Keresés

Részletes keresés

dress82 Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10970

Sziasztok!

Ferroli p7n.

2 év után kiment a gyujtóelleneállás. Cseréltem egy másikra. Külföldről rendelt kerámia. Volt egy lyuk rajta a két kábel bemenetnél. Visszajött a hő. Kinyomtam tűzálló szilikonnal.
Namármost.
Eddig 2 évig jól üzemelt.
Most pedig az új gyujtóval hamar begyujt. Már a parázsnál lángot érzékel. Viszont 2xi utánnadagolásnál elveszi a lángjelet s megáll az utánadagolás. Ahogy valóban láng képződik visszaadja a lángjelet de már nem adagol hanem kiáll hibára és ujraindul...
2 begyujtás után álltalában elindul. De ez nyilván valami gond.
2 évig normálisan üzemelt.

Lehet valahogyan a begyujtási ciklust elnyújtani valamelyik paraméterrel?

Tudom, hogy érzékenyek a nem gyári alkatrészekre de 50ezer lett egy gyujtó bele... 

S volt olyan tél, h kettő is kiment.

Ez a kerámia 15 ezer egy itteni kollégától kaptam a tippet.

De tul gyorsan gyujt be s nem adagol ujjra a p7n  égőfej 

feketefelhoo Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10969

Beépítettem 125-ös csövet a 40-es helyére égési levegőnek, most már jobb értékeket ad a légtömegmérő, viszont a kormolás még durvább

 

KissJozias Creative Commons License 2022.12.28 0 0 10968
KissJozias Creative Commons License 2022.12.28 0 0 10967

Az nekem kb 2,5 óra utazás. Alkatrészek vannak a kalyhához? Elvileg Micronova vezérlő van benne  azokon szokott lenni külső termosztát csatlakozás. De csak akkor fog működni  ha az ECO üzemmód ki van kapcsolva , a Stand by meg be . Ha van esetleg kérdésed keress nyugodtan.  

Előzmény: Zsoccca69 (10966)
Zsoccca69 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 10966

Salgótarjánban.

 

Előzmény: KissJozias (10965)
KissJozias Creative Commons License 2022.12.26 0 0 10965

Szia ! Nekem van szobai termosztátom levegős kalyhán , 3 is . Ha érdekel tudok segíteni.  Pontosan mere vagy ?

Előzmény: Zsoccca69 (10959)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10964

Nem vettem én még meg semmit. :)

Biztosra megyek :)

 

Ráadásul a két panel lehet el is lesz forgatva egymáshoz képest kicsit, párhuzamosan kötném őket, hogy hosszabb időszakot lopjak a naptól, ahogy találóan fogalmaztál. Délkelet és talán Dél összejön.

Igen lassan áll össze a fejemben, sajna jobb helyen lenne a háztetőn, de a diófát ez miatt biztos nem fogom kivágni, nagyon ráárnyékol, pláne ilyen lapos napjárás mellett.

Előzmény: Puding19 (10962)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10963

...még annyit, hogy a "belső" oldalak alatt a kettő elem találkozási, másképpen egymás melletti oldalát értettem. 

 

Persze minden érvénytelen, ha egy szakboltban bevásárolsz gyári cuccokat. Ott a rögzítésekre, leszorításokra kitalált cuccok vannak.

 

Én egy szöget se vettem, ami a ház körüli "vasudvarban" és a műhelyben volt, azzal megoldottam.

 

Már tudod, hogy voltak "U" profil rigips cuccok - ezek a súlyuk miatt is beváltak, - amúgy nálam talajon van.

 

Tetőn a szél nehezebben "nyúl" alá, de ezt akkor se becsüld le....láttam már vitorlát elszabadulni. :D

Előzmény: Jacktwoo (10956)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10962

(Az ellentétet az ízlések vonalára értettem, azon vitatkozni nekem értelmetlen.)

 

A tetőszerkezet a leírásod alapján előttem van, - a középsuliban bár a szakmában nem burtyáztam, kellő mélységben foglalkoztattak a tárgyban.

