Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2012.01.05 0 0 2918

Legyen ugy..

Előzmény: G_ArchAngel (2915)
G_ArchAngel Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2917

Ezt irtam en is:)

Előzmény: Mercutio_ (2916)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2916

Nem vitatva az iMAC-kel kapcsolatos igazadat, azt megjegyezném, hogy ha nem éri fény a "tükröződő" kijelző se tükröz:D

Előzmény: G_ArchAngel (2915)
G_ArchAngel Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2915

Nem en allitottam faszsagot eloszor, hanem te.

 

Vagy lehet hibas az iMac-em, mert nem tukrozodik. Igaz nem is iranyitottam ra direkt fenyforrast.

Videki parasztkent ugy oldottunk meg dolgokat, hogy gondolkodtunk: ha ravilagit a lampa vagy a Nap, akkor tukrozodik, ha nem, akkor nem.

 

Azt meg nem zarnam ki, hogy jobban ertek hozza. Ehhez is.

 

:P

Előzmény: y3k (2913)
tirszinj Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2914

Még mindig eladó egy új állapotú 26"-os TFT monitor S-IPS panellal 95eFt-ért.
LG W2600HP-BF, felbontás 1920x1200px, láthatóság 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.

Az eladás oka nagyobbra csere. Egyébként nagyon szerettem, nagy mérete ellenére beéri 50W-al.
Pixelhiba- és karcmentes, tökéletesen új állapotú.
Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás.

                                         

A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok.  bicajos (kukac) gmail com  tel: 06 70 299-00-05

y3k Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2913

Ertem, ehhez is jobban ertesz..

A mi fele meg, illetve mi a lenyegesen jobb, meg messze nem ugyanaz.

Előzmény: G_ArchAngel (2910)
tisvol Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2912

...több nincs? :)

Előzmény: kéziradio (2911)
kéziradio Creative Commons License 2011.12.30 0 0 2911

A Dell u2410 monitor elkelt.

Buék mindenkinek!

Előzmény: kéziradio (2906)
G_ArchAngel Creative Commons License 2011.12.29 0 0 2910

Ez ilyen, magyar szakertonek soha nem jo, ami a adott szakma legjobbjainak megfelel szerte a vilagban.

En ilyenkor mindig arra gondolok, hogy Anglia egyik legnagyobb nyomdajaban kalibralt iMac-eken dolgoznak (igaz van kontrolnak par Lacie a folyamat vegen, de nem igazan kellett eddig belenyulni), de magyar hobbyfotosnak az iMac szar es tukrozodik. Minthogy minden, ha hulye helyre teszi a user.

 

Amugy - ha vettel - te milyen kalibratort hasznalsz?

Előzmény: Törölt nick (2897)
emkorec Creative Commons License 2011.12.22 0 0 2909

Sziasztok!

 

WLED-es e-IPS monitor szerintetek mennyire pálya fotófeldolgozáshoz, grafikai munkához? Oáziséknál már szinte csak ilyet árulnak az 50-60-70ezres árkategóriában (csak Dell). Holnap vennék monitort de dilemmázom, hogy maradjon a másoknál jól bevált 2209wa Dell, vagy beújítsak egy led-es Dell 2312hm-et? Kicsit félek a led-től, hogy a gigamega feketék nem a valóságot fogják mutatni. Valóság alatt értsd: nyomdai print, fotópapír.

 

Előre is köszi a választ.

Mercutio_ Creative Commons License 2011.12.20 0 0 2908

Írtam tegnap, nem kapta meg?

Előzmény: kéziradio (2906)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.12.19 0 0 2907

Garim vagy próbalehetőség?

Melyik Revízió?

 

Kisebb monitor (Dell 2209WA) beszámítás?

 

Előzmény: kéziradio (2906)
kéziradio Creative Commons License 2011.12.18 0 0 2906

Dell u2410 monitor, új, bontatlan dobozában eladó.
Kép, adatlap a neten.
esetleg cserébe érdekelne Panasonic G1 váz értékegyeztetéssel.

Ár: 62000 Ft

 

 

KTTech Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2905

Szia, nem voltam gép közelben, mindjárt válasz is menni fog...

