Keresés

Részletes keresés

sniffí Creative Commons License 2004.09.26 0 0 1725

 A "kaotikus."szót ,csak mint" általam nem átlátott" fogalomként tudom elfogadni.

Így én inkább azt mondanám, amíg jó helyan van az orrom nem kéne piszkálni. még akkor sem ha nem értem mirt nem a köldököm mellet van,és van késem ,tűm és cérnám.

Hozzá szólásod alpja a nagyszámok átláthatatlanságának értelmetlensége,azé aki szeret játszani a tűzzel.

nem jó példa,de jobbat most nem tudok:az első embert akivel találkozol az utcán végd jó erősen orba mond neki azt ez csak megelőzés volt arészedről,nehogy száz év múlva ellent merjen mondani neked.

Te is kűdesz a természettel,nem benne élsz?

 

"pont akkora az esélye, mint annak, hogy ez előz meg egy majdani katasztrófát. "
Ezt ugye vicnek szántad?

Előzmény: szazharminchet (1724)
szazharminchet Creative Commons License 2004.09.26 0 0 1724
Egyrészt a Naprendszer kaotikus viselkedésének a karakterisztikus ideje (ameddig előrejelezhető a viselkedése) elég nagy (ha jól emlékszem, milliárd éves nagyságrend), másrészt utána is: annak, hogy a kisbolygó eltérítése akkor majd gondot okoz az emberiségnek, pont akkora az esélye, mint annak, hogy ez előz meg egy majdani katasztrófát.

Üdv,
137
Előzmény: sniffí (1720)
sniffí Creative Commons License 2004.09.25 0 0 1723
Szóval minden rendben?
fizimiska Creative Commons License 2004.09.25 0 0 1721
Mi lesz tíz év múlva e hű fegyverhordozóval?
Előzmény: Törölt nick (1719)
sniffí Creative Commons License 2004.09.25 0 0 1720
Nem,félre értettetek. a problémám az kiváncsiságból szeretnének letériteni a pályjáról egy kis bolygot.A műsorban ez hangzott el.
Előzmény: sniffí (1717)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.24 0 0 1718

Nem, nem tartunk ott, sőt, seholse tartunk. Még soha ilyet nem próbált ki az ember, tehát ha jövő csütörtökön becsapódna valami, hát nem szívesen lennék itthon. Senki nem tudja, felrobbantható -e, eltéríthető -e.

 

Mi az a "létidő", amije a kutatónak van? (vagy nincs?)

Előzmény: sniffí (1717)
sniffí Creative Commons License 2004.09.23 0 0 1717

Sziasztok

Ma az "FM" rádióban nyilatkozott egy hozzáértő egy közeledő kisbolygóról.A riport végén elhangzott,hogy szeretnék hamarosan kipróbálni a rendelkezésre álló eszközök segítségével,képesk vagyunk-e eltéríteni a pályájáról egy kis bolygót.

Tényleg áll már ott tudomány hogy tudja semmi probléma nem adódhat ebből?

Engem a víz kiver azóta is. Vagy nem számít ha beindul egy biliárd efektus ez alapján valamikor.........................?Ez már nem érinti a tisztelt kutató létidejét? :(

fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.15 0 0 1716
alex? :-)
Előzmény: webmaster555 (1715)
webmaster555 Creative Commons License 2004.09.14 0 0 1715

Sziasztok, egy új csillagászati információs honlap készült, nézzétek meg, nagyon jó!

