Keresés

Részletes keresés

topdzsoj Creative Commons License 2005.11.11 0 0 98

Kedves 1x1!!

 

Nem tudok fogalmazni, nem ismerem a nyelvünket,

 

Mégegyszer megpróbálom, Nincs kieső pénz! Minden, eddigi plafont, degresszióval megcélzott felső határt felemeltek, megszűntettek. Ami járulékra emiatt többletként befolyik, elkötelezett a senki által előre nem ismert hányan, hány évig élők számára.

Az államnak ez lenne a kötelessége: ennyi befizetést kasszírozok, mint egyéni maximumot, ezért annyi egyéni nyugdíjat fizetek, mint maximumot.

Akiknek ez nem tetszik, menjen a magánba.

De ez a sumák, hogy ma beveszem a nagyobb jövedelem után  a járulékot, és mindenki által tudottan rossz üzlettel elkötelezve, az idők végeztéig elkötelezve fizetem a nagy állami nyugdíjat, ez szemétség.

Ez a komcsi kormány machinációja.

Kódoltan bukta, nem nekem, a fiataloknak!

Előzmény: 1x1 (90)
machinator Creative Commons License 2005.11.11 0 0 95

1. Miért is örökérvényű szabály, hogy mindenkit kötelező az aktívoknak eltartani?

 

2. Az arányok mások. Ha csak az eü okok miatt alkalmatlanokat tartaná el a köz, az ötöd-tized annyi terhet jelentene. Nőhetne 50%-kal az átlag fizetése nettóban.

 

Tipikus antihumanista szemlélet.Nem számit más csak az én jólétem

 

 

 

1. Évezredek óta működött. Elég könnyű lenne visszaszokni.

2. Az após/anyós a párod édesapja/édesannya. Ha te elvárod, hogy részt vegyen a te szüleid támogatásában, akkor ennek kölcsönösnek kell lennie. (Másrészt szerintem az após/anyós csak utálat divat itthon)

 

Amikor müködött más volt a kultúra és a követelmény.

A mai hajtós tempoban igen nagy leterheltséget jelentene a fiatalok számára,ami

az otthoni konfliktusok melegágya lenne.

Após/anyós utálat nem magyar jelenség,de nem törvényszer

 

Miértis? Nem kéne neki valamit tennie ezért aktív korában? És ezzel arányosan megállapítani a jogosultságokat?

 

Miböl gondolod,hogy nem tesz valamit?A kiindulási pont,hogy a nyugdijig

dolgozott,vagy adófizetö vállalkozó volt,és az idö elérkezett arra,hogy arányosan kivegye azt amit befizetett.

 

Előzmény: 1x1 (92)
NGid Creative Commons License 2005.11.11 0 0 94
Te csináltál elég gyereket? Mert akkor az általad ajánlott lófasz az ő seggükbe is bele fog fúródni. De miért érdekelne ez téged?
Bizony nem szabadna ennyi nyugdíjat osztani, ki kellene tenni 150000 közalkalmazottat, a béremeléseket befagyasztani pár évre, és még sok mást csinálni, akkor rendbe lehetne tenni az el..szott dolgokat. Ha most nem csinálják később sokkal jobban fog fájni.
Persze szarjunk rá, fő a jelen meg a mi közvetlen érdekeink. Ilyenek vagyunk. Nincsenek illúzióim.
Előzmény: Törölt nick (87)
RAMBO Creative Commons License 2005.11.11 0 0 93
Én a magam részéről támogatom az azzal való szembenézést, hogy a Garanciatörvény egy álszent, hazug, képmutató lózung, amit csírájában el kell folytani.
Előzmény: blll (-)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 92
"

Rossz a kérdés megközelitése,mert bárminek is hivhatod, a pénzt mindenképpen elö

kell teremteni valami módón,ha tetszik ha nem,mert mindig lesz eltartandó réteg,

nem csak nyugdijasok,hanem olyanok is aki egész életükben képtelenek-valmilyen

betegség miatt-eltartani magukat."

 

1. Miért is örökérvényű szabály, hogy mindenkit kötelező az aktívoknak eltartani?

 

2. Az arányok mások. Ha csak az eü okok miatt alkalmatlanokat tartaná el a köz, az ötöd-tized annyi terhet jelentene. Nőhetne 50%-kal az átlag fizetése nettóban.

 

"Az az ötlet,hogy a gyerekei tartsák el a nyugdijast

csak állandó családi konfliktusra lenne jó./Apóst,anyóst nagyon lehet szeretni,de csak 300km távolságból-))/."

 

1. Évezredek óta működött. Elég könnyű lenne visszaszokni.

