Keresés

Részletes keresés

SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.26 0 0 193

A teljes mondat így hangzott:

Több 1000 topikba hosszú időnként kukkant be modi, és nagyon sokba még nem is volt intézkedés, mert_nem volt_rá_szükség!

 

Megint tolod a kialakult helyzetet a moderátorokra és nem arra a tényre, hogy a offoló beírásokat raktatok le.

A fent említett topikokban nem tesznek ilyeneket, így nincs is szükség takarításra. Van különbség, ezt te is tudod, átlátod, de (és ezt megértem) nehéz kimondani, hogy ti voltatok a hunyók és nem az a moderátor aki felhívta a figyelmet szabálytalanságaitokra.

 

A gyógyulás a beismeréssel kezdődik...

Előzmény: norinco (191)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.26 0 0 192

Ez bizony tipikus beírás volt részedről és jellemző még arra a maroknyi kis csapatra akik lázadoznak a kialakított rend ellen. (ezek a szavak nem tőlem származnak, hanem azoktól a fórumtársaitoktól, kik féltik az eddigi munkát és erőfeszítést)

 

Berontasz ide felháborodva, berúgva az ajtót, kérdőre vonva a moderációt, szemernyi kétséget sem hagyva afelől, hogy most is a moderáció volt az igazságtalan (kimás??), túlcsapongó és maga a gonosz.

 

Nos a szabifú nick, sec perc alatt a következő szabálytalanságokat rótta le:

- Modiazonosítási kisérlet

- Nem megfelelő moderációs topikba való írás

- Törölt hozzászólás visszamásolása

- Moderátor személyes megjegyzésének bemásolása

- Moderátor személyes intelmei ellenére való izmozás

- stb.

 

És mind ezt az elejétől kezdve fogmosás és lábtörlés nélkül, kb. olyan vehemenciával, mint amilyennel most te rohantál be ide.

 

Csupán csak (!!!) a karácsony tiszteletére nem kértem rá teljes törlést és nem raktam ki rá vadásziengedélyt.

 

Ha ennyire közel áll hozzád, akkor javaslom magoltasd be vele a fórum szabályzatait és gyakoroljátok együtt az indulatmentesítést.

Bennem nincs harag senki iránt, de egy ilyen arrogáns nick egyenlőre nem való egy fegyveres fórumba (Máshol sem tűrnék ezt meg egyébként)

Előzmény: nedolaci (188)
norinco Creative Commons License 2014.12.26 0 0 191

"...mert_nem volt_rá_szükség!"

pont erről beszéltem amikor jelzővel láttam el a "takarítást"

 

Előzmény: SzótlanJoe (189)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.26 0 0 190

nem gondolom,hogy ekkora hatása lett volna a válaszomnak

 

Minden írásnak, válasznak van jelentősége. Hiszen mi másért tenné meg az ember? Unalomból, időhúzásból? Te nem azért írsz, hogy közöljél véleményt? Ezt írtad pedig.

 

 

 megszoktam már az utóbbi időben a hozzászólásaim nyegle törlését

 

Hát ez az! Megszoktátok hogy takarítanak utánatok! 

A nyegle szó írásodban jelzi, hogy valszeg ezután is elbeszélünk egymás mellet, mert ha nem fogod még az esélyét sem elfogadni, hogy a moderáció a szabályok mentén moderál és nem a nick kicseszésére utazik, akkor nagyon távol vannak az álláspontok.

 

 

 

 

Előzmény: norinco (187)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.26 0 0 189

Automatikusan úgy lesz egy topik karban tartva, hogy a beleírók önmoderációt használnak, hogy vigyázzák, tisztán tartsák szeretett topikjaikat.

 

Több 1000 topikba hosszú időnként kukkant be modi, és nagyon sokba még nem is volt intézkedés, mert_nem volt_rá_szükség!

 

Előzmény: norinco (184)
nedolaci Creative Commons License 2014.12.26 -1 0 188

???Jó reggelt!Döbbenten olvasom,mik történtek itt.Most,mikor minden "vasravert anyagyilkost"szélnekeresztetek,kirúgjátok Szabifiút,mert rosszkor volt rossz helyen?

Biztosurak!Biztos ez a jó döntés?Tudom,semmi közöm,tudom,hogy szabályostalan,tudom,hogy büntit von maga után,de az igazságérzetem ORDÍT!!