Előzmény: Lesley Gabor (2903)
Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2904

Hobby fotósként alkalomszerüen szoktam képszerkesztéssel is foglakozni.Korábban egy Samsung syncmaster 21" CRT monitorom volt,de a gyenge kontraszt és fényerő miatt váltanom kellett.Bár nem igazán használom ki,de 2008 -ban vettem magamnak egy Eizo 1932sh-bk monitort.Igaz egy évvel ezelött  sorpixel hiba miatt komplett panelt cseréltek benne.Kezdettöl fogva elégedett vagyok az eizo színeivel és élességével.Gyakorlatilag kalibrálatlanul használom sRGB illetve Custom módban.A színek hellyel közzel hasonlítanak a  fotóvilág monitor tesztábrához,(Nyomtatva Fotómarket 20x30)

A lényeg hogy 19" 5:4-ről 24" 16:10 -re szeretnék váltani.Sajnos a korom és munkám miatt romlik a szemem.Az Eizó és Nec ebben a kategórában nekem drága,nem akarok rá annyit áldozni.Rengeteg tesztet elolvastam és a Dell U2410 és Asus PA246Q maradt a kosárban de a tesztek és kalibrálási lehetőségek miatt mégis az Asus  mmonitorjátválasztanám  .

Pozitívtesztek:Digiversus,Prad.de,hardverfórum stb.Igaz hogy nem valószímű,hogy kalibráltatni/kalibrálni fogom a leendő
monitoromat,de vásárlás előtt szeretném a véleményeteketet kikérni.

Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2903

kttech

Mail ment.

Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2902

Szeretném ha valaki elmagyarázná,hogy mit jelen ez konkrétan.

 

"A Dell kijavította a statikus összemosási problémát, amely az U2410-es modellnél gondot okozott.

 

Eizo 1932SH-BK -ról szeretnék 24" 16:10 -re váltani.

y3k Creative Commons License 2011.12.05 0 0 2901

Pedig annyival jobb, kezdjuk ott, persze emelle kell egy tukor a borotvalkozashoz..

Előzmény: Törölt nick (2899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2900

de nem ezen fogunk osszeveszni:)

Előzmény: Törölt nick (2899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2899

elegendonek elegendo... de mast szeretnek es nem erzem hogy az en belepo kis eizom annyival jobb lenne mint az iMac-ek monitora...

Előzmény: y3k (2898)
y3k Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2898

Ertem, az Eizo+PC nem elegendo..

Előzmény: Törölt nick (2897)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2897
hat ha ilyen Joe McNally meg Vincent Laforet nevu urgeknek megfelel a munkajukhoz akkor az en hobbimra tobb mint elegendo lesz...
Előzmény: y3k (2892)
peterssen Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2896

Urak!  Ilyet evett már valaki?

 

Asus PA246q

 

Vagy ne variáljak: Dell 2410 és kész? :)

emyl Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2895

halihó

 

na újra előkerült a "legyünk mobilak, de viszonylag normális kijelzővel" című kérdéskör.

ennek kapcsán érdeklődnék hogy milyen 14 coll körüli méretű notit érdemes venni ami _viszonylag_ színűen képes megjeleníteni a dógokat? nyilván nem azt várom tőle hogy elpicsázza a dell 2410-et, (ami olyan hogy kiállításra/nyomtatásra megy azt úgyis az otthoni gépen lövöm be) inkább az a kérdés hogy a mostani mezőnyből melyik gyár melyik típusába raknak viszonylag használható kijelzőt.

 

lenovo x220 12,5ös ips-paneles, kellemes darab, csak nekem valamivel nagyobb kéne...

preferált a dell és a lenovo, mekkbukkokat viszont kerülném ha lehet...

(ne, légyszi ne arról akarjatok meggyőzni hogy "pedig a mekkbukk milyen fasza...")

 

minden ötletet/javaslatot köszönettel veszek

 

köfi

csg78 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2894

Engem érdekelne a monitor ha aktuális. Elérhetőségem publikus. Köszönöm

Előzmény: obi_van_kitobi (2878)
poppadom Creative Commons License 2011.11.28 0 0 2893

Na a sajatomat hurka, hogy nem fogom eladni...

Előzmény: Törölt nick (2887)
y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2892

Fogod Te megbanni azt az iMac-ot, kozelebe nem jon a Eizonak..

Előzmény: Törölt nick (2891)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2891

ketto variáció jár a fejembe:)

mobilizálódok de nagyon és veszek az asszony mintájára egy MBP-t nagyobb méretben mitn az övé vagy nem mobilizálódok de akkor egy 27"-es iMac lesz belőle, és néha elopom az asszony gépét ha kell... a 2. variációt okosabbnak tartanám:)

Előzmény: y3k (2890)
y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2890

Nem, azt mar komoly buncselekmeny eladni. MIERT teszel ilyet?

Előzmény: Törölt nick (2887)
y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2889

Ehh, pedig szep lett volna ketto egymas mellett:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!