Keresés

Részletes keresés

rorest73 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 13681

Végül egy Kirby Sentria II -es lett. 

zolaas Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13680

Porzsák vagy nélküli? - Mind1

Hang - nincs gond a zajjal, nem éccaka porszívózunk, a kicsi kifejeztten szerette a gép hangját:)

Textil - A nappali közepén kb 8nm-es szőnyeg, kifejezetten nehézen tisztítható fajta+ a gyerekszobában van kb 4nm-es hasonló szőnyeg. Plussz 1-2 kilépő, lelépő. A többi kő vagy parketta.

Samsungért nem adok 1 petákot sem. (Szubjektív).

A 42-ért kínált Miele szimpatikus.

 

Ja a madzag, az itt sem baj, ha hosszú:)

Előzmény: Garfield007 (13674)
Garfield007 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13679

Ja, tényleg. Jóanyámnak is ezért lett hangos, de hosszú zsinóros és gégecsöves Electrolux, más volt az elvárása.

Nem rossz találmány egy nagy lakásba. Könnyen hurcolászható, gurítható és vagy 9 méter a hatótáv :-)

Előzmény: Borzosland (13676)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13678

Vagy csak csináltass egy szóló, 1,5 méteres egyenes lengő hosszabbítót a porszívóhoz, és azzal használd.

Előzmény: Borzosland (13676)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13677

Szedd szét, vegyél egy 8 méteres kábelt, végére dugvillát, és szereld vissza. Vagy vidd el szakihoz, 1 óra alatt kész. A spulnira még simán ráfér.

Előzmény: Borzosland (13676)
Borzosland Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13676

Még egy szempont a zsinór. Az enyém 6 méteres és ez nagyjából 1 méterrel kevesebb, mint kellene. Át lehet dugni, de legközelebb ez is szempont lesz.

Előzmény: zolaas (13673)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13675

Sőt, a Miele alja 42e Ft.

Előzmény: zolaas (13673)
Garfield007 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13674

Porzsákos kellene vagy nélküli?

Fontos a csendesség vagy sem? mert ha fontos, akkor a porzsák nélküliek kizártak és Miele vagy Ultrasilencer Electrolux

Sok a szőnyeg és egyéb textil vagy csak kő és fa/laminált padló van? mert ha nincs sok szövet akkor a kisebb teljesítményi s elég, nem kell arra gyúrni

Philips, Electrolux, Miele alja, ezekből egészen jókat tudsz már 50k körül kifogni. Aztán lehet kísérletezni, de ezekről vannak többnyire részletes és pozitív beszámolók. 

Aztán előfordulnak a Samsungok is, arról pl. Zekitől ódákat hallhatsz negatív témában, sokaknak meg bejött, nekem fekete ló, soha nem volt velük élőben dolgom.

Előzmény: zolaas (13673)
zolaas Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13673

Najó:)

Akkor lépjünk feljebb. 50k-ig?

Ebbe mán csak belefér egy "kibeb@szott" porszívó? :D

Köszi. Fingom nincs az árakról. A Tescoba csak a legolcsóbbakat lestem meg, de azokat is csak úgy. Mert nem kellett. Erre most beszart a mienk. Nekiálltam keresni egyet helyette, de annyiféle van meg olyan árakon, h inkább kérdezek, h mi micsoda...fele dologról azt se tudom, h mit jelent... Eddig 1 1400W Phillips-ünk volt. Az is tette a dolgát, párom szerette. Most az anyám Rowenta gépe van kölcsönbe ( az ilyen hipi-szupi izé), de azt mondja neki olyan kell, mint az előző volt, merthogy az jól szívott ez meg nem annyira, még egy alapos tisztítás után se...

Előzmény: Garfield007 (13670)
Garfield007 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13672

Jaj, dehogy.

Engem még a biztosítási ügynök képzésről is kihajítottak a harmadik napon. 

Csak hétfő ellenes kávébab ügynök lehetnék, de szerencsére van becsületes melóm, ahol nem kell hazudoznom.

Előzmény: rorest73 (13671)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13671

A neved és a szöveged alapján talán valami ügynököt tisztelhetünk benned?

Előzmény: Garfield007 (13668)
Garfield007 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13670

Abban az árfekvésben bármi amire sok garanciát adnak és van boltjuk, szervizük :-)

Előzmény: zolaas (13667)
Garfield007 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13669

cizella, amikor te is "kognitívdisszonancia-járvány"-ról beszélsz az már a vége a vitának. Én pontosan emlékezem előző vitáinkra is, szóval ezt itt zárnám, mert semmi, de semmi értelme nem lesz.