 

Címe: www.csillagasz.at

 

Jó nézelődést :D

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.10 0 0 1714
Igen, volt már régebben is.
Előzmény: fokhagymabors (1713)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.09 0 0 1713
ja, ez tényleg állati! (különben mintha ezt én már láttam volna, talán ugyanott az APOTD oldalán)
Előzmény: Törölt nick (1712)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.09 0 0 1712
Sziasztok! Egy kis érdekesség:itt
Astra DTI Creative Commons License 2004.09.08 0 0 1711

elméletileg tovább lehet fűzni ezt a feltételezett szupernóva sztorit :)))

 

ilyen fényességnél ez kb. 32000 fényéves távolságot jelenthet,

és ha vesszük augusztus végi hajnalt keleten, az kb. Gemini/ Orion vagyis a galaktikus centrummal ellentétesen, tehát a galaxisból "kifelé" nézünk, így akár a Halo-ba is helyezhetnénk az elképzelt szupernóvánkat ,de ott nincs sok minden, így még izgalmasabb, tehát mondjuk elkóborolt kilökődött kék szuper-óriás ...volt

 de mindez már fikció kérem szépen

 

még mielött valaki komolyan veszi és a bulvár sajtó is leközli :-D

fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1710

(index, elvetted az előbbi hozzászólásomat. Nincs több húzásod!)

 

Szóval mégegyszer: itt valóban jobb helye van a témának a legfőbb bizonyítékom: ha ez tényleg galaktikus SN lett volna, már az összes csillagász fejenállva ugrálva fennhangon élvezne, annyi szent!:-)))

***

 

Meteornak elvileg lehet hangja, ha robban Ekkor úgy kell eljárni, mint villámláskor a gyerekek, és a gyermeteg lelkületű felnőttek (pl. én) Számolni kell és osztani hárommal. Ritka eset.

 

Van még egy olyan, hogy elektroakusztikus suhogó hangjelenség, egyesek hallottak már ilyet, meglepő módon ez a fényjelenséggel egyidőben észlelhető.

 

A távolságmérés legegyszerűbb, házilag kivitelezhető módszere a szimultán észlelés, egymástól pár tucat kilométerre. A meteor így az egymástól távol lévő helyszínekről más csillagok előtt látszik repeszteni. Az okosok ebből ki tudják számítani a távolságot (háromszögelés vagy mi...)

 

Előzmény: Androidus (1707)
Astra DTI Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1709

na megtaláltam a szupernovádat, habár ezt aligha láthattad, hacsak nem a japán felfedző vagy esetleg a Hubble vezérlő tudósók egyike?:

 

(amúgy eléggé halvány)

 

SN 2004dj jelű szupernovalásd a linket

 

SN 2004dj jelű szupernova az elmúlt 10 év legközelebbi és legfényesebb szupernovája a 11 millió fényévnyire lévő, NGC 2403 katalógusjelű galaxisban

Előzmény: Androidus (1707)
Astra DTI Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1708
talán egy bolida (tűzgömb) lehetett, érdekesebb lett volna a radiáns pontját meghatározni, hátha valamelyik rajhoz rendelhető , vagy sporadikus, elvileg lehet hangja...
Előzmény: Józan Paraszt (1706)
Androidus Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1707
Bocs, csak nekem úgy tűnt, ott mindenki találgat :) Gondoltam, itt többen olvassák.
Előzmény: fokhagymabors (1704)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1706

Múlt éjjel 23 55-kor volt egy gyönyörű meteorhullás. Először azt hittem, tüzijáték-petárda. A környéket bevilágította . Majdnem leszaladt a földig. Hangjelenség nem volt. Tényleg, milyen körülmények között van egy meteoritnak hallható hangja? Mert abból ki lehetne számolni a távolságát pl.

fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1705
ja, amúgy szerintem is a Vénusz
Előzmény: fokhagymabors (1704)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1704
hehe, ebben a topikban is lebeszéljelek a szupernóva teóriáról? :-))))))) mert ha a végzettség nem számít, valamelyest gyakorlom...
Előzmény: Androidus (1701)
Astra DTI Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1703

Vénusz: A hajnali égbolt legfeltűnőbb égitestje. A hó folyamán csaknem négy órával kel a Nap előtt. Fényessége –4,2m-ról –4,1m-ra csökken; fázisa 0,6-ről 0,7-re növekszik.

lásd az MCSE jelenségek linkjét

Előzmény: Androidus (1701)
Thibi Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1702
A Vénusz volt
Előzmény: Androidus (1701)
Androidus Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1701
Üdv!