 

2. Az após/anyós a párod édesapja/édesannya. Ha te elvárod, hogy részt vegyen a te szüleid támogatásában, akkor ennek kölcsönösnek kell lennie. (Másrészt szerintem az após/anyós csak utálat divat itthon)

 

 

"Egy biztos ha az ember megöregszik(sokak bánatára)el kell tartani,és ez nem megy másképp csak az adófizetk zsebére."

 

Miértis? Nem kéne neki valamit tennie ezért aktív korában? És ezzel arányosan megállapítani a jogosultságokat?

Előzmény: machinator (89)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 91

 

"Egyébként a nyugdíjrendszer valóban össze fog omlani, de nem azért mert a mostaniak sokat kapnak, hanem mert nem csináltok (elég) gyereket ! "

 

Sajna ebben nem különbözünk a mai nyugdíjasoktól, mert az ország 1956 óta öregszik el, tehát a születésszám akkor esett be a reprodukciós ráta alá. Csak a 70-73 közti kis fellendülés segített valamit.

 

Szóval a mai nyögdíjasok is ludasak a dologban, elég keményen.

 

Ami pedig ezt a tendenciát tartósítja, hogy aki nem nevelt gyereket, egyre inkább érdekelt abban, hogy függetlenítség az öregkori ellátást a gyerekneveléstől, mivel ő azon nagyot bukna. Egyre többen másznak rá ezáltal a mások által felnevelt adófizető gyerek nyakára, és tartanak igényt az általa megtermelt járulékokra.

 

Majd ha az öregkori biztonság alapja ismét a saját és jól felnevelt gyerek lesz, majd ismét több gyerek születik és a szülők jobban oda fognak figyelni a nevelésükre. Mert ma a gyerek csak "hobbi", ezért sokan nem veszik komolyan.

Előzmény: Törölt nick (87)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 90

 

Csakhogy a kieső pénz akkora lenne, hogy nem tudnák betömködni a lukakat. (Pláne, ha a befizetés plafont a munkáltatói terhekre is kiterjesztenék)

Előzmény: topdzsoj (83)
machinator Creative Commons License 2005.11.11 0 0 89

Ezeket a hiteleket (és egyre nagyobb kamatait) valakinek vissza kell fizetni. És ezek nem a nyugdíjasok. Te vennél fel a gyerekeid terhére hitelt, hogy saját céljaidra költsd? Aztán ők majd vhogy visszafizetik miközben egyre lehetetlenebbé válik a helyzetük? Mert én nem.

 

 

Rossz a kérdés megközelitése,mert bárminek is hivhatod, a pénzt mindenképpen elö

kell teremteni valami módón,ha tetszik ha nem,mert mindig lesz eltartandó réteg,

nem csak nyugdijasok,hanem olyanok is aki egész életükben képtelenek-valmilyen

betegség miatt-eltartani magukat.Az az ötlet,hogy a gyerekei tartsák el a nyugdijast

csak állandó családi konfliktusra lenne jó./Apóst,anyóst nagyon lehet szeretni,de csak 300km távolságból-))/.

Egy biztos ha az ember megöregszik(sokak bánatára)el kell tartani,és ez nem megy másképp csak az adófizetk zsebére.Mo-on ma nagyobb pénz van a "másodlagos

gazdaságban"mint az ország költségvetése.Tehát lenne honnan elvenni, csak akarni kell.Szerintem legalább is.

 

 


 

Előzmény: NGid (79)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 88

 

Nem, mivel ezek más kasszához kapcsolódnak. A nyugdíjakat a nyugdíjkasszából kéne fizetni, mivel ennek a járulékok lennének a fedezete.

 

Az adóból való kiegészítés, illetve az eü kasszából való átdobálás azt eredményezi, hogy te úgy fizetsz a nyugdíjkasszába pénzt, hogy ezzel nem szerzel többletnyugdíjra jogosultságot, illetve az eü kassza esetében azt, hogy az általad befizetett pénzt nem a te eü ellátásodra fordítják, hanem kvázi "ellopják".

 

Ezért nem szabad keverni a nyugdíjrendszer és az államháztartás egyéb elemeinek rendbetételét, mert a közigen megspórolt pénz nem csoportosítható át normál esetben nyugdíjakra. Csak Abszurdisztánban, ahol a nyugdíjrendszer a politika zsákmánya.