 

norinco Creative Commons License 2014.12.26 0 0 187

nem gondolom,hogy ekkora hatása lett volna a válaszomnak. a beírásom,nem csak az adott helyzetnek szólt, hanem az azt megelőző tevékenység kritikája is benne volt. amennyiben mégis azt gondoltátok, hogy lavinát indítanék el vele -megjegyzem a lavina felhalmozását a beírásaim egy jottányit sem növelték- miért nem tettétek a levesbe? megszoktam már az utóbbi időben a hozzászólásaim nyegle törlését, soha nem reklamáltam. lassan azt is megbánom, hogy ide írtam. 

Előzmény: SzótlanJoe (186)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.26 0 0 186

Egy, azaz 1 db offolást rak le, amivel legtöbbször egy kisregényt visz át. Van különbség? Nem is kicsi!

 

Megint említem azt a több 100ezer tudatos felhasználót, kiknek ez sem kell, mert eleve nem kezdenek el nem megfelelő helyen offolni, hanem a témájukat, mondanivalójukat eleve a megfelelő helyen teszik le.

Önuralom, önkontroll, tudatosság.

Eleve arra építeni egy szabályrendszert, hogy:.. bizony mi gyenge fórumozók vagyunk, így szinte biztos, hogy mindig máshol lesz szófosásunk...

..nos ez nem más mint plusz lustaság is! 

 

Igenis emberelje meg mindenki magát, vagy ha még nem megy, akkor hallgasson olyanra, akinek van megfelelő képessége erre.

 

Mikor Péter szépen kért benneteket hogy a topik témájából vonjátok már le a következtetést és ugyan vonuljatok már át a megfelelő helyre offolni... nos TE megtetted most már legendássá vált beírásodat. 

Saját személyes hibátokat megspékelted egy jókora falkaszellemmel és egy vödör utcai ellenállással. Volt sikered!

..és eredménye is a dolognak.

 

Tehát elsődleges lenne, hogy mindenki eldöntené, milyen szinten áll a "normális fórumozók" skáláján.

Előzmény: norinco (183)
norinco Creative Commons License 2014.12.26 0 0 184

amit én javalltam, az vinné magával azt a hozzászólást is, amire a válasz íródik, így automatikusan karbantartva az adott topicot

Előzmény: norinco (183)
norinco Creative Commons License 2014.12.26 0 0 183

az évike jó ötlet lenne, de tovább szaporítja az "offolást"

a másik technika alkalmazását nem igazán értem. technikailag sem és nem látom benne a folytonosságot sem.

Előzmény: SzótlanJoe (182)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.26 0 0 182

Sokan ezt úgy csinálják, hogy:

Évikém! Átviszem a témát a babakrémes topikba, ne itt offoljunk!

 

Vagy évek óta ismert az a módszer, ahol egy hozzászólásra egy másik topikba lehet választ adni. Oda fog találni az érintett!

(a válaszadásnál a fenti linkbe belemásolod/beírod a másik topik számát, nyomsz egy entert, majd leírva a választ és leküldve már a másik topikban fog megjelenni)

Előzmény: norinco (178)
nedolaci Creative Commons License 2014.12.26 -1 0 181

Is. Emléxel Guriga tért ölelő "átíveléseire"?Persze,hogy tele lett velünk a hökke.;-DD

Előzmény: norinco (180)
norinco Creative Commons License 2014.12.26 0 0 180

a szemetesbe

Előzmény: nedolaci (179)
nedolaci Creative Commons License 2014.12.26 -1 0 179

E gomb helyett valamikor remekül működtek Modijaink!Nem győzték rakosgatni a baromságainkat.;-)

Előzmény: norinco (178)
norinco Creative Commons License 2014.12.26 0 0 178

szó nincs sértődésről. az ötletem, a könnyebb, gyorsabb fórumozást is segíthette volna. gyanítom, hogy az esetek 99%-ban azért fut félre a beszélgetés, mert körülményes a copyzás/beillesztés, arról nem is beszélve, hogy akinek a válasz menne a másik topicban, nem is szerez tudomást arról, hogy kapott választ

Előzmény: SzótlanJoe (177)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.26 0 0 177

Ne sértődj meg! Nem írtál badarságot, de a saját emberi hibákra nem fognak nekünk gombokat szerkeszteni.

Ha felvetném a moderátori testület előtt ezt, lehet néznének nagyot.