 

A paneljaid méretei?

 

(Enyém h:178 sz:105 v:3cm. Súly 20kg. Aluminium keretben, alulról gyári furatok a kereten a csavaroknak, - ez gondolom nálad is így van.)

 

A 70 centis szarufa kiosztáshoz igazítanám az elemek rögzítési irányát, - értsd, hosszában, vagy széltében, - nem tudván, hogy véletlenül valamelyik méret hogyan igazodik ehhez.

 

A két elem között - szerintem - hagynék 20 centit, hogy az elemek és az azokat tartó mindenképpen U profilhoz való rögzítésnek az egymás melletti részén tudjam a csavarokat "kezelni". 

 

Előre megyek, a panel méretek ismerete nélkül.

Három szarufa távolsága 210 centiméter. Az elemek általában hasonló méretűek, - ennek mentén a kettő elem mérete (2x105) ebbe belefér, feltételezve a hosszirányú rögzítést. 

 

Tehát.

 

1./ Feltennék kettő darab tartót a nyeregtető hosszában - 2xpanel szélesség, plusz egymástól a távolság 20cm, - említettem, a csavarozást a "belső" oldalaknál, - ha a széles egy kedved úgy hozza, akár kicsit túllógással.

Mert említetted, a furatok okán a víz beszivárgását, a csavarokra méretezve gumitömítéssel. (Pl. a trapézlemezek rögzítésénél ahogyan.) 

 

2./ Ezekre a tartókra tenném "keresztben", az elemek tartóit, - egymáshoz a kapcsolatot a helyzet adja - ebből 4 darab.

Persze lehetne egyszerűbben, rögtön a szarufához rögzített tartókra rögzíteni az elemeket, de már említettem.

"mániám", hogy a levegő jól járjon a panelok alatt és úgy, hogy közvetlenül alattuk keresztben ezt ne akadályozza semmi.

 

3./ Nem maradt más hátra, minthogy a panelok a helyükre kerüljenek.

 

Én a talajon lemodellezném ezt, még akkor is, ha amúgy ez nem egy komplikált eset. Viszont előjön az esetlegesen megbúvó rendellenességek, inkább itt, mint menet közben már a tetőn.

 

Ha úgy tűnne, hogy bonyolultan, vagy dedósan írtam, - nem ez állt eredendően a szándékom mögött. 

 

A magukat profinak mondók könnyebb helyzetben vannak. Elmennek a bótba, minden rögzítőelemet megvásárolnak mint a legót és ennek költségét tovább hárítják...én pedig a tanya körül levő rigips, meg egyéb anyagokból "jóleszazúgy" gazdálkodtam. Figyelembe véve az önsúly, hó-, szélteher, meg egyéb járulékosságot, plusz a biztonsági hányad. :D

 

Nyírásra, törésre, csavarásra, szakításra, nyomásra, húzásra, plusz, ha az aktuális csajom azon akarna napozni. Nem tudni náluk sosem...szép sima felület.

Előzmény: Jacktwoo (10956)
Zsoccca69 Creative Commons License 2022.12.25 0 1 10961

Mivel nem vagyok szakember, ezért nagyon keveset tudok róla.
Ezért is fordultam ide segítségért.


 

Előzmény: ksanci (10960)
ksanci Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10960

Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

 

Azt, hogy szükség van a termosztátra, senki sem vitatta, hogy pontosan miért, az mellékes is :)

Olyan termosztátot veszel, amilyen tetszik, a működési módjuk ugyanaz mindegyiknek. Persze azt is tudni kell, melyik az a két pin, amire csatlakoztatni lehet.

 

Előzmény: Zsoccca69 (10959)
Zsoccca69 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10959

Először is minden megújuló energiával, (pellettel) fűtő embernek nagyon boldog karácsonyt kívánok!!!