Előzmény: vizinikk (82)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.11 0 0 85
Én senki nyugdíját el nem irígylem. Ha megöregedett élvezhesse agg napjait.
Szerintem jó érzésű gyerek korábban is inkább az ősöket kényeztette, és magától vonta meg a falatot.
De az hogy a munkavállalás is számukra van megkönnyítve, hoyg érdemesebb legyen őket alkalmazni 1 aktív korú helyett, pedig nagy a munkanélküliség, és sokaknak még kis nyugdíj sincs, semmi sincs , az nagyon irritál.. Aki így járt miből éljen meg?

És a lakhatási támogatás pl nyugdíjasnak 1főre jutó 49 e ft -ig jár a támogatás, ha valaki aktiv és 1 főre 25 -nél többje van, akkor már nem jár.
Miért ez a megkülönböztetés?
dez1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 84
A sikerhez ez mind kellene.
Előzmény: vizinikk (82)
topdzsoj Creative Commons License 2005.11.11 0 0 83

A problémát az állam által garantált nyugdíjak jelentik. A megérdemelten jó jövedelmű polgárok előtt számos lehetőség van az öregkoruk biztosítására.

 

Az a disznóság, hogy az állam anélkül nyitja szét az ollót, hogy a felső hányadba kerülőknek mától, tegnaptól, olyan összeget garantál, amihez relatíve a többiekhez, nem fizettek be a kasszába, és olyan állami terheket vállal ezáltal, hogy a tutira szétrobbantja a nyugdíjrendszert.

Mindezt azokért, akik jelenlegi magas keresetükből szívesen fizetnének többet az állami nyugdíjkasszába, mert az biztnságosabb szerintük, mint a Csehák, Ungár meg a többi siserehad által megcsapolható magánpénztár.

Azt mondom, hogy a mai értéken kb 250 eFt fizetés a max. nyugdíjalap, aki többet keres, és többet akar öregkorára, annak mars a magánba.

Előzmény: 1x1 (77)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.11 0 0 82

nyilván egy csomó mindenben igazad van.

ettől függetlenül azt gondolom, hogy a spórolást más területeken kellene kezdeni.

a szememben ilyen a parlamenti bizottsági munka után járó ilyen-olyan juttatás, a végkielégítés, a veszteséggel működő vállalatok vezetőinek juttatott fizetés visszafogása, bizonyos költségtérítések.

és nem értem, akkor miért szorgalmazzák olyan nagyon a kettős állampolgárságot.

 

 

 

Előzmény: 1x1 (78)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 81

"

Személyeskedés az lenne, ha megkérdezném, a te szüleidet ki fogja eltartani, de nem kérdezem mert kurvára nem érdekel. "

 

Szerintem ez nem személyeskedés, teljesen normális kérdés. Speciel engem sem érdekel, kinek a szülei miből fognak élni - amíg nem az én befizetéseimre bazíroznak. Attól kezdve érdekel is, és közöm is van hozzá.

Előzmény: G.B.Bejja (80)
G.B.Bejja Creative Commons License 2005.11.11 0 0 80

Berijja a nagynénéd, és úgy tűnik te vagy az, aki egy egyszerű kérdésre sem tud válaszolni.

Nem az a baj, hogy nem egyezik a véleményünk, hanem hogy te éhenhalasztanád a nyugdíjasokat, és mivel én meg nem, én vagyok a bunkó.

Személyeskedés az lenne, ha megkérdezném, a te szüleidet ki fogja eltartani, de nem kérdezem mert kurvára nem érdekel. 

Előzmény: Törölt nick (70)
NGid Creative Commons License 2005.11.11 0 0 79
Teljesen mindegy kinek a csődje, nemsokára mindenkié lesz. Az egy dolog, hogy ki mit érdemelne meg, az meg egy másik, hogy mit lehet. Ezeket a hiteleket (és egyre nagyobb kamatait) valakinek vissza kell fizetni. És ezek nem a nyugdíjasok. Te vennél fel a gyerekeid terhére hitelt, hogy saját céljaidra költsd? Aztán ők majd vhogy visszafizetik miközben egyre lehetetlenebbé válik a helyzetük? Mert én nem.
Vagy így vagy úgy egyensúlyba kerül majd megint a mérleg, csak sajnos azt a változatot preferáljátok, aminek a végén mindenki nagyon rosszul jár. Olyan dolgokra hivatkozva, aminek semmi de semmi köze nincs a valós folyamatokhoz (mer megérdemlik...). Nyilván nem lehet (?) csak ezek alapján dönteni, de ezeket teljesen figylemen kívül hagyva nagy hiba.
Előzmény: machinator (56)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 78

 

"

tudod, én valahogy nem tudom kikapcsolni az emóciót akkor sem, ha léepukkant csövest látok, "

 

Én sem. De az adottság, hogy egynek még tudok adni, ötvennek már nem. Sajnálom pl. az afrikai gyerekeket, időnként hajéandó is vagyok őket támogatni, de azért nem venném fel őket a fizetési listámra csupán szolidaritásból.