Előzmény: cizella (13655)
Garfield007 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13668

Édes vagy, de ebben a témában szerintem ne edukálj, mert nagyon lukra futnál, tényleg hagyjuk.

Előzmény: veteZR1 (13656)
zolaas Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13667

Üdv!

Tönkrement a porszívónk. Mik az ajánlott porszívók belépő kategóriában? (20k) :D Ha már itt is ilyen Hiend cuccokról beszéltek.

 

Köszi.

tomtyi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13666

Nem facsarom. A fogalmazás rossz. Hisz' az MLM éppen attól az, hogy a piramis csúcsától lefelé egyre többen vesznek, hogy a felfelé lévő egyre kevesebbnek egyre több bevétele legyen. A porszívóügynökös példa így általánosan megfogalmazva: kevesen adnak el keveset.

 

Hát, ja, a Gaggenau. Bár nekem egy amúgy nem kis mértékben kommersz termékeket is gyártó cég felső kategóriás márkaneve kevésbé vonzó, mint egy eleve és csak jó minőségre törekvő cégé.

 

„Sokkal boldogabb az az ember,”

Igen, amíg hazaviszi, és rövid ideig használja. Aztán már kevésbé lesz boldog.

 

„Főzőlap fűtőbetéteket egy nagy gyártó szállít a jobb fajta főzőlapokba”

Meglehet, de hogy ez nem a Schott-Ceran, az is biztos.

Előzmény: veteZR1 (13661)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13665

Nem biztos, hogy pontosan jól látod a dolgokat.

Előzmény: Törölt nick (13636)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13664

Úgy gondolom nem én vagyok ebben a kompetens személy.

Hívd fel a vorwerket.

Előzmény: apci500 (13621)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13663

A szerelem nagy úr!

 

Sokkal boldogabb az az ember, aki nem a tesztek, a száraz paraméterek és mások ajánlására vásárol, hanem érzelmi alapon. Ha jók az érzései, s figyel rájuk, úgyis a neki jót fogja megszerezni.

 

Keserves életű aki nem így él, s mindig a realitás és a praktikum győz.

Előzmény: Törölt nick (13615)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13662

Neked nem jobb.

 

Mi a jó és a mi a csúcs? Pl porszívó, pl légtisztító

Előzmény: Törölt nick (13616)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13661

Az élet nem ilyen egyszerű!

 

Főzőlap fűtőbetéteket egy nagy gyártó szállít a jobb fajta főzőlapokba, a végeredményben óriási különbségek vannak. Mint ugyanaz a motorola alkatrész más minősítéssel érkezik a különböző gyártókhoz. Más lesz a végeredmény, meg aztán ki milyen konstrukcióban használja.

 

Ne facsard, a porszívóügynök nem mlm-ben dolgozik, ez tény.

 

Előzmény: tomtyi (13657)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13660

Bemész a bmw-hez elhajtanak p-be, kiállsz a sztrádán a kútra járasd a dieseled minimum 10 percig, ha nem, nincs gari te vagy a hunyó. Sajnos ez a jellemző hozzáállás Mo-n.

Persze ennek az is az oka, hogy olyan a társadalmi hozzáállás, amilyen. Túlzott visszaélések (hűtübe rakott adidas cipők, stb...)

 

Semmi csúsztatást nem érzek ebben, nekem az elmúlt időben sajnos több ügyem volt, van, amíg a nem fenyegetőzik alapos felkészültséggel és ügyvéddel az ember addig húzzák az időt. Van pozitív tapasztalatom is, de nem jók az arányok.

 

Tehát, akkor van garancia, ha érvényesíteni tudod.

 

A legnagyobb hazugság mások gondolatait kitalálni, vagy mások állításait ferdíteni és feltételezett tartalommal tölteni!

Előzmény: ásítósmacska (13603)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13659

Ez az oldal kb. 20 éve készült. A RealPlayer kb. akkor volt „menő” és naprakész választás. :DDD

Előzmény: ásítósmacska (13642)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13658

Nem erre reagáltam, de most nem bocsátkozom szájba....

 

De magasabb kaszt.

 

Nézd mosó- és mosogatógépben még nem találtam meggyőzően jobbat, mint a miele nagyobb modeljei, de pl porszívóban, sütőben, főzőlapban igen. Ez a tapasztalás nem kicsinyíti le a miele érdemeit, a mi konyhánk legalább fele miele, a többi Gaggenau.