A szobatermosztátra azért lenne szükség, mert a Edilkamín point légbefújós kicsi 8 KW-os kandalló egy sarokba van berakva. Így a saját termosztátja körül nem igazán jár a levegő.
A nyáron körbe lett szigetelve a ház. Ami egy kis alapterületű, a 80-as években épült hétvégi ház.
A fala salakblok, vagy csúsztatott salak.
A nyáron kapott egy 150mm-es nikecel szigetelést.
Tehát a sarokban ahol a kandalló áll, most már nem hűl át a fal.
Tehát a saját termosztát sokkal hamarabb felmelegszik mint a ház levegője. Durván más értéket mutat. S így nem tudom a készenléti állapotot megfelelően működtetni. Csak a programozás működik jól.
Ezért szeretnék egy termosztátot feltenni.
Egy olyan szakembert keresnék aki a megfelelő termosztátot, hajlandó lenne B.P. -130 km-re elhozni s beüzemelni. S ha már itt van akkor az adagoló csiga alján és tetején lévő bronz gyűrűt, perselyt is kicserélni.

Előzmény: ksanci (10885)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10958

Köszönöm (Rézműves kollégának is) a visszajelzést , akkor a probléma indián neve "hosszú szál"  :-)

Amúgy észrevettel a gegecső leszerelése és a garat kipucolása közben , hogy van egy kis akármilyen lerakódás a 45-fokos részben , és ahogy írtad lapos csavarhúzóval le is kotorásztam , de drótkefézés nem jutott eszembe , ha legközelebb előfordul akkor megfogadom tanácsod és szép tisztára drótkefézem .

Előzmény: kovipepe (10957)
kovipepe Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10957

Hello

A 6 év alatt jó párszor nálam is előfordult, a hoszabb pelletek mellett a garaton lerakódó kb. 0,5mm vastag réteg is rontja az anyag lecsúszását, segíti az elekadást. Szemre nem jelentős, de szivatós...

Lapos csavarhúzóval érdemes levakarni a nagyját, mert elég kemény, utána, drótkefével, csiszolópapírral minél tisztábbra kell a garatot fényezni, annál kevésbé akad el.

 

Előzmény: espace.hu (10935)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10956

Miért lenne ellentét? Azért kérdezek mert nem tudom, gumis alátét kéne a csavarhoz amivel fentről rögzítek?

Nem vagyok benne biztos, hogy ez elég lesz, mivel a zsindely felülete nem túl sima és a víz meg szereti megtalálni ezeket a helyeket. Ha 14 éve beázásmentes akkor ne most rontsam már el. :)

 

Illetve ahogy haverom szokta mondani, nem kell segítség köszi, egyedül is el tudom rontani... Az állat :)

 

Szóval akkor hogyan?

 

Ez egy 6*6-os nyeregtetős garázs, aminek a felhasználandó oldala, pont délkeletre néz, a mestergerenda 15*15-ös, a szarufák 7.5*15-sek,70cm-es osztással, nem volt a véletlenre bízva. Oldala nincs, csak kettő. Szomszéd és kert felől.

 

 

 

Előzmény: Puding19 (10954)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10955

...oppá. és ha átfúrnám a garázs héjazatát, alulra a csavarok alá nagy alátéteket szerelnék, hogy a széltestvér ha emelni szeretné, - ne csak egy csavarka felületével küzdjön.

 

Ha már vinni akar a szél, ne vigye tetővel együtt. Alulról esetleg még az autóhoz lehet rögzíteni...mittudomén, drótkötél, lánc, láncfűrsz.

Előzmény: Puding19 (10954)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10954

A zsindely, lambéria kombóra való szerelésről, vedd úgy, hogy csak hangosan gondolkozok.

 

Mivel garázs és a héjazat ezek szerint "csak" védelemre szolgál, én a lejtés irányában rögzítenék először "U" profilú hossztartókat - például a rigipsnél használt erősebb fajtát - és nem a cserépre szokásos a panelokra keresztben szerelném.