 

Még a focista drukker topikokban a legdurvább nickek is tudják az alapszabályokat. Nem jönnek ki onnan qrva anyázni, mert máshol lecsapja őket a moderáció.

 

Sehol a földön nincs és nem is lesz olyan hely, ahol nem úgy lépünk be, hogy el_kell_fogadnunk_az_ottani_szabályokat !

 

Ha egy-két felhasználó ágál az csak egy kis százalék, de most már nem egy-ketten vagytok! Nektek is kell játszóteret biztosítani olyat, amilyenben jól érzitek magatokat!

Most ezen ügyködünk.

Előzmény: norinco (174)
nedolaci Creative Commons License 2014.12.26 -1 0 176

Én úgy gondolom,(lehet ,hogy rosszul)hogy én "csak"Ki akartam erőszakolni Tőletek,illetve Petitől egy olyan lépést,ami az általam,naívan törvénynek tartott házi szabályaink betartatására vonatkozott!Én hülye,nem tudtam,hogy a megjelenéseddel egy időben megváltoznak a "törvények"Beléptél,csípőből tüzeltél.Valószínű,hogy "onnan"másként látszott az ügy.Én mással nem foglalkoztam,csak az adásvétellel (bár engem nem nagyon érintett) A többi oldalunknál pedig TROLLmentességgel!!!Ezért cseszegettelek,cseszegetlek Benneteket!Ha korábban tudom,hogy mi a "nagy troll kísérlet"dehogy foglalkozom vele!De NEM szóltatok!!

Előzmény: SzótlanJoe (172)
kiskovi76 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 175

!!! :)) !!!

Előzmény: SzótlanJoe (172)
norinco Creative Commons License 2014.12.25 0 0 174

elnézést, hogy írtam

Előzmény: SzótlanJoe (173)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.25 0 0 173

Az ötlet kiváló!

Több 100ezer (!!!) fórumozó használja is!

 

Oda teszik meg beírásaikat, ahova valók. Ennyi!

Egyszerű emberi tulajdonság a tudatosság.

Előzmény: norinco (171)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.25 0 0 172

Továbbra is terelsz, tolod át az epét a moderáció felé!

Egy példát nem tudsz mondani a "fejrekoppintásra", vagy az "odabaxás"-ra ami veled történt.

 

A kitiltásaidat ne vedd ide, amiket a fórumszabályok megsértése miatt kaptál. Köztudott szabályokat sértettél meg, köztudottan, tudatosan!

Még dicsekedtetek is egymásnak a topikokba, vagánykodva, röhögcsélve.

 

Úgy gondoltátok, hogy azért van a moderáció, hogy a ti TUDATOSAN telerondított beírásaitokat takarítsa. 

Teleraktátok a topikokat, tudva, hogy szabálytalankodtatok és tudva, hogy törölve lesz.

Szórakoztatok ezen. Valóban úgy gondoltátok, hogy ezzel fogtok szórakozni a végtelenségig?

Előzmény: nedolaci (170)
norinco Creative Commons License 2014.12.25 0 0 171

volna egy ötletem,talán megvalósítható lenne.

egy dolgot érint csak és a lényege egyfajta önszabályozás. ahogy sikerült egy új menüt készíteni, -nevezetesen az ignorálás gombot- ugyanígy, ennek mintájára készíthető lenne egy olyan gomb, ami az adott hozzászólás tartalmát átemelhetné az offolóba és ott megválaszolható lenne, ha ne illik bele az adott topicba. pl. így: válasz az offolóban gondoltam arra is, hogy természetesen ez a gomb csak rutinos fórumozóknak lenne elérhető, de nem biztos, hogy erre szükség lesz.

jelen pillanatban elég sokan megértik annak szükségességét, hogy bizonyos témák egy helyen legyenek, ill. maradnának. ezért gondoltam, hogy vmi hasonlómegoldás még nem lenne késői.

azért gondoltam erre, mert bizony sokszor adódik olyan helyzet amikor elkalandozik a beszélgetés az adott topictól, holott abból indult ki. lehet nem jól gondolom,és nem jó megoldás, de azt hiszem, hogy errefelé is el lehetne indulni.

nedolaci Creative Commons License 2014.12.25 -1 0 170

Te tudod,hogy én miért,kivel"boxoltam"sokat!Időröl időre megváltozott a hozzáállásotok.