Előzmény: tomtyi (13607)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13657

An used car - TÜV reports Report 2013, age of cars 2-3 years - reliability rating -- TÜV reports

2-3 év 1. VW Polo

4-5 év 1. Toyota Prius

6-7 év 1. Porsche 911

8-9 év 1. Porsche 911

10-11 év 1. Porsche 911

Ha már... ;)

 

@cizella
Engem meglepett a főzőlapon sütés. Melyik ez a lábos?

Másik: rákerestem a gugliban erre (zepter lábos főzőlap sütés), az egyik linken Zepter hordozható indukciós főzőlapja. Hát! Ha a Zepter annyira megbízható, amennyire az ismertető szöveg, akkor még Zepter termékkel rendelkezővel sem akarok egy megyében lakni. :D

Az ominózus szöveg:
Márkás technológia
A főzőlap gyártója a nemzetközi hírű Schott Ceran. A cég neve önmagában is garancia a minőségre.”

A Schott Ceran kizárólag üvegtermékeket gyárt., tehát ennél is csak az üvegkerámia lapot Ebből kiderül, hogy a főzőlapot magát nem a Zepter gyártja, hanem valakinek megveszik a kész termékét, és rányomják a nevüket.

 

 

@veteZR1

Ahhoz, hogy sokan vegyenek keveset az kell, hogy kevesen adjanak el sokat. És hogy ezek a kevesek jól éljenek, így ezt a sokat drágán adják el. ;)

Előzmény: rorest73 (13652)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13656

Rosszindulatod, s egyben tudatlanságod határtalan!!!

 

"Multi-level marketing. Leginkább a közvetlen értékesítéssel szokták összekeverni. A legfontosabb különbség egy mondatban: A közvetlen értékesítésben kevesen adnak el sokat, az MLM-ben sokan vásárolnak keveset.  Míg a közvetlen értékesítésben dolgozó ügynök (üzletkötõ) jutaléka kizárólag a saját "

 

hirtelen szemezgetve a netről.

Előzmény: Garfield007 (13601)
cizella Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13655

Tényleg azt gondolom, hogy ezzel az erővel normálisan is lehetne viselkedni egy fórumon, de felőlem nyugodtan lehet khmhobbitkodni, általában jól bírom. Úgy látom, borzasztó kevesen ússzák itt meg a kognitívdisszonancia-járványt. (A vwv-vonal már akadémiai szinten ki lett vesézve, de ez a tiéd is szép kövér darab, meg akkor az ügynök-szál, meg nem tudom, mi volt itt még az elmúlt két napban, miele se maradt ki, az biztos.)

 

Elég mellékszál a főzőlap, az csak azért érdekes, hogy mennyire nem tudtok más helyzetet elképzelni, mint amiben éltek. a) Nem biztos, hogy akinek főzőlapja van, annak sütője is van. (Nem biztos, hogy azért nincs sütője, mert elköltötte a pénzt Zepter lábasra, hanem mert mondjuk nem akar sütőt tartani.) b) Vagy mondjuk itt vagyok én, aki szereti, hogy nem kell döntenie, hogy most akkor mi legyen megsütve a rendelkezésre álló másfél órában, hús vagy süti. (És ha csak az egyik kell, akkor is utálom a sütőt brungatni, pláne nyáron.) Hát most erre ilyen porszívó-mikró példával jönni szerintem mezei kötözködés.

Itt valaki említette a saját milliós bevásárlásait, amik észérvek alapján keletkeztek. Nagyjából erről szól a sokat emlegetett mentális jelenség, hogy a saját döntéseink szerintünk ésszerűek, a többiek meg, akik másképp döntenek, minden bizonnyal sültbolondok :)

Előzmény: Garfield007 (13572)
Nelson71 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13654

Csodálkozom, hogy nem járt még itt a kaszás :)
Múltkor ennél kevesebbért is gyomlált :D

Előzmény: Zeki_ (13653)
Zeki_ Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13653

Hihetetlen, hogy nem unjátok még ezt.

Még hány napig megy egymás basztatása a méregdrága porszívó miatt?

rorest73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13652

Ha műszaki embernek nevezted magad akkor tudod ,hogy a megbízhatósági listát nem német márka vezeti hanem japán mégha nem is a subaru. Nem azt írtam hogy mindenben a drágább a jobb a tartósabb és ez igaz a vorwerkre is.Autóban egyértelmű japán a nyerő ha hosszútávra tervezel,de ebbe tényleg nem akarok bele menni most.Én így gondolom és az autószerelők is általában.

Előzmény: Törölt nick (13647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!