 

Az "u" profilnak azért van jelentősége, mert az alsó felével tudod a tetőhöz rögzíteni, - elméletileg én átfúrnám a héjazatot és úgy.

A profil másik felére - vagyis a profil nyitott részei néznek a panelok alatt egymással szemben - pedig az elemeket csavaroznám.

 

Ennek azért van jelentősége, mert míg a cserepek alatt tud szellőzni a panelok alatt, addig ha zsindelyen van a panelok tartói akadályozzák a melegebb levegő fölfelé való kijárást, mert a fizika olyan, hogy a melegebb levegő sokkal jobban szeret fölfelé szállni, mint lefelé kényszerítve.

 

Ugyanis a panelok túlmelegedése csökkenti a termelést, ez ugyan anomáliának tűnik, de nem az. Tehát a panelok alatt legyen egy levegő átjárás, mozgás és minden kereszttartó ezt akadályozza. 

 

Nem sok panelt akarsz használni, inkább besegítésnek. Ennek tükrében megéri hogy figyelembe vedd ezt, - szerintem.

 

De ez is olyan, mint a zenei ízlés. Ellentét esetén fölösleges róla vitázni. :) 

 

Csőváz.

Előzmény: Jacktwoo (10951)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10953

A kész és az "összeszedett" rendszerre reagálok. Örömmel olvasom, hogy ti fiatalabbak ott hajoltok le a forintért, ahol megtaláljátok és az eszmecserékből szűrök le okosságokat.

 

Nekem - egyrészt mert félművelt vagyok a témában, de ennél lényegesebb, hogy az időmet már másra kell fordítanom, - ennek mentén nem akarok tapasztalatokat szerezni, akár tanulságosakat is. A messze jövőre nézve.

 

A céltopikban ebből is vitám volt. Nem értették meg, hogy a megtérülési idő lényeges. 

Az volt a válasz, hogy a gyerekekre, unokákra hagyják...persze, mert majd biztosan ott akarnak lakni, - az eladási árat pedig nem feltétlen emeli.

 

Erről az a véleményem, hogy aki ilyesmiben gondolkodik és ezzel nyugtatja magát, -  az műtárgyat vegyen, vagy aranytömböt.

 

Nálam nagyon zsenánt arra hivatkozni, hogy a drágán telepített napelemrendszer mennyire megtérülős műfaj. Nem ellene, hanem a megtérülés és az örökség szempontjából. 

 

A szétszórásom után ebből nem lesz nagy vita, - a falon azért van egy-két festmény....nézegetésük közben az internetet már fölborítottam a szolár rendszerekről és nem a hivatalos lózungokra adok, hanem a lakossági fölhasználók véleményeire.

Az igazság ott van.

Előzmény: Jacktwoo (10945)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10952

(Sokan mások mellett a Joe-val is sok dolgom volt a színpaddal kapcsolatosan...a road már csak ilyen. Ott dolgozik ahol olyanokkal dolgozhat, akiket fölvállal.)

Előzmény: Jacktwoo (10947)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10951

Isten hozott szintén garázs-szoláros barátom!!! :)

 

Szintén külön akarom megvenni ami szükséges, bár ez nálam ha minden igaz akkor az alis inverter és 2 napelemmel ki is merül. Persze apróságok biztos lesznek.

 

Ha már garázs akkor van tapasztalat, hogy zsindely-lambéria kombón mivel lehet normálisan rögzíteni?

Előzmény: ksanci (10949)
ksanci Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10950

Nagyon boldog karácsonyt mindenkinek!

:)

ksanci Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10949

Jóvan, értem én, értem :)

Belenéztem a napelemes topikokba, hát..

Egyefene, akkor legyen szó itt is róla, úgyis érint a dolog engem is, legalább nem kell mászkálnom máshová :)

Én a spórolást majd ott gondolom, hogy nem készen akarok venni mindent-is-tud inverter-töltő-szabályzó-kenyérpirító-hűtő-mosógép célhardvert, hanem összerakom részegységekből. Tehát az inverter az egy mezei szinuszos inverter lesz, semmi több. A vezérlést-szabályozást-monitorozást meg megoldom, van némi tapasztalatom a mikrokontrollerek/plc-k és rádiós adatátvitel területén...

