis az,  hogy elég drasztikus különbség volt még az átkosban is.

Én tudom, mire számíthatok, fizetem, amit kell, ennyi.

Ja, '52-ben születtem..:}}} 

Előzmény: frimi (653)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 738

Csipkefa ne velem kűzdj ilyen elszántan! Én általában a te életedet befolyásoló tényeket soroltam. A naív emberek, és a csordaszellem, és ez a hisztizés inkább szánalmas, nevetséges, és szórakoztató. Megszorítás lesz és kész. El lehet menni dolgozni, vagy még van a HILD örökjáradék....egy jó életbiztosítás. Vagy egy régi jó elvtárs ad egy pár milliót a feleslegből. Most lehet hogy én voltam naiv?

Előzmény: csipkefa (736)
rev25 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 737
Az én gyerekeim többet érnek nálad? A nagyobbik már talán értelmesebb nálad. És nyugodtabb is.
Előzmény: csipkefa (736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!