 

"és azt sem tartom pozitívnak, ha valaki elegendőnek tartja - persze más számára - a harmincezer nyögdíjat. "

 

Magamnak is, ha annyiért dolgoztam meg. A nyugdíjrendszer nem érzelmi, hanem gazdasági kérdés. Érzelemből lehet osztogatni a pénzt, de sajna csak addig, amig valami hülye gazdaság azt kitermeli. Utána lehetsz te Teréza anya, akkor sem tudsz osztani semmit.

 

"a minimálbért pedig fel se hozd: mindannyian tudjuk, hogy a minimálbér csak fikció: a fizu nagyobb része megy adózatlanul a zsebbe."

 

Akkor meg miért fizessünk nagyobb nyugdíjat olyanoknak, akik a közterhek elcsalásával jobban éltek aktív korukban? Tettek volna félre öregkorukra a többletpénzből. Nehogymár szerencsétlen alkalmazottak nyugdíjbefizetéseinek rovására játsszunk egyenlősdit...

Előzmény: vizinikk (74)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 77

 

"

félreértettél, jóképességű.

anno, volt, akinek kétezer nyugdíja volt, volt, akinek negyven."

 

És ennek nem lehettek teljesítménybeli okai?

 

"talán a húsz százalékos béremelés jobban föstött volna úgy, ha akinek kétezer volt, nem kétszázat kap, ées akinek negyvenezer, az nem nyolcezret."

 

Miért is? 20% az 20% és snitt. Ha az induló érték megállapítása jogos volt, akkor utána annyi az emelés, amennyi. A nyugdíj nagyságát nem a szociális helyzetnek kéne meghatároznia, hanem a korábbi teljesítménynek. Ezért biztosítás. (Azért, mert nekem van balestbiztosításom 10 millára, a szomszédnak meg csak egyre, akkor ha mindketten ágynak esünk, átlagoljuk a kifizetést, mert ő kevesebbet kap? Ugye milyen hülye logika?)

 

 

"egyébként akkor nem hallottalak protestálni, amikor 2001-ben ugyanannyit keresett a közalkalmazotti bértábla szerint az udvartakarító segédmunkás és a kezdő orvos, vajon miért?"

 

Talán azért, mert még a közelében sem jártál ennek a fórumnak...

Előzmény: vizinikk (73)
dez1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 76
Igen. a felpörgő infláció a nyugdíjasokat fogja teljesen gallyra vágni legelőször csak sajnos a sokgyerekesekkel együtt...
Előzmény: vizinikk (66)
topdzsoj Creative Commons License 2005.11.11 0 0 75

Valami, maximumnak tekinthető megoldás volt azáltal, hogy bizonyos bértszinttől degresszíven számították a nyugdíjat, és egy bérpalfontól a keresetet nem terhelte befizetés, ergo nem is számított a nyuddíjalapba.

Sajnos a jólkereső  elvtársak nem nyugodtak bele az elérhető cca. 180 eFt maximumba, ezért megemelték a nyugdíjszámításhoz a béralapot, volt olyan képviselő, aki a csillagos eget javasolta plafonként.

Mivel aki állami nyugdíjat élvez, ezt mindenképpen a társadalom terhére teszi, aki hosszú életet él, sőt, netalán az átlagnyugdíj sokszorosát vágja zsebre, az különösen teher. Ne jőjjön senki, hogy ezt a befizetéseivel kiérdemelte, mert nagyon sokáig, nagyon magas befizetést kell teljesíteni ahhoz, hogy az egy húsz évig folyósított extra nyugdíjat fedezzen. A jelenlegi, befizetési alapon számított rendszer 1988-tól működik.

Előzmény: vizinikk (66)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.11 0 0 74

tudod, én valahogy nem tudom kikapcsolni az emóciót akkor sem, ha léepukkant csövest látok, és azt sem tartom pozitívnak, ha valaki elegendőnek tartja - persze más számára - a harmincezer nyögdíjat.

a minimálbért pedig fel se hozd: mindannyian tudjuk, hogy a minimálbér csak fikció: a fizu nagyobb része megy adózatlanul a zsebbe.