De egyelőre még falnak támasztva van 3 tábla, itt tartok :D Egy táblát még veszek meg konzolokat, aztán ha nem fagy be a seggem akkor felteszem a garázstetőre. Csak ott van hely és alkalmas tájolás.

 

Előzmény: Jacktwoo (10945)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10948

1KW-os inverter, wifivel, limiterrel lengyelből 80e alatt.

 

2db. használt 250-300-as panellel, párhuzamosan kötve, némi tartóval, kábelekkel összesen 150e körül kijöhet, kis szerencsével.

 

Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10947

Akkor ez szóljon mindkettőtöknek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=d9hy9lMKFNs

Előzmény: espace.hu (10946)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10946

A zenei izléshez (ha már Rudán Joe) , én is csatlakoznék , egyik kedvencemmel :

https://www.youtube.com/watch?v=lel3Y4X3d5U

 

Amúgy meg PELLET forever :-)

Előzmény: Puding19 (10944)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10945

Hohó!

 

Helllllo Papa. :)

 

Ha Te is úgy akarod, akkor maradjunk itt!! :)

 

Úgy látom a zenei izlésünk is közelebb áll egymáshoz mint Baja Jeruzsálemhez :)

 

Ennek (is) örülök!

Nem nagyon van abban a topikban azóta se semmi, pedig a címe alapján azt pont a balkonszolárra találták ki, dehát, most mit csinálsz velük na??

Tavaszig nem nagyon süri a dolog, de kezd kialakulni a dolog (pláne, hogy a kolléga is jónak látja amit linkeltem Aliról) annak kifejezetten örülök, hogy az RS szabványú kábel nagyobb távolságot is képes áthidalni.

Ez fontos mert nekem ez inkább garázsszolár lenne :) És onnan fel kellene nyúlni vagy 20m kábelnek az óráig.

Az is jó, hogy működik UTP-n mert az is van itthon dögivel, lambéria mögött elkúszik senkit sem zavarva.

 

Papa

Én komolyan nem értem mi a baj a stílusoddal, bár minden nyugdíjas ilyen lenne mint Te vagy. :)

Vagy legalább fele ilyen.

Bár nem lehet mindenki tökéletes... :)

Szanaszét röhögöm magam mindig amikor eleresztesz egy újabb hozzászólást, jöhet más téma is, ne fogd vissza Magad..

 

Savanyújóskákat hagyjuk savanyodni, egyébként is a szeretet ünnepe, meg ilyenek tudod na.. Há' Neked mondjam???

Visszatermelést vedd komolyan és valakivel nézesd meg, különben bajban leszel. Rendben?

Előzmény: Puding19 (10944)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10944

Férfi, 2 évesek az órák, - köszönöm a figyelmeztetést és úgy általában mindent, amit itt a többiekkel ez ügyben meg- és kitárgyaltok.

Ezekről olvastam már, de akkor is. 

 

Akinek nem tetszik, lapozzon, én sem néztem a Győzikét, pedig többször is volt, hogy egy társaságban voltam vele kénytelen tartózkodni. Kerültem a kontaktálást. Nem egy olyan rockzenész féle, mint a Rudán Joe.

 

A "régi, mechanikus" órákat egy műanyagcsíkkal ki lehetett ütni, de aztán kicsiszolódott a Zellenőrzés.

Ahogyan a szegény ember kézzel nőz, úgy marad neki a balkonszolár.

 

Azé ideírok, mert itt olyan türelmes és megértő emberek vannak, akiket a pelletfűtés mellett a Záramfogyasztás is megfogott.

A kettő egymás nélkül nem megy.

És én nem havi, hanem éves mennyiségben gondolkodok, aminek 2.523kw a reszicsökkentett határa. Mérőóránként.