Úgy,hogy mi ezt csak megtapasztaltuk,sosem voltak tiszták a játékszabályok.Sosem írtátok le,hogy Ti mit vártok el tőlünk és sosem kérdeztétek meg,hogy mi mit várnánk tőletek.Persze,ez idő,energia,de lehet,hogy kifizetődne?

IKönnyen indulatokat vált ki az,mikor menet közben egy-egy fejre koppintás,vagy épp "odabaxás"árán  tudjuk meg,mik a szabályok és mik a szabályostalanságok.Fele ennyit nem cseszegettelek volna,ha ismerem,megismerhetem a Ti "új szeleiteket"

Előzmény: SzótlanJoe (169)
SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.25 0 0 169

Az egészre annyit tudok írni, hogy:

Ha így gondolod, akkor ezzel nem tudok mit kezdeni, gondold továbbra is így.

 

Mindíg lesznek"magasabb"eszmék,amiket ránk kényszerítetek!

Nem így volt, de ezután pláne nem így lesz.

Előzmény: nedolaci (167)
nedolaci Creative Commons License 2014.12.25 -1 0 168

Bocs!Ott a "maradéktalanul segítesz" helyett segíthetsz-et akartam!Mégis csak más a leányzó fekvése!

Előzmény: nedolaci (167)
nedolaci Creative Commons License 2014.12.25 -1 0 167

Na várj-várj-várj!csak sorba!

Megtisztelsz!Szerény képességeimhez mérten tettem,amit jónak láttam.

Dehogy próbálom Rátok tolni!!Én ismerem itt a legtöbb Emberkét,némelyikről tán még előre is tudom,mire,mit lép.Nem mondom,ért egy két meglepetés,mindkét irányban,De ha tévedhetelen lennék Ki mir szennek,vagy OV-nek hívnának! ;-)(bocs,de a smájli nálam ilyen,erre áll rá a kezem)

Szerintem is lehet ebből akár jó is!Nagy összeborulás(de qva véres ám!!)

A farkunkra lépést,már Te (vagy Ti)korábban kezdted,(kezdtétek),a saját kibulizott,kifarigcsált játékszabályaink felülírásával,állatkísérletetekbe való belekényszerítésünkkel.

A laza fecsegéssel,nem igazán volt itt senkinek baja,Tőletek is csak azt kértük,hogy még magunktól is védjétek meg az ADÁS-VÉTELT!A többi,mindig is qpi volt!!Szerintem,egy idő múltán,újra az is lesz.Nem hiszem,hogy maradéktalanul segítenétek,bármely topik tisztán tartásában,mint ahogy eddig sem!Mindíg lesznek"magasabb"eszmék,amiket ránk kényszerítetek!Szerintem,ebből(is)alakul az ellenállás a fórum elvei és"irányelveivel szemben. De Te(Ti) tudod(tudjátok)

Előzmény: SzótlanJoe (165)
nzsolt18 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 166

Joe.

köszönöm ez jól esett.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133012230&t=9209247

 

és a jövőre nézve én bízom a józanságotokban. 

Boldog Karácsonyt!

SzótlanJoe Creative Commons License 2014.12.25 0 0 165

Szerinted szórakozunk?

Ünnepi műsornak tartod? Bizonyára, mert mindenhova rakod a kacsingatós smájlikat.

 

Részed az egészbe nem is kevés.

Ne ránk kend, kenjétek a dolgot! Feszítettétek a húrt, ami most elpattant. 

De akár még jó is kisülhet az egészből.

 

Mint írtam több dolog lehetséges. 

1) rálépnek a farkatokra és hanyatt löknek benneteket, visszaáll az utóbbi évek moderációs felügyelete.

2) a) beerősít a falka és lesz ezután egy laza, mindent telebeszélő topikhalmaz a légfegyveres csoport. Sokat ezért lobbiznak már évek óta.

   b) topiknyitók, új topiknyitók kérik a moderációt, hogy tartson felügyeletet a nyitott topik felett és takarítsa a topikidegen beírásokat. Ezek takarítva lesznek.

Előzmény: nedolaci (162)
kiskovi76 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 164

Ha megtisztul a fórum, nem hiszem.....

Előzmény: nedolaci (162)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 163

Isten király vagy!!! Köszi! A legjobbkor......

Neked is BUÉK!!

Előzmény: SzótlanJoe (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!