Előzmény: 1x1 (71)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.11 0 0 73

félreértettél, jóképességű.

anno, volt, akinek kétezer nyugdíja volt, volt, akinek negyven. (egyébként ha megnézed a közalkalmazotti bértáblát, a főorvosnak röhejesen alacsony volt a hivatalos fizetése még négy évvel ezelőtt is)

talán a húsz százalékos béremelés jobban föstött volna úgy, ha akinek kétezer volt, nem kétszázat kap, ées akinek negyvenezer, az nem nyolcezret.

egyébként akkor nem hallottalak protestálni, amikor 2001-ben ugyanannyit keresett a közalkalmazotti bértábla szerint az udvartakarító segédmunkás és a kezdő orvos, vajon miért?

Előzmény: 1x1 (67)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 71

 

Érdekes, hogy aki emocionálisan viszonyulnak a nyugdíjkérdéshez, azok egy percre nem lassítanak, hogy mi is lenne az értelme a felvetésnek és mi a gazdasági háttere. Egyszerűen lehülyéznek mindenkit, aki a status quo-t megkérdőjelezi.

 

Aki pedig kicsit elemezgeti a nyugdíjrendszer felépítését és jövőjét, az mind elismeri, hogy a jelenlegi rendszer fenntarthatatlan és ezért a jövőben automatikusan sor kerül a nyugdíjak rendezésére, és az egyik variáció (mondjuk az igaz, hogy a legdrasztikusabb) pont a felvetett módszer - bármilyen drasztikusan is hangzik.

Kigyo Creative Commons License 2005.11.11 0 0 68
Hosszú távon jó lenne a korengedményes nyugdíjazást felszámolni (micsoda nonszensz, hogy munkaképes és egészséges emberek üldögélnek otthon) és szép lassan emelni a nyugdíjkorhatárt. Valamint nem ártana segíteni a nyugdíjasokat, hogy ők is vállalhassanak munkát (ez egyszerű adminisztratív kérdés).
Előzmény: dez1 (64)
1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 67

 

" akinek nagyon kevés, többet kapott volna, akinek nagyon magas, kevesebbet."

 

Üdv a szocializmusban.

 

Sikerült volna azt a kevés ösztönző elemet is kivenni a nyugdíjrendszerből, ami még bennemaradt. Miért kapjon ugyan annyi nyugdíjat egy tíz évig minimálbéren bejelentett lapátoló, mint egy negyven évet lehúzó mondjuk mérnök/tanár/orvos? Röhej

Előzmény: vizinikk (66)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.11 0 0 66

na ja, lehetne nyugdíjmaximumot meghatározni, de mekkora hőbörgés lenne, ha valakinek az utolsó évi befizetéseinél kevesebb lenne a kapott nyugdíja?

egyébként én inkább azt tartottam volna igazságosabbnak, ha progresszív lett volna az emelés 15 éven át: akinek nagyon kevés, többet kapott volna, akinek nagyon magas, kevesebbet.

egyébként pedig akkora gáz azért nincs: Magyarországon talán a legalacsonyabb az Eu-ban a várható életkor, és a legrosszabb az emberek egészségi állapota.

ha nem lesz miből gyógyszert venni, hamar elhullanak a társadalom számára felesleges eltartottak

:-(

Előzmény: dez1 (64)
vizinikk Creative Commons License 2005.11.11 0 0 65

tudod: ez a relatív: kifizetem, sok, felveszem, kevés.

:-)

Előzmény: labrie (60)
dez1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 64

Nem kell radikális, de  a nyugdíjkasszát zárolni kell, az alapból 25% csökkentés. Ha a 13. nyugdíjat eltörlöd, az önmagában közel 7%, tehát már csak 18%-ot kell csökkenteni.  Lehetne nyilván mondjuk nyugdíjmaximumot bevezetni, a magas nyugdíjakat jobban csökkenteni.

 

Ha maradnak a jeléenlegi gazdasági folyamatok, előbb utóbb rákényszerül az ország.....

vizinikk Creative Commons License 2005.11.11 0 0 63

az lenne az ésszerű valóban, ha külön számlán gyűjtenék, és ügyesen befektetnék a levonásokat, de ezt tizenöt éve nem voltak képesek kivitelezni. az nyilvánvaló, hogy nem lehet a nyugdíjasokat kollektív öngyilkosságra kényszeríteni, sem a gyerekeket csecsemő koruktól önellátásra kötelezni. valamiféle jóérzéssel rendelkező ember nem rajtuk kezdené az állami kiadások radikális csökkentését. nekem lennének tippjeim, hogy mivel, de ez a kutyát se érdekli.

:-)

Előzmény: labrie (60)
Rókarege Ran Creative Commons License 2005.11.11 0 0 62
Az lenne az igazán forradalmi, ha egyszer a hozzád hasonló barmok örökre felszívódnának. Tudom, hogy csak álom, de legalább radikális!
Előzmény: blll (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!