 

Próbáltam diszkréten érdeklődni napelemes céltopikokban, de ott nagyon komoly szakemberek nagyon komoly összefüggéseket akartak föltalálni, olyan szinten, mintha a melegvizet kutatnák.

Nagyjából mintha egy agysebész, egy bölcsészhallgató és egy NASA szakember beszélgetne egy kerekasztalnál egy pohár víz társaságában.

 

És én ebbe szartam bele a balkonszolárral, olyan fölhördülés lett, mintha elfogyott volna az újkrumpli...hogy ez napelemes topik és a balkonszolár egy egészen más téma, meg ilyesmik. A stílusom is szóba került, de a legfőbb érv az volt, hogy: De hát ez tilos...mondtam nekik, hogy azért azt nem egyszerű lefényképezni, hogy be is van dugva, tartani meg tarthatok itthon ilyet, meg csinált bort is, meg rumpuncsaromát is. Ezt a kettőt szeretem összeönteni.

De csak szívóztak, hát erre nem tudtam mit felelni, mert engem tényleg mindegy ki basz seggbe, de az nő legyen, ne ilyen savanyújóskák.

Szóval ott rohadjanak meg ahol vannak.

 

Ettől még ezek szerint nem egy topikról beszélünk, biztos több is van, de én itt érzem magamat köztetek jól.

 

Persze ha linkeled, elolvasom, hogy amikor nem ilyen savanyújóskák gyülekezete van, akkor mi a helyzet? Mert tanulni azt nagyon szeretek.

Előzmény: Jacktwoo (10928)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.23 0 0 10943

Csókolom a dolgos kezeidet Rézműves polgár és pellettettestárs.

 

Köszönöm figyelmes pillantásaidat és értő vidámságodat.

Vallom, hogy szomorúan annyi idő megy el mint nem szomorúan, ezért van az, hogy még magamat is megtudom nevettetni, - amúgy pedig bírósági, rendőrségi meghallgatásokra vagyok invitálva akár előállítás formában, ott is utálom a bürokratákra oly jellemző komolykodást.

 

Származásilag Szekszárdi gyerök lévén Baján érettségiztem a vízügyiben, ennek köszönhetően egyik kedvenc magyar városom Isztambul és Amszterdam mellett. Hagytunk nyomokat egymásban a mai napig érvényesen....ha már Volga, az M21 és a 24 is megvolt, ezek is örök tanulságként.

 

Sok hsz-t elolvastam tőled, én tényleg szinte az elejétől átböngésztem ezt a topikot, hogy okosodjak a témában. Ennek mentén olyan vagy itt nekem, mint egy stabil kitűzési- magassági pont. Nyugdíj szempontjából dettó a helyzetem, a roadokat soha senki nem jelentette be, se az ORI, (Országos Rendező iroda) se a bandák. Nem baj, a szabadság mindenek fölött ért mindennél többet, majd 30 évig. Aviástól Ifástól, ezeket kinőve később kamionostól együtt.

 

A balkonszolár árról. Egy 1.500wattos szett ára 1.350 euró, de ha van valahonnan egy érvényes EU-s adószámod, akkor 1.125 euró a bucsui átkelőtől 30 km-re egy kis firmától, a manus családi vállalkozásban napelemeket és szélerőműveket telepít. Az elemek és az inverter típusát megtudom adni.

Ha borogatod a netet, megtalálod ezeket és szerintem össze lehet szedni innen-onnan, akár egy helyről is. A párom osztrák állampolgár, vagyis a helyi viszonyokban kiismerem magam, - ha nem, akkor meg kikaparom. Én azért innen vettem, mert a firma a többi ajánlathoz képest amit néztem ugyanezekkel a cucokkal, 200-300 euróval olcsóbb volt. És így a garancia egy helyen, bedobáltam a cuccot a Kangooba és uccu.

Máshol nem tudom mi a divat, de ez a firma magyar magánzónak nem ad el, nem tárgyaltam ki vele az okát, de van sejtésem. Cégnek igen.