Szakértői segítséget szeretnék kérni. Ez év augusztus 30-án reggel fél 6 körül, Budapesten szabad szemmel megfigyeltünk kb. keleti irányban, kb. 40 fokos magasságban egy igen fényes, stabil égitestet. Nagyságrendekkel fényesebb volt, mint amit valaha láttam. Az égbolt nem volt szokatlanul tiszta, a csillagok igen rosszul voltak kivehetőek.

Valaki azt mondta, hogy a Vénusznak kb. ott kellett lennie abban az időpontban. A kérdésem az, hogy ilyen hevenyészett pozíció meghatározás alapján valóban lehetséges-e, hogy az a Vénusz volt? Ha nem, akkor mi? És bármi is volt, mi a magyarázata a szokatlanul nagy fényességnek?

Az index egy másik topickában már lamentáltunk a kérdés felől, de ott nem fordult meg gyakorló csillagász :) Előre is köszönet, ha segít valaki.
Astra DTI Creative Commons License 2004.08.18 0 0 1700

egy német honlapon is olvastam egy beszámolót és megerősítést nyert a saját megfigyelésem is, hogy ez eléggé gyengus maximum volt, (Európából legalábbis)

viszont volt alkalmam 16-án este is ég alatt lenni és azért megfelelően aktív volt a perseida raj, szép példányokkal képviseltetve magát...

Astra DTI Creative Commons License 2004.08.12 0 0 1699

hát igen időnként átvonuló felhőfoszlányokkal kisérve, 2,5 perc/db sőt nagy átlagban 4,5 perc/db. ha este 9-től vesszük, de lehet hogy roszz helyet választottam, csak hogy tapasztaltam én már ennél sokkal látványosabbat is sokkal rosszabb helyről,

 

valszeg az igazi maximum megint csak amcsiknak jutott illetve fog jutni,

mert ugye ahány forrás annyiféle maximum előrejelzés:

 

a magyar média által  sulykolt este 11-től az általam várt (régebbi tapasztalat, de be nem következett) hajnali 2 át a déli 12-ig sok adatot találtam az neten, mégis 23 és éjfél jött be, még ha gyengén is

Night a setét Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1698

Hali!

Megy a csillaghullás, aki teheti nézze meg!

A percenkénti 3-4 nincs, amit beígértek, inkább 1/perc.

Van néhány igen erős és hosszú ívű is.

endre_d Creative Commons License 2004.08.06 0 0 1697

Tudtok ajánlani Mátraházához közel olyan helyet, ahonnét ideális

lenne megfigyelni a csillaghullást?

 

Azt ugyan nem, de nézz körül a Magyar Csillagászati Egyesület

honlapján: www.mcse.hu. Itt biztos találsz információt.

 

Előzmény: Víz (1696)
Víz Creative Commons License 2004.08.06 0 0 1696

Szervusztok!

 

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Tudtok ajánlani Mátraházához közel olyan helyet, ahonnét ideális lenne megfigyelni a csillaghullást?

 

Üdv: Víz

Előzmény: endre_d (1693)
szazharminchet Creative Commons License 2004.08.05 0 0 1695
Bocs, még nem írtam linket az új fórumrendszerben. Szóval a link, most már remélem helyesen: http://www.shatters.net/celestia/.

Bocs, még egyszer.
137
Előzmény: szazharminchet (1694)
szazharminchet Creative Commons License 2004.08.05 0 0 1694
Igen létezik 3D-s program, amivel tetszőleges pontra lehet utazni az űrben, és onnan megnézni a kilátást. A neve <b>celectia</b>. Szerintem nagyon szép és látványos (bᶠén még csak a Naprendszerben utazgattam vele).

Ingyenesen letölthető, a címe: <A HREF="http://www.shatters.net/celestia/">http://www.shatters.net/celestia/</A>.

Üdv,
137
Előzmény: Józan Paraszt (1690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!