Ezekkel okosba nem nagyon lehet tárgyalgatni, nem úgy voltak öltözve amikor szocializálódtak.

 

400-as euróval számolva 450.000 a szett, én talajra tettem, az állványzatot házon belül megoldottam. 

Keréken gurítható, meg a dőlésszög is állítható.

 

A mérőóráim (3 fázis van) 2020 nyarán lettek cserélve, - látom, hogy nem a  boszniai tanyavilágban leszerelteket sütötték rám.

 

Jut eszembe... a szerb gázreduktoros Zsiguli kombimról 1986-ban Érden a rendőrök levették a rendszámot, olyan szag volt körülötte, mint egy fokhagymaüzemben. A forgalmit nálam felejtették.

Másnap alaminiumból kivágtam a rendszám méretét, a konyhában az aljzat linóleumból kivágtam a betűket, számokat, ecsettel alaposan fehérrel alapoztam, majd lesorjáztam a betűket, számokat, hogy ugyan má ne olyan vágott szélük legyen, szépen feketével megfestettem és már csapattam is vele. Mikor lejárt a műszaki, egyszer még át tudtam mókolni  - még a szürke forgalmi - aztán amikor az is lejárt úgy csináltam, hogy nem foglalkoztam vele.

Éppen Budaörsön laktam, a lakótelepről éppen ez tetszett meg valakinek, ellopta. Két nap múlva megjelentek a rendőrök, hogy a budakeszi hegyekben ott az autó, de hát évek óta nincs műszakija a nyilvántartásuk szerint. Rezzenéstelen arccal válaszoltam, hogy csak itt állt a lakótelepi parkírozóban, arra használtam, hogy a gyerek bürrögjön benne...na, akkor menjünk a helyszínre.

Mentünk, odaértünk. Vakaróznak a rendőrök, hogy hát ha meg van az autó, meg kár se ért, akarok e följelentést tenni, mert az sok papírmunka. nem nekem persze. Megvontam a vállam és mondtam nekik, ha hazahúznak akkor nem. A benzint a huligánok kiautózták. Kezembe csaptak, megegyeztünk...ugyan amikor a rendőr lehajolt és elöl az autómra akasztotta a karabinert nem látszott rajtam, de kicsit kalapált szívem, de a kérdésre, hogy ez meg milyen rendszám már megvolt a sérómban a válasz: hogy hát ilyen, csak rátettem, hogy jól mutasson...mert ugye nem menet közben igazoltattak, hanem ők találták meg. Aztán eladtam bontva. 

 

Figyelem én itt a diskurzust a pelletről, meg úgy általában amiről szó esik, így a balkonszolárról is. Ami nem érdekel, ahhoz hozzá se szólok...csak rontanám a hangulatot.

 

 

Előzmény: rézműves1 (10927)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.23 0 0 10942

IGEN mákod van , az RS-xxx szabványok a következők :

RS-232   max. 15méter

RS-422   max. 400méter(4érpáros Full-Duplex módban) , 600méter(2érpáros Half-Duplex módban)

RS-485   max.1200méter !!!  itt csak 2 érpáros mód használatos

Kábel típusból a Shilded Twisted-pair (Árnyékolt csavart érpár) ajánlott , jellemzően minimum 0.34-es érátmérővel (de menni szokott a 0.22-es UTP/STP kábelekkel is amúgy , esetleg 1200méternél már tuti kábel kell...).

 

Ilyeneket sokat csináltunk (8-16-..128portos multiplexorokat is RS422/485 -el) , ipari automatizálással és mérés-adatgyűjtéssel (eyek leprogramozásával) foglalkoztam(-kozom) amúgy  ;-)

Előzmény: Jacktwoo (10941)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.23 0 0 10941

Vajon az RS485 kábele toldható? Mennyit bírhat el?

Fenébe, ezt nem itt kéne.  Tudom!!

Előzmény: espace.hu (10939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!